Beursoverzicht Verslag van de Schoolartsendienst in Zeeuws-Vlaanderen over het jaar 1960 KERKDIENSTEN KERKNIEUWS Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 7 mei I960 Zaterdag 7 me Voor de zondag AGENDA ONTVOERDE CYPRISCHE JOURNALIST TERECHT Dam in Zandkreek gesloten Zondagdiensten praktische ELEKTRISCHE ARTIKELEN T RADIO de BUCK Verdeelde markt Elke dag heeft zijn geheim De commissie van beheer van de schoolartsendienst In Zeeuws- Vlaanderen deed ons deze week liet, uitgebreide verslag der belde schoolartsen over het jaar 1959 toekomen. Zoals bekend is de burgemees ter van Hulst, de heer A. L, S. Lockefeer, ooiv.itter van de com missie van beheer, terwijl de heer F. A. Hendrikse, burge meester van Vogelwaarde, als administrateur optreedt. Het verslag van dokter P. A. Staal te Klooslerzande, de school arts voor Oost Zeeuws-Vlaande ren (zonder Terneuzenis als gewoonlijk weer wat beknopter uitgevallen dan het met schema's en tabellen verlichte overzicht, hetwelk de schoolarts voor het westelijk deel van Zeeuws-Vlaan deren (met Terneuzen). dokter H. J. S. Timmer te Cadzand, ons te verwerken geeft. B.L.O.-MC HOOL TE OOHTBURG Voor deze rapporteur is de start van een school voor B.L.O. in het westelijk deel het vermel denswaardigste feit van het af gelopen jaar. De totstandkoming van deze school acht dokter Tim mer het resultaat van het be kende frappez toujours", het voortdurend hameren op hetzelf de aambeeld, of zoals de school arts het In een Latijns citaat uit drukt van het feit dat de drup pel de sleen niet uitholt door kracht, maar door de gestadige val. Overigens was de start van die B.L.O.-schoot vrij moeizaam, even moeizaam als de teleurstel lingen die de propagandisten voor tie school In een reeent ver leden Ie verwerken hebben ge had. Dokter Timmer wijst in dit verband eventjes ondeugend op de vele voorschriften en werk methoden op medisch-hyglënisch gebied, welke vaak tot adviezen lelden, evenzeer variërend als de kleuren van het spreekuur en belangrijk of onbelangrijk al naar de instantie of persoon, die de adviezen gaven of waarvoor ze bestemd zijn. NIEUWBOUW EN VERBOUW De taak van de schoolarts om te selecteren, om de „kneusjes" te onderscheiden van de „gaven", de taak om gebreken op te spo ren bepaalt zich niet alleen tot de kinderen, aldus dokter Tim mer, Ook bij de inspectie der schoolgebouwen wordt de vinger gelegd op defecten en gebreken. Nog steeds liggen er grote tegenstellingen tussen nieuw bouw en net oude schooltype, vooral waar het de meubilering betreft. Tal van nieuwe plannen wachten op het fiat der landelij ke overheid. Met de gymnastieklokalen is het minder goed gesteld. Voor de veertien gemeenten in Westelijk Zeeuws-V laanderen zijn er slechts zes. waarvan er zegge en schrij ve één een gymnastieklokaal kan worden genoemd. Twee andere zijn hoogstens als zodanig te ge bruiken, hetgeen in feite neer komt op drie gymnastiekloka len voor ->645 leetJingen. In de gemeente 'terneuzen is de toestand ook al niet Ideaal. Iedere school, zo schrljit dok ter Timmer, dient de beschik king te hebben over een eigen gymnastieklokaal, daar lichame lijke oefening en sport onont beerlijke vormingsmiddelen zijn. HOUD1NG8AFWMKINGEN Het aantal slechte houdingen In het district West Zeeuws- Vlaanderen en Terneuzen be draagt 17 7' voor de lagere scho len. Dit behoeft niet verontrus tend te zijn, daar het vaak de z.g. „uit de klachten gegroeide" kin deren betreft. Voor hen Is algemeen sehool- gyinnastlek voldoende, miuip wel nebben zij gerichte gymnastiek nodig van een daartoe bevoegde kramt, Geschoolde krachten zijn In Zeeuws Vlaandei en evenwel niet in voldoende aantal beschik baar. Het probleem ware op te lossen door het aantrekken van een bevoegde leraar heilgymna stiek, die tevens zou kunnen op treden als algemeen leider voor hel normale gymnastiekonder wijs en daarnaast als district- sportleider. De zwemgelegenheid noemt dokter Timmer minimaal, Kr zjjn slechts drie verantwoorde gelegenheden In het rayon wes telijk Zeeuws-Vlaanderen en Ter neuzen. Dit Is onvoldoende. Slecht» IK van de leerlingen der hoogste klassen kan zwem men. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZOND AO, 8 MEI. NED. HEKV. KERK. Axel: 10 uur Vic. S. den Blaau- wen; 2.30 uur Dg. D. ten Haalt. Hoek: 10 uur Ds. li. A. ten Haalt; 2.30 uur Ds. P. J Pennlngs, van Axel. Hontenlsse: 10 uur Ds. Ph. M. Hecht, van Znamslag. Hulst: 10 uur Ds. K. li. J. Tim- mers. Philippine: 9 uur Ds. E. Ed Stern. Sas van Gent10.30 uur Ds. E. Ëd. Stern. Sluiskil; 9 uur en 10.39 uur Ds. J. DOCH GA HEEN! „Doch ga naar mijne broeders en zeg hun." Johannes 20 18. Bij Maria Magdalena is ook de relatie tot „de broeders" niet in orde. Het is niet voor niets, dat juist zij de opdracht krijgt naar de broeders te gaan. Ze heelt do broeders en zusters, in de nacht, dip in 's Heren dood over de dis- cipelenkring neerdaalde, een beetje Uit liet oog verloten. Ze zondert zich af. Ze opereert al leen. Ze laat de andere vrouwen los en gaat alleen terug. Ze scharrelt daar eenzaam en al leen op het kerkhof rond. Ver driet vereenzaamt. Bij de ande ren hoort men voortdurend „on ze". Bij Maria Magdalena is het, evenals bij Thomas, steeds „mijh". „Ze hebben mijn Here weggenomen." „Zeg mij en ik zal. En ook haar „Rabhoeni" lieeft een sterk individualistisch accent. Want dat betekont letter lijk ..Meester Van mij". Christus trekt op Paasdag ook Maria Magdalena s houding te genover de broeders Weer recht. Jezus breekt eerst Maria's Pa sen naar boven open, zodat er hemelperspectlef In komt. „Ik moet op varen." Daarna haalt Hij de muren van Maria Magda- lena's isolement omver. „Kom uit je eenzaamheid en opgeslo- tenheid, Maria!'' Daar kan Pasen niet In leven. Pasen kan slechts worden ontvangen en genoten en vastgehouden in gemeenschap der broederen. Pasen is geen on der-onsje. Voor eigen kringetje ert eigen kliekje. JeZUs werpt al die muren van monopolio en In dividualisme en egoïsme radi caal omver. „Ga naar Mijne broeders!" „Mijn" broeders. Hoe wijd en bleed en ruim is dat? Zeker heel wat wijder en ruimer dan „onze broeders". Zo wordt door de op gestane Heiland Pasen uit de be klemming Win deze twee, .Jezus krampachtig voor zichzelf an nexerende en vasthoudende, vi ouvvenarmen uitgebroken. Die omklemming groeit altijd weer uit de enghartigheid van onze harten op. Maar ook altijd weer breekt Jezus haar stuk. Én drijft Maria Magdalena uit het „bewa ren'' tiaar het „winnen". Discipe len moeten apostelen worden. Ga heen! G. N. Cupédo. Terneuzen: (Noordstrnat) 10 uur Ds. P. A v. d. Vlugt; 3 uur Ds. J. Scholten; (Keruhoflaan) 10 uur Ds. P. J. Pennings, van Axel (jeugddienst): (Tuinpad) 10.45 uur jeugdkerk. Zaamslag: 9.30 uur C. H. Heil- boer; 2.30 uur Ds Ph. M. Bccht. GEREFORMEERDE KERK. AxelGeen opgave. Hoek: Geen opgave. Terneuzen: 1U uur en 3 uur Ds. W. C. Van Haltem. Zaamslag: 9.30 uur en 2,30 uur Ds. M. den Boer. GEREE. KERK. Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 4.30 uur Ds. C. Bijl. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. (JIIR. GEREE. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur fis. Is. v. d. Kntjff, em. pred. te Deh Helder. GEREE. UEMEENTE. (Syn.) Terneuzen (Frans Halslaan): 10 Uur en 3 uur lecsdienst. Axel; 10 uur en 2.30 lecsdiensl. GEREE. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur lees- dienst. Terneuzen (Vloosvvtjkstraal9.30 Uur Ds. Aangeenbrug; 2 uur leesdlensl; 0 uur Ds, Aangeen brug. O DO-GEREE. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uUr Ds. De Reuver, ROOMS-KATIIOLIEKE KF.RK Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 8.30 uur, 7.4 5 uur, 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur, en 10 uur: H. H. Missen. Sluiskil: 0.45 uur, 8.30 uur, 10.15 uur: H, H, Missen, Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H, Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. Westdotpe' 7 uur, 8.30 uur en 10 uur en 17.00 uur: H. H. Missen. WEST ZEËL'WS- VLA ANDER EN. Zondag, s mei. NED. tliiltV. ill.ttlï. AardenoUlgi 10.30 uur Ds. L. S. liloiil, bic-ivoet: 9.30 Uur Dr. W. H. Kven- nuis; tb.vu uui os. e. Spaans, Die-sxeiis ijeuguuiensU. Breskeds: H.ts» uuc os. o. Spaans. Cadzand: IV uur Ds. A, C. v», ten Gare iBed. n. juoupi, Groene: 9.30 uur Ds. .ude Johg (oed. ia. Duupt, HouiupiUat: iu uUr H. J. Begeer, isieUw roe,ru u. os. jon. ijrezet. Uosiou.g: il uur os. S. HpusUa, Van ueiiancnement. Reuanoiietheiit: D.jo uur Ds. S. Turns tra. Scnooiiuuive: 9.30 uur Ds. P A. L. limtKi.Mrt, SlUis: U.ou uUf Ds. C. Balk. Si. Anna uft'ivluiden: li uur Ds. C. Baik. St. jo uis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Vvatciicutuueiiije; ueen opgave. lJzoiidyKe: 9.oJ uur ds. o. van Even. Zuiuoiudo: 10 uUr Ds, J. Lijgen- daat tued. H. Doop), AANTAL SCHOLEN LEERLINGEN EN Het totaal aantal leerlingen in dit rayon liep van 7064 in 1951 op tot ruim lÜ.uOO in 1959, verdeeld over 93 scholen. In 1959 wen,en 2829 leerlingen onderzocht. Het aantal verwijzin gen naar de huisartsen bedroeg 967. Het periodiek systematisch onderzoek komt in het gedrang. Het schoolkind zou gedurende ue lagere school driemaal aan een onderzoek moeten worden onder worpen, waarvoor de Klasse 1, 3 en 0 de aangewezene zijn. De aanwezigheid van de moe der i» noodzakelijk. Up de gege vens vaa moeder en Kind wordt het onderzoek gebaseerd, bet- welk later opnieuw zal plaatsvin den op scholen voor voortgezet onderwijs. Thans vergt de rouleertijd min stens drie jaar. Er kwanten pro testen van ouders, wier kinderen tijdens de lagere schoolperiode nog niet waren onderzoent. tven aanval van „leken-deskun- dlgen" richtte zich op het perio diek-systematisch systeem, ter wijl men voorts het „aantal" leerlingen attaqueert, daar de schoolartsendienst zich formeel alleen .net leerplichtige kinderen bezighoudt. Men vergeet daarbij, zo stelt dokter Timmer vast, dat de schoolgezondheidszorg reeds van tie curatieve in de preventie ve fase is getreden en dat uitslui ting van liet V.H.M.O. bij het al gemene schoolonderzoek 'n mis kenning zou betekenen. SPORTBEOEFENING EN ZWEMMEN Evenais vorige jaren houdt dokter X'. A, Staal in zijn verslag over de dienst in Oost Zeeuws- Vlaanderen (zonder Terneuzeni een sympathiek pleidooi voor de sportoeoefening en vooral voor het zwemmen, in plaatsen waar zwemgelegenheid bestaat, zo schrijtt hij, is het opvallend hoe goed de lichaamshouding der scnolieren is. Dank zij de voortvarendheid van het gemeentebestuur van Hulst wordt daar een zwembad gebouwd. Straks volgen Honte nlsse en Terneuzen, waar over wogen wordt de voetsporen van Hulst te drukken, Vve hebben ons even de ogen uitgewreven, maar zo staat het er letterlijk... DEZELFDE CONCLUSIES Voor wat het tekort aan gym nastieklokalen betreft, komt dokter Staal uiteraard tot dezelf de cqnclusies als zijn collega in Cadzaftd. Hij wijdt daarbij Uit voerig uit qVer de noodzaak van sportbeoefening in het algemeen. Meer dan de helft van dokter Staals verslag gaat hieraan weg, hetgeen naar onze smaak wat te veel van het goede is. Tal van zinsneden zijn we in vorige jaren reeds ln zijn rappor ten tegengekomen. Dat geldt ook vaak voor het fruit dat zo welig groeit in Zeeuws-Viuanderen en tlat de algemene gezondheidstoe stand der leerlingen bevordert. Eerlijk gezegd hadden we dit maal graag eens een gedocumen teerd betoog voor de benoeming van een derde schoolarts in het rapport opgenomen gezien Het aantal door dokter Staal onderzochte leerlingen was min der dan de vorige jaren. Drie nieuwe Kleuterscholen wprden in gebruik genomen en wel te Boschkapelle, Zuiddorpe en Graauw. De voorbereidingen voor de houw van een nieuwe lagere school te Graauw en van een openbare Kleuterschool te Axel verkeren in een vergevor derd stadium. Beide schoolartsen besluiten hun verslag met een woord van dank aan allen, die eraan heb ben meegewerkt de belangen van de schoolartsendienst te behar tigen. ZATERDAG 7 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Zij zochten als hel den". Concertgebouw, 8 u „Turf in je ransel", AXEL: Het Centrum, b.30 cn 9 uur: „Conny, een meisje van 16". ZONDAG 0 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Thcater, 2 ikir: „Turf in je ransel": 4.30 en 8 uur; Zij vochten als hel den", Concertgebouw, 8 u.; „Turf in je ransel", Terrein West Bolwerk, 3.15 uur: Terneuzen IHansweert- se Boys I. AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „Conny, een meisje van 16"; 8 uur: „Het spookhuis op de heuvel". Antonis Pharmacides, hoofd redacteur van het Grieks-Cypri sche blad Ethniki dat tegen de politiek van aartsbisschop Maka- rios ageert, Is terecht. Hij werd op 25 april ontvoerd bij een overval op zijn krant. De over vallers zeiden toen dat zij wilden verhinderen dat een artikel van generaal Grivas, de vroegere lei der van de ondergrondse Cypri sche verzetsbeweging Eol-ca, in het blad zou worden opgenomen. Het blad is kort daarna nadat nog enige dreigementen waren ontvangen, niet meer verschenen. Pharmacides, die 70 jaar is, werd vrijdagnacht door de politie gevonden ln een grot te Yerolak- kos, acht kilometer ten westen van Nicosia. Hl) was aan handen en voeten gebonden en uitgeput, doeh hij mankeerde overigens niets. De politie was in de grot gaan zoeken nadat een onbeken de haar telefonisch had gewaar schuwd. BOTSING TUSSEN BROMFIETSERS Gistermorgen om kwart over zeven zijn op de Silvoldseweg twee bromfietsers tegen elkaar gebotst. Een van hen. de heer F. Reijnier, kwam uit de rich ting Doetinchem en trachtte een tweetal wielrijders te passeren, terwijl uit de richting Sllvolde de heer G. Weenink naderde. Het fietspad bleek te smal voor de manoeuvre van Reijnier met het gevolg dat hij tegen Weenlrtk opbotste. Deze werd ernstig ge wond en was nagenoeg op slag dood. Het slachtoffer was 27 Jaar en ongehuwd. Reijnier moest met lichte verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Woensdagmorgen i: de dam. in de Zand kreek bij Katseveer gesloten. Hiermede is de verbinding van Noord-Beveland en Zuid-Beveland een feit geworden. (Luchtfoto.) Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk dei- artsen waarge nomen door dokter K. J. Hoving, Axelsestraat 27, tel. 2445. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2090. Zondagdienst Kruisverenigin gen: Wit-Gelo en Groene Kruis: zr. A van Ravels, Leeuwenlaan 31, tel. 2706. T(Q I Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts T. van Roon, Sas van Gent, tel. 588. (Adv.) VOOR SERVICE EN KWALITEIT NOORDSTRAAT 84-86 Telefoon 2573 TERNEUZEN De internationale waardon ver toonden gistermiddag bij de ope ning een lichtelijk verdeelde stemming. Dc handel was, na de rustdag van donderdag en het naderende weekeinde, zeer kalm. Wallstreet sloot donderdag met een weinig lagere koersen en kon daardoor geen hausse-ten dentie op het Damrak teweeg brengen. De stemming op de overige Europese beurzen was van dien aard dat de arbitrage in Amsterdam aanvankelijk vrijwel niets kon uitrichten. Het publiek deed heel weinig. Gedurende het verdere beursverloop trok de markt over de gehele linie aan tengevolge van vraag en geringe belangstelling voor buitenlandse rekening. Hierdoor kwamen de noteringen uiteindelijk meren deels voor de internationale waardén boven die van de vorige slofkocrsen te liggen. Philips steeg van 927 tot 933 (932). Unilevers liepen op van 830 tot 834 en konden zodoende een koerswinst van circa 5 pun ten boeken vergeleken bij de vorige slotkoers. Kon. Olies wa ren op 145,20 circa 2,50 lager. AKU's trokken aan van 467 tot 470 (469'/^). De Vereinigte Glanzstoff-fabrieken, waarin AKU een belang heeft van 76 procent, keert een bonus van 25 pet in aandelen uit ten laste van de reserves. Aandelen KLM wer den circa 2 gulden lager op ƒ107.50 geadviseerd. Deze maat schappij boekte in het eerste kwartaal 1960 hogere vervoers- door LUISA-MARIA LINARES 49) (Nadruk verboden,) Hij antwoordde, clat het huwe lijk zou plaals vinden zodra Ele- ha dat wenste. Zijn moeder werd morgen ln Madrid verwacht, HU praatte uitvoerig over haar. „Ze 16 een schal van 'n vrouw, je z.ull haar zeker aardig vinden, Llena. Ze ziet er helemaal niet Uit als mijn moeder, ik bedoel, dat ze niet veel ouder lijkt dan ik.Ln ze verlangt er erg naar zo gauw mogelijk kennis met je te maken. Mama reist veel, evehals haar man." Dick zuchtte even. „Door haar tweeue huwelijk is mama nu gravin 'tamarova ge worden. Ze is twee jaar geleden met een Balkanse aristocraat hertrouwd. Een bijzonder ruste loos mens. Hij zwerft altijd de wereld door... cn nu en dan gaat mama hem achterna. En, afge scheiden van haar verlangen om jou te leren kennen, heb ik ook gehoord, dat ze tiaar Spanje komt omdat graaf Tamarova hier ergens aan het jagen is. Een ontzettend onrustige geest heeft die man," herhaalde hl) Ironisch. ,.Kh mama is niet meer zo jong als zo eruitziet. Arme mama! Zr Is een voorname dame uit Bos ton, propvol puriteinse begrip pen onder haar modern uiterlijk. zou voor gean geld van de wereld in een scheiding willen toeslommen gesteld al. dat 'n scheiding hem lot rust zou bren gen, hetgeen ik betwijfel... Alexis Tamarova is een van die geluk kige stervelingen, die de vrou wen bekoren en dc mannen af stoten. Ik voor mij bewonder hem, omdat hij alles is wat ik zou willen zijn..." Alexis Tamarova... wat een romantische naam", merkte Ele na luchtig op. Ze twijfelde er niet aan, of Alexis 'tamarova nad de gewoonte op het levens- toneel de beste rollen voor zich op te eisen. Van het leven, dat in vele lange dagen verdeeld was en waarvan elke dag zijn geheim bezat. HOOFDSTUK V. Olga kon de verleiding niet weerstaan het abrikooskieurige hulstoilet aan te passen dat Eie- na haar enkele uren geleden ge geven had. Wat vloog de tijd toch om, hel kwam haar voor, of er sedert dat moment al een eeuwigheid verlopen was. Na tafel had Olga zich geëxcu seerd onder voorwendsel van vermoeidheid en was naar haar kamer gegaan, dte voor haar een wijkplaats was geworden, geu rend naar mimosa. De anderen zouden het museum gaau he- ziclttigen. De robe was werkelijk fantas tisch. Olga had nog nooi zoiets moois gezien. Het was bijna een marteling om al die verleidelijk heden zo voor het gril pen te heb ben. Ze streelde de soepele zijde, hel leer der tassen en schoen tjes, het witte satijn van de avondjapon... En ze moest even zuchten toen ze bedacht, dat ze al die pracht niet kon aannemen zonder haar gevoel van eigen waarde te verliezen. Eigenwaarde! Had ze zich al niet vernederd door zich te lenen voor die belachelijke comedie? En dat kwam aileen, omdat ze niemand anders op de wereld had dan Xavier en zijn moeder, dacht ze bitter. Ja, en ook Elena, al leek dat nog zo dwaas. Waar kon ze heengaan, na vijf jaar in het oerwoud, nu de hele wereld haar overweldigde met al het oncekende? Ze nad geen ander onderdak. En ze bezat geen cen time. „Je bent ontzettend onrede lijk, liefste, dit huls is van ons en het werpt een grote scha duw. En bij gebrek aan bomen heb je hier het standbeeld van onze arme André dat ons dik wijls beschaduwt De telefoon naast haar bed ra telde. „Hier Olga." Ze hekende onmiddellijk de stem van Xavier aan wie ze zo juist gedacht had. „Evenals de radio zijn „tien minuten over de schoentjes Lux" of „Het halve uurtje parfum Flora", heb jij je „tien minuten per telefoon met de boze ogen." Als ze je vervelen kun je de knop omdraaien of de hoorn ophan gen. Ik zal het je niet kwalijk nemeh. Ik zou hei ln jouw plaats ook doen. Wat?... Jij niet?; Je bent een braaf, klein meisje. Een lammetje, dat ik begin Hef te krijgen." „ik hoop dat je me niet alleen maar optelt om idiote dingen te zeggen?" „Dat niet bepaald. Maar nu jc boos bent geworden zet ik een andere plaat op en zeg, dat je een klein, wild diertje bent, kop pig, trots en koket." „Ik koket?" „Ik weet heel goed wat ik zeg. Stond je niet daareven voor de spiegel een van de mooie jurken aan te passen die je vandaag ca deau hebt gekregen?" Niet in staat het te ontkennen vroeg ze: „Hoe weet je dat?" „Ondervinding, lieve kind. Al le vrouwen hebben dezelfde re acties, zelfs zij, die nog maar kleine lammetjes zijn." „Noem me toch niet tekens lammetje." „Maar dat bén je. Ik heb je aan tafel gadegeslagen. Je ziet er uit als 'n schaapje, dat voort durend op zijn hoede is voor een troep wolven." Olga probeerde haar stem vast- held te geven toen ze vroeg: „Waarom vind je het toch zo prettig me aldoor bang te ma ken?" Ze scheen werkelijk angstig te zijn. „Wat bedoel je met bang ma ken?" „Je belt me 's nachts op om me dingen te zeggen, die me be letten te slapen. Het amuseert je om me heen een atmosfeer van vrees te scheppen, die me nog eens gek zal maken." „Gek?,.. Maar dat zou je be houd zijn. Dan zou je pas goed bij de stijl van je schoonfamilie passen... Een van de redenen waarom ik je opbel is om je iets te vragen. Gisteren heb ik je ge vraagd, hoe je je voelde als we duwe, vandaag ben ik nieuws gierig Je weten, hoe je je voelt nu je 'mijn vrouw bent gewor den." (Wordt vcivolgd.) inkomsfen terwijl het verlies verminderde van 8,2 min in het eerste kwartaal 195S, tot 7,5 min eerste kwartaal 1959. Hoogovens lagen aangeboden cn moesten op 625 bijna 12 punten verlies incasseren. Gedurende het verdere beursverloop werd het koersverlies een weinig ge reduceerd. 4?» procent conver teerbare obligaties AKU werden op 129% (129'ï) geadviseerd. In de scheepvaartsector lagen aandelen KPM iets beter in de markt als gevolg van de divi dendverhoging van 5 pet tot 6 pet. Overigens was de Stemming voor de scheepvaartwaarden eer der iets lager. Dc handel had heel weinig te betekenen. Dit kon ook gezegd worden in de cul tuursector waar HVA's lager en certificaten Deli iets beter in.de markt lagen. Staatsfondsen zeer stil en lichtelijk verdeeld. In de lokale sector werden aandelen Fokker, niettegenstaan de dividendverhoging van 8 pet tot 11 pet, op 395 (399) geadvi seerd. Op de incourante markt werden claims Vettewinkel on veranderd op 675 en claims Bensdorp 20 gulden lager op 170 geadviseerd. Prolongatie 3Vz pet. NABKUBSKOERSEN. A. K. U-: 468 (470) Kon. Olie: 145 (145.30) Philips: 927-935 slot 9291 (934%) Unilever: 826-833 (slot 826) 1833 L) Hoogovens: 628 .(628) ■fc H. K. H. Prinses Beatrix bracht gisteren en heden een oriënta- tiebezock aan de provincie Lim burg. BIDSTOND VOOR GERECHTIGHEID EN VREDE. Dc Rooms-Katholieke Kerk, dc Nederlands Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerken, de Evan- gelisch-Lutherse Kerk, de Doops gezinde Broederschap, de Remon strantse Broederschap, de Oud- Katholieke Kerk, de Unie van Baptistengemeenten en de Vrije Evangelische Gemeenten hebben besloten de kerken in Nederland op te roepen op zondag 15 mei, voorafgaande aan het begin van de conferentie der wereldleiders te Parijs, te komen tot een ge meenschappelijk gebed voor ge rechtigheid en vrede onder de volken. De Wereldraad van Kerken heelt aan alic bij de Wereldraad aangeslepen Kerken een overeen komstige oproep voor zondag 15 mei doen uitgaan, zodat deze dag in alle landen en kerken ter wereld gezamenlijk wordt gebe den om de leiding van Goos geest bij dc besprekingen ter conferentie. De oproep en dc tekst van'het gebied, dat op 15 mei van de kan sel zal worden voorgelezen, zijn vastgesteld in een vergadering van het interkerkelijk contact in overheidszaken, tezamen met ver tegenwoordigers van de Gerefor meerde Kerken in Nederland en de Rooms-Katholieke Kerk. Met het voor alle Kerken gemeen schappelijke gebed wil men de eenheid van de biddende Kerk van Christus tot uiting te laten komen. Feestclij k heden Feestdag. Ook te Biervliet dag op prettige w nale feestdag gevie 's Morgens luidd' van de Ned. Her\ R.K. kerk de dag i na werden in beid' denkingsdiensten gt voor uiteraard veel was. Na de middag jeugd zich op de de tonen van pittig van de Biervlietse I naar het sportterre ren, waar divers werden georganisei De kleutertjes v scholen maakten tochtje door het dc ren droegen feestm den rijkelijk ontha Inmiddels was het terrein een hele dre der dan vier jeugd( ten verbeten op h rein in een kort jeugdige spelers door ouders en be aangemoedgid. Ook voor de athl den was veel belanj Na afloop van d werd op de Markt belangstelling ringi den per fiets voor j' tot 17 jaar. Ringen niet ieders vak. Ie< van de capriolen, d soms maakten om bemachtigen. 's Avonds was er deren een lampiono dat de optocht van trok hield burger Kostense een toe: Markt, waarin hij van de bevrijding uiteenzette. De Kon. Harmoni Wilhelmus, waarn: serenade gebracht v M. Keukelaar, als t de voor de door ha koninklijke ondersc Daarna trok ee met lampiontjes dc Kleuters en ouders weinig van dit sch' Op de Markt ston sel, waarvan de druk gebruik maak De gehele avond Biervliet een pretti De uitslagen van wedstrijden zijn: Ringrüdcn: 1. W. De bevolking van i dorp werd donder legenheid van het 3e bevrijding al vroeg gemaakt, dat het fe den want op de tor Herv. kerk hadden petters opgesteld, or te blazen, en het „W spelen. Direct daa een aubade gehoudi gemeentehuis, waar der lagere scholer hoofd der openbare 1: de heer J. de Vis: „Wilhelmus", „Will treden", „Gelukkig i en „Kind van Hollan Na deze aubade bi meester A. F. Hanss deren dank voor de Vervolgens werd denkingsdienst gehc Ned. Herv. kerk, v, laatste plaats beze herdenkingsdienst v vangen met 't zinger vs 1 en 11. De burgemeester 1 gens een toespraak, nerde aan de voorbij logsjaren, en spra schap er over uit, da bevolking, geen apa kingstjieastcn is ga

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2