ZWITSAL Die^ouwe, trouwe BEURSO VERZICHT 'tHuisweerschoon Binnenlands nieuws elevisie ROKKEN SCHAKEN Terlenka «NOVITA» Vrijdag 1 april 1960. 5EGROTING van P.T.T. Enige leden van de commissie an rapporteurs uit de Eerste lamer verklaarden in het voor )pig verslag nopens de begro, ing 1960 van het staatsbedrijf er P.T.T. en de Rijkspostspaar- ank bezwaren te hebben tegen financiering in de huidige orm van het staatsbedrijf der T.T. In het algemeen achtten ij het juist dat ook de staatsbe- rijven de weg der zelffinancie- ing opgaan. Zij wezen er op, dat dc beoor- eling van het financieel beheer loeilijk kan worden, indien het ?n bedrijf betreft dat een ab- iluut monopolie heeft. Ten aan- en van zulk een bedrijf in het uns inziens gewenst, dat de kenbare mening en haar verte- ïnwoordigers de financiering imakkelijk kunnen doorzien! it is natuurlijk veel beter mo- blijk, als voor elke investering in overheidskrediet nodig is, it duidelijk op de dijksbegro- rg parasiteert, dan indien gro- kapitalen in een soort „smelt- oes" gaan, waardoor het moei- k wordt de bestedingen daar in te controleren. De twijfel in deze leden met betrekking t de kundigheid van het finan- ïel beheer bij de P.T.T. was des sterker, nu de ramingen meer alen aanzienlijk beneden de tkomsten bleven, zijn konden aeilijk aanvaarden, dat een ming in september 1958 door uitkomst over dat jaar met ntallen miljoenen kan worden ertroffen. Als een jaar voor ee-derden voorbij is, dan mor- a zulke grote misrekeningen :h niet voorkomen. Deze leden iten dit te erger, omdat op zul- onjuiste ramingen tariefsver- gingen werden gebaseerd waar. a de noodzakelijkheid achteraf aaald twijfelachtig bleek. Sommige leden zagen in de be lting 1960 de bevestiging van a vrees dat de plaatsgehad ibende tariefsverhogingen on- doende waren gemotiveerd. (Adv.) Vrijdag 1 april 1%0. DE VRIJE ZEEUW; Pagina 7 is de titel van het nieuwe boek van W. de Kok. Alles over zwangerschap, oorte, babyverzorging en kleuter- oedlng. Dit waardevolle boek (184 ina's In fraaie omslag) krijgt U ten :henke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE <4 PRIL. n thuis; 10.05 Morgenwi'i- 10.20 Hoe worden we gere- I?; 10.30 Herha'ing van pro ma's; 13.35 Kamermuziek; Lichte muz.; 12.30 Land- en ouwmed.; 12.33 Orgelspel; Nieuws; 13.15 Jazzmuziek; Sportact.: 14.10 Voor de 14.45 Mannenkoor; 15.C0 kuitz.; 15.25 Gram.; 15.30 oevolking en bevolkingf- iing; 15.45 Orkest; 16.-10 jespreking; 17.00 Jazzmuz.; Journaal; 18.00 Nws; 18.20 i; 19.00 Kunstact.; 19.30 :n en buiten de grenzen; Christus, zijn leerlingen e:n nensen19.55 Deze week; Nieuws; 20.05 Gevar. progr.; Twintig vragen; 21.40 Gev. :k; 22.10 Oude gram.; 22.30 vs; 22.40 Soc. comm.; 22.55 i.; 23.55 Nieuws; JSSEL (VL.): 12.00 Lichte k; 12.30 Weerbericht; 12.35 oken operitief; 12.45 Gram. Nieuws; 13.15 Radio Alma- 14.30 Journaal: 15.00 Kin- :rette; 15.50 Gram.; 16-00 17.00 Nieuws; 17.10 Dag- ?r; 17.20 Liturgische gezan- '7.30 Gram.; 17.45 Engelse .00 Orgelspel; 18.30 Voorde en; 19.00 Nws; 19.30 Gram Cabaret; 21.00 Gram.; 21.15 muz.; 23.00 Nws; 23.05 Ga- ïuziek. 'elevisieprogramma's T.V.: 17.00 Voor de kin- 20.00 Journaal en weer- cht; 20.20 Quiz; 21.30 Gev. BELG. T.V.: 17.00 Voor <7e 19.00 Luchtvaartrep.; 19.10 p.; 19.30 Nieuws; 19.45 De n beeld; 20.15 Intern. TV- 21.00 TV-feuilleton; 21.33 progr.; 22.00 Quizprogi 4 ieuwS. GEEN NIEUW VERHOOR VAN CHESSMAN n rechter te San Raïael beeft nsdag geweigerd de ter dood Oordeelde Caryl Chessman nieuw verhoor toe te staan, leeft ook een verzoek om uit- van executie van de hand ?zen. (De terechtstelling is mei vastgesteld). betrokken rechter is rech- Jordan Martineili van het (gerechtshof van California, ■orge Davis, een van de ad- ten van Chessman, had het ep op Jordan gebaseerd op eit, dat Chessman berecht is •ns ontvoering en inbraak, had slechts kunnen leiden ■en veroordeling tot levens- 5 gevangenisstraf, maar de had de woorden ..met lieha- ke geweldpleging" toege- d, hetgeen leidde tol dc ter- veroordeling, aldus Davis. verdachten van beroving gearresteerd Bij de Rijkspolitie te Arcen bevinden zich een man en een vrouw in arrest, die ervan ver dacht worden in de late avond van S maart de 74-jarige vee koopman J- Joppen uit Maas- bree van 3000 te hebben be roofd. Het zijn de 40-jarige H. M. uit Vught die zich donderdag morgen eigener beweging meld de, en mevr. A. D. uit Helmond, die blijkbaar al eerder is ge arresteerd. Samen zouden zij met de veekoopman een aantal café's hebben bezocht en daarna op weg naar huis in de buurt van het plaatsje Grubbenvorst de bejaarde man hebben be roofd, om vervolgens zonder hem met hun auto verder te rijden. Het tweetal zal aan de officier \an justitie te Roermond wor den voorgeleid. Van het geroof de geld is niets teruggevonden. door vallende stutbalk gedood De 52-jarige Goudse opper man J. Hoogendoorn te Gouda is donderdagmorgen door een bedrijfsongeval om het leven gekomen. Omstreeks kwart over elf (hij was werkzaam bij de demping van de oude stads gracht ,,De Raam") kreeg hij een losschietende stutbalk op het hoofd. Met een inwendige hoofdbloeding werd hij naar het St. Jozefpaviljoen vervoerd. Bij aankomst daar bleek hij reeds te zijn overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van acht kinderen. DODELIJK ONGEVAL Het 5-jarig zoontje van de familie R. Otten uit de Claudius Civilus straat is gisteren op het Wilgplein met zijn fietsje tegen een reinigingsauto van de gemeente Nijmegen gebotst. De knaap nam de bocht te ruim. Hij kwam met zijn hoofd tegen enkele scherpe delen van de auto terecht en overleed ter plaatse. Het stoffelijkoverschot is naar het St. Radboudzieken- huis overgebracht. INBREKERS GEARRESTEERD Drie broers H., E„ en E. Lam uit Hilversum, respectievelijk 19, 24 en 27 jaar zijn gearres teerd wegens inbraken die zij gepleegd hebben in Baarn, La ren. Naarden en Bussum. De inbraken in Naarden hebben ze reeds bekend. Gisteren heb ben zij aan de Bussumse poli tie bekend een brandkast ge forceerd te hebben in een rub berfabriek waarbij de buit ƒ500,bedroeg. Het met veel moeite forceren van een brand kast in een bouwmaterialenbe- drijf. iiauMde hen slechts 25,-— - op. Zij zullen nu naar Laren en -Baarn gebracht worden oip daar verhoord te worden. BRAND IN houtzagerij Woensdagavond is door onbe kende oorzaak brand uitgebro ken in een oude houtzagerij en opslagplaats van de firma Feurts aan de Bergstraat te Sittard. Door het zeer brand bare materiaal greep het vuur snel om zich heen. De brand werd evenwel spoedig bedwon gen door de brandweer uit Sit tard, die met groot materiaal was uitgerukt. Men kon voorko men, dat de brand oversloeg naar het aangrenzende koel huis van de fruithandel Bag- gen. De schade wordt op ƒ10.000 geschat. De eigenaar van het bedrijf was niet verzekerd. AMERIKAANSE STRAAL- BOMMEN WERPER BOVEN LITTLE ROCK ONTPLOFT Ten minste 5 mensen zijn gis teren om het leven gekomen, doordat een Amerikaanse straal- liommenwerper van het type R- 47 hoven Uittip Rock, de hoofd stad van de staat Arkansas, ont plofte. Onder de slachtoffers be vonden zich drie inzittenden van het vliegtuig. Een vierde lid van de bemanning wist zich met zijn valscherm to redden, maar hij heeft zware brandwonden opgc lopen. De brandende wrakstukken van de bommenwerper verwoest ten zeven huizen, terwijl ook een aantal auto's, bomen, telegraaf palen en hoogspanningskabels werden vernield. De brandweer was verscheidene uren doende met het blussen van de branden. Volgens een woordvoerder van de luchtmacht vervoerde het toe stel, dat tien minuten vóór hel ongeluk voor een oefenvlueht van het nabij Little Rock ge legen vliegveld was opgestegen, geen kernwapens. Advertentie SCHIPPER VAN SCHIP GESLAGEN en VERDRONKEN Donderdagmorgen tussen 9.00 en 9.30 uur is van het schip „Louis II" van de handels- en scheepvaartonderneming N.V. Daemen te Maastricht de 45- jarige schipper A. M. B Belg van nationaliteit, geboren te Ougrée van de stuurhut gesla gen en verdronken. Het schip voer leeg, dus hoogliggend, de Maas afkomende van de E. N. C. I. via de sluis van Ter- neuzen waarbij wegens de ge ringe doorvaart hoogte de stuurhut gedeeltelijk afgebro ken moest worden. De schipper was tijdens de vaart dp de Maas bezig met het in orde brengen van de stuurhut en stond daar voor bovenop deze opbouw. Hij heeft blijkbaar niet voldoende acht geslagen op de onderkant van de doorvaart van de St.Ser- vaasbrug te Maastricht zodat hij met de kant van de brug in aanraking kwam, weggeslagen werd en te water geraakte. Het slachtoffer werd na ongeveer anderhalf uur dreggen vijftig meter stroomafwaarts opge haald. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. De vrouw was aan boord en was getuige van het ongeval. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis „St. Anna- dal". Het schip „Louis II" meet 548 ton. EEN VERKEERSONGELUK Gisternacht te 12 uur is in Sint Oedenrode, op de verkeers weg Sint OedenrodeSon, een verkeersongeluk gebeurd waar bij de heer Hoetmer uit Eind hoven om het leven is gekomen. De personenauto die de heer Hoetmer bestuurde, kwam in botsing met de eerste wagen van een militaire colonne, raakte aan het slingeren en schoot vervolgens onder de tweede militaire vrachtauto, die over de personenauto lieen reed, kantelde en in brand vloog. De bestuurder van de perso nenauto was op slag dood. De bestuurder van de militaire vrachtauto, waaronder de per sonenauto terecht kwam, was licht gewond. NA VERKEERSONGEVAL OVERLEDEN In het Zuiderziekenhuis te Rotterdam is gisternacht over leden cie 38-jarige mevrouw J. H. Smitsman—Hakbijl uit de Amethiststraat te Rotterdam. Zij liep woensdagmiddag bij een verkeersongeval op de Henegouwerlaan een schedel- basisfractuur op. Mevr. Smitsman passeerde op haar fiets een auto, waar van de bestuurder aanstalten maakte het portier te openen. Zij week eerst naar rechts uit, ging toen weer naar links, viel tegen de auto en vervolgens op straat. Daarna kwam zij zoda nig met een andere vrachtauto in aanraking, dat zij een meter of tien werd weggeslingerd. KIND GESTIKT ONDER ZAND Gistermiddag tegen vijf uur is het 4-jarig jongetje R. van Leeu wen levenloos aangetroffen in een dichtgezakte zandkuil. Hij had de kuil gegraven tegen een bunker aan. KIND VERDRONKEN. Gistermorgen is de driejarige Frans den Hollander uit Gelder- malsen in het water van de Lin- ge geraakt cn verdronken. Vriendjes kwamen de moeder vertellen dat hij was gaan zwem men, waarop zij onmiddellijk naar het water ging waar zij haar zoontje verdronken en reeus drijvende aantrof. BEDRIJFSONGEVAL. De 35-jarige C. Rensen uil Echteld is gistermorgen tijdens werkzaamheden bij een zand- lader op de uiterwaarden door onopgehelderde oorzaak met de vijzel van dit werktuig in aanra king gekomen. Hij werd door de snel draaiende transporteur mee gesleurd en raakte bekneld in dc nauwe leiding. Hij moet vrijwel onmiddellijk dood geweest zijn. Let slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen achter. Doodstraf geëist tegen Georges Rapin De openbare aanklager heeft in het proces tegen Georges Ra- pin, bijgenaamd „Monsieur F ill", die beschuldigd wordt van moord op een vrouw van iichtc zeden en een bediende van een pomp station, de doodstraf geëist. Vóór het vonnis was gevallen, deed Rapins verdedigen, de be kende advocaat René Floriot, nog een laatste poging om hem van de guillotine te redden. Flo riot verklaarde dat Rapin een manie had om verhalen te ver tellen, die moesten bewijzen hoe ..gemeen en ruig" hij wel was. Men kan een fantast niet veroor delen op het gehalte van zijn verhalen en bovendien heeft Ra- pin deze verhalen later met grote logica ingetrokken, aldus Floriot. Rapin zou bij het vooronder zoek twee moorden bekend heb- ben, de moord op een prostituee en de moord op een bediende van een benzinepompstation. Men heeft tegen de rechtbank gezegd dat Rapin nog 11 moor den* „bekend" "had, maar dat men hiervoor geen bewijzen heeft kunnen vinden. Rapins vader, een bekend in genieur, heeft voor de rechtbank vertelaard- dat hij niets afwist van zijn zoons relaties met dc Parijse onderwereld en dat hij niet geloofde dat het „aan de ketting houden van zijn zoon" veel had uitgehaald. Hij was overtuigd van de onschuld van zijn zoon. Rapn zou de prostituee Domi nique Thirel neergeschoten heb ben en haar, terwijl ze nog leef de, met benzine overgoten en in brand hebben gestoken. Rapin is er voorts van beschuldigd, dat hij de pompstationsbediende Ro ger Adam heeft doodgeschoten. Dit zou gebeurd zijn bij een ru zie over gemorste benzine, toen Rapins auto gevuld werd. Rapin verklaarde voor de rechtbank dat hij deze twee moorden niet gepleegd had. Nederlandse mijnwerker in België omgekomen De 44-jarige Nederlandse mijn werker ,W. H. v. d. Heyden uit Valkenswaard is woensdagmid dag bij een ongeval in de Belgi sche kolenmijn André Dumont te Waterschei om het leven ge komen. Hij werd door een val lend voorwerp aan het hoofd ge wond en overleed ter plaatse. (Het slachtoffer was gehuwd en vader van vijf kinderen. DE UIENEXPORT Uitvoer zal nu toch gaan minderen "«hkr Nog steeds gaan er elke week heel wat Nederlandse uien de grens over, maar het zal nu toch minder gaan worden want het uienseizoen is ver gevor derd. De telers hebben over het algemeen reeds enkele weken geen voorraad meer. De uien die er nog zijn, zijn in handen van de handelaren. Met een teruglopen van de export in de komende weken moet dan ook rekening worden gehouden. Tot half maart werden bijna drie miljoen kilo uien per week uitgevoerd. Daar van was Engeland de voor naamste afnemer, namelijk ruim de helft van het totaal. Op de tweede plaats kwam West-Duitsland. Het gehele jaar hebben we dit beeld gezien. Vol gens de cijfers van het uitvoer controle bureau voor tuinbouw- produkten bedroeg de totale uienexport vanaf het begin van dit seizoen tot eind februari j.l. 95.593 ton tegen 158.277 ton vo rig jaar. Hierbij speelt de ge ringe oogst tengevolge van lage opbrengst en kleiner areaal een grote rol. Engeland nam dit jaar vanaf het begin van het seizoen tot eind februari 45.909 ton Ne derlandse uien af tegen het vo rig seizoen 78.550, West-Duits land 21.644 ton tegen 46.508 ton. Alleen België was in het seizoen 1959—'60 een betere afnemer dan in het seizoen 1958'59 toen de grens vrijwel het gehele jaar gesloten was en er slechts 1252 ton uien de grens over gin gen. Dit jaar was de Belgische uienoogst ook klein, de prijs lag hoog en de grens bleef open. Uit ons land werden 11.752 ton geëxporteerd naar Onze zuider buren. (Adv.) pittige kaas die zo prachtig als blokje op een stokje past. Die ouwe kaas met die ervaren> rijke smaak, is zo'n prachtig® smaak variatie op die frisse, gezonde, jonge kaas. Zet daarom ook die goeie, ouwe, kaas op tafel en iedereen vindt, wat hij of zij zoekt. Vraag Uw winkelier een proef» plakje, als U kaas koopt.. Dan pas merkt U dat er zoveel verschillende smaken zijn. U zult ontdekkingen doen die van groot belang zijn voor de variatie op Uw dagelijks brood. geeft immers het volle nond Ook in variatie. Negers van Amerikaanse universiteit trekken, zich terug Studenten van de negeruniver siteit te Baton Rouge in de Ame rikaanse staat Louisiana hebben gisteren op 'n massabijeenkomst besloten rustig met twee tegelijk naar de administratie te gaan om hun inschrijving ongedaan te maken. Zij deden dit uit protest tegen de verwijdering van de universiteit van achttien studen ten die in eetgelegenheden had den gedemonstreerd. BEVRIJDING EN VLUCHTELINGEN HULP Honderdduizend leerlingen van het voortgezet en middelbaar on derwijs zullen vrijdag overal in het land aanbellen met bestel- lijsten voor vluehtelingenpost- zegels en bevrijdingskaarten. Daarmee begint de verkoop van de bevrijdingskaart die onder de naam Nationale Be vrijdingsmanifestatie 1960 is bedoeld om tegenover Koningin Juliana blijk te geven van vreug de over de bevrijding. De op brengst van de kaart met de daarop geplakte postzegel wordt door II. M. de Koningin ter be schikking gesteld van de Vluch telingenhulp in het kader van het Wereldvluchtelingenjaar. Achtste partij van de tweekamp afgebroken De achtste partij van de twee kamp om het wereldkampioen schap schaken tussen wereld kampioen Botwinnik, die ditmaal met wit speelde en uitdager Tal, donderdagavond te Moskou gespeeld is bij de 41ste zet afgebroken. De partij wordt hedenmiddag voortgezet. (Adv.) en dank zij HAMEA-Gelei, handen nog gaaf oh bij 't begin Grote daling op de effectenbeurs van Johannesburg woensdag zijn de meeste op de effectenbeurs van Johannesburg genoteerde aandelen gedaald in een mate als in jaren niet is voorgekomen. De totale beurs waarde verminderde met onge veer 70 miljoen pond sterling. (Ruim 700 miljoen gulden). Het hardst werden aandelen in mijnbouwondernemingen en fi nanciële instellingen getroffen, maar ook de industriële fondsen konden er niet aan ontkomen en* zij vielen terug tot het peil van juli 1959. In deze ontwikkeling komt niet alleen tot uitdrukking, dat het buitenland geen vertrouwen meer heeft in een belegging in Zuidafrikaanse waarden, maai ook dat de Zuidafrikaanse aan deelhouders het vertrouwen gaan verliezen. Velen van hen hebben hun bezit geliquideerd, omdat zij de toekomst donker inzien. VERDEELDE MARKT Voor aandelen Kon. Olie be stond gistermiddag, vooral bij de opening, een flinke belang stelling. De prijs werd vastge steld op 158,90, tegen woens dag als slotprijs 160,De aandelen sloten woensdag in Wall Street een dollar lager. Gedurende het verdere beurs- verloop steeg de koers voor de olie-aandelen nog een paar dubbeltjes, waardoor het fonds boven pariteit New York no teerde. Gistermiddag na beurs heeft het olieconcern het jaar dividend bekend gemaakt. Er was in deze hoek hoofdza kelijk lokale vraag. AKU's mis ten de steun van West-Duits land waardoor slechts gering aanbod voldoende was voor een koersverlies, bij een prijs van 464, van zes punten ten opzich te van de doorgaande slotkoers. Unilevers lagen bij de opening op 750'zwakjes in de markt, doch konden zich daarna zeer goed herstellen tot 754, tegen een vorige slotkoers van 753 U. Philips lag goed in de markt mede door buitenlandse vraag en steeg van 845 tot 848', 2. De slotkoers van woensdag was 845' 2. De vaste stemming voor deze aandelen was het gevolg van de vaste tendentie van woensdag voor de elektronische waarden in Wall Street. De preferente aandelen Philips worden de laatste dagen op het Damrak door het buiten land uit de markt genomen. Hoogovens stelden niet teleur bij een onveranderde prijs op 595 bij de opening, waarna de koers in het verdere beursver- loop steeg tot 598. De prijs van de claims Hoogovens bleef vrij wel onveranderd bij woensdag. Ook gisteren was de belang stelling voor de scheepvaart aandelen zeer gering en de koersen ondergingen weinig veranderingen. Cultures onge animeerd. Deli kon de winst van woensdag consolideren. Staatsfondsen vast voor de staffellening. Ook in deze hoek was de affaire zeer matig. De eerste verhandeldag van claims Nieuwe Rotterdamse Courant bracht een adviesprijs van circa acht gulden per claim. Aandelen Lettergieterij „Am sterdam", die woensdag reeds zwak in de markt lagen op het teleurstellende dividend, wer den gisteren wederom lager geadviseerd. Aandelen Thomas sen en Drijver werden belang rijk hoger geadviseerd op 670 a 680 (655) op het gunstige divi- dendvoorstël. Van de bankaan delen werden aandelen Slaven- burgs Bank hoger geadviseerd emissiemogelijkheden. Prolongatie 3'A procent. die U nergens ziet ZO APART ZO MOOI Axclsestraat - Terneuzen Nabeurskoersen AKU 466—467 (465) Kon. Olie 158—160.20 (159.10) Philips 856—368' (848 Is) Unilever 760—766 (755) Hoogovens 600' 2 (59874 Claims id. 288—290 Beursindices 29/3 30/3 31/3 Int. Conc. 518.98 514.67 513.77 Industrie 255.41 254.22 253.87 Scheepvaart 154.77 154.77 154.55 Banken 182.61 181.79 181.79 Cultures, enz 143.08 141.61 141.61 Algemeen 350.81 384.24 347.72 16. „Hier", roept Eric opsprin gend, „kunt gii mti helpen?" De mannen wisselen een lange blik met elkaar en komen dan duide lijk vol achterdocht nader. De Noorman knikt hen vriende lijk toe en grijnst. Fronsend sta ren de drie mannen nog steeds zwijgend als het graf van hem naar de beer aan zijn voeten, tot de voorste eindelijk aarzelend zegt„Hebt gij deze beer ge dood?" „Eh" antwoordt Eric, „tja, dat geloof ik wel, ja... dat zal wel... Hm" En snel laat hij erop vol gen: „Weet gij wie ik ben?" De mannen staren hem diep en scherp aan en schudden dan hel hoold „Waarom vraagt ge dat, vreem deling?" gromt de ene dan. „Acheh. zo maar, zo maar", grijnst de Noorman, die ineens beseft, dat hij met de ware reden toch niet voor de dag kan komen. Het is de mannen aan te zien, dat ze omtrent de Noorman vreemde gedachten beginnen te krijgen en daarom haast Eric zich te zeggen: „Ik ben eerlijk gezegd een beetje verdwaald hier... Mis schien kunt ge me de goede weg wijzen De mannen smoezen wat met elkaar en dan zegt de één: „Het feit, dat ge deze beer gedood hebt, bewijst dat gij niet. voor een kleintje vervaard bent/Jfji Éfom met ons mee naai ons *s3p', ah ge verbergen wilt. wie ge bent, goed, onze aanvoerders zullen wel uitvinden, wat voor vlees wc in de kuip hebben met U En aangezien Eric niets beter weet te bedenken, volgt hij even later de mannen het duistere bos in DE OVERSTROMINGS RAMP IN BRAZILIË Nog steeds zitten mensen op daken cn heuvels op hulp te wachten Uit verschillende Braziliaan se staten komen nu gegevens binnen over de overstromingen, veroorzaakt door een breuk in de stuwdam van Oros. Men zou tot. nu toe een vijftiental doden geteld hebben. De schade zou groot zijn. Intussen is het water van de Jaguaribe gaan zakken. Men stelt nu alles in het werk om de mensen, die in de overstroomde gebieden op daken en heuvels wachten op hulp, te redden.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3