op staat er Recorddrukte met de Paasdagen RADIO EN TELEVISIE KERKDIENSTEN DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Voor de zondag Elke dag heeft zijn geheim Zaterdag 23 april 1960 (Advertentie) afstand bewaren Jezus zeide tot haar; „Houd My niet vast". Johannes 20 17. Dit lijkt wel een koude douche. Hoe ge het nu ook keert of wendt: de afwijzing, ja, de af keuring, kunt u er niet uit weg nemen. Hier wordt een mens teruggewezen. Hier wordt af stand gemaakt en Maria Magda- lena wordt verzocht die afstand te bewaren. Jezus zeide tot haar: „Houd Mij niet vast." We kijken er toch wel tegen aan. En we kijken er ook wel een beetje van op. Midden in die stralende Paas- morgen. zo vol van ontmoeting en omhelzing, waarin Christus juist alles op alles zet om Zijn uit elkaar geslagen kudde weel bij Zich te krijgen, deze wat har de woorden vol duidelijke reserve en hinderlijke afweer. Dit moet voor Maria Magdalena toch wol heel pijnlijk geweest zijn, zó in haar impulsieve omhelzing ge stuit te worden. Hoe kan Jezus, die Zijn armen zo wijd voor het verlorene uitbreidt, een mensen kind (speciaal deze Maria Mag dalena!) dat in deze armen vlie gen wil, zo terugstoten? ..Houd Me niet vast!'' Of zoals de Oude Vertaling zegt: „Raak Mij niet aan!" Dit wordt nog onbegrijpelijker, als we lezen dat anderen de op gestane Jezus wél mogen aanra ken. Van de andere vrouwen staat er: „Ze grepen Zijn voeten en aanbaden Hem." En haar ver biedt Hij niets. De ongelovige Thomas wordt zelfs uitdrukke lijk uitgenodigd: „Breng uw vin ger hier en zie Mijn handen, en breng uw hand en steek die in Mijn zijde." Mag de een dan wat de ander niet mag? Zó is het inderdaad. Maria Magdalena mag Christus niet aanraken, omdat haar „aanra ken" „vasthouden" is. Maria Magdalena's liefde wil de dood van Christus, en daarmee de Op standing, ongedaan maken. Maria Magdalena staat met haar rug naar Pasen. Ze wil Jezus vasthouden aan déze kant van het graf. Dat mag niet. Er is een afstand tussen deze en gene zijde, die door Jezus na drukkelijk wordt gehandhaafd. Wij willen wat heenging ook al tijd maar aanraken en aan deze kant vasthouden. Maar Jezus zegt tegen Maria Magdalena: „Houd Mij niet vast." (Uit: „De Stem achter U!") OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG U AFRIE. NED. HKRV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings (Bed. H, AA; 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen; 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen, (Bed. H. Doop.) Honte'nisse: 10 uur Ds. J. Schol ten. vatr Terneuzen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. (Bev. ambtsdrager.) Philippine: 9 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 10 uur en 2.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Trineuzen: (Noordstraat) 10 uur Vic. G. P. Post; 3 uur Ds. J. Scholten. Gebouw „De Schakel": 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Gebouw Tuinpad: 10.45 uur Jeugdkerk. Zaamslag: 9.30 uur Ds. Ph. M. Becht; 2.30 u. Ds. Ph. M. Becht. (Bed. H. Doop.) GEREFORMEERDE KERK. AxelGeen opgave. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. C. A. Vreugdenhil, van Ouderkerk aan de IJssel. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. W. C. van Hattem. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK. (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. C. Byl. Terneuzen: 9 uur Ds. C. v. d. Jagt van Zoutespui; 4.30 uur Ds H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. J. Tijmes, van Nunspeet. GEREF. GEMEENTE. (Syn.) (Oranjestraat.) Terneuzen: 10 uur en 7 uur de heer Bosschaart, van Wolfaarts- dyk. Axel: 10 uur leesdienst; 2.30 uur de -heer Bosschaart, van Wol- phaartsdijk. GEREF. GEMEENTE. VI ooswjjkstTaat Hoek: 9.30 uur en 2 uur lees dienst. Terneuzen: 9.30 uur Ds. Aangeen- brug; 2 uur leesdienst: 6 uur Ds. Aangeenbrug. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: H. H. Missen. Clinge: 7 uur. 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur, en 10 uur: H. H, Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.15 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. Westdorpe' 7 uur, 8.30 uur en 10 uur en 17.00 uur: H. H. Misaen. WEST ZEEUWS-VL AANDEREN. ZONDAG 24 APRIL. NED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 9.30 uur Ds W. S. Even huis. Br -.-kens: 10 uur Ds. L. Spaans. (Bed. H. Doop.) Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 10 uur Ds. M. J. van Wijck, van Edam. Hoofdplaat9.30 uur Ds. M. de Jong, van Groede. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. Eijgen- daal, van Zuidzande. 4 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen, van Oostburg. (Streekjeugd- dienst.) Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Bev. ambtsdragers.) Retranchement: 10 uur Ds, S. Tijmstra. (Bidstond voor het gewas. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Dg C. Balk. St. Anna ter Muiden11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S, Blom. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bcrgsma. IJzendyke: 9.30 uur Ds. C. van Evert. (Bed. H. Doop.) Zuidzande: 10 uur Ds. Joh. Bre- zet, van Nieuwvliet. 300.000 BUITENLANDERS ACTIE AAN HET SMOKKELFRONT De Pasen heeft ons niet teleurgesteld. Het weer was vrij redelijk en dit heeft in niet onaanzienlijke mate bijgedragen tot een ge weldige Paasdrukte. Gezien de ervaringen van vorige jaren had Nederland al op een grote drukte gerekend, maar het werd drukker dan ooit. Niet minder dan naar schatting omstreeks 300.000 buitenlanders hebben ons land met de Pasen bezocht. Men vond onder hen vele Denen, Zweden, Duitsers, Zwitsers, Belgen, Fransen en Engelsen. Vooral het westen van ons land en met name de grote steden, als Amsterdam. Rotterdam, Den Haag en Utrecht hebben heel wat vreemdelingen moeten venverken. Een en ander is tot volle be vrediging verlopen, want voor zover bekend, heeft men alle ge gadigden onder dak weten te brengen. Antwerpse apothekers gaan staken De volgende week donderdag zullen de 390 bij de apothekers vereniging van Antwerpen aan gesloten apothekers hun deuren gesloten houden. Hun grief is, dal de Belgische ziekenfondsen zo traag zijn met de vergoeding van aan „buspatiënten" ver strekte geneesmiddelen, dat zij al voor meer dan 100 miljoen Belgische frank (7,5 miljoen gul den) in het krijt staan bij de apothekers. Op een vergadering van de verontwaardigde Ant werpse apothekers werd zelfs geschat, dat deze achterstand voor het gehele land het miljard zal overschrijden. In Amsterdam was het V. V. V. van mening, dat het dit jaar zeker twee maal zo druk was ge weest als ooit tevoren. In andere steden lagen die cijfers iets lager, maar over het algemeen is men wel van mening, dat er wat het Paasbezoek aan Nederland be treft een nieuw record is geves tigd. Als van ouds waren het weer de Duitsers die het grootste deel vormden van onze bezoekers, de Fransen kwamen op de tweede plaats, met als derde de in Duits land gestationeerde Amerikanen. Do toeristische trekpleisters in ons land hebben het buitenge woon druk gehad, zoals de Keu kenhof, de Floriade, de rond vaarten in Amsterdam en Rot terdam, het Rijksmuseum te Am sterdam en zo zouden we kunnen doorgaan. Pasen, dat altijd als begin van het toeristisch zomerseizoen wordt gezien, heeft ons dit jaar een bijzonder goede start be zorgd. Groot aantal doden op de weg Het is een merkwaardig ver schijnsel, dat omstreeks de Pasen alles met extra grote cijfers gepaard gaat. Het bijzon der omvangrijke bezoek van bui tenlanders aan ons land heeft tot gevolg gehad, dat het op onze wegen natuurlijk enorm druk is geweest. Een grote verkeers drukte brengt ook weer zijn na delen mee. Er komen meer on gevallen voor dan onder normale omstandigheden het geval is en dat is begrijpelijk. Het verkeer tijdens de Pasen heeft niet minder dan acht doden geëist, om nog maar te zwijgen van de veie gewonden ende materiële schade. Zoiets is de keerzijde van de medaille. Toch mogen we rustig zeggen, dat het allemaal nog al meegevallen is. Want, wie de drukte tijdens de Paasdagen op onze grote ver keerswegen heeft gezien, met eigen ogen zag, hoe rijen gemo toriseerde voertuigen langs de wegen snelden, dicht opeen en vrijwel zonder onderbreking, hoe er niet te ontwarren verkeers- knopen ontstonden bij rotonden en andere belangrijke wegkrui- singen, die zal vinden dat de schade en het aantal slachtoffers nog mee valt. Een en ander neemt echter niet weg, dat het te betreuren is dat er mensen levens aan ten offer zijn geval len. Grootscheepse smokkel Het smokkelgilde is tijdens het Paasweekeinde buitengewoon ac tief geweest en wel hoofdzakelijk aan de Nederlands-Belgische grens. Onze douaniers hebben echt geen rustige Pasen gehad. De lieren smokkelaars maakten als van ouds weer gebruik van ge pantserde voertuigen en van alle denkbare en ondenkbare trucjes. Maar onze mannen aan de grens kennen hun pappenheimers en al zullen er ongetwijfeld enkele smokkelaars succes gehad heb ben, verschillende anderen liepen tegen de lamp. Honderden kilo's boter werden in beslag genomen, alsmede de vervoermiddelen, ter wijl de heren smokkelaars de Paasdagen in de cel mochten doorbrengen. De Belgische douaniers heb ben het eveneens druk gehad. Zij hebben in totaal 3700 kg uit Ne derland gesmokkelde boter aan hun zijde van de grens in beslag kunnen nemen. (Nadruk verboden.) BEMANNING „PENDRECHT" IN NEDERLAND Donderdagnacht om 4 uur zijn op Schiphol 25 beman ningsleden aangekomen van het tankschip „Pendrecht", aan boord waarvan zich in de nacht van zondag op maandag bij Gibraltar een ontploffing heeft voorge daan. In hetzelfde toestel bevonden zich de stoffelijke resten van de vijf bij de ex plosie omgekomen leden van het machinekamer-per soneel. Vele familieleden en kennissen waren op de luchthaven aanwe zig, toen het van de K.L.M. ge charterde vliegtuig arriveerde. De vreugde over het weerzien werd echter geheel overscha duwd door de zware tol die het ongeluk op het schip heeft ge- eist. De meeste zeelieden waren dan ook niet van plan iets over het gebeurde te vertellen. „De enige, die weet wat er aan de hand is geweest", zo luidde hun relaas, „is de stoker, Ab de Wolf, die bij het ongeluk gewond is geraakt en nu nog in Gibral tar wordt verpleegd". Stoker De Wolf maakt het goed en men verwacht dat ook hij spoedig naar ons land zal kunnen terug keren. De stuurman van de „Pen drecht", de heer Montfils, ver klaarde dat het niet mogelijk was een oorzaak voor de explo sie aan te wijzen. „Gedurende de reis hebben we niets abnormaals aan het schip kunnen bemerken. Het aantal malen dat de tanker onderweg stillag was zeker niet groter dan gewoonlijk", aldus de stuurman. Een aantal andere be manningsleden was het hierin echter niet met hem eens. Uit hun opmerkingen kon worden opgemaakt, dat de „Pendrecht" tijdens het laatste gedeelte van de reis vaker dan normaal stil was komen te liggen, maar allen haastten zich daarop te verkla ren, dat zij zich het juiste aantal keren niet meer konden herinne ren. Franse tegoeden in Ghana vrijgegeven Ghana heeft de Franse tegoe den vrijgegeven die in februari onder toezicht waren geplaatst uit protest tegen de eerste Fran se kernproef in de Sahara. In een verklaring van de rege ring van Ghana wordt gezegd dat dit besluit is genomen met het oog op de topconferentie en in verband met de ..bemoedigen de vorderingen", die op de con ferentie over het staken van de kernproeven te Genève zijn ge boekt. •rfr door LUISA-MARIA LINARES 38) (Nadruk verboden.) Sterk.... maar ze had biina geen kracht meer toen ze in een bus stapte die haar naar huis zou brengen, naar het huis van Elena. De conducteur, die zag dat ze ver weg was met haar gedach ten. riep haar tot rede: „Waarheen, mademoiselle?.." Ze had grote lust hem te zeg gen dat hij haar niet mademoi selle moest noemen, ze was een getrouwde vrouw, of liever een weduwe. Maar het beeld dat ze van zichzelf in de ruit zag was dat van een heel jong meisje, bijna een schoolkind, in sport- kleren en schoenen met lage hak ken, dat van school naar huis terugkeerde. „En is alles vandaag op school goed gegaan, Olga?.... ja, ma ma." „Weduwe en mooi, wat zal er van haar worden?" luidde een bekend liedje. Mooi? Ze had zich" zoveel ja ren nooit in een spiegel kunnen bekijken, dat het. haar nu echt genoegen deed haar fijne gezich tje te zien, met dc rose wangen, het zijdige. kastanjebruine haar en de goudkleurige ogen. „Weduwe en mooi, wat zal er van haar worden?.,..,." Ja, wat zou er van haar wor den? Ze had voortdurend het ge voel, of al wat haar overkwam niet reeël was. Ze zou op een goede dag als ze wakker werd, ontdekken, dat al haar moeilijk heden waren opgelost. Xavier en zijn boosaardigheden zou niet meer bestaan en Elena en haar volmaakt onaandoenlijke schoon heid ook en evenmin die sombe re Fina en haar wat theatrale en gereserveerde schoonmoeder. Er zou niemand anders zijn dan André. Of misschien zou alleen Paul er maar zijn Ze reed bijna haar halte voor bij en moest haastig uit de bus stappen. In de oude wijk van Madrid waarin ze zich nu be vond was alles anders. Huizen van drie of vier étages, met gro te ingangspoorten, versierd met familiewapens. Rechte straten waarin je zou kunnen verwach ten de Majas van Goya. de edel moedige bandieten en rovers, te zullen tegenkomen. Er ging een eigenaardige poëzie van deze straten uit. Ze mondden uit op pleinen met romantische namen in de buurt van het bisschoppe lijk paleis en in het hart van dit eeuwenoude en schilderachtige Madrid stond het huis der Lez- cano's. Olga begon al te beven toen ze het in de verte zag. Een onrede lijke vrees dwong haar te vluch ten, ze wist zelf niet voor welk dreigend en onbekend gevaar, maar haar vermoeide voeten voerden haar naar de vestibule met de bronzen engelen en hun altijd brandende fakkels. Fina deed haar open en meteen hoor de ze uit de salon de stem van Elena, hartelijk en vriendschap pelijk: „Ben jij het Olga?.... Wil je even hier komen?" Het was bespottelijk om die vrouw te wantrouwen, die zich, in plaats van haar te haten, zo edelmoedig tegenover haar ge droeg. Evenals de vorige avond waren alle lampen aangestoken en de gordijnen dicht getrokken. Er zweefde een geur van Elena's parfum en van de lichte sigaret ten die ze rookte. Ze zat alleen op een sofa voor een klein rol lend tafeltje. De ihee was bin nengebracht en Elena hield een kopje in de hand. Naast haar stond op een stoel een hoge sta pel grote kartonnen dozen. „Een kop thee, Olga? We wa ren een beetje ongerust dat je weg wasZe zei niet wie die „ons" waren. Zeker zij en Fina.. „Je ziet er moe uit. Ga zitten. Laat ik je even helpen je mantel uittrekken. Je hebt ijskoude han den. Thee zal je goed doen. Moe der is nog niet thuis." Onze gezamelijkc schoonmoe der, dacht Olga bitter. Deze gro teske situatie zou haar hebben doen glimlachten als ze zich niet zo gegeneerd had gevoeld door de hartelijke bezorgdheid van Elena. „Het is te overdreven, dacht ze., dat houd ik niet uit." ..Gebruik je melk in je thee? Twee klontjes suiker? Ik heb je eens willen verrassen, al die do zen zijn voor jou." Olga streek met een gewoonte gebaar door haar haar. „Voor mij?" „Ik heb vanmorgen geconsta teerd. dal je garderobe wel wat aanvulling nodig heeft, je hebt zowat niets.Je hebt een mas sa dingen nodig, en daarom heb ik me daar eens mee bemoeid." Olga richtte zich in haar stoel op, ze had het gevoel, of ze in een nauw corset zat, of ze zou stikken. Ze keek Elena perplex aan. „Jijheb jij voor mij din gen gekocht?" „Waarom niet? Hebben we niet afgesproken dat we vrien dinnen zouden zijn?" Olga moest een dikke prop in haar keel wegslikken. ..Dat kan ik niet aannemen.." „Kun je dat niet aannemen? Je wilt me toch niet beledigen? Ik heb alles met zoveel liefde voor je uitgezocht." „Toe, Elena, als je blieft De blauwe ogen vulden zich met tranen. „Ik bied je mijn oprechte vriendschap aan en jij wantrouwt me. Begrijp je dan niet dat ik je zo dankbaar ben, omdat ik zo veel aan je te danken heb? Mijn geluk ligt in jouw handen." „Jouw geluk is bij mij veilig," antwoordde Olga met een bits heid, die ze zichzelf verweet, maar niet kon verbergen. (Wordt vervolgd.) Slechts de bij het ongeluk lichtgewonde stoker J. van Heus- den uit Rotterdam was positief in zijn verklaring, die als volgt luidt: „Vóór de explosie had de „Pendrecht" reeds twaalf maal in volle zee stilgelegen. De ramp gebeurde toen wij het schip weer wilden starten". Stoker Van Heusden was net van wacht gekomen en was op dat moment nog niet in slaap gevallen. On danks zijn verwondingen heeft hij toen nog getracht de assi stent-werktuigkundige G. Bolke- ma te helpen, maar het mocht niet meer baten. Samen met zijn schoolvriend L. Meijer had werk tuigkundige Bolkema enige uren later het leven verloren. Tien leden van de bemanning, onder wie de kapitein van de „Pendrecht", de heer E. C. A. M. Verbiets, zijn in Gibraltar ach tergebleven. Het schip zal naar Rotterdam gesleept worden, waar het volgens de zeelieden minstens een half jaar het dok in zal gaan. Om halt zes werden de vijf lijkkisten uit het toestel gedra gen. De slachtoffers zullen in hun respectieve woonplaatsen in Nederland ter aarde worden be steld. Het onderzoek naar de oor zaak van de explosie, waarvoor twee inspecteurs van de rederij Van Ommeren naar Gibraltar zijn vertrokken, duurt nog voort. dodelijk ONGEVAL Gistermorgen tegen 10.30 uur is te Gaanderen (gemeente Doetinchem) de 3-jarige Carla Venus dodelijk verongelukt. Het kind stak plotseling' de drukke rijksstraatweg over, juist toen een bestelwagen naderde. Hoe wel de bestuurder krachtig^ remde, kon hij een aanrijding: niet voorkomen. De kleine werd* op slag gedood. Landbouwvoorstellen van de Europese commissie van de E. E. G. Dc Europese commissie van de E.E.G. heeft naar wij vernemen een viertal maatregelen voorge steld op landbouwgebied als on-! derdeel van de algemene voor-1 stellen om te komen tot een ver snelling van de gemeenschappe lijke markt. De gehele kwestie van het bekorten van de over gangsperiode in het E.E.G.-ver- drag zal de volgende maand een van de belangrijkste onderwer pen van bespreking zijn op de bijeenkomst van de ministerraad van de zes E.E.G.-landen in Lu xemburg. Van Nederlandse zijde is er van het begin af aan op gewezen, dat een versnelde pro cedure ook de landbouw zou moeten betreffen. In Brussel worden de door de commissie voorgestelde maatregelen dan ook van bijzonder belang voor ons land geacht. ZONDAG 24 APRIL. HILVERSUM I: 8.00 Nws; 8.15 Orgelconc.; 8.30 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.30 Nws; 9.45 Klein koor en kamerork.; 9.55 Hoog mis; 11.30 Gram.; 11.40 Utrechts Stedel. orkest; 12.15 Actuele ge- loofsproblemen, caus.; 12.30 Lich te muz.; 12.55 Act.; 13.00 Nieuws; 13.05 De hand aan de ploeg, cau serie; 13.10 De Wadders, hoorsp.; 13.30 Gram.; 14.00 Voor de kin deren; 14.30 Interlandvoetbal wedstrijd BelgiëNederl.; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Jeugddienst; 17.45 Mensen, lezing: 18.00 Het geladen schip, lezingen; 18.30 De kerk aan het werk, lezing; 18.40 Naar een Evangelische Kerk in Nederland, lezing; 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Samenzang; 19.30 De gelijkenissen van Jezus, cau serie; i9.45 Nws; 20.00 Cabaret; 20.30 Kunst en letteren, congres; 22.15 Gram.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nieuws: 22.40 Avondgebed; 22.55 Muzikale lezing; 23.55 Nws. HILVERSUM II: 8.00 Nws: 8.18 Gevar. progr.; 9.45 Geestel. leven, toespr.; 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Doopsgezinde kerkd.; 11.30 Vragenbeantw.: 11.45 Ber. uit de kerken: 12.00 Theaterork.: 12.30 Sportspiegel; 12.35 Orgel- en pianospel; 13.00 Nws: 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.17 Meded. of gram.: 13.20 Ge- var. progr v. d. soldaten; 13.55 Boekbespr.; 14.10 Radio Filharm. ork. (o.m 15.1015.20 Filmpraat je); 16.05 Lichte muziek; 16.30 Sportrevue; 17.00 Gesprekken m. luisteraars, lezing; 17.15 De vluchtende mens, lezing; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws, sport- uitsl. en sportjourn.; 18.30 Zigcu- nermuziek; 18.55 Journalistenfo rum; 19.30 Cabaret; 20.00 Nws; 20.05 Lichte muz.; 20.35 Vroeg in de morgenHeiladio, hoorsp.; 21.15 Promcnade-ork. en Radio koor: 21.45 Stemmingsbeelden uit het Franse leven; 22.00 Lichte muz.; 22.15 Journ.; 22.30 Nieuws; 22.40 Pianoimprovisaties; 23.10 Sportuitsl.: 23.15 New York cal ling; 23.20 Nieuwe gram. uit Frankrijk; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.15 Arnus. muz. (om 12.30 Weerber.); 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldalen; 14.00 Opera- en Bel Cantoconc.; 15.00 Voetbalrep.; 16.45 Gram.; 17.00 Sport en nws; 17.05 Gram.; 17.45 Sportuitsl.; 17.50 Gram.;: 18.00 Gitaarrecital; 18.30 Godsd. avondhalfuur; 19.00 Nws; 19.30 Gram.; 20.00 Hoorspel; 21.15 Pia nowedstrijd; 22.00 Nieuws; 22.15 en 22.45 Gram.; 23.00 Nws; 23.05 Gram. Televisieprogramma's. NED. TV: 10.15 Plechtige Hoog mis: 20.00 Oude filmjournalen; 20.25 Gevar. muz.: 20.50 Sport- progr.; 21.10 Amsterdams Kunsl- maandork.; 21.50 Epiloog; 22.00— 22.30 Sportact. VL. BELG. TV: 11.00 Hoogmis; 14.30 Reisverh.; 15.00 TV-album; 15.30 Avonturenfilm; 16.30 Rep. wielerwedstrijd ParijsBrussel; 17.30 Voor dc kleuters; 19.00 TV- feuill.; 19.30 Nws; 20.00 TV-blij- spel (in de pauze: Filmrep. van de NTS): 22.35 Film; 23.00 Nws en journaal. maandag 25 april. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewilde muziek; R.00 Nieuws; 8.15 Radiokvant; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Theo logische etherleergang; 11.00 Gram.; 11.30 Quizprogr.; 12.00 Tenor en piano; 12.25 Voor boei en tuinder; 12.30 Land. en tuin- bouwmed.; 12.33 Meisjeskoor en instr. kwintet: 12.53 Gram. 13.00 Nieuws; 13.15 Vijftien jaar gele den; 13.20 Lichte muziek; 13.50 Gram.; 14.30 Gevar. progr.; 15.50 Gram.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Clavecimbelrecital; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram. 17.40 Beursberichten; 17.45 Rege. ringsuitzending; 18.00 Orgelcon cert; 18.30 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Op de man af; 19.15 Koor zang; 19.30 Radiokrant; 19.50 Gram.; 19.55 Hoorspel; 21.30 Strijkkwartet; 22.00 Parlemen tair comm.; 22.15 Gram.; 22.30 Nws; 22.40 Gram.; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Oude muz.; 23.30 Gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 De Groenteman; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 11.45 Voordracht; 12.00 Zang en piano; 12.30 Land- en tuinbouw- med.; 12.33 Voor ons platteland; 12.43 Hammondorgel en zang; 13.00 Nieuws; 13.15 Med.; 13.20 Mil. muz.; 13.55 Beursber.: 14.00 Viool en piano; 14.30 Gram.; 14.50 Van alle breedtegraden; 15.05 Orkest; 16.40 Gram.; 17.00 Voor de padvinders; 17.15 Gram. 17.50 Mil. comm.; 18.00 Nieuws; 18.15 Pol praatje; 18.25 Lichte muziek; 18.50 Openbaar kunst bezit; 19.00 Kamermuziek; 13.30 Muz,. lezing; 19.45 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Dc Radio- scoop; 22.30 Nieuws cn beursbe richten van New York; 22.45 Journaal; 22.55 Progr. voor alle weggebruikers; 23.25 Jazzmuz.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL i VL.)12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht: 12.35 Voorde landbouwers; 12.42 Gram.; 12.52 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.06 Voor de zieken; 17.00 Nieuws; 17.45 Franse les; 18.00 Vioolsolo; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sport kroniek; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 20.00 Kamermuz.; 21.30 Amus. muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuz.; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma. VL. BELG T.V.: 19.00 TV-al bum; 19.05 Voor de jeugd; 19.30 Nieuws; 20.15 Sportkroniek; 20.45 Film over Israël; 22.10 Pro gramma over plastische kunste naars; 22,40 Nieuws en journ.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5