BINNENLANDS NIEUWS HEMA m De ronde van Nederland N H a i! rEBNEDZES^j alzee itesse in de B w uit ons mode A-B-C WIELRENNEN VOETBAL Mk I H koopt U vanaf zo'n vrolijk kleutertruitje iméi zo'n sportieve sterke poplin-short DOE MÉÉR MET MINDER GELD J. 29.75 39.75 en hoger Damesmodehuis NOORDSTRAAT TERNEUZEN Vrijdag 13 mei I960. Vrijdag 13 mei I960. Tl j nu orf p.ffi i. tv r*> ANDAG 16 MEI r A SCALA en TS ikbootberogruiiog: 9 se vloot deed de de mannen, dap- tegenstanders in ven en onder de in de hel van de chts één doel: de 3en beklemmend Oceaan met tal de strijd tegen Toegang 14 jaar. 'AG 18 MEI boek nu als film: ID NIVEN 1EMONGEOT 17-jarig meisje: boek van IN. efde, van harts- ian de blakende de Riviera, de lezoekers wordt eze film, welke :htzinnige men- boven 18 jaar. 14 jaar kLZEE" 14 jaar EF SCHMIDT" LEBEN" VERMISTE JONGEN TERECHT De 13-jarige Fred Stuurman, die sedert zondag werd vermist uit een tehuis voor jongens in Den Haag, is terecht. Na een zwerftocht van vier dagen kwam de jongen donderdag bij zijn ouders in Rotterdam, die hem hebben overgegeven aan de poli tie. Hij gaat nu weer terug naar het tehuis in Den Haag. GOEDE VANGST VAN AMSTERDAMSE POLITIE In de nacht van maandag op dinsdag j.l hebben twee taxibe stuurders op Rapenburg in Am sterdam een man gegrepen, die een aldaar fietsende vrouw haar tas uit de hand had gerukt. Ge alarmeerd door het gillen van de vrouw zetten zij een achtervol ging in met als resultaat dat zij de man aan de politie konden overleveren. Het blijkt te zijn de 27-jarige hotelknecht P. de S., die bij zijn verhoor tegenover de politie be kend heeft op 27 januari 1959 een poging tot wurging te hebben ge daan op de circa 30-jarige prosti tuee mej. T. van de H. uit de Kor te Korsjespoortsteeg in de Am sterdamse binnenstad. •Deze vrouw heeft de man her kend. Ook heeft hij toegegeven in de nacht van 24 op 25 april in de Rozenstraat te Amsterdam een 62-jarige vrouw van haar tasje te hebben beroofd. Voorts beken de hij: een beroving in Bergen (N.-H.), een aanranding van een jong meisje in de duinen bij Schoorl en enige aanrandingen, pogingen daartoe in deze con treien en een poging tot aanran ding in Eibergen (Gld.). De man is nog niet eerder met de politie in aanraking geweest. Deze is nu bezig met een om vangrijk onderzoek omdat er in Amsterdam nog steeds twee moorden op prostituee's onopge lost zijn, n 1. die op „Chinese An nie" in de Oudejaarsnacht van DE TOPCONFERENTIE Chroesjtsjef gevraagd om besprekingen van volgende week geheim te houden Premier Chroesjtsjef heeft een voorstel van de Westelijke lei ders om de besprekingen op de topconferentie van de volgende week geheim te houden „half aanvaard', zo wordt van ge woonlijk betrouwbare zijde in Londen vernomen. Het Westen heeft het voorstel gedaan om de kans van slagen te vergroten. Het vreest dat de discussie snel in een propagandaslag zal ont aarden als het besprokene ge publiceerd wordt. Diplomatieke waarnemers ge loven, dat veel van het bespro kene toch wel zal uitlekken. 1956 in een pand op de Oude Zijds Achterburgwal, en die op „Zwarte Judith" in de morgen van de 1ste Pinksterdag van het vorig jaar. ONGELUKKEN TE DORDRECHT In Dordrecht zijn donderdag morgen twee spectaculaire ver keersongevallen gebeurd. Op de rijksweg 16 sloeg eer. personen auto, die bestuurd werd door de 45-jarige P. B. L. ten Veldhuis, uit Breda, in volle vaart over de kop. De chauffeur werd met o.m. een schedelbasisfractuur in het gemeenteziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. Bij een inhaalmanoeuvre was de heer Ten Veldhuis in de midden berm van de weg terecht geko men. Toen hij daaruit weg wilde komen sloeg zijn wagen over de kop. Een passagiere, een dame uit Breda, werd aan haar rug ge wond. Op het Begijnhof, één van de drukste winkelstraten van Dor drecht, wilde donderdagochtend de bestuurder van een personen auto, waarin gezeten waren de heren N. D. Mercer Jr. uil Dor drecht, II. C. Lambert uit Brus sel, beiden in dienst van bet Ame rikaanse leger en de heer P. Kool, een monteur uit Dordrecht, een fietser ontwijken. Hij reed hier door het trottoir op. Dg auto ramde eerst een vlaggestok, nam vervolgens een bloemenbak, die op het trottoir stond, op de mo torkap mee, vernielde een fiets en schoof vervolgens tussen de nauwe doorgang var een aulo- buswachthuisje en het postkan toor in, intussen de ladder van een schilder meesleurend. Dc schilder had zich net in veilig heid kunnen brengen. De auto was niet direct tot stilstand ge komen, doordat één van de inzit tenden, die op de rem had wil len trappen het gaspedaal in drukte. De heer Kool werd met wonden aan gezicht en armen opgenomen in het gemeentezie kenhuis. PLAFOND INGESTORT Donderdagmiddag om ruim 12 uur is bij het in aanbouw zijnde hotel aan de Westdijk te Eind hoven het plafond van de onder grondse garage door tot nu toe onopgehelderde oorzaak inge stort. In de garage waren enkele schilders aan het werk. Toen zij plotseling een hevig gekraak hoorden, namen ze de vlucht, doch één hunner, de ongehuwde, 23-jarige G., die in een andere richting een goed heenkomen zocht, raakte zodanig bekneld, dat een van zijn voeten werd verbrijzeld. Het slachtoffer is naar het binnenziekenhuis over gebracht. z.-.v -■->.?,*isrt INBRAAK In de nacht van woensdag op donderdag is een inbraak ge pleegd in de zuivelfabriek van de firma Van Heel gelegen aan de Zuiderzeestraatweg in Schut ten. De dieven hebben een ruit gebroken aan de achterzijde van de fabriek en zijn zo binnenge drongen. Zij hebben uit de brand kast in het kantoor een flink be drag ontvreemd. Het geld was bestemd voor uitbetalingen aan de leveranciers. In verband met het onderzoek wilde de politie geen nadere gegevens verstrek ken. Het is reeds de viei-de maal dat in deze fabriek werd inge broken. TREINWAGENS AAN DE ROL Drie goederenwagens, die don derdagmorgen uit eigen bewe ging aan de rol gingen zijn om streeks half vier bij Nuth op de lijn Heerlen-Sittard tegen een afremmende kolentrein gebotst. De pakwagen van deze trein, waarin zich de leerling conduc teur Op het Broek en de passa gierende machinist Posthuma, beiden uit Sittard, bevonden, werd geheel in elkaar gedrukt waarbij de inzittenden beide ge wond raakten. Zij werden naar het ziekenhuis in Heerlen over gebracht. Tot zeven uur donder dagmorgen waren beide sporen versperd en werd de dienst on derhouden door bussen. Na zeven uur was een spoor, van Sittard naar Heerlen, open voor snel treinen. BEROVING VAN AANNEMER OPGEHELDERD Na een week speuren is de Haagse recherche erin geslaagd een beroving tot klaarheid te brengen. Een 29-jarige Haagse aannemer was op 5 mei dronken op straat gevonden. Na z'n roes te hebben uitgeslapen kwam deze man tot de ontdekking dat hij twee biljetten van 1000 miste. Hij vertelde de vorige avond na intensief cafébezoek met 'n taxi, waarin behalve hijzelf ook nog een collega van de chauffeur zat die ze in een café hadden ont moet, naar Katendrecht te zijn gereden. Daar was de tocht langs de café's voortgezet en had zich nog een vierde man bij 't groep je aangesloten. Pas diep in de ochtend war^n ze gevieren in Den Haag teruggdfkeerd. De aan nemer herinnerd^- zich wei veel geld voor verteringen te hebben uitgegeven STtaer later bleek ongeveer 100Ó -l_maar de twee biljetten had ïnjzïjhs inziens nog in zijn zak moe_ten hebben. De collega van- dé ffajlichauffeur, de 32-jarige A. A. D heeft tenslotte, nadat de politie zeer veel aan wijzingen tegen hem had verza meld in een 50 pagina's dik pro- ces-verbaal, toegegeven deze bil jetten in zijn bezit te hebben ge had, Hij houdt vol. dat de aanne mer 'ze hem heeft gegeven maar kennelijk was hij door de gang van zaken toch in zoverre ver ontrust dat hij een biljet bij een familielid in de luchtkoker van EISENHOWER EN ZIJN REIS NAAR RUSLAND President Eisenhower zou don derdagmorgen tijdens een onder houd met een groep congres leden gezegd hebben, dat hij van plan blijft om naar Rusland te gaan, tenzij Chroesjtsjef zijn uit nodiging intrekt. Volgens het republikeinse con greslid Arrh Moore had Eisen hower hieraan toegevoegd: „Maar als Croesjtsjef zijn uit nodiging inderdaad intrekt, vind ik het ook best". Verslaggevers vroegen Moore of de congresleden ook met Eisenhower gesproken hadden over de opmerkingen die premier Chroesjtsjef woensdag in Mos kou heeft gemaakt. Moore ant woordde bevestigend. Volgens Moore is Eisenhower niet van plan om de kwestie van zijn reis naar Rusland op de topconferentie te Parijs aan de orde te stellen. Hij zal liet aan Chroesjtsjef overlaten om over deze zaak te beginnen, zo zei Moore. Zoals bekend heeft de Russische premier woensdag in Moskou gezegd, dat hij dit inder daad zal doen. OM DE STATUS VAN PORTO RICO Bij het parlement van Porto Rico is een wetsontwerp inge diend, waarin wordt voorgesteld de Porto Ricanen in een volks stemming te doen uitmaken of zij volledige onafhankelijkheid voor hun eiland wensen, een nieuwe staat der Verenigde Sta ten te willen worden, of de voor keur geven aan bestendiging van de huidige toestand, waarbij Porto Rico met de banden van een Gemenebest aan Noord- Amerika is verbonden. De volksstemming, waaraan mannen en vrouwen zouden kunnen deelnemen, zou in de cember 1961 moeten worden ge houden. De volksvertegenwoordiging besloot het ontwerp nog in haar huidige zitting in behandeling te nemen. de W.C. had verstopt en het an dere had verborgen in een dres soir bij een kennis. Hij heeft te vens bekend bij een vrijwel iden tiek geval in Leiden 200 te heb ben gekregen. Aanvankelijk was hij voor deze beroving zelf ver dacht maar er was onvoldoende bewijs, zodat hij werd vrijgela ten. KLEUTER VERDRONKEN In Delft is gistermidag de 5- jarige Tonny Braak, wonende aan de Van Berensteynstraat al daar, spelenderwijs in de wete ring langs de Kuyperweg geraakt en verdronken. Nadat het kind op het droge was gebracht heeft men nog geruime tijd, doch te vergeefs, door kunstmatige zuurstof getracht de ievensgees- ademhaling en het toedienen van ten op te wekken. DE ITALIAAN CIONI WON DERDE ETAPPE Schalk Verhoef liet zich in de eindsprint verrassen en werd tweede Rosier Bacns behoudt dc oranjetrui. De Italiaan Augusto Cioni (C'aballero-ploeg) heeft, gisteren de derde étappe van de Ronde van Nederland gewonnen. Hij won in de eindsprint van de 200 km lange rit van Hoogeveen naar Nijmegen van een groepje van drie man, Schalk Verhoef bezette de tweede plaats en Vergoossen de derde. Lentelink volgde als vierde op 9 seconden. UITSLAG 1. Cioni (It.-Caballero) 5.15.28 met bon. 5.14.28 2. Verhoef (Ned-Simca) 5.15.28 met bon. 5.14.58 3. Vergoossen (Ned.-Mimosa) 5.15.28 4. Lentelink (Ned.-Caltex 5.15.37 5.De Haan (Belg.-Ncd.-Simca) 5.16.58 6. Maliepaard (Belg.-Ned.Acifit) z.t. 7. Peinecke (Pld.-Torpedo) z.t. 8. Steenvoorden (Ned.-Locomotief) 5.17.09 DE CONFERENTIE OVER HET STAKEN KERNPROEVEN VAN DE De Amerikanen hebben don derdag op de conferentie over het staken van de kernproeven te Genève een plan in drie fasen ingediend voor het scheppen van een systeem van toezicht op kernontploffingen. In de eerste fase moeten vol gens dit plan ongeveer 21 con troleposten in de Sowjet-Unie, 12 in de Verenigde Staten en 12 in Britse gebieden in het noor delijke halfrond worden opge richt. Dit zou moeten gebeuren binnen drie jaar na het van kracht worden van een verdrag over het staken van de kernproe ven. In de beide volgende fasen moeten ook controleposten "ge vestigd worden in de landen, die tot de verdragsorganisatie zullen toetreden. De Amerikanen den ken hierbij aan een totaal van 180 posten in zes jaar na de ra tificatie van het verdrag te creëren. De Russische delegatie heeft nog geen commentaar gegeven op het voorstel. 9. Wim van Est (Ned.-Mimosa) z.t. 10. Kersten (Ned.-Locomotief) z.t. 11. Zagers (Belg.-Ned-Pirelli) z.t. 12. Van Gompel (Belg.-Ned- Pirelli) z.t. 13. Altweek (Dld-Torpedo) z.t. 14. De Roo (Ned.-Radium) z.t. 15. Molenaers (Bclg.-Ned.- Acifit) z.t. 16. Rol (Ned.-Radium) z.t. 17. Tüller (Did.-Torpedo) z.t. 18. Marinus (Ned.-Caltex z.t. 19. Guerrini (It.-Caballero) z.t. 20. Het gehele peloton in dezelf de tijd als Steenvoorden 5.17.09 Uitgezonderd de Italiaan Ber- nadelle van de Caballero- ploeg wiens tijd was 5.19.24 ALGEMEEN KLASSEMENT Na de derde étappe luidt het algemeen klassement: 1. Baens (Belg.-Ned.-Acifit) 15.47.06 2. Kersten (Ned.-Locomotief) 15.47.36 3. Post (Ned.-Radium 15.47.38 4. Captein (Ned.-Radium) 15.47.59 5. Zagers (Belg.-Ned.-Pirélli) 15.48.08 6. Van der Steen (Bel.-Ned.- Acifit) z.t. 7. Rol (Ned.-Radium) z.t. 8. Joossen (Belg-Ned. Pirelli) 15.48.14 9. Van Sluys (Ned.-Locomotief) z.t. 10. Niesten (Ned.-Locomotief) z.t. 11. Van den Eynde (Bol.-Ned.- Pirelli) 15.48.15 12. Maliepaard Belg.-Ned.-Acifit) 15.57.29 13. De Haan (Belg.-Ned.-Simca) 15.57.43 14. Stolker (Ned.-P.adium) 15.57.44 15. Leroy (Belg.-Ned.-Acifit) 15.59.13 16. Zilverberg (Ned.-Locomotief) 15.59.29 17. Wim van Est (Ned.-Mimosa) 15.59.33 18. Marien (Belg.-Ned-Pirelli) 16.01.38 19. Van Gompel Belg.-Ned.- Pirelli) 16.01.49 20. Adri Roks (Ned.-Mimosa) 16.02.23 DAG- PLOEGENKLASSEMENT 1. Caballero (Ned.) met Cioni, Guerrini en Cattancio 15.48.46 2. Simca (België-Ned.) met Ver hoef, De Haan, Anthonis (B.) 15.49.05 3. Mimosa (Ned.) met Vergoos sen, Van Est, Lahaye 15.49.46 4. Caltex (Ned.) 15.49.55 5. Torpedo (Duitsland) 15.51.16 6. Acifit (Belg.-Ned.) z.t. 17. Pirelli (Belg.-Ned.) 15.51.27 8. Locomotief (Nederland) z.t. 9. Radium (Nederland) z.t. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1. Locomotief met Steenvoorden, Kersten en Niesten 47.23.14 - v ■Jp M «P r van sterke bödstof of interlock, met praktische schoudersluiting en kortë ingezette mouwtjes, wit of ge.el fond met diverse leuke dessins voor co. 3 jaar 1.50 tot co. 6 joar 2.- tul®» .V' in vele zomerse kleurerw voor ca. 3 tot 9 jaar Alle maten voor dezelfde bijzonder lage prijs ong, joyeus, jeugdig... Ja2ebcr Mevrouw, ook de japon die zo jeugdig staat vindt u in onze collectie importmodcllen uit Italië, Engeland en Spanje. Edelkatoenen toiletjes, dit jaar vooral met grote bloemmotieven en... grote kragen! Zoals bijvoorbeeld dit modelletje met wijde rok (pettycoat!) en brede ceintuur. Vlot en toch gekleed, sportief en toch gedistingeerd. Deze en andere japonnen bij ons al voor Het nieuwe mode-alfabet vindt u van A tot L bij: Van der Meer LID SYNDICAT-INTERNATIONAl HAD*C 2. Radium met De Roo, Rol en Stolker 47.23.35 3. Pirelli met Zagers (B.), Van Gompel (B.) en Van den Evn- de (B.) 47.24.24 4. Acifit 47.32.23 5. Mimosa 48.12.40 6. Simca 48.30.49 7. Caltex 48.32.58 8. Torpedo 48.34.27 9. Caballero 49.01.16 De prestatieprijs werd in de derde étappe toegekend aan Ge rard Lentelink van de Neder landse Caltexploeg. Augusto Cioni zorgde op «Ie wielerbaan van het Goffertsia- dion te Nijmegen voor het eerste Italiaanse succes in deze ronde. Na een vinnige eindspurt slaag de het kleine Italiaantje erin de lange Schalk Verhoef nog net een half wiel voor te blijven ter wijl Gerard Vergoossen met de derde plaats genoegen moest ne men. Negen seconden na dit drietal ging de oostelijke renner Gerard Lenteiink. de geestelijke vader van de enige grote ontsnapping in deze étappe, over de eind streep. Nog geen twee minuten later was ook het grote peloton, dat een achterstand van bijna zeven minuten had gehad, al op de piste aangekomen. Werd deze intocht ingeluid door 'n Italiaan, ook de laatste man behoorde tot de squadra. Bernadelle kwam ge heel alleen in Nijmegen met een achterstand van vier minuten op zijn fortuinlijker landgenoot aan. De klasseringen ondergingen door dit resultaat vrijwel geen wijzigingen. Roger Baens be hield zijn oranjetrui en de Loco motieven prijken nog steeds op de eerste plaats In de ploegen- rangschikking. De groten hadden blijkbaar be sloten om na twee dagen zwaar koersen het nu maar eens wat kalmer aan te doen. Zij maakten ais het ware een touristisch eve nement Van deze rit door de prachtige dreven yan zuidooste lijk Drente, de textielstreek van Overijssel en de romantische om geving van de Achterhoek. Die rust kwam sommigen goed van pas, want er vielen in het begin nogal wat lekke handen. Onder meer waren Jo de Roo, Coen Niesten, Frans Mahn en de Belg Joossen bij de pechvogels. Maar hun ploegmaats hadden niet de minste moeite om de ach terblijvers weer bij de hoofd macht te brengen. Na tien kilometer gaf de Duit ser Eddy Ziegier de pijp aan Maarten. Hij klaagde over pijn in zijn rechterknie, liet zich af zakken en zei veelbetekenend: „kaput". K.N. W.U: Geen gecombineerde ploeg naar de Tour De K. N. W. U. heeft woens dagavond, tijdens een gecombi neerde vergadering van 't hoofd bestuur en de sportcommissie, definitief het standpunt inge nomen slechts dan Nederlandse renners naar de Tour de France af te vaardigen, indien zij in een nationale equipe onder leiding van Klaas Buchly kunnen starten. De voorgestelde combi natie met Luxemburg, als in voorgaande jaren, werd dus af gewezen. De vergadering werd gehouden naar aanleiding van een verzoek van de organisatoren om de kwestie van een gecombineerde ploeg nogmaals te bestuderen. Aan de heer Goddet zal worden voorgesteld in de komende Tour de France een Nederlandse ploeg van acht renners te laten star ten, eventueel een ploeg van 14 renners, indien daarop prijs wordt gesteld. Voorts zal de organisatoren worden verzocht Gerrit Schuil e op te nemen in de internationale jury. De overwegingen, die tot het standpunt van de K. N. W. U. hebben geleid, zijn dat een nieu we combinatie met de Luxem burgers vanuit propagandistisch oogpunt voor onze nationale wie lersport weinig aantrekkelijk is, nu - gezien de prestaties van o.m. Geldermans, De Haan on De Roo in buitenlandse wedstrijden een ploeg kan worden gefor meerd. die naar men aanneemt belangrijk sterker is dan in voorgaande jaren. Een combi natie met Luxemburg heeft voorts als bezwaar dat daarin, ais voorheen, de persoonlijkheid van één renner Gaul te- zeer zou domineren. „Gratie" voor Coppens Rik Coppens, het „enfant ter rible" van het Belgische voetbal, mag weer spelen. Het bestuur van Beerschot heeft namelijk besloten de schorsing van de Antwerpse international op te heffen. Coppens heeft zijn „gratie" te danken aan het feit dat Beerschot dezer dagen 60 jaar bestaat. Het bestuur van de Antwerpse vereniging heeft ter gelegenheid van deze feeste lijke gebeurtenis een algemene „amnestie" afgekondigd. Door deze beslissing kan Coppens worden opgesteld in het elftal van Beerschot, dat dinsdag 17 mei tegen de Engelse eerste divisie-club Bolton Wan derers zal uitkomen.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 7