mee! gemeenteraad van axel koopavond Dit is Uw voordeel VAN OVERBEEKE rfi ZELAARf J.K. v. Uithoornen Zn Van der Sneppen evrijding Wijdag 29 april I960. UPS Ie radio N tables ERRES STOPPELDIJK. gedupeerde de uitvoering Iplannen /ff NEGENTIENJARIGE BEKENT MOORD OP „TIJGER ANNIE" AGENDA Gemeente Terneuzen SLUITING GEMEENTEDIENSTEN Weekend Reklame 50 ct. 45 ct. 45 Ct. 200 Ct, Ct. 270 ct. FaG. MARSILJE&ZN 500 gram beste Siam Rijst 55 1000 gram beste Siam Rijst nü 85 fijnste Limonadesiroop a 190 250 gram Macaroni voor slechts 10 Blooker Chocolade Hagel 200 gram f Aardbeitjes of Kersen voor Prima zoete Spaanse Wijn 49 59 49 165 Vrijdag 29 april I960. DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 del RA 601 P 198.— Bevrijdingsfeest. 'P donderdag 5 mei zal er ook ons dorp feest gevierd wor- Het feestcomité is er in get igd een aantrekkelijk pro- mma op te stellen, adat 's morgens de feest- ken de dag hebben ingeluid, dt om negen uur een H. Mis dankbaarheid opgedragen, de mis worden op het kerk- n aan de schoolkinderen tmutsen en oranje kokardes ereikt, waarna het in optocht r het schoolplein gaat. Daar en de kinderen worden ge teerd. oor de duivenliefhebbers t in de voormiddag een dui- coppelwedstrijd uit Sas van t op het program, a de middag worden op het ?in aan de kleuterschool sspelen gehouden in een va- e. waarbij jong en oud aan trekken komen. Deze volks- :n zullen worden opgeluis- met muziek. u-volgens kunnen,.-4e- jon- en mannen van;i15" Jaar en sr hun hart ophaif jiüaarj een orwedstrijd op gewone fiet- Voor wie dit te hard gaat, een sterrit op het pro- ïma. Voor de schutters is er schieting op de liggende ;t, impliceert, aldus de voor- dat door de waterstaat ische bemiddeling zal wor- aan gewend. Men gaat de ten hiervoor reeds in ge leid brengen. ,s er reeds in het beginsta- van de rommissie-opricn- in bepaalde zaken volmacht lonken, thans werden de ilde vrijheden aanmerkelijk imd. ake de op gang komende processen betroffen deze ■den van commissiezijde dan echtskundige en financiële nd waarin een persoonlijk edingsbedrag werd voorge- van 10 gulden per ha als- de algehele vrijheid om tief de belangen te behar- langs georganiseerde we- ij de overheid, provincie en ;nte. bekendmaking van de alge richtlijnen werd de vo'l- door de aanwezigen on- ;end. in de landbouwsector wijst n de richting België, waar uiteindelijk de kanaalvra- indt. ongenoegen betrof even- lat men bij een van water- verkregen eindbedrag geen an verkrijgen, waarop men al recht zal kunnen doen Belgische prijs van de is driemaal zo hoog als Wen mag hier zeker van lantasting spreken, slotbetoog van de voorzit- ?ld ook de erkentelijkheid r de vriendelijkheid, waar- men met alle belangen bij terstaat wordt geholpen, t slotwoord van de voor sprak deze zijn erkentelijk- it over de wijze waarop de ■erden van de zijde van de staat wordt geholpen cn aan. st verschenen en.-maj. B. KONING n Nederland 1944-1945 Prijs ƒ9,90 i P. J. VAN DE SANDE Istraat 55 Terneuzen In de vergadering van 26 april iQfiO was met kennisgeving af- wezig de heer M. L. M. IJsebaert. De voorzitter opent de verga dering met het uitspreken van het gebedsformulier. De notulen van 29 maart I960, worden vastgesteld zoals deze in ontwerp aan de leden zijn toege zonden. INGEKOMEN STUKKEN Overeenkomstig het voorstel van B. en W. worden deze voor kennisgeving aangenomen. mededelingen De heer C. van Bendegem zegt dat de lieer Maas door zijn vraag aan B en W„ en deze met haar antwoord, een dankbare gelegen heid schept tot een wat dieper ingaan op de kwestie van de speeltuinen. I'r is door particulier initia tief hier een en ander tot stand eekomen. Maar zonder de moeite en materiële steun der gemeente kan hier toch niet veel gebeuren. Wat wij nu hebben is niet veel, (Adv.) maar toch een kostbaar bezit, maart a.s. in werking te doen Dit is een jasje om er bij te hebben Volkomen nieuw model in Lightweight. Met pas en opgestikte, of schuin inge zette zakken. Zowel in uni, gedessineerd als instructuur, PRIJS v a. 129,75 Pantalon v.a. 119,75 Noordstraat 23-25 - Telef. 2692 TERNEUZEN Ns maandenlang ontkent te hebben heeft de 19-jarige S. R. uit Rotterdam bekend de 28-,ia- rige juffrouw A. van der S., die afkomstig uit Amsterdam op Katendrecht bekend stond als ..Tijger Annie", op 11 februari J.l. In een hotel te Rotterdam te hebben vermoord. Na een onenigheid heeft hij haar gewurgd. Deze jongen werd, zoals destijds gemeld, aan gehouden, omdat hij ervan ver dacht werd geld uit flatgebou wen te hebben gestolen. Daar hij krabbels in het gelaat had, acht te men het zeer wel mogelijk, dat hij aan het gebeurde in het hotel debet zou zijn. ROOFOVERVAL MISLUKT Twee gemaskerde en met een pistool gewapende mannen heb ben dinsdagavond omstreeks ne gen uur gepoogd een overval te plegen in een kruidenierswinkel aan de Markstraat te 's-Herto- genbosch in de onmiddellijke na bijheid van de Bossche Markt. Zij waren de winkel binnen gestapt en hadden de voordeur achter zich gesloten. Toen de kruidenier, de heer Nijs, naar voren kwam. bedreigden zij hem. Hoewel hevig geschrokken viel hij de indringers terstond aan. Bovendien begon zijn zuster uit alle macht om hulp te roepen, waarop de indringers ijlings de vlucht namen. De Bossche recherche tast tot nu toe naar de identiteit van de daders in het duister. VRIJDAG 29 APRIL TERNEUZENLuxor-Theater, 8 u.: „Opmars naar de galg". Concertgebouw. 7 30 uur: Leerlingen-uitvoeringen Ter- neuzense Muziekschool. HOEK: Verenigingsgebouw, 7.30 uur: Algemene bergade- ring Vereniging „Het Groene Kruis". ZATERDAG 30 APRIL. TERNEUZEN: LuW-Theater, 8 uur: „Opmars naar de galg". Cnn-ertgebouw, 8 u.: Zwer- ver« v"i de marine. 7 sportpark, 4.30 uur: Dri iiJzendijke I. AX iet Centrum, 6.30 en 9 un Hercules en de Konin- ging van Lydië. Willen wij hier echter iets groots doen, dan zal er op breder ter rein der recreatie een samenspel moeten komen tussen de hier voor aangewezen instanties. In het tweede interimrapport van de commissie ad hoc, met betrekking tot reorganisatie dei- gemeentediensten, staat o.a. over de recreatie vermeld, dat het nodig is om tot verdere uit bouw van de recreatie in de ge meente een tak van dienst te stichten die de gehele, en met name genoemde, recreatie omvat. Hier zou m.i. ook het speeltuin werk onder kunnen vallen. Ge beurt dit en kan dan b.v. een modus gevonden worden, dat elk gezin eventueel verplicht is een jaarlijkse bijdrage van b.v. 1,— te geven, dan moet het mogelijk zijn om in verschillende delen der gemeente een speeltuin in te richten. Spreker vraagt hiervoor de aandacht van B. en W. De voorzitter antwoordt, dat, voor wat betreft het antwoord van B. en W. op de vraag van de heer Maas, duidelijk onze ge ringe mogelijkheden van thans aangeeft. Maar het wijdere ver band, dat de heer C. van Bende gem hieraan vastknoopt is zeker waard door ons bekeken te wor den. Mogeliik zou als eerste stap in die richting een besm-eking met de bestaande sDeeltuinver- eniging kunnen plaats hebben. In elk geval zullen B. on W. deze zaak ernstig bezien, maar ook de geringe sportvéld^nacco- modatie remt de mogelijkheden aan de Buitenweg wel sterk af. Er zweeft het college daar ook nog een andere oplossing voor ogen n.l. het voor dit doel ega liseren van het terrein bij de lagere technische school. Moge liik kan hierover wel overeen stemming verkregen worden. De heer P. -I. van Benilegem merkt op, naar aanleiding van de mededeling, dat aan de heer Le Feber en mej. C. M. Pot op hun verzoek eervol ontslag ver leend is, dat tegenover mej. Pot niet gehandeld is in overeen stemming met haar capaciteiten. Het briefje, dat mej. Pot heeft ontvangen was koel en zij heeft beter verdiend. Zij is èen zeer goede kracht en is in het bezit van een dinloma modgrne be drijfsadministratie. - Dit verdient gehonoreerd te worden. De commissie ad hoe heeft ge zegd dat niemand in rang of be loning achteruil mag gaan. Maar sommigen zijn bevo-derd en mei. Pot behield haar zelfde rang. Dit ontslag had voorkomen kunnen worden, als B. en W. overleg hadden gepleegd met de mensen van het gasbedrijf, dié aan dit commercieel bedrijf hard hebben gewerkt in hel belang- van het gemeentelijk gasbedrijf". De voorzitter zegt dat de heer P. J. van Bendegem de zaak wel helemaal verkeerd voorstelt of helemaal de feiten niet kent. Mejuffrouw Pot heeft in een kort briefje ontslag gevraagd en B. en W. hebben haar dit ver leend. Dat mei. Pol geen bevor dering heeft gekregen is totaal onjuist. Dit heeft zij zeer uit drukkelijk wèl gekregen en zelfs met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1959. Als iemand in het particulier bedrijf ontslag vraagt wordt dit als regel ook verleend. Moet de gemeente nu anders doen? De heer P. ,T. van Bendegem houdt vol. dat mej. Pot niet goed is behandeld. Zij had gelegenheid moeten krijgen om terug te komen. De heer C. van Bendegem: B. en W. konden toch bezwaarlijk anders handelen. Er is ontslag gevraagd en men dient Zich for meel hieraan te houden. Dat B. en W. haar dit niet willen ont houden, staal een waardering voor haar diensten aan het be drijf niet in de weg. Ieder van ons is er van overtuigd, dal zij een goede kracht was. maar dat moeten allen zijn die een betrek king in gemeentedienst aan vaarden. want daan-zijn ze voor aangenomen. De heer D. J. Oggel begrijpt de heer P. J. van Bendegem niet. Eerst heeft hij het over een zakelijk bedrijf en daarna wil hij de gevoelsargumenten laten overheersen. Spreker is hot met de heer C. van Bendegem eens, dat sociaal ieder het recht heeft om-ontslag te vragen, en als Hier geen buitengewone omstan digheden aanwezig zijn; moet dit gegeven worden. Het college van B. en W. gaat volledig vrij uit. De mededelingen worden hier na voor kennisgeving aange nomen. Zonder discussie of hoofdelijke stemming verleent de raad zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en IV. tot het vaststellen van de 11e wijziging van de kinder toelageverordening. Verder werd z h.s. aangenomen Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een regeling tot toekenning van een uitkering in eens over het Ie kwartaal I960 op de bezoldiging van het personeei toelageverordening, en aan het voorstel van B. eb VV. tot het het vaststellen van de Kpaarver- ordening I960. De minister van Binnenlandse Zaken heeft in 1958 de aandacht gevestigd op het bevorderen van bezitsvorming door het over heidspersoneel door middel van een spaarregeling. Blijkens inlichtingen, ingewon nen bij het ministerie, ligt het in de bedoeling de spaarregeling voor het rijkspersoneel op 1 treden. (Inmiddels is de rijks regeling vastgesteld en op 1 maart 1960 in werking getreden). Teneinde dezelfde mogelijkheid te openen vor het gemeenteper- soneel is het nodig bijtijds de nodige voorschriften vast te stel len. Aan de regeling kunnen deel nemen alle ambtenaren in vaste en tijdelijke dienst en de arbeids contractanten overeenkomstig de arbeidsovereenkomsten verorde ning. Op wachtgeldgestelden kun nen, indien zij dat wensen, nog 5 jaar blijven doorsparen. Na overlijden, pensionering of op wachtgeldstelling kan het spaarbedrag met de premie on middellijk worden opgenomen. Bij niet eervol ontslag vervalt de aanspraak op premie met in gang van de dag, waarop het ontslag ingaat. De ambtenaren kunnen de grootte van het spaarbedrag zelf beoalen. Wijziging is altijd moge lijk. doch ter voorkoming van ad ministratieve rompslomp is het gewenst dat het bedrag niet al te dikwijls, bijv. hoogstens 1 keer per jaar, wordt gewijzigd. De plaatselijke commissie voor georganiseerd overleg kan zich met het ontwerp verenigen en heeft als datum van ingang ge steld 1 januari 1960. Alsnu kwam in behandeling het Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van de woning Sas sing Q 7 te Axel-Sassing. De heer L. Hainelink infor meert op wiens veizoek een on bewoonbaarverklaring tot stand komt. Verder wijst hij in dit ver band od soortgelijke gevallen in de Oude Wiik, en vraagt waar om de ontsierende krotten niet worden afgebroken. Hq wiist in dit verband ook op een alleen staande woning. De voorzitter is het eens met de heer L. Hamelink, dat de ont ruiming snel ter hand genomen moet worden. De heer v. d. Lee zegt dat het geval, waar de heer Hamelink od sDreekt, geen gemeente- eigendom is. Zonder hoofdelijke stemming gaat de raad met het voorstel van B. en W. akkoord. Achtereenvolgens worden hier- od zonder discussie of hoofde lijke stemming aangenomen de volgende voorstellen van B. en W. Voorstel tot. het garanderen van een hypothecaire geldlening voor de aankoop van een woning t"n behoeve van de heer A. P. Hoogstraate, Koestraat 29 te Axel. Aanbieding van de gemeente- rekening en de bedriifsrekenin- gen over 1958. alsmede de reke ning van het Burgerlijk Armbe stuur over dat ,jaar. Voorstel tot het verkopen van een perceel bouwgrond aan de Van Middelhovenstraat aan «1e heer A. J. van Gassen te Hulst. Voorstel tot het vaststellen van enige begrotingswijzigingen. Alsnu komt in behandeling het voorstel van B. en W. tot beëdi ging van de heer C. Smies als gemeente-ontvanger. De heer C. Smies, die in de vergadering van 29 maart 1960 werd benoemd tot ontvanger de zer gemeente met ingang van 1 juli 1960, dient op grond van ar tikel 115 der gemeentewet in deze vergadering in handen van de voorzitter de daarvoor voor geschreven eden of beloften af te leggen. Door de heer C. Smies worden hierop de vereiste eden in han den van de voorzitter afgelegd. De voorzitterfeliciteert de heer Smies met zijn benoeming, die hij als een erkenning van zijn verdiensten als ambtenaar kan beschouwen en hoopt dat hij het verantwoordelijke ambt van ge meente-ontvanger vole jaren met voldoening zal vervullen. De heer Smies betuigt de raad zijn dank voor zijn benoeming en voor de waarderende woorden door de voorzitter tot hem ge dicht. Voorstel tot het kopen van het pand Walstraat 1 te Axel. Ter uitvoering van het uitbrei dingsplan in onderdelen verdient het om verschillende redenen aanbeveling de beschikking te verkrijgen over het pand, Wal straat 1, groot 59 ca. eigendom van R. J. de Theije tg Hontenisse. De heer Van Luük informeert naar de bedoeling van B. en W. om over te gaan tot aankoop van dit pand. De voorzitter zegt dat het ge brek aan ruimte op het gemeen tehuis hiervan de oorzaak is. In de kelder wordt nogal wat ruimte ingenomen door de Boe- renkamer. Hiervoor is b.v. dooi de heer Oggel al eens om een betere huisvesting gevraagd. Daar wij de kelderruimte zelf nodig hebben en wij dit pand kunnen kopen, hebben wij de be doeling hierin de Boerenkamer een waardige plaats te kunnen geven. Z.h.s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorsbei tot vaststelling van de veroordeningen en instructies, verband houdende met de invoe ring van de scheiding tussen het kas- en administratief beheer. In het prae-advies bij dit punt werd door B. en W. gesteld, dat de voorkeur werd gegeven aan do instelling van een gemeente lijk grondbedrijf met rentebij- sehrijving. Omdat het ons bekend was, dat Ged. Staten i die de instelling van een dergelijk bedrijf moeten goedkeuren) op het standpunt staan, dat een gemeentelijk grondbedrijf niet noodzakelijk is, omdat de administratie even goed, zo niet beter, op de afde ling financiën of op de afd. cen trale boekhouding extra compta bel kan worden verricht. B. en W. stellen daarom voor: a., in te trekken het raadsbesluit van 29 maart 1960 tot instel ling van een gemeentelijk grondbedrijf; b. vast te stellen de in ontwerp hierbij gevoegde: Verordening op het beheer van de bedrij ven, met toepassing van centrale boekhouding, der ge meente Axel; „Beheersver- ordening bedrijven"); c. vast te stellen de „Instructie voor het hoofd van de cen trale boekhouding in de ge meente Axel". De heer Oggel zegt dat hij voor wat betreft 't grondbedrijf enige angst had, dat, wanneer dit niet op de centrale boekhouding kon worden ondergebracht, de afde ling financiën te zwaar belast zou kunnen zijn. De voorzitter licht nog toe, dat B. en W. eigenlijk precies dezelf de weg hebben bewandeld als de commissie ad hoe. De heer Oggel kan met het voorstel van B. en W. akkoord gaan als er maar de mogelijkheid bestaat om het werk voor het grondbedrijf, ook al wordt dit dan geen bedrijf, op de centrale boekhouding kan worden onder gebracht. De heer C. van Bendegem in formeert of het toch de bedoe ling is, dat de kassier ook met het bank- en giroverkeer belast zal worden. De secretaris antwoordt be vestigend. Wat hier tot- stand komt is een novum in Nederland. Daarom moeten wij de veror deningen zó maken dat zij goed gekeurd kunnen worden en for. meel niet strijdig zijn met de Gemeentewet. RONDVRAAG De heer K. Hamelink vraagt of het B. en W. bekend is, dat verschillende verenigingen en exploitanten van vermakelijk heden alhier door de hoge ver makelijkheidsbelasting het finan cieel zwaar hebben te verant woorden en het voor hen niet meer mogelijk is om voor het publiek verantwoorde uitvoerin gen te geven of culturele films te vertonen. Achten B. en W. niet de tijd gekomen om de vermakelijk heidsbelasting zodanig te herzien dat het geven van ontspannings avonden door de plaatselijke ver enigingen en het vertonen van culturele films mogelijk zal blij ven zonder dat daarmede de be trokkenen een verlies hebben te boeken. In de omliggende gemeenten, zoals Terneuzen, Hulst, Oostburg en Breskens, is reeds' een derge lijk besluit genomen en worden de niet-culturele uitvoeringen belast met 15 vermakelijk heidsbelasting terwijl voor de culturele uitvoeringen geen be lasting behoeft te worden be taald. Het doet wel vreemd aan dat zowel Rijk als Provincie cultu rele uitvoeringen subsidiëren, terwijl de gemeente deze belast met vermakelijkheidsbelasting. Spreker hoopt dat B. en W. aanleiding zullen vinden om voor dergelijke uitvoeringen geen ver makelijkheidsbelasting te heffen, waardoor de gemeente niet ver stoken zal worden van culturele uitvoeringen en concerten. De heer Oggel is niet over tuigd, dat een gedeelte van de woningwetwoningen, wanneer deze te Spui gebouwd zouden worden, duurder zouden zijn, dan wanneer zij in de kom gebouwd worden. Kunnen hierover ook cijfers gegeven en gepubliceerd wor den? De heer C. van Bendegem in formeert naar de stand van za ken bij de poging om een café in de Zeestraat onbewoonbaar te verklaren. Daar het gasbedrijf niet alleen een commercieel bedrijf is, zoals hier reeds is gezegd, maar ook een openbaar nutsbedrijf, vraagt hij hoe het staal met de aanslui ting van Sluiskil ten westen van het kanaal. Verder of het nu geen tijd wordt, om ook gasgei- sers met douche's in huurkoop te geven, om zodoende het gas verbruik te stimuleren. Spreker zegt dat hij bij de stukken gezien heeft dat de verbetering van de Oudeweg nog niet ter hand ge nomen kan worden vanwege de hoge kosten. Hiervoor is bere kend dat ƒ95000 nodig zal zijn. Dit bedrag gaat de draag kracht der gemeente verre te bo ven. Is hiervoor nu geen goed koper plan te creëren? De toe stand is er allerslecht en een kleine verbetering zal hier al veel betekenen. Hierna wordt de vergadering door de voorzitter met dank gebed gesloten. URUGUAY EN CHESSMAN De Kamer van Afgevaardigden van Uruguay heeft in een tele gram aan president Eisenhower, aan de voorzitter van het Ame rikaanse Congres, aan de rege ring van Califomië en aan de advocaat van de veroordeelde dat het Uruguese volk van mening is dat de doodstraf niet aan Chessman mag worden voltrok ken. r stfu tot-guur geop^" .'rcf; NATIONALE HERDENKING. De burgemeester van Terneu zen maakt in verband met richt lijnen, aangegeven door de Com missie Nationale Herdenking, de volgende algemene bepalingen en aanwijzingen bekend, waarvoor aller medewerking wordt ver zocht. Dit jaar zal de Dodenherden king worden gehouden op woens dag 4 mei 1960. Herdacht zullen hierbij worden militairen van de Nederlandse strijdkrachten, zee lieden, verzetsstrijders en de ge allieerde militairen die waar ook ter wereld in de jaren van de oorlog te land, ter zee of in de lucht voor de vrijheid van het Koninkrijk zijn gevallen, dan wel als Nederlander of als Neder lands onderdaan ten gevolge van tegen hen gerichte vijandelijke actie zijn omgekomen. Verzocht wordt van 's avonds 18.00 uur tot zons-ondergang de vlaggen van alle openbare ge bouwen, particuliere woningen en vaartuigen halfstok te han gen. Te 19.40 uur vertrekt de „stille tocht" vanaf de Markt. Aan deze tocht kan een ieder deelnemen. Bij het formeren van de stoet op de Markt wordt ver zocht in rijen van 6 a 8 personen aan te sluiten. Van 19.40 uur tot 30 seconden vóór 20.00 uur zullen de kerk klokken luiden. Om 20.00 uur precies zal, nadat 30 seconden tevoren door middel van de ontsteking van de straat verlichting dit tijdstip is aange kondigd. in de gehele gemeente gedurende twee minuten valko men stilte in acht worden -geno men. waarna teruggewandeld wordt naar de Markt, waar de muziekvereniging ..Harmonie Terneuzen" het Wilhelmus "zal soelen, hetwelk zwijgend zal wor den aangehoord. Eerst daarna kan de stoet als ontbonden wor den beschouwd. De weg naar de plaats der plechtigheid wordt te voet en in volkomen stilzwijgen afgelegd zonder vlaggen of vaandels. Deze z.g. „stille tocht" kent rang noch stand.Rechtstreekse nabestaan den van de gevallenen zullen een bijzondere-plaats hebben aan het hoofd van de stoet. De bevolking van Terneuzen wordt hierbij in haar geheél uit genodigd om aan deze stille tocht deel le nemen. Dringend wordt verzocht niet langs de wegen te staan uit nieuwsgierigheid of anderzins. Aangezien dit buitengewoon sto rend is voor een goed en ordelijk verloop. Men siuite zich dus allen aan bij de stoet. In de geest van deze herden king zullen de openbare verma kelijkheden cn verkooplokalitei ten van 19.00—21.00 uur gesloten zijn. Terneuzen, 27 april 1960. De wnd. Burgemeester van Terneuzen, M. DE VOS. HERIJK MATEN EN GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat de voorgeschre ven zitting voor deze gemeente voor de herijk der maten en ge wichten zal plaats hebben: te Terneuzen in het gymnastiek lokaal aan de Schoollaan: op maandag 23 mei 1960 van 11 12 en 1317 uur; op dinsdag 24 mei 1960 van 9 12 en 13—17 uur; op woensdag 25 mei 1960 van 912 en 1316.30 uur; op maandag 30 mei 1960 van 11—12 en 13—17 uur; op dinsdag 31 mei 1960 van 912 en 1316 uur; te Sluiskil in het gymnastiek lokaal van de openbare lagere school B: op dinsdag 21 juni 1960 van 9.30—12 en 13—17 uur; op woensdag 22 juni 1960 van 9.00—13 uur. Wij vestigen er verder dc aan dacht op: 1. dat aan de herijkplichitgcn door de dienst van het IJkwezen, zoveel als mogelijk is, oproepin gen zullen worden uitgereikt, vermeldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meet werktuigen ter herkeuring aan geboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip. Er wordt uit drukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen op roeping ontvangen. 2. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moe ten worden aangeboden om on derzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd; dat ijzeren gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moe ten zijn gemaakt en daarna in gewreven met gekookte lijnolie; 3. dat de maten en gewichten vóór 1 oktober 1960 gestempeld moeten zijn met de letter y en dat er, bij verzuim of verhinde ring om van de zitting gebruik te maken, nog" gelegenheid be staat maten en gewichten te la ten herkeuren aan het IJkkan- toor te Dordrecht, Vest 261, elke woensdag, geen openbare feest dag zijnde, van 912 en 13.30 16.30 uur; 4. dat de maten en gewichten, die .gestempeld zijn met het afkeuringsmerk <f|l" niet in win kels enz. mogen worden terug gebracht; 5. dat ten bate van 's Rijks schatkist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewichten (keurloon) en voor het justeren der gewichten ius- teerloon moet worden betaald; 6. dat de milligramgewichtcn niet op de herijkzitting, doch uit sluitend aan het ijkkantoor ter herkeuring kunnen worden aan geboden. Dc gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verifica tie, moet met de gewichten fran co per post worden opgezonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht moet op de postreke ning nr. 507584 van IJkkantoor Dordrecht, een bedrag van 40 cent worden gestort. Terneuzen, 27 april 1960. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. DE VOS, wnd. Voorzitter. A, J, DEES, Secretaris. Algemene kennisgeving. God nam. nog geheel onverwachts tot Zich, onze lieve zorgzame Man, Vader en Schoon zoon PIETER KAAN, in de leeftijd van ruim 62 jaar. Allen die hem gekend hebben, zullen beseffen wat wij in hem verlie zen. S. E. KAAN— VAN DOESELAAR E. E. KAAN L. VAN DOESELAAR E. VAN DOESELAAR- OPPENEER. Terneuzen, 27 april 1960. Oudclandseweg 20. De begrafenis is bepaald op zaterdag 30 april a.s. tc 2 uur, op de algemene begraafplaats te Terneu zen, na voorafgaande rouwdienst in het ge bouw „de Schakel", Kerkhoflaan, aanvan gende te 1 30 uur. Het Bestuur van de Ver eniging voor Chr. On derwijs te Driewegen geeft met leedwezen kennis van het overlij den van het hoofd der school de Heer P. KAAN. Gedurende 11 jaren is hij met toewijding en volle plichtsbetrachting aan onze school werk zaam geweest. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in ere blijven. Namens het Bestuur, J. A. DE FEIJTER, Voorzitter. P. ZEGERS, Secretaris. Voor uw deelneming, die wij mochten ondervinden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde Man en onze lieve zorgzame Vader, de heer P. C. MOBACH, betuigen wij onze welge meende dank. Uit aller naam, M. MOBACH— MATTEL®. Sluiskil, april 1960. De gemeente-diensten zul len op 30 april en 5 mei a.s. voor het publiek gesloten zijn. Op 5 mei wordt geen huis vuil opgehaald: de overige dagen blijft de ophaal dienst ongewijzigd. De badinrichting blijft ge opend op 30 april en zal op donderdag 5 mei a.s. ge sloten zijn. Terneuzen, 28 april 1960. Burgemeester en Wethou ders van Terneuzen, M. DE VOS, wnd Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris. 250 gram BOTERHAMWORST of ROOKWORST 100 gram BOERE METWORST 100 gram GEKOOKTE IIAM 500 gram HALSCAREONADEN 500 gram EOORK. RUNDERLAPPEN 500 gram BRAADVLEES Dr. Buijzestr. 15, Tel. 2267 SPORTHANDEL TERNEUZEN KLEURPOTLODEN N.V. Fa. P. J. V. d. SANDB GRATIS een MOOIE BEKER bij 1 fles (7Vi d.I.) by 1 fles CALVÉ TOMATEN KETCHUP voor slechts bij 4 stuks CASTELLA TOILETZEEP a 34 een mooi cn sterk WASHANDJE GRATIS bij 100 gram DE HEER's BONBON DE LUXE 100 gram licht in gewicht voor 250 gram ntelk of puur voor slechts p.nes 215 dc 2e fles nii AXELSESTRAAT WESTKOLKSTRAAT

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3