A SPORTNIEUWS Beursoverzicht Wit br< Slaapk Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 23 april Jty.lj ^Jaferdag 23 april 1 t&T» - 1 - i *213 'L APRIL RONDE E: NEO-N AZISTISCHE GROEPEN IN AMERIKA I Krijgt België opnieuw een nederlaag te slikken in „de hel van Deurne"? BELGIE: NEDERLAND Eindles en officiële ingebruikneming nieuwbouw R. M. L. S. te Schoondijke DERTIEN DUIZEND VOETBALWELPEN SPELEN TEN BATE VAN POLIOFONDS SCHAKEN Nieuwe 4^2 staatslening WIT IS LEKK BRUIN GEZC MAAR NIET IEDEREE IT 1 'V V-Y? mm ',12 '3 - 15 k Ik 16 Wilt U met Lexi naar Rome, bewaar dan deze advertentie en vraag nadere inlichtingen aan LEXINGTON afd.ZL25. Postbus 170 - Den Haag. Hel Amerikaanse Joodse comj. té heefl in een rapport over nor,, nazistische groepen in de Ver. Staten verklaard dat een groep ren „dodenlijst" had opgesteld waarop ook president Eisenho vier voorkwam. Deze groep had erkend dat zij zieh tot doel stel. de „zich van Joden en commu I nisten te ontdoen". TV leider var de groep werd „Führcr" ge noemd. Volgens het rapport had een groep een S.S.-korps gevormd „voor geval er flink moest wor- den opgetreden". Ook was er een groep bekend onder de naam „nazi-stormtroe pen". Morgen ontmoeten de verte genwoordigende elftallen van Nederland en Belgié elkaar voor de negentigste keer. sinds op 30 april 1905 de eerste officiële der by van do lage landen plaats vond. Uit Rotterdams initiatief ont sproten, is de jaarlijks tweemaal terugkerende strijd uitgegroeid tot een der belangrijkste hoog tijdagen van de K.N.V.B. en van de vele tienduizenden enthousias. le bezoekers van beide kanten der grenzen. Een aparte sfeer en een on misbaar verrassingselement heb ben door alle jaren heen hun stempel gedrukt op deze wed strijden, die los van het vertoon de en het te verwachten spel steeds een magische aantrek kingskracht hebben uitgeoefend op de legioenen der voetbalsup. porters. Van de 89 tot dusver gespeelde wedstrijden heeft Nederland er 41 gewonnen. België won er 28, zodat de balans duidelijk in noor delijke richting is doorgeslagen. Ook de doek'ijfers (226—176) wij zen op een Nederlands overwicht, hetwelk voornamelijk in de afge lopen tien jaar tot stand is ge komen. In oktober 1954, dat is dus 5'i jaar geleden, wonnen de Belgen voor het laatst. Daarna hebben ze in tien achtereenvolgende wedstrijden de meerderheid dei- Nederlandse voetballers moeten erkennen, soms zelfs met rake cijfers, als 5—2, 7—2 en 9—1(! Het is dus vanzelfsprekend, dat men er In België op gebrand is eindelijk weer eens revanche te nemen voor de smadelijke neder lagen der laatsle jaren. Vooral de 9—1 nederlaag in het Feijen- oordstadion zit onze zuiderburen nog altfjd dwars, hetgeen voor de televisie en voor de radio meermalen lol uiting is gekomen. Of de Belgische ploeg, waarin Mees ongetwijfeld gemist zal worden, er morgen reeds in -/.al slagen die revanche te bewerk stelligen, wagen wij intussen te betwijfelen. De Beigen rekenen daar zelf ook niet op na de be paald teleurstellende wedstrijden tegen Zwitserland en Chili, te leurstellend voor wat hot ver toonde spel betreft. Bondscoach Elok Schwartz heeft de Nodei-lattd.se ploeg, dip met 1 2 van Bulgarije won, on veranderd gelaten. Wij hadden gaarne, dal schreven we al eer der, een goalgetter als Faas Wil kes in de ploeg opgenomen ge zien, te meer daar de Belgen voor het fenomeen Wilkes een heilige vrees koesteren. Wij zouden stel lig ook de voorkeur geven aan Cor van tiet- Hart of Villerius boven Mijnals, maar desondanks is er geen enkele reden waarom wij geen vertrouwen zouden heb ben in dit Nederlands elftal, dat gehandhaafd bleef onder het be kende motto; .„never change a winning team". Antwerpen be leeft morgen weer een van die typische BelgiëNederland-da gen. In de morgenuren het be kende gesjacher om dure wed strijdkaarten in de vele smalle straatjes rond de Keizerlei; in de middag het gebrul van het le gioen dat kilometers ver te horen is en 's avonds de feestviering na de zege of na de nederlaag, dat is de feestelingen, die hun frankskes kwijt moeten, om het even. Wij verwachten dat Nederland zijn elfde overwinning in succes sie gaat behalen, al zal het geen 9—1 worden De elftallen: Diricx Willems Piters Lippens Moulijn Rijvers Klaasscns Kuijs v. Sejlhcrs Saeys Ritzcn cl. Linden Mijnals De Munck Raskin Jurion Yandenbcrg Jadot H. Groot v. d. Kuijl Muller Wiersma Net Nederlands elf. tal zoals het mor gen in 't veld komt tegen de Belgen. Staande van l. naar jr.: vd.Kuijl, Groot, v. d. Linden, Rijvers en Moulijn. Onderste rij van l. naar r.: Muller, De Munck. Wiersma, Mijnals, Klaassens en Kuijs. VOKTBALPROGRAMM van tie K.N.V.B. en de Z.Y.B, voor zaterdag 28 en zondag 24 april I960 Internationale wedstrijd BelgiëNederland 2 Betaald voethal Beslissingseomp. 2e tllv, A en B. Rlieden—UVS 2 Velocitas—ON A 1 BaronieZwolse Boys 3 Xerxes—Zwartemeer 1 Amateurs RESERVE TWEEDE KLAS B DOSKO 2-Alliance 2 2 Zaterdagvoetbal K.N.V.B. VIERDE KLAS /.LID I Zwal. Boys—Col. Boys 3 SSCNleuwdorp 2 Zondageonipetltie Z.V.B. DERDE KLAS Clinge 3—Ria W 2 1 Bekerwedstrijden Zaterdageonipef111 Wemoldingp 1 SVD 1 3 Hoek 1Krahbendijke 1 1 Serooskerke I - VCK 1 1 Nederlangw edst rijden Driewegen Driewegen 2—Waarde 1 2 DE FINALES VAN HET S( HOOLVOKTBALTOl'RNOOI TE HULST Andermaal onder ideaal voor jaarsweer vonden gisteren de finales plaats van het jaarlijkse Paas-sehoolvoetbaltournooi op de twee terreinen van het Jansc- nius-lyecum te Hulst. Er is in de verschillende afde lingen weer met animo, vaak zelfs niet volle overgave gespeeld en in lal van wedstrijden Vielen doelpunten-aan-de-lopende-band te noteren. In afdeling A (lagere scholen) werd de wisselbeker met medail le veroverd door het eerste elf tal van de St. Willlbrordusschool Ie Hulst. Deze ploeg scoorde in drie wedstrijden niet minder dan 21 doelpunten bij elkaar en kreeg geen enkel doelpunt tegen zieh. Do tweede prijs ging naar de Prinses Marijkeschool uit Axel, die verleden jaar eerste was. In afdeling B werd de beker voor de derde achtereenvolgende maal gewonnen door het Petrus Hondlus-lyceum III. welke ploeg de beker daardoor definitief in haar bezit kreeg. De tweede prijs was hier voor liet Jansenius- lyceum III te Huist. Afdeling C tenslotte gaf een eindzege te zien van het Janse- nius-lyceum II met het Petrus Hondlus-lyceum 11 op de twee de plaats. Broeder Bernardo met zijn mede.com missieleden van het schoolvoetbal kunnen weer met voldoening op een welgeslaagde sportweek terugzien. Voor een der deelnemers had de dag van gisteren een minder prettig verloop. De jeugdige Ver sluis uit Biervliet, een speler van het Terneuzense lyceum, kwam in een der middagwed- st rijden zo ongelukkig te vallen dat hij een arm brak. Na medi sche behandeling werd hij naar huis getransporteerd. Wij wensen hem een spoedig horstel. Hier volgen de uitslagen dei- gisteren te Hulst gespeelde wed strijden: Pr. Marijkeschool (Axel St. Wlllibr. sch. (Hulst) 1 0—2 St. Clemens Ulo (Hulst) 2 Jansen. Lyc. (Hulst) 3 0 -0 Jansen. Lyc 2 Chr. Ulo Axel 1 6-2 Pr. Murijkesch. O.L.sch. Hoek 3o St. Clemens Ulo 2 L.T.S. Tern. 3 2-1 Jansen. Lyc. 2 Openb. Ulo Tern. 1 4—2 Pr, Marijkesch. - Zuidlandsch. Tern. 32 St. Clemens Ulo 2 Petr. Hond. Lyc. 3 12 Jansen. Lyc. 2 Petr. Hond. Lye. 2 10 O.L.sch. Hoek— Zuidlandsch. -41 L.T.S. Tern. 3 Petr. Hond. Lye. 3 08 Petr. Hond. Lye. 2 Openb. Ulo Tern. 1 3- 0 St. Willibr. seh. 1- - Zuidlandsch. 8—0 Jansen. Lye. 3~ Petr. Hond. Lye, 3 0 2 Chr. Ulo Axel 1 Petr. Hond. Lyc. 2 2 2 St. Willibr. sch. 1— O.L.sch, Hoek 11—0 Jansen. Lyc. 3 L.T.S. Tern. 3 5—0 Chr. Ulo Axel 1 Openb. Ulo Tern. I 1—5 ZOMER A VONDV OETBAL DRAAIT WEER Deze week startte in het Zui dersportpark de zomeravond- competitie en er zat weer al direct spanning in. De wedstrijd Spadella—P.T.T. eindigde in 'n gelijkspel (3—3) en Advendo wist «iet het kleinste verschil van de Mistrappers te winnen (1—0). De belangstelling was groot en menig lachsalvo was langs de lijnen te horen. Eén ding is voor het bestuur een aanhoudende zorg de jeugd komt weer in grote getale op de velden en voert de gewone bal dadigheden uit. Het bestuur doet dan ook een dringend be roep op de ouders om hun kroost, een weinig in toom te houden. Indien dit niet helpt, zal streng worden ingegrepen. Vrijdagmiddag werd de nieuw bouw van de Rijks Middelbare Landbouwschool te Schoondijke officieel in gebruik genomen en overgedragen aan de directie. De gemeente Schoondijke heefl het gebouw gesticht en verhuurt het aan het rijk. Aan deze overdracht ging het uitreiken van de diploma's aan de jongens, die de twpejarige cursus met goed gevolg hebben doorlopen, vooraf. Namens de commissie van toe zicht sprak burgemeester M. J. Verbrugge uit Waterlandkerkja de aanwezigen toe. Hij verwel komde de vele vertegenwoordi gers van de diverse landbouw organisaties in West Zeeuws- Vlaanderen, de burgemeesters van een aantal West Zeeuws- Vlaamse gemeenten, hoofden van scholen enz. Een bijzonder woord van welkom richtte de heer Verbrugge tot ir. G. Veen- stra, inspecteur van het land bouwonderwijs. tot de heer Joh. de Feijter, loco-burgemeester van Schoondijke; ir. J. Roest, directeur van de R.M.L.S.; ds. Bottenburg, ds. Brinkman en pastoor Arendonk. Hierna kwam ir. J. Roest, di recteur van de R.M.L.S. aan het woord. Hij feliciteerde de jon gens met het behalen van het diploma. Vóór alles is het nodig, dat jullie de verworven kennis gaat verdiepen voordat het zelf standig boeren aan de beurt komt, aldus ir. Roest. Tot sjot richtle spreker zich tot de heer J. Eversdljk, een ge pensioneerd landbouwonderwij,- zer, die tijdens de diverse ziekte gevallen steeds bereid is ge weest in te vallen .Namens de leraren en de leerlingen werd hem hiervoor dank gebracht. Ir. G. Veenstra, inspecteur van het landbouwonderwijs, voegde zijn felicitaties bij die van de vorige spreker. Hij hoopte, dat de jongens tot in lengte van ja ren mogen dienen tot heil van Ruim 13,000 vootbalwelpen (spelertjes van 10 tot 12 jaar) z.ullen op Koninginnedag, Bevrij dingsdag en Hemelvaartsdag in bijna alle delen van het land de voetbalschoenen aantrekken ten bate van het „Prinses Beatrix fen vriendjes en vriendinnetjes. In bijna hel gehele land. want het organiserende „Comité orga nisatie welpentoernooien ten bate van hel Prinses Beatrix Poliofonds" heeft uit Limburg en Noord-Brabanl van de voet balorganisaties vrijwel geen me dewerking gekregen, zodat deze provincies niet In de activiteit betrokken worden. Bijna 900 elftallen zullen op de genoemde data in plaatselijke of regionale toernooien uitkomen. Een monstertoernooi wordt bij voorbeeld op 5 mei in Amster dam gehouden met 152 elftallen. Het comité hoopt enkele tien duizenden guldens voor het po liofonds bijeen te kunnen bren gen. Het vorige jaar brachten plaatselijke toernooien in Am sterdam en Utrecht, waaraan to taal 1200 jongens meededen, al ruim 3.000 op. Dr. A. C. van Swol vertelde op een in Amsterdam gehouden persconferentie, dat de nood on der de naar schatting 3.000 polio, patiënten (waarvan ongeveer 2.000 kinderen) op het gebied van de financiën „ontstellend" hoog is. In hel landelijk erocomité heb ben onder meer zitting genomen de Commissarissen der Koningin in de provincie Drente, Over ijssel, Friesland. Gelderland, Utrecht. Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, cn Limburg, de burgemeesters van. Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht, de voorzitter van de Nederlandse sportfederatie, jhr. mr. A. Feith, en de vice-voorzitter van de K.N.V.B., de heer J. J. Egberts. VIJFTIENDE PARTIJ VAN DE TWEEKAMP REMISE Wereldkampioen Botwinnik en Michael Tal zijn vrijdagmid dag zonder verder spelen remise overeengekomen in de vijftien dede partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken, die donderdagavond bij de 41e zet was afgebroken. De stand is nuTal 8' 3 pnt Botwinnik 6'; pnt. de boerenstand in 't algemeen en van West Zeeuws-Vlaanderen in het bijzonder. Gediplomeerd werden: Ars. de Badts te Breskens, C. van Belois te Biervliet, A. Bous- sen te Waterlandkerkje, M. Dees te IJzendijke, W. Dekker te Schoondijke, J. Dieleman te Hoek, M. Dieleman te Biervliet, H. de Dobbelaere te Biervliet, Art. Doens te IJzendijke, A. de Feijter te Axel, F. de Feijter te Hoofdplaat, A. van Hootegem te Breskens, J. dé Kraker te Axel, I. Moens te Biervliet. H. Roelse te Hoofdplaat, J. Seheele te Groede, J, Simonse te IJzendijke, A. Verhage te Schoondijke. G. van Vooren te Biervliet en A. de Zwart te Oostburg. Van de le naar de 2e klasse werden bevorderd: C. Bron te Waterlandkerkje; I. Buijze te Schoondijke; R. Calon te Hoofdplaat; A. D'Hont le Groede; A. Doens te IJzendijke; G. Ferket le Aardenburg; J. de Hulster te Oostburg; C. Jaeobse te Hoofdplaat; J, de Jonge te Biervliet; M. Lako te Aarden burg; A. Luteijn te Zuidzande; A. van Oers te IJzendijke; J. de Putter te Axel; C. RooseteHoek; P. Verstraten te Axel; H. van de Vijver te Hoek en J. van Waes te Schoondijke. Dc heer Veenstra herinnerde er aan, dat op de ruim 40 land bouwscholen in Nederland het afgelopen jaar 3100 leerlingen stonden ingeschreven, waarvan thans 1500 hun diploma hebben behaald. Deze gediplomeerden zlln de bloem van onze boeren stand. Spreker hoopte, dat deze jonge mensen hun verantwoor delijkheid zullen beseffpn. Hierna reikte de heer M. J. Verbrugge aan Jan Dieleman uit Hoek de Dr. Huizingamedailie uit, omdat deze leerling gemid deld meer dan een acht heeft be haald. De heer Verbrugge herin nerde er aan hoe nauw de naam van dr. Huizinga is verbonden met de R.M.L.S. te Schoondijke. De medaille als zodanig heefl weinig waarde, maar de symbo lische betekenis is heel groot. De heer L. C. C. Cammaert reikte de tweede leerling, die de beste cijfers had. een boekenbon uit. het was Ars. de Badts. De heer Cammaert wees er op, dat voor het landbouwonderwijs han den vol geld worden uitgegeven, maak er dan ook gebruik van West Zeeuws-Vlaanderen staat aan de top met deze school voor landbouw-mechanisatioonderwfjs. Hel zou jammer zijn, dat deze positie verloren zou gaan. De heer A. de Feijter, voorzit ter van de vereniging van oud- leerlingen, zei, dat elk einde een nieuw begin heeft. Zo heeft ook het einde van de schooltijd een nieuw begin voor jullie allemaal, namelijk het begin voor het leven. De jeugd is de tijd om te leren, daarna de tijd om het ge leerde toe te passen. Als wij in het voorjaar gezaaid hebben, ziln we voldaan en wachten af. De leraren warhten ook af, hoe jul lie het geleerde toepassen. Na allen hartelijk te hébben gefeliciteerd, riep de heer De Feijter hen toe, „Durf het leven aan!'" De heer ir. Neazer van de R. K. L. S. le Goes maakte van deze gelegenheid gebruik de dooi de jongens van Schoondijke bij de sportontmoeting tussen beide scholen in Goes verdiende me dailles uit te reiken. De heer R. Calon kreeg een medaille als eerste bij de veld loop en een medaille als derde bij het algemeen klassement en J. Seheele de medaille voor de tweede prijs in de veldloop. Jan Dieleman dankte namens de gediplomeerden. Hij overhan digde de heer Roest een envelop pe met inhoud. Mej. Trix de Badts, die steeds trouw voor dfe koffie zorgde, kreeg een doos bonbons en de concierge, de heer K. de Bruijne een doos sigaren. OFFICIËLE OVERDRACHT De loco-burgemeester, de heer Joh. de Feijter, feliciteerde de jongens namens de gemeente Schoondijke. De uitbreiding heeft de gemeente een kleine 170.000 gekost. In verband met de ziekte van de burgemeester heeft het gemeentebestuur van Schoondij ke gemeend de ingebruikneming op bescheiden wijze te laten pas seren. Spreker schetste het ont breken van voor de leraren ge schikte woningen. Hij deed een beroep op de heer Veenstra zijn invloed bij de betrokken instan ties te willen aanwenden om bouwvolume voor dit doel be schikbaar te krijgen. Spreker hoopte dat al de gpmaakte kos. ten zullen strekken tot meerdere bloei van de landbouw en tot heil van de gehele gemeenschap. Met deze woorden droeg de loco burgemeester de uitbreiding der R.M.L.S. aan de directie over. De heer ir. G. Veenstra, inspec teur van het landbouwonderwijs, zei de uitbreiding gaarne te wil len aanvaarden. Hij feliciteerde de directeur met de nieuwe uit breiding en met het feit. dat ze zo spoedig tot stand kon komen, althans in landelijk verband ge- zien. Het was de bedoeling eerst het werktuigenlokaal te stichten en daarna de schoolzaal met verdere uitbreiding. Dat dit snel achter elkaar kon geschie. den. is verheugend. Wat betreft de kwestie van de lerarenwoningen zei de heer Veenstra in beginsel bereid te zijn mee te helpen en de wensen ten deze aan het ministerie over te brengen en toe te lichten. Spreker eindigde met de wens uit te spreken, dat de gebouwen zullen beantwoorden aan het doel waarvoor ze gesticht zijn. Ir. Roest ging nog even in op de oorzaken, die hebben geleid tot de uitbreiding van de school terwijl hij tevens het doei van de school nader toelichtte. Dank bracht de directeur der school nog aan het architectenbureau Rothuizen en diens medewerkers en de aannemer Iz. de Bliek. Tenslotte dankte df keep Roest de Zeeuwse kunstenaar Hans Heeren, die in de haf fen prach tig gebrandsehildertTraam heeft aangebracht voorstellende als centrale figuur de boer, het oud ste mens der wereld, links een tractor, rechts een aantal scha pen en links onder een koren schoof. Steeds meer gaan wij leraren van de school dit raam waarderen. Wij zijn heel blij. dat we dit kunstwerk hebben gekre gen. I11 de zaal van Wijffels verenig de het grote gezelschap zich voor hpt gebruiken van een maaltijd, waarna de leerlingen van (ie school een feestavond verzorg den. Het gesprek van gisteren tor beurze was het hericht over een nieuwe 4'4 pet staatslening groot ƒ300 min a 99't pet. waar voor waarschijnlijk op 9 mei a.s. de inschrijving zal worden open gesteld met als stortingsdatum 1 juni a.s. De lening heeft een looptild van 30 jaar. Hoewel een dergelijke lening in de lijn dei- verwachtingen lag, kwam de be kendmaking ervan voor de beurs toch ais een verrassing. De voor waarden werden gunstig beoor deeld en de aanstaande lening was praktisch niet van invloed op de koersvorming van de staatsobligaties. De lening zal. aldus de beurs, zeer zeker slagen. De stemming op de obligatie- markt was slechts een weinig lager. In de aandelensector was de stemming „willig". De handel bleef kalm, mede in verband met het naderende weekeindr. Wall- street gaf donderdag een licht herstel te zien maar veel belang rijker voor het Damrak was, dat New York donderdag weer rui me belangstelling had voor do Nederlandse hoofdfondsen Phi lips en Unilever. Hierdoor kwam aan de dalende tendentie in Am sterdam voor beide fondsen van de vorige dagen gistermiddag dan ook oen einde. Aan de vraag kon alleen tegen veel hogere prijzen, vergeleken bij die van de vorige slot koersen, worden vol daan. Unilevers boekten op 837 circa 30 punten winst. Philips od 941, dertig punten hoger, terwijl AKU's opliepen van 477 tot 481 en op deze prijs circa 9 punten boven de vorige slotkoers uit kwamen. Voor de claims AKU bestond grote belangstelling en de prijs steeg van 127 tot 130,50. legen een vorige slot- prijs van 123,50. Ook Hoogovens oud en nieuw lagen „willig" in de markt met koersverbeteringen van circa 20 punten. De scheepvaartwaarden gingen nauwelijks met dc hausse-stem. 20/4 Int. concerns 546.18 Industrie 265.24 Scheepvaart 152.36 Banken 186.53 Cultures enz. 141.73 Algemeen 365.90 21/4 536.68 263.67 151.27 185.87 141.61 360.90 ming mee en de koerswinsten la deze sector waren vrijwel van geen betekenis. Ook de cultures konden de juiste toon niet vinden en waren slechts fractioneel ho ger. Van de internationale waar den waren Kon. Olies een gulden hoger op 150,30. In de lokale sector werden aah- delen Ngombezi belangrijk hoget geadviseerd als gevolg van (Ie zeer verrassende dividendverho ging tot 15 pet <714 pet). Pon derdag noteerden de aandelen 210 pet. Aan de vraag voor dit fonds kon gistermiddag nauwe- Hjk worden voldaan. In aandelen De Wit's Textiel was een note ring nog niet zeker in verband met het bijleggen van de interne geschillen. Hierdoor kon een koers (donderdag 176) moeilik worden vastgesteld. Aandel't Ingenieursbureau een paar pun ten hoger op de rccord-ord''1' portefeuille. Het onveranderde dividend van 12 pet van Van Ber kei's Patent was voor de beurs teleurstellend en had een lichte koersdaling voor de aandelen toï gevolg. Prolongatie 314 pet. nabeurskoefseN. A.K.U. 480—482 slot 480 (482) Kon. Olie 149.00—150.00 slot 149.00 (150.601 Philips 940—947 slot 940 (939'»), Unilever 840—84614 slot 840 (837) Hoogovens (oude) 701—702 slot 700 (695'»)) (nieuwe) 679—683 slot 680 (676) Claims A.K.U. 131.00—133.00 slot 133.00 (131.001 BeursintBcel 22.4 550.21 264.75 153.24 185.35 142.19 JB7.7I Er zijn verschillen waarin wit brood verdient boven bruin voorbeeld die voor h( boterhammetje krijg' melk overgoten, mo wit hebben, het ongel wordt door hen nog verdragen. M E D I S C CONSIII Ook sommige hebben een spijsverte dat geen raad weet rr bestanddelen van t{ grijs of volkoren. H gebeuren dat mense zwakke maag of dan vies krijgen om uitslu van uitgemalen blocn KLEUTER Verder kan het ni iemand een zeer def( bit heeft, zodat de it sterk verminderd is. I zal wit brood toch no beter worden verv bruin. BRUIN VOOR DE K Voor het overige e men het er gerust op bruin brood het best ters, die al zelf kunne nen vroeg aan bruit worden gewend. Nu behoeft er nlem ken dat kleuters er zi« den worden wanne< brood zouden krijgen, best dagelijks een pa wit en een paar snet mogen hebben. Alleen leert de er het bruin al gauw niet ]U er steeds meer king komt worder doelmatige inrichting v steld steeds groter. V( bruidje in het huwelijk kamer met grote linne tweepersoonsbed, nach krukje, tafel en stoele De tijden zijn verani het meubilair voor g kocht en bovendien wt zo'n volledige slaapkav van het slaapvertrek groot te noemen en heden een gezellige e* mer hebben. Haar wen: industrie begrepen, en werper Joh. de Boer een oplossing wor da slaapruimte. Zo werd de ideekamer gehort 'T\E slaapmeubelen z veei toepassingsmc ieders smaak worden kleurcombinaties wordt tioeepersoons-ideekame1 kamers voor meisjes e' een Kotelfiamer-idé*.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 6