SPORTNIEUWS Stichting welvaartsbevordering Groot West-Brabant Beursoverzicht Rechtszaken lü s in Zeeland RKDIENSTEN VOFÏBAL BRIDGE SCHAKEN WIELRENNEN Pagina 3 Dr. Hastings Banca krijgt plaats bij madame lussaud in Londen Doktersdienst op Goede Vrijdag *1 minister van huishoudelijke zaken schenkt vertrouwen.., Assemblage van Russische auto's in België Eeuw tussen oude en nieuwe brug onderdag 14 april I960 bestaat tussen de raad van meente Goes en zijn voor dat deze moet leiden tot ret verlof gaan van de bur ster, antwoordde do minis- at een door die raad inge- commissie van onderzoek 't beleid van B. en \V. in be- aangelegenheden nog rapport heeft uitgebracht, rmmissaris der Koningin in ovincie Zeeland zal de mi- te zijner tijd van advies antwoord zegt verder, zulks vraag welke maatregelen etroffen om de gemeenten en Oostburg behoorlijk be- saar te houden, dat voor cmen van zulke maatrege- en reden bestaat. L)c ge- eraad van Axel heelt ,en wethouder benoemd, is inderdaad juist, dat vijf van de gemeenteraad van land, n.l. twee leden, be de tot de fractie van de elijk Historische Unie, twee van de Partij van de Ar il eén lid, deel uitmakende Volkspartij voor Vrijheid mocratie, als gevolg van de eer van de burgemeester hun lidmaatschap van de hebben bedankt. De be leven van de vijf raads luiden: „In verband met 't at burgemeester Laurense igang van 19 februari j.l. unctie weer heeft hervat, mij genoodzaakt U mijn aan te bieden als raads- ct ingang van heden. Ge le verwikkelingen, die in gelopen periode hebben ehad, is het voor mij on- jk op enigerlei wijze met neester Laurense samen te leden van de raad zijn :tie gebleven, tot op heden er nieuwe leden benoemd ird; deze hebben hun be- aangenomen, drie dezer zijn inmiddels tot de raad ten. Omtrent de toelating :t vierde lid zal de raad kort een beslissing nemen. :i zevende lid is nog geen omtrent het al of niet ion van zijn benoeming nen. In verband hiermede minister van mening dat m onbestuurbaarheid van and dreigt. ZEEL VVS-VLA ANDEBEN. R1JDAG 15 APIUL. (Goede Vrijdag.) CED. HEBV. KERK. uur Goede Vrijdag. 18.30 uur Ds. W. J. van wen. (Viering H. A.) isse: 10 uur BSj'IV. G. J. ïers. (Bed. H. A.) 19.30 uur Dsj"K."<3; J'. ers. (Bed. H. Avondm.) ne: 16.30 uur Ds. E. Ed. (Bed. H. Avondm.) Gent: 19.30 uur Ds. E. tern. (Bed. H. Avondm.) f.30 uur Ds. J. G. N. Cu- (Bed. H. Avondm.) en: (Kerk Noordstraat): ur Ds. P. A. v. d. Vlugt H. A.); 7.30 uur Ds. P. A. Vlugt (Voortzetting H. A. nkzegging). w „De Schakel": Geen g: 5.00 uur Ds. Ph. M. (Bed. H, Avondm.) IFORMEERDE KEUR. en: 8 uur Ds. W. C. van f. kekk (Vrijgemaakt). ;n: 7 uur Ds. II. Smit. [r. geref. kekk. 6.30 uur leesdienst. F. GEMEENTE (Syn.). (Oranjestraat.) :n: 7.30 uur leesdienst. KEF. GEMEENTE. :n: 7 uur Ds. Aangeen- GEREF. GEMEENTE. ■n: 7 uur Ds. de Reuver. iEEUVVS-VLA ANDEREN. tl.JDAG 15 APRIL. (Goede Vrijdag.) :d. herv. kerk. 7 uur Ds. W. S. Even- iBed. H. Avondm.) 7 uur Ds. L. Spaan» EL Avondmaal.) 7.30 uur Ds. A. C. W. te. (Bed. H. Avondm.) 3.30 uur Zondagsschool- 7 uur Ds. M. de Jong. I. Avondmaal.) at: 8 uur Ds. C. van (Bed. H. Avondmaal.) >t: 7 uur Ds. Joh. Brczcl. I. Avondmaal.) 2.30 uur Ds. W. S. 'an Dalen. (Herdenking r van Christus); 7 uur 3. Hugo van Dalen. (Bed. admaal.) sment: 7.30 uur Ds. S. (Bed. H. Avondmaal ke: 7.30 uur Viering 'H. laai. 0 uur Ds. C. Balk. (Bed. idmaal.) ter Muiden: 6 uur Ds. (Bed. H. Avondm.) Ikerkje: 7 uur Ds. W. sma. (Bed. H. Avondm.) 6.30 uur Ds. C. van (Bed. H. Avondm.) 7.30 uur Ds. J. Eijgen- 3ed. II. Avondm.) ERDAG 16 APRIL. 9 uur n.m. Ds. W. S. an Dalen. (Paasnacht- Kerkcentrum.) Geen Avondgebed. Donderdag 14 april 1%0 DEVRIJE ZEEUW Vrijwel alle gemeenteraden in West-Brabanl zijn woensdag avond bijeengeweest om adhesie ic betuigen aan de doelstelling van de op te richten stichting Vkclvaartsbevoi dering Groot West-Brabant". De raden van de grote gemeenten, namelijk die van Belgen op Zoom, Breda, Oosterhout en Roosendaal, heb ben behalve hun adhesic-öetui- gmgen ook een subsidie aan deze s'.ienting ter beschikking ge steld. De stichting stelt zich ten doel te komen tot het opstellen, uit werken en propageren van vei- antwoorde plannen op het stuk van de werkgelegenheidssitua tie, de infra-structuur, de econo mische en industriële °ntvV line en de sociaal-culturele en !,„„„niiik-„ problematiek Tot dit doel in West-Brabant, zijn alle daarvoor m West"?'* bant geschikte krachten samen gebundeld, adviseurs en deskun digen op alle terrein zullen de DE RAKET „BLUE STREAK" De ontwikkeling van Engelands lange-afstandsrakei Blue Streak als militair wapen wordt ge staakt. Dit heelt de minister van Defensie Harold Watkinson gis teren in het Lagerhuis meege deeld. De minister zei dat gebleken is dat raketten van dit type, die vaste lanceerinrichtingen heb ben, kwetsbaar zijn. Bovendien was het nu mogelijk raketten van aanzienlijke reikwijdte van mobiele startplaatsen af te schie ten. Men zal nu bezien of het mo gelijk is de Blue Streak te ge bruiken voor het lanceren van ruimtesatellieten. Dc mededeling van ministter Watkinson veroorzaakte ontstel tenis in het Lagerhuis. De La- bouroppositie beschuldigde de regering van geldverspilling. La bour wenste te weten hoeveel geld er aan het project is uitge geven. De minister antwoordde dat er tot nu toe 65 miljoen pond ster ling aan is besteed. Met de vol tooiing van het project zou 500 a 600 miljoen pond gemoeid zijn geweest De Labourspecialist voor De fensie, George Brown, vroeg een onderzoek naar wat hij noemde verspilling van geld, tijd en ma teriaal. Hij werd hierin bijgeval len door de liberale leider Jo Grimond. Deze vroeg de minister „het voorwendsel dat de Blue Streak waarde zou hebben voor het lanceren van ruimtesatellie ten. te laten varen, evenals de belachelijke tactiek van een on afhankelijk Brits middel om een vijand af te schrikken". Brown stelde voor de zitting te verdagen en een spoeddebat over de kwestie te houden. De voorzitter van het Huis wees dit af. Gaitskel (Labour), door zijn aanhangers luid toegejuicht, zei toen dat de oppositie een motie van alkeuring zou indienen. stichting bovendien bijslaan. Vooratter van de stichting is de heer 1'- Alberts, burgemees ter au Rucphen, secretaris pen ningmeester mr. Ph. van Woen- sci secretaris van de gemeente Breda. Hei besiuur is voor het overige samengesteld uit louter burgemeesters. Het bureau woidl geleid door mr. P. Pau- wels ie Breda en mr. P. Kuipers te Tilburg. Men is tot deze samenounde- ling van krachten die vrijwei de halve provincie ceslaatj geko men ondermcei uitgaande van de overweging ual Vv esl-Biabant ten opzichte van het oostelijk doel van deze provincie sleur is achtergebleven op liet gebied der industrialisatie. De normale groei van de beroepsbev olking heeft men niet kunnen opvan gen. Zodoende is sprake van een te laag welvaartsniveau, dat zich onder andere manifesteert in een grote pendel en liet per manente vertrekoverschot. Deze economische situatie veroor zaakt een discrepatie ten opzich te van de gunstige ligging van West-Brabant. Een en ander is een gevolg van het ontbreken van goede weg- en waterverbin dingen met de overige industrie centra in Nederland en de Euro pese landen. Een snelle beslis sing ten aanzien van de Schelde Rijnverbinding bijvoorbeeld is voor de ontsluiting van West- Brabant een levensvoorwaarde. De economische ontwikkeling van West-Brabant zal geplaatst moeten worden in het kader van de ontwikkeling van de Rijn, Maas en de Sehelde-delta, waar bij de spreidingsgedachte van de nationale industrie als uitgangs punt zal moeten gelden. Die ontwikkeling zal het sterkste moeien piaats vinden langs de lijn Bergen op Zoom, Roosendaal, Etten, Rucphen, Oudenbosch, Breda en Ooster hout. Bovendien moet rekening worden gchouoen mei de moge lijkheden welke Zevenbergen, Hoge. en Lage Zwaluwe en Oran jestad bieden. De stichting wil ook de socia le vraagstukken die deze econo mische ontwikkeling meebrengt gelijk gericht benaderen en ver beteren. De ruimtelijke sociale en economische relaties tussen de plattelandskernen onderling klooster de broeders van Heuij- Kritiek op Poolse radioproduktie Naar bekend is geworden, heeft een aaneenschakeling van fouten van samenwerkende be drijven geleid tot het sluiten van de grootste radiofabriek in Po len „Kasprzak", te Warschau. Deze fabriek, die enkele duizen den arbeiders heeft, heeft de produktie van 16 februari tot 3 maart gestaakt wegens stagna tie in de bevoorrading. Volgens het blad van de Poolse commu nistische partij, Trybuna Ludu, was „Kasprzak" afhankelijk van de produktie van 96 andere fa brieken, waarvan 31 achter wa ren met de levering van 88 on derdelen. Eén van deze fabrie ken produceerde bovendien vele onderdelen van minderwaardige kwaliteit. Hieraan \:as het te wijten, dat vele verkochte radio toestellen fouten vertoonden. Volgens Westelijke waar nemers is de kritiek van de Try buna Ludu op de radioproduktie ook van toepassing op vele an dere Poolse industrie- en handels bedrijven. verdronken in zwembad In hei privézwembar van het in hun betrekking tot de aan grenzende stedelijke centra wil de stichting bewust bevorderen, waaruit de noodzaak volgt van een regionaal beleid. Dit beleid eist zodoende een bovengemeen- telijk denken, waartoe de nieuwe stichting het uitgangspunt zal vormen, aldus een toelichting op het streven van de stichting. bergen te Hu.bergen is woens dagmiddag omstreeks een uur broeder Herman, verdronken. Vermoedelijk is de broeder door de kou bevangen en uitgegle den, hij kon niet zwemmen. Broeder Herman heette in de wereld H. Stevens. Hij is af komstig uit Deurne en 45 jaar oud. Dr. Hastings Banda, de Afrikaanse na tionalistische leider uit Nyasalandver toeft, na een periode van gevangenschap in zijn land, thans in Londen voor een privébezoek. Zijn beeltenis zal, naast die van premier Kwame Nkroemah van Ghana worden opgenomen in de wonderlijke collec tie van het wassen beeldenmuseum Tussaud waar men hem maandag drie kwartier lang heeft gemeten en gefoto grafeerd. Bernard Tussaud, de chef-artiest van het museum, meet hier het hoofd van de glimlachende dokter Banda. Von donderdagavond 8 uur tot zaterdagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. van de Griek, Scheldekade 27, Tel. 2020. GROTE VRAAG NAAR CLAIMS AKU Gisteren was het dan de eer ste verhandeldag in claims AKU, in verband met de 434 procent in aandelen converteer bare obligatie-emissie van het rayon-concern. Zoals werd ver wacht was de belangstelling voor deze claims zeer groot. Dit werd vooral veroorzaakt door het feit, dat houders van aan delen AKU tot verkopen ever gingen en de claims kochten, om op die manier straks te kunnen inschrijven op de obli gaties. Hierdoor was er midden koersaanbod voor de aandelen en middenkoersvraag voor de claims. De aandelen daalden dan ook van 483 bij de opening, ex claim, tot 477 om daarna weer aan te trekken tot circa 482. De slotkoers van dinsdag was 497 cum claim. De claims endergingen een stijging van f 125 tot 133. Tegen het slót werd voor de claims f 130 be taald. Dit komt uit op circa 132 procent voor een 4-\ procent converteerbare obligatie. Hier door werd de koersverhouding aandeel obligatie AKU gisteren, aldus de beurs, tamelijk scheef getrokken. In de overige hoeken van de internationale waarden gebeurde, evenals dinsdag, niet veel. De stemming was echter een stuk beter dan die van dinsdag. Philips, die in Wall Street vast in de markt lag, noteerde circa zestien punten hoger op 876. Dit concern doet een bod van 265 procent op de aandelen machinefabriek „Alk maar". Via een dochteronderne ming bezit Philips reeds twintig procent aandelen „Alkmaar". Ook Unilevers vast. De marga rinewaarden stegen van 798 tot 803. legen dinsdag als slotprijs 786'ï»Philips en Unilever ont moeten wederom buitenlandse belangstelling, doch de handel was niet van grote omvang. Kon. Olies kalm en een paar dubbeltjes hoger. Hoogovens (oude) circa vier punten beter op 666. In deze hoek begint de handel sterk af te nemen. Scheepvaarten vrijwel op het slotniveau van dinsdag bij ge ringe omzetten. Cultures eer der gevraagd en daardoor een weinig hoger. Staatsfondsen aan de vaste kant. In de lokale sector werden aandelen machinefabriek „Alk maar" geadviseerd op 262 bie den, tegen een laatst gedane notering van 210. Deze forse koersstijging is dan ook te dan ken aan het bod van Philips op deze aandelen. Aandelen Wal visvaart, dinsdag met een om zet van nominaal 60.000 en een koerswinst van circa vier punten, werden gisteren vrijwel onveranderd op 116 geadviseerd met een geringe omzet. Het on veranderde dividend van 25 procent van Furness scheep vaart werd ter beurze gehono reerd met een vijf punten ho gere adviesprijs op 465 voor de aandelen. Union rijwielen komt met een claimemissie groot ƒ500.000 tegen 100 procent in de verhouding van één nieuw aandeel op twee oude aandelen In de koers van de aandelen circa 225 procent, kwam giste ren niet veel verandering Grootbanken vrijwel onveran derd. Prolongatie 31 j procent. Beursindices 11/4 12/4 13/4 Int. Conc. 532.66 531.57 538.32 Industrie 263.03 263.56 263.44 Scheepvaart 156.95 154.55 154.33 Banken 187.34 186.69 187.31 Cultures enz. 142.51 142.29 142.63 Algemeen 359.55 358.89 362.13 AKU: 483—484'3 Philips: SS58931 a Unilever: S07—814 gl Nabeurskoersen slot 484 14S3 exel.) slot S92 (S82',i) slot 812 (803 54) Claims AKU: 126—130 128.50) Spaanse zakkenroller stond terecht De procureur-generaal bij het gerechtshof in Den Haag, mr. J. Zaaijer, heeft woensdagmorgen bevestiging van het vonnis van de Rotterdamse rechtbank een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest gevorderd te gen de Spanjaard Felix V. G., een bij Interpol bekend staande beroepsmisdadiger, die op 24 ok tober in Rotterdam is gearres teerd. Op 23 oktober kwam de Span jaard in ons land. Op de 24e be gon hij zijn „werk" Op de markt in Rotterdam bemerkte een da me plotseling dat ei een hand in haar mantelzak werd gestoken. Toen ze zich omdraaide zag ze de Spanjaard gemaakt-onver schillig weglopen. Gistermorgen zei de Spanjaard zijn woorden werden vertaald door inspecteur Schultz van de Haagse politie dat hij in het gedrang tegen de vrouw was aan geduwd. Korte tijd na zijn mis lukte zakkenrolpoging trachtte de man in een warenhuis zijn slag te slaan. Een verkoopster zag dat hij tot driemaal toe pro beerde een portemonnaie uit een damestasje te stelen. Even latei- miste de eigenares van het tasje haar portemonnaie. Er werd alarm geslagen. De Spanjaard die vlak bij de uitgang was, sloeg op de vlucht. Hij werd ach tervolgd op fietsen en bromfiet sen. Weldra had men hem te pakken. Zijn verklaring was nu dat hij de portemonnaie op de grond had gevonden. De Spanjaard is in verscheide ne grote steden in Europa reeds veroordeeld wegens diefstal en zakkenrollerij. Dc verdediger, mr J. J. A. Ei- lis uit Den Haag, zeide in zijn pleidooi o.m. dat de verklaringen van de verdachte waar kunnen zijn. Mocht het hof het tenlaste- gelegde echter bewezen achten, dan zou het de Spanjaard toch geen jaar gevangenisstraf moe ten opleggen. Niemand is er mee gediend dat deze man hier nog een tijd in de gevangenis zit. Het beste is hem zo snel mogelijk het land uit te sturen, meende de verdediger. Het hof zal over veertien da gen arrest wijzen. inteklandvoetbal Eintracht (Frankfort)Glas gow Rangers 61 (rust 11); Nederland BSV Fürth 10; DOS—KC Polonia 2—3; PSV— Schalke 04 5—2. (Adv.) Haar gezin gaat vóór alles en ze kent de rust van een goed verzorgde toekomst. Met een polis van Amstleven vaart dit gezin naar een welvarende toe komst. Door vakkundige en vertrouw de voorlichting van Amstleven bent u zeker de juiste levensr verzekering af te sluiten. Niec te hoog. waardoor de verplich tingen uw genoegens in de weg zouden staan, niet te laag, opdat u later over vol doende geld beschikt. Tsjechische uitnodiging voor K. N. V. B. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft van de Tsjechische Voet balbond een uitnodiging ontvan gen om woensdag 28 september met het Nederlandse A-team te Praag een wedstrijd tegen Tsjecno-Slowakije te spelen. Waarschijnlijk zal het bonds- bestuur. dat zich nader over deze invitatie zal beraden, niet moge lijk zijn dc uitnodiging te aan vaarden. Het ligt namelijk in de bedoeling één of meer wedstrij den tegen Oost-Duitsland en Hongarije voor de voorronde van het tornooi om het wereldkam pioenschap 1962 nog dit jaar te spelen en voorts is op 2 oktober al de ontmoeting BelgiëNedei- land vastgesteld. Het staat inmiddels vast dat de wedstrijd NederlandBelgië van liet seizoen 1960/1961 woens dag 22 maart ivordt gespeeld. Groot-Brittannië Nederland (amateurs) 2—2 Het Nederlandse amateur-voet balelftal heeft woensdag te Lon den gelijk gespeeld tegen Groot- Brittannië in een wedstrijd voor de voorronden van het Olym pisch voetbaitornooi 1960. De uitslag was 22; bij de rust had den onze landgenoten een 10 achterstand. Groot-Brittannië was vóór deze ontmoeting reeds zeker van een plaats in liet eind- tornooi. De stand in groep 5 van de Europese zone, waarin ook Ierland is ondergebracht, luidt nu als volgt: 1. Gr.Britlannië 4 3 1 0 7 136 2. Nederland 3 0 2 1 2 3—7 3. Ierland 3 0 12 1 3—6 BelgiëChili 11 De gisteravond te Brussel ge speelde voetbalwedstrijd tussen de landenteams van België en Chili is geëindigd in een gelijk spel 11. Beide doelpunten wer den na de rust gescoord. FAMILIE- BELANGSTELLING Spoorwegarbeider woil bijna een miljoen gulden in toto De Italiaanse spoorwegarbei der Vicenzo Formicola „ver heugt" zich op het ogenblik op een ongekende belangstelling van zijn familieleden en „vrien den", van wie er nu al 150 met het geduld van waakhonden een cordon om zijn woning hebben getrokken. Het grootste contin gent komt uit Torre del Greco, het geboorteplaatsje van Vincen- zo. Eén der eersten, die „op be zoek" kwam, was zijn 92-jarige moeder. Er wordt in Boscoreaie géén familie-vete uitgevochten. Al thans, dat hoopt men. De aan leiding tot het massale bezoek was simpelweg dat Vicenzo For micola zondag j.l. in de Italiaan se „toto-Calcio" een hoofdprijs van 160 miljoen lire (bijna een miljoen gulden) heeft gewon nen. En uiteraard herinnerde men zich toen plotseling weer welk een goede en gastvrije knaap die Vicenzo toch altijd is geweest De gelukkige winnaar zelf ver. blijft op het ogenblik met een zoon in Rome, waar hij de nieuwe Olympische installaties bezichtigt. ZELFS BIJ REAL Zelfs 1 leitas Solicit, dc trainer van net toch zo succesvolle heal Madrid, heeft het moeten onder vinden: een trainer die niet en kel succes heeft is geen goede trainer. De coach van dc vier voudige winnaar van de Euro pese oeker heeit de eer aan zich zelf gehouden en na de kritiek van de laatste weken zijn ont- siag aangeboden. Directeur Ber- nabeu heeft het ontslag inmid dels aanvaard. Miguel Munoz, oud-speler van Real en coach van het tweede elftal, zal de functie van Solicli tot het einde van het seizoen waarnemen. In de competitie om het kam pioenschap van Spanje deelt heal de eerste plaats met Bar celona. Beide ploegen hebben 44 punten en moeten nog één wed strijd spelen. Aangezien het doelgcmicideldo van Barcelona aanzienlijk beter is dan dat van Kcal kan de club uit Madrid het kampioenschap alleen beha len wanneer de Gatelanen ten minste één punt verspelen. Halve finale openparen- kampioenschap Zeeland Te Terneuzen werd de halve finale van het openparen kam pioenschap van Zeeland gespeeld. Er waren 2 groepen van 8 paren, gecombineerd in een dubbele howell. De uitslag: m.p. 113,5 112,5 111,5 1. hr. en mevr. Mulder 2. dd. v. d. DriesWijne 3. hh. VergauwePijma 4. hr en mevr. Terschelling 110,5 5. hh. Ivleulenberg-Wage 107,5 6. hh. De BruijnGeene 101,5 De eerste drie geklasseerde paren zullen op zaterdag 23 april a.s. uitkomen in de finale voor het kampioenschap van Zeeland te Breskens. Twaalfde partij remise De twaalfde partij van de tweekamp om het wereldkam pioenschap schaken tussen kampioen Botwinnik en zijn uitdager Tal is na 72 zetten in remise geëindigd. Botwinnik speelde met wit. De stand luidt na 12 partijen: Tal 7, Botwin nik 5. DE RONDE VAN ITALIË Tenminste drie Nederlanders zulien dit jaar in de ronde van Italië een „trap" doen naar en kele van de veertig miljoen Ita liaanse lires (ruim ƒ240.000), die in dit spektakel als prijzen geld beschiKbaar zijn. Dat zijn uan in de eersic plaats Piet Da- men en Gocn Niesten, die reeds vroegtijdig gecontracteerd wa ren en bovendien nu ook Wout Wagtmans, op wie de aandacht van de internationale wieier- wereld weer is gevallen na zijn zege in dc Zwitserse ronde van de vier kantons. Zij zullen in éen ploeg lijden voor een extra sportief Italiaans merk. Dc mo- gelijkiieid is zelfs niet uitgeslo ten, dat nog meer Nederlanders in deze ploeg zullen uitkomen. Onderhandelingen daarover wor den thans gevoerd door Kees Pellenaars. De Giro telt dit jaar 23 etap pes, die gemiddeld slechts 165 Km lang zijn en een rustdag. De start is als eerbewijs aan de Olympische spelen op 19 mei in Rome; de aankomst op 9 juni in Milaan. De organiserende „Ga- zetlo dello Spoi t heefi getracht de beslissing in deze Giro uit te stellen tot de voorlaatste étappe, waarvan alleen vast staat, dat de start in Trento zal geschie den en dat de rit 240 km lang zal zijn ovei de hoogste bergen van deze ronde In verband mét mogelijke sneeuwval heeft men voor die voorlaatste étappe drie mogelijk heden uitgestippeld: een rit via de 2621' meter hoge Gavia naar Aprica, dezelfde rit maar dan eindigend in Bormio of een étappe via de 2757 meter hoge Stelvio naar Aprica. De beslis sing over het definitieve traject kan op de laatste dag worden genomen. De Giro heeft dit jaar een totale lengte van 3503 km. In het routeschema zijn vier in dividuele tijdritten opgenomen. Onder meer een klim over 2200 meter in liet marmerland van Carrara. Voor de grote berg prijs zijn zestien bergtoppen aangewezen, acht voor de eerste categorie (in hoogste variërend van 1039 meter tot 2621 meterl en acht voor de tweede catego rie (in hoogste variërend van 265 meter tot 907 meter). Een Antwerpse firma heeft in Moskou een contract getekend voor de assemblage van Russi sche auto's in België. Het zou in de bedoeling liggen te beginnen met een dagelijkse produktie van 40 wagens per dag. België zal daarmee het eerste land in West-Europa zijn, waar auto's uit de Sowjet-Unie worden ge assembleerd. De onderdelen zullen per schip uit de Sowjet-Unie worden aan gevoerd. In het contract wordt rekening gehouden met een produktie van tienduizenden wagens in de komende jaren. Begin volgende maand wordt de eerste zanding onderdelen uit Rusland in de Antwerpse haven verwacht. Russisciie auto's worden reeds lang in verschillende West-Euro- pese landen verkocht. Een woordvoerder van de Russische ambassade in Brussel deelde mede, dat sinds 1948 ongeveer 4000 auto's op de Belgische wegen zijn gekomen. Het door de Sowjet-Unie met de Antwerp se firma gesloten contract wordt gezien als een gevolg van de Europese Economische Gemeen schap, waarin dadelijk de in voerrechten voor in een van de 6 landen geassembleerde auto's 10 procent lager zullen liggen dan voor compleet ingevoerde wagens. Besprekingen over het con tract, dat voorziet in de assem blage van alle modellen, zijn ge voerd tijdens een bezoek van een Belgische handelsmissie aan de Sowjet-Unie, dat enige tijd later werd gevolgd door de komst van een Russische commerciële mis sie naar België. Toen in 1859 de Royal Albert spoorbrug te Saltash over de rivier de Tamar, welke is ge bouwd door Isambard Kingdom Brunei, van de Great Western Railway Company, in gebruik werd gesteld, was er eindelijk een vaste verbinding tussen de Engelse graafschappen Devon en Cornwall, welke tot dan toe door een pont met elkaar waren verbonden. Nu, 101 jaar later wordt hard gewerkt a an een tweede vaste verbinding, een verkeersbrug, welke in de herfst van het volgend jaar moet zijn voltooid. De foto toont de oude en de nieuwe in aanbouw zijnde brug.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3