Uit de Provincie raHNISClU?^,AiRSBEURS BOUW EN TRANSPORT UITRUSTINGEN VOOR INDUSTRIE EN OPENBARE DIENSTEN Frituren zonder spatten Lezers DELFRITE Binnenlands nieuws De ontwapenings-besprekingen Kantongerecht Terneuzen [Gemeente TERNEUZEN die schrijven U maakt er méér van met CALVE Radio en Tc \lNSDAG WOENSDAG ÊÊKmmÊÊK DONDERDAG Ê^mmWÊ/ VRIJDAG ZATERDAG ÊF^^KÊ ZONDAG MAANDAG DINSDAG V/OENSDAG DONDERDAG 5 Iff 6 M 7 /if 8 UJ9 Hf fT] 12 M 13 W 14 APRIL APRIL -^f dPfilt APR/L APRIL APRJ; APRIL APRIL g APRIL J APRIL ra* Doctoraal examen psycho logie. Aan de Rijksuniversiteit ie Utrecht slaagde voor het docto raal examen psychologie onze oud-stadgenote mej. M. L. de Klerk. Ongeval. Gistermiddag te half twee raakte op de hoek van de Willem Kïoosstraat - Erasmusstraat, de heer J. J. M., wonende in de Wil lem Kïoosstraat, door onbekende oorzaak de macht over het stuur van zijn motorrijwiel kwijt, ten gevolge waarvan hij het trottoir opreed en zodanig kwam te val len. dat hij in een aldaar liggend volkstuintje terecht kwam en buiten bewustzijn bleef liggen. Dokter J. J. J. v. d. Griek con stateerde dat de heer M. een her senschudding had opgelopen, waarop hij hem naar het Julia- na-ziekenhuis liet vervoeren. Verkeersongeval. Te half drie had gistermiddag op de hoek van het kantonge recht een aanrijding plaats tus sen een motorrijwiel, bereden door de heer F. v. d. P., en een auto, bestuurd door de heer B., beiden wonende alhier, doordat eerstgenoemde geen voorrang verleende aan het van rechts; komend verkeer. Motor en auto werden licht be schadigd. Brandje. Gisteravond te 8 uur werd de brandweer gealarmeerd wegens een bermbrandje nabij de ingang van de begraafplaats, waar een persoon een hoop afval in brand had gestoken, doch niet in staat Week het vuur, dat zich uitbreid de. te doven. Met een nevelspuit heeft daar op de brandweer de vlammen ge doofd. Aanbesteding verbouwing winkelpand. Gistermorgen werd door het architectenbureau De Bruijne in hotel „Centraal" aanbesteed het verbouwen van een winkelpand voor rekening van de firma P. ■J. van de Sande te Terneuzen. Hiervoor werd als volgt inge schreven F. L. en R. Haers te Philip pine voor ƒ50.100; L. W. Hame link te Zaamslag voor 49.985; A. J. Herrewegh te Lamswaarde voor ƒ47.300; W. A. Nieuwelink te Terneuzen voor ƒ47.000; E. W. van Driessche te Kuitaart voor ƒ46.900; Fa. P. W. Nieuwe link te Terneuzen voor 46.750; J. Kolijn te Terneuzen voor f46.500; Fa. A. J. de Visser Zn te Zaamslag voor 43.822; Fa. Gebrs Simons te Terneuzen voor ƒ43.645 en P. Hamelink te Hoek voor 42.700. De gunning werd aangehou- tten. Vergadering Jeugdraad. Onder voorzitterschap van de heer E. de Groene vergaderde gisteravond de Jeugdraad in de raadszaal van het gemeentehuis om een tamelijk lijvige aganda af te werken. De voorzitter dankte degenen die hebben medegewerkt aan de ssföecte voor het afscheidsge- rse&enk aan mr. Tellegen. Hij «deelde verder mede dat de stu diedagen in Axel over het alge meen zeer vruchtbaar zijn ge- ■wecst. Door de secretaris, de heer M. J. Harte, werd een uitvoerig jaarverslag uitgebracht, waar- vaar de voorzitter hem dank be tuigde. Bij monde van kapelaan L. Matthïjssen werd verslag uitge bracht van de bevindingen van de kascommissie. Hierop waren geen aanmerkingen. Ook deze commissie werd dank betuigd voor haar arbeid. Een punt van langdurige be sprekingen was de 5 mei-viering De Terneuzense Jeugdraad staat in contact met het Oranje comité onder voorzitterschap van de heer D. van Es. Door de Jeugdraad zal uitsluitend dat deel worden verzorgd, dat met de jeugd heeft te maken. In grote trekken komt het programma op 5 mei er als volgt uit te zien: In de morgenuren voor de kleintjes: opvoering van de kin deroperette „Repelsteeltje" door de meisjes van de openbare Ulo en het openbaar Lyceum. In de voormiddag is er voor de volwassenen een voordracht door de heer H. Brekemeijer in het Concertgebouw; David en Go liath". Voor de jeugd is er in de na middag een „Ganzebordspel" en zijn er verder sportwedstrijden voor de leerlingen van Lyceum, L. T. S., U. T. S., Ulo-scholen en huishoudschool n.l.: estafette lopen voor meisjes en veldlopen voor de jongens. De heer P. v. d. Goes en de sportleraren heb ben hier de leiding. Er zal ook een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen Terneu zen en een Brabants elftal ey waarschijnlijk is er des avonds een gemaskerde lampionoptocht. Voor één en ander zijn fraaie prijzen beschikbaar in de vorm van bekers en medailles. Sluiskil zal dit 5 meifeest zelf standig vieren. De voorzitter bracht vervol gens de „Doe Open"-actie ter sprake. Voor Terneuzen en Sluis kil zijn 2500 sleuteltjes beschik baar gesteld die a 0,25 minium worden verkocht. Er kunnen hiervoor ook andere aktiviteiten worden georganiseerd. Vanuit de vergadering werd hierbij de opmerking gemaakt dat de opvoeders in het alge meen afwijzend staan tegenover het doen meewerken aan akties door kinderen omdat er vaak te grote geldbedragen mee ge moeid zijn. Dit werd door de voorzitter be aamd, maar Terneuzen mag niet achterblijven nu men eenmaal deze maatregel heeft genomen. Op 14 juni a.s. gaat de Ter neuzense Jeugdraad haar tweede lustrum op eenvoudige, doch passende wijze vieren met een feest vergadering. De heer De Groene verzocht om suggesties voor het volgende winterprogramma. Hierbij dacht men voornamelijk aan lezingen en voorlichtingen door het zake kundige sprekers om leidsters en leiders vertrouwd te maken met de vele problemen op jeugdge- bied. Na sluiting door de voorzitter werd het agandapunt „Huisves ting organisatie" in besloten ver gadering besproken. Opname, 5 tellen na nu over uit dat zovelen aan de op roep gehoor hadden gegeven. Spreker zeide dat er op Hoek al eens meer een Oranjevereniging is geweest, maar dat telkens zodra de feestelijkheden voor-, bij waren, dit comité werd ont bonden. Na dit kort inleidend woord van de burgemeester, werd men het er over eens, dat een Oran jevereniging moest worden opge richt, waartoe werd besloten en direct werd overgegaan tot de verkiezing van een bestuur, met het resultaat dat tot voorzitter werd benoemd burgemeester Hanssens, terwijl mede tot be stuurslid werden benoemd de heren dokter Hofstee, J. de Vis ser. P. de Potter, J. C. Verhoef. J. Verhage en J. de Putter Brandes. Verder werd op voorstel van de voorzitter besloten tot een actie voor ledenwerving en voor donateurs, waardoor er wellicht de gebruikelijke huis-aan-huis collecte overbodig zal worden. Te Hoek is om diverse feeste lijkheden te organiseren, een Oranjevereniging hard nodig. Tot slot wekte de voorzitter de aanwezigen op om vrienden on kennissen er op te wijzen, dat een ieder lid van de Oranjever eniging dient te worden. Aan het slot van de bijeen komst dankte de voorzitter allen hartelijk voor hun medewerking, waarna het bestuur nog bijeen bleef om enige huishoudelijke onderwerpen te bespreken. RETRANCHEMENT Gouden huwelijk. Het. echtpaar Iz. Luteijn en A. A. '15, Luteijnde Bliek vierde onder grote belangstelling zijn 50-jarige echtvereniging. Beide bejaarden genieten nog een uit stekende gezondheid. Ouderavond, De leerlingen der o. 1. school kunnen terugzien op een uitste kend geslaagde uitvoering. Zij boden een toneelprogramma aan, dat zij heel vlot afwerkten. Alle scholieren hadden een aandeel aan deze avond. De toneelstuk jes vielen goed in de smaak. Ach tereenvolgens speelden zij, onder leiding van het onderwijzend personeel en de oudercommissie: De rode muiltjes, De toverappels, Tien nikkertjes en Avonturen met de toverkist. Vooral dit laatste nummertje deed het best. De secretaris van de ouder commissie bracht een berijmd verslag uit van de driedaagse schoolreis naar Gelderland. Het voltallig college van B. en W. toopde zijn belangstelling voor deze toneelavond. Burgemeester J. A. Leenhouts sprak, in welge kozen bewoordingen zijn waar dering uit voor het gebodene. Mede bracht hij dank aan het onderwijzend personeel en de oudercommissie voor het voor bereidende werk, dat, naar hij het noemde, tot zulke uitsteken de prestaties had geleid. Leerzame avond. De Ned. Herv. Vrouwenver eniging en de Vrouwenbond van het N.V.V. hadden een gezamen lijke samenkomst in de Gemeen tezaal, waar de wijkverpleegster zuster De Jonge uit Cadzand een interessant en leerzaam praatje hield over de volksgezondheid in vroegere tijden en nu. Mevr. M. Hougde Voldere sprak een welkomstwoord. Na haar inleiding beantwoordde zus ter De Jonge talrijke vragen. Het was een geslaagde avond, waarbij de gezelligheid nog werd opgevoerd met samenzang en een verloting. IJZEN DUKE Naar de Ossewei! Gisteravond werd IJzendijke weer opgeschrikt door een hels lawaai van potdeksels en aller lei andere attributen. Met trac tor en aanhangwagen voerde de jeugd een grote pop en sleu tel naar de woning van Theo Aerssens, die als vrijgezel zijn 30ste jaardag vierde. Onder grote belangstelling nam de nieuwe osseweibewoner de sleutel en stropop in ont vangst, waarna de jeugd de ge bruikelijke tractatie werd toe geworpen. Bevrijdingscomitè kwam bijeen Onder leiding van de hêer A. G. Calon kwam in de raads zaal het comité voor de 5 mei viering bijeen. Hier werden de plannen voor een gepaste viering nader uit gewerkt, waarbij vooral de kin deren hun deel zullen krijgen. Ook werd besloten om op 4 mei de ingezetenen die bij de bevrijding de dood vonden, te herdenken in diensten in de Nederl. Hervormde en Katho lieke kerk en een stille omgang- naar de begraafplaats, waar een krans zal worden gelegd; terwijl behalve van de open bare gebouwen ook aan de in gezetenen zal gevraagd worden de vlag halfstok uit te steken. ZAAMSLAG Gemeentelijke Badinrichting. Gedurende de maand maart zijn in de gemeentelijke badin richting alhier 913 baden ge- bruikl. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van de Rijks politie alhier zijn de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven, welke terug te beko men zijn bij de daarachter ver melde adressen Paar kinderwanten, Riemens- straat 2; leren herenportemon- naie, Puntstr. 11leren broek riem, Temeuzensestr. 25; da- meswant, Drie Schouwenstr. 4; badhanddoek, Polderstr. 35 en een zwarte dameshandschoen en een armband, Plein 21. BEVRIJDIXGSKAART EN VUUCHTELINGENPOSTZEGELS Het plaatselijk Comité voor de jaarlijkse postzegelacties wijst er op. dat morgen.7 april, de verkoop begint van de „Vluchte- iBagenpostzegels", n.l. één van 12 -F 8 ct en één van 30 10 ct en tevens de verkoop van de JBevrijdingskaarten" (5ct), die, beplakt met één of meerdere :zegels, aan onze Vorstin verzon- ■slm kunnen worden, welke mani- .festatie beoogt te zijn een per soonlijke bijdrage tot het dank nfler van het Nederlandse Volk u»ar de bevrijding van ons va- tferiand. Op een nader aan te kondiging fiidstip zal H. M. Koningin Julia na de grootte van het dankoffer persoonlijk bekend maken. Moge de bevolking van Terneu zen niet achterblijven in het tot uiting brengen van hun dank baarheid over de bevrijding van ,ons land en de steunverlening aart hen die in vluchtelingen kampen verblijven en speciaal :sm. de kinderen van deze ont- bmnden. HET COMITÉ. Een zeer groot aantal, in hoofdzaak jeugdige, bezoekers hebben gisteravond in het Con certgebouw van een uitzonder lijk amusementsprogramma ge noten, dat door Radio-Tazelaar en N. V. „Phonogram" (Amster dam) werd aangeboden. Het was een bont en afwisselend pro gramma. dat geleid werd door de heer F. Hartog en waarin artis- ten als George de Frétès en zijn Royal Hawaiien Minstrels, Joop de Knegt. de „Zangers zonder naam", de Limburgse zusjes, Rita Corita en The Stefani's op traden en waarbij Harry de Groot voor de muzikale begeleiding zorgde. Allemaal sterren van de radio en de T.V. die de aanwezi gen in levende lijve voor zich hoorden en zagen en waarvan ook talrijke gramofoonopnamen in de handel zijn. De belangsteling van het pu bliek voor de gramofoonplaat neemt hand over hand toe. Voor een gedeelte kan dit worden toegeschreven aan het veelvuldig optreden der artisten voor de radio en de T. V., en heel vaak aardige liedjes of orkestnum mers weten te brengen die de luisteraars graag willen horen op een moment dat zij dit be lieven, maar zeker speelt daar in de technische vooruitgang een grote rol. De grote maatschappijen (en Philips neemt daar een bijzonde re plaats in) hebben in de weer gave een dusdanige technische volmaaktheid bereikt, dat het bezit van een gramofoonplaten- collectie meer en meer begeerd wordt. Dit de bezoekers duidelijk te maken, was wel het belang rijkste doel van deze avond, en daarin is Radio Tazelaar en de N. V. „Phonogram" ten volle geslaagd. HOEK. Oranje-vereniging opgericht. Maandagavond werd op de Gemeentelijke Gehoorzaal een vergadering gehouden ten doel hebbend het oprichten van een Oranjevereniging. Deze vergadering werd ge opend door burgemeester Hans sens. In zijn welkomstwoord sprak de burgemeester er zijn vreugde Omdat DELFRITE een vet is van speciale samenstelling, kunt U het tot zeer hoge temperaturen verhitten. DELFRITE is daardoor een ideaal frituurvet, dat niet spat, niet schuimt, niet walmt! Ook niet bij bakken en braden van vis en vlees. Want ook daarvoor is DELFRITE bij uitstek geschikt. FRITUURVET 0 cpn 1.112.100 Zitting van dinsdag 5 april. Het kantongerecht was in deze zitting samengesteld door de kantonrechter mr. H. J. van den Belt en de officier van Justitie mr. Ph. M. van Schenkenberg van Mierop. T. V. te Hoek heeft met een tractor over de Westkade te Sas van Gent gereden zonder dat deze voorzien was van een deug delijke spiegel. Hiervoor werd een boete geëist van 15 of 3 dgn. Uitspraak 12,50 of 3 dagen. B. J. T. te Hontenisse heeft op 25 februari aldaar gereden met fiets zonder dat déze voorzien was van een deugdelijk achter licht. Eis en uitspraak 5 of 1 dag. P. de F. te Axel was ten laste gelegd, dat hij met zijn tractor met aanhangwagen over de rijksweg AxelSluiskil gereden en dat hij meer dan een kwartier na zonsondergang zonder ver lichting had gereden. Eis en uitspraak 2 x 5. B. de W. te Hontenisse reed met zijn tractor en aanhangwa gen met te veel verlichting. Hij had n.l. voor het tegemoetkomend verkeer zijn grote lichten niet gedempd. Eis 20 of 4 dgn. Uitspraak 12,50 of 3 dagen. P. de D. te Goes heeft met zijn auto op de rijksweg van Hulst- Tivoli gereden, met een grotere snelheid dan wettelijk was toe gestaan. Het argument van D. dat hij haast had, maakte weinig indruk omdat haast altijd de oorzaak is van te grote snelheid. Eis ƒ25 of 5 d'gn. Uitspraak ƒ20 of 4 dagen. W. J. V. te Terneuzen moest zich verantwoorden omdat hij rijdende met zijn auto te Hulst op 23 februari bij een kruising van wegen geen voorrang had verleend aan van rechts komend verkeer. Eis en uitspraak 30 of 6 dgn met toewijzing van civiele schade ontstaan aan een auto welke door deze overtreding is ont staan. J. de R. te Axel reed op 18 maart met zijn auto te St. Jan steen en de verkeerspolitie zag dat dé afschermspatsehermen niet op de juiste wijze waren aangebracht. De R.. die niet aanwezig was, had als verdediging tegen de verbalisant aangevoerd, dat hij deze schermen wél juist had aan gebracht. Uit de toelichting van de ver balisant bleek, echter, dat aan de wettelijke voorschriften niet was voldaan. Eis en uitspraak 6 of 1 dag. J. W. te Axel stond' terecht omdat hij op 12 februari met een dusdanige snelheid heeft gere den, dat hij niet tijdig kon stop pen toen een voor hem rijdende auto tot stilstand kwam. Ter zitting bleek tijdens het verhoor, dat de bestuurder van de vóór hem rijdende auto van de firma P.. J. S. te Axel te plotse ling heeft gestopt. Tevens bleek dat van deze auto de handrem niet deugde, ook de ruitenwisser was niet in orde, hetgeen ook met de achterlichten het geval was. De officier achtte de tenlaste legging aan W. niet bewezen en vroeg vrijspraak. Tegen de firma S. eiste hij resp. 10, 5 en 15 of 2, 1 en 3 dagen. Uitspraak conform de eis. J. B. D., schipper, moest zich vei antwoorden omdat hij na aan varing op 19 nov. 1959 op aan vraag niet de nodige gegevens heeft verstrekt. Eis en uitspraak 5 of 1 dag. M. P. M. H. te Terneuzen was bekeurd omdat hij met zijn auto over de Korte Kerkstraat te Terneuzen geen doorgang heeft verleend aan verkeer ko mende uit de Dijkstraat. Hier door is een aanrijding ontstaan op de kruising. Hoewel ter zitting bleek, dat de andere auto de kruising met te grote snelheid is genaderd, wordt tegen H. een formele boe te gevraagd van ƒ5 of 1 dag. Tegen de andere bestuurder L. A- G. uit Terneuzen, die niet aanwezig was. wordt een boete van 50 gevraagd. Uitspraak tegen H. schuldig verklaring zonder strafoplegging. V. werd conform de eis ver oordeeld tot 50 of 10 dagen. M. W. S., chauffeur te Goes, stond terecht omdat hij met zijn vrachtauto achteruit door een uitrit is gekomen op de Molen straat te St. Jansteen en hierbij een aankomende auto heeft gehinderd. Deze wagen is met een bocht om de vrachtauto heen moeten rijden. Eis en uitspraak 7,50 of 2 d. H. J. H. te Goes heeft niet ge- Prof. Hellema treedt af als lid van de Eerste Kamer Het anti-revolutionaire lid van de Eerste Kamer, prof. mr. H. J. Hellema heeft in een brief van 30 maart aan de voorzitter medegedeeld zijn lidmaatschap neer te leggen. Prof. Hellema deelt mede, dat, cfschoon het lidmaatschap van de Eerste Kamer als nevenfunc tie wordt beschouwd, de praktijk leert dat hij dit werk niet langei verantwoorde wijze met zijn andere werkzaamheden kan combineren. Prof. Hellema bracht dank voor de aangename en vriendschappelijke samen werking met voorzitter, mede leden en griffie. Voorzitter mr, J. Jonkman vertolkte de mening van de Kamer dit uittreden bijzonder te betreuren en het als een bij zonder verlies te beschouwen. Graaf Sigvard Bernadotte in ons land De 52-jarige graaf Sigvard Bernadotte zoon van de Koning van Zweden Gustaaf Adolf, en broer van prins Bertil, is gister middag om kwart voor één met een vlietguig van de S.A.S. uit Kopenhagen op Schiphol ge land. Hij werd begroet door de Zweedse ambassadeur in ons land, de heer S. Dahlman, en de directeur van het gemeente museum in Den Haag, mr. L. J. F. Wijsenbeek. Juist als vorig jaar zijn broer, prins Bertil, zal graaf Bema- stopt voor een stopbord te St.1 d°tte in ons land de opening bij- Jansteen, dat geplaatst is aanwonen van een tentoonstelling het eind van de Wilhelminastraat voor de Hoofdstraat. Eis 10 of 2 dgn. Uitspraak 7,50 of 2 dagen. Ei- was niks an A. A. H. te Terneuzen heeft met zijn brommer op 13 decem ber 1959 te Axel gereden over de Zeestraat. Bij het naderen van de Weststraat heeft hij de rijweg voor een naderende auto niet vrijgelaten. Het verhoor gaf aanleiding lot een lachsalvo omdat hij achter eenvolgens verklaarde dat aan hem zelf niets aan was en aan hef meisje, dat op de duo zat, ook niks an was Daar dit voor verschillende uit leg vatbaar was. werd bij inter ruptie gevraagd in welk opzicht er niets aan was. Helaas voor hem had dit humo ristisch intermezzo geen invloed op de eis van de officier van Justitie, die luidde 25 of 5 dgn. De uitspraak was 20 of 4 dgn. I. V. te Serooskerke heeft op 24 februari te Clinge met zijn auto een andere auto ingehaald bij een kruising van wegen. Hiervoor kreeg hij 15 boete overeenkomstig de eis. over de Zweedse industriële vormgeving. Deze wordt morgen in het Haagse gemeentemuseum geopend. Bovendien zal de Zweedse gast daar deelnemen aan een symposium over indu- striale vormgeving. Uitslag gemeenteraads verkiezingen in Chili Blijkens de dinsdag gepubli ceerde uitslagen van de zondag jl. in Chili gehouden gemeente raadsverkiezingen, hebben de drie meerderheidspartijen, de radicalen, de liberalen en de conservatieven meer dan 600.000 stemmen verworven tegen de oppositiepartijen iets meer dan 450.000. Waarnemers zijn van mening, dat het resultaat een succes is voor president Alessandri en zijn politiek van soberheid en particulier initiatief. Soekarno in Zuid-Slavië President Soekarno is voor een bezoek van vier dagen voor besprekingen met president Tito in Zuid-Slavië aangekomen. Hij werd op het vliegveld verwel komd door president Tito en andere Zuidslavische leiders. Frankrijk en de Mali-federatie In Parijs is maandag de over eenkomst getekend tussen Frankrijk en de Mali-federatie (Senegal en Soedan) over de onafhankelijkheid van de fede ratie binnen het raam van de Franse gemeenschap. De onafhankelijkheid zal een feit worden na de ratificatie van de overeenkomst door de parlementen van Frankrijk en de federatie, die waarschijnlijk in juni zal geschieden. Het Westen heeft dinsdag te Genève bij de onderhandelingen tussen Oost en West het Sowjet- plan voor algehele ontwapening binnen vier jaar als basis van bespreking verworpen. In conferentiekringen werd meegedeeld dat de Franse afge vaardigde Jules Moch namens de vijf Westelijke mogendheden verklaarde "dat het Westen nóch het Sowjet-plan nóch een soort gelijke tekst als basis van be spreking kan aanvaarden. Als .voornaamste bezwaren noemde hij de afwezigheid van plannen voor een internationale politie macht; een onaanvaardbare tijdslimiet en het ontbreken van spoedige ontwapening op het ge bied der kernwapens. Het Wes ten kan niet akkoord gaan met kernontwapening op grond van plechtige .verklaringen, waarbij controle is. Hierbij haalde hij het pact Briand-Kellogg van 1928 waarbij oorlog onwettig werd verklaard. Wij hebben ervaren dat een dergelijk pact het bloed vergieten niet verhindert, aldus Moch. Ook kan het Westen niet in stemmen met voorrang voor ont wapening op het gebied der ge bruikelijke wapens. Alleen kern ontwapening zal de angst der wereld wegnemen. De Franse afgevaardigde zei dat het Westen bereid is wijzi gingen in zijn plan aan te bren gen, mits deze niet in strijd zijn met de beginselen ervan. Om resultaten te bereiken moet de conferentie een „methodische vergelijking" maken van de eer ste maatregelen waarover beide zijden tot overeenstemming kun nen komen. Het Westen kan niet het „extreme" van het Sowjet- plan aanvaarden en niet alle militaire organisaties vernietigen wanneer het handvest der Ver. Naties de leden-staten bepaalde verplichtingen oplegt. De Amerikaan Eaton zei dat de voornaamste tekortkoming van het Sowjet-plan gelegen is in de maatregelen aangaande contröle. Na de zitting verklaarde een Sowjet-woordvoerder tegenover journalisten dat de Sowjet-dele- gatie niet de hoop verliest dat er een gemeenschappelijke basis kan worden gevonden. Diplomatieke waarnemers spe culeren dat de conferentie moge lijk voor korte tijd zal worden verdaagd, enige tijd voor de ope ning van de topconferentie op 16 mei te Parijs. DE DROOM VAN UW LEVEN Met een der polsen in het ver band ze was enige tijd ge leden gevallen kwam de bijna 12-jarige Genevieve Moreau uit Tours in Frankrijk dinsdagmor gen aan de hoofdingang van de „Floriade". Ze had voor radio- Luxemburg in het programma „De droom van uw leven" een reis naar Nederland gewonnen, omdat die droom was: Molens zien en de Floriade. Het meisje, dat de jongste is uit een gezin van drie kinderen de vader is timmerman vertoeft op het ogenblik op de „Floriade", waar een rondleidster haar alles laat zien. Genevieve is sinds maandag avond in ons land. Vandaag zal zij in Den Haag Madurodam be zoeken, het Panorama Mesdag en het Vredespaleis en donder dag gaat zij naar de kaasmarkt in Gouda. HAVENARBEIDER STAL TWEE JAAR LANG UIT WOONSCHEPEN De rijkspolitie te water te Am sterdam heeft maandag op de Prins Hendrikkade de 25-jarige havenarbeider G. P. G'. gearres teerd, die er van wordt verdacht in de afgelopen twee jaar een groot aantal inbraken in binnen vaartuigen en woonschepen te hebben gepleegd. De man, die al eerder voor soortgelijke inbraken in de omgeving van Amsterdam is veroordeeld, heeft bekend. Sedert begin 1958 kreeg de rijks politie meldingen van diefstallen, voornamelijk in het weekend, uit binnenvaartuigen en woonsche pen. Tijdens de afwezigheid van de bewoners was alles doorzocht en hetgeen van waarde was, vooral geld, bleek te zijn gesto len. De man, die aangehouden werd nadat hij door enkele men sen was herkend, ging bijzonder brutaal te werk. Hij klopte vaak aan bij schepen en als er dan open werd gedaan vroeg hij of de een of andere schipper naar wie hij z.g. op zoek was, daar soms woonde. Kreeg hij geen ge hoor dan brak hij in. Ook bracht hij een bezoek aan schepen waar bijvoorbeeld een briefje op de deur was geprikt, dat de bewo ners korte tijd afwezig en op be zoek waren bij anderen. In 1959 kreeg de politie een half jaar geen klachten, naderhand bleek I dat de man toen afwezig was ge- weest. BIJ VECHTPARTIJ TWEE MANNEN NEERGESLAGEN Gisterochtend heeft zich' in Leidsestraat te Amsterdam een I flinke vechtpartij voorgedaan waarbij twee mannen door tot nu toe onbekend gebleven vech tersbazen werden neergeslagen. I Een barkeeper en zijn vrouw f werden door een groep hun on bekende mannen lastig gevallen, maar zagen kans naar het po litiebureau Leidseplein te vluch f ten om daar hulp te halen. Toe: I een paar agenten in de Leidse I straat kwamen vonden zij daar twee mannen op de grond lig gen, die door de vechtersbazen I waren neergeslagen. Beide ma: I nen hadden het opgenomen vooi de barkeeper en diens vrouw Een van hen, de 21-jarig-1 steward A. H. van Beek, wier-l kleding was gescheurd, bloedt) I uit zijn mond en klaagde over I hevige pijn in een enkel. H I moest in het Wilhelminagak I huis worden opgenomen. De an dere man, de 38-jarige garag-1 houder P. Vlieger, die een hooft f wond had opgelopen, kon na i I het ziekenhuis te zijn behandel I naar zijn huis terugkeren. Dl politie heeft nog geen der veel tersbazen kunnen arresteren. BEREKENING VAN DE AMBTENARENSALARISSEN I Twee eleetronische rekenft- I chines van het rekencentra" I van Philips in Eindhoven, zij' I gedurende drie dagen bezig F1 I het berekenen van de salarisse)' I welke aan het eind van I maand april aan 70.000 amWe I naren in overheidsdienst zulle'11 worden uitbetaald. De con P- I ters zijn maandag met f>u' werk begonnen en zij zullen e I tot heden mee bezig zijn. Het grote aanta] mutatft. I onder meer ten gevolge van loonronde, dat deze salariiI moesten" ondergaan, noodzaak I de rijksmechanische administn i tie. snel assistentie te z0®!ic'i| Het rekencentrum van PjujJjL I dat wekelijks reeds 42.000 l°n^ van het eigen personeel 11 werkt, was bereid hulp te lenen. ver- ond( he het ei a i zuil V( ge g St toe t. m De voltallige maandagavond terschap van burge van Dongen bijeen. Naar aanleiding v: welke gesteld werder rige raadsvergaderint burgemeester mede onderhoud gehad directeur van dist rikt te Breda meester had de mot welke Aardenburg er zullen gaan onden beiden een apart voor de telefoon zt uitvoerig besproken de moeilijkheden en brandmeldingen werp van gesprek Het gesprek had in de volgende oven Er komt in de apart lijntje van de politie, waar steeds voor brandme kunnen bereiken, zorgt dan voor de De bewoners van len van deze bes meentelijke circulai hoogte worden g Ook de klacht Lansu inzake de gen en de lange de correspondentie berwoners van Ze ren moet afleggen adresseerde bereikt De direkteur va distrikt zou gaar: van het lange onderi van post onderzoeke de betrokken envelc toegezonden. Voorts wordt streefd brieven Vlaanderen ongevee dig met de andere leveren. Op het rekest van te Aardenburg van raad aangenomen m het verkrijgen van ningen kwamen a gingen in van de Breskens, Sluis, IJzendijke. Voor de aansluitir landbouwbedrijf F. Vercraaije op teitsnet werd een 200 beschikbaar De gemeentereke werd aangeboden er een voordelig saldo St. besliss: rculai geste va po lijd itie Zeeu\ ee voc adl Oc vai h< 1 g< De twee computers zijn ieder staat in twee en halve sec°n de het nieuwe salaris voor ambtenaar uit te rekenen. een I DONDERDAG 7 HILVERSUM I: 7.0 Gram.; 7.30 Voor de Gr.; 7.45 Morgengebt denking; 8.00 Nws; 8.50 Voor de vrouw; standen; 9.40 School Gram.; 10.30 Morgenc Voor de zieken; 11.45 12.00 Middagklok; 12. ziek; 12.25 Wij vai 12.35 Land- en tuinb 12.38 Gram.; 12.50 Nieuws; 13.15 „15 ja; praatje; 13.20 Lichte Gevar. muz.; 14.00 Gewijde muz.; 15.20 i Verkenningen in de Kamermuz.; 17.00 Vo' 17.30 Gram.; 17.40 I ten; 17.45 Streekuitz.; te muz.; 18.15 Spori Muz. lezing; 18.50 spectief; 19.00 Nieuw praatje; 19.10 Op de i serie; 19.15 Kamermu diokrant; 19.50 Pol. p Gevar. progr.; 22.15 I parade; 22.25 Gram.; 22.40 Zaalsportuitsl. overdenking; 23.00 C 23.30 Gram.; 23.55 Ni HILVERSUM II: 7.C Gym.; 7.20 Gram.; 7 ning; 8.00 Nws; 8.I5 Gym. voor de vrou groenteman; 9.15 Gr. genwijding; 10.00 C Voor de kleuters; praatje; 11.15 Gram jaarden en hun hob 12.00 Lichte muz.; 12. tuinbouwmeded.; 12.3 de ork.; 12.55 Rep. bi dent De Gaulle aan ruë; 13.00 Nws; 13.1! gram.; 13.20 Lichte Eeursber.; 14.00 Vio< 14.30 Voor de vrouw 15.20 Voordracht; 15 en piano; 16.15 Gram de jeugd; 17.20 Jazz Regeringsuitz.; 18.00 Dans muz.; 18.30 Voo; 18.45 Sportpraatje; IE kan brief; 19.00 Voor 19.05 Gevar. progr.; 20.05 La Bohème, of Gram.; 22.30 Nws e van New York; 22.45 Sportact.; 23.05 Uit de bet amusement; 23.55 BRUSSEL (VI.): muz.12.30 Weerber. 12.52 Koersen; 13.00 Gram.; 13.30 Pianort Gevar. muz.; 16.00 Kc Franse les; 16.21 Or 16.55 Gram.; 17.00 Ni Voor de kinderen; 18 soldaten; 18.50 Sport Nws; 19.40 Gram.; 15 praatje; 20.00 Hooi Opera-fragm.; 22.00 Radio-Universiteit; 22 23 00 Militaire groeter Televisieprograrr NED. TV: 12.25—13 zoek pres. De Gaulle Brittannië; 20.00 Jou verz.; 20.20 Progr. 20.35 Filmdocument: Goede vrijdag, 22.15 Dagsluiting. VL. BELG. TV: Euro isie: Bezoek ie aan Engeland; Eurovisie: Idem; jeugd; 19.30 Nieuws progr. 20.15 Vrage Psychologische film; v. d. amateurcinea Nieuws en journaal. spel pre 19.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2