NAAR NUON MELKPIJPLEIDING AGENDA ONDERGRONDSE AMERIKAANSE KERNPROEVEN Gemeenteraad van Hulst NOORWEGEN EN HET' VLIEGTUIGINCIDENT BURGEMEESTER VAN DEN HAAG OVER DE B. B. WEEK van de FOTOGRAFIE „FLITSPICCOLO" CADEAU Elke dag heeft zijn geheim SLUISKIL Paul Abraham overleden Eén van de vele toepassingen van het wondermetaal Brood wordt in plasticver pakking gebakken Dicht achter de Verenigde Sta ten prijkt op de wereldranglijst van plasticvervaardigende landen op (Je tweede plaats de Duitse bondsrepubliek. De totale pro- duktie bedroeg het vorig jaar 650.000 ton. 100.000 meer dan de produktie van '57. Er zijn slechts weinig, levensterreinen op te noe men waar plastic; in welke vorm dan ook, nog niet wordt gebruikt. Het geringe gewicht en de gro te sterkte bracht het nieuwe ma teriaal binnen de speelgoedfabrie ken van Neurenberg, maar even zogoed bij de veeboeren in de bergen die na het melken op de bergweiden weinig anders meer te doen hebben dan hun emmers om te keren in trechters, waarna door _nylon-buizen in een mini mum van tijd het kostbare vocht naar de centrale melkerij onder in het dal wordt vervoerd. Een zeer merkwaardige toepas sing vond plastic in de grote bak kerijen. Het deeg wordt tegen woordig voor het bakken ver pakten een dun plastic omhulsel en dan de oven ingeschoven. Met het lijzen van het deeg rekt het omhulsel uit tot een vlies en na enkele uren ligt het brood, door een mensenhand beroerd, in de winkels op de consumenten te wachten. Bij onderzoekingen bleek dat van de door de oven ontwikkelde warmte 30 proeent meer wordt benut bjj het bak ken. Tevens blijft het aroma van vers brood veel langer bewaard. BITKOMST VOOR DE VROUW Voor de winkelende huisvrouw kan een plasticverpakking van de levensmiddelen een uitkomst zijn. Wil zij met een volle boodschap pentas ergens in de stad met een vriendin een kopje koffie gaan drinken, dan loopt ze niet meer de kans dat de omzittende res taurantbezoekers zich in 'n steeds groter wordende cirkel terug trekken omdat hun reukorganen, behalve door de koffie ook wor den geprikkeld door de sterke geur van een zeer belegen stuk kaas. Men hoeft zich vandaag de dag niet meer te verwonderen wanneer men in een levensmid- delenbedrijf plotseling een van de klanten de vraag hoort stel len: „Zoudt u even mijn kaasver pakking kunnen dichtlassen". Een hulpvaardige winkelbe diende komt onmiddellijk bij de klant grijpt het kaasje, verpakt het in een plasticzak en sluit deze met een soort lasapparaat. In een handomlraai luchtdicht gesmolten. Het gebruik van plastics in de chirurgie is al vrij lang bekend. Maar twee professoren aan de universiteit van Marburg hebben onlangs toch wel een zeer op merkelijke prestatie geleverd. Bij een hond vervingen zij de hoofd slagader, de zogenaamde aorta, door poreuze plasticprotheses. In een destilleervat konden de me dici het wonder aanschouwen hoe ach op de prothesen nieuwe aders begonnen te ontwikkelen die funktioneerden als andere bloedvaten. OVERDEKTE BERGHELLINGEN Ook de wijnboeren is het be staan van plastic niet ontgaan. Langs kunstmatige weg proberen zij nu ,met succes de groei van hun druiven te bevorderen door ur DINSDAG 10 MEI TERNEUZENLuxor Thea ter. 8 uur: „Opstandige jeugd". - Lokaal Bethel, 7.30 uur: Evangelisatie. AXEL: Het Gulden Vlies, 2 uur: Publieke verkoping van hen woonhuis met aanbehoren en erf Nieuwendijk 62. WOENSDAG 11 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Opstandige jeugd". enkele weken voor de oogst hun aanpiantingen met plastichoezen te overtrekken. Met een mini mum aan geld vex'vaardigden zij op deze wijze broeikassen die evengoed bestand bleken tegen hagel, stormen en vorst als de kassen van de druiventelers in het Westland. De kwaliteit van de druiven die op deze „overdek te berghellingen" worden ge kweekt, blijkt beter te zijn dan die van de vruchten die lange tijd aan allerlei weersomstandig heden worden blootgesteld. Geen auto kan men zich meer voorstellen zonder pla'gtic. We noemen enkele onderdelen waar in dit materiaal is verwerkt: schuifdaken, portierbekleding, overtrekken van zitbanken en leuningen, matten, dashboard, stuur enz. Het is niet alleen de afwasbaarheid van het plastic die zo'n omvangrijk gebruik in de auto-industrie teweegbracht, ook de geluiddempende eigen schap maakt deze kunststof tot een graag gewilde grondstof. De belangrijkste faktor In de optische industrie is plastic nog niet. De kristalstruktuur is niet zo zuiver als van glas. Voor pre- cisie-instrumenten als verrekij kers, mikroskopen en camera objectieven wordt nog steeds scherpgeslepen glas gebruikt. In enkele onderdelen echter kon glas al worden vervangen door plastic, zoals zoekerlensen en afsluit- glaasjes voor belichtings- en af standsmeter. De wapenindustrie heeft al op grote schaal het hout van de ge weerkolven vervangen door plas tic. Er zijn nu reeds schietwa pens in gebruik waarvan alleen de loop, de grendel en enkele kleinere onderdelen niet uit plas tic bestaan. Deze wapens blijken in de praktijk langer mee te gaan. Het spreekt vanzelf dat de plas tic-industrie speciale eisen stelt aan de verwerkers. De eerste ja ren moest men werknemers in het produlctieproces inschakelen, die nog nooit eerder kennis had den gemaakt met plastic. Sinds 1956 bestaat nu in Bonn een op leiding die twee jaar duurt. In januari 1959 verlieten de eerste geschoolde arbeiders met een di ploma de plasticvakschool. (Nadruk verboden.) Het is tegenwoordig heef ge woon een huis te bouwen met behulp van plastic materialen. Zelfs ais het bouwwerk is vol tooid blijft plastic een belang rijke rol speïen. Gordijnen en vloerkleden zijn geheel of ge deeltelijk uit nylon vervaardigd. Raamkozijnen, lamp, tafelblad en de band van de beide boeken bestaan eveneens uit pfaslic. Het ministerie van Buiten landse Zaken te Ankara heeft zondagavond meegedeeld dat Turkije'geen enkel Amerikaans vliegtuig toestemming tot op stijgen heeft gegeven voor ver kenning' of een ander doel bo ven Russisch gebied. President Eisenhower heeft be kendgemaakt, dat de Ver. Staten een reeks ondergrondse kern proeven zullen uitvoeren ter ver betering van de huidige ontdek kingsmethoden. De proeven, die waarschijnlijk tegen het eind van het .iaar in de Ver. Staten gedaan zuilen wor den, zouden geen radio-activiteit verspreiden en volledig beheerst werden. Teneinde voldoende betrouw bare gegevens te verkrijgen, zal het naar verwachting nodig zijn om ontploffingen van verschil lende omvang teweeg te brengen in verschillende geologische for maties, aldus de bekendmaking. Hagerty, de perssecretaris van het Witte Kuis, heeft gezegd, dat de nieuwe Amerikaanse proeven in wezen deel uitmaken van een voorstel, dat Engeland, de Ver. Staten en de Sowjet-Unie geza menlijk onderzoekingen verrich ten om de ontdekldngsmethoden, ter onderscheiding van onder grondse kernproeven en aardbe vingen. te verbeteren. Volgens Hagerty zullen de proe ven- geen experimenten met wa pens zijn en beperkt zijn tot de ontwikkeling van het vreedzame gebruik van kernenergie. In zijn bekendmaking zegt pre sident Eisenhower nog, dat de Russische onderhandelaars in Ge- nève onlangs ingestemd hebben met het voorstel, dat ondergrond se kernproeven worden genomen om de deugdelijkheid van het voorgestelde contrölenetwerk tot ontdekking en constatering van ondergrondse ontploffingen te verbeteren. De Ver. Staten zou den de Sowjet-Unie op de hoogte stellen van de plannen voor de nieuwe proeven als de delegaties in Genève woensdag 11 mei weer bijeen komen om inlichtingen over seismsich onderzoek. De Amerikaanse commissie voor kernenergie heeft in maart bekendgemaakt, dat zij voorbe reidingen treft voor nieuwe on dergrondse proeven in Nieuw- Mexico, De definitieve beslissing tot het hervatten van de proeven moest door president Eisenhewer genomen worden. Onder voorzitterschap van bur gemeester Lockefeer kwam de raad bijeen. Het eerste punt van de agenda dat veel stof op wierp was het plan tot verbetering van de Gla- sisweg. Hiervoor was reeds in de vorige vergadering een plan ter tafel gekomen doch dit was terug genomen en kwam nu in gewij zigde vorm terug. De directeur van de Centrale Dienst uit Terneuzen lichtte eerst de zaak toe. De heren Martens en De Meu- riehy waren echter tegen het plan en bleven bij hun bezwaren wïlïen niemandrijn bedrijf' ont- in de vorige vergadering geuit. nemen. doch op dit zeer drukke De heei Martens vond de weg kruispunt is: een garage niet o'i met rijwielpad zoals ontworpen,Zjjn plaats. overbodig, terwijl de.iheer De pje voorzitter bracht naar Meurichy er tegen was dat het voren dat men het vestigen van stantie door de leden toegejuicht doch er waren ook nog enkele bezwaren ten aanzien van wer ken en zaken, die in die buurt liggen. De heer Willemstein vond hel prachtig dat dit obstakel ging verdwijnen en hiervoor in de plaats een grotere spoorwegover gang komt met sluitbomen. Hij vond het echter jammer dat nu vlak bij de overgang een garage bedrijf is gekomen dat nu weder om een obstakel is v oor het ver keer. Ook wethouder Brand vond het niet zo eenvoudig. Beide sprekers rijwielpad door de contro escarpe liep. Ten slotte werd het voor stel tot aanleg van de Parallel weg met rijwielpad aangenomen met de stemmen van bovenver melde heren tegen, dus met 9 tegen 2 stemmen. Het vierde agendapunt: het aangaan van een overeenkomst met de Nederlandse Spoorwegen bedrijven in Hulst moet toejui chen. Als de nieuwe weg rond Hulst klaar is zal dit wel ver beteren. De kosten hiervan komen ten laste van de gemeen te en de N. S., n.l. 11.500 voor de gemeente' eri 12.200 voor de Ned. Spoorwegen. Het voorste! tof onttrekken aan het opehbaar verkeer van de ten aanzien van de verbeteringoude Linieweg werd goedge- van de spoorwegovergang aan de Steenweg, werd in eerste ïn- De Noorse minister van Bui tenlandse Zaken Lange heeft maandag in het parlement mee gedeeld, dat de ambassade te Washington opdracht heeft' een onderzoek in te stellen naar de den uitgebreid. Er komen twee route van het Amerikaanse vlieg- nieuwe voetbalvelden ten noor- tuig dat boven dc Sowjet-Unie is den van de bestaande. Door de neergehaald. Volgens de Russi- gemeente zal aan de Nederlandse sche verklaring was het toestel' Heide Maatschappij opdracht keurd, evenals het garanderen van rente en aflossing van gel den voor woningbouw voor par ticulieren. De termijn waarbij de onbe woonbaar verklaarde woningen zouden moeten worden ontruimd wordt met een jaar verlengd1 daar men voor de mensen, die daarin wonen, nog geen woning beschikbaar heeft. Er zijn maar enkele onbewoonbare woningen meer. Het sportterrein zal ook wor- op weg naar het Noorse vlieg veld Bodoe. Lange zei dat de bur gerlijke en militaire luchtvaart autoriteiten in Noorwegen daar van beslist niets afwisten. Ook wisten zij ntet dat de piloot af eerder in Boctoc zou zijn geweest. Noorwegen 'had nooit toestem ming gegeven zijn vliegvelden te gebruiken voor vluchten boven het gebied van derden. Naar aanleiding van de kri tiek, die door de heer W. A. Ren- sen, de P.v.d.A.-fractieleider, tij dens de begrotingsdebatten in de Haagse gemeenteraad was uitgeoefend op de a-kring 's Gra- venhage van de Bescherming Bevolking hij had deze organi- satie „een kop zonder lichaam" en „een automobiel zonder mo tor" genoemd, waarvoor bij de burgerij in 't geheel geen ver trouwen meer bestaat heeft burgemeester Kolfschoten er v maandagmiddag op gewezen, dat J de B. B. moet worden gezien als „een vehikel, dat wij thuis ge* stuurd hebben gekregen met het papieren verzoek, het te beman nen." De rijksvoorschriften zijn ech ter zorgvuldig zijn toegepast en nageleefd, aldus de burgemees ter zorgvuldig toegepast en lijk beleid is hierbij nauwelijks ruimte, zodat, als de veronder stelling van de heer Rensen juist is, een en ander niet aan het plaatselijk beleid is te wijten. Ook andere gemeenten zijn gebonden aan de uniforme rege ling, welke voor het gehele land geldt, een regeling, welke spe ciaal voor Den Haag grote fi nanciële offers, n.l. een bedrag van 540.000, met zich brengt. „De grote risico's, die er in ge val van oorlog voor Den Haag zijn, mogen vor het rijk aanlei ding zijn, enigszins in de hoge kosten tegemoet te komen,'" al dus de burgemeester, die er d'e nadruk op legde, dat het appa raat zodanig bezet moet zijn, dat in geval van nood van een be perkte vredesbezetting direct tot een top-bezetting kan worden (Advertentie.) In deze een (VERNUFTIGE FUTSBEUGEL VOOR REFLECTIE-FLITS) Vraag er om b'j uw fotohandelaar overgegaan. Een goede bezetting van de sleutelposities is dan ook nodig. Overigens heeft de kringfaad, naar de burgemeester mededeel de, gezien de recente ontwikke ling, het vertrouwen, dat de voorwaarden zijn geschapen, om de vereiste graad van paraat heid te bereiken. Voor de finan ciële consequenties zou men dus niet bevreesd behoeven te zijn. De burgemeester zegde ten slotte toe, de kringraad te ver zoeken, de raad een volledige expose te geven van de gang van zaken en van de wijze, waarop de middelen worden aangewend. 12.000 GULDEN GESTOLEN In de nacht van zondag op maandag is .ingebroken in het kantoor van de rijksontvanger aan de Gasthuisstraat te Alk maar. De daders kwamen via de rijwielstalling van de overdekte zweminrichting en door een kan toor van de huuradviescommissie (waar zij een geldkistje met 150 gulden buit maakten) en door een verbindingsdeur in het kantoor van de ontvanger. Daar vonden ze een sleutel, die op de grote brandkast paste. Na opening van deze brandkast troffen zij een kleinere brandkast als binnen bast die zij met een snijbrander hebben opengesneden. Daaruit hebben zij 12.000 weggenomen. door LUISA-MARIA LINARES 51) (Nadruk verboden.) „Een lammetje kan niet de ri vale zijn van een tijgerin, is het niet? Maar als het lammetje zich omkleedt met een panterhuid.. dan zou de concurrentie wel eens pikant kunnen worden." Hij lachte weer, 'alsof hij tel kens opnieuw in eigen gedach ten aanleiding vond zich te amu seren. „Goede nacht, madame Xavier Lezcano! Dat klinkt hele maal niet lelijk..." Olga knikte alsof hij het kon zien. „Helemaal niet als de wan klanken van... van een zekere viool... die een krankzinnige vol razernij bespeelt." Ze wachtte met koortsachtige nieuwsgierigheid op zijn ant woord, maar hij bleef zwijgen. „Xavier," riep ze „ben je daar nog?" Maar er kwam geen antwoord, alleen het klikje, dat bewees dat hij de hoorn op de haak had ge hangen. De brief aan Paul bleef onaf gemaakt-op de schrijftafel lig gen, Olga keek er een ogenblik als gehypnotiseerd naar, omdat de herinneringen aan Paul, die jonge, gezonde atleet met de bre de schouders voor haar oprees, in scherp contrast met de troebe. Ie sfeer in het huis der Lezca- no's. Terwijl ze daar zo zat, met de pen in haar hand, was het haar onmogelijk haar gedachten te verzamelen. Als altijd had ook nu weer het gesprek met Xavier een pijnlijke indruk bij haar achter gelaten. Ze begreep, dat haar laatste opmerking hem boos had gemaakt en was verbaasd, en ook een beetje ontsteld, dat ze zijn zwakke punt had ontdekt. Zou ze hem werkelijk beledigd hebben? Zou hij haar ondank baar vinden...? Juist op het mo ment dat hij haar dat royale geldaanbod had gedaan? Het scheelde weinig of ze had hem zelf opgebeld om hem haar ex cuses aan te bieden. „Hij moet me wel erg ondank baar vinden," herhaalde ze, op haar penhouder bijtend. Het speet haar dat ze te snel was ingegaan op zijn sarcasmen. Iets in Xavier joeg haar vrees aan, ze had nog maar liever dat hij spotte, dan dat ze met hem moest vechten. Ze zag in gedach ten zijn grijze ogen, fonkelend van woede, zijn samen geknepen lippen. Je vindt al je narigheid eigen lijk u-el prettig. Vijf jaar lang heb je midden tussen allerlei verschrikkingen gezeten? Nu schep je ze zelf en geniet ervan. Hij had gelijk; ze moest sterk zijn, het leven aandurven, al die malle, kinderachtige angst, die ten slotte geen grond had, van zich afzetten. Ze schrok op van een zacht tikje op haar deur. „O, die zenuwen van me," dacht ze wanhopig, „ik kan maat niet tot kalmte komen." Ze zag dat er een enveloppe onder de deur werd doorgescho ven. Ze raapte de brief op en las al leen haar voornaam „Olga'' op de omslag. Ze hoorde zachte voetstappen zich haastig .verwijderen en deed de delir open. Er verdween juist iemand om de bocht van de gang. Zeker Fina of Pedrö. „Pedro!" riep ze. Geen antwoord. Ze haalde de schouders op en maakte nieuws gierig de brief open. „Ik moet je vanavond nog dringend spreken," las ze ver bluft. „Ik wacht je op het bin nenplein van het museum bij de ingang. Kom beslist, het gaat om je welzijn.'- „Dick Wyne." Ze moest het briefje enkele malen doorlezen voor ze het be greep. Dick wilde haar spreken en wachtte beneden op haar. Wat zou er nu weer gebeurd zijn? Had hij de waarheid ont dekt?... Maar hoe kon dat? Ze keek uit haar raam naar de donkere binnenplaats en het standbeeld van André. Van hier uit kon ze de ingang van het mu seum niet zien. Ze zou lange, donkere gangen moeten doorlo pen, dan afdalen naar de hal en door de achterdeur, via een soort souterrain, het aangren zende gebouw bereiken. Elena had het na tafel aan Dick laten zien. Maar ze ging er niet heen! Beslist niet! Het was niet voor zichtig op dit late uur en op een plek waar ze kon worden gezien en verkeerd beoordeeld. Hoe durfde die Dick Wyne, die ze nauwelijks kende, een dergelijk voorstel doen? Kom beslist, het gaat om je welzijn. Die dringende woorden maak ten weifelen onmogelijk. Het moest wel om een zeer ernstige zaak gaan als een correct jong mens een dergelijk voorstel deed. Ze schoot haar mantel over .haar huistoilet aan en liep de flauw verlichte gang in. Ze daal de geruisloos de trap af en moest even denken aan de nacht toen ze in dat afschuwelijk huis aan de rivier ook zo naar beneden was geslopen om met Madrid te telefoneren. Ze had er geen flauw idee van wat ze zou moeten antwoorden als ze iemand van de familie zou tegen komen. W'at zouden die wel zeg gen van dit rendez-vous met de verloofde van een andere vrouw? De salon was leeg. De lampen waren overal gedoofd. Er was geen spoor te bekennen van Pedro of Fina. Het hele huis scheen te slapen. Achter de trap in de hal be vond zich de kleine communica tiedeur naar het museum. De sleutel ervan hing aan de muur. worden gegeven tot het maken van plannen. Men hoopt deze uit breiding te kunnen verwezen lijken met overheidssteun. Ook werden door de raad de tarieven van het nieuwe zwem- 1 bad vastgesteld. Het leren zwem- I men door de schoolgaande kin deren zal gratis zijn. De tarieven 1 per jaar zullen zijn 15,voor gezinskaart, 6,voor volwas- 1 senen, en 3,— voor kinderen onder de 15 jaar. Verschillende regelingen t.a.v. de gemeente-ambtenaren en j personeel werden door de raad goedgekeurd. alsmede enkele I wijzigingen der gemeente begro ting 1959 en 1960. Hierna werden de ingekomen stukken behandeld. Hierbij was een schrijven van de commissie streek ontwikkeling Oost Zeeuws-Vlaanderen. In de ge houden raadsvergadering van 11 maart was besloten uit deze com missie te treden en geen gelden hiervoor beschikbaar te stellen. Er was een nieuw verzoek om subsidie voor voornoemde com missie ingediend. Burgemeester Lockefeer bracht naar voren dat hij er erg Voor was de subsidie te verlenen. Hulst is nog nooit achtergebleven als het ging cm streekverbélcring of -ontwikke ling. De heer Martens bracht naar voren niet tegen de commissie streeKverbetering te zijn doch het tegenstemmen had alleen be trekking op de besteding der gel den die de commissie ontvangt van de diverse gemeenten. Nu men met een begroting voor da dag is gekomen, waarin men kan lezen wat met de gelden wordt gedaan, kómen de zaken anders te liggen. De neer 'Stolte vond de brief van de commissie beneden peil. Nu de werkzaamheden van de commissie bekend zijn en men weet wie hierin zitting, heb ben, kon hij de commissie echter niet zijn volle medewerking ge ven. Naar de mening van de heer Stolte moet de ontwikke ling gericht zijn op de vier kern gemeenten in Oost Zeeuws- Vlaanderen, namelijk, Terneu zen, Axel, Sas van Gent en Huist. Hij verwachtte niet veel van de intergemeentelijke sa menwerking. Naar zijn mening zitten er in deze commissie per sonen die hete meer te doen is om een baantje op economisch of maatschappelijk gebied. De heer Martens maakte be zwaar oyer hetgeen de heer Stol te zeide over d'e personen die zit ting hebben in de commissie streekontwikkeling. De voorzitter geloofde wel in een goede samenwerking tussen de gemeenten. Hij wenste echter niet in te gaan op hetgeen de heer Stol,te had gezegd over de samenstelling der commissie. Ten slotte werd de gevraagde subsidie van 10 cent per inwoner verleend. Na de rondvraag, die van geen bijzonder belang was, ging de raad over tot besloten zitting. KAPELLE. C J. V.-ontmoetingsdag. Zaterdagmiddag had alhier de jaarlijkse C. J. V.-ontmoe- tingsdag plaats, die gahoudet werd in het gebouw „Obadja". De bijeenkomst ving aan niet het zingen van lied 220 1, 2 er. 3. waarna de voorzitter der prei vinciale commissie Zeeland van het C. J. V., de heer Th. Wijth- man, voorging in gebed. Als Schriftlezing volgde hieron Joh. 21 114. In zijn begroetingswoord ver welkomde de voorzitter in het bijzonder de heren Elsacker uit Tholen en Schoemakers uit Zoutelande. Nadat de voorzitter nog en kele belangrijke mededelingen gedaan had, gaf hij het woord aan de heer Schoemakers, die een interessante en leerzame in leiding hield over Marokko, welke hij. nader met dia's toe lichtte. De voorzitter was aller tolk toen hij de heer Schoemakers dank bracht voor zijn boeiende inleiding. Nadat de avondmaaltijd was gebruikt, werden spelletjes ge speeld o.l.v. de heer Matthijssc. Hierna deed de heer Elsacker enige mededelingen over het C. J. V. Jongenskamp „Leusden". Ook deze werden met lichtbeel den toegelicht. De heer Elsacker kreeg als beloning voor zijn prachtige vertelling een hartelijk applaus. Mej. D. Dekker sloot deze ge slaagde ontmoetingsdag met een dagsluiting naar aanleiding van een gedeelte uit Joh. 21 en ging daarna voor in dankgebed. SLUIS. Bevrijdingsralley S. A. M. Voor de vierde achtereenvol gende keer vond te Sluis de be- vrijdingsralley plaats, uitge schreven door de Sluisse Auto- en Motorclub. Er werd gestart in Zuidzande en het traject ging vandaar ove: een lengte van 58 kilometer kris. kras door West Zeeuws-Vlaan deren. De oriëntatie-opdracht stelde de deelnemers voor heel wat moeilijkheden, want slechts 8 deelnemers slaagden er in een officiële plaats in het klassement te krijgen, en dat nog met zeer groot aantal strafpunten. Na afloop van de rit reikte de voorzitter van de automobiel club, de heer G. J. van Oorschot, de prijzen uit en bracht dank aan de heren Schijve uit Nieuwvliet en Casteleijn uit Zuidzande voor het uitzetten van deze rit. De uitslag luidt: 1. mevr. en de heer Verstraete, IJzendijke, 464 str.p.2 mevr./hr Van Es- broek, Sluiskil. 488 str.p.; 3. Var den Hemel, Biervliet, 509 str.p.; 4. A. Buijze, Zuidzande 534 str.p 5. De Koeijer, Schoondijke, 537 str.p.; 6. Hollebrandse, Terneu zen, 550 str.p.; 7. Scheele, Re- tranchement, 554 str.p., en 8. M. de Hullu, Zuidzande, 583'str.p. Schieting „De Herleving." Zondag j.l. organiseerde de handboogmij „De Herleving!' al hier een schieting op de staande wip waarvoor, dank zij het zo merse weer, goede belangstel ling bestond. Er namen 43 schutters aan de wedstrijd deel. Ondanks het ideale schutters- weer konden de deelnemers de hoogvogel en één kal niet ver schalken. zodat deze verloot moesten worden. De uitslag was Hoogvogel: niet afgeschoten. Zijvogels: E. Neijt, Zandstraat, en P. Cortvriendt, Sluiskil. Kallen: Inghels, Koewacht; an dere niet afgeschoten. HEIDEBRANDJE BIJ GARDEREN Maandagmiddag omstreeks zes uur is een heidebrand ontstaan in de omgeving van de bekende grafheuvels Bergsham op „Boe- Olga deed met bevende hand die schoten bij Garderen. Door snel deur open. Nu moest ze twintig j ingrijpen van het vrijwiiligers- t reden afdelen, ze herinnerde brandweerkorps van Garderen zich, dat Elena hen daarvoor had gewaarschuwd. Het was koud en vochtig in dit sombere souter rain. Aan het eind was een an dere deur, ook met een sleutel gesloten. Eindelijk bevond Olga zich op het binnenplein en streek de nachtlucht langs haar gezicht. (Wordt vervolgd.) later geassisteerd door de brand weren van de luchtstrijdkrachten uit de legerplaats Nieuw-Millin- gen, de 7Vpeldoorr.se brandweer en talrijke militairen uit de leger plaatsen Nieuw-Millingen en Wittenberg kon het vuur beteu geld worden en konden de om liggende landhuizen worden ge spaard. Naar schatting ging on geveer vijf hectare hei verloren. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van maandag 9 mei GROENTEN Per 100 stuks: Sla I 9- 15,St II ƒ5—ƒ15 Per stuk:'Bloemkool A II 1.12 1,14, B II 60—70 ct, afw. 27- 81 ct; Komkommers B 4660 ct, C 28—43 ct. Per bos: Selderij 58 ct; Peen 4960 ct; Sjalotten 20 ct; Radijs II 5—6 ct. Per kg: Breekpeen 8 10 ct; Ra barber 2028 ct; Spinazie 12—38 ct; Tomaten A 1,79—1,81. B ƒ1,68, C ƒ1,73—ƒ1,86, CC ƒ1.50, kriel 62 ct; Asperges B I 1,70— ƒ1,84, B II ƒ1,18—ƒ1,64, C II ƒ0,88—ƒ1,18, afw. ƒ0,80—ƒ1,08. AARDAPPELEN Per 100 kg: Alpha 13, FRUIT Glas-aardbeien 6 cent per stuk. Paul Abraham, de bekende componist van Hongaarse af komst die voor de oorlog talrijke succesrijke operettes schreef. 's in de nacht van vrijdag op zater dag in een ziekenhuis te Ham burg overleden als gevolg van een hartverlamming na een knie operatie. Hij werd 6S jaar. Hij keerde in 1956 in Hamburg terug na -3 jaar in de Verenigde Staten in een kliniek voor zenuwzieken te hebben verbleven. Hij schreef o.m. „Victoria en haar huzaar en „Ball Savoy".

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2