Uit de Provincie Neem een draagbare radio mee! RADIO TAZELAAR DAT KAN ALLEEN KtWIO In de bus of in boot... Handschoenen NOVITA Bevrijding Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 29 april I960. Vrijdag 29 api TERNEUZEN AXEL. PHILIPS portable radio De grootste sortering all-transistor portables GRUNDIG PHILIPS NOVAK ERRES HOEK BIERVLIET. OOSTBURG. PHILIPPINE. SAS VAN GENT SLUISKIL JA STOPPELDIJK. Bijeenkomst van gedupeerde grondbezitters bij de uitvoering van de kanaalplannen KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Bij K. B. is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau de heer M. A. van Varik te Mid delburg, directeur van Coöpe ratieve Zuivelfabriek en Melk inrichting „Walcheren". Gemeenteraad. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad werd eervol ontslag ver leend aan de heer A. J. Platteeuw als hoofd van school B, zulks in gaande 1 november 1960, onder dankbetuiging voor de in die be trekking gedurende 30 jaren be wezen diensten. Tot gemeente-ontvanger werd benoemd de heer H. W. Blok, ad junct commies A, werkzaam op het kantoor van de gemeente ontvanger. Tot lid van de commissie van toezicht op het M. O. werd herbe noemd de heer A. C. S. van Bre da Vriesman. Overeenkoomstig het voorstel van B. en W. werden enige per celen in do Dekkerstraat en de Doeldersiraat aangekocht, even als het perceel staande aan het Schoolplein 1, benevens gronden te Sluiskil. Vastgesteld werd het uitbrei dingsplan in onderdelen „Van SteenbergenlaanOesterputten" en het exploitatieplan „Oöstelijk BolwerkVan Steenbergenlaan —Oesterputten". Goedkeuring werd verleend aan het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een tegemoetko ming in de kosten van het Gods dienstonderwijs ten behoeve van de openbare scholen. Een bijzondere subsidie werd verleend in de kosten van de bouw en exploitatie van de open bare leeszaal en bibliotheek. Bij de rondvraag werden enke le min of meer belangrijke zaken besproken, zoals het aanvragen van een extra-contingent bouw volume in verband met de ka naalplannen, het aanschaffen van een bandrecorder voor de raads- notulen en het inrichten van een sporthal. Hierna ging de openbare verga dering over in een zitting met gesloten deuren, na afloop waar van de voorzitter de vergadering sloot. Verkeersongeval. Gistermiddag te vijf uur had een aanrijding plaats tussen een auto, bestuurd door de heer L. A uit Terneuzen, en een rijwiel, be reden door de heer J. J. O. uit Axel. Beide voertuigen reden in de Axelsestraat in de richting Drie wegen, toen ter hoogte van de Dokweg de heer A. rechtsaf sloeg om de Dokweg in te rijden juist op het moment dat ook de wielrijder O. dit kruispunt was genaderd. Bij de daarop volgen de botsing werd het rijwiel licht beschadigd, terwijl de motorkap van de auto vrij zwaar bescha digd werd. De heer O., die door de botsing van zijn rijwiel was gevallen bleek overigens geen letsel te hebben opgelopen. Algemene ledenvergadering Groene Kruis. In het gebouw „Pro Rege" vergaderde woensdagavond de afdeling Terneuzen van het „Groene Kruis", onder voorzit terschap van de heer H. Ribbens. Nadat de notulen waren voorge lezen gaf de voorzitter een kort overzicht over het jaar 1959. Hij memoreerde de toename van 100 leden, waardoor het aan tal leden de 2400 is gepasseerd. In hoofdzaak is dit te danken aan het werk van de propagan diste mej. M. J. van Baal. De heer Ribbens dankte haar hier voor zeer hartelijk en memoreer de daarbij eveneens de grote aktiviteit der beide wijkzusters. De heer P. Loof gaf een finan cieel overzicht. Er was een batig saldo op de gewone dienst van bijna 2.200. Over het nieuwe wijkgebouw kon de voorzitter mededelen dat de aanbesteding heeft plaatsgehad. De begroting bedroeg 287.000. Zodra de rijks goedkeuring binnen is, kan met de bouw worden aangevangen. Ook het huurcontract met het rijk voor het t.b.c.-consultatie- bureau is in orde gekomen, zodat de vereniging veilig is gesteld. Alle punten wijzen er op dat de exploitatie normaal zal kunnen plaats hebben. Mej. Oosthoek en de heer Loof waren aan de beurt van aftreden. Er was een vacature door liet uittreden van de heer S. Mielen, die als bestuurslid niet voor de bouw van het nieuwe wijkgebouw kon inschrijven. De voorzitter stelde de verga dering voor de heer S. Mielen thans wederom te benoemen. De contributieverhoging is door bijna alle leden als billijk geaccepteerd. Slechts een zeer klein aantal bedankte om deze reden als lid. Tenslotte gaf de heer Loof nog een kostenuiteenzetting over de entgemeenschap voor de ge meente. Er dient, voor hen, die moet worden ingeënt, een car totheek worden aangelegd. Het werk komt hoofdzakelijk neer op de beide kruisverenigingen. Voor lopig zal dit uitsluitend in het Wit-Gele-Kruisgebouw plaats hebben. De heer W. van Pienbroek zal de administratie voeren. Aan het einde van de vergade ring deelde de heer Ribbens mede dat het dagelijks bestuur als gast aanwezig was geweest bij de officiële opening van het Katholiek Maatschappelijk Cen trum, en is vanwege de vereni ging „Het Groene Kruis" als ge schenk een electrische klok aan geboden. Hij wees daarbij op de zeer goede verstandhouding lus sen beide Kruisverenigingen. Herdenking van de heer A. Th. 't Gilde. In de raadsvergadering van dinsdagavond heeft de voorzitter, de heer A. J. M. Kesbeke, nadat hij de vergadering had geopend het overlijden van de heer A. Th. 't Gilde gememoreerd. Hij wees er daarbij op dat de heer 't Gilde vóór de oorlog jarenlang deel had uitgemaakt van de raad en dat hij daarnaast en daarna op velerlei terrein en in het algemeen belang werk zaam was geweest. Wij zullen in dankbaarheid getuigen voor al hetgeen de heer 't Gilde naar beste weten in het belang van de gemeente heeft gedaan. De heer ISesbeke sprak ook woorden van deelneming aan de nabestaanden van de overledene. Viering Koninginnedag op 30 april. Reeds eerder hebben wij in ons blad een en ander medegedeeld over de viering van Koninginne dag en het daarvoor door de Oranjevereniging samengestelde programma. Ten gerieve van onze lezers laten wij hieronder in het kort nog even de verschillende punten de revue passeren. Om kwart over 9 's-morgens worden de kinderen van de lagere scholen afgehaald en komen naar de Markt om een zanghulde te brengen. De waarnemend burgemeester houdt eerst eeh korte toespraak, waarna de nationale driekleur door enkele schoolkinderen zal worden gehesen. Vervolgens worden onder leiding van de heer P. C. Brakman met begeleiding van „Hosanna" enige liederen gezongen. De leerlingen van de u.l.o. school, landbouw- en landbouw- huishoudschool en van de l.t.s. bezoeken onder leiding van de leerkrachten de voorstelling van het marionettentheater „Philo". Om half elf gaan de leerlin gen van de school Spui en de Chr. nationale school Nieuw- straat naar deze voorstelling en om één uur de leerlingen van de o.l. en de R. K. school. Bij het verlaten van „Het Cen trum" ontvangt ieder school gaand kind een versnapering. Ook aan de leerlingen van de kleuterscholen is gedacht. Zij krijgen om half twee en om drie uur in de Chr. kleuterschool een voorstelling vande poppenkast van de heer Popma. De eerste voorstelling is voor de kleuters van de Chr. kleuterschool en de helft van de neutrale kleuter school. De tweede voorstelling is voor de andere helft van de neutrale kleuterschool en voor de leerlingen van de R. K. kleu terschool. Om 3 uur beginnen in de pas geasfalteerde Emmastraat (dus niet. zoals eerst werd vermeld, in de Singelweg!) de rolschaats- wedstri.jden. Om 4 uur volgt in de speel weide aan de Pironstraat de hin- derniswedstrijd per rijwiel. Daarna volgt om 6.30 uur de optocht met versierde steps, fietsen en andere voertuigen. On stellen op de Markt. Ook zij, die zich niet hebben opgegeven, kun nen zich nog aansluiten! Vervolgens om 7.45 uur con cert op de Markt door Thalia- Tremola en tot slot om 8.45 uur een muzikale rondwandeling. NOORDSTRAAT 21 TERNEUZEN - (t/o de Hema) Micro-boy Music-boy Transistorbox 148.— Sharpie 198. 188.— Sharpie 4 golfl. 248.— 125.Trans. Zakmodel 138. Type 792 Type 791 178.— 198.— l Model RA 601 P 198.— De Emmastraat verbeterd. Eindelijk is het zo ver dat de bewoners van de Emmastraat over een goede weg de kom van de gemeente kunnen bereiken. Jarenlang is de toestand daar een bron van ergernis voor de bewoners en van zorg voor het gemeentebestuur geweest. De moeilijkheden waren gele gen in het feit, dat deze weg geen eigendom van de gemeente was. De vroegere maatschappij „Mechelen-Terneuzen" had de weg in eigendom en was ook be last met het onderhoud. Dit is ook altijd gesch'ied en veel eisen werden er vroeger nooit aan dergelijke wegen gesteld. Dit is gaandeweg veranderd. Steeds meer woningen zijn aan die weg door particulieren ge bouwd. Inmiddels waren do spoorweg- eigondommen overgegaan naar de Ned. Spoorwegen en hiermee heeft de gemeente overeen stemming tot overname kunnen verkrijgen. Thans is het zo ver, dat er een trottoir is en een goede geasfal teerde rijweg. Het feestcoomité grijpt deze gelegenheid direkt aan om hier op Koninginnedag de rolschaats- wedstrijden te houden. Dit is een niet te versmaden bijkomstigheid maar het voor naamste is, dat do bewoners voor wat betreft de riolering, verlichting en bestrating tevre den kunnen zijn. Examen E.H.B.O. Door de geneesheer-directeur van het Juliana Ziekenhuis te Terneuzen werd voor de vereni ging het Nederlands Roode Kruis het examen afgenomen voor Let E.H.B.O.-diploma. Hiervoor slaagden de dames J. Haak, A. Jansen, M. S. Jansen, L. Tollenaar, L. C. Tollenaar, E. G. Vermeulen, A. Wegmens en de heer M. Meertens. Na afloop werd dokter Boland dank gebracht voor de prettige wijze waarop dit examen vvercl afgenomen. De cursus stond onder leiding van dokter Hofstee alhier. Actie voor 4 x Z N. De Hervormde Vrouwenvereni ging heeft het voornemen op za terdag 30 april, Koninginnedag, een verkoopmiddag te houden. Er zal van alles te koop worden aangeboden, meest artikelen vnn huishoudelijke aard en artikelen die de leden van de Vrouwen vereniging zelf hebben vervaar digd. Ook zuilen er oliebollen worden gebakken en tc koop worden aangeboden. De opbrengst komt tc bate van de radioactie van de N.C.R.V. 4 4 x ZN voor het te bouwen ziekenhuis te Paramaribo. Deze verkoping zal plaats vinden in het Jeugdgebouw aan de Molen dijk. Jaarvergadering- Vrouw enbond N. V. V. Woensdagavond werd in het jeugdgebouw alhier de jaarver gadering gehouden van de afd. Biervliet van de Vrouwenbond der N. V. V. Voor deze bijeenkomst bestond veel belangstelling. De afd. Hoek was met het ge hele bestuur ter vergadering aanwezig. Uitvoerig werd gesproken over het gewijzigde Landdag plan. In plaats van een landdag te Nijmegen wordt nu een ex cursie naar Amsterdam gehou den. met aan het eind Pen sa menkomst in het Amsterdamse Bos waar de Amsterdamse poli- tiekapel zal concerteren. Het jaarverslag, waaruit bleek dat de afdeling een gezonde ac tiviteit ontplooit, werd door de vergadering goedgekeurd, even als het financieel verslag. Bij acclamatie werden de da mes A. den DeckerEngels en J. Klaeijsen-Woifaert als be stuurslid herkozen. Na de pauze, waarin koffie 'met cake werd aangeboden, hield de heer J. de Vries, uit Ter neuzen een lezing over „Het land van Axel", en vertoonde hierbij een serie prachtige kleuren dia's. De bijeenkomst werd met het „Vrouwenlied'' besloten. Bazar. Op Koninginnedag zal alhier een bazar gehouden worden ten bate van de restauratie van de Nod. Hervormde pastorie. De bazar wordt gehouden in een loods van de firma J. den Oude. Naast een stand van handwer ken zullen ook vele attracties te beleven zijn. Lyceum-leerlingen in oude kiedij. Do examenklassen van het Oostburgse Kon. Wilhelmina Lyceum deden het donderdag eens anders dan anders. 's-Morgens verschenen de jon gelui met hoge hoed en jacquet, de meisjes in een soort imitatie van de Cadzandse dracht. Tijdens de middagpauze werd een krans gelegd bij „Het dan seresje" on het Raadhuisplein. Een en ander trok natuurlijk veel belangstelling. Vergadering gemeenteraad. In de jongste vergadering van dc gemeenteraad waren alle leden aanwezig. Vijf bewoners uit de Van Dun- népolder. welke tot onze gemeen te -behoort, hébben een verzoek schrift ingediend om een bijdra ge in de aansluitingskosten aan het elektriciteitsnet, tegelijk met vijf bewoners die onder de ge meente Biervliet en rond ge noemde polder wonen. De bijdrage bedraagt voor onze gemeentenaren 370 per aan sluiting. Het voorstel van B. en W. tot toekenning van dit bedrag werd aangenomen. Aan de heer F. van der Vinnen werd een stuk weiland, gelegen achter het sportterrein in bruik leen gegeven tegen een vergoe ding van 15 per jaar. In een door de raad ingediend en aangenomen voorstel om de gehele doornenbeplanting rond het voetbalterrein te verwijderen moesten B. en W. berusten. De vraag werd gesteld hoe Staats bosbeheer een dergelijke beplan ting rond het sportveld kon aan brengen. Reeds geruime tijd voldoet de klcedgelegenheid op dit terrein niet aan de gestelde eisen. Door de directie van de Wieringer- meerpolder zijn dubbelwandige barakken aangeboden van 17' 2 X 8.75 m voor de som van 3000 gulden. De raad ging hiermede in principe accoord en verzocht B. en W. eerst een onderzoek in te stellen naar kwaliteit en kos ten van eventueel vervoer en op bouw. Aan de gemeentewerkman H. van HuIIe werd met ingang van 15 april op zijn verzoek eervol ontslag verleend wegens het be reiken van de pensioengerechtig de leeftijd. De voorzitter deelde mede dat zich twee kopers voor het oude schoolgebouw hadden aangemeld met een koopprijs van resp. 2200 en 2500 gulden. De raad wenst hierop niet in te gaan. Het Oranje-comité zag zich een subsidie van 500 toegekend voor de festiviteiten op 5 mei. De voorzitter van dit comité, de heer H. van de Broek, hchtte de plan nen toe. Hij hoopt in dc toekomst het benodigde bedrag voor der gelijke feesten bij donateurs te vinden. De heer J. Brouwer stelde vra gen over het verbeteren van het Marktplein en het dichten van de Eerste Vest. Dc voorzitter antwoordde dat voor beide werken nog geen goedkeuring is verkregen. Het zelfde lid vroeg of B. en W. het niet nodig achten een vuilnisbelt aan te leggen voor niet-huisvuil, zoals puin en snoei- afval. B. en W. zullen trachten hier voor een oplossing te vinden. Jubileum burgemeester R. A. J. den Boer. Zondag 1 mei om 11.30 uur wordt op het gemeentehuis een openbare raadsvergadering ge houden ter gelegenheid van het feit dat de burgemeester, de edelachtbare heer R. A. J. den Boer, op 1 april 1960, 25 jaar in overheidsdienst was en op 1 mei 1960, 12's jaar burgemeester van Sas van Gent zal zijn. Ophalen huisvuil. In een circulaire maakt het ge meentebestuur de bewoners van Sas van Gent er op attent dat in het ophalen van het huisvuil enige wijziging wordt gebracht. De bevolking is de laatste jaren dérmate toegenomen dat de rei nigingsdienst overbelast is op de dinsdag en de vrijdag, de beide dagen waarop het huisvuil wordt opgehaald. De verandering die er zal komen zal bestaan in een wijziging voor de wijk Zand straat, waar in het vervolg op donderdag het huisvuil zal wor den opgehaald. Ook zal er in de kom der gemeente meer op wor den toegezien, dat van de huis- vuiivaten die van gemeentewege werden beschikbaar gesteld, ge bruik wordt gemaakt. Ook op donderdag zal in de loop der voor middag in de kom der gemeente het oude verpakkingsmateriaal dat door winkeliers e.d. wordt meegegeven, worden opgehaald, terwijl ook bij enkele horeca bedrijven waar men over veel af val beschikt, tot lediging der huisvuilvaten kan worden over gegaan. Programma feestdagen. komende 30 aprilVerjaardag van H. M. de Koningin. 08.00 uur: Alle ingezetenen wor den verzocht de vlag uit de ste ken. 15.30 uur: Voetbalwedstrijd op het gemeentelijk sportterrein tussen twee veteranenelftallen van Corn Boys. 20.00 uur: Muzikale rondgang door de harmonie „De Ver enigde Vrienden", gevolgd door een concert op de kiosk. 4 mei: Dodenherdenking. 19.30 uur: Autoriteiten en depu taties van verenigingen ver zamelen zich bij het stadhuis voor het houden van een stille tocht naar de graven van de Belgische gesneuvelden op de algemene begraafplaats. 5 mei: Nationale bevrijdingsdag. 08.00 uur: Reveille door tam boers en trompetters van de harmonie ..De Verenigde Vrien den" en „THOR". 09.00 uur: Kerkdienst in de R. K. en Ned. Hcrv. kerk. 10.00 uur: De kinderen van de lagere en kleuterscholen wor den, getooid met oranje, op school verwacht, waar ze wor den voorzien van vlaggetjes en balonnen. 10.30 uur: De harmonie „De Ver enigde Vrienden" haalt de kin deren van school af om een rondgang door de gemeente te maken. Ter hoogte van het stadhuis voegen zich bij deze optocht het gemeentebestuur, raadsleden, gedecoreerden, de brandweer en de verenigingen. In de loop van de namiddag zijn er diverse feestelijkheden. De kleuters en de leerlingen van de le en 2e klasse krijgen een filmvoorstelling. Voor de overi ge jeugd zijn er kinderspelen. Voor iedere Sassenaar boven de 14 jaar is er een rijwiel- oriëntatierit, prijsschieting en prijsbolling. Voor Sassenaars boven de 65 jaar is er een prijskaarting in café „De Oude Brug". 19.00 uur; Uitvoering door het Hervormd kerkkoor, jeugdkoor en blokfluitgroep op de kiosk. 20.00 uur: Concert door de har monie „De Verenigde Vrien den". 20.30 uur: Massale lampionop tocht voor jong en oud. 21.30 uur: Ontsteken van het be vrijdingsvuur. De café's mogen tot 1.00 uur open zijn met gelegenheid tot dansen. Zomeravond voel bal. Dinsdag 10 mei a.s. vangt voor 't rayon Sas van Gent de zomer avondcompetitie aan. Er wordt weer gespeeld op dinsdag, woens. dag en donderdag. De competitie werd uitgebreid met een ploeg en wel uit Sluiskil. Een elftal van de Compagnie Néerlandaise de l'Azote gaat ook aan de zomeravondcompetitie deelne men. zodat de ploegen uit Sas van Gent nu ook in Sluiskil moe ten gaan spelen. I'rogramma bevrijdingsdag. 9 uur: Diensten in de Ned. Herv. en R. K. kerk. 10 uur: Traktatie op de drie plaatselijke scholen. 10.30 uur: Voetbal derby open baar tegen chr. onderwijs. 10.30 uur: Verzamelen aan de kiosk voor muzikale rondgang van de fanfare. 13.30 uur: Kinderspelen. 16.00 uur: Voetbal-finale: de winnaar van de ochtend komt tegen de Antonius elf uit. 19.0020.00 uur: Volkskoers voor allen, jong of oud, die het lager onderwijs met goed ge volg hebben doorlopen tot ver over de A. O. W. grens toe. Inschrijven bij wieier- voorzitter op bevrijdinsdag van 56 uur, in de Vogel- schorstraat no. 4. 20.00 uur. Grootse lampion-para de door het dorp. 21.0023.00 uur: Volksbal op het schoolplein in de Spoor straat met medewerking van het eigen bodem-orkest. Dit voor Sluiskil zeer aantrek kelijke programma kwam tot stand onder auspiciën van de plaaselijke jeugdraden, die, in tegenstelling van de voorafgaan de jaren, van harte hopen dat er veel oranje-zon zal zijn en nog meer bevrijdingsleut zal meege bracht worden. (Adv.) Zo'n collectie ziet U alleen bij Bevrijdingsfeest. Op donderdag 5 mei zal er ook in ons dorp feest gevierd wor den. Het feestcomité is er in ge- slaagd een aantrekkelijk pro gramma op te stellen. Nadat 's morgens de feest- klokken de dag hebben ingeluid, wordt om negen uur een H. Mis uit dankbaarheid opgedragen. Na de mis worden op het kerk plein aan de schoolkinderen feestmutsen en oranje kokardes uitgereikt, waarna het in optocht naar het schoolplein gaat. Daar zullen de kinderen worden ge- tracteerd. Voor de duivenliefhebbers staat in de voormiddag een dui- venkoppelwedstrijd uit Sas van Gent op het program. Na de middag worden op het terrein aan de kleuterschool volksspelen gehouden in een va riatie, waarbij jong en oud aan hun trekken komen. Deze volks spelen zullen worden opgeluis terd met muziek. Vervolgens kunnen,-.-de. jon gens en mannen van "lS'.taar en ouder hun hart ophafefliJaaq een wielerwedstrijd op gewone fiet sen. Voor wie dit te hard gaat, staat een sterrit op het pro gramma. Voor de schutters is er een schieting op de liggende wip. Het comité Belangengemeen schap Sluiskil en de vertrou wenscommissie uit de landbouw sector komen op periodieke tijd stippen bijeen om de gevolgen van kanaalverbreding te be spreken. Woensdagavond waren het de grondgebruikers en de eigenaars die de vergaderruimte van zaal- Meert goed vulden. Aan de be stuurstafel hadden met voorzit ter A. Ramond (Sluiskil) plaats genomen dc heren G. Govaert (Westdorpe), D. Haak (Sluiskil) en de heer Dekker (Zuidzande) die als schatter van de commis sie aanwezig was. Het was de voorzitter een vreugde de vergadering te kun nen mededelen, dat vrijwel nie mand van een grote groep be trokkenen op het door water staat gedane aanbod was inge gaan. Hij sprak de hoop uit dat ieder het zijne ertoe zou bijdragen de verkregen kennis van zaken ook aan de tot op heden nog niet ge- organiseerden over te dragen. Uitermate belangrijk achtte de heer Ramondt de kwestie pacht- contracten, waarvan toch een ieder weet dient te hebben. Er zijn mondelinge en schriftelijke overeenkomsten, de eerste soort kent geen wettelijke vergoeding, omdat men ze als een huur be schouwt. Voor de categorie die een schriftelijke overeenkomst bezit ziet het er minder duister uit, omdat men dan een inkom stenderving van ongeveer 8 jaar zal kunnen ontvangen. Wat betreft de ervaringen die men tot heden van de centrale onteigeningscommissie had op gedaan, waren de gevoelens van gemengde aard. De geschatte grondwaarde toont grote tegen stelling met de prijs die door <43 eigen schatters werd verkregen. Voor de gebruikersschade ligt de zaak enigszins gunstiger. Het feit dat van het aanbod nog door niemand gebruik is ge maakt, impliceert, aldus de voor zitter, dat door de waterstaat juridische bemiddeling zal wor den aangewend. Men gaat de stukken hiervoor reeds in ge reedheid brengen. Was er reeds in het beginsta dium van de commissie-oprich ting in bepaalde zaken volmacht geschonken, thans werden de bepaalde vrijheden aanmerkelijk verruimd. Inzake de op gang komende eerste processen betroffen deze vrijheden van commissiezijde dan ook rechtskundige en financiële bijstand waarin een persoonlijk vergoedingsbedrag werd voorge steld van 10 gulden per ha als mede de algehele vrijheid om collectief de belangen te behar tigen langs georganiseerde we gen bij de overheid, provincie eh gemeente. Na bekendmaking van de alge mene richtlijnen werd de vol macht door dc aanwezigen on dertekend. Ook in de landbouwsector wijst men in de richting België, waai' men uiteindelijk de kanaalvra gers vindt. Het ongenoegen betrof even eens dat men bij een van water staat verkregen eindbedrag geen idee kan verkrijgen, waarop men normaal recht zal kunnen doen gelden. De Belgische prijs van de grond is driemaal zo hoog ais hier. Men mag hier zeker van grondaantasting spreken. Het slotbetoog van de voorzit ter hield ook de erkentelijkheid in voor de vriendelijkheid, waar mede men met alle belangen bij de Waterstaat wordt geholpen. Inhet slotwoord van de voor zitter sprak deze zijn erkentelijk heid uit over de wijze waarop de gedupeerden van de zijde van de Waterstaat wordt geholpen cn bijgestaan. Zo juist verschenen Gen.-maj. B. KONING van Nederland 1944-1945 Prijs ƒ9,90 Firma P. J. VAN DE SANDE Noordstraat 55 Terneuzen In de vergaderin inflo was met ker welig de heer M. L Dc voorzitter op dering mei het u het gebedsformulK De notulen van worden vastgestek ontwerp aan de lec zonden. INGEKOMEN st Overeenkomstig van B. en W. woi kennisgeving aanf mededelingen De heer C. van 1 dal de heer Maas c aan B. en W.. en antwoord, een danl heid schept tot e ingaan op de kv speeltuinen. Er is door par tief hier een en a gekomen. Maar zo en materiële steun kan hier toch niet Wat wij nu hebbe Dit is een om er bij te Volkomen nieuts Lightweight. M opgestikte, of sc zette zakken. Zo gedessineerd als ii Noordstraat 23-25 TERNEU Na maandenlan hebben heeft de 1 uit Rotterdam bel rige juffrouw A. afkomstig uit A Katendreeht bekei „Tijger Annie", 0| j.l. In een hotel te hebben vermoord. Na een onenigh haar gewurgd, word, zoals destijds gehouden, omdat dacht werd geld wen te hebben gest krabbels in het gel te men het zeer wel hij aan het gebeurc debet zou zijn. ROOFOVERVAL Twee gemaskerd pistool gewapende ben dinsdagavond gen uur gepoogd e plegen in een krui aan de Markstraat genbosch in de onr bij heid van de Bos Zij waren de w gestapt en hadden achter zich gesloti kruidenier, de hee voren kwam. bedre Hoewel hevig ges< hjj de indringers Bovendien begon z alle macht om hu waarop de indri de vlucht namen. De Bossche reehi nu toe naar de ide daders in het duist VRIJDAG 29 TERNEUZEN: Lu: 8 u.: „Opmars na Concertgebouw Leerlingen-uitvoer neuzense Muzieks HOEK: Verenig 7.30 uur: Algemei ring Vereniging Kruis". ZATERDAG 3< TERNEUZEN: Lu: 8 uur: „Opmars ns Con"ertgebouw, ver* v"i de marir 7 portpar Dr' I—IJze AX .et Centr 9 uu Hercules er ging van Lydië.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2