o Nieuwe deviezenregeling voor het reisverkeer Gemeenteraad van Zaamslag VOOR- MARS-' MOE- De kathedraal van Milaan van luciferhoutjes Elke dag heeft zijn geheim LANDBOUW- IN DEXCIJFERS FEBRUARI Pijn - Pijn - Pijn AKKERTJES Woensdag 6 april 1960 VRIJE 16e jaargang na. 4953 Blijkens een gisteren in (le Staatscourant gepubliceerde de- vieïenbekendmaking en een aantal algemene vergunningen rail de Nederlandsehe Bank zal niet ingang van 8 april een ge heel nieuwe deviezenregeling voor het reisverkeer in werking treden, zowel voor ingezetenen als voor niet-ingezetenen. In de eerste plaats komen dan de bijzondere bepalingen welke gelden voor ingezetenen-houders \an een pas voor grensverkeer te vervallen; er zal dus geen verschil meer zijn tussen de re geling voor het reisverkeer en die voor het grensverkeer. Voor het kopen van reisdeviezen be hoeft men zoals in de praktijk veelal reeds gebruikelijk is niet meer in het bezit te zijn van een ..reispas". Iedere ingezetene mag nu ook reisdeviezen voor de hem vergezellende medereizigers kopen, in verband waarmede de oude regeling voor gezelschaps- reizen is ingetrokken. Het zal voorts aan ingezetenen zijn toegestaan voor een buiten landse reis van twee weken ten hoogste een bedrag van ƒ3000 (tot dusverre ƒ2000) aan reis deviezen te kopen; hierbij komt het afzonderlijke dagmaximum van 125 te vervallen. Het be drag van 3000 kan eventueel worden vermeerderd met 150 voor iedere dag, dat de buiten landse reis langer zal duren dan veertien dagen, echter maximaal voor vijf en zeventig extra dagen. Betreffende de langere duur van de reis evenwel moet de ingeze tene aan de Deviezenbank een schriftelijke verklaring afgeven. Mag men tot nu toe boven het bedrag aan reisdeviezen 200 gul den aan Nederlands geld op zijn reis meenemen, straks is men tot 300 vrij binnenlandse dan wel buitenlandse betaalmiddelen te kiezen. Vertoeft de reiziger-ingezetene eenmaal in het buitenland', dan kan hij zich bovendien in het bankverkeer een bedrag van maximum 1500 laten overma ken. In de nieuwe (ruime) rege ling is geen speciale voorziening voor de benzinekosten van auto mobilisten (tot dusverre ƒ600) meer opgenomen. De meegenomen betaalmidde len en geldswaardige papieren mogen behalve voor uitgaven terzake van reis- en verblijfkos ten en aankoop van goederen voor persoonlijk gebruik ook worden besteed voor het betalen van boeten, uitgaven voor medi sche hulp en juridische bijstand, alsmede voor reparaties aan auto's, motorfietsen e.d. De verplichting tot wederin voer van niet verbruikte betaal middelen en geldswaardige pa pieren is gehandhaafd, evenals de verplichting om deze zo spoe dig mogelijk na terugkeer in Nederland aan een deviezenbank ten verkoop aan te bieden, al thans voor zover de waarde er van meer is dan 3000. Ook is de bepaling gehandhaafd, dat de reiziger, als een ambtenaar van de douane er om vraagt, monde ling moet opgeven, welke be taalmiddelen en geldswaardige papieren hij uitvoert. Hij zal in dat geval ook de waarden en een gewaarmerkte nota betreffende eventueel gekochte extra reis deviezen moeten tonen. Omdat het kopen van reis deviezen niet meer alleen is toe gestaan aan degenen die zich tijdelijk naar het buitenland be geven, zullen emigranten voort aan ook onder de algemene rege ling voor het reizigersverkeer vallen. In verband hiermede is de afzonderlijke algemene vergun ning voor emigranten ingetrok ken. Tot dusverre mogen deze reizigers bij hun vertrek slechts een beperkt bedrag aan deviezen meenemen, t.w. 4000 voor ge zinshoofden en alleenstaande personen en 2000 voor elk ge zinslid. Op grond van de schrif telijke verklaring, dat men voor zeker 90 dagen twee weken plus tenminste 75 extra dagen) het land zal verlaten, zonder meer, zullen emigranten -per persoon ruim 15.000 kunnen meenemen. Ook de deviezenregeling voor reizen van niet-ingezetenen in Nederland wordt vereenvoudigd. De buitenlandse reiziger zal, ook indien hij voor meer dan 4000 aan betaalmiddelen bij zich heeft, geen in- en uitreisformulier meer behoeven in te vullen. Hij zal voorts zonder beperking over zijn tegoeden bij zanken kunnen beschikken (tot dusverre is dit gebonden aan een dagmaximum). (Advertentie) MIJNOPRUIMINGSDIENST STAK ZICH IN WESPENNEST. Spelende kinderen ontdekten maandag in het veld van de landbouwer P. van Lipzig te Vel den (L.) een gat van ongeveer 30 cm doorsnee en een meter diep te. De wanden liepen glad en loodrecht naar beneden, zodat men dacht dat een meteoriet of een projectiel was ingeslagen. De politie werd gewaarschuwd, die de burgemeester van Arcen en Velden verzocht maatregelen te nemen. Deze waarschuwde op zijn beurt de mijnopruimings- dienst, die ter plaatse voorzich tig aan het graven sloeg. Op an derhalve meter diepte vond men eenwespennest, waarvan de bewoners nog hun winterslaap bicken te genieten. Houtsnijder Albert Schenk uit Lousanne werkt reeds 21 jaren (Advertentie.) <xa?i een model van de kathe draal van Milaan. Hij heeft reeds 2 miljoen luciferhoutjes verwerkt. Bijzonder is, dat de knutselaar de kathedraal nog nooit in werkelijkheid heeft gezien. Alle details haalt hij uit de 122 foto's, die van de kathe draal in zijn bezit zijn. Vergadering van 28 maart. Voorzitter; H. D. Trimpe; Secretaris; J. W. Kusee. Aanwe zig alle leden. De voorzitter opent de verga dering door het uitspreken van het gebedsformulier, waarna de notulen van de vergadering van 1 februari j.l. ongewijzigd wor den vastgesteld. De ingekomen stukken worden overeenkomstig het voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. Van Gedep. Staten is bericht ontvangen, dat de minister van Binnenlandse Zaken bezwaar heeft tegen de vaststelling van de wijziging salarisverordening ambtenaren ter secretarie d.d. 15 december 1959 voor wat betreft de rang van schrijver-typist. Ge vraagd wordt dit raadsbesluit in te trekken en degeen, die een voudige administratieve arbeid heeft te verrichten, te betalen overeenkomstig de Algemene Loonregeling Jeugdig Rijksper soneel. Deze regeling is reeds in artikel 2 van bovengenoemde salarisverordening van toepas sing verklaard voor ambtenaren beneden de leeftijd van 21 jaar. B. en W. stellen voor aan het verzoek van de minister van Bin nenlandse Zaken te voldoen en de begroting 1960 dienovereen komstig te wijzigen. 'Zonder bespreking of hoofde lijke stemming verleent de raad hieraan zijn goedkeuring. Naar aanleiding van het ver zoek van het bestuur van de mu ziekvereniging „De Volharding" om eenmaal per week (op don derdagavond) voor de training van tamboers gebruik te mogen maken van het lege lokaal van de openbare lagere school, stel len B. en W. voor gunstig op het verzoek te beschikken. De raad gaat liermede zonder bespreking of hoofdelijke stem ming akkoord. Van de diaconie der Ned. Herv. Kerk is een verzoek ontvangen om een gedeelte van perceel sectie F no. 3273 ter grootte van 28 ca en gelegen tussen „Rustoord" en de tuin van de heer C. Hamelink van de ge meente te mogen huren, zulks in verband met de beperkte ruimte vóór de hoofdingang van „Rust oord". B. en W. stellen voor dit ver zoek in te willigen en bedoeld perceeltje grond tot wederopzeg ging aan genoemde diaconie in gebruik te geven tegen een ver goeding van 1 per jaar. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming gaat de raad hiermede akkoord. MEDEDELINGEN Op 19 februari 1960 werd aan besteed de bouw van een nieuwe twee-klassige openbare lagere school in het uitbreidingsplan. Het werk is gegund aan de laag ste inschrijver de heer L. de Bruijn en Zn te Hulst voor 57.450. In de zaak De Klerk betreffen de pacht uitbreidingsplan heeft het Pachthof te Arnhem zijn ar rest bepaald op 11 april a.s. Met d'e heer De Klerk is over eenstemming bereikt over het uit de pacht geven van het ge deelte grond in het uitbreidings plan, liggende tussen de zuid grens van de Gerard van der Nissestraat en het verlengde van de zuidelijke grens van het aan de heer A. J. de Visser verkochte perceel bouwgrond. Ook hier voor zal weer de door het Pacht hof vast te stellen vergoeding moeten worden betaald, plus een vergoeding voor reeds aan het land verrichte werkzaamheden, berekend naar 122 per ha. B. en W. stellen voor hiermee akkoord te gaan. Aldus besloten zonder bespre king of hoofdelijke stemming. Voorstel vaststelling voorschot ten op de gemeentelijke vergoe dingen 1960 Ingevolge de Lager Onderwijswet 1920 voor (le bij zondere scholen. Ingekomen zijn de verzoeken van de Vereniging tot bevorde ring van Geref. Lager schoolon derwijs en van de Vereniging voor Chr. Volksonderwijs om voorschot op de gemeentelijke vergoedingen over 1960 voor de scholen Riemensstraat en Reu- zenhoek en Polderstraat. Het bedrag per leerling als be doeld in art. 103, 5e lid der Lager Onderwijswet 1920 werd bij raadsbesluit d.d. 9 november 1959 vastgesteld op 45. Het aantal leerlingen over 1959 van bovenvermelde scholen was volgens de maatstaf van art. 28 der L.O. wet 1920: school Rie mensstraat 131; school Reuzen- hoek 56 1/3 en school Polder straat 127 1/3. B. en W-stellen voor de voor schotten als volgt vast te stel len: Vereniging tot bevordering van Geref. Lager schoolonderwijs: school Riemensstraat 5.895; school Reuzenhoek ƒ2.535. Vereniging voor Chr. Volkson derwijs: school Polderstraat 5.730. Aldus besloten zonder bespre king of hoofdelijke stemming. Voorstel verkoop grond in het uitbreidingsplan. Ingekomen is een verzoek van de heer P. J. Pladdet, Plein 10 om aan hem een perceel bouw grond in het uitbreidingsplan te verkopen voor de bouw van een woning. B. en W. stellen voor aan de heer Pladdet, voor de prijs van 5,60 per m2 en voorts onder de gebruikelijke voorwaarden, een perceel bouwgrond te verkopen ter grootte van 250 m2 en ge legen naast het laatstelijk aan de heer A. J. de Visser verkochte perceel. De te bouwen woning komt dan op de hoek Gerard van der Nissestraat en het verlengde van de Koepoortstraat. Z.h.s. aldus besloten. Voorstel tot de bouw van 2 woningwetwoningen. Van Ged. Staten van Zeeland is bericht ingekomen dat uit het contingent Zeeland 1960 aan deze gemeente 2 woningwetwoningen zijn toegewezen. B. en W. stellen voor: a. onder voorbehoud dat de van het rijk te vragen geldelijke steun voor de financiering worde verkregen, de twee wo ningen te bouwen in de Ge rard van der Nissestraat, ach ter de woningen van de heren De Vos en Buijze; b. uit 's rijkskas aan te vragen en te aanvaarden: le een zo hoog mogelijk grondvoorsehot door LUIS A-MAR IA LINARES Volgens mededeling van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek bedroeg het algemeen landbouwprijsindexcijfer in fe bruari 101 tegen 107 in de voor afgaande maand (februari 1959 eveneens 107). Voor de akkerbouwprodukten daalde het groepsindexcijfer van 127 tot 123 (februari 1959: 122). Vrijwel aile produkten in deze sector vertoonden een prijsdaling. Het groepsindexcijfer voor de veehouderijprodukten liep terug van 101 tot 95, voornamelijk als gevolg van de lagere prijzen voor eieren 7) en melk 10). Vergeleken met februari 1959 (103) ligt het 8 punten la ger. Het groepsindexcijfer voor het totaal der kostenfactoren onderging t.o.v. de voorafgaan de maand een geringe daling als gevolg van de lagere prijs voor voederstoffen, n.l. van 139 tot 138 (februari 1959 eveneens 138). (Basis 1949 50-1952/53 100). (Nadruk verboden.) Hij liet de auto voor het huis stoppen en boog zich even over haar been om het portier open te maken. Olga deinsde onwillekeurig terug toen ze zijn nabijheid voel de. het uiterlijk van een zoet en altijd bang kind", voegde hij er bij. Fina stond in de hal onderaan de trap. Ze scheen geheel van streek te zijn. „Waarom is u uitgegaan zon der het me te zeggen?" zei ze bits. En ze voegde er zachter bij: „Ik was ongerust." „Ik wist niet dat ik toestem ming moest vragen om een wan deling te maken", zei ze, de eet kamer binnengaande. „En dat nog wel met mijn trui, zoals ik zie", spotte Xavier. Ze rukte hem haastig af. „O, neem me niet kwalijk „Het hindert niettussen broer en zuster. Kijk, ik heb wat tijdschriften en kranten voor je meegebracht, je zult ze misschien wel willen lezen." „Dank je." Ze nam een blad op en liep er mee naar de haard, maar plotse ling voelde zij zich niet meer in staat zo'n hele avond tegenover Xavier te zitten. Ze excuseerde zich „Als je het goed -vindt wil ik liever naar bed gaan." „Wat?.... Laat je me alleen?" Het leek werkelijk of het hem speet. „Wil je niet eten?" „Ik heb geen trek. Ik wil het liefst slapen, ik ben nog moe van gisteren." „Zoals je wilt. Ik zal hier, net als gisterenavond, over je slaap blijven waken." Zoals gisterenavondZou hij weer op die jammerende viool gaan spelen en de nachtelijke stilte verstoren? Misschien zou hij niet drinken als ze hem ge zelschap bleef houden. Even aar zelde ze toen zag ze zijn spotten de blik en zag ze van 't offer af. „Goede nacht, madame Lez- cano." In haar kamer nestelde ze zich, worstelend met de slaap, dicht bij het vuur in een makkelijke stoel. Een ziekelijke nieuwsgie righeid had zich van haar mees ter gemaakt. Ze wilde weten, of Xavier weer viool zou gaan spe len. Ze sliep echter al gauw m. Ze werd met een schok wak ker met het gevoel, dat er iets gebeurd was, wat wist ze niet. Ze sprong met bonzend hart op. Ze luisterde. Was het de viool? Nee, het was een luide stem. De stem van een vrouw. Had ze gedroomd? Verwonderd dat ze niet in bed lag keek ze om zich heen. De ka mer zag er precies zo uit als al tijd. De cretonne gordijnen, het kleine tafeltje naast de stoel, de ladenkast, met.... Maar waar was het portret van André ge bleven? Ze zocht overal. Het leed geen twijfel: iemand had het weggenomen. Ze kon zich niet herinneren of het er die avond toen ze binnen kwam nog gestaan had. Ze had onmiddel lijk haar deur op slot gedraaid dus niemand had binnen kunnen komen terwijl ze sliep. Het por tret moest dus eerder zijn weg genomen. Maar door wie? Ze liep naar de deur en legde er haar oor tegen. Ze hoorde vaag het geluid van driftige stemmen. Ze liep de gang op, sloop naar de trap en bukte zich om tussen de brede, donkere stijlen van de leu ning heen te kijken. Ze onderscheidde de gestalte van Xavier, die heen en weer liep en telkens met zijn stok tegen de meubels sloeg. En ze hoorde Fina, op nerveus-huileri ge toon zeggen: „Het is niet mogelijk.... dat iemand zo'n laagheid zou durven begaan.Een schande is het!. Eeneen „Een heldendaad", verbeterde Xavier, hartelijk lachend. „En ik feliciteer je er mee." En weer de stem van Fina: „Als u aldoor praat kan ik niets verstaan." „Ik heb je gezegd: hang de hoorn weer op. Je zult Olga nog wakker maken met je ge schreeuw. Die vervloekte tele foon. De telefoonEr was dus te lefoon in huis. Waarom had ze niet eerder aan die mogelijkheid gedacht? Het toestel had zeiver verstopt gestaan onder één van die stoflakens. Ze liep een paar treden de trap af op gevaar af door Xavier te worden ontdekt, maar die bleef lachen en keek haar kant niet uit. Hij had het druk met Fina, die nog altijd de hoorn van de telefoon in de hand hield. Het toestel stond op de tafel. „Ik begrijp, dat het voor jou onaangenaam is", ging Fina voort „maar laten we de moed niet ver liezen." „Nee, die verliezen we niet", neuriede Xavier binnensmonds. Fina hing de hoorn op de haak. Ze huilde. „Niet huilen, ouwe harpijzei Xavier spottend. „Harpijen hui len niet, en als ze per ongeluk huilen stoten ze een gebrul uit als heksen." „Houd je mond. Ik verdraag niet. „O, jawel, .je verdraagt het best, idioot! Je verdraagt alles wat het mij behaagt je te laten verdragen.... Nu is het mijn beurt om te lachen. Om jou en je geniale baas.... die dacht alles op zo'n meesterlijke manier te hebben uitgedacht." „Lach maar, als je dat prettig vindtLach maar, gek die je bent.... Als je je hersens ge bruikt zul je begrijpen dat wat gebeurd is even nadelig is voor jou en voor je moeder.... als voor het museum Lezcano...." (Wordt vervolgd.) 2e een zo hoog mogelijk bouwvoorschot; 3e een zo hoog mogelijke jaarlijkse bijdrage in de ongedekte jaarlijkse kos ten, voortspruitend uit de normale exploitatie van de woningen c. hen te machtigen al datgene te doen dat nodig is om tot de bouw van de twee wonin gen te geraken. De voorzitter deelt mede, dat het in de bedoeling ligt deze woningwetwoningen in de maand april aan te besteden. De raad gaat hiermede z.h.s. akkoord. Voorstel wijziging Verordening op de keuringsdienst van slacht dieren en van vlees in de ge meenten Axel, Koewacht, Over slag, Zaamslag en Zuiddorpe. In verband met het ontslag per 1 april a.s. van de Keuringsdie renarts te Zaamslag zal de aan gifte voor het slachten niet meer aan diens adres kunnen geschie den. Artikel 4 van de Verordening dient daarom zodanig te worden gewijzigd dat de aangifte voor slachtingen na 31 maart 1960 alleen kan geschieden bij het bu reau van de vleeskeuringsdienst te Axel. B. en W. stellen voor de door burgemeester en wethouders van Axel voorgestelde wijziging van de Verordening vast te stellen. Aldus z.h.s. besloten. Voorstel inzake afwijking van de garantiebepalingen voor geld leningen Stichting Protestantse Ziekenzorg Zeeuws-Vlaanderen. In overleg met de gemeenten Axel, Hoek en Terneuzen en de Provinciale Griffie wordt voor gesteld aan de te verlenen toe stemming om af te wijken van de bepalingen van de garantie- besluiten de volgende voorwaar den te verbinden: a. dat voor de te verkopen grond een prijs wordt gevraagd, welke niet minder bedraagt dan de hoogste in de gemeen te Terneuzen gangbare prijs van bouwrijpe grond ten be hoeve van de bouw van wo ningen b. dat de ontvangsten wegens de verkoop van bedoelde grond volledig moeten wor den aangewend voor extra aflossing op door de genoem de stichting aangegane geld leningen, waarvan de betaling van hoofdsom, rente, aflos sing, boete en kosten door deze gemeente mede zijn ge garandeerd bij de hiervóór genoemde raadsbesluiten. De heer Koster, die als verte genwoordiger van de gemeente bekend is met dit verzoek, deelt mede dat in de desbetreffende vergadering een prijs van 9 per m2 werd genoemd. Spreker zou in overweging willen geven, dat de raad zelf een minimumprijs bepaalt. De heer De Visser is van oor deel, dat het beter is, dat het be stuur van het Juliana-zieken- huis de grondprijs bekend maakt. De voorzitter merkt op, dat hier niet bekend is welke prijs voor bouwgrond in de Leeuwen laan wordt betaald. De heer De Visser gelooft dat het meest aan te bevelen is, dat de afgevaardigde van de gemeen te, de heer Koster, op de be stuursvergadering van het Julia- na-ziekenhuis naar eigen inzicht zijn besluit neemt. De voorzitter zegt dat uitein delijk Gedep. Staten zelf de prijs van deze bouwgrond wel zullen vaststellen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.st. aangenomen. Voorstel tot vaststelling van een premiespaarregeling voor het gemeentepersoneel. Bij K. B. dd. 20 febr. 1960 is, ingaande 1 maart 1960, vastge steld een premiespaarregeling voor de rijksambtenaren. B. en W. stellen voor deze re geling met de daarbij behorende uitsluitingsvoorschriften van overeenkomstige toepassing te verklaren voor het gemeenteper soneel. Ten hoogste mag 5% van de pensioensgrondslag worden ge spaard. echter tot een maximum van 600 per jaar. Elk bedrag, dat na beëindiging van het jaar waarin het is ge spaard, 4 jaren onafgebroken op de spaarrekening heeft gestaan, komt voor premiëring in aan merking. De premie bedraagt 25 van het gespaarde bedrag voor per soneel met een pensioensgrond slag van ten hoogste 7200 en 15 voor personeel met een pensioensgrondslag van meer dan 7200. In beide gevallen be draagt de premie maximaal 90 per jaar. Bedragen die worden besteed ter verwerving van duur zaam bezit, of als periodieke be taling daarvoor, komen even eens voor premie in aanmerking binnen het gestelde maximum. Naar de gegevens op het ogen- (Advertentie) elke minuut is te lang neem vlug Akkertjes flitsen de pijn wee blik kan per jaar maximaal wor den gespaard ongeveer 1800, ïrm aanmerking komend voor een premie van 15 en ongeveer 800, in aanmerking komend voor een premie van 25 Totaal aan premie maximaal 470. Het voorste] van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. worden de begro tingen dienst 1959 en 1960 door de raad z. h. st. goedgekeurd. Voorstel verlening garantie be vrijdingsfeest 1960. Ingekomen is een verzoek van het bestuur van de Oranjevereni ging om een garantie te willen verlenen van 1000 voor de uit gaven ter gelegenheid van de voorgenomen viering van de be vrijdingsdag op 5 mei a.s. B. en W. stellen voor deze ga rantie te verlenen. Z.h.s. of bespreking verleent de raad hieraan zijn goedkeuring. Voorstel salarismaatregelen ge meentepersoneel. B. en W. stellen voor om voor het personeel der gemeente, wier bezoldiging van gemeentewege wordt geregeld, overeenkomstige maatregelen te treffen als voor het rijkspersoneel betreffende 5 salarisverhoging, huurcom- pensatie, kinderbijslag en wat daarmee verband houdt, een en ander zoals aangegeven is in de circulaire van de minister van Binnenlandse Zaken d.d. 24 mrt 1960. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. of bespreking aangeno men. Voorstel vaststelling nieuwe Algemenie Politieverordening. B. en W. stellen voor vast te stellen een nieuwe Algemene Po litieverordening. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aanvaard. Omvraag. De heer Van Vadsaiul zou gaarne vernemen wanneer de nieuwe verkeersborden in de be bouwde kom zullen worden ver plaatst. De vooorzitter antwoordt, dat door Ged. Staien een nieuwe grens van de kom zal worden vastgesteld. Zodra dit is ge beurd, zullen de borden op de juiste plaatsen worden gezet. De heer De Jonge vraagt hoe ver het staat met de verbetering van de fontein op het Plein. De voorzitter zegt, dat aan de directeur van de Gemeenschap pelijke Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht, de heer Roe- lands, is gevraagd om een ont- werp-tekening van een fontein met begroting der kosten te ma ken, maar door ziekte van de heer Roeiands is deze nog niet ontvangen. De heer Koster merkt op, dat dit plan reeds sedert oktober lopende is en zou nu wel tot een definitieve beslissing willen komen, d.w.z. dat op dit prach tig plekje een inderdaad mooie fontein zal verrijzen. De voorzitter wijst er op, dat daarmede wel een bedrag van 2 a 3000 gulden zal zijn gemoeid. De heer Van Hoeve is er sterk voor, dat daar een mooie fon tein zal komen. De heer De Kraker zou ér de voorkeur aan geven, dat het uurwerk van de toren werd ver licht. De heer Florusscn vraagt om in de eerstvolgende vergadering een schetstekening met kosten- begroting aan de raad ter be oordeling over te leggen. De voorzitter zal hier gaarne gevolg aan geven. De tegen woordige fontein heeft ƒ400 ge kost, maar men dient wel te be denken, dat het ditmaal om een belangrijk hoger bedrag zal gaan en men dient zuinig met het te besteden geld om te gaan. De heer De Visser vindt de nog resterende tijd vóór 5 mei te kort om de fontein gereed te hebben. Men moet zich geens zins haasten, want het is toch de bedoeling om, indien de fi nanciën zulks toelaten, een sier lijke fontein te plaatsen. Wan neer men iets moois wil aan schaffen, moet men echter niet op een paar honderd gulden zien. De voorzitter zegt, dat in de eerstvolgende vergadering een beslissing zal kunnen worden genomen. De heer Van Hoeve merkt op, dat het dan wel erg laat wordt, want de zomer nadert snel. De voorzitter vindt het beter toch maar te wachten tot de vol gende vergadering. Dit betekent slechts een vertraging van een paar maanden. De raad gaat tenslotte hier mede akkoord. Aan het slot der vergadering gekomen, dankt de voorzitter de leden voor de prettige sfeer bij de besprekingen en spreekt het dankgebed uit.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5