SPORTNIEUWS VELPO^ Binnenlands nieuws )E SANDE Beursoverzicht Eric de Noorman - De onwillige held soep Oostduits proces Oberlaender VOETBAL DUIVENSPORT DE VOLKSSTEMMING IN GHANA OVERSTROMING IN ITALIË BOHLEN NAAR MOSKOU Internationals in reactie Nabeurskoersen Beurgindices tderdag 21 april I960 Üpnderdag 21 april 1960 DE VRIJE ZEEÜKH Pagina 3 euze* ssoep, P. nsoep, verdronken Gistermorgen is de 40-jarige iteerwerker C. J. Verveer uit de La Reystraat te Rotterdam in de Maashaven verdronken. Hij had van zijn werkgever opdracht eekregen een roeiboot onder een steiger vandaan te halen. Na ongeveer een uur werd de roei boot drijvend in de Maashaven aangetroffen, zonder de ijzer- werker Men ging dreggen en vond zijn stoffelijk overschot. muiterij op „curacao" In Dordrecht zijn twee opva renden van de kustvaarder Curacao" uit Groningen, die aan de Handelskade gemeerd iafr wegens muiterij gearres teerd en voorlopig in het hoofd bureau van politie ingesloten. Het zijn de 22-jarige kok A. Chr. van R wonende te Steenwijk en do 20-i'arige matroos J. van de V uit Den Helder. Zij hadden na' een woordenwisseling de ka pitein van het schip, de heer H. B uit Groningen, aangevallen en gedreigd hem te zullen dood steken. spelend kind op spoorlijn aangetroffen Woensdagmorgen omstreeks jcwart over elf is op de lijn Cas- tricum—Alkmaar een 2'2-jarig -dnd spelend op de spoorlijn aan- «etroffen. De machinist van de trein kon tijdig stoppen en heeft iet kind mee naar het station Alkmaar genomen. Op het sta tion heeft de inmiddels gewaar schuwde moeder het kind mee laar huis genomen. Het trein verkeer had praktisch geen ver traging. dodelijk ongeval. Dinsdagmiddag om 4 uur is de 13-jarige heer N. H. de Zwart op tc hoek Amstclveense weg Kalf jeslaan met zijn auto tegen een geparkeerde personenauto gere ten. Waarschijnlijk is de heer De Zwart onder het rijden onwel ge worden. Tijdens het vervoer naar het Wilhelminagasthuis is hij overleden. de fraude te tietjeek. De 60-jarige kassier van de Coöp. Boerenleenbank te Tiet- jerk, de heer P. N. J. die in het huis van bewaring te Leeuwar den was ingesloten, verdacht van fraude, heeft bekend dat hij ver duisteringen heeft gepleegd tot een bedrag van circa 19.000, Ket accountantsonderzoek bij de oank duurt voort. Het wordt niet onwaarschijnlijk geacht dat het verduisterde bedrag hoger zal blijken te zijn. J. zou de verduis terde gelden voor privédoelein- den hel?l?en gebruikt. ongeval op overweg in woensdrecht Gistermiddag om ongeveer half twee is op de onbeveiligde overweg „Beukendreef" in de gemeente Woensdrecht (nabij Bergen op Zoom) de tienjarige Lauren de Klerk uit Bergen op Zoom onder een passerende trein geraakt. Het kind werd zeer ernstig gewond. Het is overgebracht naar het algemeen burgergasthuis in Bergen op Zoom. Het jongetje was in gezel schap van enkele vriendjes op weg naar het „Zeebad de Duintjes". Die fiets waar hij op reed werd volkomen vernield. De trein (een posttrein) had bijna een half uur vertraging. heidebrand te ijsselsteijn Door onbekende oorzaak is gistermiddag brand ontstaan in een perceel hei aan de Paarde- kopweg te IJsselsteijn (gemeen te Venray). Het droge buntgras en de nog dorre hei droegen er toe bij, dat het vuur zich snel over een grote oppervlakte verspreidde. Hierbij liep een nabijgelegen bosperceel ernstig gevaar, als mede in de buurt liggende hou ten barakken en depóts van de M. O. B. (Mobilisatie Oorlogs bestemming). De brandweer van Venray riep de hulp in van het garni zoen te Benlo, dat zestig man naar de brand dirigeerde. Met behulp van vuurzwepen, schop pen en door het graven van een greppel door een tractor wist men het vuur tot het hei degebied te beperken. Een op pervlakte van circa twee en een halve hectare hei ging door deze brand verloren. SIERADEN UIT AMSTERDAMSE GRACHT GEVIST Blijkens het Amsterdamse po. litierapport van gistermiddag hebben twee mannen die gere geld oud-metaal uit de grachten vissen in de loop van enkele dagen van de vorige week uit de Prinsengracht meer dan 350 zilveren ringen, ruim 70 horlo gebanden, 6 armbanden, 3 col liers, een aktetas en twee kas boeken boven water gebracht. De politie vermoedt dat deze vondst een deel is van de siera den die begin januari j.l. uit een auto aan de Jacob van Lennepkade zijn gestolen. Voor deze diefstal zijn kort daarop 6 personen gearresteerd. DODELIJK ONGEVAL OP OVERWEG IN DIEPENVEEN Gistermorgen om ongeveer half drie is op de onbeveiligde overweg te Colmschate (ge meente Diepenveen) in de spoorlijn Deventer—Holten de 73-jarige heer Th. van der Veen onder een passerende trein geraakt. De man overleed ter plaatse. Hij werd verpleegd in het rusthuis ..Salland" dat in de nabijheid van de overweg gelegen is. De trein had onge veer tien minuten vertraging. lijkje gevonden. Aan de Westerdijk te Hoorn is door een 12-jarige jongen in het IJsseimeer het lijkje van een pas geboren meisje aangetroffen. Het lichaampje heeft vermoedelijk reeds enkele weken in het water gelogen. Dr. J. Zeldenrust van het gerechtelijk laboratorium te Den Haag heeft sectie verricht. BEGRAFENIS SLACHTOFFERS BRAND TE HOORN Op de algemene begraafplaats te Hoorn zijn gistermiddag de acht slachtoffers ter aarde be steld van de brand, die in de nacht van vrijdag op zaterdag de arbeiderswoning van de fa milie, Siemensma in de Meren- straat te Hoorn verwoestte. Er waren enkele honderden be langstellenden, onder wie de twee wethouders van Hoorn, de heren H. n. Kaldenbach en W. F. G. Wiese, de korps-chef van de gemeentepolitie, inspecteur A. F. Feenstra, een afvaardiging van de firma Bruinzeel te Zaan dam, waar de heer Siemensma werkte, een groepje leerlingen van de Christelijke lagere school te Hoorn, die door twee van de slachtoffertjes werd bezocht en vele leden van de nieuw apos tolische kerk uit het gehele land. De burgemeester van Hoorn was door ziekte verhin derd de plechtigheid bij te wo nen. De twee kinderen van het ge in Siemensma, die ten tijde van de brand in Amsterdam logeer den, waren niet bij de begrafe nis van hun ouders, broertjes en zusjes aanwezig. De kisten werden in één groot graf geplaatst. Onderwijl zongen leden van de nieuw apostolische kerk. waartoe het gezin behoorde, religieuze liede ren. Aan de groeve werd het woord gevoerd door het hoofd van de Christelijke lagere school, de heer C. A. Potter, alsmede door de opziener en een der oudsten" van het kerkgenoot schap, respectievelijk de heren W. C. van Asperen uit Utrecht en R. J. Bijl uit Bennekom. Een zwager van de heer Siemensma. de heer L. Veken. dankte voor de belangstelling. Woensdag is in Oost-Berlijn een door de communistische Oost- duitse autoriteiten op touw gezet proces begonnen tegen dc West- duitse minister voor Vluchtelin genzaken prof. Oberlander. In de tenlastelegging wordt Oberlander beschuldigd van moord, aanzet ting hiertoe en samenzwering tot het plegen van moord. Hii wordt ook beschuldigd van deelneming aan de voorbereidingen voor de tweede wereldoorlog en misdaden tegen de mensheid. De in West-Duitsland vertoe vende Oberlander staat bij ver stek terecht. Hij wordt vertegen woordigd door (wee ambtshalve aangewezen advocaten. Deze had den drie gronden aangevoerd voor onbevoegdheid van het Oostduitse opperste gerechtshof, namelijk juridische bezwaren, het feit, dat Oberlander geen Oostduitse ingezetene is en zijn parlementaire onschendbaarheid als lid van de Westduitse bonds dag, die slechs door de Westduit se volksvertegenwoordiging kan worden opgeheven. Dc bezwaren zijn evenwel door het Oostduitse opperste gerechtshof verworpen, Oberlander, die in 1933 tot Hit- Iers N.S.D.A.P. toetrad en die een vooraanstaand partijdeskundige voor Oosteuropese zaken was, is reeds geruime tijd het mikpunt van communistische aanvallen, die de laatste tijd in hevigheid zijn toegenomen, dit, naar van bepaalde zijde wordt vermoed, om de Westduitse regering, vóór de komende topconferentie, zo veel mogelijk afbreuk te doen. Lr is echter ook in Wesl-Duits- land kritiek geoefend op het nationaal-socialistische verleden van Oberlander. De minister voor Vluchtelin genzaken is thans met verlof. Xvlen verwach*. dat hij vóór 5 mei a.s., wanneer hij pensioengerech tigd zal zijn, zal aftreden. NEDERLANDS ELFTAL ONGEWIJZIGD Overeenkomstig de verwach tingen wijkt het Nederlands voetbalelftal, dat op zondag 24 april a.s. in het Deurne-stadion bij Antwerpen de 90ste officiële interlandwedsjijd tegen België speelt, niet af van de ploeg, die op 3 april j.l. in Amsterdam met 42 van Bulgarije won. Bondscoach Elek Schwartz maakte de opstelling van het team woensdagmiddag bekend 11a de voorlaatste centrale trai ning in Den Bosch. De laatste trainingsbijeenkomst wordt vrij dag a.s. in Den Bosch gehouden. De spelers komen vervolgens zaterdag opnieuw bijeen, in Bre da, en overnachten in de omge ving van Antwerpen. De opstelling is: Doel: De Munck (DOS). Achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC). Midden: Muller (Ajax), H. Mijnals (Elinkwijk) en Klaas- sens (Feijenoordi. Voor: Van der Kuil (PSV), H. Groot (Ajax), Van der Linden (DOSi, Rijvers (Feijenoord) en Moulijn (Feijenoord). Reserves: Pieters Graafland (Feijenoord), Kraay (DOS), Prins (Ajax) en één der spelers van het Nederlands B-elftal. Deze zal later door bondscoach Schwartz worden aangewezen. De Feijenoord-speler Kerkum, die voor de wedstrijd tegen Bul garije tot de reserves behoorde, kon woensdag wegens een bles sure niet deelnemen aan de trai ning. HET BELGISCHE ELFTAL. Ook het Belgische elftal voor de 90ste ..derby der lage landen" is inmiddels samengesteld. De opstelling is: Doel: Seghers (La Gantoise). Achter: Dricx (Union St. Gil lis) en Raskin (Beerschot). Midden: Willems (Lierse SK), Saeyes (Daring) en Jurion (An- derlecht). Voor: Piters (Standard-Lui), Lippens (Anderlecht), Ritzen (Waterschei), Vandenberg (Un. St. Gillis) en Jadot (Stanaard- Luik). Reserves: Vanderstappen (Ol. Efficïéncy-beurs geopend De Commissaris van de Konin gin in de provincie Noord- Holland, dr. M. J. Prinsen, heeft dinsdagochtend in het R. A. I.-gebouw te Amsterdam de efficiency-beurs 1960 geopend_ Foto: ar. M. J. Prinsen mid denen burgemeester mr. G. van Hall (rechts) bij een elek tronische rekenmachine, die uitrekende, dat vluchten naar de maan onmogelijk zijn. Charleroi), Happart (Standard- Luik), Mees (Antwerp FC) en Delire (Olympic Charleroi). De grootste verrassing is de verkiezing van Willems als rechtshalf in plaats van Vick Mees. JEUGTOKRN OOI EUROPESE VOETBAL-UNIE Het Nederlands jeugdelftal (1618 jaar) werd woensdag uitgeschakeld voor een plaats in de eindronde van het jeugdtoer- nooi van de Europese Voetbal unie, dat in Oostenrijk wordt gehouden. In poule A won Por tugal namelijk met 51 (rust 11) van Griekenland. Nederland won met 10 van Italië het doelpunt werd in de vierde minuut door linksbinnen Schrijvers gescoord en door dit resultaat bereikte Portugal de halve finales, de wedstrijd werd in St. Poelten gespeeld. De laatste uitslagen voor de voor-ronden waren Poule ANederlandItalië 10; GriekenlandPortugal 15. Poule B: Oostenrijk -Engeland 10; PolenBulgarije 21. Poule C: West-Duitsland Oost-Duitsland 11; Turkije— Hongarije 03. Poule D: RoemeniëSpanje 51; BelgiëFrankrijk 21. Behalve Portugal bereikten ook Oostenrijk. Hongarije en Roemenië de halve finales. Be kerhouder Bulgarije werd uitge schakeld door een verrassende nederlaag tegen Polen. De eindstanden in de vier pou- les wai-en: POULE A: Portugal 3 2 1 0 5 7—2 Nederland 3 2 0 1 4 3—2 Italië 3 1 1 1 3 2—1 Griekenland 3 0 0 3 0 1—8 POULE B: Oostenrijk 3 2 10 5 5—2 Bulgarije 3 1 1 1 3 3—3 Engeland 3 10 2 2 44 Polen 3 10 2 2 5S POULE C: Hongarije 3 2 10 5 6—1 West-Duitsland 3 12 0 4 3—2 Turkije 3 10 2 2 1—4 Oost-Duitsland 3 0 12 1 1 POULE I): Roemenië 3 3 0 0 6 12—2 België 3 2 0 1 4 4—5 Spanje 3 10 2 2 4—8 Frankrijk 3 0 0 3 0 3—8 In de halve finales speelt Por tugal vrijdag in Wenen op het terrein van Rapid tegen Honga rije en eveneens in Wenen. Oos tenrijk tegen het sterke Roeme nië. De finale en de wedstrijd om de derde plaats worden op zondag 24 april a.s. in Wenen gehouden. Nederland. Bulgarije. West- Duitsland en België zouden aan vankelijk nog wedstrijden spelen voor een verdere klassering 5e t/m 8e plaats. De organisatoren echter namen woensdagavond de beslissing dat alle classificatie- wedstrijden uit het programma werden geschrapt. Alleen ge speeld worden dus nog de halve finales, de finale en de wedstrijd om de derde plaats. De uitge schakelde teams zullen mogelijk nog in vriendschappelijke wed strijden uitkomen. IERSE AMATEURS TE STERK VOOR NEDERLAND Ook de laatste wedstrijd van het Nederlandse amateur-elftal voor de voorronden van het Olympisch voetbaltornooi is in een nederlaag voor de oranje- ploeg geëindigd. Woensdagavond versloegen de amateurs van de Ierse Vrijstaat Geen gepruts! met de nieuwe dop (Adv.) de Nederlanders te Dublin met 63. De ruststand was 41. De eindstand van groep 5 (Europese zóne) van de voorron den van het Olympisch voetbal- tornooi fs: Groot Brittannië 4 3 1 0 7 136 Ierse Vrijstaat 4 1 1 2 3 99 Nederland 4 0 2 2 2 613 Groot-Brittannië heeft zich ge plaatst in het eindtornooi dat eind augustus in Italië wordt ge houden. SCHOOLVOKTBAL TE TERNEUZEN. Onder de ideaalst denkbare weersomstandigheden werden gisteren op de terreinen aan het Westelijk Bolwerk te Terneuzen de voorwedstrijden gespeeld voor de schoolvoetbalkampioenschap- pen 1960. In de groepen I en II van afde ling A (lagere scholen) klasseer den zich resp. de openbare school van Hoek en de Zuidlandsehool van Terneuzen voor de finales vrijdag a.s. op de terreinen van het Jansenius-lyceum te Hulst. De jongens van Hoek hebben een prachtig voortournooi ge speeld. Zij wonnen in fraaie stijl achtereenvolgens van de Herv. school, van de R.K. jongens school en van school AII. Wij zijn benieuwd naar hun presta ties in Hulst. De jeugdige spe lertjes van de Zuidlandsehool hadden vrouwe Fortuna aan hun zijde, toen ze in de laatste minuut een gelijk spel (2—2) konden forceren tegen school A I. Tevo ren hadden ze gewonnen van de R.K. school Philippine en van de openbare school Sas van Gent. In de afdelingen B, C en D (voortgezet onderwijs) traden speciaal de elftallen van het Ter- neuzense lyceum op de voor grond. Vooral het eerste elftal van het Petrus Haridius-lyceum eindigde met duidelijk overwicht op de eerste plaats in afd. D. Van afd. C gaan twee ploegen naar Hulst n.l. het Petrus Hon- dius-lyceum II en de openbare U.L.O. I van Terneuzen. Afdeling B was in twee groe pen verdeeld, waaruit resp. de Ambachtsschool III uit Terneu zen en het Petrus Hondius- lyceum III als streekkampioen te voorschijn kwamen. Ook deze ploegen mogen morgen in Hulst •hun krachten meten met de ver tegenwoordigers van de gisteren aldaar gespeelde voorwedstrij den. Er bestond als gewoonlijk veel belangstelling voor dit jaarlijk se schoolvoetbaltournooi. De wedstrijden hadden een vlot ver loop en de scheidsrechters, die een woord van lof verdienen voor hun belangloze medewer king, hadden het over het geheel niet moeilijk. De humor ontbrak overigens niet. Zei een jeugdige enthousiasteling na een z.i. aan vechtbare beslissing van een der arbiters: „Die weet meer van de verkeersregels af'... De bewuste scheidsrechter behoort in het dagelijkse leven n.l. tot een on zer politiekorpsen. PRUSVLUCHT UIT DOORNIK op zondag 17 april De EendrachtTerneuzen, Hier volgt nogmaals de uitslag wegens mistelling. Snelheid eerste duif 1123 m; laatste prijsw. duif 987 m. 1, 2 en 5. J. Willemsen; 3. Meij erv. d. Berge; 4 en 6. J. F. v. d. Veen; 7. C. v. d. Hooft; 8. M. A. de Roo; 9. Gebr. De Bakker; 10. J. A. de Smidt. Dr. Nkroemah heeft volgens de eerste uitslagen van de dins dag begonnen volksstemming in Ghana een voorsprong op de op positiekandidaat dr. Boakye Dan- quah. Deze volksstemming ging over de voorgestelde repu blikeinse constitutie en de keus van de eerste president. Tot dusver zijn de uitslagen bekend van drie van de vijf kiesdistricten van Accra en drie van de acht noordelijke kiesdistricten. De stand is: Nkroemah president: 26.045 stemmen; Danquah president: 15.269 stemmen; republiek: 26.754 stemmengeen republiek: 11.335 stemmen. - De rivier de Secchia is woensdag ten noorden van Modena in Italië buiten haar oevers getreden waardoor de plaats Vacezzo (7.400 inwoners) is ondergelopen. In het dorp Sant Antonio is het lijk van een man in het overstromingswater aangetrof fen. Honderden huizen zijn ont ruimd. Op enkele plaatsen zou het water in Cavezzo twee me ter hoog staan. Brandweerlieden uit Modena, Rerrara, Padua en Reggio Emi lia zijn te hulp geroepen. Op de dagenlange zeer vaste tot 'willige stemming voor de Philips en Unileverwaarden volg de gisteren een gezonde, aldus de beurs, koersreactie. Wallstreet had dinsdag min of meer verstek laten gaan door de brandwillige stemming voor Philips en Uni lever in Amsterdam niet over te nemen, waarbij de aandelen Philips er het best afkwamen. Dit leidde op het Damrak gister middag tot koersverliezen voor beide fondsen, waarbij ongeveer de gehele koerswinst van Uni lever van dinsdag verloren ging. De handel was uiterst rustig. Angstige houders gingen tot winstnemingen over en tegen over dit geringe aanbod was bij de opening niet voldoende vraag aanwezig. Hierdoor verloren Unilevers bij een prijs van 816 ruim 30 punten (dinsdag koers winst van circa 34 punten). In de Philips-hoek was wat middenkoersaanbod. Deze aan delen moesten op 928 bij de ope ning een koersverlies van 27 punten incasseren, vergeleken bij de slotkoers van dinsdag. Dit kon er dan ook gemakkelijk van af want de winst van de vorige dag bedroeg ruim 50 punten. AKU's op 479, zeven punten lager. Kon. Olies verloren opnieuw terrein op 149,20, min een gulden. Er is geen goed aan te doen, mom pelde de beurs doelende op de olie-aandelen. Het buitenland toonde alleen belangstelling voor de internationals op lagere prij zen. De arbitrage had dan ook Charles Bohlen, de voornaam ste deskundige van het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken voor Russische aangelegenheden, is dinsdag j.l., in gezelschap van de Ameri kaanse ambassadeur bij het Kremlin, Llewellyn Thompson, voor een bezoek van een week uit Washington naar Moskou vertrokken. Hij zal, naar ver luidt, de stemming te Moskou vóór de komende topconferentie peilen. Bohlen en Thompson worden vandaag in Moskou verwacht Bohlen zal zich te Moskou niet in verbinding stellen met premier Chroesjtsjef of andere Russische leiders. Mogelijk zal hij een beleefd heidsbezoek brengen aan de Sowjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken Gromyko. 32. De aarzeling van de krij ger-s bij de dam lijkt Eric een eeuwigheid en hij vreest al, dat ze zijn bluf doorzien, als een van hen benauwd zegt: „Niet schietenen de een na de ander gooien zij hun wapens op de grond. „Hier komen", zegt de Noor man dreigend. „Eén voor één, met de handen in de hoogte..." Als opgejaagde herten vol doen de krijgers aan dit bevel. Als ze vlak bij zijn, komt Eric kalm uit de donkerte tussen de bomen vandaan. „Zeg de man nen een kring te leggen rond deze plek, bogen gereed houden" roept hij achterom, zodat de krijgers van Agar het goed kun nen horen. Deze loeren stichtig in het rond en Eric heeft moeite een glimlach te onderdrukken, als hij ziet, dat zijn twee mannen nu hier en dan daar even tus sen de struiken opduiken. Die arme kerels lopen zich amechtig om de indruk te wekken, dat ex zowat een heel leger opgesteld staat... Maar het maakt inder daad indruk genoeg op de ge vangenen... Op zijn gemak treedt Eric naar voren. „Zo boeventuig", zegt hij grimmig, „je hebt nu ge zien hoe de zaken ervoor staan... de vallei loopt onder; er is voor heer Agar maar één uitweg... oveigave... en om die bedrieger op de burcht deze boodschap te bx-engen. laat ik jullie vrijuit teiugkeren... Aan zo'n stel mislukte krijgslieden hebben wij hier niets... 't Is Agar, die we willen hebben Ga heen en bi-eng je meester dat goed aan het verstand..." Een tweede aansporing heb ben de kerels niet nodig. Ze gaan er als hazen vandoor en met een kwajongensachtig lachje, wendt Eric zich tot zijn mak kers... „Die zijn we kwiit op een net te manier" grinnikt hijZe moesten eens weten, dat we hier niet eens mannen genoeg heb ben om hen te bewaken, reken er maar op, dat ze om zich zelf schoon te pi-aten tegen Agar wel een verhaal zullen op hangen van een vreselijke over macht. Nu is het alleen een kwestie van afwachten... Het moet al heel raar lopen, als we deze strijd niet glansrijk gewon nen hebben..." Maar het zal raar lopen... heel raar! aanvankelijk een zeer rustige dag. Hoogovens oude en nieuwe verloren slechts een paai' punten vergeleken bij de slotprijs van dinsdag. Claims AKU waren op 123 bijna 3 gulden lager. De laagste prijzen van de niet-offi- ciële ochtendhandel waren voor AKU 474, Philips 924, Unilever 813, Kon. Olie 148,40, claims AKU 119 en nieuwe Hoogovens 647. Vergeleken bij deze prijzen viel de stemming op de officiële beui-s bij de opening mee. Gedu rende het verdere beursverloop kreeg de vraag over vrijwel de gehele linie d'e overhand waar door de koersen opliepen voor Philips tot 933, AKU's 480, Uni levers 820 en Kon. Olies tot 149,50. Ook Hoogovens oude en nieuwe ti-okken aan en verschil den uiteindelijk een fractie ver geleken bij de vorige slotprijs. De scheepvaarten trokken zich van de koersverliezen elders niet veel aan en waren doorelkaar slechts fractioneel lager evenals de, leidende cultures. In beide hoeken was de affaire minimaal. Dit moet ook gezegd worden van de Staatsfondsen die praktisch onveranderd bij dinsdag noteer den. In de lokale sector vielen geen belangrijke koersverliezen te no teren. Aandelen Kondor worden hoger geadviseerd als gevolg van de dividendverhoging van 12 pet tot 15 pet. Aandelen Walvis vaart kregen een onverandei-de adviesprijs op 116. De dii'ectie van de Walvisvaart Maatschap pij is over de totale traanproduk- tió van de Willem Barendsz van 23.505 Ion over 122 dagen van het seizoen 1.959-1960 tevreden. De produktie van liet vorige sei zoen bedroeg 18.663 ton over 69 dagen. Het cijfer dat de directie zich had voorgesteld werd. zo deelde zij mede, ongeveer bereikt. Obligaties 41 pet Tilburg 1960 II kwamen voor het eerst in de no tering. De adviesprijs was 97'2 pet. Prolongatie .TH- pet. AKU: 475—478 (481 Kon. Olie: 153.50—159.50 (150.00) Philips: 919—932 (934) Unilever 807—820 893 U Hoogovens (nieuw): 658—660 (660'-) Hoogovens (oud): 678 (680) 14/4 19/4 20/4 Int. concerns 543.44 Industrie 264.72 Scheepvaart 154.99 Banken 186.85 Cultuur enz. 143.19 Algemeen 364.91 555.13 546.18 266.32 265.24 154.99 152.36 187.02 186.53 143.08 141.73 370.69 365.90 «Él

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5