UIT DE PROVINCIE lüMO TiZELi.it Belgische ministers spraken te Zelzate over de kanaalproblemen Eric de Noorman - De onwillige held Stille wc INT de geheel gevulde zaal-Gaemont te Zelzate hebben Zondagdiensten wenst IJ prettige Paasdagen Openhartiger uitingen dan in Nederland Pagina 2 DE V R IJ E ZEEUW Zaterdag 16 april I960 technische; hogeschooi technische hogeschool DELFT. Voor het ingenieursexamen slaagde voor werktuigkundig-in genieur, de heer B. R. van Neer •of te Vlaardingen. TERNEUZEN Brand Hedennacht omstreeks 2 uur werd de ongeveer 16-jange zoon van de heer P. Tholens, wonen de in de Chrysantstraat, die met zijn 11-jarig broertje in een hoven de achterkamer gelegen slaapkamer sliep, gewekt door een hevige rookontwikkeling. Onmiddellijk wekte hij zijn broertje en zijn ouders, die met moaite nog naar heneden kon den komen daar de gehele be nedenverdieping vol rook stond Direct werd de politie gewaar schuwd, die de brandweer alar meerde, welke in zeer korte tijd arriveerde en met de nevelspuit het vuur, dat in de achterkamer was ontstaan, begon te bestrij den. Daar door de rook niet ge zien kon worden, dat er met de nevelspuit vorderingen werden gemaakt, werd groot alarm ge geven doch toen deze spuit ter plaatse was, behoelde zij geen water meer te geven. Vermoedelijk is de brand ont staan in een papiermand die bij een in achterkamer staand bu reautje stond, dat verbrand is, terwijl ook een gat in de vloer is gebrand en het plafond is ge blakerd. De waterschade is aanzienlijk. De heer Tholens is tegen brand verzekerd. I'aaswijdingsbljeenkomst. In het lokaal Bethel hield don derdagavond de Herv. Vrouwen vereniging „Lydia" haar Paas- ■wijdingsbijeenkomst Ter gelegenheid hiervan waren de tafels op stemmige wijze met bloemen versierd. De bestuursleden lazen afwis selend de Paasliturgie, die be stond uit drie hoofdgedachten, n.L: het lijden van Christus, de overwinning van de dood en de Opstanding. De doclamtie werd verzorgd door mevr. J. Loof Servaas en was getiteld: Pilatus, Jezus sterft en Maria Magdalena spreekt. Na de pauze werden Paaslie- deren gezongen, en las mevr. LoofServaas :tog een verhaal: de Paasvallei. Gez. 280; 14 vormde de slot zang van deze stijlvolle avond. Opvoering kinilertoneelstuk. In samenwerking met de Ter- neuzense Jeugdraad zal het Haagse Jeugdtoneel, a.s. maan dag in het Concertgebouw het nieuwe kindertoneelstuk in drie bedrijven: „De nieuwe avonturen van Dik Trom" opvoeren. Gezien het succes dat het Haag- se Jeugdtoneel ook in Ternezen had met de opvoering van „Siske en Wiske" en met „Dik Trom en zijn dorpsgenoten", zal ook dit toneelstuk een trekpleister zijn voor de jeugd, die evenals hun ouders nog weten dat Dik Trom een bijzonder kind is en dat is ie ook in dit nieuwe kindertoneel stuk. AXEL .laarvergadering Bestuurders l»ond. Woensdag kwam de Axelse Bestuurdersbond onder leiding van voorzitter P. van Eijk in de bovenzaal van „Het Centrum in vergadering bijeen. In zijn openingswoord kon hij naast de aanwezige bestuurders, ook de heer C. Hoek, districtsbe stuurder van het N. V. V., ver welkomen. De jaarverslagen van secreta ris P. Scheele en penningmeester K. Hamelink werden goedge- keur.d. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. Scheele, die periodiek aftredend was, als secretaris her benoemd. Voor de kascontrole- commissie werden gekozen de heren D. van Broekhoven, G. de Feijter en Jac. Hamelink. De heer C. Hoek gaf, naar aanleiding van verschillende vra. gen, een uiteenzetting over de al gemene politieke en economische toestand in Nederland en in het bijzonder over de werkloosheid in Zeeland. Hierover zei hij o.m., dat bij een gemiddelde werkloosheid van 1385 personen over 1958 in Zeeuws-Vlaanderen, bij een werk loosheidsuitkering van 80 dit toch een derving van koopkacht van ruim 1.000.000 per jaar voor Zeeuws-Vlaanderen bete kent. Aan de hand van berekeningen toonde hij aan, dat dit voor ge heel Zeeland bij een gemiddelde arbeidsreserve van 3302 perso nen een derving van inkomen van ruim 2.500.000 bedroeg. Dat dit doorwerkt in alle lagen van de samenleving in zo'n ge bied is duidelijk, aldus spreker. De Rijksoverheid zal dan ook Vierduizend Syrische militairen bereid als vrijwilligers deel te nemen aan het Algerijnse bevrijdingsleger Vierduizend Syriërs, allen met militaire ervaring, hebben zich bereid verklaard als vrijwilligers deel te nemen aan het „Algerijn se bevrijdingsleger" van de op standelingen, aldus het gewoon lijk welingelichte blad te Damas cus „Al Wahda". alles moeten doen, door het aan wijzen van kerngebieden en fi nanciële bijdragen, om industrie vestiging aantrekkelijk te ma ken ter oplossing van dit pro bleem. De voorzitter dankte de spre ker voor zijn duidelijke uiteen zetting en sprak in zijn slot woord de hoop uit, dat de be stuurders de Bestuurdersbond die belangstelling zouden geven die het om zijn belangrijk werk verdient: waarna hij de verga dering sloot. HOEK. Vrouwenbond N.V.V. vier de haar vijfjarig bestaan. Onder presidium van de dis trictsvoorzitster vierde de afde ling Hoek van de Vrouwenbond N.V.V. donderdagavond in de Gemeentelijke Gehoorzaal op feestelijke wijze haar vijfjarig bestaan. De voorzitster releveerde in het kort de belangrijkste gebeur tenissen, die plaatsvonden gedu rende deze vijf jaar. Direct na de oprichting vond de afdeling Hoek haar plaats tussen de andere vrouwenorgani saties en heeft zij onafgebroken gewerkt zonder inzinking. Zij neemt deel aan al het werk, dat tegenwoordig van een vrouwen organisatie wordt gevraagd, dat is dus o.a. hel beschikbaar stel len van collectrices en het ver zorgen van middagen voor be jaarden. Bovendien heeft zij ge durende vier jaar met Sint Nico- laas de in de Stichting Kinder- zorg te Middelburg verblijvende kinderen verrassingen bezorgd. Vorig jaar werd hiervan voor het eerst afgeweken en heeft men in deze activiteit een aantal alleenstaande vrouwen betrok ken. Echter verzorgde zij ook gedu rende deze vijf jaar iedere keer met Sint Nicolaas, in samenwer king met de Hoekse bestuurders bond, een waarlijk grandioos feest voor de kinderen. De voorzitster feliciteerde de afdeling Hoek met dit eerste lus trum en wenste haar voor de toe komst succes bij de verdere uit bouw van de organisatie. Namens de afdeling Terneu- zen dankte mevr. C. v. d. Wege Riemens voor de prettige samen werking en overhandigde aan het bestuur een bloemstuk. Ook mevr. DijkLangstraat wenste het bestuur namens de afd. Biervliet geluk en gewaagde eveneens van de goede samen werking, die er tussen beide af delingen bestaat. Zij hoopte dat deze in de toekomst bestendigd zal blijven en bood eveneens bloemen aan. De heer L. Breepoel. voorzit ter van de Hoekse bestuurders bond, sloot zich bij de vorige spreeksters aan. De aftredende bestuursleden M. Buijze—Deij en W. de Blaeij- Meertens werden bij acclamatie herkozen, resp. als voorzitster en penningmeesteresse. Mevr. DijkLangstraal hield tijdens het verloop der vergade ring een propaganda-speech waarin zij de verschillende wen sen, die er bij de vakbeweging leven, uiteenzette. Na het officiële gedeelte was er een ontspanningsprogramma, dat werd verzorgd door eigen krachten. Van zaterdagmiddag 12 uur lol maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. C. S. van Breda- Vriesman, Herengracht 11, tele foon 2003. Apotheek geopend op beide Paasdagen: Klaassen, Noordstr. 54, telefoon 2090. Van maadagochtend 8 uur tot dinsdagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, Willem de Zwijgerlaan 17, telefoon 2324. Zondag en maandagdienst Kruis verenigingen: Wit-Gele en Groene Kruis: zr. A. van Ravels, Leeuwen laan 31, telefoon 2706. Van zaterdagavond 8 uur tot maandagnacht 12 uui wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts .1. F. de Haas. Axelsestraat 49 Ie Zaamslag, telefoon 01153—366. HULST Frans-Vlaamse cultuurdaj Op zondag 1 mei wordt te Hulst in het Jansenius-lyceum de vijfde Frans-Vlaamse cultuur dag gehouden. 's Morgens spreken E. H. Cor- smit en dr. R. Gheyselinck, on dervoorzitter van het Algemeen Nederlands Verbond. 's Middags wordt de zitting ge heel geleid en verzorgd door jon geren. Op deze bijeenkomst wordt het probleem Frans-Vlaan- deren vanuit verschillende hoe ken besproken, jeugdgroepen spelen toneel, zoals ze dat doen op hun zomerkampen in Frans- Vlaanderen en een forum zal vragen beantwoorden. ZUIDZANDE „Veronica" in uniform. Het comité, dat zich had be last met het bijeenbrengen van de nodige contanten voor de aanschaf van uniformen voor het plaatselijk muziekkorps, heeft zijn pogingen met succes bekroond gezien. Dank zij de medewerking van een groot aantal collectanten, konden alle bewoners van Zuid- zande in een korte tijd voor dit doel worden bezocht en de op brengst van deze inzameling, ge voegd bij hetgeen het comité reeds was toegezegd, was zóda nig, dat nog in de loop van deze week kon worden overgegaan tot bestelling van de uniformen. Van de zijde van de leverancier werd de toezegging ontvangen, dat de muzikanten van „Veroni ca" vóór Hemelvaartsdag in uniform zullen zijn, zodat met recht mag worden gesproken van een succes. Actie „Doe Open". De jeugd-actie „Doe-Open" heeft alhier opgebracht een be drag van 43,50. (Advertentie! Het project-Mercudy. Een 40-.jarige Amerikaanse in genieur Courtney Metzger, heeft in het ruimtevaart-laboratorium te Dayton (Ohio) een week door gebracht in een ruimtecabine van drie meter doorsnede ter be proeving van apparaten voor luchtverversing, luchtzuivering en het schoonhouden van de ca bine. Het water dat hij in die 7 dagen te drinken kreeg was ge destilleerd uit de lucht die hij uitademde en de bloeistof die zijn lichaam afscheidde. President Eisenhower heeft woensdag een wet ondertekend waarbij extra fondsen tot in to taal 23 miljoen dollar beschik baar worden gesteld voor het Amerikaanse ruimte-onderzoek in de periode tot 30 juni a.s. Meer dan 12 miljoen hiervan is bestemd voor het project-Mer cury, dat een eerste ruimtereis van een mens tot doel heeft. OVERVAL AAN IERSE GRENS Drie gemaskerde en bewapen de mannen van het verboden Ierse republikeinse leger hebben vrijdag bij Augher aan de Ierse grens een postwagen overvallen. Zij bevalen de chauffeur de auto naar de grens te rijden en daarna te maken dat hij weg kwam. Ver volgens bliezen zij de auto op. In de afgelopen dagen heeft de politie in het grensgebied voor zorgsmaatregelen genomen te gen mogelijke incidenten ter her denking van de Paasopstand in Dublin in 1916 tegen het Britse bewind. cTN HET VOOK JONG EN OUD... VINDT V By. «v p j. v. a. SAJ.TJE „Vreugde-thermometer" Op twee plaatsen in ons land, op de Amsterdamse Dam en op liet gazon voor het koninklijk paleis te Soestdyk, zal van 26 april tot en met 5 mei een exemplaar van deze „Vreugde thermometer" staan, waarop men met één oog opslag kan zien hoeveel Bevrij- dingskaarten er reeds op So°st- dijk zijn aangekomen. De getal len worden aangegeven door ro de, witte en blauwe bordjes. Het geheel is 16 meter hoog. Het ont werp is van de hoofdarchitect van publieke werken te Amster dam, de heer C. Feil kamp. BRITS-FRANS COMMUNIQUE Brits-Franse samenwerking bij de ontwikkeling van verticaal op stijgende vliegtuigen en moge lijke verdere samenwerking bij de produktie van een superso nisch passagiersvliegtuig, bur gerlijke en militaire toestellen en geleide projectielen, zijn de kern punten van een communiqué, dat vrijdag door de Britse en Franse regering gezamenlijk is uitga geven aan hot eind van een offi cieel bezoek van vijf dagen, dal de Britse minister van lucht vaart, Duncan Sandys, aan Parijs heeft gebracht. In het communiqué wordt ook gezegd, dat aan andere NAVO- landen gevraagd zal worden of zij wensen mee te doen aan het project voor verticaal opstijgen de vliegtuigen. Sandys en Robert Buron, de Franse minister van Vervoer, hebben hun voldoening geuit over de vordering die gemaakt is met plannen voor het uitwer ken van een stelsel van controle op het luchtverkeer in West- Europa, dat Eurocontrol ge noemd zal worden. VERVOERD BLIJFT VOORUITGAAN. Na een bezoek van vier specia listen aan premier Verwoerd van Zuid-Afrika, die zoals bekend de vorige week hij een aanslag werd gewond, is vrijdag in Pretoria een bulletin uitgegeven. Hierin valt te lezen dat Verwoerd nu veel minder pijn heeft, beier kan eten en sneller vooruitgaat. zich donderdagavond meer dan 700 belanghebben den laten voorlichten over de problemen rond de ver- nieuwingswerken van het kanaal TemeuzenGent. Deze voorlichting kwam in de eerste plaats uit de mond van niemand minder dan de Belgi sche minister van Openbare Wer ken, de heer C. van Audenhove. Andere sprekers op deze bijeen komst waren de Belgische minis ter van Justitie, de heer L. Mer- chiers, die de algemene situatie des lands behandelde, en de heer ir W. de Clercq, die een duide lijke uiteenzetting gaf van de re gionale economie. De vergadering waarvoor ook van Nederlandse zijde belangstel ling bestond, was lot stand ge komen onder auspiciën van tie liberale associatie" en stond onder leiding van de heer Henri de Meijer. Zoals men van onze zuider buren kan verwachten, had men de hoge gasten een bijzondere ontvangst bereid. Een muziek korps toog naar de stadgrens om het gezelschap onder vrolijk klin kende marsen naar cle plaats van samenkomst te begeleiden. Helaas bleek minister Van Audenhove zich verlaat te heb ben. Toen deze met ongeveer drie kwartier vertraging de zaal be trad en hel podium beklom, werd Koningin moeder Elisabeth van België was in Naarden Koningin-moeder Elisabeth van België heeft donderdagavond de uitvoering bijgewoond van de Matthaus Passion in de Grote Kerk te Naarden, welke uitvoe ring werd gegeven door de Ne derlandse Bachvereniging onder leiding van dr A. van der Horst. De koninklijke gast werd ont vangen door de burgemeester van Naarden, de heer M. J. C. Cramer, en jhr mr C. J. A. de Ranitz, burgemeester van Utrecht, tevens voorzitter van de Bachvereniging. Aan Koningin-moeder Elisa beth van België werd door de 4- jarige Maria van Oudenniel een boeket bloemen aangeboden. De hoge bezoekster, die bijna 84 jaar is, onderhield zich na af loop mei dirigent en solisten in de consistoriekamer. Om half twaalf verliet zij Naarden. hij met een langdurig applaus begroet. De minister verklaarde zich getroffen door dit huldebetoon. Hij had dit niet verwacht, daar hij als bewindvoerder eraan had moeten meewerken Zelzate een gevoelige klap toe te dienen. Spreker gaf een uitvoerig overzicht van de uiterst belang rijke onderhandelingen met Ne derland, waaraan hij sinds 1955 had deelgenomen. Hij schetste de moeilijkheden, die steeds tussen beide landen hebben bestaan, waarbij hij de nadruk legde op de kostenverdeling, welke ten slotte resulteerde in de bekende verhouding 80 tegen 20 procent Alras bleek dat er nog vele voetangels en klemmen verhor- gen lagen. De minister doelde hierbij op de spoorwegtarieven, de juiste vaststelling van liet tracé en de havengelden. Door de van Nederlandse zijde geuite wensen inzake het tracé komen de kosten belangrijk hoger te. liggen. Men moet ech ter ih het oog houden, aldus de minister, dat België er vrager is geweest en dat Nederland dus het recht had redelijke eisen te stellen. In 1965 het gehele werk gereed Het grote werkloosheidscijfer en het forenzenvraagstuk heb ben de minister na overleg tus sen de twee regering doen be sluiten de werken van het Bel gische Sirezkanaal, zoals hij zich uitdrukte, in de kortst mogelijke tijd' te Verwezenlijken. De aanvankelijk gestelde tijds limiet moet en zal gehalveerd worden. Gelijkt jdig met de Ter- neuzense sluizen zal het gehele project worden aangepakt, opdat men in 1965 gereed kan komen. Dat hierbij ernst wordt be tracht, bleek uit de getallen die spreker bekendmaakte. De Ne- derlandse_regering heeft voor de eerste fase der sluiswerken vijf miljoen gulden gevoteerd. Bel gië heeft voor de werken op Bel gisch grondgebied voor de komende jaren bedragen uitge trokken van resp. 320, 225, 475, 430, 480 en voor 1965 nog 270 29. Wel een beetje op zijn hoede, volgde de koopman Svein en Bo- lan naar Vortlgerns burcht, waar ze even later tegenover Artor staan. Deze luistert met stijgende verbazing naar wat Svein te ver tellen heeft. „Het is de zuivere waarheid", valt de koopman in. „Dat mag je dan (och zeker wol vertellen. Agar de koning van Wales is vreselijk kwaad en bang, vanwege de vrijheidsstrijder Artor, die zich ergens in de bos sen ophoudt, en een oproer schijnt voor te bereiden". „Agar is de koning van Wales niet", roept Artor uit, „want de enige rechthebbende op de troon van Wales, ben ik. Agar is een indringer ep die zogenaamde vrij heidsheld zal wel waarschijnlijk een gemene roverhoofdman zijn. Maar voor deze inlichtingen zal il: je rijkelijk belonen, koopman, en ik vertrek spoorslags naar Wales, want als er lieden zijn, die willen vechten voor een namaak Artor, zullen ze liet zeker voor de echte doen..." Inmiddels staat irt het verre Wales die namaak-Artor tevreden toe te zien, hoe het water van de bergbefek ontstuimig zjin weg zoekt door de nauwe geul, die hii met zijn mannen aan het einde van een brede dam heeft gegra ven. „Zo", mompelt de Noorman, "de eerste klap hebben wü gegeven en ik denk dat er in de volgende dagen in Wales nog wel enkele klappen zullen vallen miljoen francs. Hierbij zijn niet begrepen de benodigde gelden voor bepaalde werken bij Gent en Zelzate, zoals tunnel, ring vaart en kaden. Het totale offer van drie miljard francs zal vruchten afwerppn. We moeten schepen van 50.000 ton kunnen ontvangen; er moeten zich in dustrieën kunnen vestigen, zodat de hele kanaaizóne tot economi sche bloei kan worden gebracht, aldus de minister. Spreker was verheugd dat reeds zes buitenlandse bedrijven, waaronder een Amerikaanse en een Engels concern, zich met de stad Gent in verbinding hebben gesteld. De minister was van mening dat men schepen met grote ton- nenmaat zal dienen aan te trek ken, wil de haven van Gent niet tot ondergang gedoemd zijn. Voor wat Zelzate betreft, speet het spreker dat hij in 1963 ge noodzaakt zal zijn er het scherpe mes in te zetten. Met de in Ter- neuzen te bouwen sluizen noem de minister Van Audenhove dit de „barre werken". Hij kon even wel de verzekering geven, dat een mooier en ruimer Zelzate zal herrijzen. -«c^rrc De onteigening Anders dan in Nederland zul len de onteigeningen op Belgisch grondgebied verlopen. De grond eigenaars. de huizenbezitters en de huurders mogen na het ver helderend betoog van de minis ter met meer dan gematigd op timisme de komende onteigenin gen tegemoetzien. Voor hen, die Zelzate nu reeds wensen te verlaten, stelt men daartoe de mogelijkheid open. Er bestaat een commissie van aankoop, tot wie de gedupeerden (en het betreft 450 woningen) zich kunnen wenden. Komt men tot een akkoord, dus zonder juri dische bemiddeling, dan krijgt men op een door de gedupeerde te bepalen tijdstip het overeen gekomen bedrag uitbetaald en men behoeft dus niet te wachten tot „de barre werken" worden uitgevoerd. Deze mededeling werd uiter aard met een warm applaus ont vangen. Een en ander zal ten overvloede met prioriteit worden behandeld. Bij ministeriële beschikking zullen zij, die dat wensen, de nodige kredieten ontvangen, ter wijl voor de toekomstige zaken- eigenaars een detailpremie be schikbaar is. Al zullen de mensen zich moe ten hoeden voor bepaalde illusies, was de minister van mening, dat de staat een redelijke vergoeding garandeert. Nieuw voor oud schijnt in Bel gië niet op te gaan, maar een hoog mogelijke vervangings waarde moet mogelijk zijn, aldus de minister. Geen enkele andere gemeente zal door de verschillende depar tementen met een dergelijk0 voortvarendheid en doeltreffend heid worden behandeld. Onder doodse stilte hoorde de vergadering de bespreking der specifieke Zelzafe-problemen aan. Terwijl men in Nederland nog steeds een geheimzinnig stilzwij gen betracht, werden aan de in woners van Zelzate tal van me dedelingen gedaan, die ook de betrokkenen in Nederland tot enig optimisme mogen stemmen. Tenslotte is bet toch zo, dat de kanaalverbreding en alle» wal daarmee samenhangt, in de eer ste plaats een Belgisch belang Is en het gaat niet aan, dat de Nederlanders van de Terneuzen- se NoordJioek tot de Sasse Spie- gelglasfabriek daarvan da dup« worden. Zaterdag 16 aprii TOTO VOC VERONGE1 DOOR SAB VELE VRE1 Er doet zich ij digheid voor. Er en de overheid is stimuleren de tan anderzijds kampt •wat de opleiding Groningen betreitj studerenden kan Minister Cals helaas genoodzaak voor de tandartssj toto in te voeren, wie als eerstejaar worden ingeschrev Hiertegen is uitera sitie gerezen, doch d ziet geen andere oplj 1957 is men er reeds| gegaan de capaciteit beien. Wegens het g tandartsen heeft de ol laatste jaren maatrë nomen om deze studie leren, maar helaas vd breiding van de sü lijkheid geweldige gen. Gezien de oppo de minister een concj Mocht het aantal vari mei a.s. overschreden dan zal getracht word mogelijkheden open De minister dacht hl een voorlopige opleidi r. k. universiteit te en aan de klinische in Rotterdam. Zo zo| DE OVEREENSTEM OVER BERI Naar van bevoegJ Washington is vernJ kern van de overee] tussen de ministers i landse Zaken van de lijke grote mogendhei (de Verenigde Stat] (Groot-Brittannië), er Murville (Frankrijk), West-Duitsland, von dat het Westen vastj zijn rechten in de ver<] en die van de West-F beveiligen. Naar verluidt, zal in één van de eerste de aanstaande top] nogmaals zijn voors eniging van de twee j Berlijn indienen, dat op de conferentie van ters van Buitenland werd afgewezen. D hield het volgende in: van de geallieerde strijdkrachten op het veau in Berlijn, gee pens of i-aketten voor krachten, Berlijn mag den gebruikt voor c lijke of ondermijnend] en de tijdsduur van d regeling zal vijf jaar ONRUSTIG Regeringsstrijdkrs gevecht met opsta] Een duizendtal sold leiding van- de Cubaa ter-president, Castrd donderdag een berg ir Maestro in de provin] omsingeld om een gro delingen van ex-kapit] onschadelijk te makei te Havanna vernome de eerste onofficiële zouden de strijdkracnJ 'regering enkele gevanj ben gemaakt. Verder werd dond) niet-officiële zijde td vernomen dat rege krachten en opstj reeds twee dagen laïj vecht leveren bij het Soriano in Oriënte. Een groep opstand de provincie Las auto's die van Cienli) Trinidad reden, tot bracht en in brand ge VERKLARINt COUVE DE Ml De Franse ministei| tenlandse Zaken, Murville, heeft in ee] sprek voor de Franse klaard. dat er z.i. vo conferentie geen co sultaten van de onri besprekingen in Gen] wachten zijn. Het vraagstuk was te or of er op de topconfd regeling kan worden waardoor het Geneel op gang komt. Een rechtbank tel heeft een monnik jaar gevangenisstra deeld en twee pries waardeiijk tot twee j genisstraf nadat zij bevonden waren aaij looide deviezentransa

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2