Uit de Provincie Commissaris der Koningin opende Katholiek Maatschappelijk Centrum AGENDA ITonderdag 28 april I960. DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 TERNEUZEN SLUISKIL OMHOOG GEVAREN SLUIS VOGELWAARDE. ZUIDZANDE Kerkelijke onderscheiding voor de heer F. Hagenaar Elke dag heeft zijn geheim tolop winterbloemkool in zeeland In Zeeland is op het ogenblik (je oogst van winterbloemkool in volle gang. Aanvoeren van 25.000 stuks winterbloemkool per vei- iingdag zijn thans geen zeld zaamheid op de Coöp. Veilings vereniging ..Walcheren" te Mid delburg. De vraag blijft groot. In het begin van deze week werd voor de goede kwaliteit op de veiling tussen 60 en 90 cent per stuk betaald. Handelaren uit alle delen van het land komen de laatste tijd regelmatig naar 2teeland om de winterbloemkool te kopen. Over 't algemeen is er dit jaar sprake van een goede kwaliteit. Sedert enkele jaren breidt deze teelt zich sterk uit in Zeeland en in het bijzonder op Walcheren. De Zeeuwse Groentetelersvereni ging heeft veel selectiewerk ge daan en thans heeft men een ras dat in grote mate bestand is te ven wintervorst. In jaren met weinig vorst in de winter heeft deze teelt dan ook goede kansen en vooral Zeeland is hiervoor een geschikt gebied omdat de mini mum temperaturen in de winter altijd wat hoger zijn dan in an dere delen van het land. Winterbloemkool wordt eind augustus-begin september uitge- plant in de volle grond. De oogst tijd duurt van half april tot half mei. Vooral voor de groente telers is het een mooie teelt want zij kunnen bloemkool aanbieden op een moment dat de eerste kool uit de kassen en waren huizen nog moet komen. Lichte verkeersongevallen Gistermiddag had op het kruis punt AxelsestraatKerkhoflaan een lichte aanrijding plaats tus sen een bestelauto, bestuurd door de heer P. J. v. d. W. uit Hulst, en de 14-jarige wielrijdster H. J. W. uit Terneuzen. De bestuurder van de bestel auto, komende uit de richting „Het Zwaantje" wilde, aan ge noemd kruispunt gekomen, de Kerkhoflaan inrijden, doch ver leende geen voorrang aan het meisje dat op haar fiets op het rechtsgelegen rijwielpad in de richting van „Het Zwaantje" reed. Het gevolg was dat het meisje tegen de bestelauto reed, waardoor de binnen, en buiten- voorband van haar rijwiel ver nield werden. Zij zelf had slechts enkele onbetekenende schaaf- wondjes opgelopen. Des namiddags te 7.20 uur had in de Axelsestraat weer een aan rijding plaats, doordat de 12-jari- ge scholier D. F. uit Axel op zijn rijwiel op het voor hem links ge legen fietspad reed, terwijl uit tegenovergestelde richting de heer G. D. uit Terneuzen op- zijn brommer op dit rijwielpad kwam aangereden. Bij het elkaar pas seren. ter hoogte van lunchroom ..De Gastronoom", ontstond een botsing, waardoor de scholier lichte verwondingen opliep. Na door dokter Hoving in het Juliana ziekenhuis verbonden te zijn, kon de knaap huiswaarts keren. Zijn fiets was licht be schadigd; de bromfiets van de heer D. werd vrij zwaar bescha digd. Aanbesteding. Door het architectenbureau De Bruijne te Terneuzen werd in hotel ..Rotterdam" aanbesteed het veranderen van de inwendige verdeling van een bestaand indu striegebouw aan het „Zwaantje" voor het bestuur van de Lagere Technische School „Terneuzen en Omstreken" te Terneuzen. Gebr. M. on A. de Bruijne, Ter neuzen, f176.000, B. F. de Waal. Sluiskil, 173.373,— L. W. Hamelink. Zaamslag f 160.000, P. Hamelink, Hoek, 159.000,—; Pa. A. J. de Visser, Zaamslag, J 157.105,—; D. Freyser, St. Jan keen, J 156.200,— Fa. F. Lam bert, Stoppeldijk, ƒ145.500,— Gebr. Van Steenbergen, Sas van Gent, ƒ145.200,— F. L. en R. Haers, Philippine, 144.055,—; J- V. Freyser, St. Jansteen Gebr. Van der Poel, Terneuzen, ƒ141.930,—. De gunning werd aangehou den. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie zijn als gevonden aangegeven de volgende voorwerpen, welke te rug te bekomen zijn bij de daar achter vermelde adressen: ehalon (richtstok), Polvliet, Willem de Zwijgerlaan 23; lapje stof in zakje van Novita, José de Krijger, Steenkamplaan 65; roodachtige damesportemonnaie met inhoud, De Klerk, Noord straat 46; rode kinderstep, IJse- baert, Vlooswijkstr.; zonnebril, J. Dooms, Noords!t97; grote houten haarspeld. Rens Visser, Scheldekade 58; rood en blauw gekleurde auto, Willy Nieuwe- link, Da Costastr. 1; speldje J. N. W., E. Neve, Nieuwediepstr. 1 142.200,aannemingsbedrijf 32; armband, fneke Stoffels, Stationsweg 43; haarstrik, A. Stadhouders, Havenstr. 7; pet, P. Verduijn, Tholenstr. 56; groen aantekenboekje, Peter van Damme, Korte Kerkstr. 18; sou- venierarmband, Jac. van Damme, W. Kloosstr. 9; Lipssleutei 9772, W. Jansen, Dokweg 53; bruine herenportemonnaie met inhoud, P. Koster, Burg. Geillstr. 14 damesportemonnaie met inhoud, De Lijser, Populierenstr. 9 en voetbal, firma Tazelaar, Noord- straat. Aan het bureau van politie zijn nog gedeponeerd: beige lederen portemonnaie met rits. zonnebril en sleutel, zakdoek, schoolétui, wit stoffen dameswant, boekje 'n Heitje voor 'n Karweitje, Lipssleutei 8450, negerpop, verschillende sleutels, gebreide wanten, paar nylonkousen, bruine drukporte- monnaie, zakmes, beige kinder jasje met cape, jongensboek, kinderschoentje, paar gevoerde schoenen, gele wollen das, licht bruine glacé en blauwe plastic bal. Eerw. zuster Petro ten grave gedragen. Kloosterzusters, afgevaardig den van de medische staf, ver plegend-, technisch-, administra tief- en meisjespersoneel ston den dinsdag aan de ingang tuin- zi.jde van het ziekenhuis opge steld om op deze wijze een ere saluut te brengen aan de eerw. zuster Petro, die te Lourdes in Frankrijk was overleden en naar Sluiskil was overgebracht. Het gure lenteweer van die middag accentueerde a.h.w. de stemming die reeds na de ont vangst van de droeve tijding voor de derde maal in korte tijd het ziekenhuis abrupt was binnen geslopen. Droevig en monotoon waren ook de klanken van de kapelklok, die over Sluiskil begonnen te luiden toen de rouwwagen de gemeentelijke grens AxelTer neuzen aan de Oostzijde van het kanaal bereikte. Begeleid door enkele afge vaardigden van de plaatselijke medezusters, die de rouwwagen, na aankomst van .ie bedevaart- trein in Eindhoven hadden be geleid, werd de Kerkstraat be reikt. Met passend ceremonieel bracht men hierna stapvoets het stoffelijk overschot over naar de ziekenhuiskapel vaar de over ledene opgebaard bleef tot gis terochtend. Als men ook op deze ochtend van de uitvaart de sympathie en aanhankelijkheid, welke men voor de overledene koesterde als graadmeter zou nemen voor al les wat men de overledene toe bedeelde, dan moet deze, gezien de overgrote belangstelling, toch wel enorm geweest zijn. De kapel bleek schier te klein om allen te kunnen bevatten. De requiemdienst werd gecele breerd door de pater rector van het Elisabeth ziekenhuis en de gezangen werden door de zusters van het klooster gezongen. Na de uitvaartmis werd de eerw. zuster Petro naar haar laatste rustplaats begeleid door allen die deze dienst hadden bij gewoond, o.m. haar familie, het iS In de nacht van dinsdag op woensdag is te ongeveer half di bij noog water het motor schip „Gerjo", groot 391 BRT, schipper J. van Mil uit Rossum, eigenaar de firma G. H. Kooman te Sluiskil, op de strekdammen t oosten van de Oostbuiten haven omhoog gevaren. De „Gerjo" was geladen met zand van Mook (L.) op weg naar Axel. Gistermiddag Is het schip bij hoog water, nadat een deel van de lading overboord was ge gooid, door twee sleepboten van de rederij W. Muller vlot getrok ken en de haven binnegesleept. De „Gerjo" heeft geen lek op gelopen, en overigens slechts geringe materiële schade gekre gen. stichtingsbestuur, het medisch corps, de eerw. zusters en ver tegenwoordigster van het hoofd bestuur der congregatie. De bloemenschat die vanaf de buitenzijde der kapel op de baar werd gelegd was een devoot af scheid aan de overledene en een troostrijk bewijs van deelneming aan de familie en de mede reli gieuzen van de overledene. Na de plechtigheid aan de groeve werd voor dé laatste maal gedefileerd waarna in eerbiedige stilte de begraafplaats werd ver laten. Vergadering gemeenteraad. Vanavond komt de gemeente raad van Sluis in openbare zit ting bijeen. De studentenkring „St. Anna ter Muiden" heeft 199,86 ge vraagd, zijnde het tekort van het concert van 20 febr. 1960, maar het college stelt voor om hiqrop afwijzend te beschikken. Ach teraf betalen van schorten zou te veel consequenties met zich meebrengen. De ontwikkeiingscommissie in West Zeeuws-Vlaanderen vraagt 0.10 per inwoner. Het college stelt voor hierop gunstig te beschikken. Voorge steld wordt ook de huurverho ging van 20 toe te passen op alle gemeentewoningen, inclusief en noodwoningen. Monumentenzorg en brand weerinspectie verlangen een voldoende beveiliging voor het Belfort. Daarom wordt voorge steld om over te gaan tot aan schaf van een semi-automatische sprinklerinstallatie voor een be drag van 13.875. Later komt daar nog een signaal-installatie bij van 1000. In deze bedragen draagt het rijk 90 procent bij. Bevrijdingsfeest. In de verschillende kerkdorpen van deze gemeente worden voor bereidingen getroffen voor een passende viering van het bevrij dingsfeest op 5 mei a.s. Hoewel de gemeenteraad zich daarover nog niet heeft uitgesproken, mo gen de feestcomité's toch wel rekenen op een bijdrage van de gemeente. Bij informatie bleek ons, dat aan de raad zal worden voorgesteld 'n bedrag van 1000 uit te trekken. Hiervan is ƒ300 bestemd voor een traetatie van de kinaeren, die de lagere scho len en de kleuterscholen bezoe ken, hetgeen neerkomt op 0,50 per kind. Het resterende bedrag van 700 zal onder de kerkdor pen worden verdeeld naar rato van het aantal inwoners. Woningwetwoningen. Door het gemeentebestuur van Zuidzande werd in het gemeen tehuis alhier in het openbaar aanbesteed het bouwen van 2 woningwetwoningen met bijbe horende werken op een perceel bouwgrond aan de Kamerikstr. alhier. Hiervoor werd als volgt ingeschreven A. Daansen. Oostburg 30.942; J. A. de Lignij, Zuidzande, 30.538; W. Focke te Cadzand, 30.336 en J. van Poucke en Zonen, IJzendijke, ƒ.29.890. In verband met nog te verkrij gen toestemming van het Minis terie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid werd de gunning voorlopig aangehouden. DONDERDAG 28 APRIL TERNEUZENConcertgebuow, 7.30 uur; Leerlingen-uitvoe ring Terneuzense Muziek school. VRIJDAG 29 APRIL TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „Opmars naar de galg". Concertgebouw, 7.30 uur: Leerlingen-uitvoeringen Ter neuzense Muziekschool. HOEK: Verenigingsgebouw, 7.30 uur: Algemene bergade- ring Vereniging „Het Groene Kruis". De plechtige inwijding door de zeer eerwaarde heer J. van Cam- pen. pastoor der St. Willibror- dusparochie, en de officiële in ge bruikneming van het fraaie nieu we gebouw aan de Leeuwenlaan no 31. waarin de verschillende diensten van Katholieke zorg voor de naaste zijn onderge bracht, was voor de Katholieke bevolking van Terneuzen een feestdag bij uitnemendheid en voor de St. Willibrordusstich- ting een mijlpaal in de ontwikke ling van de aktiviteiten zowel voor de lichamelijke als voor de geestelijke volksgezondheid. Vele genodigden zijn van deze plech tigheid getuige geweest. Wat vooral werd benadrukt in de ver schillende toespraken was de wil tot samenwerken met al degenen die eenzelfde doel nastreven. GASTEN Tegen half elf stroomden de gasten binnen, waaronder o.m. de Commisaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot; de waar nemend-burgemeester van Ter neuzen, wethouder M. de Vos, en de gemeentesecretaris, de heer A. J. Dees; de geneesheer-direc teur van het St. Elisabethzieken- huis, chirurg C. C. Ramselaar; de kinderarts mej. dr. T. Niehüser; mr. P. H. W. F. Teilegen in zijn hoedanigheid als voorzitter van het plaatselijk Rode Kruis, de pater gardiaan van Sluiskil, de artsen H. Meijer en Van Breda Vriesman; bestuursleden van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis, en de oud-voor zitter van het plaatselijke Wit- Gele Kruis, mr Van Meerwijk, en vele anderen. INZEGENING Pastoor Van Campen las, al vorens over te gaan tot de in zegening van het gebouw, psalm 122 waarna de korte kerkelijke plechtigheid werd voltrokken. Het was de voorzitter van de St. Willibrordusstichting, ir. G. P. M. Dikötter, die in de eerste plaats de Commisaris der Konin gin van harte welkom heette en hem dankte voor zijn spontane bereidwilligheid dit gebouw waarin belangrijke diensten als het Wit-Gele Kruis, de Voor- en Nazorgdienst en het Medisch Opvoedkundig Bureau van de Dienst van Geestelijke Volksge zondheid en ten slotte het Maat schappelijk Werk zijn onderge bracht, te willen openen. Deze gelegenheid geeft het bestuur ook de gelegenheid, aldus de heer Dikötter, U te danken voor de belangrijke bijdrage die het Rampenfonds heeft gegeven, een bijdrage die werd mogelijk ge maakt door de prachtige opof feringsgezindheid van het Ita liaanse volk. De dank hiervoor drukken wij uit in een bronzen plaquette die in de gevel zal wor den aangebracht en waaruit ieder die hier binnenkomt of voorbij gaat onze grote erken telijkheid zal kunnen lezen. De heer Dikötter prees de goede menselijke eigenschap in de Commissaris der Koningin dat hij als hoogste gezagsdrager in de provincie de problemen nooit los van de mens ziet of deze hoog of laag geplaatst is. Ir. Dikötter noemde dit ge bouw een begin van een com plex dat een nog veel wijdere be stemming zal hebben. Het moet ook dienen om nieuwe inzich ten op sociaal, charitatief en cul tureel terrein ingang te doen vinden. Leeuwenlaan 31 Hij bracht dank aan de heer F. Hagenaar, de secretaris van de St. Willibrordusstichting en voorzitter van de afdeling Ter neuzen van het Wit-Gele Kruis, voor zijn vele werk, aan dokter Oh. Mol, dé voorzitter van de Nationale Federatie, aan het be stuur van de Geestelijke Volks gezondheid, aan het Rode Kruis en aan het Groene Kruis voor de prachtige samenwerking in Ter neuzen. Een speciaal woord van dank bracht ir Dikötter even eens aan de vroegere voorzitter, mr P. van Meerwijk, aan pas toor Vah Campen en aan het architectenbureau Van Zantbeek Schoonis uit Sas van Gent. BELANGRIJK GEBOUW De Commissaris in de provin cie Zeeland zei dat hij deze uit nodiging direct heeft willen aan vaarden omdat het een zeer be langrijk gebouw is. De Commis saris wenste het openingswoord van de voorzitter der St Willi brordusstichting in t\Vee delen te onderscheiden; het zakelijke en het geestelijke. De dank voor de belangrijke financiële steun delegeerde de Commissaris aan het Ned. Roode Kr uis en aan het Wit-Gele Kruis en niet in de laat ste plaats aan het Italiaanse volk waarvoor spreker bijzonder veel waardering had. Hij noemde het werk dat in het nieuwe gebouw wordt gedaan een prachtige taak in dienst van de evenmens. Jhr mr De Casembroot verwij derde door aan een verbandmo- len te draaien een doek, waar achter de plaquettes verborgen waren met de insignes van het Wit-Gele Kruis, het Ned. Rode Kruis en de dank aan Jtalië, ter wijl daarbij een plaquette was van twee tot elkander tredende helpende figuren. FELICITATIES EN DANK Pastoor Van Campen schilder de hoe naar nieuwe vormen moet worden gestreefd om de mens in nood van nu te kunnen helpen. Hij wees er in het bijzonder op, dat dit gebouw niet alleen voor Terneuzen, de sterkst groeiende stad in Zeeland, van belang is, maar ook voor streek en provin cie. In hoofdzaak wilde hij er de nadruk op leggen dat de geest van dit gebouw zou worden uit gedrukt in het „Opdat allen één zijn". De pastoor noemde de vele facetten van de Katholieke cha- ritas, die in dit Sociaal Centrum de aandacht zullen hebben. Spr. wees er op, dat dit huis nu al te klein is, daar sommige lokalen twee en zelfs drie bestemmingen hebben. Hij dankte het gemeentebe stuur voor de zeer spontane medewerking, het Provinciale Wit-Gele Kruis en het Italiaanse volk. Eén dezer dagen is vanwe ge het landelijk Maatsch. Sociaal Charitatief Centrum een bedrag toegestaan van 25.000 als basis voor de verdere uitbouw. Spre ker hoopte daarbij ook op de steun van het ministerie van Maatschappelijk Werk, Een speciaal woord van dank richtte spr. tot de stuwende kracht van dit alles: dit gebouw is Frans Hagenaar in steen. On der aanbieding van zijn geluk wensen deelde de pastoor mede, dat Z. H. Paus Joannes XXIII aan de heer Hagenaar de onder scheiding „Pro Ecclesia et Ponti- fice" heeft willen toekennen. Onder luid applaus van de aan wezigen werd de heer Hagenaar deze onderscheiding door pastoor Van Campen op de borst gespeld. GELUKWENSEN De wnd burgemeester, wethou der M. de Vos, zei dat het ge meentebestuur graag aan de uit nodiging van de St Willibrordus stichting om belangstelling voor haar werk, gevolg heeft gegeven. De heer De Vos gaf een kort overzicht van de ontwikkeling, voor zover de gemeente hiermee te maken heeft gehad. Spr. feli citeerde het bestuur hartelijk met dit bereikte resultaat, waar van hij hoopte dat het vele en goede vruchten zal afwerpen. In zijn felicitatie aan de heer Ha. genaar noemde de heer De Vos deze een hoogstaand mens, waar mee het prettig samenwerken is en die altijd een redelijk begrip heeft voor de moeilijkheden waarvoor ook het gemeentebe stuur staat. Tenslotte sprak de wnd burgemeester de hoop uit het gebouw in zijn totaliteit zal mogen verrijzen. De vice-voorzitter van het Pro- vinc. Wit-Gele Kruis, de heer Th. Andriessen, zei in zijn felicitatie- toespraak dat dit gebouw onmis baar is voor deze streek. DANK VAN ROODE KRUIS. Als voorzitter van de afdeling Terneuzen van het Nederlandse Roode Kruis gaf oud-burgemees ter mr Teilegen uitdrukking van zijn dankbaarheid om het feit dat het Roode Kruis nu ook een be hoorlijk onderdak als oefenruim te en een magazijn heeft gevon den. Hij bracht daarvoor zijn dank aan de Commissaris der Koningin. Hij wenste het be stuur geluk en hoopte dat dit zijn werk tot in lengte van jaren zal kunnen voortzetten. GOEDE BUREN. Namens het Groene Kruis te Terneuzen sprak de heer H. Rib- bens die vol lof was over dit ge bouw en zeer dankbaar voor de wijze waarop de beide Kruisver enigingen zich met elkaar weten te verstaan. Ook het Groene Kruis is met plannen bezig, zei de heer Ribbens en daarom weet spreker welk een moeite een der- De officiële ingebruikneming van het nieuwe gebouw door de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot. door LUISA-MARIA LINARES 42) Nadruk verboden. Hij lachte wat verlegen tegen Olga, als een kwajongen die op een fout betrapt is. „Ik zie nu wat er gebeurt als een man bang is, Groot Opper hoofd." Xavier fronste de wenkbrau wen. „Mag ik vragen wat je met die belachelijke naam bedoelt? Ik vraag het louter uit nieuwsgie righeid." De bruine ogen van Dick Wyne schitterden en even vergat hij de pijnlijke situatie waarin hij ver keerde. „Ze maakte er aanspraak op het Grote Opperhoofd van onze stam te wordenin de wilder nis. En minstens voor de tijd van twee jaar! Ik had nooit gedacht dat ik haar al zo gauw weer zou terugvinden... En dan nog wel hier. Een verbijsterende goed gunstigheid van het lot." Hij nam haar opnieuw van het hoofd tot de voeten op. „Heb je je overgelukkige echt genoot in goede welstand aange troffen?" Nu scheen Elena, die er als een standbeeld bij had gestaan, tot zichzelf te komen. Ze liep op Olga toe, sloeg haar arm om haar schouders en zei: „Olga is mijn schoonzuster." Dick maakte een verwonderd gebaar. „Je schoonzuster?" Elena moest zich enorm in spannen om zich te beheersen. „Xavier heeft altijd een uitste kende smaak gehad. Olga is een paar weken in Rio gebleven bij familie van haar. Nu is ze hier in huis. bij haar man." Ze richtte haar grote ogen sme kend op Xavier. „En nu, beste, zou ik het pret tig vinden als je vrouw en jij ons. Dick en mij, alleen wilden laten. Ik heb onaangename dingen te zeggen tegen deze verwaande miljonair. En daarna zal ik hem door mijn personeel tot de deur uitgeleide laten doen." Maar niemand kreeg de kans Dick Wyne de deur uit te zetten. Twee uur later kwam Fina boven in Olga's kamer om te zeg gen, dat men om tien uur zou dineren en dat mr. Wyne zou blijven. De jonge vrouw die voor het raam had staan kijken, draai de zich met een ruk om toen ze door Fina's stem uit haar gepeins werd opgeschrikt E'c huishoud ster zette de in de salon achter gelaten dozen op een stoel, maak te ze een voor een open en hing de toiletten in een kast. Zonder te protesteren liet Olga haar be gaan. „Is madame thuis?" vroeg ze plotseling'. Fina hief het hoofd op zonder haar aan te kijken, ais een kat die zich door iemand, die niet haar meester is, hoort roepen. „Natuurlijk is ze thuis. Ze is nog altijd beneden met mr. Wyne." „Ik sprak over mijn schoon moeder." Ze wist heel goed dat Fina had begrepen wie ze bedoelde. Ze had er een ondeugend pieizier in te onderstrepen dat zij met ..mada me" de vrouw des huizes be doelde. „Donna Maria is op haar ka mer", zei Fina koel. Olga wilde haar niet vragen waar die kamer was om niet te laten blijken, dat ze hier totaal vreemd was, dat vond ze verne derend. Ze liep de gang in en sloeg links af, trachtend de deur te vinden van de kamer die ze zocht. Hot huis was groot en oud. hoewel gemoderniseerd. In het midden van de gang waren drie treden die het verschil in hoogte aangaven. Daarna liep de gang ver door, dan eens naar links, dan weer naar rechts ombuigend, als een doolhof in een sprookje. Weer treden, ditmaal afdalende. Ze constateerde, dat men haar een kamer had gegeven in 't ge restaureerde gedeelte van het huis. Het andere gedeelte was vochtig en somber, rook muf en vormde een opvallend contrast met de luxe in de door haar be woonde vleugel. Gelukkig behoefde ze niet aan alle deuren te kloppen. Ze trof er een half open aan en derdoor zag ze haar schoonmoeder op een divan liggen, de benen bedekt met een Schotse plaid, een natte doek op haar voorhoofd. Olga bleeef op de drempel staan en vroeg schuchter; ,.Is u ziek?" De oude dame deed de ogen open en Olga kreeg de indruk, dat het haar moeite kostte haar aan te zien, alsof ze haar bestaan totaal had vergeten en er nu pas weer aan herinnerd werd. Toen glimlachte ze flauwtjes. „Ben jij het. Olga? Kom bin nen. blijf daar niet staan." „Ik heb ontzettende hoofdpijn cn probeer er af te komen door een uurtje te rusten vóór het diner.... omdat die jongeman, die Dick Wyne, is aangekomen. Charmante jongen, kindlief, al is hij een beetje dwaas. Ga zitten, kind. Nee... hier. Die stoel is'al veertien dagen kapot, maar tot nu toe is hij nog niet gerepareerd. Ga daar zitten... op het voeten eind van de divan". Na even gezwegen te hebben keek ze Olga even aan. maar sloot onmiddellijk weer met een pijnlijk steunen de ogen. „Elena heeft me de inhoud van jullie gesprek van gisteravond meegedeeld. Ik vind je.een en gel. Natuurlijk zou het geen zin hebben gehad, noch voor jou noch voor iemand anders, om je avontuur bekend te maken.dat zou alleen maar een schandaal ontketenen, dat die arme Elena zou ruïneren. Ze heeft geen en kele misdaad begaan. Ze is wet tig met André getrouwd." (Wordt vervolgd.) gelijke tot standkoming kost. Er kentelijk was dc voorzitter van het Groene Kruis ook voor het feit dat het kleuterbureau bij het Wit-Gele Kruis is ondergebracht en dat de zusters elkaar op ge zette tijden vervangen. Als blijk van waardering bood de heer Ribbens het bestuur een eleetrische klok aan. DANKWOORD VAN DE HF.ER HAGENAAR. Er klonk duidelijk ontroering in de stem van dc heer Hage- na ir, toen hi.i dank bracht aan Z H. Faus Joannes XXIII voor de hem verleende onderscheiding en aan allen die hem dagelijks helpen in zijn werk als secre a- ris van de ,.St. Wil' brcrdussti :- ting" en als voorzitter van het plaatselijke Wit-Gele Kruis. Spreker wees er op dat het ledental zich sterk uitbri t. in welk verband hij het werk a mej. Rosa van de Velde ten zeer ste roemde. Hij dankte tenslotte ook V t gemeentebestuur cn hoopte r>. t er spoedig zal kunnen w< 'den besloten dc gemeentelijke subsi die te verhogen tot een bedrag gelijk aan de helft van de contri butie der leden. RONDGANG. De genodigden werden in de gelegenheid gesteld het fraaie met zeer veel bloemstukken ver sierde gebouw te bezichtigen. Daarbij was uiteraard zeer veel belangstelling voor de maquette waarmede is aangegeven hoe het nieuwe Katholieke centrum waar een nieuwe kerk. een kleuter school en een bejaardencentrum zal komen, er over niet al te lan ge tijd zal uitzien.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3