UIT DE PROVINCIE POST BLIJFT RADIO TELEVIi Nog steed Intrede de heer H. j. Begeer als voorganger Ned. Herv. Gem. te Hoofdplaat Gouden Esso Extra Motor Oil TERNEUZEN AXEL. BIERVLIET. Elke dag heeft zijn geheim BRESKENS HOEK. SAS VAN GENT. NED. SCHIP MEP VAST IN DE SCHELDE. Zeven sleepboten zijn er aan te pas moeten komen om het 8246 ton metende Nederlandse vracht schip Utrecht", dat zaterdag in de Schelde was vastgelopen, vlot te trekken. Het schip was op weg naar de Antwerpse haven en strandde nabij de Noordballast- plaat. Bij inspectie in het dok in Antwerpen bleek, dat een stalen tros van één der sleepboten om de schroef van de „Utrecht" was geslagen. Het schip was tijdens hoog wa ter aan de grond gelopen. MONUMENA IN ZIERIKZEE. Op woensdag 4 mei zal in Zie- rikzee na afloop van de Stille omgang een monument worden onthuld ter nagedachtenis van de Joodse slachtoffers, die in de ja ren 19401945 uit Zierikzee zijn weggevoerd en er niet zijn terug gekeerd. Het gedenkteken is ontworpen door de heer Braat, leraar aan 't Zierikzees Lyceum. De driekantige zuil vermeldt aan één zijde de namen van de 22 slachtoffers, aan de tweede zijde „1940- 1945 ter nagedachtenis van onze Joodse stadgenoten, die werden weggevoerd en niet meer terugkeerden". Daaronder is een Davidster afgebeeld. Op het der de vlak is een symbool uitge werkt. De onthulling van dit monu ment zal geschieden door opper- rabijn Berlinger uit Utrecht. Koninginnedag. Zaterdag v. oei van alle rijks- en gemeentelijke gebouwen en van vele particuliere woningen en winkelpanden ter ere van de jaardag van H. M. de Koningin de nationale driekleur, terwijl des avonds te 7 uur op de kiosk op de Markt door de „Harmonie Terne uzen" een kort concert ge geven werd, na afloop waarvan door het gezelschap een muzikale wandeling door een stadsgedeelte werd gemaakt. Gedurende de gehele dag heer ste in de winkelstraten een ge zellige drukte. Zilveren ambtsjubileum ds P. A. van der Vlugt Hervormd Terneuzen heeft j.l. vrijdag in het jeugdgebouw „De Schakel"' ds P. A. van der Vlugt een waarlijk imposante jubileum bijeenkomst aangeboden. Ter receptie, die aan een bij eenkomst voor genodigden voor afging, waren honderden ge meenteleden uit alle rangen en standen, zowel Hervormden als tot een ander Kerkgenootschap behorend, gekomen, die daarmee te kennen gaven, welk een warm hart men ds Van der Vlugt toe draagt. Van het college van Bur gemeester en Wethouders boden de loco-burgemeester ML de Vos «n de gemeentesecretaris A. J. Dees hun gelukwensen aan in het door tal van aangeboden bloemstukken als floralie aan doend jeugdgebouw. Bewijzen van grote sympathie waren er ook op de feestavond. In een snel tempo passeerden verschillende zaken de revue. De regelingscommissie, bestaande uit de tieren Hamelink, Groenen- berg en Van Es, had naar een afwisselend programma ge streefd en zodoende was er een spel, waaraan de zaal veel vreugde beleefde en waarbij de eensgezindheid van twee huwe lijkspartner op de proef werd gesteld. Er was ook een forum, dat vra gen uit de zaal beantwoordde; er was piano--en orgelspel en er waren natuurlijk ook sprekers. Ds De Jong uit Groede sprak namens de Classis IJzendijke, de heer J. C. Groerienberg namens de Kerkeraad, en namens de ge meenteleden hield dokter Boland een hooggestemde rede. Ernst en luim wisselden elkaar deze avond af. De heer D. van Es was in zijn creatie van Zeeuws-Vlaams boertje, dat de jubilaris voor de televisie geluk komt wensen, onbetaalbaar. De climax van de bijeenkomst was het moment waarop de heer J. L. Hamelink in zijn kwaliteit van voorzitter van de regelings commissie, de jubilaris en zijn gezin een prachtig televisietoe stel aanbood. De firma Kramer had het mo gelijk gemaakt dat dit toestel on middellijk ontvangklaar was. Ds Van der Vlugt was in zijn dankwoord kennelijk onder de in druk van dit mooie jubileumge schenk, waarmede Hervormd Terneuzen veel eer inlegt. De/.e avond zal voor ds en mevr. Van der Vlugt en hun fa milie onvergetedlijk zijn. Wijlen de heer P. Kaan teraarde besteld Zaterdagmiddag j.l. vond on der veel belangstelling de ter aarde bestelling plaats van de heer P. Kaan, in leven hoofd der Chr. school te Driewegen. Met hem is een man heengegaan, die zich gedurende 40 jaar met liefde en trouw gegeven heeft aan het onderwijs; niet alleen 11 jaar op de Chr. school te Driewegen, maar ook 29 jaar op de Hervorm de school te Terneuzen. Veel heeft hij ook mogen doen voor de Hervormde Gemeente te Ter- unezen. Behalve enige jaren als ouderling heeft hij haar vele ja ren als diaken (o.a. als voorzit ter van diakenen) mogen dienen. Hij was een getrouwe in het gemeentelijke werk, wiens nage ctaehtenis bij allen, die hem ken den, zal blijven voortleven. Aan het graf getuigde de voor zitter van de Vereniging voor Chr. Onderwijs te Driewegen, de heer J. A. de Feijter, van de toe wijding en volle plichtsbetrach ting, waarmee de overledene aan de van deze vereniging uitgaan de school was werkzaam ge weest. Ds J. Scholten, die ook de rouwdienst in liet Jeugdgebouw „De Schakel'" had geleid, las Openbatingen 7 9-17 en het lievelingslied van de overledene Gezang 232, waarna hij de begra. fenisliturgie uitsprak. Namens de familie dankte hij tevens voor al het ondervonden medeleven en de laatste eer de overledene bewezen, inzonder heid door de kinderen van de Chr. school te Driewegen met het verdere onderwijzend perso heel. Ernstig verkeersongeluk Zaterdagmorgen te half tien had op het kruispunt Axelse straatKerkhoflaan een ernstig verkeersongeluk plaats. De heer A. S. uit Zaamslag reed met zijn bestelauto in de Axelsestraat richting Axelse brug. Op het trottoir bij de win kel „Novita" stonden twee jeug dige kinderen van de heer H. H., wonende in de Azaleastraat. Op het ogenblik dat de heer S. de kinderen zou passeren, stak het driejarig zoontje van de heer H. plotseling de rijweg over met het droevig gevolg, dat de heer S. de kleine niet meer kon ont wijken en het knaapje met zeei ernstige verwondingen werd op genomen. Op last van de kinderarts T. Nienüser, die het ongeluk zag ge beuren, werd het knaapje dooi de autorijinstructeur de heer H. van den Hemel op de vlugst mo gelijke wijze naar het Juliana- ziekenhuis vervoerd. De toestand van de kleine, die een deuk in de schedel heeft op gelopen, is nog steeds zorgwek kend, Lichte aanrijding Te kwart voor tien had op het rijwielpad van de rijksweg over de Westsluis een lichte aanrij ding plaats doordat de wielrij der K. H. uit Terneuzen op het ogenblik dat de bromfietsberijder J. van P, te Sluiskil hem zou voorbijrijden naar links uitweek. Zowel de heer H. als de heer Van P. werden hierdoor licht ge wond. Feestelijke jaarvergadering Wit-Gele Kruis De leden van het Wit-Gele Kruis van de afdeling Terneuzen hadden een feestelijke jaarverga dering in de grote vergaderzaal van het daags te voren officieel in gebruik genomen gebouw van het Katholiek Maatschappelijk Centrum aan de Leeuweniaan. In deze sfeer klonk dan ook het openingswoord van de voor zitter, de heer F. Hagenaar, die deze gelegenheid benutte om de leden een en ander te vertellen over de ontwikkeling van de af deling Terneuzen. Ook het jaarverslag van de secretaris, de heer Jos d'Hont, was voor een zeer groot deel af gestemd op de geschiedenis van net nieuwe gebouw. Hij vergat evenwel niet de aktiviteiten te vermelden van de zrs Van Ravels en Van Crimpen en van de pro pagandiste, mej. R. van de Vel den. Ook de damesorganisaties hebben zeer veel werk gemaakt van de ledenwerfactie Bij de ope ning van het nieuwe gebouw wil de men graag de 700 bereiken en dit is inderdaad gelukt. Dc penningmeester, de heer W. v. d. Dries, had een batig saldo en de kascommissie. de heren A. van Jole en G. Wijne, bracht een gunstig verslag uit. Het bestuurslid mevr. M. Ha- mann-Andriessen bood namens het actie-comité het Wit-Gele Kruisbestuur het geschenk der parochianen aan. Met collectes, door vrijwillige contributieverho ging en door de postzegelactie, werd een bedrag van ruim 1900 bijeengebracht. Daardoor was het mogelijk het bestuur een belangrijk deel van het meubi lair, gordijnen enz. aan te bieden. Voor het parochieel Maat schappelijk Werk en voor de R.K. Zeeuwse Invalidenbond St Lidui na bood de heer W. Weterings de beste wensen aan bestuur en aan de heer Hagenaar persoon lijk wegens de ontvangen onder scheiding Pro Ecclesia en Ponti- fice. Voor het Wit-Gele Kruis had de heer Weterings een ge schenk in de vorm van fraai speelgoed voor de kinderen van de consultatiebureaus. Voor de voorzitter had hij een persoonlijk geschenk. Voor de lieer Hagenaar waren dit allemaal redenen om zijn dankbaarheid uit te drukken. Hij wees op het vele goede werk dat door het Wit-Gele Kruis wordt' gedaan (door de Paasei-actie, die 440 opbracht, konden vier kin deren worden uitgezonden) maar, aldus de heer Hagenaar met de medewerking van velen kunnen nog veel meer mensen geholpen worden, want de naas te helpen is aller plicht. Hij wees ook op het fonds voor invaliden, waarvan hij een paar weken ge leden het voorzitterschap dan ook maar weer op zich genomen heeft. „Ik kan het niet laten, als ik bedenk hoeveel deze stakkers moeten missen", aldus spreker. Pastoor Van Campen had alle reden om trots te zijn. Op het nieuwe gebouw en op zijn voor zitter en secretaris, die op veler lei terreinen van het Katholieke leven actief zijn. Hij gaf een uit eenzetting over de plannen die er in verband met dit nieuwe ge bouw bestaan en over de verdere plannen die op uitvoering wach ten. Mevr. Hamann en de heren Ha genaar en v. d. Dries waren aan de beurt van aftreden, doch wer den herkozen. In de pauze werden de leden in de gelegenheid gesteld het piachtige gebouw te bezichtigen, terwijl pastoor Van Campen aan de hand van de maquette over het nieuwe centrum uitvoerige inliehtigen gaf. Es was bovendien een kleine tentoonstelling met behulp van zeer goed verzorgde stands over het werk van de T.B.C.-bestrij- dfng, de tandverzorging en het ziekenfondswezen. Het tweede gedeelte van de avond was gereserveerd voor de vertoning van een serie fraaie dia's „Van mens tot mens". Viering 'Koninginnedag De jaardag van H. M. de Ko ningin is alhier weer opgewekt gevierd. De Oranjevereniging, welke dit alles had georga niseerd, heeft in alle opzichter) eer van haar werk. Het actieve bestuur had hier voor zijn uiterste best gedaan en de organisatie van 'o.v. aan- en afvoer van kinderen was tot in de puntjes geregeld. Jammer dat voor enkele programmapunten het weer zich niet leende, maar dit heeft de vreugde en de spontaniteit toch niet in de weg gestaan. Het begon al om kwart over negen op het marktplein, waar op de kinderen verzameld waren, begeleid door de diverse drum bands die de gemeente rijk is. Vóór het gemeentehuis stonden het gemeentebestuur en de ge nodigden opgesteld om een zang- hulde in ontvangst te nemen. De ze samenzang stond onder lei ding van de heer P. C. Brakman. Hierna werd de vlag gehesen waarna de wnd burgemeester, de heer A. J. M. Kesbeke, een toe- 'spraak hield. Deze vroeg de jeugd om trouw te zijn aan Ko ningin en Vaderland, omdat ons land zoveel te danken heeft aan het Huis van Oranje. Wij hebben het grote voorrecht te leven in een vrij land en dit Oranjefeest kunnen wij in volle vrijheid vie ren. Deze dag stemt ons vreug devol en iaat ons daarom hier van getuigen. Dit alles de samenzang der jeugd, het vlaghijsen en de toe sp raak - was een stijlvol gebeu ren. Verder was er voor de school jeugd een gezellig programma te beleven in „Het Centrum". Hier was het marionettentheater Fhi- lo, dat een drietal voorstellingen gaf voor de diverse scholen. Vooi de leerlingen der kleuterschool was er in het lokaal aan de ds Jan Scharpstraat een voorstel ling met poppenkast georgani seerd. Dit alles is, zoals te verwach ten was, buitengewoon in de smaak gevallen. In de namiddag was er feest op andere wijze. In de Emma- straat was er een wedstrijd op rolschaatsen voor kinderen van 8 tot 11 jaar en op de speelwei de aan de Pironstraat was een hinderniswedstrijd per rijwiel voor jongeren en meisjes van 12 tot 16 jaar. Deze beide nummers zijn goed geslaagd. In de avonduren was er een optocht met versierde steps, fietsen ec. Hier zag men mooie-' initiatieven van individuelen en groepen. De uitslagen van deze wedstrijden hopen wij nog nader te vermelden. Door de vereniging Thalia-Tre- mola werd nog een populair con cert gegeven op de kiosk en hier- mee werd het feest, dat werkelijk waardig is gevierd, besloten. Mej. Keukelaar koninklijk onderscheiden Mej. M. Keukelaar ontving vrijdagmorgen in haar woning de ere-medaiile in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje Nas sau, uit handen van burgemees ter A. P. Kostense. Mej. Keukelaar was de afge lopen winter veertig jaar verbon. den aan het Zondagsschoolwerk. Een niet alledaags jubileum, dat uiteraard niet onopgemerkt voor bij is gegaan. Ook was mej. Keukelaar jaren verbonden aan de Chr. Bewaar school te Biervliet. Muzjekconteri en rondgang Zaterdagavond gaf de Kon. Harmonie van Biervliet met de drumband o.l.v. de heer G. de Krijger een kort concert op de Markt, ter ere van de verjaar dag van H. M. de Koningin. Na afloop van het concert werd een Korte rondgang door de gemeente gemaakt. De heer H. Verdeghem, die vrij dag een nieuwe showroom open de, kreeg een serenade, die van wege het gure weer in de show- ruimte werd voortgezet. Muzi kanten en druinmertjes werden rijkelijk onthaald. Bazar voor de Herv. kerkvoogdij Vrijdagavond werd alhier de bazar geopend, waarvan de op brengst bestemd is voor de ver' bouVving van de -Herv. pastorie. Aan de bazar zijn veie attracties verbonden, waarvan al vrij gauw een dl uk gebruik werd gemaakt. Met sjoelen, busjeswerpen, schie. ten, touwtjestrekken etc. werd heel wat geld verkregen. Zaterdagmiddag werden huis- (Adv.) v'.i in He Zeeuws-Vla Bescherm uw motor als hij loopt en als hij stilstaat met Zondagmiddag deed de heer H. J. Begeer uit Eindhoven zijn In trede als voorganger van de Ned. Herv. Gemeente te Hoofdplaat. Voor deze dienst bestond veel belangstelling. Ds. C. van Evert uit IJzendijke leidde als consulent der gemeen te Hoofdplaat deze bijzondere dienst, welke o.m. werd bijge woond door het voltallige college van B. W„ pastoor H. Deenen en vele belangstellenden uit om liggende gemeenten. Voorts was de praeses der Classis IJzendijke. -Ds. M. de Jong aanwezig, alsmede alle Ringpredïkanten. De dienst ving aan met het vo tum en groet, waarna de gemeen te Ps. 89 I,;3, 7 en 8. zong. Op de Geloofsbelijdenis, welke staande werd afgelegd antwoord de de gemeente met Gez. 132 3. De Schriftlezing was uit Jo hannes 21 vers 15 tot 23. De tekst was uit Johannes 21 15; „Hebt gij mij lief"? en de grote opdracht die Petrus daarna ontving. Na het eerste gedeelte der pre diking beantwoordde de heer H, J. Begeer de gestelde vragen, waarna de gemeente hem Gez. 269 2 toezong. Het tweede gedeelte van de prediking werd verzorgd door de heer Begeer, die eveneens stil stond bij de tekst: „Hebt gij mij lief?" en later uitvoerig inging de opdracht: „Wijdt mijn Burgemeester J. C. Temmer man begroette de nieuwe leraar namens d'e burgerlijke gemeente en gaf de verzekering, dat de Protestantse minderheid steeds op de bijstand van de burgerlij ke gemeente kan rekenen. Pastoor H. Deenen begroette in een zeer sympathieke toespraak de nieuwe leraar. In een warm pleidooi nam hij scherp stelling togen het neutralisme. Het R. K.- volksdeel, aldus de pastoor, is zeer verheugd dat de Protestant se gemeenschap weer een eigen leraar heeft. Ds. M. de Jong uit Groede sprak welkomstwoorden namens de Classis IJzendijke. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat de pastorie weer bewoond en de Herv. Gemeenschap verzorgd wordt. Ds W. S. Evenhuis uit Biervliet voerde het woord na mens de Ringpredikanten. De heer Vinke uit Hoofdplaat sprak namens kerkeraad en kerkvoogdij. Hij vertolkte de dank van de gemeente aan allen die hielpen, zowel financieel als moreel, om de vacature bezet te krijgen. In deze dankwoorden betrok hij bijzonder ds. Van Evert en ds. De Jong. Op zijn verzoek zong de ge meente Gez. 135 1. De heer Begeer sprak enkele dankwoorden tot de sprekers, waarna ds. Van Evert nog op merkte, dat hij de komst van 't gezin Begeer naar Hoofdplaat MET ESSO BENT U BETER UIT! geen noodoplossing vond. De schapen". heer Begeer is een kundig gods- In deze prediking deed de heer dienstonderwijzer, die in Hooftl- Begeer een beroep op allen, in- plaat goed werk zal kunnen zonderheid' op de jeugd en de doen. ouders, om hem bij zijn nieuwe Voor de bediening van de H. taak te helpen. Hij vroeg d'e ge- Doop en. het Avondmaal zal ds. meente hem met openheid tege- Van Evert consulent der ge- moet te treden, en open te staan meente blijven, voor de boodschap, die hij te Na het zingen van het: „Ere zij brengen heeft. den Vader" werd deze voor de Nadat de gemeente Ps. 79 7 Hervormde Gemeente van Hoofd gezongen had, werd met de j plaat zo belangrijke dienst be- Zegertbede de eredienst besloten, sloten. door LUISA-MARIA LINARES 45) Nadruk Verboden De eetkamer lag tegenover de salon aan het andere einde van de hal. Het was een enorm ver trek met mooie, oude meubels. De gobelins aan de wand stelden jachttaferelen voor. Plet zilver blonk op het tafellaken. De tafel werd verlicht door kandelaars met rode kaarsen. Achterin zag men een grote schoorsteen van marmer en brons. Dicht bij die schoorsteen stond Dick Wynp eenzaam en bedrukt. Toen hij Olga zag binnenkomen draaide hij zich met een ruk om. Ze droeg haaur toilet van oud goud fluweel, dat ze in Rio had gekocht en een fantasie-broche. Haar zachte haar sprong om haar lieve gezichtje, maar haar sprekende ogen hadden nog al tijd hun trieste uitdrukking. „Goeien avond, Groot Opper hoofd met de g-ouden ogen. Het geheim dat deze dag voor me in petto had, had niet heerlijker kunnen zijn. Toen je was weg gevlogen en me alleen op het vliegveld in Tanger aan mijn droevig lot had overgelaten, be greep ik, dat ik een unieke ge legenheid had laten voorbijgaan." „Misschien om hetzelfde vlieg tuig te nemen en vlugger in Madrid te zijn, waar je zo vurig werd vervacht?" zei ze ondeu gend, „Touché Maar ik bedoelde mijn stommiteit om je te laten vertrekken in plaats van als een primitief man te handelen, die zou gezegd hebbenDie bevalt me, die houd ik." Olga glimlachte. „Waarom heb je het dan niet gedaan?" „Wat kan een man doen als een vrouw hem bekent, dat ze brandt van verlangen om haar echtgenoot terug te zien? Haar echtgenoot afschuwelijk woordEen cocktail?" Hij overhandigde haar een glas dat hij van een tafeltje genomen had, bukte zich een weinig bij het aangeven en bleef haar zo even diep in de ogen kijken, die dezelfde kleur hadden als de zijne. „Gelukkig, Groot Opper hoofd?... Helemaal gelukkig?... Eindelijk?... Hebben de dagen voor je hun gelukkig geheim?" „Boeiend, wil je zeggen." Ze maakte er een grapje van om zijn vragen te ontwijken. Hij lachte en zei luchtig: „Er gaat niets boven verliefd zijn, is 't niet? En wat is liefde eigenlijk?" „Volgens Victor Hugo egoïsme met z'n beiden." „Volgens Stendhal de meest hoogmoedige despoot. En vol gens mij een onzinnige angst." „Angst?" „Liefde is angst. Angst om het wezen te vérliezen dat we voor ons leven onmisbaar achten. Vrees niet zonder haar te kun nen bestaan. Vrees om iets te zullen doen dat die liefde kan doden. Altijd weer vrees en angst." Hij nam een amandel en kraakte die. „En het is altijd een ongemo tiveerde angst. Omdat we, als de catastrofe komt, inzien, dat we heel goed zonder dat unieke we zen stellen kunnen en dat de wereld weer nieuwe liefdes in overvloed voor ons klaar heeft staan. Je hoeft ze maar onderweg op te pikken. Schokt je dat?" „Je stelt me teleur. De liefde die zegt: „Jou of geen ander." is veel mooier." „Maar onwaar. Er zijn massa's andere „Dat is treurig." „Ik zou het vreselijk vinden als ik de avond van een jonggehuwd, romantisch vrouwtje moest be derven. Mijn cynisme is het ge volg van de harde wereld waarin we leven." „Je praat over de hardheid van een wereld op een zo luchtige toon dat ik geen medelijden met je kan hebben. En ik geloof dat je ook niet zo pessimist bent tegenoverandere mensen. De vrouwen vinden het verruk kelijk te geloven dat ze voor de man die ze liefhebben onvervang baar zijn. En, laten we nu eerlijk zijn. je gedrag klopt niet met je cynische gedachten. Je bent toch tot de slotsom gekomen, dat geen andere voor jou kan bestaan is het niet?" Hij streek langzaam met zijn hand over zijn mefisto-baardje. „Dat nu juist niet precies. Tot nu toe heb ik meermalen hetzelf de uitgehaalden daar bloos ik nu over. Maar ik begon aan Elena te denken, aan haar grote schoonheid, aan haar intellect en ik voelde me klein en onbedui dend. En ik hoorde tegelijkertijd, pr. wm dat mijn moeder morgen in j Gent, 48 aan-iiui:; oliebollen verkocht. De prachtige handwerkstar.d ver kocht vele fraaie handwerken, terwijl hef rad van avontuur lus tig ronddraaide, vaardig bediend door Piet Pladdet, zonder wie in Biervliet 'geen bazar een succes kan warén. De gehele Koninginnedag heer ste er in de loods een gezellige drukte. Verplaatsing oude aanleg inrichting Men is thans druk bezig met het overbrengen van de oude aanleginrichiing naar de nieuwe veerhaven. Hel eerste brugge deelte, wegende 90 ton, is reeds geladen op een zolderschuit en ligt op transport te wachten. Voor Breskens behoort de drukte van de veerdienst door de dorpskom nu definitief tot hei verleden. Viering- Koninginnedag Zatei dagavond werd op het Oranjeplein ter geiegenheid van de 51e verjaardag van H. M. de Koningin, een miuiekconcert ge houden en een rondgang door het dorp gemaakt. Tevens werd aan de beide Breskense gedecoreerden, t.w. de heer J. Basting en de wachtmees- ter der rijkspolitie Van de Broe- cke voor hun woning onder gro te belangstelling een serenade gebracht. Aanbesteding Op hét gemeentehuis werd aanbesteed het bouwen van. 6 woningwetwoningen,, te bouwen aan de dr Broodmanstraat.. Hiervoor werd als volgt inge schreven: V. Versfraete,. Hoofdplaat, \oor ƒ85.000; G. Soulimans, Hoofd plaat, ƒ82.500;. Gebr. Visser, Breskens, ƒ81.472; fa Pleijte en De Winde, Breskens. 80.6,11; G. van Schoote, Breskens, ƒ78.950; C. Brevet, Breskens, 77.210; C. Daansen, Breskens, ƒ75.403; L. Maas en Co, Breskens, 74.982, en W. Jacobs; Breskens, ƒ74.927. Schietwedstrijd. 'Donderdag j.l. vond op de gem. Gehoorzaal de jaarlijkse schiet wedstrijd plaats van de Rijks politie en de reserve-Rijkspoiitie. Deze wedstrijd werd georgani seerd door groep Hoek van Reserve Rijkspolitie en er werd deelgenomen door de groep Sas 1 van Gent. Deze avond stond 1 onder leiding van postcomman- Maaijer als oudste raadslid, ter- dant J. C. Chr. Beuzenberg. wi.U de gemeentesecretaris C. A Burgemeester Hanssens open- j van den Hemel namens het ge- de de avond en wees op het nut meentepersoneel sprak, van zulke avonden. i eerste buiten de rand nam Daarna vonden de schietingen pastoor Smeltzer het woord er plaats met karabijn, revolver cn sPrak in zijn toespraak de hoop Burgemeester E. A. J. dei Boer 12'/2 jaar burgemees ter van Sas van Gent. Zondagochtend om half twaalf kwam de Sasse raad in een bij zondere openbare zitting bijeen om het 12%-jarig ambtsjubileum van zijn voorzitter te herdenken Naast de raad waren aanwe zig het plaatselijk politiecorps, de brandweer, het gemeente-per soneel, de sociale dienst en de stichting „Het Sasse Zwembad". Wethouder H. P. Scheffci opende deze raadszitting en me moreerde dat de burgemeester op 1 april 1960 25 jaar in over heidsdienst was en op 1 mei I960 12% jaar burgemeester van Sas van Gent. Voorheen was hij kom mies ter secretarie afd. finan ciën, onderwijs en personeelsza ken ter gemeente-secretarie van Zierikzee, tevens gemeentesecre taris van Ouwerkerk, alsmede van 1939 tot 1948 lid van de Pro vinciale Staten van Zeeland. In d'e raadsvergadering van 11 november 1947 werd hij door de toenmalige wethouder wijlen A. A. Marquinie geïnstalleerd. In deze ambtsperiode is het be volkingsaantal gegroeid van on geveer 3.600 in 1947 naar onge veer 4350 in 1960. In dit tijdvak is ook de woning bouw met rassen schreden voor uitgegaan, in de woningwet sector werden niet minder daw ongeveer 350 woningen gebouwd, terwijl ook in de particuliere sector vooral in de laatste jaren grootse prestaties werden gele verd. Zo werden o.a. het Stevens- bos volgebouwd met villa's en de andere open plekken in de ge meenten geheel bebouwd. Er kwam een zwembad, een nieuwé openbare lagere school, een bad huis, een kleuterschool, een brandweergarage annex garage voor het gemeentelijk wagen park. Ook de riolering, straten aanleg e.d. werdén verbeterd en uitgebreid en men spreekt reeds van een exploitatieplan-West, terwijl voor de toekomst nog zeer veel op het programma staat. Na opsomming van al deze feiten overhandigde wethouder H. P. Scheffer een geschenk in de vorm van een fiets aan, burge meester Den Boer, terwijl mevr. Den Boer bloemen aangeboden werden. Hierna sprak de heer L. de met buks op de gehtksbaan. De uitsjgg was als volgt: Karabijn: lste prv opperwachtm. W. P. de Visser, Sas van Gent, 53 pnt; 2e pr. reserve R. Visser, Hoek, 52 pnt; 3e pr. wm Bodderij, Hoek, 51 pnt; 4e pr. J. de Putter, Hoek, ivan Zuiduorpe het woord en me 51 pnt5e pr. reserve Hemelaar, moreerde c'at men niet voor niets Sas van Gent, 50 pnt; 6e pr. i burgemeester Den Boer in rijksp. Piessens, Sas van Gent, 50 pnt; 7e pr'. reserve Maas, Sas van Gent,' 50 pnt. uit dat, zoals men wel eens hoort mompelen van annexatie e.d., Sas van Gent tot in lengte var dagen een zelfstandige gemeente mag blijven. Namens dé vereniging van Burgemeesters en Secretarissen voerde burgemeester Puijiaert het Revolver; le pr. réserve Avermate, West- dorpe, 49 pnt; 2e pr. reserve Raes, Sas van Gent. 48 pnt; 3e Blaakman, Sas van pnt; 4e pr. reserve Europa komt om kennis te ma- Stoffels, Hoek, 46 pnt; 5e pr. ken met mijn aanstaande vrouw. En toen werd alles nogal gecom pliceerd en besloot ik hét eerste het beste vliegtuig te nemen." Hij keek peinzend in zijn glas. „Waarom denk je dat Elena, die schoonheidskoningin, me toe staat vanavond in haar gezel schap te dineren, in plaats van reserve Visser, Hoek, 45 pnt; 6e pr. reserve J. Dieleman, Hoek, 45 pnt; 7e pr. wm. Kruisen, Sas van Gent, 43 pnt. Geluksbaan: le pr. reserve Stoffels, Hoek, 295 pnt; 2e pr. wm. Bodderij, Hoek, 290 pnt; 3e pr. reserve me vitriool in mijn'gezicht te j Boogaart Sas van Gent, 285 pnt; gooien, zoals ze het liefst zou ie pr. opwm. W. P. de Visser, doen?" I Sas „Ik denkomdat liefde heel wm wat vergeven kan." Hij lachte. „Mijn Groot romantisch Op perhoofd. Ik heb zo'n idee dat je lieve schoonzuster me nooit mijn desertie van twee dagen vergeven zal. Maar tussen haar wraak en mij staan de sinaasap pelen." „De sinaasappelen?" (Wordt vervolgd.) van Gent, 281 pnt; 5e pr. Blaakman, Sas van Gent, 281 pnt; 6e pr. reserve Maat, Sas van Gent, 281 pnt; 7e pr. wm. rijksp. Waterschoot, Philip pine, 279 pnt; 8e pr. P. W. van Tatenhove, Hoek, 276 pnt. Na afloop reikte adjudant Dommels de prijzen uit en de postcommandant Beuzenberg dankte allen voor de medewer king .om deze avond te doen sla gen. bestuur van de vereniging voor Burgemeesters en Secretarissen had gekozen. Namens de gemeentelijke dienst voor sociale dienst voerde hierop de heer L. de Maaijer, als oudste bestuurslid, het woord en overhandigde als blijk van waar dering een langspeelplaat. Voorzitter R. Verhelst kwam namens de Sasse Harmonie ge lukwensen en liet ook deze ge lukwens met een klein gesdienk vergezeld gaan. De gymnastiekveren. „Thor vaardigde een meisje en een jon getje in uniform af om onder aanbieding van 'n bloemenmand haar gelukwensen uit te druk ken. Hierna dankte burgemeester Den Boer alle sprekers voor de warme genegenheid die men be toond heeft bij deze viering cn hij hoopte dan ook in Sas van Gent zijn 25-jarige ambtsperiode te vieren, ook zal hij steeds at- tent zijn als het zal gaan om de zelfstandiheid van de gemeente Sas van Gent te verdedigen. Sas van Gent heeft een eigen karak ter en is waard om een zelfstan- dige gemeente te blijven. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. kw Terneuz te tc huis snel nu rr het g da I to to tijds w< Tern ontva P ronc wein Wie in de Zeeuws- naalzóne Inzake de naai verbreding Ter iets te berde weet hetzij voor de landbouw of voor de particulier kan rekenen op een hoeken uiverkocht i aalverbreding, die begint te komen, is een onderwerp waar midden-sector van lijke Zeeuws-Vlaamse het ware mee opstaat bed gaat. Durft bewuste spreke: lating te lanceren uit dere gezichtpunten, heden bekend, dan kenlang over deze i xens doorgeborduurd ander rest dan een •a rongen beeld, waarna zoveelste maal een volgt. yie ergste van deze „tellen zijn ongetwijfeld lies eijnsgronden, de on van de nieuwe toekom eTsiijn, de totale et aanvangstijdstip scherpe mes bij de dire< kenen gezet zal worden Teneinde een objectie verkrijgen van hetgeen leeft en heerst, werde ons verzoek ten kantor Pjjkswaterstaat te gastvrije wijze deskundig ingelicht. Sinds de eerste komst in dit arr< scbijrtf er in grote trekk pervla kkig bezien, clerd, doch het met ri den naderend groots iect schept thans de DINSDAG 3 M HILVERSUM 1- 7 15 Gram.; 7.30 Voor 7.40 Gram.; 7.45 Morge overweging; 8.00 Nws; 8.50 Voor de vrouw; 9„ standen; 9.40 Schoolra Voor de kleuters; 10 sons: 10.40 Gram.; 11.0 vrouw11.30 Gram.; aanvooruit, pra; Middagklok - noodkl Gram.; 12.30 Land- en mededelingen; 12.33 Gi Act.; 13.00 Nws; 13.1 jaar geleden, praatje; 1 we gram.; 13.55 Dansn Gram.; 14.05 Schoolra Wij vrouwen van het 1 Sopraan en piano; 15,. 16.00 Voor de zieken; kenlof17.00 Voor de jc 'itwisselingsprogramn menwerking met Rac Wereldomroep; 18.00 I ziek; 18.20 Gram.; burgs streekhalfuur; 1 19.10 Act.; 19.25 Men 19.30 Gram.; 20.20 Bi king; 20.30 Kamermui het begin schiep God aarde, lezing; 21.20 Madrigaalkoor; 21.45 L gin schiep God Hemel lezing; 22.05 Kamerorl list; 22.25. Boekbesprel Nws; 22.40 Huwelijk lezing; 22.50 Kameror Gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II - 7.10 Gymnastiek; 7.1 7.50 Dagopening; 8.00 Tuïpenrally; 8.25 Gi Gymnastiek voor de v De groenteman; 9.15 Morgenwijding; 9.55 B king; 10.00 Gram.; 10 ding voor de landt Land- en tuinbouwmei 12.33 Lichte muz.; 13.15 Meded. en gram collecte der gezame taire fondsen, praatje gel en celesta; 13.5 14.00 Zangrecital; 14 14.35 Schoolradio; 15j vrouw; 15.30 Fluit, piano; 15.00 Wat de ons te zeggen heeft, le Pianospel; 16.30 Voor 17.20 De dierenwere praatje; 17.30 Voor 28.00 Nws; 18.15 Piam Lichte muz.; 19.00 Voe 19.05 Paris vous p Gram.; 19.45 Radiojou Nws; 20.05 Gevar. p 22.00 Pianorecital; 2245 Rep. Tulpenr Muzikale lezing; 23.5 BRUSSEL (Vlaam Gram.; 12.15 Pianore Weerber.; 12.35 Tuir 12.40 Pianorecital; 12. 13.00 Nws; 13.15 L '4.00 Schoolradio; li 16.00 Koersen; 16.06 16.21 Gram.; 16.30 G Nws; 17.10 Kameri Boekbespreking17.Ï jeugd; 18.20 Voor c 18.50 Sportkroniek; 19.40 Gram.; 19.50 L Voor de wouw; 21.00 eert; 22.00 Nws; 22.1! tal; 22.55 Nieuws. Televisieprograi I4ED. T.V. 1 agrarisch nws; 20.00 weeroverzicht; 20.20 Pfuziek; 20.45 Film; BELGISCHE (Vlaa 19.00 Gastprogram TV-album; 19.35 i jong; 20.25 Vedetteng P-ep.; 21.20 De Zwari meronera; 22.15 Litte 22.45 Nws en journal

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2