Tweede Kamer over de gebeurtenissen in Zuid-Afrika De Zuid-Afrikaanse kwestie opa Straaljager Koninklijke Luchtmacht in moeilijkheden HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Vragen van de heer Burger Modem watervervoer scheepswerf van c'.e Gebr. Jo- I af ent. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. 1 - f ':->A '-i t Verschijnt dagelijks WOENSDAG 6 APRIL 1960 16e Jaargang Nr 4953 Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. In de gistermiddag gehouden vergadering van de Tweede Kamer heeft de heer Burger (Arb.) aan de minister-presi dent vragen gesteld nopens de gebeurtenissen in Zuid-Afr.ka. De vragen luidden: 1. Heeft de regering kennis genomen van de algemene ver ontrusting over de jongste ge beurtenissen m Zuia-Alrika, waartoe de politiek van rassen discriminatie heeft geleid? 2. Is de regering niet van oordeel, dat deze politiek, die vanwege haar eens te meer ge bleken onmenselijke consequen ties een gevaar is voor de ge hele vrije wereld, ook daarom in het bijzonder voor het Konink rijk der Nederlanden zo bijzon der pijnlijke kanten heeft omdat: ten eerste: die politiek schrij nende herinneringen oproept aan de politiek van rassenonge- lhkheid, waaraan ons volk gedu rende de Nazibezetting neeft blootgestaan; Ten tweede: het Koninkrijk vele staatsburgers van andere huidskleur teli, wier menswaar dige behandeling in en buiten h-et Koninkrijk voor de regering een eis van recht en rechtvaar digheid behoort ta zijn; ren derde: Zuid-Afrika een immigratieland is, waar ook vele Nederlanders eon toekomst voor zich en hun kinderen hopen te vinden? 3. Indien de regering die ver ontrusting deelt, wil zij dan na der van haar oordeel onomwon den en duidelijk doen blijken, zowel in het parlement als ook wanneer dit vraagstuk opnieuw in de V.N. in stemming komt? De minister-president, de heer De Quay, zei o.m. dat de re gering deze gelegenheid gaarne aangrijpt om nog eens duidelijk haar standpunt uiteen te zetten over het rassenvraagstuk in het algemeen en de jongste ge beurtenissen in het bijzonder. Natuurlijk heeft de regering kennis genomen van die tragi sche gebeurtenissen en van de algemene verontrusting daar over in Nederland en in het bui tenland. Zij deelt deze veiont- rusting met de Kamer en het Nederlandse volk en zij volgt de ontwikkelingen met de grootste zorg. De regering is van oordeel, dat de betreurenswaardige ge beurtenissen in de Unie niet an ders kunnen worden gezien dan als een rechtstreeks uitvloeisel van de apartheidspolitiek van de Zuidafrikaanse regering. Het is de Kamer bekend, dat de regering een duidelijk stand punt heeft over de apartheids politiek. Voor het lorum der Verenigde Naties heeft zij sedert jaren onomwonden haar oordeel daarover uitgesproken. Dit oor deel heeft geleidelijk nog aan scherpte gewonnen. Het houdt in, dat iedere vorm van rassen discriminatie, dus ook het apart- heidsbeleid in de Unie, verwor pen moet worden. Dat Zuid-Afrika een emigra- tieland is ook voor vele Neder landers, daarvan is de regering zich ook in dit verband bewust. De regering heeft echter steeds gesteld, en zij doet dat nog, dat diegenen, die naar Zuid-Atrika emigreren, zulks doen in het volle bewustzijn van dé draag wijdte van hun eigen beslissing, ik acht dit punt dan ook niet van directe betekenis voor het standpunt van de regering over de jongste gebeur,emssen in de Unie. Ik geloof, dat er geen twijfel kan bestaan over de opvattingen van de regering. Het is goed, dat ik vandaag de gelegenheid heb, dit standpunt nog eens duidelijk te stellen. De Kamei weet, dat de Veiligheidsraad van de Ver. Naties zich de laatste dagen te New York met de kwestie heeft bezig gehouden en dat einde vorige week een tegen de Unie van Zuid-Air.ka gerichte resolu tie is aangenomen met 9 stem men voor en 2 onthoudingen (Frankrijk en het Verenigd Ko ninkrijk). Nederland is geen lid van de Veiligheidsraad en zo lang de be handeling van cie Zuidafrikaanse gebeurtenissen bij dat orgaan oeiust, is het voor ons land niet mogelijk om in de Verenigde Naties zijn standpunt uiteen te zetten. Of dit in de naaste toe komst het geval zal zijn, bijv. bij een verdere behandeling van de kwestie in de algemene vergade ring, is op dit ogenblik nog niet te overzien. De Kamer kan er zich echtei van verzekerd houden, dat de regering ook dan niet zal nala ten haar standpunt ten aanzien van de apaitsheidspoiitiek nog maals duidelijk uiteen te zetten evenals zulks bij de jongste alge mene vergadering is geschied en thans door mij voor deze Kamer is herhaald. Voor waf betreft de besluiten en acties die in zulk een geval van uè organisatie zullen worden gevraagd valt op dit ogenblik uiteraard nog niets te voorspellen. De Kamer zal dan ook willen billijken, dat ik mij op dit ogenblik nog niet uit laat over de houding, welke de regering tegenover een op dit moment hypothetische situatie zal innemen. De heer Burger (Arb.) dankt voor het antwoord op zijn vra gen. Mtet voldoening heeft hij er kennis van genomen dat dit ant woord minder formeel is dan de brief. Daze was teleurstellend en allesbehalve duidelijk. Daarin weid gezegd, dat de regering geen stappen over weegt. in andere landen doet men dat wel. Geen stappen nemen is niet adequaat aan de grote ramp, die zich in Zuid- Afrika aan het voltrekken is. Uit het antwoord blijkt, dat er bij de regering besef leeft voor wat er in Zuid-Afrika gebeurt. De heer Burger meent intus sen, dat de onzekerheid door het antwoord van de minister-presi dent wordt gecontinueerd. Wij kunnen nu wel in de Ver. Naties stellen, dat het een poli tiek geldt, die geen toekomst heeft. Maar dan rijst de vraag hoe Nederland faciliteiten kan verlenen voor emigratie. Daar door wordt het vertrek van Nederlanders bevorderd naar een land waar een politiek zon der toekomst wordt gevoerd. De lieer Burger wenst de rege ring 'n steun in de rug te geven, waartoe hij de volgende motie indient: „De Kamer, diep geschokt door de ge beurtenissen in Zuid-Afrika, waarbij talrijke slachtoffers zijn gevallen als gevolg van de ras.1- e ndiscriminatie zich bewust, dat discrimina tie op grond van ras, sexe of geloof in strijd is met de uni versele verklaring van de rechten van de mens, aange nomen door de Ver. Naties, alsmede met de ook door Nederland geratificeerde Euro pese conventie voor de rech ten van de mens; van mening, dat een voort durende flagrante miskenning van deze rechten niet kan wor den beschouwd als een binnen landse aangelegenheid, ook omdat zij de vreedzame ver houdingen tussen de volken bedreigt; dringt er bij de regering op aan haar beleid in en bui ten de Ver. Naties ten aanzien van de rassendiscriminatie dui delijk met dit gevoelen in overstemming te brengen.'1 De heei Romme (K.V.P.) sluit zich aan bij wat vanachter de legeringstafel heeft geklonken aan bewogenheid en afwijzing van rassenpolitiek". Wat de regring heeft gezegd is bepaald een samenvatting van wat in het Nederlandse volk leeft". Helaas niet alleen in Zuid-Atrika is sprake van schending van i echten van de mens. Spreker acht het initiatief van de heer Burger tot het stellen van vragen juist. De heer Romme geeft te ken nen, dat het antwoord der rege ring hem „voor het ogenblik" wel bevredigt. Met de motie-Burger zou spr. zich kunnen verenigen als een „steun in de rug" nodig ware. Te regering heeft z.i. geen steun in de rug nodig. Voor de Kamer is er naar zijn oordeel nog een andere taak: de taak om zich zelfstandig als volksvertegenwoordiging te wenden tot het parlement van de Unie van Zuid-Afrika. De ge dachte daaraan blijkt hem te worden ondersteund door de heien Burger (Arb.), Oud (V.V.D.), Bruins Slot (A.R.) en Tilanus (C.H.). De heer Romme meent, dat het parlement de vurige wens kan uitspieken, dat het parle ment der Unie zich zal bezinnen óp oen politiek, die rassendiscri minatie uitsluit en schending van de rechten van de mens weet te voorkomen. Hij dient daartoe deze motie in: „De Kamer, met grote bezorgdheid ken nis genomen hebbende van de loop dei' gebeurtenisen in de Unie van Zuid-Afrika, welk land haar met het oog op het stamverwante deel der bevol king zeer bijzonder ter harte gaat; geeft uiting aan haar vurige wens, dat het Unie-parlement ter noodzakelijke bevordering van een vreedzame wereldont wikkeling tussen de rassen zich, op de grondslag van het welzijn van de bevolking in haar geheel, zal willen bezin nen op een politiek, welke ras sendiscriminatie uitsluit en eike schending van de rechten van de mens zal weten te voor komen." De heer Bruins Slot (A.R.) zegt met diepe bezorgdheid ken nis te hebben genomen van de Uiansson te Hastö. De visser Gunnar Karlsson, die tve hier met zo'n vervoermiddel zien, is vermoedelijk de eerste en enige man ter wereld, die met een Hydrocopter het taxibedrijf uit- ln het eilandengebied voor de Zweedse oostkust maken de be woners voor hun vervoer sinds kort gebruik van de Hydro- copter", vervaardigd op de Een „Hydrocopter" is een door een propellor aangedreven boot slee. welke in open water een snelheid van 10 knopen en op het ijs een vaart van een tach tig kilometer kan bereiken. gebeurtenissen in Zuid-Afrika. Het is z.i. moeilijk de situatie daar te beoordelen, maar het be leid der regering van Zuid-Afri ka, zo moet men constateren, is feitelijk mislukt. Het rassen vraagstuk is een vraagstuk ge worden van wat zedelijk en reli gieus is geoorloofd. De rassen discriminatie is in strijd met de rechten van de mens en met het evangelie. Dc minister-president, de heer De Quay, uit zijn. waardering voor de wijze waarop uiting is gegeven aan de gedachten over net probleem Zuid-Afrika. Er is z.i sprake van een unaniem standpunt tussen regering en Kamer in deze vergadering. Hij erkent, dat zijn brief kort en ambtelijk was. Hij erkent voorts er verheugd over te zijn, dat de heer Burger het initiatief heelt genomen tot het stellen van vragen. Bij een mondelinge uiteenzet ting komt de menselijke factor in een zaak als deze gemakkelij ker naai- voren. Het lijkt hem van nut, dat de gevoelens der verschillende bevolkingen tot uiting komen. Wat de emigratie aangaat merkt spreker op, dat geen be lemmeringen in de weg moeten worden gelegd. Er zijn falicitei- ten voor elke emigratie over zee. Het gaat om een vrijwillige keuze. Worden in een bepaald geval faciliteiten ingetrokken, clan is dat discriminatie ten aan zien van betrokkenen. De emigratie loopt terug. In 1958 waren er 4351 aanmeldin gen, in 1959 1424. In januari en februari 1959 waren er 463 aan meldingen; in dezelfde maanden van 1960 was dit aantal 66. ten protest dar regering bij de Zuidafrikaanse regering lijkt hem niet juist. In de vergadering zijn nadere mededelingen te wachten. Het gaat dus niet aan reeds thans een uitspraak te doen. Van de zijde der andere rijks- pielen heeft de regering nog geen bericht ontvangen. Het zou on juist zijn thans reeds een besluit ie nemen. Wat de moties aangaat zegt spreker, dat de regering geen behoefte heeft aan die van de heer Burger. De motie-Romme lijkt hem nuttig, al is daarover de mening dei regering niet gevraagd. Het komt hem voor, dat het goed is, dat het Zuidafrikaanse parle ment weet hoe het Nederlandse parlement erover denkt. De beraadslagingen worden hierna gesloten. De moties komen in stemming. De motie-Burger wordt ver worpen mei 88 teen 43 stemmen. Voor: P.v.d.A., C.P.N. en P.S.P. Tegen: K.V.P., C.H., A.R., V.V.D. en S.G. De motie-Romme wordt z.h.s. aangenomen met aantekening, dat C.P.N. en P.S.P. geacht wil len v/orden te hebben tegenge stemd. DE VERWIKKELINGEN RONDOM DE BRITSE BASES OP CYPRUS De regeringen van Grieken land en Turkije zijn het er over eens dat de overeenkomsten van Ziirich en Londen, die de basis hebben gevormd voor het over Cyprus bereikte Brits-Grieks- Turkse akkoord, nageleefd die nen te worden en dat de verwik kelingen, die rondom de Britse liases op Cyprus zijn ontstaan, in geen geval een belemmering mo gen zijn voor de tenuitvoerleg ging van deze verdragen, aldus is dinsdag te Athene van welin gelichte zijde vernomen. Hiervan wordt toegevoegd dat de Britse en de Turkse regering die tot president van de nieuwe republiek Cyprus werd gekozen, haar mening terzake ter kennis van aartsbisschop Makarios heb ben gebracht. In Atheense politieke kringen hoopt men nog steeds dat de huidige houding van Makarios en zijn dreigement om op Cyprus een campagne van burgerlijke ongehoorzaamheid te ontketenen, een manoeuvre zijn, op touw ge zet om druk uit te oefenen op Engeland. Zou dit niet het geval zijn, dan speeit de aartsbisschop, naar de mening van deze krin gen, een gevaarlijk spel, dat de deur opent voor alle mogelijke avonturen. Men acht het in deze kringen verontrustend dat president Ma karios bij voorbaat de compro mis-oplossing, die is voorge steld door de leider der Turkse Cyprioten, dr. Kutchuk, in be ginsel heeft verworpen. Dr. Kut chuk heeft voorgesteld Enge land op Cyprus de beschikking te geven over honderd vierkante mijl voor de bases, die het op het eiland zal behouden. De Engelsen hebben 120 vier kante kilometer gevraagd, ter wijl Makarios er niet meer dan tachtig beschikbaar wil stellen. DE GAULLE IN LONDEN President De Gaulle heeft dinsdag op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Londen enige verwarring veroorzaakt toen hij van het protocol afweek om wat met de omstanders te praten na de kranslegging tij het monument van maarschalk Foch. Fotografen, journalisten en andere toeschouwers omringden hem, maar de politie wist ten slotte de orde te herstellen. Cp het Buckinhampaleis wei den dinsdagmiddag cadeaus uit gewisseld. De koningin bood de Franse gasten een servies aan. President De Gaulle schonk de koningin een tapijt en prins Phi lip een verzameling Franse wij nen en likeuren. Later reden president on me vrouw Da Gaulle naar Clarence House, waar zij de thee gebruik ten met koningin-moader Eliza beth. Vlieger ongedeerd De door de 24-jarige reserve seigeant-vlieger J. G. M. van der Vleuten uit Vught bestuurde ,,Hunter"-straal jager van de Nederlandse Koninklijke Lucht macht kreeg gistermorgen om streeks zes minuten over half tien op een vlucht boven België motorstoring, een z.g. flame out". Sergeant-vlieger Van der Vleu ten, die van de vliegbasis Woensdrecht was opgestegen, zag in de zeer korte tijd die hem restte, voordat het vliegtuig hem niet verder zou kunnen brengen, kans het defecte toestel, zonder motoikracht een perfecte lan ding te laten maken op het na tionale vliegveld van België, Melsbioek bij Brussel. Bij de lokasies in Zuid-Afrika wordt door eenheden van het leger gepatrouilleerd. In antwoord op vragen van de oppositie heeft de Zuidafrikaan se minister van Justitie, Eras mus, dinsdag in liet parlement verklaard dat de regering niet zal aarzelen om met alle macht „het schrikbewind" in de grote steden van Zuid-Afrika te bre ken. Hij zei dat de politie „vrij" kan optreden tegen mensen die „intimideren" zolang de nood toestand duurt. De politie heeft opdracht gekregen deze men sen te arresteren en zo nodig geweld te gebruiken. Een lid van de oppositiepartij zei dat de politie geen arresta- lies verricht, maar ..opt grote schaal" ter plaatse met de negers afrekent. De Zuidafrikaanse politie heelt dinsdagavond in het neger- woonoord Lamontville, 15 kilo meter ten noorden van Durban, het vuur geopend op een dui zendtal negers van wie er één werd gedood en twee verwondin gen opliepen. In de vioege ochtenduren zijn bij een schietpartij in het woon oord Njanga bij Kaapstad ten minste vijf negers, onder wie een kind, gewond, aldus heeft de politie dinsdag te Kaapstad bekendgemaakt. Ongeveer der tig Afrikanen werden voor an dere verwondingen behandeld. Sitele Zoeloe, een kleinzoon van de Zoeloekoning M'panda, en de vertegenwoordiger van het opperhoofd in Durban hebben maandag op alle negers een be roep gedaan om onverwijld het werk te hervatten, geen persoons bewijzen meer te verbranden en een einde te maken aan alle ge weldpleging. Sitele Zoeloe deelde mee dat tegen donderdag in Durban een bijeenkomst is belegd van de raad van het opperhoofd, leiders van het Afrikaanse Nationale Congres en het Pan-Afrikaanse Congres, de commissaris voor Bantoezaken in Durban en de woordvoerder van het ministerie voor Bantoezaken in Natal. De Volksraad hoeft maandag avond het wetsontwerp, dat de regering machtigt het Afrikaan se Nationale Congres, het Pan- Afrikaanse Congres en andere organisaties te verbieden, in der de lezing behandeld. Kort daar na werd het wetsontwerp door de Senaat in eerste lezing be handeld. De premier van Nieuw-Zee- land, Walter Nash. heeft dins dag in Wellington verklaard dat hij nooit zijn persoonlijke oppositie tegen de apartheid onder stoelen of banken had gestoken, doch „de meeste cri tici moesten eerst maar eens in Zuid-Afrika zelf gaan wonen Foto: Bij een lokasia in Nyanga moet een arbeider zich aan een controle onderwerpen. voor zij zich in andermans za ken mengden", zo meende hij. De premier van Australië, Menzies, verklaarde in het par lement in Canberra dat de apartheid een volledig binnen landse aangelegenheid van Zuid-Afrika is. Hij was er overigens zeker van dat op de komende gemenebestconferen tie in Londen de zaak „infor meel" ter sprake zou komen. HULP VOOR NEGERS IN ZUID-AFRIKA De Amerikaanse commissie voor Afrika (een particuliere or ganisatie die het begrip tussc-n Amerika en Afrika wil bevorde ren) heeft meegedeeld dat zij 5G.3C0 dollars bijeen zal brengen voor hulpverlening aan gewonde of gearresteerde negers en aan familie van de bij de ongeregeld heden omgekomen negers in Zuid-Afrika. I.V.V.V. ROEPT OP TOT BOYCOT! Het Internationaal Verbond van Vrije Vakverenigingen (I.V.V.V;) in Brussel hee.ft dinsdag de „arbeiders van de vrije wereld" opgeroepen op 1 mei een boycot van alle Zuid afrikaanse goederen te begin nen uit protest tegen de Zuid afrikaanse rassenpolitiek. De boycot zal twee maanden moe ten duren. Bij het I.V.V.V. zijn vakbonden met 56 min leden aangesloten. Het Internationale Vakverbond heeft in december op zijn zesde wereldcongres, reeds tot deze boycot besloten. Spionageproces in Griekenland Voor een krijgsraad in Athene begon dinsdag een proces tegen veertien Grieken, onder wie vier vrouwen, die beschuldigd wor den van spionage of het helpen van spionnen. Één der beklaag den wordt bij verstek berecht. Onder de beschuldigden bevin den zich de vrouwen van de oud- secrctaris-generaal der verboden Griekse communistische partij, Nicholas Zachariades en van Di- mitros Partsalides, lid van het politieke bureau der communis tische partij die in 1949 premier werd van de „voorlopige demo cratische regering van vrij-Grie- kenland". Deze twee mannen be vinden zich, naar aangenomen wordt, ergens in Oost-Europa. Zes beklaagden zouden volgens de tenlastelegging spionage be dreven hebben tussen september 1954 en augustus 1955, na achter het „ijzeren gordijn" hiervoor te zijn opgeleid. De anderen zouden medeplichtig zijn geweest aan het verzamelen en doorgeven van militaire geheime inlichtingen. Sergeant-vlieger Van der Vleu ten kon, toen hij zijn toestel aan de grond had gebracht geen ge bruik maken van de remmen, zodat hij het vliegtuig moest laten uitlopen. Bij deze uitloop kwam het tenslotte in een grep pel terecht tengevolge waarvan het op. zijn neus ging staan en de vlieger „uit het zadel" wierp. Sergeant-vlieger Van der Vleu ten werd evenwel niet gewond. Om tien minuten over half tien was het toestel aan de grond. In de cantine van de Belgi sche militaire vliegbasis Meis broek bij Brussel zat dinsdag middag de 22-jarige sergeant- vlieger J. van der Vleuten van de Koninklijke luchtmacht te genieten van een kopje koffie en een sigaret na een avontuur, dat slechter had kunnen aflo pen. De door hem bestuurde straaljager had een noodlanding gemaakt op de Belgische basis en hij had ongedeerd het toestel - - een Hunter-4 kunnen ver laten. Het vliegtuig werd zwaar beschadigd. Het van de vliegbasis Woens drecht opgestegen toestel kreeg op 5.000 meter hoogte motorsto ring. Ir, plaats van zijn schiet stoel te gebruiken, slaagde de vlieger er in op aanwijzingen van de gronddienst van de basis Melsbroek een geslaagde nood landing te maken. Direkt na de landing bleek echter, dat zijn remmen evenmin meer werkten en het toestel schoot honderden meters door. Het werd eerst in zijn vaart geremd door een aan de grens van het vliegveld lo pende, niet meer gebruikte spoorbaan, die in een ongeveer drie meter diepe gracht rondom de basis is aangelegd. Daarin kwam het vliegtuig vrijwel ver tikaal tot stilstand. De piloot had de hulp van de ambulance en de brandweer, die door het inmid dels afgekondigde groot alarm op de basis klaar stonden om in te grijpen, niet nodig. Hij had het toestel al verlaten voordat dc reddingsploeg arriveerde. Zowel de uit Nederland over gekomen luchtmachtofficieren ais de Belgische officieren van de luchtbasis spraken hun "be wondering uit over de wijze, waarop de piloot zijn toestel aan dc grond had weten té zetten.. Vertegenwoordigers van-de Ko- ninklijke luchtmacht weigerden hun oordeel uit te spreken over de schade aan liet vrijwel in tweeën gebroken toestel. Vol gens hun Belgische collega's echter moet het als volkomen verloren worden beschouwd. ZUIDELIJKE WIND. De belangrijkste luchtdruk systemen voor het weer in Euro pa zijn een hogedrukgebied bo ven Rusland en een depressie ten zuiden van IJsland. Tussen deze luchtdruksystemen treffen we boven de Noordzee en de Britse-eilanden een zóne met zuidelijke winden aan, waarmee zachte en vochtige lucht wordt aangevoerd. Behalve dicht bij de kust wer den in ons land weer maxima van omstreeks 17 graden geme ten. De begrenzing van de zachte lucht strekt zich uit van de Noorse kust via Denemarken naar Zuid-Oost-Europa. In Rus land vriest het overdag nog en uit Polen werd matig sneeuwvaL gemeld. Een randstoring van de IJsland-depressie trekt over Ier land naar het noorden en zal geen invloed op het weer bij ons uitoefenen. Het droge en vrij zachte weer blijft voortduren. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. VRIJ ZACHT. Droog weer met zonnige perio den. Zwakke tot matige zuidelij ke wind. Aanhoudend vrij zacht. DONDERDAG 7 APRIL v.m. n.m. Brenkens 10.52 11.19 Terneuzen 11.27 11.54 Hansweert 0.07 12.34 Walsoorden 0.17 12.44 ZON MAAN op onder op onder April 8 6.00 19.25 15.32 4.33 9 5.58 19.27 16.43 5.00 10 5.55 19.29 17.57 5.26 11 5.53 19.30 19.12 5.53 12 5.51 19.32 20.29 6.22 13 5.49 19.34 21.46 6.55

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 1