kS hootöprijS"winnaars naar ROME NEDERLAND-BULGARIJE 4-2 bevalt u beter Eric de Noorman - De onwillige held Gemeenteraad van Axel SCHAKEN DUIVENSPORT Vlieg met Lexi haai- Rome en de Olympische Spelen SPORTNIEUWS Van der Linden bracht Bulgarije op de knieen Beva, betere vakkleding voor alle beroepen (Slot.) de Als volgende punt van lijvige agenda van deze vergade ring komt thans aan de orde het Voorstel betreffende de door .ie commissie ad hoe ingediende «■organisatieplannen inzake liet doorvoeren van een scheiding tossen het kas- en administratief beheer. Nu de in de vergadering van ■O september 1959 door de raad ngestelde commissie haar werk- aamheden heeft beëindigd,, na dat zij in totaal heeft uitgebracht -«n principe-rapport, 15 interim- rapporten en het eind-rapport, wenst het college van B. en W., alvorens nader op deze rappor ti n in te gaan, de commissie dank te betuigen voor het vele a gedegen werk, dat door haar js verricht. Onder verwijzing naar deze rap porten en de in verband daarme de genomen besluiten, stellen B. en W. thans voor te besluiten tot invoering van de centrale boek houding en de centrale kas per 1 januari 1961: met ingang van dezelfde da tum bij de centrale boekhouding onder te brengen de financiële administratie van: 1. het gemeentelijk gasbedrijf: 2. het gemeentelijk woningbe drijf; 3. de vleeskeuringsdienst, cen trum Axel; 4. het in te stellen grondbedrijf; 5. de als tak van dienst in te stellen centrale boekhouding. Aangezien de onderhandelingen met het bestuur van de Stichting Axelse Bad- en Zweminrichting geen resultaat hebben opgele verd, menen B. en W. thans niet moeten voorstellen voor de re creatie nu reeds een tak van dienst in het leven te roepen. Jn verband met het aanstaand vertrek van de heer W. L. Hir- •les stellen B. en W. voor met in- men tot gemeente-ontvanger „nie gang van 1 juli a.s. te benoemen tot gemeente-ontvanger „nieuwe stijl" de hoofdcommies ter secre tarie, de heer C. Smies, die dan tevens chef van de afdeling fi nanciën blijft. Gelet op daaraan verbonden consequenties kan het salaris voor deze gecombineerde func ties niet hoger worden gesteld 'an de jaarwedde van een hoofd commies ter secretarie. De heer Oggel, sprekende na mens de commissie ad hoe, merkt op, dat er enkele nuances zijn tussen de oorspronkelijke bedoe ling van de commissie en die van B. en W. De voorstellen van de incasso's der gaspenningen hebben B. en W. niet overgenomen. Wij kun nen ons verenigen met de ziens wijze van B. en W. De insteliing van een grondbe drijf had de commissie gaarne gehandhaafd. Maar besprekin gen op ambtelijk niveau deden ons inzien, dat wij zo-iets nooit goedgekeurd zouden krijgen mèt ntebijschrijving en zonder ren te-bijschrijving gaat het niet. Het is daarom, dat wij van een grond bedrijf hebben afgezien, maar verlangen dan in de plaats daar- v.in telkenjare een overzichtelijk verslag betreffende de stand van gronden in eigendom met een exploitatie-overzicht. Met het ge scheiden zijn van de centrale boekhouding en afd. financiën unnen wij ons ook verenigen als in de betreffende instructie maar komt te staan, dat de boekhou ding gegevens, welke de afdeling financiën nodig heeft, op eerste aanvraag worden verstrekt. De heer C'. van Bendegem merkt cp, dat de commissie ook heeft geconstateerd, dat ter secretarie 5',2 uur per week minder wordt gewerkt, dan is voorgeschreven. Wij hebben geadviseerd, dat dit verschil tot de helft wordt te- i uggebracht. Nu zeggen B. en W, dat dit een anachronisme lijkt. Spr. is het hier helemaal niet mee eens. Dit zou een anachronisme zijn als wij verlenging van de werktijd zouden voorstellen, zonder meer. Hij is voorstander van werktijd verkorting wanneer door de voortschrijding der techniek, er geen volledige werk gelegenheid meer zou zijn. En ook, wanneer door de hierdoor ontstane werkloosheid een ver mindering in de consumptie zou optreden welke weer storend zou werken in de productie, dan acht spreker zulks geboden. Maar hier is noch van het een, noch van het ander sprake. Laten wij hier niet om heen draaien en zeggen, dat wij het nodig vinden dat er wordt ge werkt zoals dit overal gebeurt. De heer Van Luijk constateert, dat de reorganisatie nadert. Dit ganse werk van de commissie ad hoe, dat vastgelegd is in niet min- der dan 15 interim-rapporten, oen principe-rapport en een eind- japport, is omvattend geweest. Dit werk kunnen wij vergelijken met het restaureren en moderni seren van een schip, waarvan men meende zo niet langer meer mee zou kunnen varen. Dus be hoefde dit schip volgens enkelen herstel en vernieuwing. Dit schip was danig versleten en te oordelen naar het omvang rijke werk der commissie heb ben de leden met moed en toe wijding hieraan gewerkt. De bou wers hebben zich niet alleen met het interieur bemoeit, maar ook met de bemanning. Echter vraag spreker zich af of het niet beter was geweest, dat er alleen maar werd geadviseerd en B. en W. dan met deze adviezen in de hand de zaken had gereorganiseerd, zonder hiervoor verder de mach tiging van de raad te vragen. Komt nu niet te veel op de helling? B.v. de verlenging der werktijden. Waarom moet dit ge beuren? Wat is het motief hier voor en waarop steunt dit? Elders staat in de rapporten dat de ambtenaren hun werk op lofwaaidige wijze verrichten. In dit licht is de werktijdverlenging niet te volgen. Verder vraagt spreker nog in lichtingen over het crediet van 10.000 voor de aanschaffing van kantoormeubelen. Ook wordt ge adviseerd een lichtdrukmaehine aan te schaffen. Wat verstaat men daaronder en waarvoor is deze dienstig? De voorzitter zegt tot heer Og- gel, dat het college, na lange dis cussie, toch vasthoudt aan een grondbedrijf. Komt er geen be drijf, darf zal het werk door de afdeling financiën verricht moe ten worden. Deze zal dan over belast worden, terwijl de centra le boekhouding tijd over zal heb ben. Het is mogelijk, dat Ged. Sta ten dit niet zullen goedkeuren, maar wij willen het toch verdedi- gen. Wij zijn het eens met de com missie betreffende de werktijden. Tot de heer C. van Bendegem zegt de voorzitter, dat het college niet zegt dat het een anachronis me i s, maar dat het er op lijkt. In de instructie staat, dat er 40 y» uur per week gewerkt zal worden. Men werkt er maar 35%, dus vinden wij het ook geen overboodige luxe, dat er 5 maal een half uur bijkomt. De symboliek van de heer Van Luijk was aardig en resulteerde tenslotte in waardering voor de commissie. Bij deze waardering wil spreker zich namens het col lege van B. en W. van ganser harte aansluiten. Hier is een ge degen stuk werk geleverd, dat niet te onderschatten is. Gaarne wil spr. in deze hulde de heer Smies betrekken, die als toegevoegd secretaris aan de commissie ad hoe een berg ad ministratief werk heeft moeten verzetten en dit op correcte wijze heeft gedaan, waarvoor wij be wondering hebben. Tot de heer Van Luijk zegt spr., dat 'n lichtdrukmachine arbeids besparend zal werken. De heer Van Luijk merkt op, bedoeld te hebben, dat de raad zich niet teveel met details moet bezig houden. De heer Maas sluit zich gaarne aan bij de woorden van dank aan de commissie ad hoe gebracht. Door haar rapporten heeft hij in deze periode van haar bestaan méér geleerd dan in zijn gehele zittingstijd als raadslid. Alleinterim-rapporten benevens het eindrapport worden met de besproken wijziging, overeen komstig de voorstellen van B. en W., z.h.s. aangenomen. Benoeming gemeente ontvanger. In verband met deze reorgani satie wordt, met ingangsdatum van 1 juli a.s., met algemene stemmen tot gemeente-ontvan ger benoemd de heer C. Smies. Bouw van 16 woningwetwonin gen in plan-West. In verband met de toewijzing van 16 woningwetwoningen voor het jaar I960 en gelet op de er varingen stellen B, en W. voor deze woningen in één complex te bouwen in plan-West, t.w. 12 woningen aan de Marijkestraat en 1 woningen aan de Bernhard- straat. Hiervoor zal uit 's rijks kas worden aangevraagd le een zo hoog mogelijk grondvoorschot, 2e een zo hoog mogelijk bouw- voorschot en 3e een zo hoog mo gelijke jaarlijkse bijdrage in de ongedekte jaarlijkse kosten, voortspruitende uit de normale exploitatie van bovenbedoelde woningen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten deze bij onderhandse inschrijving te laten bouwen door de aannemer In 't Veld, die ook de 18 woning wetwoningen bouwt aan de Mar grietstraat. Verkoop van bouwgrond door de Stichting Protestantse Zie kenzorg „Zeeuws-Vlaanderen". Door de Stichting Protestantse Ziekenzorg „Zeeuws-Vlaanderen" te Terneuzen is gevraagd om een perceel grond te mogen verkopen aan de geneesheer-directeur van het Julianaziekenhuis te Terneu zen ten behoeve van de bouw van een particuliere woning. from America's best Tobaccos lil R^TI^ |i| Wij zenden u gaarne op aanvraag per briefkaart het prijsvraag-reglement. Schrijft u aan: LEXINGTON Postbus 170 Den Haag. Tonny van der Linden, de Utrechtse kanonnier, heeft met drie doelpunten wel een groot aandeel gehad in de overwinning van het Nederlands elftal op het sterke Bulgarije. Een overwin ning, die een schone illussie leek, ondanks het feit, dat met de rust dé stand nog gelijk was 22. De superioriteit van de atletische Bulgaren was echter dermate groot, dat het wachten slechts was op de Bulgaarse doelpunten. Hierop was echter niet te wach ten en de twee treffers van res pectievelijk- v. d. Linden en Henk Groot in de tweede helft zouden de beslissing betekenen ten voor dele van onze landgenoten. Met een zege van 42 verliet het Nederlandse elftal in triomf de Door deze verkoop wordt afge weken van de bepalingen in de garantiebesluiten, welke aan de Stichting o.a. verbieden haar on roerende goederen te vervreem den. Voor de beoogde transactie is daarom de toestemming nodig van de gemeenten Axel, Hoek, Terneuzen en Zaamslag, welke de door de stichting aangegane geldlening hebben gegarandeerd. Blijkens ingewonnen informa ties is te verwachten, dat Ged. Staten ten aanzien van de goed keuring, welke op de betreffen de raadsbesluiten vereist is, de voorwaarde zullen stellen, dat voor de grond de hoogste prijs wordt gevraagd, welke in de ge meente Terneuzen voor bouw grond ten behoeve van woning bouw gangbaar is. Verder dient er voor gewaakt te worden, dat de zekerheid ten behoeve van de garanderende gemeenten niét wordt aangetast. Dit wordt be reikt door als voorwaarde te stellen, dat de opbrengst van de grondverkoop volledig moet wor den aangewend voor extra aflos sing op gegarandeerde geldle ningen. Z.h.s. stemming of bespreking wordt het voorstel van B. en W. om de gevraagde toestemming te verlenen onder de genoemde voorwaarden, aangenomen. Rondvraag. De heer Oggel vestigt er de aandacht op, dat er bij de bewo ners van de woningwetwoningen aan de Singelweg klachten zijn over het ontcreken van stank afsluiters aan de afvoer van het badwater uit de badceilen. De heer Maas vraagt wanneer de speelweide aan de Polenstraat voor de kinderen kan worden opengesteld. Verder vraagt hij de beloning van de bode voor het woningbedrijf te willen her zien. De heer L. Hamelink infor meert naar de maximum snel heid aan de Nieuwendijk. Kun nen de 50 km-borden niet ver der van de kom af worden ge plaatst? Ook vroeg hij deze bor den te plaatsen aan het gedeel te vóór de spoorwegovergang. De heer Den Boelder infor meert naar het onderhoud van de molen te Spui en naar het be strijden van de rattenplaag in de Oudewijk. De voorzitter sluit de vergade ring met dankgebed. arena. Gedesillusioneerd zochten de „meesters van de sport" de kleedkamer op met de weten schap, dat de schuld van deze nederlaag slechts bij hen zelf te zoeken was, namelijk door hun grote gebrek aan produktiviteit. Al het vernuft, dat zij in hun spel hadden gelegd, was onbe loond gebleven Reeds dadelijk na de aftrap van de Bulgaarse midvoor Pa- nayotov namen de in het smette loos wit gestoken Bulgaren het initiatief in handen door hoger tempo, dat de Nederlanders niet in staat waren te beantwoorden. Weliswaar ging de strijd nage noeg gelijk op, maar toen al bleek er een ruim verschil in ca paciteiten te zitten tussen het merendeel der Bulgaren en de Nederlanders. Met hun sublieme balbehandëling zetten zij prach tige combinaties op en in de 8ste minuut, toen midvoor Panayotov en de 19-jarige invaller-linksbin nen Yakimov door de Nederland se verdediging sneden, resulteer de deze actie in het eerste doel- hiermee echter niet geweken bleek, want nadat twee minuten later Naydenov eerst een schot van Henk Groot had gekeerd, moest hij dadelijk daarop kapitu- leren voor een kopbal van Tonny van der Linden in de uiterste hoek: 21. Een doelpunt waar mee Van der Linden de noncha lante dekking van de Bulgaarse verdedigers, die hem geheel vrij lieten staan bij een hoge voorzet van Van der Kuil, afstrafte. De vreugde over dit doelpunt trilde nog na, toen de Bulgaren reeds van repliek dienden. Van de aftrap af zetten zij een aanval op, waarbij de bal voor de voet van rechtsbuiten Diev kwam, die een lage voorzet gaf. Schijnbaar ongevaarlijk, doch De Munck kon het leer niet vastkrijgen. Het rolde tergend' langzaam voor de gapende doelmond en eer de ijlings toegeschoten Nederlan ders verder onheil konden voor komen, had midvoor Panayotov de bal reeds het beslissende tik je gegeven. En daarmee was de stand weer gelijk: 22. De Bulgaren mochten hierna nog verscheidene malen tot dicht bij het Nederlandse doel door- punt: 01, gescoord door Yaki- dringen zij kregen o.a. enkele mov, die alleen voor De Munck kansen in de schoot geworpen kwam en aeze kansloos passeer- j door de goed leidende Italiaanse de. De Nederlandse aanvallen had- scheidsrechter Campanati, die 1 enkele vrije schoppen tegen de den voorlopig nog maar zeer Nederlanders uitdeelde in de on weinig inhoud en het duurde iot middellijke nabijheid van het de 13de minuut, eer onze landge- strafschopgebied van doelpun- naten erin slaagden, het vijande- ten bleven zij ver verwijderd. Dit lijke doel met enig kans op sue- in tegenstelling tot tot onze ces te belagen. Van der Linden1 landgenoten, van wie Van der gaf een afgemeten pass naar Linden tot tweemaal toe een Moulijn, die op de vleugel langs goede scoringskans kreeg, maar rechtsachter Rakarov flitste, j beide in rook zag opgaan. De Hoog, tè hoog voor doelman eerste door te haastig schieten, Naydenov, plaatste Moulijn de de tweede door een goede save bal scherp voor het doel, doch j van doelman Naydenov, die zich geen der aanvallers kon hiervan niet alleen als doelman onder- profiteren. scheidde, maar ook als „derde Door hun'voortdurende swit- back" chen waren de Bulgaren voor de Nederlandse verdedigers moei lijk grijpbare tegenstanders en meer dan eens werden Mijnals, Wiersma en Kuys voor schier onoplosbare problemen geplaatst. Het waren echter meestal de Bulgaren zelf, die de oplossing aan de hand deden door binnen het strafschopgebied, óf ie ver door te drijven en daarmee vast te lopen, óf hun doel ver voorbij te schieten. De ballenjongens kunnen dit beamen Niettemin kwam als een volko men, maar daarom niet minder prettige verrassing in de 22e minuut de gelijkmaker op het scorebord, waarvoor Van der Linden geheel alleen verant woordelijk was. Op het midden veld ontfutselde de Utrechter aan linkshalf Kovatchev de bal en met het leer aan de voet trok hij in gezwinde pas op het Bulgaar se doel af, waarin doelman Nay denov rustig zijn kans afwacht te. Hij rekende hierbij op de steun van zijn backs, die - als jagers op hun prooi zich op Van der Linden wilden storten, of hem de pas afsnijden. Nóch het één, nóch het ander gelukte, want juist voor zij hun charge konden uitvoeren, loste Van dei- Linden een schot, dat via de bin nenkant van de paal doel trof: 1—1. Vier- minuten later stevende Moulijn wederom Rakarov voor bij, maar op diens hoge voorzet greep Dimitrov resoluut in en bezwoor daarmee het gevaar, dat DE TWEEDE HELFT. Er moet in de rust in de Bul gaarse kleedkamer een hartig woordje zijn gesproken, want nauwelijks waren dé tweede 45 minuten ingegaan, of de Bulga ren trokken energiek ten strijde enzij schoten ook. Kolev, Pa nayotov, Yakimov, zij allen waag den een kans maar het succes was nihil. Of naast, of over het doel ging de bal en zo zij de juis te richting hadden, zoals Yaki mov, vonden zij De Munck op zijn post. De Nederlandse verdedigers wisten de Bulgaarse aanvalsgol ven te breken en toen in de 10 de minuut Groot uit een vrije schop van Muller de bal langs doelman Naydenov in het doel plaatste welk doelpunt echter door de scheidsrechter werd afgekeurd bleek, dat Nederland nog geens zins verloren was. Nadat Diev langs Mijnals was geglipt en daarmee alleen voor De Munck kwam te staan, die echter voor hem een té groot ob stakel was, kwam in de twinstig- ste minuut Nederland wederom heel dicht bij een doelpunt. Uit een prachtige combinatie, die zo gelicht kon zijn uit het leerboek voor hogere voetbalkunde, waar in Muller, Rijvers, Moulijn en Van der Linden hun aandeel hadden, schoot laatsgenoemde keihard tegen de lat. Het werd steeds duidelijker: het Bulgaarse voetbal stierf in zijn eigen schoonheid, en daar mee kreeg Nederland meer en meer kansen op de overwinning. Via de vleugels zetten onze landgenoten menige goede aan val op en al lukte de opzet voor lopig niet, perspectieven bood dit spel ongetwijfeld. De verbazing was echter groot, toen in de 33e minuut Van der Linden van de vleugel af een onverwacht, hard schot losliet, dat doelman Nay denov kennelijk verraste. Hij stompte wel naar de bal, die hoog in de hoek kwam, maar mis... Nederland leidde met 32 en of dit nog niet voldoende was: in de 44e minuut voegde Henk Groot met een voortreffelijke kopbal uit een hoge voorzet van Van der Kuil nog een doelpunt aan de score toe: 42. De Bulgaarse vuurlinie, die in de slotfase intensief in actie kwam, schoot tevergeefs. Roem loos ging de Bulgaarse ploeg ten onder tegen een elftal, dat de juiste taktiek toepaste en schutters bezat. UITSLAGEN 2 EN 3 APRIL ZATERDAVOETBAL VIERDE KLASSE ZUID I Colpl. Boys—SSC 2—3 Colpl. Boys degradeert; Good Luck AZVV 42 Good Luck kam pioen; RiliandiaZwaluwse B. 01; ArnemuidenSprang 34. ONDERAFDELING ZEELAND TWEEDE KLASSE B Riliandia 2—SVD 0—2 SVD kampioen. ZONDAGCOMPETITIE 1 EE3. TWEEDE KLASSE B Vlissingen 3Middelburg 3 -0. BEKERWEDSTRIJD GroedeBrcskens 2 22. NEDERLANDSE AMATEURS VERLOREN VAN AMATEURS VAJf GROOT BRITTANNIE SVET 1—5 Het amateur-elftal van Groot B 'ittannië heeft zaterdagmiddag cp het ZAC-terrein te Zwolle voor ruim 8C00 toeschouwers "et 5 1- gewonnen van de Ne- L.landse amateurs. Doo de nederlaag in deze wedstrijd, die telde voor de voort enda van het Olympisch .uc'.baltorr.'ooi, is Nederland uit geschakeld voo; het eindtornooi. Iroot-Brittannië plaatste zich .Ir.e.ren'. ogen b.j de laatste zes blijft in de maat door krimpvrij Sanfor 18. „Gelijk hebt ge", zegt de gebaarde boogschutter, terwijl hij Eric goedkeurend opneemt, „men kan nooit te voorzichtig wezen..." Hij legt een pijl op zijn boogpees en de twee anderen doen het zelfde. „Kom te voorschijn, allemaal", roept hij de onbekenden toe. „Als ge niets op uw kerfstok hebt, hoeft ge u voor ons niet te ver bergen. Een drietal mannen treedt nu te voorschijn, waarvan een ken nelijk een edelman in wapenrus ting is. „Mijnheer, de edele Trevor moest vluchten voor de bloed honden van Agar, die hem in het holst van de nacht gevangen wil den nemen..." „Dan is hij welkom bij de vogel vrijen van Tristan" antwoordt de boogschutter. „Hier bij ons zal hij vrienden vinden!" De man in de wapenrusting knikt opgelucht, schijnt het „Ik ben blij, dat we de mannen van Trietan, de legendarische, hebben gevonden", zegt hij. „We waren al van plan ons bij hem aan te sluiten". Hij zucht even en vervolgt dan: „Het is weer heel erg in de heuvels van Wales... Ik werd bijtijds gewaarschuwd, dat Agar wat van plan was, maar vrienden van mij verging het min der goed... Ik hoorde bovendien vreemde geruchtenWanneer het waar mocht zijn, is er alle reden tot vreugde en zal Agars zijn langste tijd wel gehad heb ben... Het schijnt, dat Agars' man nen de verblijfplaats te weten waren gekomen van Artor. Zü voerden hem gevangen mee, maar hier in de bossen ontkwam hij..." „Ontkwam hij?" herhaalt de boogschutter verbaasd., eh... hier in de bossen?" Er daalt een stilte en eensklaps is Eric zich bewust, dat alle ogen op hem gericht zijn „Noui", roept de boogschutter dan uit, terwijl hij met schitte rende ogen op de Noren toetreedt. „Laat varen uw geheimzinnigheid, Artor, ge zijt onder vrienden Of wilt ge nog langer uw ware naam verbergen tien ploegen, die zullen strijden, om de Olympische medailles. De stand: Gr. Brittannië 3 3 0 0 6 114 Nederland 2 0 111 15- Ierland 3 0 12 1 3 INTERLANDVOETBAL Nederlands jeugdelftalNie- derhein (jeugd) 00; Turkije Italië 01. VOETBAL IN BELGIE De uitslagen van de zondag voor de eredivisie van de Belgi sche competitie gespeelde wed strijden luiden: Lierse SK—Daring CB 3—0; GantoiseBerchem Sport 41; Antwerp FC- Anderlecht 13; FC Luik—CS Verviers 00; FC BeringenStandard CL 12; Union St Gillis—OC Charleroi 11; FC BruggeWaterschei 1o'; BeerschotSt Truiden 0—0. Lierse heeft na 27 wedstrijden de leiding met 36 pnt vóór Wa terschei met 33 pnt. Anderlecht en Beerschot delen met elk 32 punten de derde plaats. Onder aan staat Beringen met 16 p-un- ten. BOTWINNIK WON NEGENDE PARTIJ. De negende partij uit dé twee kamp tussen Botwinnik en diens uitdager Tal is na 58 zetten ge ëindigd in een overwinning van de wereldkampioen. De stand is nu 54 in het voordeel van Tal, die in deze ne gende partij met wit speelde. PKIJSVLUCHT UIT HUISSE „De Eendracht" - Terneuzen Snelheid eerste duif 1179 m; laatste prijswinnende duif 954 m. 1. Gebr. De Bakker; 2, 4, 8 en 10 J. Willemsen; 3. A. Wieeland; 5. A. A. Moes; 9. C. Rouw. Turkse minister treedt af. Usat Badakoglu, de Turkse mi nister van Justitie, is afgetreden. In politieke kringen wordt het aftreden geweten aan menings verschillen in het kabinet over de aan te nemen houding tegen over een campagne van de oppo"- sitie onder leiding van oud-pre sident Ismet Inonu, voorzitter van de republikeinse partij. HEIDEBRAND BIJ ASSEN. Zondagmorgen omstreeks 11 uur is door onbekende oorzaak een heidebrand uitgebroken op het militaire oefenterrein Bag- gelhuizen bij Assen. Aangewak kerd door de felle wind, grepen de vlammen snel om zich heen. De brandweer van Assen rukte met groot materieel uit, evenals de staf batterij van de 42 ste af deling veldartillerie, welke in As sen gelegerd is. De brandspuit van de vrijwillige brandweer uit Assen kon echter niets beginnen omdat water ontbrak. Vandaar dat de militairen met vuurzwe- pen de brand begonnen te bestrij den, geassisteerd door de brand weerlieden en toegeschoten bur gers. Na een uur van hard werken gelukte het verdere uitbreiding van de brand te voorkomen, doch inmiddels waren reeds 2 ha van het militaire oefenterrein in vlammen opgegaan. GEESTESZIEKE VERBRAND In het St. Ignatiusziekenhuis te Breda is vrijdag overleden een geesteszieke vrouw, die donderdag ernstige brandwon den opliep doordat zij met vuur speelde op het station te Breda. De vrouw bleek de 80-jarige uit Heemstede afkomstige Maria van de Bruggessels te zijn. Zij werd verpleegd in de psychia trische inrichting te Leur en had donderdag verlof gekregen om te gaan wandelen in de buurt van het psychiatrische gesticht. Op een of andere ma nier is zij in Breda terecht ge komen. Op het stationsem placement vervoegde zij zich bij de toiletjuffrouw met de vraag of die haar aan lucifers kon helpen. Nadat de oude vrouw, die had gekregen verdween zij in een toilet. Onmiddellijk daarna bemerkte de toiletjuf frouw een geelachtig schijnsel door de glazen deur, waarna zij direct in actie kwam. De oude vrouw bleek zich in het toilet te hebben opgesloten met een fles spiritus, die zij over hoofd en kleren had uitgestort en in brand gestoken. Haar jas had zij aan een haak opgehangen. Met een loper ijlde de toiletjuf frouw, later genolpen door een van de beambten, oei io:iet i n- nen om de vlammen te doven. Dat lukte met behulp van een matje en de mantel van de vrouw. Zij werd met ernstige brandwonden aan gezicht, hals, borst en armen naar het St. Ig natiusziekenhuis vervoerd, al waar de ongelukkige aan de be komen brandwonden is overle den.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3