Amerikaanse negers voor BESLISSENDE SLAG Binnenlands nieuws Nederlandse fiscus moet accent verleggen PROEF WERK- DRUKTE VOETBAL SCHAKEN Donderdag 7 april 1960 DE VRIJE ZEEUW „DIEPE ZUIDEN" VECHT OM LAATSTE BASTION Gevaarlijkste zwartewapen: economische knuppel! CEYLON WIL REPUBLIEK WORDEN Incident met Venezuela over vliegtuigen boven Ned. Antillen gesloten HOE WORDT DE BELASTING IN DE BENELUX? Dronkcmansrit in gestolen auto Vijf gewonden Straaljagerpiloot maakt geslaagde noodlanding op Meisbroek AutorijU lessen „SCHIPPERS" Donderdag Leverdag 98 cent f 1,49 98 cent 39 cent faE.A.IJsebaert Pagina 5 (Adv.) Bijna iedere verkiezingsstrijd in de Ver. Staten werd tot dus ver gekenmerkt door verrassin gen, die met geen mogelijkheid waren te voorzien. En de nog pas gestarte campagne voor de grote verkiezingen van november zal daarop geen uitzondering maken. Dat de gouverneur van Cali fornia, Pat Brown, hot parlement van zijn staat heeft bijeengeroe pen om te stemmen over een af schaffing van de doodstraf kan hem zij het niet met recht worden aangerekend als een per soonlijke positie kiezen voor de man in de dodencel van San CJuentin, Caryl Chessman. Het voorstel, dat Brown op zuiver principiële gronden indiende, maar dat, indien het wordt aan genomen, Chessman zou redden, zal echter vermoedelijk niet wor den aanvaard, juist omdat de meerderheid van het Californl- sche parlement te afwijzend te genover Chessman staat, om hem als aanleiding tot een zo ingrij pende wetsverandering te accep teren. Voor Brown zelf kan dat het verlies van zijn kansen op de democratische kandidatuur voor het presidentschap betekenen. En dat, op zijn beurt, geeft se nator Kennedy een kans op de stommen der Californische dele gatie op de partijconventie NOG MEER HULP VOOR KENNEDY. Ook van andere zijde kan Ken nedy hulp van de politieke go den verwachten. Lyndon John son. de leider van de meerder heid in de Senaat, die totnogtoe de beste kans heeft om Kennedy als presidentschapskandidaat der democraten te wippen, staat aan het hoofd van de senaatsgroep, die de gekleurde bevolking van Amerika, door middel van Civil Bights Bill, de garantie wil schen ken, dat zij haar stemrecht kan uitoefenen. Dat heeft tot gevolg gehad, dat een aantal democra ten uit het zuiden, de „diehards" der rassenscheiding, de man uit Texas als een „verrader van het zhiden" is gaan beschouwen. Maar Johnson had geen ande re keuze. In feite is hij een goe de zoon van het zuiden, maar hij heeft ook de ontwikkeling van i an Texas meegemaakt. En deze reusachtige staat, tenslotte één van do allerrijkste van de unie. voelt zich tegenwoordig veel meer vcr\v^nt aan het machtig opbloeiende westen, dan aan het zich njcqi$f>am in de economi sche ontwikkeling van deze tijd invoegende zuiden. In ieder ge val zijn Johnsons kansen als pre sidentschapskandidaat door de vijandschap van de groep der segregationisten (zij, die het voortbestaan der rassenscheiding wensen) aanzienlijk gedaald en., het is Kennedy, die daarvan zal profiteren. Nu is Jonhson zonder twijfel een zo door de wol geverfd poli ticus, dat hij de leiding van de strijd om de burgerlijke rechten beslist niet op zich zou hebben genomen, indien hij er niet van overtuigd was, dat dit als het ..kleinste kwaad" moest worden beschouwd. Hij kon eenvoudig zijn aanspraak op de leiding der meerderheid van de partij en de verkiezingskansen van deze par tij niet door een vlucht in de strijd om de rechten der negers op het spel zetten. BESLISSENDE DAGEN. Zn staat Noord-Amerika in deze dagen en weken voor een beslis sende slag, waarvan de afloop een grotere betekenis zal hebben dan welke vroegere maatregel ook, die ter bevordering van de gelijkberechtiging van alle bur gers werd genomen. In feite is de situatie zo, dat het „diepe zui den" tot een strijd tot het uiter ste besloten is. In de Senaat hebben wij reeds het „filibusteren" (het uitspre ken van marathon-redevoerin gen) cjer zuidelijke senator.erj. Jje- leefd. In die dagen was het res taurant van de Senaat 24 uur per dag geopend en lagen op de grond van het gebouw tientallen matrassen, die Johnson had laten aanrukken, om zijn vermoeide volgelingen een mogelijkheid tot rust te bieden. De voorschriften eisen namelijk, dat 'tijdens de be handeling van een- wetsvoorstel tenminste honderd senatoren aanwezig zijn. anders kan het voorstel van de agenda worden afgevoerd. En op zo'n beti'ekke- lijk eenvoudige wijze gunde Johnson zijn filibusterendc te genstanders geen overwinning. Intussen is de kwestie, door handig manoeuvreren van John son nog wat uitgesteld, en er heerst hier de optimitische ver wachting, dat tenminste de be langrijkste voorstellen, die het onmogelijk moeten maken dat in vele staten het stemrecht van de neger wordt geroofd, zullen wor den aangenomen. „LUNCH COUNTEE"- 5TAKINGEN. Sinds de federale regering en het hooggerechtshof duidelijk positie hebben gekozen in het vraagstuk der rassenscheiding, zijn ook aan de zijde van de voor haar rechten strijdende gekleur de bevolking het zelfbewustzijn en de wens om de bestaande on rechtvaardigheden af te schaf fen, aanzienlijk gegroeid. Wij hebben in de laatste weken de zogenaamde „lunch counter"- stakingen in vele steden van het zuiden beleefd en in één stad, Chattanooga, had het maar wei nig gescheeld, of de demonstra- tics en legendemonstraties wa ren in bloedige straatgevechten ontaard. Aan de zijde van de negers hebben aan deze demonstraties, die bestaan uit het passief bezet ten van stoelen in lunchrooms, snack-bars en restaurants van warenhuizen, waarin volgens zui delijke gebruiken negers niet worden bediend of separaat moe ten eten, vooral leerlingen van middelbare scholen en studenten deelgenomen. Aan blanke zijde waren de herrieschoppers veelal degenen, die men in het zwarte en 't blanke kamp „white trash" noemt, een blank proletariaat, dat meestal slechts één gevoels waarde of beter -onwaarde be zit: de haat tegen de gekleurde medeburger. DE WARE MOTIEVEN. De strijd om een zitplaats in de lunchroom is natuurlijk geen strijd om een broodje kaas of een flesje cola tezamen met een blanke te mogen nuttigen. De ware doeleinden zijn veel be langrijker. Maar de demonstra ties zelf, die spontaan ontston den, maar later als een vliegend vuur om zich heen grepen, heb ben twee kenmerken: de vast beslotenheid tot een „geweld loos verzet", zoals het door de negerpredikant Martin Luther King, in navolging van Gandhi, tijdens de busstaking in Montgo mery werd geproclameerd, en de verbittering over het feit, dat er na het reeds zes jaar oude be sluit van het hooggerechtshof over de afschaffing van de ras senscheiding nog zo betrekkelijk weinig vooruitgang is gemaakt. De stakingen hebben ook in teressante nieuwe mogelijkheden tot het laten horen van protes ten geopend. Zo hebben zich in andere delen van het land groep jes negers geposteerd voor de grote warenhuizen van Wool- vvorth, Kress, Grant enz., die overal in de Ver. Staten filialen hebben. Zij wijzen de negerklan ten er op, dat deze zaken in het zuiden een geheel andere hou ding tegenover de gekleurde klanten aannemen, dan in het noorden het geval is. SCHERP WAPEN. liet ligt beslist in de lijn der ontwikkeling, dat met de groei ende economische macht de negerbevolking, die niet slechts aan de huidige welvaart haar procentueel aandeel levert, maar bovendien door haar omvangrij ke overgang naar de midden klassen steeds kapitaalkrachtiger wordt, als kopers en klanten voortdurend aan invloed wint. Zo heeft een zakenman in het zuidelijke Atlanta een reporter van Wall Street Journal toever trouwd: „Wij weten reeds lang, dat de negers een zware econo mische knuppel in de hand heb ben, in het bijzonder in de ste den, waar zij de meerderheid der bevolking vormen. Wanneer zij leren, deze knuppel te gebruiken, zullen zij ons onherstelbare scha de kunnen berokkenen." Uit traditie heeft de neger dit wapen totnogtoe niet gebruikt. Zulks niet in de laatste plaats, omdat hij meestal van blanke werkgevers afhankelijk is en de vergelding vreest. Ook de leiders van de negers menen, dat een dergelijk strijdmiddel gevaarlijk is en de grote organisatie der ge kleurde bevolking, de „Associa tion for the Advancement of Co lored People" verklaarde on langs: „Het gebruik van econo mische druk ter bespoediging van de integratie moet met de uiter ste voorzichtigheid geschieden, omdat dit wapen gemakkelijk een boemerang kan worden." Hierop berust ook het plan van de negei's om economische pres sie slechts uit te oefenen in ste den, die een universiteit voor negers bezitten. Want de studen ten zijn niet afhankelijk van het gemeentebestuur en de blanke bevolking en meestal is ook de faculteit die niet. Zij kunnen de strijd zonder vrees voor vergel ding en bedreigingen voeren. Zou het de Senaat gelukken, de uitoefening van het stem recht te garanderen, dan zullen van deze spanningen de scherpe kanten worden afgeslepen. Want met de verzekering van 't stem recht zou in de loop der jaren ook de politieke macht der negers groeien en hun algemene burger lijke positie aanzienlijk worden verbeterd. Om nog maar te zwij gen van de uitwerking op het buitenland, wanneer de Ameri kanen zich eindelijk zouden be vrijden van de schande, die hun door de schending ,van de groond- wet door de zuidelijke staten wordt aangedaan. (Nadruk verboden.) Ceylons gouverneur-generaal sir Olivier Goonelilleke heeft be. kendgemaakt, dat zijn regering voorriemens is spoedig maatre gelen te nemen om de grondwet zodanig te heizien. dat Ceylon een republiek binnen het Britse Gemenebest kan woi'den en aan minderheden fundamentele rech ten worden gewaarborgd. De gouverneur deed de be kendmaking in de openingsver gadering van het nieuwgekozen parlement. Volgens een mededeling van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben de Nederlandse en de Venezolaanse regeringen, na een gedachten- wisseling langs diplomatieke weg verklaard, het incident, ver- jand houdende met de landing van een vliegtuig met twee Cu banen, die anti-Venczolaanse •'amfletten hadden uitgeworpen, thans als gesloten te beschou wen. In bevoegde kringen sprak men hierover zijn voldoening uit. Het opmerkelijkste wapenfeit uit de jongste economische geschiedenis van ons land is ongetwijfeld de energieke poging die onze regering heeft ondernomen om de landbouwtegenstellingen in de Benelux uit de wereld te helpen. De berichten over de resul taten van die poging zijn zeer optimistisch en een oppervlakkig waarnemer zou de indruk kunnen krijgen alsof het economisch •Benelux-ei nu praktisch al gelegd is (om in termen van het nade rend voorjaar te spreken. Niets is minder waar, want als onze regering eens een nota naai' de Belgen zou zenden over de fiscale verschillen, die nog tussen beide landen bestaan, dan zouden daar veel meer vonken afspatten dan van het geuite misnoegen over tie traagheid van de agrarische integratie. 25 VAN ONS INKOMEN VLOEIT NAAR SCHATKIST Om de actualiteit van het vraagstuk te verscherpen, roe pen wij de recente belofte van de minister van Financiën in herin nering dat bij een komende be lastingherziening allereerst zal worden gedacht aan een verla ging van inkomsten- en loonbe lasting. Nationaal gezien is dat juist, maar ook uit internatio naal, met name uit Benelux-ge- zichtspunt, is er alle reden de direkte belastingen te hei-zien. Twee vraagstukken komen daarbij aan de orde. In de eerste plaats hoe de belastingheffing in Benelux-verband wordt gehar- De ruim 30-jarige Amsterdam mer J. A. E. heeft in de nacht van dinsdag op woensdag enkele straten van Amsterdam onveilig gemaakt. In een wilde vaart reed hij, vermoedelijk onder de in vloed van sterke drank, in een gestolen vrachtauto door dc Sar- phatistraat, waar hij ter hoogte van het Alexanderplein twee ge parkeerde auto's ramde, waar door de radiateur van de motor lek raakte. Op het Frederiksplein reed hij dwars door een plantsoen, waar na de motor van de vrachtauto door gebrek aan koeling in brand raakte. Met de brandende motor zette E. zijn rit via bet V/esteinde en de Stadhouderskade voort. Op de Stadhouderskade ter hoogte van de Eerste Van der Helststraat reed hij vervolgens een fietser aan. Even verder een wagen van lijn 24. Het achterste gedeelte van de tram werd uit de rails gedrukt. Drie passagiers liepen verwondingen op, terwijl ook de automobilist gewond raakte. De politie, die na de aanrijding in de Sarphatistraat reeds een achter volging had ingesteld, was on middellijk ter plaatse, evenals de brandweer die de brandende mo tor bluste. De aangej-eden fietser en de drie gewonde trampassa giers werden evenals de bestuur der van de auto ovei-gebracht naar het Weesperplein zieken huis. Hun toestand was volgens de politie niet ernstig. E. had de vrachtauto (van het expeditiebedrijf Varekamp) kort na middernacht uit het bodecen trum te Amsterdam gestolen. Hij weigerde in het ziekenhuis de bloedproef. De politie heeft even wel geconstateerd dat hij naar drank rook. Twee Britse militairen, die van San Fransisco naar New York willen lopen, zijn woens dagmorgen uit Londen naar de Verenigde Staten vertrokken. Zij willen het record verbeteren van een Amerikaan, die in 1926 over deze afstand ruim 4.500 km 79 dagen, tien uur en tien minuten heeft gedaan. De 22-jarige sergeant- vlieger J. van Vleuten van de Nederlandse Kon. luchtmacht heeft dinsdagmiddag op de Belgische militaire vliegbasis Meisbroek met 'n Hunter-4-straal- jager. waarmee hij was opgestegen van Woens- drecht. een geslaagde noodlanding gemaakt, nadat hij op 5.000 m hoogte motorstoring had gekregen. Direkt na de landing bleek, dat de remmen van het toestel niet meer werkten, waar door het honderden meters doorschoot. Het werd tenslotte in zijn vaart geremd door een niet meer in gebruik zijnde spoorbaan, wel ke in een ongeveer drie meter diepe gracht om 't vliegveld loopt foto). Dc piloot had het vlieg tuig al ongedeerd ver laten voordat de red dingsploeg arriveerde. De Hunter moet als verloren worden be schouwd. moniseerd en voorts hoe het be lastingdrama in klein Eui-opees verband moet worden opgevoerd. In 1957 bedroeg de totale be lastingdruk in België 19 van het nationale inkomen, in Neder land ruim 25 '/c. Wij vrezen, dat hierin sinds het genoemde jaar Tn-aktisch nog geen verandering in is gekomen. Dc grote verschil len in heffing spruiten allereerst voort uit onze voorliefde tot het heffen van direkte heffingen als inkomsten- en loonbelasting. De Belgen leggen de nadruk op in- direkte heffingen als dé omzet belasting. VERSCHIL IN UITGAN GSrUNT Om bij die omzetbelasting te blijven, een vergelijking tussen de Belgische heffing en de Ne derlandse op dit terrein stuit op grote moeilijkheden omdat de Belgen de omzetbelasting zien als een verkeersheffing en Ne derland er een verbruiksbelas ting van heeft gemaakt. Dit verschil in gezichtspunt maakt het meten van de belas tingdruk in beide landen tot een moeilijke opgave. Voorts heffen de Belgen de direkte belastingen eerst per bron om later in aan vullende heffingen de draag kracht en de persoonlijke om standigheden in het geding te brengen. De lust tot belasting ontduiken is in België groter dan in Nederland. Wij geven nu eenmaal de voorkeur aan een ad ministratieve perfectie, die wel konsekwenter is, maar op be paalde momenten tot nadelen kan leiden. In elk geval is het zeker, dat België en in ruimer verband de meeste landen van de Euro- markt meer de nadruk leggen op indirekte belastingheffing ter wijl wij meer direkte belasting kennen als uitvloeisel van de grotere medewerking die belas tingplichtigen daartoe verlenen. NOG EEN FISCALE VEER De grote vraag in dit verband is, of minister Zijlstra bij de in voorbereiding zijnde belasting herziening nu ook tevens aan dacht zal besteden aan de har monisatie van de belastinghef fing in België en Nederland. Waarschijnlijk zullen de Belgen ons op dit punt wel tegemoet ko men, maar zeker is, dat wij ook een fiscale veer zullen moeten laten. Dit is onvermijdelijk wanneer wij bedenken hoezeer de belas tingdruk het prijspeil beïnvloedt, dat in belde landen bestaat. En ook op dit terrein moeten wij in het kader der eenwording den ken aan het stelsel der commu nicerende vaten. Er mag geen groot verschil in heffing be staan. Zoil minister Zijlstra daar mee willen rekenen, dan zou de verlaging van direkte belastin gen veel drastischer moeten zijn dan in het kader van de huur- en loonsverhoging aannemelijk ge acht wordt. Het gaat dan niet om een even redige aanpassing aan de infla- tionistische inkomensvergroting maar meer om een principiële koerswijziging, die zijn terug, slag vindt in prijsvorming en kostprijsberekening. De concur- rentie-vraagstukken tussen bei de landen komen dan in een veel breder vlak dan alleen de land bouw ter sprake. WAT IS WINST? Even doordenkend komen wij hier voor problemen te staan, waarvan wjj duizelen. Als er be- DODELIJK ONGEVAL OP TANKER Op het Belgische tankschip „Adinkerke", eigendom van de Antwerpse onderneming „Trans- tank", is de 18-jarige schippers knecht E. Zaman, gewoond heb bend in Lokeren, om het leven gekomen door benzinedampver giftiging. Toen de „Adinkerke" op het Hollandsche Diep voer, was de knecht bezig met het schoon maken van een tank. Door de daarin nog hangende benzine damp raakte hij bedwelmd. De schipper van de „Adinkerke" haalde, toen hij dit merkte, de jongen met behulp van een touw uit de tank. De „Adin kerke" voer daarna op volle kracht, naar 's-Gravendeel voor doktershulp. Bij aankomst al daar bleek Zaman echter reeds te zijn overleden. DODELIJK ONGEVAL Dinsdag is bij een aanrijding tussen een personenauto en een wielrijder op de Oolmulderse- weg te Groningen, deze laatste, de 66-jarige heer D. Westra, zo danig gewond, dat hij enige tijd later is overleden. De auto reed met zeer grote snelheid op 't linkerweggedeelte en botste tegen de hem tege moet komende en uiterst rechts rijdende wielrijder. Deze werd via de motorkap en het dak van de auto de lucht in geslin gerd. Hij kwam met zijn hoofd tegen de kap van een lantaarn paal terecht. Daarna viel hij met het hoofd op de rijbaan. Met zware verwondingen moest hij door de G.G.D. naar het Akademisch ziekenhuis worden gebracht, waar hij in de loop van de nacht is overleden. De autobestuurder reed na de aanrijding door. Een bromfiet ser, die het ongeval zag gebeu ren, reed hem na en toen de automobilist ergens stopte, wist hij hem in de kraag te grijpen en terug te bi'engen naar de plaats van het ongeluk. De autobestuurder verkeerde onder invloed van alcohol. Hij is op het. hoofdbureau van politie in gesloten. KAPITALE BOERDERIJ UITGEBRAND. Woensdagmiddag is de kapi tale boerderij „De Poel" te Et- ten, gemeente Gendringen, ge heel uitgebrand. Het vuur werd ontdekt door de bewoners, de familie Osman. De snel gearri veerde brandweren van Gendrin gen. Wisch en Doetinchem be streden het vuur, maar konden alleen enige bijgebouwen red den. De boerderij ging geheel in vlammen op. Tien kalveren, twee varkens en vijftien biggen kwamen in de vuurzee om. De schade wordt geraamd op 150 duizend gulden. De oorzaak van de brand is onbekend. VERDRONKEN. Rijdende ter hoogte van de grote verkeersbrug bij Ooster hout over het Oosterhoutse ka naal ontdekte een autobestuur der uit Rotterdam, de heer K. T., dat er een man in het water drijfswinsten worden belast, moet er eerst overeenstemming bestaan tussen betrokkenen over de vraag wat bedrijfswinst eigenlijk is. Laten wij aannemen, dat deze berg van begripsproblemen wordt overwonnen, dan komt al les neer op de praktische uitwer king. Wanneer het in België een voudiger is om belasting betalen te omzeilen dan in Nederland, dan zijn beide landen met een theoretische overeenstemming niet. gebaat. Er zullen ook we gen moeten worden gevonden langs welke een uniforme toe passing en uitwerking van de opgestelde regels wordt gewaar borgd. En daar, zo vrezen wij, zal in de praktijk niet zoveel van te recht komen. EN IN DE EUROMARKT? Bezien wij deze vraagstukken even in Euromarkt-verband, dan is de kans van slagen nog veel geringer. In verschillende lan den, zoals in Frankrijk en Italië, schijnt de ernst van de belasting heffing niet op een voor de staat benijdenswaardig niveau te lig gen. Als wij bedenken dat in die landen nog veel meer voorliefde bestaat voor indirekte belasting heffing dan komt de Nederland se opvatting over een sociaal aanvaardbare fiscale politiek op een volkomen hellend vlak. Juist in Euromarkt-verband is overeengekomen, dat er ge streefd zal worden naar harmo nisatie van de indirekte belastin gen. Onze regering is daarmee akkoord gegaan. Wanneer wij uit deze verplichting de konse- kwentie trekken dan zou er in ons land dus een sterke accent verlegging moeten plaats vinden naar de indirekte heffing. Tal van politieke stromingen in ons land zullen daartegen in het ge weer komen. In dit licht gezien hoeft onze regering heus niet zulk een in tense aandacht te besteden aan een duurzame herziening van de wet op de inkomstenbelasting. Immers over enkele jaren zou den alle nationale kegels op dit gebied weer worden omgewor pen door de spelregels in het Europese vlak. Met intense be langstelling wachten wij op de plannen van minister Zijlstra. drs HERMES (Nadruk verboden). dreef. Hij dook onmiddellijk het water in en bracht de reeds ver- di-onken man op het droge. Tevergeefs probeerde de heer T. nog kunstmatige ademhaling toe te pasen. De verdronkene bleek dc 75- jarige G. van W. uit Oosterhout. te zijn. Hoe en wanneer het slachtoffer te water is geraakt, is niet bekend. Het stoffelijk overschot is naar het plaatselijke, ziekenhuis te Oosterhout over- gebi-acht. TWEE LUXEMBURGSE VOETBALLERS GEDOOD BIJ ONGELUK Een hevige auto-botsing op de' weg LuxemburgBettembourg heeft dinsdagavond het leven ge kost van twee spelers van de be kende voetbalclub „Stade de Dudelange" de slachtoffers zijn Schlesser en Reiff. Een derde inzittende van de personenwagen, die bij een inhaalmanoeuvre in volle vaart tegen een autobus botste, de international Kettel, werd zeer zwaar gewond. GLASGOW RANGERS IN SCHOTSE BEKERFINALE. Glasgow Rangers, de Schotse kampioen die verleden week op Highbury Sparta uitschakelde in de kwartfinales van het tor nooi om de Europese voetbal beker, heeft zich ook geplaatst in de finale van de competitie om de Schotse beker. Woens dag versloeg Glasgow Rangers op eigen terrein in de halve finale Celtic met 41. In de eindstrijd komen de Rangers zaterdag 23 april op Hampden Park tegen Kilmarnock uit. HONGARIJE IN EINDTORNOOI. Het Hongaarse amateurteam, Olympisch kampioen in 1952, heeft zich geplaatst in de eind ronden van het. Olympisch voetbaltornooi. Woensdagmid dag versloeg Hongarije in een wedstrijd voor groep 7 van de voorronde 't team van Tsjecho- Slowakije te Bmo met 2—1. Bij de rust leidden de Hon garen met. 1—0. De stand in groep 7 (Euro pese zöne) van de voorronden is thans Hongarije 3 3 0 0 6 8—2 Tsjecho-Slowakije 2 0 111 1—2 Oostenrijk 3 0 12 1 1—6 DE TWEEKAMP OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP Tiende partij remise.'* De tiende partij in de twee kamp om het wereldkampioen schap tussen Botwinnik (titel-' houder) en Tal eindigde bij de 60ste zet in remise. Na tien par tijen heeft Tal met 5'/a4'/apnt de leiding. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van Mevrouw Wed. H. FRELIER— VAN SCHIJNDEL» betuigen wij U onze harte lijke dank. Fam. A. ROELSE VAN SCHIJNDEL. Terneuzen, april 1960. Donze-Visserstraat 65. Bondsautorljschool Axelsestraat 237-239 Terneuzen - Telefoon 2588 bij het Gulftankstation. 300 gram fijne VARKENSLEVER om te bakken 3 gemalen BIEFSTUKJES 3 SLAV IN KEN 100 gram BERLINER Zeljbedieningsslagerij Vlooswijkstraat

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5