Uit de Provincie i (etalac £jL I BINNENLANDS NIEUW RADI F Verf het zelf met KERKNIEUWS Elke dag heeft zijn geheim M| 6 fi f 7 fA f 8 f*l 7 w Opoe Veie te Axel 106 jaar TERNEUZEN AXEL Verf 1 met glans en met gemak J de superieure plasticverf van CETA-BEVER OSSENISSE. Roosendaal rekent op 80.000 inwoners KERKBOUW ACTIE NED. HERV. KERK VEERE. Pendel uit Brabant O" DE FLORIADE- POSTKOETS Jhai M v; /-.MI, HET BOTE IN DE Fietsen rally naar Terneuzen. Om het toeristenverkeer tus sen België, Frankrijk en Neder land te stimuleren, hebben de Toerclub „Rotterdam" en een afgevaardigde van de F. F. C. T. en K. B. W. B. het initiatief ge nomen dit jaar enige internatio nale rally's te organiseren. Eén van deze rally's zal op maandag 18 april (2e Paasdag) gehouden worden met als eind doel Terneuzen. Deze rally is hoofdzakelijk bedoeld om de eyclotoeristen uit het Westelijk gedeelte van België en uit Noord-West Frankrijk de gele genheid te geven een uitstapje te maken naar een gedeelte van Nederland waar het rijwieltoe- risme nog niet zoveel bekendheid geniet. Dit kan een mooie ge legenheid zijn om in Zeeuws- Vlaanderen het fietstoerisme te introduceren. De aankomstcon- tróie wordt in café „La Belle Vue" gehouden. Jaarvergadering' Vereniging voor Veilig Verkeer Het was geen drukbezochte maar wel een buitengewoon ge animeerde jaarvergadering van de Vereniging voor Veilig Ver keer „Terneuzen en Omstreken'' die gisteravond in de bovenzaal van café „Du Commerce" werd gehouden onder voorzitterschap van ir J. F. Denie. De voorzitter vei heugde zich er ten zeerste over drie raads leden, waaronder wethouder M. de Vos, speciaal welkom te kun nen heten. Hieruit blijkt, aldus de heer Denie, dat het gemeente bestuur metterdaad belangstel ling voor de vereniging wil tonen. Ir Denie betreurde het te moe ten mededelen, dat de zo volijve rige secretaris, de heer E. Kus- sehen, afwezig was wegens ziek te, die zeker enkele weken duren zal. Hij wenste hem van harte een zeer spoedig herstel toe. In zijn openingswoord wees de voorzitter ook op de loyale mede werking van gemeentebestuur en politie. Aan het slot van zijn openingswoord zei de voorzitter dat spoedig zal worden begon nen met het opleiden van ver- keersbrigadiei tjes voor de Axel- se straal. Hopelijk kunnen deze begin september starten. Door de vereniging worden de uniformen aangeschaft. Als waarnemend secretaris las de heer G. J. van der Peijl de notulen vaii de vergadering van 28 mei 1359'. Bij de bestuursmededelingen gaf de heer K. Reinders een uit eenzetting o.a. van de situatie bij de Axelsebrug. Deze kwestie heeft de volle aandacht van de overheid, doch is niet zo eenvou dig op te lossen. Het toenemend verkeer eist speciale maatrege len die eerstdaags zullen moeten worden genomen. Ook betreffen de het parkeerverbod aan één rijde van de Axelsestraat gaf de heer Reinders als zijn (persoon lijke) mening te kennen, dat deze maatregel niet geheel en al voldoet. Met Rijkswaterstaat, waarvan men de meest mogelijke mede werking krijgt, moeten deze kwesties bekeken worden. Het bestuur bracht bijzondere hulde aan de Rijkswaterstaat voor het aanleggen van een fiets- pad speciaal voor kinderen nabil de Westsluis om de gevaarlijke oversteek naar het zwembad te vermijden. De penningmeester, dé heer C. Udo "af een gedetailleerd finan cieel verslag. Er was een batig saldo van 788,01waarvan 500 rs gereserveerd voor het aan schaffen dor uniformen vooi .e verkeerscrigadiertjes. Lij monde van de heer M. Re- nier bracht de kascommissie vol slag uit. De heer Renier had niets dan lof voor de wijze waar op deze administratie werd ge voerd. De lieren ir J- F. Denie en G. J. van der Peijl, die periodiek af traden, werden bij enkelvoudige eandidaatsstelling herkozen. De heer M. Renier was als lid van de kascommissie aan de beurt van aftreden en niet her kiesbaar. In zijn plaats werd de heer A. van Aken benoemd. In het jaarverslag werd gewag gemaakt van de pogingen van het bestuur aktiviteiten te ont plooien, maar door te geringe deelname waren deze tot misluk king gedoemd. Jammer is dit wel voor een vereniging met 600 leden in een plaats als Terneu zen, waar het aantal verkeerson gevallen ieder jaar toeneemt De politie, en daarvoor had de voorzitter niets dan lof, spant zich in om zoveel mogelijk mee te werken. Zij geeft de verkeers lessen op de scholen en neemt het vei keersexamen af. Aan 312 kinderen van 12 scho len werd de laatste maal het ver keersdiploma uitgereikt. Ook de kinderen uit Hoek doen praktisch examen in Terneuzen. Men betreurde het wel dat het gemeentebestuur van Hoek géén antwoord heeft gegeven op een subsidieverzoek van 25, hoewel de politie dier gemeente zich wel inspant voor het jeugdver keers examen. Er werd gememoreerd dat de Christelijke school te Sluiskil de laatste keer in het bezit kwam van de schoolwisselbeker. Een zeer vlot verloop had de verkeersquiz onder leiding van de heer J. Smit. Vier tweetallen deden aan dit „Trek aan de bel"- spel mee. De uiteindelijke win naars waren de heren Th. Meer- tens (ƒ20), S. Dieleman (ƒ15), die de prijs aan de penningmees ter overhandigde, en P. Sol (ƒ5). De heer Denie reikte deze prij zen met een felicitatie aan de winnaars uit. Verkeersongeval Maandagavond omstreeks half tien reed de heer A. V. uit Ter neuzen met zijn auto op de pro vinciale weg TerneuzenAxel in de richting Terneuzen, toen hij even voorbij de buurtschap Ma- grette door onbekende oorzaak, na eerst met een tweetal aan de voor hem rechterzijde van de weg staande bomen in aanraking te zijn gekomen, van het aan de linkerzijde van de weg liggend talud reed. De heer V., die vrij grote vlees wonden had bekomen en over in wendige pijnen klaagde, werd, nadat dokter Schiltman eerste hulp had verleend, naar het Ju liana ziekenhuis te Terneuzen overgebracht. De auto was zwaar beschadigd. (Advertentie) (APV) In een vrijwel intieme familie kring heeft Opoe Vele te Axel haar 106e jaardag herdacht. Hoewei de gezondheidstoestand voor deze uitzonderlijk hoge leeltijd nog goed te noemen is, kon van een uitbundig feestver- toon geen sprake zijn. Men kan de laatste tijd de oude dame weer voor het raam in de huiskamer het verkeer in de Noordstraat zien gadeslaan. Vanzelfsprekend liet het ge meentebestuur deze dag niet on opgemerkt voortijgaan, daarbij rekening houdend met de wens van de jarige en haar familie, en kwam het college van E. ert W„ zonder de heer Van der Lee. die Lageweg wordt geasfalteerd. Met de asfalttering van de Lageweg, vanaf de Langeweg tot aan het Zeedorp, is een aan- van gemaakt. De verharding vindt plaats over een breedte van 4,5 meter. Het werk wordt uitgevoerd door het aannemers bedrijf M. P. Hol uit Hulst. HET SECRETARIAAT VAN DE GENERALE SYNODE DER NED. HERV. KERK Het ligt in het voornemen over tc gaan tot de benoeming van een derde secretaris van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk. Reeds zijn als secretaris werk zaam dr. E. Emmen en ds. F. H. Landsman, maar de arbeid neemt dermate in omvang toe, dat twee man het werk niet meer af kun nen. Daarom ligt het in het voor nemen als derde secretaris te be noemen ds. W. Dijckmeester te Middelburg en hem speciaal te beiasten met arbeid, die in het vlak van het beroemngswerk ligt. De benoeming zal omstreeks juni ingaan met standplaats Den Haag. Ds. Dijckmeester is 38 jaar ottd en de jongste van het Mid delburgse predikantencorps. Hij is drie jaar in de Zeeuwse hoofd stad we; kzaam en arbeidde voor dien ais Iegerpredikant en later ais predikant te Etten (Nr.-Br.) De Generale Synode heeft hem bereids beroepen als predikant voor buitengewone werkzaamhe den. De Kerkbouwactie van de Ned. Hen'. Kerk, die in september '59 startte met het doel de bouw van 3B0 kerken mogelijk te maken, bereikte gisteren een bedrag van MMW0.413— Congres vrienden van Veere 11 juni inplaats van 4 juni. Het congres van de vereniging .Vrienden van Veere" dat, zoals gemeld, op 4 juni gehouden zou worden, is verplaatst naar II juni. Het hoogtepunt van het con gres zal zijn de aanbieding van een schilderij van H.M. de Ko ningin aan het gemeentebestuur van Veere. Dit door de kunst schilder Bob Bruyn vervaardigde portret zal aangeboden worden door de oprichter en voorzitter van de vereniging „Vrienden van Veere", mr. dr. W. Hugenholtz. Gelijk bekend, is het markiezaat van Veere sinds 1581 aan het Huis van Oranje geweest. Het congres begint met een huishoudelijke vergadering in het Veerse stadhuis, waarna de heer M. C. Verburg, directeur van het economisch-technisch in stituut van Zeeland, een causerie zal houden over de stand van de Deltawerken bij Veere. In de middaguren spreekt mej. dr. H. C. M. Ghijsen in het museum „De Schotse Huizen" over Betje Wolff en Aagje Deken. Op het programma van het congres, dat met een diner in de Campveerse Toren wordt beslo ten, staat ook nog een boottocht op het Veerse Gat. Het gemeentebestuur van Roo sendaal en Nispen heeft een uit breidingsplan laten ontwerpen, dat voorziet in de bouw van wo ningen voor 40.000 inwoners. Als het plan verwezenlijkt is mo gelijk rond 1980 zegt Fset gemeen tebestuur zal het inwonertal van Roosendaal verdubbeld zijn tot 80.000. Het ontworpien plan is een uibreidingsplan in hoofdza ken, maar reeds in 1962 zal men met de uitvoering van bet eerste gedeelte, het bouwen van een wijk voor 10.000 mensen, begin nen. Het plan is gesitueerd ten zuiden van de rondweg, die in de toekomst vervangen zal worden door een nog zuidelijker gelegen weg. Uit door het districtsarbeids bureau Noord-Brabant gepubli ceerde cijfers blijkt, dat gemid deld 11.000 Brabantse arbeiders dagelijks pendelen, het grootste deel daarvan, bijna 7500- ai'bei- ders, reist naar de randstad Hol land op en neer. Ze omvat 5680 arbeiders uit de rayons Breda, Roosendaal en Bergen ijp. Zoom. momenteel in het Julianazieken- huis vexblijft, in gezelschap van de gemesnte-secictaris, de heer Van oen Bosse, haar gelukwen sen aanbieden. Door de wnd-buigemeester, de heer Kesbeke, werd mevr. Vele namens het gemeentebe stuur gefeliciteerdmet haar jaardag, waarbij hij de jarige een bloemstuk aanbood. In de namiddag kwam een deputatie uit de vereniging van ouden van dagen, bestaande uit de heren P. Lsselbrugge en L. P. Bakker, de oudste ingezetene van Axel feliciteren en werden namens genoemde vereniging bloemen aangeboden. De Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C de Casembroot, rood telegrafisch zijn gelukwen sen aan, waarbij hij tevens mede deelde, dat hij verhinderd was naar Axel te komen om persoon lijk van zijn belangestelling in deze dag, te doen blijken. JEUGDIGE VOGELDIEVEN Dezer dagen zijn twee jongens uit Diemen op heterdaad betrapt, toen zij uit de grote volière bij de Sluisfabriek vogels wilden stelen. Het waren twee vriend jes van zestien en zeventien jaar uit de gemeente Diemen. Een na der onderzoek heeft thans uitge wezen dat beiden zich de laatste tijd geregeld aan dergelijke dief stallen hebben schuldig gemaakt. De jongens hadden liefhebberij in tropische vogels en één van hen was lid van een vogelver eniging. Ze waren zó bezeten van deze liefhebberij, dat zij herhaal delijk uit volières in Amsterdam, Duivendrecht, Diemen en Wees- perkarspel kanaries en andere tropische vogels gingen stelen. In Weesperkarspel liepen ze tegen de lamp, toen de alarminstalla- t e van de volière ging werken. Ze werden gegrepen en aan de politie overgegeven. Beide jon gens hebben bekend. Bij hen thuis heeft de politie in de eigen volière nog ongeveer 140 vogels kunnen achterhalen. RIJDEND LITS JUMEAUX CADEAU Niet iedere dag worden rijden de lits jumeaux (travel sleeper) cadeau gegeven. Dinsdag echter werd de heer M. M. van Midde uit Den Haag onverwacht eige naar van zo'n koekdoos op wie len, die in opengeklapte staat plotseling verandert in een com fortabele tent met dubbele slaap plaats en gemakkelijk overhuifd „zitje". De heer Van Midde wandelde de tentoonstelling „Goed Kamp" van de A.N.W.B. in Houtrust op om een uitweg te zoeken voor „rijdende vakantie"-plannen, met auto en caravan dus. Hem bleef echter geen keus, want voor hij het wist zat hij al onder de bal dalrijn van zijn plotseling bezit, hartelijk toegesproken door de chef van de afd. kamperen van de A.N.WH, de heer G. van der Weyde en overstelpt door een reeks kleinere geschenken. Toen werd het de heer Van Midde duidelijk, dat hij door het toeval als 50.000ste bezoeker op „Goed Kamp" terecht was geko men. „Wat gaat u nu doen?", vroeg een radio-verslaggever, de micro foon begerig strekkend. „Mijn vrouw opbellen", was het onverwachtte antwoord. En daarmee verdween de heer Van Midde temidden van de stromen tentoonstellingsbezoekers. MAN UIT SCHOORSTEEN GEVALLEN De 40-jarige, gehuwde D. van Alten uit Dordrecht, vader van vijf kinderen, is gistermiddag tijdens reparatiewerkzaamheden uit de schoorsteen van het Goudse elektriciteitsbedrijf ge vallen. Hij kwam dertig' meter lager op een stapel dakpannen terecht en was onmiddellijk aood. DODELIJK ONGELUK Op de rijksweg Utrecht-Den Haag heeft zich maandagavond omstreeks zeven uur een ver keersongeval voorgedaan onder Lange Ruige Weide, waarbij de 27-jarige mevrouw 's Graven- made uit Delft om het leven is gekomen. De heer en mevrouw 's Gra- venmade waren ter gelegenheid van het feit dat zij vier jaar ge trouwd waren op de scooter een dag naar Utrecht geweest. Op weg naar huis werden zij inge haald door een met 120 kilo meter snelheid rijdende perso nenauto, bestuurd door de 65- jarige arts A. S. uit Zeist. Bij he t passeren van hun scooter raakte deze auto een betonnen paaltje, waardoor dokter S. de macht over het stuur verloor. Bij de botsing die daarop volgde werden de heer en mevrouw 's Gravenmade over de weg geslingerd, waarbij mevr. 's G. zó zwaar werd gewond, dat zij nog ter plaatse overleed. De heer 's Gravenmade moest met een hersenschudding en inwendige kneuzingen naai een ziekenhuis (Adv.) 3C) door (Nadruk verboden.) LUISA-MARIA LINARES O De Aga Khan, prins Karim, is dinsdag te Zermatt slaags ge weest met een journalist van 'n Frans weekblad. Kennelijk onte vreden over de belangstelling van de pers voor het feit dat hij zich veelvuldig vertoont met 'n jonge Franse studente, gaf de prins de man enige vuistslagen. Het foto toestel van de journalist werd vernield. Olga knikte en de dame voeg de er ontroerd aan toe: „Ik ben de moeder van André. Laat me je omhelzen.." Het was 't arme, kleine vrouw tje of alles om haar heen draai de.,.. Ze wierp zich snikkend in de armen van haar schoonmoe der. Het was de eerste veilige haven sedert haar terugkomst. Hoewel ze zich wilde beheer sen en een afkeer had van sen timentele scènes, had ze zoveel geleden dat ze het heerlijk vond eindelijk tegen een meevoelend hart te kunnen uithuilen. „Olga.... liefje.... bedaar toch...." Ze deed er een bovenmenselij ke poging toe. „Neem me niet kwalijk.... Ik wilde me niet zo laten gaan Maar er zijn zulke ontzettende dingen gebeurdHet is dwaas van me om zo op te winden." Iemand, wie wist ze niet, bracht haar een glas water. Ze probeer de haar ogen af te drogen en haar gezicht met haar zakdoek af te vegen. Het kwam haar voor of ze uit alle poriën van haar huid geschreid had en ze voeolde zich belachelijk en meelijwek kend. Doe niet zo idioot, zei ze woe dend tegen zichzelf En in haar zenuwachtigheid begon ze bijna te- lachen. Ze wist, dat ze zich later zou schamen dat ze zich zo had aangesteld. „Pardon, madame...." Ze had moeder" moeten zeggen, maar dat ging boven, haar krachten. „Mijn zenuwen zijn wat van streek „Dat begrijp ik volkomen Kom hier bij me zitten. Zó En laat roe je nu eens goed be kijken." Ze hief zachtjes Olga's kin op en kee'K aandachtig in het gezicht van de jonge vróuw. Clga kreeg een kleur. „Je bent jong en mooi.Ar me, kleine Olga...." Dat „arme, kleine Olga" maak te een pijnlijke indruk, alsof die woorden de weg naar geluk blok keerden. „Waar is André?vroeg ze op de man af. „Is hij in Madrid?" De handen die de hare hadden vastgehouden, lieten die los en haar schoonmoedei, die met ge bogen hool'd had gezeten, richtte dat nu met een ruk op. „André?" herhaalde ze met bevende stem. „Mijn man," voegde Clga erbij. Op dat moment kwam de an dere dame, die zich op de achter grond had gehouden, naar voren en zei met een bijzonder inne mende stem: „Het is beter, dat je het met een weet, Olga: André is hier niet." „Is hij hier niet?" Olga keek de andere vrouw aan, verbijsterd door haar bui tengewone schoonheid. „Nee." herhaalde de ander. Olga bedekte haar gezicht met de handen. „Het is net een boze droom waar maar geen eind aan schijnt te komen," jammerde ze. „Het is allemaal zo vreselijk.... Ik had naar de politie willen gaan en alles vertellenmaar ik wilde eerst met André spreken. Ik ben eergisteren van het vliegveld af gehaald door een man, een jonge man die hinkte en die zulke boze ogen haddie...." „En die als twee druppels op mij leek," zei iemand bij de deur. Olga sprong ontsteld op. Daar stond Xavier, zijn onaan gename lach om de mond, een lok haar over zijn voorhoofd. Ze gaf een gil. „Xavier!" Zonder Olga aan te zien liep Xavier naar de mooie vrouw met het zwarte haar. „Genoeg van die comedie, Ele na. Het is beter dat ze de volle waarheid hoort." Nu wendde hij zich tot Olga, als iemand, die door het lot bestemd is kwaad nieuws over te bren gen. Als gehypnotiseerd staarde ze naar de gummidop van zijn stok en wachtte.... wachtte.... „Het doet me leed, Olga," zei hij eindelijk, „maar mijn broer is hier niet en zal ook nooit meer terugkomen. Hij is al twee jaar dood en Elena is officieel de weduwe van André Lezcano." Een kreet ontsnapte Olga, toen viel ze bewusteloos aan de voe ten van Xavier, die haar niet tij dig had kunnen opvangen. De kamer was warm en gezel lig, mooi ingericht, behangen met oud-rose, met gouddraad door weven brokaat. Zware gordijnen van dezelfde kleur. Een tapijt be zaaid met cvême en blauwe bloe men. Een canapé bekleed met goudkleurige zijde. In een porse leinen vaas een grote bouquet immortellen. Het zachte bed be dekt met een goudkleurige met kant overtrokken sprei. Olga wilde niet laten merken dat ze wakker was, ze wilde het moment, waarop ze de werkelijk heid zou moeten zien, verschui ven. Deze bewusteloosheid gaf haar tijd haar verdriet een beet je te overwinnen. Ze herhaalde voor zichzelf die woorden met wrede onverschil ligheid. Ze had té veel beleefd de laatste tijd, té veel emoties ondergaan en die hadden haar in zeker opzicht ongevoelig ge maakt. André leefde niet meer. Ze zou nooit meer zijn ernstige stem horen. Nooit meer zijn door dringende ogen zien, zijn hoog gcleerden-voorhoofd. André was dood. Maar vóór hij stierf was hij met een andere vrouw getrouwd. Hij was wanhopig toen hij dacht dat je dood was. Dat had Xavier gezegd. Hij had haar dus maar wat wijs ge maakt. (Wordt vervolgd.) worden overgebracht. Het echt paar had twee kinderen. ZEILJACHT HAD MOEILIJKHEDEN. De reddingboot „Neeltje Jaco- ba" en de sleepboot „Simson" uit IJmuiden zijn dinsdagmiddag even na vier uur uitgevaren ter assistentie van een zeiljacht dat even buiten te IJmuidense pie ren bij windkracht zes in moei lijkheden was geraakt, doordat de tuigage van de voormast was atgeknapt. Het jacht, de „Bo- nito", was onderweg naar Dover. De Amerikaanse eigenaar Col lins, die zich met zijn echtgenote aan boord bevond, had het scheepje in Groningen gekocht. De „Simson" nam de „Bonito" op sleeptouw en kon het jacht omstreeks half zes afmeren voor de kleine sluis. Later is de „Bonito", waarvan de motor nog goed functioneerde, via de middcnsluis in de richting- van Amsterdam gevaren. DODELIJK ONGEVAL Op de Haagweg in Den Haag is dinsdagmiddag een verkeers ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 19-jarige slager J- A Kooper, wonende aan de Mon'sterseweg in Loos duinen. Een chauffeur van een vracht auto met aanhangwagen, de 32- jarige P. M. L. uit Ter Aar, reed op de Haagweg in de richting van het centrum toen hij voelde, dat zijn aanhangwagen met iets in aanraking kwam. Hij stopte en bemerkte, dat de berijder van een racefiets onder zijn aanhan ger was gekomen en op slag ge dood. De chauffeur heeft niets gemei kt van de toedracht van het ongeluk. BOERDERIJ AFGEBRAND. Dinsdagavond tegen zes uur is in Wehl bij Doetinchem brand uitgebroken in de kapitale boer derij bewoond door de heer B. Kaal met gezin en personeel. De brand ontstond in het ach: teihuis en aangewakkerd dooi de felle wind grepen de vlam men snel om zich heen, zodat de spoedig ter plaatse zijnde brandweer van Wehl weinig kon uitrichten. De brandweer uit Doetinchem kwam assisteren maar ook zij kon niet verhinde ren dat de gehele boerderij tot de grond toe afbrandde. Het vee werd, zij het met veel moeite, gered. Enige landbouwwerktuigen gingen verloren en de totale schade wordt geraamd op onge veer twee ton. De boerderij was tegen brand verzekerd. 1 Onder een brandende zon dra ven de paarden van de Floriade postkoets over de Joego-Slavi- sche wegen in de richting van Belgrado. In de nacht van maandag op dinsdag heeft de karavaan enkele tientallen kilo meters voorbij de garnizoenstad Nis gebivakkeerd. En dat be tekende, dat men een stukje voor was op het rijschema, een voor deel, dat men te danken had aan de activiteiten van de Joego sla vische politie. Waren de wegen tot Nis nauwelijks nog „weg" te noemen, voorbij die plaats kreeg de koets de pas aangelegde auto baan ter beschikking, maar de politie had de koetsiers verbo den op een bepaald traject stil te staan. De politie heeft ook de aan de- rit deelnemende journalist Bot) van Dam en de fotograaf Her man Stegemann ongeveer eer uur vastgehouden te Nis, onder verdenking dat militaire objec ten waren gekiekt. Gelukkig was de ongekend grote aan dacht, die de Joego-Slavlsclie kranten aan de postkoetsrit wij den niet aan de betrokken auto: teiten ontgaan. Na ingewikkelde handen- en benen-verklaringf- begreep men dan ook, dat er slechts met vredige bedoeling411 door dit prachtige land werd Se' reden. In ruil voor een foto van de postkoets ontving men de paspoorten terug. De slechte wegen, die men de laatste drie dagen te verwerker- heeft gehad, zijn er de oorzaas van, dat de meer dan honde: jaar oude koets vrijwel elkaar gerammeld is. De lab" boom is gescheurd en vele gate< geven de plaatsen aan, waar e4"' schroeven, bouten en moere het rijtuig bij elkaar hielden 1 timmerman, die ook in de e4ulL zit, heeft een groot deel van dag nodig om de koets rijva dig te houden. Voor het over gaat bij de achttien leden i de karavaan de vermoeidnei factor een woordje meesprex Men is namelijk vaak tot diep de nacht in touw om te zorg dat men de andere dag w I verder kan. WNtnAG VVOENSDAG DONDERDAGVRIJDAG ËjU'm DONDERDAGJ ZATERDAG APRIL ZtONDERDA HILVERSUM 7.15 Gram.; 7.5 7.40 Gram.; 7.) en overweging; Gram.9.00 G< Waterst., 9.40 V Gr.; 10.30 Mor V. d. zieken; 11. 12.00 Middagklo 1225 V. d. boer en tuinb. mede< 1250 Act.; 13 Praatje; 13.20 L Anius. muz.; 14 Hocrsp.15.05 C gelspel; 16.00 de Bijbel16.2 recital; 16.50 G: jeugd; 17.30 Gri ber.; 17.45 Gra 18.15 Polit. pra 1850 Mattheus- pauzeMeditat 22.40 Radiokrai dieken-parade; 24.00 Nws. HILVERSUM 7.10 Gym.; 7.20 opening; 8.00 N 9.00 Gym v. d. Groenteman9 Morgenwijding 1050 V. d. kleu vrouw; 11.15 K Orgel en tromt en- tuinb. medec pianospel12.5( Nws; 13.15 Mc 1320 De Zaaie: ber.; 14.00 Kt V. d. vrouw; 14 Doe. progr.; 15 Gram.; 16.00 V 17.00 Gram.; 17 17.45 Lichte m 18.15 Gram.; Passion (in de I Meditatie); 22. Nws en beursbc 23.00 Sportact.; ork. en sol.; 23 BRUSSEL (V recital12.30 Gram.; 12.52 Nws en weerb sold.; 14.00 Jo 16.10 Koersen; 16.30 Gr.; 17.00 ber.; 17.15 V. d. rituals18.30 19.00 Nws: 19.' Vrije pol. tribu spel; 21.15 Gra blazerstrio; 22.0 ber.; 22.15 Hout volg); 22.25 Gr: 23.00 Militaire Sluiting. CROESELAANTERREIN BOUW EN TRANSPORT UITRUSTINGEN VOOR INDUSTRIE EN OPENBARE DIENSTEN VEEMARKT Gp de veemar waren in totaa] dieren, zijnde: De boterprodi Staten, Nederla heeft in 1959 vermindering te Terwijl in het de wereld onj ex-nt minder bo duceerd dan in jaar, nam de l de Sowjet-Uni toe tot 845.000 to gedeeld in hei voor agrarische statistieken van landbouw org? van de Ver. Nat Zwitserland en kochten na 195 holer in verban- binnenlandse pi geland is echte tct 1959 voortdu De Engelsen leden jaar mine j.958 de in dat hoeveelheid, zon voorraden, nam Volgens het t: vermindering - de droogte in N de exportlande export te vermi: In 1958 en leren meer bot< e4ders ter were Met een boterv kg per hoofd de gon z'j de Dene Plaat innamen "B- Zeden en «Ie derde plaats verbruik van 1< bevolking.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2