De Twentsche bank BUT Verlinde ïeuzen in Jeruzalem KERKDIENSTEN Anjer-familie-foto-rally Normandië Elke dag heeft zijn geheim BURGERLIJKE STAND DE VRIJE ZEEUW Pagina 9 OUVENIR! vakantie! UIME KEUZE ranken-Smet oto-toestellen Khakibroeken van Ceta-Bever verantwoord en veilig verkregen door een Persoonlijke Lening Voor de zondag Zaterdag 16 april l%u Zaterdag 16 april 1960 arlïggen P-pompstation die u ervoor een heel aan- ket is n!. het kt, krijgt u bij >n, een „Wel- teden, folders /akantie, zorg, aart, reisgids, zekering, 12- Nylon Onderjurken Nachtjaponnen en Baby-dolls Koaia Dames- en Kinderpyatna's B.H. in katoen en satin Lila en gele B.H. met bij passende step-in. NIEUWSTRAAT 9 fendt U voor inlich' ngen tot FOTO-, KINO-, KUNSTHANDEL iordstraat 6 - Terneuzen Telefoon 2585 ote keus in ITVANGEN: Mooie LANGE bij Nieuwediepstraat 15 t adres voor alle soorten eren- en Jongensbroeken Gebrek aan schoonheid en w ij ding PER AUTOBUS NAAR BETHLEHEM Stralend gaat de zon in de paastijd over het Heilige Land op. Lichtend en bloedrood fonkelend neigt zij zich 's avonds naar de aarde toe. Israël kent geen regenachtige paasdagen. De aarde is dan in een feestelijk gewaad ge kleed. Het landschap schittert in de kleuren van de bontste bloesems en zelfs de stenen schijnen licht te geven. Ja. heel Palestina is schoon in dit prille voorjaar, zowel in het gedeelte, dat thans Israël is, met zijn aangelegde plantages van citrusfruit, als in het gebied dat Jordanië zich heeft toege ëigend, met zijn door oeroude witte muren omgeven tuinen. Maar alle schoonheid houdt op, zo dra men de grote steden betreedt. Tel Aviv, opgetrokken door bouwers die in tijdnood verkeerden, is een onesthe tische steenwoestijn. De bewoners merken dat nauwelijks. Ook zij ver keren in een voortdurende tijdnood in hun strijd tegen de enorme problemen, opgeworpen door een veel te snelle toevloeiing van emigranten in een staat, te arm aan middelen om de hon derdduizenden nieuwe burgers binnen afzienbare tijd een behoorlijk bestaan te verschaffen. (Adv.) Lijm zonder klemmen met Deel rijksweg Rotterdam Dordrecht opgebroken De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam waar schuwt ervoor, dat een van de rijbanen van rijksweg 16, de weg RotterdamDordrecht, is opgebroken. Al het gemotori seerde. verkeer uit beide rich tingen moet daarom gebruik maken van één rijbaan, hetgeen tot stagnatie kan leiden. In verband met de extra-drukte, die met de Paasdagen verwacht kan worden, wordt automobi listen, komende uit het zuiden des lands en gaande naar de bollenvelden en de Floriade, aangeraden hun weg te kiezen via Utrecht (verkeersplein Ouderijn). OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 17 APRIL. NED. HKRV. KERK. (Eerste Paasdag.) Axel: 10 uur Vic. S. den Blaau- wen; 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 10 uur Ds. P. J. Pen nings, van Axel. Hulst: 10 uur Ds. R. _G. J. Tim- mers. Philippine: 9 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 10 uur en 2.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 3 uur Ds. J. Scholten. Gereformeerde Kerk: n.m. 8 u. Paaszangdienst. Ds. W. C. van Hattem en Ds. P. A. v. d. Vlugt. Gebouw'„De Schakel": 10 uur Vic. G. P. Post. Driewegen: 7 uur Eerw. heer C. H. Heijboer, van Zaamslag. Zaamslag: 9.30 uur Ds. Ph. M. Becht; 2.30 uur Eerw. heer C. H. Heijboer. De vertwijfeling, waarmede de duizenden Joden tijdens hun Pasen in Jeruzalem het gedek te hoofd troostzoekend naar de oude stenen van de Klaagmuur buigen, is zeker niet kenmer kend voor de stemming in Israël. Dat is slechts een oude traditie. In waarheid ziet het volk van Israël de toekomst met vertrouwen tegemoet dat bemerkt men wanneer men in staat is geweest 's avonds aan de tafel van een Joods gezin, die ook bij de allerarmsten met Pasen rijk is gedekt, het feest van de bevrijding van de kin deren Israëls uit de Egyptische slavernij mee te vieren. Heeft het niet in luttele jaren tijds zijn jonge staat ontwikkeld tot verreweg de modernste en vei ligste in het gehele Nabije en Midden-Oosten? Is Israël niet met Turkije de enige betrouw bare factor in een gebied, waarin bij wijze van spreken de explosieve stoffen torenhoog liggen opgestapeld? Een vojk, dat tot dergelijke uitzonderlijke prestaties in staat is, behoeft niet te vrezen, dat het andere problemen niet zal kunnen oplossen. Jeruzalem - eigenlijk lelijk Alle moderne aanwinsten, de veiligheid incluis, hebben ech ter veel van de wijding en de romantiek, die in het verleden aan een pelgrimstocht naar het Heilige Land zo'n bijzondere sfeer gaven, doen verdwijnen. De reis van de kust naar Jeru zalem, eens een lang niet onge vaarlijke tocht per kameel, wordt nu gemaakt in snelle auto's over een akelig strakke betonweg. De traditionele pel grimage van Jeruzalem naar Bethlehem, voor een paar kwartjes in een rommelige autobus, kan bij de reiziger slechts teleurstelling wekken. En Jeruzalem, de Heilige Stad zelf, in feite weinig fraai, wordt met de dag lelijker. Urenlang kan men door het nieuwe, Joodse Jeruzalem rondzwerven, zonder iets ouds en fraais te ontdekken, zo snel groeit de stad. Slechts in het oude Arabische deel van de stad vindt men schoonheid, maar zelfs daar niet overal. De bouwwerken, die er na de Kruistochten door de Christe nen zijn neergezet tot de Katholieke miljoenenkerk op de Olijvenhof toe zijn bijna zon der uitzondering stijlloos. En dat geldt zeker voor de kerk en het Heilige Graf, op Golgotha, waar in deze paasdagen na tuurlijk alle belangstelling naar uitgaat. Gebouwd in de veer tiende eeuw door keizerin Helena, de moeder van Con- stantijn de Grote, brandde zij in 1808 vrijwel geheel af en wat er daarna door de ver schillende christelijke gods dienstige instellingen is aange bouwd, heeft de Heilige Hart Kerk gemaakt tot een smake loze opeenhoping van alle mo gelijke stijlen en on-stijlen. Neen, mooi is Jeruzalem slechts wat er vroegchristelijk en mohamedaans is. Dat kan men ondervinden op het enor me Tempelplein met zijn oud christelijke en Arabische mo numenten. En om romantiek te beleven, moet men een overigens lang niet ongevaar lijke zwerftocht door de nauwe straten met de vervallen hui zen van de mohamedaanse wijk ondernemen. r,Paasfeest" zonder wijding Is de schoonheid over Jeru zalem dus niet zo rijk gezaaid, als velen wellicht aannemen, nog minder vindt men er wij ding, vooral juist nu, tijdens het paasfeest. Dat heeft niets te maken met de tegenstelling Joden en Arabieren, want van alle grenzen, die Israël met de Arabische staten heeft, is die met Jordanië, voor zover zij dwars door Jeruzalem loopt, het veiligst. En overigens zijn zowel de Israëliërs als de Jor- daniërs geneigd, het de chris telijke pelgrims zo aangenaam mogelijk te maken. Zij willen de Verenigde Naties geen enke le aanleiding geven de oude aanbeveling, de heilige plaatsen onder toezicht van de wereld organisatie te stellen, nog eens op te rakelen. Twee heersers in een stad vinden zij al meer dan voldoende. Het gebrek aan wijding is geheel aan de Christenen zelf te wijten. Lang vóór het paas feest beginnen de verschillende gemeenten, die het kerkencom- plex op Golgotha, de Schedel plaats, onderhouden reeds plaatsen voor de paasdiensten te verkopen en elk jaar blijkt weer, dat er aanzienlijk meer plaatskaarten verkocht zijn, dan er plaatsruimte is. Vooral de Grieks-Katholieken, die veel geld nodig hebben voor het onderhoud van hun kerken en kloosters, maken zich daar aan schuldig. En zo gebeurt het steeds weer, dat op het graf van Christus mohamme daanse politie een menigte woedende, dringende en tieren de pelgrims, die ondanks duur betaalde toegangskaarten de Heilige Graf Kerk niet kunnen binnenkomen, in bedwang moet houden. Het Heilige Graf Het Graf van Christus? Ligt het historische graf van Jezus Christus in de tuin van Jozef van Arimathia, werkelijk onder de Kerk van het Heilige Graf? De echtheid wordt veelal be twijfeld en zelfs ontkend. Wel zijn op de plaats van de huidige grafkerk enige rotsgraven ont dekt en de mogelijkheid bestaat dus, dat het graf van Jezus zich toevallig daaronder bevindt. Maar er zijn in Jeruzalem vele oude rotsgraven en van ver schillende ervan wordt be weerd, dat zij de laatste rust plaats van de Heiland zouden zijn geweest. Wij hebben geen absolute zekerheid. Reeds Constantijn de Grote, die de bouw van de oorspronkelijke basiliek liet voltooien, noemde de kerk niet de Kerk van het Heilige Graf, maar „Kerk van de Opstanding van de Heiland". In de zin van Jezus zelf „wat zoekt gij de levenden onder de doden?'' is de vraag van de echtheid van het graf ook zonder veel be tekenis. (Nadruk verboden.) (Adv.) Ter gelegenheid van de anjer actie 1960 wordt in de provincie Overijssel een stamboomactie en een familie-foto-rally gehouden. De actie begint op 30 april, de verjaardag van Koningin Juliana en eindigt op 29 juni, anjerdag, de verjaardag van Prins Bern- hard. Op 30 april ontvangen ver scheidene personen in Overijssel een kaart met het verzoek 1 aan post- of anjerzegels extra op de bijgesloten antwoordkaart te plakken en tevens twee adressen van personen te vermelden, die via het anjerfonds-comité ver zocht worden lid van de anjer familiestamboom te worden. Alle ingezonden kaarten van de ge hele actie worden als loten be schouwd. De prijzen bestaan o.m. uit reizen voor twee personen naar Wenen, het Lago Maggior, de Dolomieten, het Gardameer, enz. Op 14 mei wordt een extra prijs uitgeloot, die bestaat uit een reis voor twee personen naar Rome. Op 5 mei wordt in Overijssel een foto-familierally gehouden voor auto's, motoren, scooters en bromfietsen. Behalve de route beschrijving en de kaart ontvan gen de deelnemers aan de start plaatsen kaarten met genummer de foto's van diverse gebouwen, bruggen enz., welke op de route voorkomen. De bedoeling is dat de nummers van de betreffende toto's op de daarvoor verstrekte kaart worden ingevuld. Het totaal af te leggen par cours in 165 km lang. De beschik bare rijtijd is negen uur. Er wordt in tien verschillende plaat- Het Argentijns-Chileense grensconflict De Britse regering heeft offi cieel het Argentijnse en Chi leense verzoek aanvaard om het grensconflict tussen beide landen in het gebied van Pale- na aan de arbitrage van konin gin Elizabeth voor te leggen, zo is in gezaghebbende kringen vernomen. In het rapport, dat aan de vorstin zal worden aangeboden, zou de Britse regering twee middelen voor het optreden in de arbitrageprocedure worden aanbevolen 1. het zenden van een des kundigencommissie, die belast zal zijn met het bestuderen van bepaalde geografische punten, volgens het Britse arbitrage- besluit van 1902; 2. het onderzoek door juridi sche deskundigen in Londen van de wettige aspecten van het arbitragebesluit dat koning Eduard de zevende in 1902 had genomen. Dit onderzoek zal ten doel hebben te verifieren of het be sluit in kwestie beide Zuidame- rikaanse regeringen juridisch blijft binden. sen in Overijssel gestart. Voor iedere startplaats zijn aparte prijzen beschikbaar gesteld. De hoofdprijs bestaat uit een veer tiendaagse reis voor twee perso nen naar Prato in de Italiaanse Dolomieten. Een Nederlandse fo tomaatschappij heeft voor de mooiste kleurenfoto, die tijdens de rit gemaakt wordt, extra prij zen beschikbaar gesteld De op brengst van de rally komt geheel ten goede aan het anjerfonds. Verjaardag Ina BoudierBakker De schrijfster Ina Boudier— Bakker vierde gisteren in Utrecht haar 85ste verjaardag. Onder de genen, die haar gistermorgen kwamen gelukwensen, waren burgemeester jhr mr C. J. A. de Ranitz van Utrecht en zijn echt genote die haar mededeelden, dat 't gemeentebestuur van Utrecht besloten heeft een nieuwe laan de Ina BoudierBakkerlaan te noemen. Van het gemeentebe stuur van Amsterdam ontving de jarige een fraai bloemstuk. Me vrouw Boudier is in Amsterdam geboren en zij heeft er ook lange tijd gewoond. Zelfs bij een goed vast inkomen is het nog lang niet altijd gemakkelijk om voldoende geld opzij te leggen voor de onverwachte of onverwacht hoge uitgaven die in ieder huisgezin toch kunnen voorkomen. Een „Persoonlijke Lening" bij De Twentsche Bank biedt U de mogelijkheid om over contant geld te beschikken in bedragen van f 500,- tot f4.000,-. Daarbij geldt de unieke regeling dat bij overlijden alle nog niet opeisbare aflossings-bedragen worden kwijtgescholden. Bij al onze kantoren zal men U gaarne alle inlichtingen verstrekken over Persoonlijke Leningen. U kunt ook de P.L.-folder aan vragen bij De Twentsche Bank, afdeling ST, Postbus 407, Amsterdam. 160 kantoren Nederland 33) Nadruk verboden door Hij antwoordde ruw: „Wil je me wijsmaken, dat een jonge man en een jonge vrouw samen jaren in het oerwoud kunnen leven zonder geliefden te wor den? Zie je me voor zo idioot aan?" Olga richtte zich op. „Het kan me niet schelen wat je gelooft of niet. Paul is nooit iets voor me geweest. Ze ontkende het zó heftig, dat haar zijzacht haar als een luchtig aureool om haar hoofd danste bij elke beweging. Hij keek er ge boeid naar. „Was Paul dan een blok ijs?" „Helemaal niet. Hij heeft me gesmeekt „Aha! Hij heeft je toch wel ge smeekt om „Maar ik heb hem nooit iets gegeven, zelfs geen kus." „Dus dan was hij wèl een ijs blok." „Ik heb volgens mijn geweten gehandeldik heb heel moei lijke ogenblikken doorgemaakt. Maar ik hoopte altijd nog eens tot het normale leven te zullen terugkeren en ik wilde dat met opgeheven hoofd kunnen doen LUISA-MARIA LINARES De opinie van mensen als jij laat me koud. En wil je nu, als je klaar bent met bonbons eten, als jeblieft weggaan?" „Xavier, beste, je windt Olga te veel op." Elena stond op de drempel naar hen te kijken. Olga wist niet hoe lang al, ze had haar niet horen binnenkomen. „Het is beter, Xavier, dat je ons alleen laat", zei Elena, naar het bed toekomend. ,.We hebben samen veel te bespreken." Hij stond haastig op. „De boze ogen gehoorzamen. Tot morgen! Tracht alles kalm op te nemen, Olga... En sta me toe je een allerhartelijkst welkom in de schoot der familie Lezcano toe te roepen, waarde schoonzuster." Hij legde met een sarcastisch lachje de nadruk op dat woord „schoonzuster". Olga bemerkte dat dit sarcasme niet voor haar bestemd was, want hij keek Ele na aan. Elena was opvallend mooi, haar schoonheid was zó volmaakt, dat men er de ogen niet van kon af houden. Haar neus, haar mond, de grote, blauwe ogen, het vol maakt ovaal van het gezicht met het kuiltje in de kin, vormden een allerbekoorlijkst geheel, dat nog werd bekroond door dik, zwart haar. Ze was gekleed in een elegant, donkergrijs middagtoilet dat de prachtige vormen van haar lichaam goed deed uitkomen. Het décolleté was afgezet met een rand bont, die de blankheid van haar huid nog accentueerde, een blankheid die men zelden aan treft bij brunettes. Olga keek, achterover liggend in bed, bewonderend en ook een beetje triest naar haar op, omdat ze naast haar wel erg onbedui dend en onaantrekkelijk moest lijken. Dit mooie schepsel was de vrouw van André.Zijn wedu we, alsof zij, Olga, niet bestond. Ze keken elkaar aan en wisselden een wereld van gedachten die ze niet onder woorden durfden bren gen. Olga meende een tragische uitdrukking te zien op het gezicht van de vrouw die zwijgend naast haar stond. Ze leek een jaar of dertig en Olga bedacht, dat zij ten minste haar jeugd op haar vóór had. Maar die ook alleen, want zelfs met haar dertig jaar straalde Elena van frisheid en gezondheid. „Bevalt die nachtjapon je?" Dit onbeduidende zinnetje was voldoende om de hevige span ning van deze eerste ontmoeting te breken. „We durfden je koffertje niet openmaken en daarom heb ik je maar een van mijn nachtjapon nen aangetrokken." GEREFORMEERDE KERK. Axei: Geen opgave. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. W. C. van Hattem. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK. (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. C. Bijl. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur de heer J. van Leeuwen, van 's-Gravenhage. GEREF. GEMEENTE. (Syn.) (Oranjestraat.) Terneuzen: 10 uur en 3 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Vlooswjjkstraat. Hoek: 9.30 uur en 2 uur lees dienst. Terneuzen: 9.30 uur Ds. Aangeen- brug; 2 uur leesdienst; 6 uur Ds. Aangeenbrug. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur, en 10 uur: H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.15 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. Weitdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur en 17.00 uur: H. H. Missen. MAANDAG 18 APRIL. (Tweede Paasdag.) GEREF. GEMEENTE. Vlooswijkstraat. Terneuzen: 9.30 uur Ds. Aangeen brug. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur Ds. A. de Reuver. NED. PROT. BOND. Jeugdgebouw, Kerkhoflaan.) Terneuzen: 10.30 uur Ds. L. S. Blom, van Aardenburg. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 17 APRIL. (Eerste Paasdag.) Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis Breskens: 8 uur Paasmaal tyd voor de jongeren in de „Uit komst"; 10 uur Ds. L. Spaans; 5 uur zondagsschooïdienst. Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 10 uur Ds. M. de Jong. Hoofdplaat: 9.30 Wika Wasterval, van Hedenesse. Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Brezet. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 10 uur Ds. S. Tijmstra. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Da C. Balk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. L. Blom. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 9.30 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 10 uur Ds. J. Eijgen- daal. MAANDAG 18 APRIL. NED. HERV. KERK. (Tweede Paasdag.) Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Even huis. (Bed. H. Doop.) Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. Groede: 10 uur Ds. M. de Jong. Schoondijke: 9.30 uur Ds. C. van Evert, van IJzendijke. Sluis: 10 uur Ds. C. Balk. (Kin derdiens t.) IJzendijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Schoondijke. Zuidzande: 10 uur Ds. J. Eijgen- daal. Dit charmante kledingstuk van nylon en kant was dus van Elena. Misschien heeft André het wel voor haar uitgezocht, dacht Olga, maar drong deze gedachte met een weg. „O ja, ze is beeldig, dank je wel...." Weer zwegen ze. „Heb je thee gedronken?" „Ja, dank je." Alweer: dank je. Dank je, dat ik zo goed in dit huis ben ontvan gen en verzorgd, dank je, dat ik niet als een verdwaalde hond ben weggejaagd uit dit huis, dat toch ook het mijne is. Elena ging in de makkelijke stoel zitten die Xavier juist ver laten had en deed of ze de plooien van haar rok bestudeerde. Einde lijk zei ze rustig: „André is aan longontsteking gestorven." Het leek wel of ze een reeds begonnen gesprek voortzette, maar het verbaasde Olga niet, want de naam André zweefde voortdurend als de schaduw om hen heen. „Natuurlijk is het ditmaal geen comedie," ging Elena voort. „Het is de waarheid, die makkelijk door de documenten kan worden bewezen. Trouwens de hele we reld weet het." Eh na een korte pauze voegde ze er bij: „We waren twee jaar ge trouwd." (Wordt vervolgd.) PASCHA. „Wanneer Ik het bloed zie, dan ga Ik u voorbij". Exodus 12 13. In het donkere Egypteland liep „tussen de twee avonden", dat is m de schemertijd, vóór ze de laatste vreeslijke nacht ingingen, de huisvader naar de schaaps kooi om het lam te slachten. Verdiep u, bezin u, een mo ment op liet feit van dat slach ten. Laat het even in al zijn lu guberheid van blaten en bloed voor u leven. Mijn tekst legt op dat slachten aparte nadruk. Ze ker, die man gaat aanstonds dat bloed aan zijn deurposten strij ken. Maar om dat bloed, dat red dende, dekkende bloed, te kunnen krijgen, moet hij eerst dat lam slachten. Daarvoor moet dat lammetje van zijn moeder wor den weggehaald. Hoort, hoe het blaat: „Bièrr, blèrr, blèrr!" Daar voor moet dat lam op de slacht bank worden gebonden. Wat kij ken die oogjes: „Wat willen jul lie toch mei mij Anders was je zo vriendelijk, streek je altijd over mijn krullige vacht. Blèrr, blèrr, blèrr!" En dan... het mes! En dan... de stoot! En dan het bloed het bloed van het lam. Met dat bloed gaat de vader nu naar buiten. Hij doopt de hysopstengel in het bloed en verft de deurposten rood. Aan de zijpos ten: bloed! Aan de boven dorpel: bloed! Overal: bloed. Wie hier binnentreedt, treedt binnen door een poort van bloed. In die donkere nacht waart de doodsengel door gans Egypte land. In alle straten komt hij. Langs alle wegen loopt hij. Aan alle deuren klopt hij. Aan de ne derige hut van de arme, maar ook aan het machtige paleis van de Farao. Gods oordeel maakt zijn doodsronde. En achter zich laat hij een schrikkelijk spoor van jammer en geklag. Het schreit nu in gans Egypteland. Waar hij binnentreedt, sterft de eerstgeborene. Maar voor de bloedposten maakt hij halt. Als hij met opgeheven knots staat voor de deur met het bloed, dan zakt zijn knots, dan gaat hij voor bij. „Wanneer Ik het bloed zie, zal Ik voorbijgaan". De doods engel wijkt voor het bloed van het lam. Pascha! Voorbijgang! Waar het lam geslacht is, gaat de dood voorbij. (Uit: „De Stem achter U.") VOORHANDEN 6 juni 1944 Prijs ƒ8,90 Firma P. J. VAN DE SANDE Noordstraat 55 - Terneuzen TERNEUZEN. Geboorten. 6 apr. Theodora, d. van Johannes Langenberg en Theodora A. Holterman, won. te Rotterdam, Nijenburg 66 d. 7 apr. Janna Jozina Mechelina, d. van Pieter Romeijnsen en Leuntje S. de Bruijne, won. St. Annastr. 13; Martin Jan, z. van Willem Ch. Riemens en Jeanne A. M. Baart, won. Brederostr. 13; Cornelia Mag- dalena Maria, d. van Paulus Paree en Sara C. Werri, won. te Axel, Banckertstr. 15; Margriet Alice, d. van Willem de Rijk en Cornelia van Wijck, won. Da Costastr. 9. 8 apr. Catharina Petra Maria, d. van Josephus A. van Hecke en Theresi M. E. Cornelis, won. Ze ven Triniteitstr. 21; Gerrit, z. van Pieter Romejjn en Pieternella H. Jansen, won. Lange Kerkstr. 30 a/b. 9 apr. Yolanda Emma Kamiel, d. van Lucien R. P. Notschaele en Gabriella A. Van Paemel, won. te Westdorpe, A 97. 10 apr. Connie Cornelia Jeannette, d. van Antonie J. Kolijn en Jeanne M. Ch. Soors, won. Iepenlaan 58; Eric Walter, z. van Jan Th. van Es en Maria D. Oele, won, Vlooswjjkstr. 42; An- thonie, z. van Krijn F. Haak en Ebrina M. Verlinde, won. te Zaam slag, Plein 12. 11 apr. Titia Annet te, d. van Arie A. G. Hoek en Eelkje Boersma, won. Kastanje laan 64; Louisa, d. van Cornelis Kruijshaar en Pauline Prins, won. te Gent (B.), Doornzelestr. 255 a/b. 12 apr. Leuntje, d. van Wil lem Goossen en Cornelia Scheele, won. Narcisstr. 49; Karina Maria Magdalena, d. van Cornelis Faas en Maria Wasserbacher, won. te Sas van Gent, Paardenvest 12. 13 apr, Coornelia Johanna, d. van Pieter A. Asscheman en Johanna W. Melse, won. Rozenstr. 106; Ro nald Alphonsus Leontina, z. van René I. Herman en Mariët R. Cop- pieters, won. te Zuiddorpe, Oude polder B 48. Huwelijksaangiften. 9 apr. Pie ter Grabijn, 23 j., jm., won. te Delft, en Janna Wisse, 17 j., jd. 11 apr. Nikolaas Dobbelaar, 25 j., jm., en Adriana Levina Herreboul, 20 j., jd. 13 apr. Jacobus de Ruij- ter, 25 j., jm., won. te Axel, en Maria Levina Adriana Meertens, 19 j-, jd. Huw.-voltrekkingcn. 12 apr. Geert Henderikus Nijhoff, 38 j., jm., won. te Emmen, en Sara de Feijter, 30 j., jd. 14 apr. Jan Willem de Vries, 20 j., jm., en Cornelia de Frel, 17 j., jd. Jacob van Balen, 22 j., jm.; won. te Vreeswijk, en Levina Jan na Dieleman, 18 j., jd.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 9