Nog geen rust in Zuid-Afrika Chroesjtsjef brengt verslag uit Plannen voor Kanaalbrug schilderzelfmet W eeroverzicht De ontwapeningsconferentie ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT HOOGWATER ertsema het nog r Willy ïelk per Want i eerste tan. En e extra ;s beter igadier! JE EERSTE BLAD Droomvlucht voor Israëlische jongen n diens 20-jarige col- B. Behalve dat zij een fles likeur had enomen hadden zij ingen ook niet be zagen zij kans uit aak blikjes levens- nee te nemen. Men r nog uit hun kun- dat zij op een an na gevieren voor een consumptietent •erteerd, er ook zon- tussenuit zijn gekne- tard zijn de losse niddels ook gepakt, ermoedt dat ze nog kerfstok hebben. 9 yoghurt, of pap. {-feesten ;ehoudcn st: meer or melk. Hoofdkvartiet Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per naand ƒ2. per week 48 ct. Losse nrs 9 et. DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 5 APRIL 1960 16e Jaargang Nr 4952 Verschijnt dagelijks -Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer; zaterdags 10 uur. De Zuidafrikaanse politie heeft maandagmorgen in Cler mont bij Durban een charge met rle gummiknuppel uitgevoerd toen een menigte van circa 3000 ,takende negers weigerde uiteen te gaan. Een neger werd bewus teloos geslagen. In het plaatsje S. J. Smith op 12 km van Durban w ierpen sta kende negers stenen naar bus- P rot est demonstratie in Den Hacig Een overzicht tijdens de pro testdemonstratie, zaterdag in Den Haag tegen dz gebeurte nissen in Zuid-Ajrika. sen. Zij werden door de politie in een paar gebouwen gedreven waar zij nu worden vastgehou den. Zondag zijn nieuwe troepen naar Durban en omgeving ge bracht omdat er vlugschriften in dit gebied waren verspreid, waarin tot staking werd opge roepen. Later werd gemeld dat er bij de gevechten in het negerdorp Clermont bij Durban een neger om het leven is gekomen en ver scheidene zijn gewond. Ook een aantal politiemannen liep lichte verwondingen op. Het Afrikaanse nationale con gres heeft maandag een verkla ring uitgegeven, waarin wordt voorgesteld een nieuwe nationale vergadering bijeen te roepen, waarin „het gehele volk op een volledige democratische basis" vertegenwoordigd za] zijn en die de grondslag moet liggen voor L leider der Sawjetrussische afvaardiging naar de Geneefse ontwapeningsbesprekingen, Zo- rin, heeft maandag het uit drie stadia bestaande Westerse ont- wapeningsplan als basis voor een algemene en volledige ontwape ning verworpen. Zorin die krachtige bewoordin gen gebruikte, oefende scherpe j kritiek op de zes punten die de Amerikaanse vertegenwoordiger Eaton in de bijeenkomst van vrijdag j.l. aan de orde had ge steld. Zorin had naar van conferen tiezijde wordt vernomen, ook kritiek op Eatons voorstel om lanceren van kernwapens in de oneindige ruimte te verbieden. Hij verklaarde dat het Ameri kaanse plan neerkwam op het uitoefenen van toezicht, zonder dat er riaarwerkelijk wordt ont wapend. Zorin verklaarde later op een persconferentie dat de vertegen woordigingen der vijf communis tische staten op de tien-mogend- heden besprekingen te kennen hadden gegeven dat het Westerse voorstel in geen enkel opzicht een programma voor algemene en volledige ontwapening kon worden genoemd. „Het Westerse plan is niet in overeenstemming met de op 20 november 1959 door de algemene vergadering van de Verenigde Naties aanvaarde resolutie, die voorziet in algemene en volledige ontwapening", aldus Zorin. Omtrent Eatons voorstel om het lanceren van kernwapens in de ruimte te verbieden zei Zorin nog dat de Verenigde Staten slechts toezicht wensen op die wapens, welke de Sowjet-Unie in een krachtiger uitvoering bezit dan zjj zelf. Van Westerse zijde werd Zorins verklaring als „krachtig uit pro pagandistisch oogpunt" bestem peld. Zorin verklaarde ook dat het door de vijf Westerse mogend heden ingediende ontwapenings plan in feite een steun was voor de uitvoering van het Westerse militaire programma, „daar het de Westerse landen bepaalde eenzijdige militaire voordelen biedt". Zorin bracht, naar aanleiding van een vraag, het op 15 maart 1958 door de Sowjet-Unie in de Verenigde Naties gedane voor stel in herinnering, dat voorzag in een verbod om de oneindige ruimte voor militaire doeleinden te gebruiken en in het opheffen van militaire bases buiten het eigen grondgebied van een staat. „De Verenigde Staten hebben dit voorstel verworpen. Nu stel len zij een verbod voor militair gebruik van de ruimte voor, zon der te spreken over het opheffen der Amerikaanse bases in het buitenland. De Sowjet-Unie kan dit Amerikaanse voorstel niet aanvaarden", aldus Zorin. Op de vraag of er toenadering- punten tussen Oost en West be staan antwoordde Zorin, dat beide partijen het erover eens zijn dat er geen controle moet komen zonder ontwapening, dat beide de nadruk hebben gelegd op het belang van kernontwape ning en dat zij bereid zijn te streven naar een uiteindelijke algemene en algehele ontwape ning. Voor het begin van de con ferentie over verbod van kern wapenproeven in oktober 1958 zijn de Sowjet-Unie, de Ver. Sta ten en Engeland eerst overeen gekomen de kernproeven op te schorten en daarna zijn zij be gonnen met een bespreking van controlemogelijkheden. Die me thode moest men volgens Zorin ook bij de algemene ontwape ningsconferentie volgen. een nieuwe unie van Zuid-Afrika. In de verklaring wordt voort ge vraagd om opheffing van de noodtoestand, vrijlating van de negerleiders, en afschaffing van de paswetten, tenslotte wordt een loonsverhoging geëist tot een minimum van een pond per dag. Boven Ca to Manor en Clermont zijn ruim 200.000 vlugschriften door een vliegtuig naar beneden geworpen, waarin er bij de ne gerbevolking op wordt aange drongen de wet en de orde te handhaven en niet deel te nemen aan wilde stakingen. In Cato Manor is het op het ogenblik rustig. Uit de meeste steden wordt gemeld dat dé treinen en bussen weer normaal rijden. De negers zouden over het algemeen weer aan het werk zijn gegaan. Robert Mangaliso Soboekwe, voorzitter van 't Pan-Afrikaanse congres, en nog 22 negers heb ben maandag geweigerd zich te verdedigen tegen de aanklacht dat zij de negerbevolking van Zuid-Afrika hadden opgehitst deel te nemen aan de campagne tegen dé paswetten. ten Zuidafrikaanse politieman heeft maandag in het neger- woonoord Njanga bij Kaapstad het vuur op een dreigende menigte Afrikanen geopend, waardoor vier negers .schotwon- I den hebben opgelopen. Drie ne gers met verwondingen van an- deie aard werden samen met het bovenbedoelde viertal in een ziekenhuis opgenomen. Volgens oen politieeomman- dant opende een politieman het vuur omdat de negers dreigden hem en andere agenten van poli tie aan te vallen. Ie voren had de politie gebruik gemaakt van wapenstokken tegen roerige elementen. Na het incident werd het weer rustig in het woonoord, aldus de poli- tiecommandant. Behalve een cordon manschap pen met geweren en machine- '.stolen stonden in de omgeving drie sterke afdelingen mobiele reservisten paraat. De Zuidafrikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Louw, heeft maandag de uitspraak van de Veiligheidsraad over Zuid- Afrika het hoogtepunt genoemd van de inmenging van de Ver enigde Naties in de binnenlandse aangelegenheden in Zuid-Afrika. Hij zei dit bij de opening van het regeringspaviljoen op een internationale handelstentoon stelling te Johannesburg. Ook een Afrikaanse, die bij het incident in Njanga werd ge wond, is naar het ziekenhuis ge tracht. Zij heeft geen schot wond. Een Zuid-Afrikaans persbureau heeft gisteravond gemeld, dat de Anglicaanse bisschop van Jo hannesburg, Reeves, zich in het Britse protectoraat Swaziland be- vindt. De bisschop, een fel tegen stander van de apartheidspolitiek van de Zuid-Afrikaanse regering, wacht op bericht of hij naar Zuid-Afrika kan terugkeren zon der te worden gearresteerd. Diverse wensdromen van de 15-jarige, intelligente Danny Kohane uit Nathanya in Israël zijn in vervulling gegaan, de al lerlaatste niet, hoewel het er even op leek. Maandagmidag kwam hij na een onvergetelijke week in Amsterdam naar Schip hol om met een Electra-maehine van de K.L.M. om kwart voor twee terug te vliegen naar Tel Ayiv. Maar het toestel was nog niet gereed en de vlucht werd tot 4 uui uitgesteld, daarna tot half vijf. „Ik hoop, 'dat hij hele maal niet gereed komt", zei Danny in ae Ica-wachtkamer, „dan kan ik hier nog een dag büjven". Dat geschiedde echter niet. Om half vijf koos de machine het luchtruim en was Danny op de terugreis naar huis. Danny is de eerste prijswin naar van een prijsvraag, die de K.L.M. het vorig jaar ter gele genheid van het 40-jarige be staan in Israël had uitgeschre ven. Jongens tot 16 jaar konden er aan deelnemen. Ze moesten een groot aantal vragen op lucht vaart-technisch gebied beant woorden en alle foujloze inzen ders kregen daarna een bouw doos, waaruit ze zelf een modél van de nieuwste aanwinst van de luchtvaart, een DC-8, konden construeren. Danny's exemplaar was het mooiste en hij kreeg als hoofdprijs een gratis vlucht naar Nederland en een verblijf van bijna een week in Amsterdam aangeboden. Dat is nu achter de rug. Dan ny, zoon van een Israëlische die renarts, werd in de afgelopen week bij een tijdelijk pleeggezin geplaatst, nl. dat van de rabbijn J. Soetendorp van de liberaal- Joodse gemeente te Amsterdam en leerde er koffie inplaats van gazeuse-limonade drinken. Het was voor de eerste maal, dat hij buiten Israël kwam, de eerste maal dat hij in een vliegtuig zat en uiteraard ook de eerste maal, dat hij in Europa was. Het maakte allemaal een onuitwis bare indruk op zijn naar meer kennis en avonturen dorstende geest. „Wat is Amsterdam' een grote stad", zei hij „en wat rijden er een prachtige trams door de straten. Dat is wel heel anders dan in onze stadjes. Daar hebben ze alleen maar bussen". „Maar bijna alle moderne ste den ter wereld hebben de trams afgeschaftzei iemand tegen hem, „die passen niet meer in het moderne verkeer." „Nou, ik vind ze reuze prak tisch. Alleen zijn ze in Amster dam erg duur. Een kaartje kost 35 cent. bij ons nauwelijks de helft", meende Danny. Dank zij de K.L.M. heeft hij onder deskundige leiding Schip hol bezichtigd, maar daarnaast cok diverse musea, Volendam, de Fokker- en de Philipsfabrie- ken. Een één-mansactie van een 16-jarige jongen in Kings Lynn (Oost-Engeland) tegen de wa terstofbom is maandag geëindigd met een voorwaardelijke veroor deling door de rechter. De jon gen had geprobeerd zijn tent op te slaan op het gebied van een raketbasis bij Kings Lynn en daar een zitstaking te beginnen. VRIJDAG ONDERTEKENING NEDERLANDS-DUITS AKKOORD Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Za ken te Bonn heeft maandag in antwoord op een vraag op een persconferentie meegedeeld dat de Westduitse minister van Bui tenlandse Zaken, dr. Von Bren- tano, vrijdag aanstaande naar Den Haag zal gaan voor de on-, dertekening van het akkoord tol regeling van de kwesties tussen beide landen die uit de tweede wereldoorlog stammen. Een woordvoerder van hel ministerie van Buitenlandse Za ken in Den Haag heeft desge vraagd meegedeeld dat de mede deling voorbarig lijkt, maar hij heeft haar niet tegengesproken. DE TOCHT VAN DE POSTKOETS De postkoets, die op weg is van Istanbul naar de „Floriade" in Rotterdam, heeft ernstig geleden door de slechte wegen, die van de Turkse grens naar Saloniki in Griekenland leiden. Op sommige plaatsen botste men in wel 20 cm diepe kuilen. Men is er echter in geslaagd de nodige reparaties aan te brengen. Toch ontveinst men zich niet, dat de tocht aan zienlijk zwaarder is dan men aanvankelijk had gedacht. Mens en dier bevinden zich overigens in voortreffelijke conditie en men hoopt woensdagmiddag om streeks 3 uur Saloniki binnen te rijden. Men neemt aan, dat wat de toestand van de wegen betreft het ergste nu achter de rug is. HET PASPOORT VOOR ENGELAND Groot-Brittannië en de Bene- luxlanden zuilen, zo werd maan dag van gezaghebbende zijde te Londen vernomen, donderdag een akkoord ondertekenen vol gens hetwelk de staatsburgers van België, Nederland en Luxem burg voor toeristenreizen in Groot-Brittannië geen paspoort meer nodig zullen hebben. Een toeristenkaart zal voldoende zijn. De regeling zal niet gelden voor Britse staatsburgers die naar de Benelux gaan omdat men in Groot-Brittannië geen toeris- tenkaarten kent. In welingelichte kringen in Den Haag is vernomen dat het inderdaad in de bedoeling ligl voor toeristenreizen naar Groot- Brittannië toerislenkaarten in te voeren. De regeling van de bij zonderheden is echter nog het onderwerp van overleg. DE ENGELSE BEGROTING In een dichtbezet Lagerhuis heeft de Engelse minister van Financiën Heathcoat Amory, maandag de begroting ingediend. Het totaalcijfer van de begroting is ongeveer 5.6 miljard pond sterling, waarin begrepen is een bedrag van 1.63 miljard pond sterling van de Defensie en 583 miljoen pond sterling voor de nationale gezondheidsdienst, on der- welke de Engelsen vrijwel kosteloze medische en zieken- huisbehandeling genieten. De minister begon zijn rede met de mededeling, dat zijn be grotingsvoorstellen er dit jaar op gericht zijn de huidige wel vaart in Engeland te consolide ren en te versterken. Er zullen nieuwe maatregelen genomen worden tegen belas tingontduiking. Deelnemings maatschappijen (unit-trusts) zullen aan winstbelasting onder hevig zijn en zullen dezelfde be lastingfaciliteiten genieten als beleggingstrusts ten aanzien van de exploitatieuitgaven bij de be rekening van het inkomen. BOS- EN HEIDEERANDEN. Door onbekende oorzaak wer den zondag aan de Duitse grens bij Venlo ongeveer zes ha bos en heide door brand vernield. De brandweercorpsen van Venlo en Hout-Blerick waren urenlang be zig met het blussen van deze branden, en slaagden er in, on danks een felle wind de brand vóór de landsgrens te stuiten. Zondagmiddag hebben wande laars brand ontdekt in het bos rijke gebied de Kruisberg bij de Heksenplas bij Doetinchem. De bosbrandweer wist het snel om zich heen grijpende vuur te stui ten en later met de Doetinchem- se brandweer samen meester te worden. Ruim één ha bos ging verloren. Nikita Chroesjtsjef, de Sow- jet-premier, heeft maandag op een bijeenkomst in het Mos- kouse sportpaleis die door een 15.000 mensen werd bijgewoond, verslag uitgebracht over zijn reis naar Frankrijk. De reis mag geslaagd heten, zo verklaarde hij. De standpun ten die de Sowjet-Unie en Frankrijk ten aanzien van be langrijke kwesties innemen lo pen weliswaar uiteen, doch de diepgaande besprekingen in Parijs hebben aangetoond dat zij op de meeste punten vrij dicht bij elkaar liggen. Wat de kwestie der ontwapening betreft kon men zelfs zeggen dat het Sowjetstandpunt „met dat van generaal De Gaulle overeen komt". Alleen reeds de „weder zijdse opheldering" op dit punt was de reis naar Frankrijk waard, aldus Chroesjtsjef. Bij mijn besprekingen met generaal De Gaulle is uiter aard veel aandacht besteed aan de Duitse kwestie, zo vervolgde de Sowjet-premier. Wij hebben nu een beter inzicht in elkan ders gedachten hierover. Wat de Sowjet-Unie betreft legde hij ei nogmaals de nadruk op dat gestreefd moet worden naar een vredesverdrag met de twee Duitse staten die op het ogen blik bestaan. Men mocht niet talmen met het zoeken naar een oplossing die met de belan gen van alle mensen, ook de Duitsers zelf, rekening zou hou den. Een van de moeilijkheden was echter de houding van bondskanselier Adenauer met zijn bezoeken aan Amerika en Japan „waar hij geprobeerd heeft de voorvechters van de koude oorlog te mobiliseren teneinde een overeenstemming over een vredesverdrag te ver hinderen", aldus de Sowjet- premier. Dit is bijzonder ern stig, zo zei hij. Adenauers po sitie schaadt West-Duitsland zeer. Als de bondskanselier zijn beleid niet wijzigt, zal hij door de realiteit worden achter haald, want de mensen vragen om een normaal leven en dat kan slechts door een vredesver drag en regeling van het Duitse vraagstuk w.orden bereikt. Chroesjtsjef voegde hieraan toe, dat de Sowjet-Unie alles zal ken op een basis die ook voor de Westelijke mogendheden aanvaardbaar is. Doch als dat niet mogelijk blijkt zal de Sow jet-Unie een afzonderlijk ver drag sluiten met Oost-Duits- land. De Sowjet-premier had in Frankrijk opgemerkt dat de Fransen zich steeds meer be wust worden van wat een her leving van het Duitse militaris me en de Duitse wraakgedach- ten voor hun land zou beteke nen. „Als de Sowjet-Unie en Frankrijk, de grootste continen tale mogendheden in Europa, hun inspanningen samenbun delen met die van de andere staten die vrede wensen, zal echter tegen een nieuwe agres sie en een nieuwe oorlog in Europa een onoverwinnelijke hinderpaal zijn opgeworpen". Aansluitend hierop ontkende Chroesjtsjef ten stelligste dat hij had geprobeerd een wig tus sen Frankrijk en West-Duits- land te drijven. De Sowjet-Unie heeft geen bezwaar tegen vriendschap tussen Frankrijk en West-Duitsland. Wat de handel aangaat zei hij, dat de Sowjet-Unie in Frankrijk schepen en machines voor haar chemische en lichte voedingsmiddelenindustrie zou willen bestellen. De culturele en wetenschap pelijke overeenkomsten en de voorgenomen kernenergie zul len aanzienlijk bijdragen aan de groei van de Frans-Russische vriendschap, zo meende hij. Chroesjtsjef vermeldde met groot genoegen de vriendschap pelijke ontvangsten die hem waren bereid in Marseille en Bordeaux en zijn ontmoeting met Franse vakbondsleiders, die in niets had geleken op die welke hij indertijd op zijn Amerikaanse reis met bepaalde Amerikaanse vakbondsmensen in San Fransisco had gehad. „Als wij geen rekening hou den met de zeer weinige stem men van bekrompen koude- oorlogvoerderskan men rustig zeggen dat het Franse volk eenstemmig de vertegen woordigers van het Sowjet-land als zijn vrienden heeft verwel komd. Het was zeer ontroe rend1', aldus Chroesjtsjef. Chroesjtsjef zei dat zijn be sprekingen met De Gaulle in een oprechte, warme en vriend schappelijke sfeer waren ver lopen. Het tegenbezoek van De Gaulle aan de Sowjet-Unie „zal ons de gelegenheid geven onze nuttige besprekingen voort te zetten", Intussen was zijn bezoek aan Frankrijk ook nut tig geweest voor de leiders van de grote vier bij het uitwerken van een gemeenschappelijk standpunt ten aanzien van de grote internationale kwesties. Tot slot verklaarde de Sow- jet-leider, onder donderend ap plaus, dat de Sowjet-Unie on vermoeid er naar zal blijven streven dat de stem van de rede zal overwinnen. „We kun nen niet toestaan dat de ka nonnen gaan spreken. Wij zijn sterk en geduldig genoeg en wij zullen aan alle volken ter wereld bewijzen dat vrede en geluk in onze tijd kunnen en moeten overwinnen". Hij besloot zijn rede, in het Frans, met de uitroep: ..Vive la paix". Chroesjtsjef las zijn rede van papier voor. Hij zag er ver moeid uit en toonde zich slechts af en toe levendig, o.a. toen hij verhaalde dat een Franse boer in Mime hem een glas wijn had aangeboden dat hij niet had kunnen accepteren. „Wij had den toen geen tijd maar we komen nog wel eens terug", zo zei hij. De Sowjet-leider is kennelijk tevreden over zijn reis. Hij ver meed zorgvuldig elk onderwerp dat de Fransen zou kunnen prikkelen zoals de Franse atoomproeven en de Algerijnse kwestie. In Londen is een mededeling uitgegeven over de mogelijkheid van de bouw van een brug over het Kanaal tussen Engeland en Frankrijk in plaats van de aan leg van een tunnel waaromtrent reeds eerder plannen geopperd zijn. De voorstellen voor een brug worden gesteund door een Amerikaanse, een Franse en een Britse onderneming, volgens wie een brug vele voordelen zou bie den boven een tunnel. Hun rap port is de Britse regering ter be studering voorgelegd. De brug zou gebouwd moeten worden tussen een punt ten zuid oosten van Dover en een punt Amerikaanse, Engelse en Franse deskundigen hebben de Engelse re gering een plan voor gelegd om een brug over het Kanaal te bouwen in plaats van een tunnel te graven. De brug zou moeten komen tusse?i South Foreland bij Dover en een punt ten zuidoos ten van Sandgatte bij Calais. De lengte zou ongeveer 40 km zijn, de breedte 35 meter. Zowel trein- als weg verkeer zou er gebruik van kunnen maken, zoals de foto van de tekening aangeeft. Schepen als de Queen Elizabeth" kunnen vol gens de ontwerpers ge makkelijk onder de brug doorvaren. De kosten worden geschat op ruim twee miljard gulden. Met 5.000 ar beidskrachten schat men de bouwtijd op vijf jaren. ten zuidwesten van Sangatte bij Calais en zowel voor weg- als treinverkeer bestemd zijn. Er zou een vijf-strooks wegdek komen ter weerzijden alsmede aparte zij- banen voor fietsen en motoren. Een dergelijke brug zou naar schatting een twee miljard gul den kosten. dt verf voor het schilder feest I I K K E H J-T J AL LH M MODIIKT NEHROE TEGEN ANTI-CHINESE DEMONSTRATIES Premier Nehroe van India heeft zondag zijn afkeuring uit gesproken over voorgenomen anti-Chinese demonstraties door zekere politieke partijen gedu rende het komende bezoek van premier Tsjoe Lai aan India. De Chinese eerste-minister wordt op 19 april voor een be zoek van zes dagen verwacht. Op een openbare bijeenkomst te Rajkot in de staat Bombay zei Nehroe, dat Tsjoe naar In dia komt op uitnodiging en als gast van de Indiase regering en dat het niet te pas komt om tegen een uitgenodigde gast te betogen. Hij achtte dergelijke demonsraties een teken van on macht en zwakte. ZACHTE LUCHT IN AANTOCHT Een oud front dat in de nacht van zondag op maandag over ons land naar het noordoosten trok, kwam vlak voorbij onze grens tot stilstand. Achter dit tront stroomde lucht binnen waarin zich flinke stapelwolken konden ontwikkelen, die op en kele plaatsen het buienstadium bereikten. Geen van de waarnemingssta tions tapte echter regen van eninge betekenis af. In de na middag werden de opklaringen breder vanwege het naderbij- komen van een rug van hoge luchtdruk, die in betekenistoe nemend via ons land en Noord- West (Duitsland aansluiting kreeg met een krachtig hoge- drukgebied boven Scandinavië, waarvan het zwaartepunt boven Finland ligt. ZON MAAN op onder op onder April 5 6.07 19.20 12.19 2.57 8 6.00 19.25 15.32 4.33 In de aangevoerde lucht liep het kwik lot waarden van 14 a 16 graden op, vlak aan zee ech ter maar tot 11 graden. Vanuit het ZW stroomt nu zeer zachte en vochtige lucht via Frankrijk naar ons land. Het binnendringen daarvan zal van daag wel met bewolking ge paard gaan, maar de kans op regen hieruit is klein. medegedeeld door het K. N. M. 1. te De Bilt, geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. Aanhoudend zacht weer. Aanvankelijk opklaringen, in de middag vanuit het zuidwesten toenemende bewolking maar overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind tussen zuidwest en zuid. Aanhoudend zacht weer. WOENSDAG 6 APRIL v.m. n.m. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 9.34 10.14 10.09 10.49 10.49 11.29 10.59 11.39

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 1