Uit de Provincie RADIO TAZELAAR Binnenlands nieuws lOpname 5 lellen na TERNEUZEN -1 AARDENBURG. AXEL HOEK. Welterusten^# Bonn vraagt nadere inlichtingen over MacMillans uitlatingen VERKLARING VAN ADENAUER NOORDSTRAAT 21 geeft HEDENAVOND in het Concertgebouw, aanvang half acht (stipt), zijn GRANDIOZE SHOWAVOND met GEORGE DE FRETES en JOYCE AUBREY en de Royal Hawaiian Minstrels ZANGERES ZONDER NAAM JOOP DE KNEGT DE LIMBURGSE ZUSJES RITA CORITA THE STEFANI'S TERNEUZEN Nog een beperkt aantal kaarten zijn beschikbaar aan onze zaak tot 6 uur. Eventueel 's avonds aan de zaal. Muzikale begeleiding HARRY DE GROOT GROTE MUZIKALE QUIZ FRED HARTOG EEN AVOND OM NOOIT TE VERGETEN OPROER IN RUSLAND ONDERDRUKT? Elke dag heeft zijn geheim VERKLARING VAN DEBRE Foto's vanaf 675 km hoogte Zilveren jubilaris bij de Waterleiding' Gisteren was het 25 jaar ge leden dat de heer J. D. van Damme, Azaleastraat 20, alhier, in dienst trad bij de N.V. Wa terleiding Mij „Zeeuws-Vlaan- deren". In het jaar 1935 in dienst ge treden als steno-typist, kiom hij op tot bedrijfsadministratie! ambtenaar B, waarbij hij werd belast met de leiding van de magazijnadministratie. 's Morgens werden de heer Van Damme en zijn echtgenote met dit heuglijke feest te zijnen huize persoonlijk gekomplimen- teerd door de direkteur der Maatschappij, de heer ir. G. P. M. Dikötter, het hoofd van de technische dienst, de heer W. Jurriëns, en enkele ver tegenwoordigers van het perso neel, Naast de gebruikelijke gratifikatie werd hem door de direkteur het gouden insigne voor 25 jaar trouwe dienst op gespeld. Des namiddags werd van de gelegenheid om de heer Van Damme en echtgenote geluk te wensen een druk gerbuik ge bruik gemaakt. Door het personeel werd aan de heer Van Damme reeds enige jaren de aktieve voor zitter van de personeelsvereni ging een schilderij en een boekwerk aangeboden. Opening filiaal boekhandel Littooij. In het pand Axelsestraat 65 opende de boekhandel Littooij een filiaal van haar boekhandel en kantoorboekhandel in de Vlooswijkstraat alhier. Nadat de voorgevel was vernieuwd, zodat men een duidelijk overzicht krijgt van wat er zich binnen be vindt, en het intérieur was ge wijzigd, is het een frisse kleine winkel geworden, die er werd gevestigd daar vele van haar klanten in „nieuw-Terneuzen" wonen en de afstand naar het oude stadsgedeelte steeds groter wordt. In de loop van enkele jaren zijn er al heel wat zaken in de Axelsestraat gekomen, zodat het niet te verwonderen is dat de firma Littooij in deze straat een filiaal vestigt. De ware boe kenvrienden kunnen er te kust en te keur terecht. Vooral ves- ligt zij de aandacht op de pocket- books. Steeds meer belangrijke werken uit onze eigen en uit de wereldlitteratuur verschijnen in het handige zakformaat, zodat men ook op reis hiervan kan genieten. Proefspaarbekken in de Braakman. Van de werkzaamheden aan het proefspaarbekken in de Braak man heeft de heer C. C. A. Heef- fer te Terneuzen in opdracht van de N.V. Waterleiding Maatschap pij „Zeeuwsch-Vlaanderen" een interessante film gemaakt. Van de zijde der Varatelevisie is hem gevraagd deze film af te staan deze op het televisiescherm te vertonen. De heer Heeffer neeft hiervoor zijn toestemming SEtgeven nadat de film over on geveer twee weken zal zijn ge monteerd. Feestavond Volksonderwijs. De afdeling Aardenburg van de Vereniging voor Volksonder wijs hield in het gebouw van de Alg. Aardenburgse sociëteit haar jaarlijkse feestavond, die ver zorgd werd door de toneelgroep van de Nederl, Onderwijzersver eniging. Deze bracht het blijspel „Blijf zitten waar je zit" en oogstte daarmee veel succes. Ds. Blom kon speciaal wei kont neten de inspecteur van het lager onderwijs en mevr. Leen- houts en het kringbestuur van Volksonderwijs. De heer P. Vermeulen uit Cad- zand hield een propagandarede en bedankte aan het eind van de avond de spelers voor hun mede werking op hun tournee door West Zeeuws-Vlaanderen en bood hun een taart aan. Botersmokkel Zondagavond hebben surveil lerende ambtenaren van de in voerrechten en accijnzen van de centrale velddienstpost uit Axel op de Kinderdijk onder de gemeente Axel, een personen auto met 600 kilogram room boter in beslag genomen. Auto en boter, welke bestemd was om naar België te worden ge smokkeld, vertegenwoordigen tezamen een waarde van onge veer 3200 gulden. Twee hierbij betrokken personen, waaronder de chauffeur, afkomstig uit Koewacht, zijn gearresteerd. Auto in de sloot Gistermiddag omstreeks half één, reed op de provinciale weg Hoek Biervliet een auto van de frima K. L. uit Hontenisse, be stuurd door mevr. J. M. uit Hontenisse, in de richting Bier vliet, terwijl uit tegenover gestelde richting naderde een vrachtauto van de firma K. uit Puttershoek, geladen met aard appelen en enige ledige jute zakken, bestuurd door de heer A. K. uit Puttershoek. Even vóórdat beide wagens elkaar zouden voorbijrijden viel een pak jute zakken van de vrachtwagen, welke op het ge deelte van de rijweg van mevr. M. terecht kwam. Om dit ob stakel te ontwijken, week mevr. M. sterk naar rechts uit, doch verloor daarbij de macht over haar stuur en kwam de auto in de naast de weg lopende sloot terecht. Het verkeersongeval liep bij zonder goed af want mevr. M. kwam met de schrik vrij, ter wijl de auto slechts licht be schadigd werd. (Adv.) Kunt U niet slapen door rheu- matiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Togal verdrijft snel en afdoende die pijnen en tJ slaapt daardoor weer rustig de gehele nacht. Togal kan baten waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist ƒ0.95, ƒ2.40 en ƒ8.88. De Westduitse ambassadeur in Londen, Hans von Hér war th, heeft van zijn regering in Bonn opdracht gekregen om bij het „Foreign Qffice" nadere inlich tingen te vragen over de recente verklaringen van premier Mac- Millan in Washington in Wash ington over de Europese Econo mische Gemeenschap. Volgens persberichten heeft MacMillan de vorige week het plan van de E.E.G.-commissie voor een versnelde totstandko ming van de Euromarkt verge leken met Napoleons continenta le stelsel. De kwestie zal van daag in het kabinet in Boon wor den besproken en naar verluidt zou de bondsregering met de tot heden door Von Herwarth uitge brachte verslagen nog niet kun nen vaststellen of de kwestie ge heel is opgehelderd. DE DROOM VAN HAAR LEVEN Een twaalfjarig Luxemburgs meisje zal heden een bezoek brengen aan de „Floriade" in Rotterdam, omdat zij de hoofd prijs heeft gewonnen in een radioprijsvraag, die werd uitge zonden onder de naam „De droom van uw leven". Haar droom was een bezoek aan de Rotterdamse tentoonstelling en zo zal zij hedenochtend de toe gangspoort kunnen binnenwan delen. DODELIJK ONGEVAL. In de nacht van zaterdag op zondag is de 50-jarige gemeente ambtenaar J. A. Ensink uit Win terswijk vermoedelijk misleid door de duisternis, met zijn rij wiel van een verhoogde losplaats terzijde van het spoorwegempla cement gevallen en zo ongelukkig terecht gekomen dat hij vrij spoe dig daarna overleed. Zijn stoffe lijk overschot werd zondagoch tend gevonden. De heer Ensink was chef afdeling finnaciën ter gemeentesecretarie van Winters wijk. Hij was verder voorzitter van de bond van amateur opera- en operettegezelschappen. BESTELAUTO TEGEN HUIS Op de Amsterdamse Straat weg is gisternacht omstreeks half een een bestelauto tegen de pui van een huis opgereden. De drie inzittenden, de 24-jari- ge banketbakker B. K., de 22- jarige metselaar J- R. en de 30- jarige J. G. B., uit Amerongen, liepen hoofdwonden en inwen dige kneuzingen op. Nadat zij in het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht waren behandeld, werden zij overge bracht naar het hoofdbureau van politie. Aldaar bleek, dat de bestuurder, B, K., onder in vloed van alcohol verkeerde. De bestelauto, die in de tuin terechtkwam, werd volkomen vernield. SCHRALE OOGST Als „beloning" voor hun har de werken hebben inbrekers, die zich in de nacht van vrijdag op zaterdag toegang verschaf ten tot een kantoor aan de Ko ninginnegracht te Den Haag, en de kleine brandkast meenamen, hierin ver volle flesjes cola ge vonden en enige lege limonade flesjes. Een grotere buit vonden in brekers die in dezelfde nacht inbraken in een kantoor aan de St. Jacobstraat, Met in een bu reaulade gevonden sleutel slaag den ze er in de brandkast te openen. Ze vonden twee geld kistjes met in totaal 900, RANGEERDER OMGEKOMEN Maandagmorgen omstreeks elf uur is de 32-jarige rangeerder J. Feijen uit Venlo op het station te Venlo tijdens het rangeren be kneld geraakt tussen een goede renwagon en een vrachtauto. Hij stond op een treeplank van de wagon en moet de vrachtwagen, die dicht bij de rails stond, niet hebben opgemerkt. Hij liep dus danige verwondingen op, dat hij ter plaatse overleed. Het slacht offer was gehuwd en vader van twee kinderen. CLANDESTIENE ZENDERS OPGESPOORD Op zondag 3 april hebben op sporingsambtenaren van PTT in samenwerking met de rijks politie te Oldebroek de klande- stiene zender ..Schemerlicht" opgespoord en in beslag geno men. Proces-verbaal werd op gemaakt tegen de 17-jarige schipper A. V. P. te 't Harde (gem. Oldebroek). Op dezelfde dag werd in sa menwerking met de rijkspolitie te Wezep de klandestiene zen der „Monte Carlo", ook „Pio nier" genaamd, gepakt. Hier werd proces-verbaal opgemaakt tegen de 18-jarige timmerman M. v. d. W. en de 19-jarige dienstplichtige soldaat G. J. M., beiden te Hattemerbroek (gem. Oldebroek). Hetzelfde lot onderging de klandestiene zender „De vrou welijke nachtegaal". Ook hier werd proces-verbaal opgemaakt en wel tegen de 20-jarige opper man J. V. H. en de 34-jarige J. W. Zzonder beroep, beiden te Elburg. DIEFSTAL VAN KAARSEN HOUDERS De Belgische vertegenwoor digster B. L. uit Rekem, die vorige week te Gronsveld werd aangehouden als verdacht van een aantal diefstallen van an tieke zilveren en koperen kaar senhouders uit kerken en ka pellen en Nederlands Limburg, is in het huis van bewaring te Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland heeft maandag in een radio- en televisierede verklaard dat hij „buitengewoon ingenomen" was met de bespre kingen die hij onlangs in Ame rika heeft gevoerd. Hij had het nodig gevonden om voor de ko mende topconferentie het Duitse standpunt ten aanzien van vele kwesties in Washington uiteen te zetten en het Amerikaanse standpunt te vernemen, „tenein de te kunnen vaststellen dat wij het op al die punten eens zijn". „De Amerikanen, in het bij zonder de Amerikaanse gene raals, waren bijzonder vriende lijk voor ons", zo zei hij. Hij was voorts zeer onder de indruk ge komen van de krachtige Ameri kaanse positie in Alaska en Ha waii. Ook het feit dat de Ver. Staten „altijd gereed staat om elke aanval zo snel af te slaan dat er geen grote schade kan. worden aangericht" had grote indruk op hem gemaakt. Adenauer heeft na de Ver. Staten Japan bezocht. Hij wees op de moeilijke positie waarin dit j land verkeert nu het China als voornaamste markt is kwijtge^- raakt. „Ik wil er naar streven'",, zo zei hij, „dat regelingen voor invoer en uitvoer worden getrof fen die Japan in staat stellen zijn bestaan in vrijheid en onbe lemmerd door zorgen te hand haven". Tenslotte verklaarde de 84- jarige bondskanselier dat er nu binnenlandse problemen op hem wachten. Volgens waarnemers is een der voornaamste hiervan de kwestie van de versnelde tot standkoming van de Europese gemeenschappelijke markt. Onder de kop „Opstand in de Sowjet-Unie bloedig onder drukt" brengt de „Gazette de Lausanne" het nieuws over een oproer in Temir-Tau, een stad in Kazakstan op circa 30 km van Karaganda. Hierbij zouden 180 mensen om het leven zijn gekomen en een duizendtal ge wond. Het blad schrijft dat uit Rusland teruggekeerde Span jaarden. Grieken en Duitsers ad in februari melding hadden gemaakt van dit oproer. Het nieuws werd bevestigd door een Russische functionaris, die bij «sa verblijf in het Westen zijn moad voorbij praatte. De onlus ten die van 3 tot 5 oktober 1959 duurden, zouden vooraf zijn gegaan door een „vreedzame" protestbeweging waaraan leden van de Komsomol deelnamen, ifte ontevreden waren over hun levensomstandigheden in Ka zakstan. door LUISA-MARIA LINARES 23- (Nadruk verboden. ISJARIGE VERSTEKELING Met het Duitse schip „Trans- Canada", dat gistermiddag uit Rotterdam vertrok, heeft de 15- jjarige Conielis Tijmens gepro beerd weg te komen uit het land. De jongen werd juist toen het schip in volle zee was ont dekt en met de loodsboot terug gezonden naar de wal. De jon gen is afkomstig uit Ede (Gel derland) Hij zal in Hoek van Holland aan de kinderpolitie overgegeven worden. Ze was opgesprongen als een dief die op heterdaad betrapt wordt en was Fina zwijgend naai de eetkamer gevolgd. „Ik kan het hier geen dag lan ger uithouden" dacht ze, terwijl ze nu zo eenzaam op haar kamer zat, niet wetend wat te doen, met wie te spreken. Hoewel de voor deur open was voelde ze zich evenzeer een gevangene als wan neer dikke tralies haar van de buitenwereld hadden afgesloten, van de normale wereld, waar geen verlaten huizen vol schadu wen en angstbeelden bestonden. Al was de morgen dragelijk geweest en al scheen er zelfs een enigszins vriendschappelijke ver houding te zijn,ontstaan, de mid dag was eindeloos en de avond bepaald sinister. Al haar illusies waren vervlo gen. Ze moest nu moed vatten en Xavier trotseren, hem zeggen, dat ze dit niet langer uithield. Ze zou zeggen dat ze naar Ma drid ging, naar het huis, schil ders of geen schilders. Xavier had het recht niet haar dit te be letten. Wat zij deed ging tenslot te alleen haar man aan. Haar man.... Nog nooit had ze zo naar hem verlangd Om een sterke persoonlijkheid naast zich te weten aan wie ze al haar bezorgdheid kon vertelleneen vriend, bij wie ze haar hart kon uitstorten.Ze zag de volle maan hoog aan de hemel staan en de brede weg verlichten, die haar scheen uit te nodigen tot een wandeling zonder bepaald doelZe nam die uitnodiging aan, blij, dat ze haar benen eens wat los kon maken. Beneden in de hal deed ze de zware voordeur open. Een stroom frisse lucht streek langs haar ge zicht. Ze keerde op haar schre den terug en nam van de kap stok een kledingstuk dat ze voor haar mantel hield. Het was ech ter de trui van Xavier die bin nenste buiten was gekeerd. Daar ze niet meer naar boven wilde gaan, uit vrees Fina tegen het lijf te zullen lopen, sloeg ze de pull-over om haar schouders en ging naar buiten, de deur op een kier latend. In deze wildernis be stond er geen gevaar voor die ven. Haar hoge hakjes klikten op het asfalt van de weg. Ze had haar sportschoenen, die nog nat waren van die morgen, niet aan kunnen trekken en ze was niet meer gewend op hoge hakken te lopen, zodat ze met moeite liep en nu en dan zelfs het evenwicht verloor. Had ze nog maar die zelfgemaakte, primitieve sanda len, die ze in het oerwoud had gedragen. De volkomen stilte om haar hcen trof haar. Ket gefluister, de talloze vage geluiden van de nacht in het bos noodzaakten haar voortdurend op haar hoede te zijn. Ze was niet bang in het donker. Hoe zou ze. na vijf jaar te midden van talloze gevaren te hebben doorgebracht, voor zulke kleinigheden bang kunnen zijn? Alleen geheimzinnige, onbegrij pelijke dingen, situaties als waar in ze zich thans bevind, joegen haar angst aan. Of was al die angst niets dan verbeelding? vroeg ze zich voor de honderdste maal af. Er wa ren allerlei soorten families, won derlijke, eigenaardige mensen met malle gewoonten. Tot nu toe was haar toch immers nog iets overkomen dat afweek van het mogelijke, normale. Bij een bocht van de weg moest z eplotseling opzij springen voor een auto, die met gedoofde lich ten rakelings langs haar heen schoot. Door de kracht van haar sprong verloor ze haar evenwicht en belandde in een sloot. Ze stond onmiddellijk weer bp, haar handen vol modder en wreef over haar geschaafde knie. De auto was enkele meters verder blijven staan en Xavier was uit gestapt. „MaarOlga.... wat voer jij hier uit?I-Iet is een won der dat ik niet heb overreden „Ik wou een eindje wandelen. En jouw lantarens waren niet aan", zei ze verwijtend. „Heb je je pijn gedaan?" „Het betekent niets", zei ze droogjes. „Stap in. Wat een dwaas idee om op dit uur uit te gaan." „Ik moest toch iets doen", zei ze op een toon, die zowel klagend als boos klonk. „Dacht je soms dat het leuk is om altijd alleen te zijn? Ik begrijp niet, dat je me niet gezien hebt, ik liep toch in het volle maanlicht." Ja, dat is zeker vreemd, dacht ze, in de auto stappend. Ze ging voor de tweede maal in vier-en- twintig uur naast hem zitten. „Mijn gedachten waren ergens anders", bekende hij, „ik heb je niet gezien. „Hij wendde zich naar haar toe en keek haar strak aan. „Denk je soms, dat ik het expres heb gedaanom voor goed .met ie af te rekenen?" Olga rilde van angst, hij zag het en begon te lachen. „Bedaar maar, momenteel heb ik er nog geen behoefte aan om een eind aan je leven te maken. Weliswaar heb ik je van morgen bijna laten verdrinken en heb ik je van avond bijna overreden, maar dat is louter toeval. Ik houd van spannende situaties en dit zou veel te eenvoudig zijn ge weest. Niemand zou je immers zoeken." „Behalve dan André", zei zs koeltjes. „Natuurlijk zou André je zoe ken", zei Xavier lachend. „Gek, dat ik altijd weer vergeet dat je een getrouwde vrouw bent. Dat komt door je kinderlijk uiter lijk...." (Wordt vervolgd.) Maastricht opgesloten. Direkt na de aanhouding van de vrouw hadden de politie-autoriteiten de verdachte een uitvoerig ver hoor laten ondergaan, waaruit bleek, dat zij een groter aantal diefstallen in Belgisch dan in Nederlands Limburg had ge pleegd. Zij werd niet door de Belgische, maar door de Neder landse politie in bewaring ge steld om te zijner tijd eerst door de rechtbank te Maas tricht te worden berecht voor de kerkdiefstallen in Eysden, Maastricht en Gronsveld. De mogelijkheid bestaat, dat zij zich later voor de Belgische rechtbank zal moeten verant woorden voor de diefstallen in België. SCHIPPER VERDRONKEN De 43-jarige schipper B. Smid, gewoond hebbend in Rotterdam, is dinsdag tijdens de vaart van de zandbak „Merwede" op de Dordtse Kil overboord geslagen en verdronken. Omtrent de oor- I zaak van dit ongeval is niets be kend. De zandbak werd getrok ken door de sleepboot „Henja" en was op weg naar Rotterdam. De heer Smid was gehuwd. Zijn stoffelijk overschot is nog niet gevonden. BLINDGANGER ONSCHADELIJK GEMAAKT In de Bokkeduinen, in de on middellijke omgeving van de dichtbevolkte woonwijk „het Soesierkwartieite Amersfoort is maandagmiddag door de mij- nenopruimingsdlenst een bom van 125 kilogram tot ontploffing gebracht. De klap viei mee. Een waaierachtige zuil van zand en stro schoot hoog de lucht in. De De Franse premier, Michel Debré, heeft eveneens verklaard, dat de besprekingen van Chroesj- tsjef en De Gaulle bijzonder openhartig zijn geweest en dat vele kwesties de revue hekben gepasseerd, waarbij de beide staatslieden hebben geprobeerd duidelijk hun standpunten te formuleren. Debré meende dat men op de internationale conferentie abso lute voorrang moet geven aan de ontwapening. Voor de andere problemen, zoals Duitsland, wa ren volgens hem nog geen op lossingen in zicht. De komende topconferentie zou wat dit aan gaat meer een beproeving van de goede wil van alle partijen worden. De belangrijke kwesties zouden worden aangesneden zonder dat men een directe op lossing mocht verwachten, zo dacht hij. Op dé Russische waarschu wingen tegen West-Duitsland antwoordde de Franse premier, dat bij de herbewapening van West-Duitsland in Europees ver- j tand voorzorgen zijn getroffen die verzekeren dat West-Duits- j land niet gevaarlijk kan worden voor zijn buren. Het werkelijke gevaar ligt in de handen van de grote mogendheden die kern wapens bezitten, zei hij. In antwoord op kritiek op het propagandistische karakter dat Chroesjtsjefs Tour de France soms had aangenomen, ant woordde Debré dat de staatslie den tegenwoordig niet alleen elkaar ontmoetten doch ock het volk. Voorts eist de gastvrijheid tegenwoordig dat men radio en televisie ter beschikking stelt van de gast. bomscherven smoorden in de meters hoge muur van balen stro, die men rond de gevaar lijke plaats had gebouwd. Ge neeskundige Dienst en politie hadden uitgebreide voorzorgs maal regelen getroffen. Het pu bliek was gewaarschuwd deuren en ramen open te houden. Enige gezinnen moesten voor enkele uren worden geëvacueerd. De bom kwam te voorschijn bij afgravingen. Men was van de vermoedelijke aanwezigheid op de hoogte gesteld door omwo nenden, die zich herinnerden, dat er ergens een blindganger moest liggen. De bom kwam niet tot ontploffing bij een aan val van geallieerde vliegers ir. het eerste oorlogsjaar op de olie opslagplaats van de wagenwerk plaats der Nederlandse Spoor wegen. MUUR VAN ATELIER INGESTORT Maandagmorgen omstreeks elf uur is een buitenmuur van een fabriek van kinderc onfectie- artikelen „Hatafa" aan de Gevers Deynootweg' in Scheve- ningen ingestort. In enkele seconden tijds viel een enorm gat van minstens tien bij zes meter in de muur. Een binnenmuur, die liet atelier scheidde van bet magazijn zakte gedeeltelijk in elkaar. Toen de muren instortten be vonden zich de echtgenote van de directeur en enige personeels leden in het atelier. Zij konden zich nog maar net in veiligheid brengen. Zeer veel materiaal, de snijtafel en gereedschap stortten omlaag. De echtgenote van de directeur stond achter de snij tafel. De muren en de goederen vie len meters omlaag in een diepe bouwput naast het atelier. Deze bouwput is gegraven omdat er een hotel gebouwd zal worden. De eigenaar van het gebouw waar het atelier in is gevestigd de heer H. van Zuiphen, ver klaarde gistermiddag dat hij en de directie van de confectie fabriek het instorten van de muur al lang hadden zien aan komen. De laatste dagen hadden ze het al niet aangedurfd het personeel in de buurt van de nu ingestortte muur te laten wer ken. Er vielen toen al scheuren in. De eigenaar zegt dat hij her haalde malen bij de gemeentelijke dienst van bouw en woningtoe zicht is geweest en deze heeft gewaarschuwd. Deze dienst zou hierop niet hebben gereageerd. Ir. A. van Gessel, hoofdingenieur bij deze dienst deelde ons mede dat hem daar niets van bekend is. Hij verklaarde dat een onder zoek naar de oorzaak zal worden ingesteld. In ieder geval staat vast, aldus de politie, dat ergens een fout is gemaakt. Het onderzoek zal moe ten uitmaken waar dit is ge beurd. Volgens de heer Van Zutphen is de muur ingestort omdat de bouwput voor het te bouwen hotel vier meter diep is gegraven. De fundering van het gebouw van het atelier is twpe meter. Daardoor zou deze funde ring ondermijnd zijn. Zowel de directeur van het atelier als de eigenaar van het gebouw zeggen met stelligheid, dat de buitenmuur verder zal in storten als er niet onmiddellijk maatregelen worden getroffen. Het atelier zal enige tijd stil moe ten liggen omdat men het onver antwoord acht het personeel ir de atelierruimte te laten werken en voorts omdat het stofferrma- gazijn tengevolge van de instor ting onbereikbaar is geworden. Televisiecamera's aan boord van de Amerikaanse satelliet „Tiros" hebben foto's gemaakt van de aarde vanaf een hoogte van 675 km en deze doorgezon den naar de aarde. Op deze foto's ziet u boven hoe presi dent Eisenhower met zijn ruim- tedeskundige T. K. Glenv.an vier van de gezonden foto's be kijkt. Op de onderste foto ziet men de enorme wolkenmassa's welke boven Noord Oost Amerika eu. Canada hangen. Deze foto- wera door de satelliet gemaakt,

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2