Provir Binnenlands nieuws BEURSOVERZICHT Eric de Noorman - De onwillige held Officiële opening Beschuttende Werkplaats voor Midden Zeeuws-Vlaanderen AGENDA ALLE DOGEN VLEES OP TAFEL SPAAR Bij DE N.H.M. 31/4 rente tot f 30.000.- NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ HIER IS HET RECEPT VAN LEONARD NICE: nieuwe partij in kenia terneu Autorijle „SCHIPP NET B De Staatssecretaris van Sociale /aken en Volksgezondheid, Zijne Excellentie li. Koolvink, heeft gistermiddag de nieuwe Beschut tende Werkplaats voor midden Zeeuws-Vlaanderen aan de In dustrieweg te Terneuzen offi cieel geopend met een toespraak waarin hij getuigde van zijn grote sympathie voor het werk, dat in het belang van de gehan dicapte mens wordt verricht. De openingsbijeenkomst in de cantine van het gebouw, waaraan voor genodigden een lunch in hotel „Rotterdam" voorafgegaan was, werd o.a. bijgewoond door de waarnemend Commissaris der Koningin in Zeeland het lid van Ged. Staten de heer A. Schout, de secretaris van de A. V. O. de heer Coen van der Lende, de heer Beren pas wethouder der gemeen te Middelburg, de voorzitter van de Kamer van Koophandel de heer C. A. L. Horstmann, de voor zitter van de Federatie Beschut tende Werkplaatsen in Zeeland, de directeur van het G. A. B. de heer A. Geijp, vertegenwoor digers van gemeentebesturen uit Zeeuws-Vlaanderen, leveranciers, aannemers, vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven en de vak beweging. Een deputatie van te- werkgestelden was mede in de zaal aanwezig. Vele instanties en belangstel lenden hebben hun goede wensen vergezeld doen gaan van een bloemengroet. De voorzitter van de Stichting Beschuttende Werkplaatsen de heer mr. P. H. W. F. Teilegen hield de begroetingstoespraak vvaarin hij zich uiteraard eerst richtte tot de heer Roolvink en er zijn vreugde over uitsprak deze hier aanwezig te zien. Hij rele veerde hierna in 't kort het ont staan der werkplaats. Sinds jaren heeft het bestuur uitgezien naar deze belangrijke gebeurte nis. Spreker memoreerde hoe het de, helaas te vroeg ontslapen, gewezen directeur van het G. A, B., de heer C. Jansen, is geweest, die aanvankelijk begonnen was aan enige minder validen werk zaamheden te geven. Op 1 janu ari 1955 werden de minder vali den voorlopig tewerkgesteld in het gebouw van de voormalige electriciteitscentrale in de 2e Kortestraat. Hun aantal breidde zich voortdurend uit en na enige tijd werden er afgekeurde wo ningen in gebruik genomen, die Staatssecretaris Roolvink, burgemeester Tellegen en genodig ien bekijken de werkstukken. natuurlijk op geen stukken na getuigenis af te leggen over de aan de outillage voldeden. BESCHUTTENDE WERKPLAATSEN. Opi 14 mei 1955 werd de Stich ting in het leven geroepen. Thans zijn 38 personen in G.S.W.-ver- band werkzaam, één in niet- G.S.W.-verband. Spr. noemde de B. W.pl. van enorm nut voor het maatschappelijk leven. Het doel is revalidatie, doch wanneer dit niet mogelijk is, kunnen de minder validen hier die werk zaamheden verrichten waartoe zij in staat zijn. Daarna nam Staatssecretaris B. Roolvink het woord. Z.Ex. zeide met veel genoegen aan de uitnodiging deze W.pl. te willen openen na Hulst thans in korte tijd de tweede in Zeeuws- Vlaanderen gevolg te hebben gegeven. De eerste behuizing was niet van dien aard om een vlotte ontwikkeling in de hand te werken. Men behoeft er zich dan ook niet over te verbazen, dat het aantal geplaatsten in 1958 nauwelijks 20 bedroeg. Toch werd in 1959 aan de bouw van een W.pl. voor 60 70 per sonen begonnen. Is het in het licht van deze fei ten niet wat overdreven iemand uit Den Haag te laten komen om deze W.pl. officieel te laten openen? Spr. zeide echter gaar ne echter voor de tweede maal Staatssecretaris Roolvink opent de werkplaats door het over halen van een handle wijze waarop ook in dit afge legen deel van Nederland het werk ten bate van onze gehandi capte medemens wordt aange pakt. Wat zegt in dit verband het getal? Is het gevaar niet groot, dat door een te grote aan dacht voor het imposante getal en door ons te vergapen aan de massaliteit het zicht op de en keling, onze medemens in nood, te verliezen? Juist omdat dit werk voor de enkeling zo be langrijk is, juist omdat door deze persoonlijke benaderings wijze aan de diepere betekenis van de arbeid voor gehandicap ten recht wordt gedaan en glans wordt gegeven, kan de omvang van een werkplaats nimmer be slissend zijn voor de vraag over het al of niet aanwezig zijn van een bewindsman. Ik grijp de gelegenheid, mij wederom geboden, met vreugde aan om in uw midden iets te zeggen over wat ik zie als het wezenlijke van dit belangrijke stuk sociale arbeid. Naarmate het gebouw van on ze sociale zekerheid meer en beter bewoonbaar wordt al zijn wij zeker nog niet aan het einde en mag onze aandacht niet verslappen naarmate dit ge bouw hechter wordt treden ook zij uit de schaduw wier moei ten en zorgen van geheel andere orde zijn. De gehandicapte is niet een mens, die wij, met medelijden of met een ietwat beschermende neerbuigendheid tegemoet moe ten treden. Deze houding ver draagt ook de gehandicapte zelf niet. Zij doet hem onrecht. Hij heeft er recht op dat hij met zijn handicap en naar de mate van zijn lichamelijke en geestelijke capaciteiten wordt gewaardeerd als volwaardige. Bij bezoek aan een Beschutten de Werkplaats treft spr. altijd de arbeidsvreugde, die er heerst en de bereidheid zich te voegen in een gezonde arbeidssfeer. In deze sfeer is voor beklag geen plaats maar het bevrijdende be sef van in zijn waarde en werk erkend te worden. De diepste voldoening, die er, naast teleur stelling, in dit werk is, noemde de Staatssecrearis de gehandi capte mens als volwaardige medemens in de samenleving te zien erkend. Het gaat om de enkele mens om voor deze enkele mens iets te mogen doen. Op deze Werk plaats wordt zoveel mogelijk de sfeer en de methodiek van het normale bedrijfsleven benaderd. Ook het arbeidstempo van het normale bedrijfsleven wordt er nagestreefd. Het wezenlijk ele ment van het G.S.W.-wezan noemde de heer Roolvink de ca paciteiten dienstbaar te maken aan de nationale economie. Het leidinggevende personeel wenste de bewindsman alles toe wat zij bij de vervulling van hun taak nodig hebben. Tot het be drijfsleven richtte hij het appèl door een toenemende mate van loonopdrachten de weg naar dit bedrijfsleven te effenen. De ge handicapte heeft ook buiten de Werkplaats recht op beschut ting. De Werkplaats kan hier worden gezien als een tussensta tion, dat, in verband met de komende industrie en de kanaal- verbredngswerken, een waarde volle bijdrage aan het bedrijfs leven kan leveren. Tot de tewerkgestelden zeide de heer Roolvink o.a.: „Uw werk is van het grootste belang ener zijds voor het besef van uw eigen verantwoordelijkheid, an derzijds als he aandragen van bouwstenen voor een gezonde maatschappij." Spr. besloot zijn toespraak met de woorden: „Het gaat om de enkede mens, die U en ik op onze levensweg ontmoeten. Ieder mens heeft zijn waarde, ook wanneer zijn economische waar de beneden de norm blijft". Tot mr Teilegen, voor wie de ze openingsplechtigheid de laat ste officiële plechtigheid in zijn ambtsperiode was, sprak de heer Roolvink een persoonlijk woord van dank en gelukwens. Hierna verrichtte de Staats secretaris door het overhalen van een handle, waarna een zoe mer hoorbaar werd, de officiële opening. Als eerste opende de rij van sprekers de héér A. Schout, die namens het Prov. Bestuur zijn gelukwensen uitsprak. De heer Coen van der Lende deed zijn goede wensen vergezeld gaan van het aanbieden van een ge schenk namens het hoofdbestuur van de A.V.O., n.l. een bandrecor der. Ir C. A. L. Horstmann sprak namens de Kamer van Koophan del, terwijl hij als directeur van de Spiegelglas- en Superfosfaat- fabriek te Sas van Gent een gro te partij lege kratten toezegde, benevens een loonopdracht voor het repareren van zakken. Tewerkgestelde F. v. d. Steen bood een draadplastiek aan voor stellende een werkende figuur met daaronder de naam: Werk plaats. Deze aanbieding vond symbolisch plaats, daar het ge schenk reeds geplaatst was. Als leverancier bood de heer Smeets uit Maastricht een elec- trische klok aan en namens de firma J. van Veldhoven ontving de voorzitter een geschenk on der couvert. Al deze toespraken werden door de voorzitter op vaak gees tige wijze beantwoord, waarna de directeur der Stichting, de heer P. Dingemanse, de Be schuttende Werkplaats in dank aanvaardde. Deze noemde de totstandko ming van deze werkplaats één der hoogtepunten in zijn leven. Hij sprak de hoop uit dat de W.pl. in alle opzichten aan haar doel zal beantwoorden. Moge zij innerlijk en naar buiten een sie raad zijn en blijven voor ons ge west en onze mensen de voldoe ning schenken dat zij volwaar dig werk verrichten in een com fortabel gebouw. Na de toespraak van Z. Exc. Staatssecretaris Roolvink was er gelegenheid het gebouw te be zichtigen. Wij komen -hierop in een vol gend nummer nader terug. (Adv.) VERKEERSONGELUK Zondagavond is op de rijks weg BredaRoosendaal, vlak voor Roosendaal, het echtpaar B. Jochemsv. d. Vorst uit Kruisland dodelijk verongelukt. Het echtpaar, waarvan de man veehandelaar was, keerde in een. zo goed als nieuwe D. K. W .-sportwagen terug uit Breda. Door nog onopgehelder de oorzaak reed de wagen tegen een boom. De twee inzittenden waren vrijwel op slag dood. De heer Jochems, die de wa gen bestuurde, was veertig jaar, zijn vrouw zesendertig. Zij heb ben geen kinderen. DODELIJK ONGELUK Op de rijksweg Amersfoort Apeldoorn is gistermorgen ter hoogte van de kruising met de weg Stroe-Garderen het negen de dodelijke verkeersongeluk van dit jaar in de gemeente Barneveld gebeurd. Een trekker met oplegger, komende uit de richting Amers foort, wilde links af de weg naar Garderen inslaan. Juist op dat moment was een kleine personenauto bezig de afslaan de trekker op het kruispunt te passeren. De personenauto, be stuurd door C. IJ., botste te gen de rechter voorzijde van de trekker en sloeg over de kop. Hierbij werd de 29-jarige heer P. Stuifzand uit Oegstgeest, die naast de bestuurder van de personenauto zat. zo ernstig ge wond, dat hij tijdens het ver voer naar het Juliana-zieken- huis te Apeldoorn is overleden. De personenauto werd totaal vernield. ARRESTATIE IN HOENSBROEK De gemeentepolitie van Hoensbroek heeft twee mannen gearresteerd, die ervan worden verdacht twee jonge Italiaanse mijnwerkers tijdens een vecht partij in de nacht van 20 op 21 maart met messen ernstige ver wondingen te hebben toege bracht, als gevolg waarvan zij in zorgwekkende toestand in het St. Josephziekenhuis in Heer len moesten worden opgeno men. De mannen, H. P. en R. S., beiden woonachtig in Hoens broek, zijn naar het huis van bewaring in Maastricht overge bracht. De vechtpartij was ont staan kort nadat de Italianen en de overige gasten van een café aan de Hoofdstraat in Hoensbroek de lokaliteit had den verlaten. Op het trottoir is toen een woordenwisseling ont staan, tijdens welke de twee Nederlanders een mes grepen en zich op de Italianen stortten. De daders sloegen daarna op de vlucht. BETROKKENE BIJ ERNSTIGE AUTOBOTSING BLIJFT IN ARREST De 41-jarige Amsterdammer C. H„ die woensdagavond na een aanrijding met zijn auto op de rijksweg nr. 1 onder Diemen waarbij twee mensen omkwa men, spoorloos was verdwenen en later in zijn woning door de politie is aangehouden, blijft in voorlopige hechtenis. De rech- ter-commissaris heeft op grond van de stukken bewaring bevo len voor de tijd van zes dagen. De rijkspolitie te Diemen heeft de afgelopen dagen een nauwgezet onderzoek ingesteld naar de vraag of H. wellicht vóór het ongeluk sterke drank heeft gebruikt. De auto van de Amsterdammer botste woens dagavond met vrij grote snel heid op de linkerweghelft te gen de uit Amsterdam komende personenauto. Bij de botsing werden de 52-jarige J. S. Brink uit Zutphen en diens schoon moeder de 77-jarige mevr. Chr. de JongVisser op slag gedood. De echtgenote van de heer Brink is ernstig gewond naar het O. L. V. overgebracht. De licht gewonde heer H. zette terstond na het ongeluk zijn weg naar Amsterdam te voet voort. Onderweg kreeg hij een lift van een andere auto mobilist. De politie arresteerde hem later in zijn woning. Hij rook toen naar sterke drank, die hij volgens zijn verklaring had genuttigd tegen de schrik. De politie zegt dat volgens ge- tuige-verklaringen H. ook voor het ongeluk sterke drank heeft gebruikt. OOSTENKIJKER GEARRESTEERD. De rijkspolitie van Ubach-Over- werms (L.) heeft de 42-jarige Oostenrijker A. H. gearresteerd, die zich in deze gemeente op hield zonder in het bezit te zijn van een verblijfsvergunning. De politie kwam de man op 't spoor toen bleek, dat een der gasten van een hotelletje op clandestie ne wijze elektriciteit aftapte. Bij controle bleek, dat de Oostenrij ker zich hieraan schuldig maak te. Bij zijn aanhouding was hij in het bezit van een vervalst identiteitsbewijs van het Ameri kaanse leger. Hij was als onge wenste vreemdeling uit Duitsland uitgewezen, in welk land hij er van verdacht wordt relaties te onderhouden met de onderwe reld. Hij week uit naar Neder land, waar hij zijn intrek nam in een hotelletje in Ubach-Over- worms. Van hieruit reisde hij elke avond naar Aken om daar de nacht door te brengen. Na ver hoor is hij ter voorgeleiding aan de officier van justitie overge bracht naar het huis van bewa ring in Maastricht. k In de ouderdom van tachtig jaar is te Arnhem overleden mr. S. Baron van Heemstra, oud-Commissaris der Koningin in Gelderland. DIT IS LEONARD NICE UIT PORTSMOUTH (die de persoon lijke kok van sir Winston Churchill is geweest). m f Hazemeijer en Scholten's meel „willig", internationals vast Bij een middelmate affaire zetten de internationale waar den gistermiddag de nieuwe beursweek in met een vaste tendentie. Alleen Unilever vormde hierop een uitzondering en noteerde op 770, circa twee punten beneden de vorige slot- koers. Wall Street sloot vrijdag ongeanimeerd maar was voor aandelen Philips eerder aan de koopzijde. Mede hierdoor lagen deze aandelen op het Damrak gisteren wederom goed in de markt en stegen van 856 tot 859, tegen een vorige slotprijs van 85294De handel in deze hoek was gering. In de hoek (Advertentie U ontvangt oyer uw spaarsaldo Ten laste van uw spaartegoed zorgen wij op uw verzoek voor automatische betaling in termijnen van uw belastingaanslagen. Folder op aanvraag of bij ontvangst van eerste storting van minimaal f 250.- bij één van onze kantoren of op de postrekening van dat kantoor, onder vermelding „spaarrekening". van Kon. Olie bestond een flin ke belangstelling door aankopen voor Londense rekening. Deze aandelen stegen van 157,40 tot 158,90, tegen een vorige slot prijs van 156,60. De aandelen lagen boven pariteit New York. Deze week komen de jaarcijfers en het dividend van het olie concern. De beurs verwacht aan dividenden over 1959 van 28 a 30 procent, plus 5 procent bonus in aandelen. Over 1958 werd 25 procent dividend uitgekeerd. Donderdag aanstaande nabeurs, wanneer een en ander door de maatschappij bekend wordt ge maakt, zal blijken of de ver wachtingen van de beurs niet te hoog zijn geweest. AKU's vast op 477 plus ruim zeven punten op vraag voor Westduitse rekening. Hoogovens wederom vast en acht punten hoger voor de aan delen op 609 terwijl de claims verhandeld werden op circa 294, tegen 289 als vorige slotprijs. Scheepvaarten kalm en on geanimeerd. Van de leidende cultures waren vooral certifica ten Deli gevraagd. Ook HVA een kleinigheid hoger. Staats fondsen zeer kalm en praktisch onveranderd. In de lokale sector werden aandelen Hazemeijer op 470 bie den (420) geadviseerd op het onveranderde dividend van twaalf procent plus 25 procent bonus in aandelen uit de reser ve. Aandelen Scholten's Meel kregen een adviesprijs op 555 a DINSDAG 29 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, S uur: „Der stern von Santa Clara ZAAMSLAG: 3e lokaal Open bare School, 7.30 uur: Verga dering Oranvereniging, van besturen verenigingen, buurt- commissies en alle belangstel lenden, ter bespreking feeste lijkheden. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Opmars naar de galg". WOENSDAG 30 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, uur: „Der stern van Santa Clara". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Opmars naar de galg". GOES: Hotel Centraal, 2 uur: Jaarl. AJgem. vergadering van aandeelhouders N.V. Zaadhan- del Boomkwekerijen Wed. P. de Jongh. 13. Snel springt Eric op, maar sneller nog nadert de beer hem en hij begrijpt, dat een vlucht hier weinig zin heeft. De Noorman rukt de primitieve dolk van hertengewei uit zijn gor del, grijpt met de linkerhand een dikke tak en slaat het dier daar mee op de brede snuit. Zijn hoop, dat dit de beer zal af schrikken, blijkt ijdel, want woest grommend richt het beest zich op en slaat naar hem met zijn grote poten. Met de tak leidt Erie de aandacht van de beer af. De schrikbarende klauwen vegen hem de etok uit de hand en snel stort het monster zich nu naar voren om Eric in een dode lijke omhelzing te nemen. De machtige poten spreiden zich en snel als de weerlicht springt Eric vooruit. Hij stoot toe met al zijn krachten wijkt even snel weer terug De beer stoot een kort hevig gebrul uit en wankeltDe hertshoorn dolk heeft hem recht in zijn hartstreek getroffen, maar terwijl Eric snel opzij treedt, blijft zijn voet haken achter een verborgen tak en hij tuimelt ach terover, waarbü zijn hoofd met volle kracht tegen een steen slaat. En het laatste wat hjj ziet, voor hij het bewustzijn verliest, is de beer, die met open muil op hem toevalt Mr. Nice liet op 16 maart Jl. tij dens een grote internationale bak- en braad- demonstratie te Amsterdam - de gasten zien (en proeven) hoe men in Engeland een goede, smakelijke maaltijd bereidt van Nederlandse niet-dure vlees soorten. BACON CUTLETS (bacon schnitzel op oud-Engelse wijze) BENODIGD VOOR 4 PERSONEN: 4 varkenslappen van de buik, zonder zwoerd (elk van 150 gram) - 250 gram goudreinetten - 40 gr. bruine suiker - sherry - 8 kruidnagelen - 4 deciliter vloeibaar vleesextract (of 2 kleine bouillonblokjes) - 60 gr. gekruimeld brood - zout. BEREIDING: zet de varkenslappen op een treeltje in de braadpan,wrijf het zout erin en zet de pan in een middelhete oven. Als u het vlees uit de oven hebt gehaald, slechts een beetje vet in de braadpan laten en dit heet maken. Het hete vet van het vuur nemen en er het vloeibare vieesextract, de kruidnagelen, de sherry en de bruine suiker (en krui den naar smaak) bij doen en deze saus verder heet laten worden. Fruit de broodkruimels in varkensvet. De geschilde appelen in vieren snijden en (met wat bruine suiker erover) licht bakken. Doe de gebruinde broodkruimels in de saus bij het vlees op de schotel en garneer de partjes appel in het midden. 560 (520) op het onveranderde dividend van 16 procent plus belastingvrij jubileum-dividend van 4 procent in aandelen uit de Agioreserve. Kunstspinnerij „Nyma" werd op 132 (128'/2) ge adviseerd op de dividendhervat ting met 6 procent. Het vorige dividend was 5 procent over 1956. Aandelen de Wit's textiel, die vrijdag reeds tien punten hoger bieden waren op 170 wer den op 180 bieden geadviseerd als gevolg van de dividendver hoging van zeven tot negen procent. Ook aandelen Zaalberg kregen een hogere adviesprijs omdat deze maatschappij weer op een winstgevende basis werkt. Gsi termiddag werden aandelen Motorenfabriek Plu vier voor het eerst op de offi ciële beurs verhandeld bij een adviesprijs van 145 procent. Op de incourante markt deden deze aandelen 165 als hoogste prijs op 23 dezer doch daalden daar na tot 147 op zaterdag j.l. Prolongatie 312 procent. Beursindices 24/3 25/3 28/3 Int. Conc. 518.44 516.28 520.41 Industrie 252.68 253.72 2565 Scheepvaart 154.99 153.68 154.55 Banken 183.43 183 26 182.61 Cultures, enz. 141.05 142.63 144 Algemeen 349.72 349.24 3515 Nabeurskoersen AKU475—480 gl (477s. Kon. Olie: 158.60—160.80 (1591 Philips: 857—859 858s< Unilever: 770 769sj Hoogovens: 805608 (claims 291 -293 Ten noorden van Nairobi is zondag een nieuwe politieke partij gevormd, de Afrikaan'» Nationale Unie van Kenia. steunt de grondwet voor Kente welke onlangs op een te L°n; den gehouden conferentie n»?: de Britten is opgesteld. Pr grondwet wordt door de paf", gezien als een „instrument voo; onmiddellijke onafhankelijk heid". De Afrikaanse nations; listische leider Tom Mboya wert gekozen in het comité dat politiek en reglementen van nieuwe partij zal opstellen. T& voorzittter werd gekozen Janw- Gichuru, die op de voorgron is gekomen sedert het ogenblik dat hij uit gevangenschap we» ontslagen. BOMEN M-HOU WEN-Dl Vandaag zal een gemaakt met het van bomen langs wegen van het in betroffen eiland veland De eerste zullen door de lee: lagere scholen te den geplant. Ook "emeenten op het de leerlingen op de jen in deze boompla' den betrokken. Mistic Marco de .jeugd van I kwartier. 3,jna tweebondei in"de leeftijden tot h-rlen van de b Crianjekwartier" prettige middag jeuxdgebouw „De de kerkhoflaan. Mistic Marco h( gehele middag aar vebouden met all' cheJtoeren. De je .Oranjekwartier ten volle genoten verscheidene van hc cierlijke werkzaan Mistic Marco werde Het bestuur vai vereniging trakteerc en meisjes bovend snaperingen. Afd- Zeeuw van „St. C richt. JHrt aantal Ze< leden van de Ne Vereniging van tegenwoordige rs, ten en Verzeker „SL Christoflel" geworden om van deren een afzondei te maken. Tot nu de leden uit Zeeu\ naar Goes ter ver alle moeilijkheden verbonden. De besprek in ge zaterdagnamiddag Pays-Bas" te Ter onder leiding var voorzitter, de heer Goes. Daarbij wa voorzitter van »S <le heer De Grai tegenwoordig. D boeiende uiteenzei positie van onze deze tijd". Het voorlopig ge-vormd door de lems (Terneuzer Van Dongen Oo: taris, Th. J. van penningmeester. „Gieren op In het paroch: ït.X. toneelgroep een opvoering va ïr> drie bedrijver Fherson in een v van mr. H. M. PI: op 't veilige ne stekende voorste stuk dat men een komische th rjen noemen. spelers van „Cres er gedurende velt regie van Gerard uiterste zorg aar licht meer dan c de juiste blijspe ken, zodat het ee geworden waar v in zat. De rolkt stekend evenals en het samens verrassend. Das zij de. jammer g rijke bezoekers e rige avond bezor Het décor was en de meubilerii Haard" paste c in. De verlichtin J- Tieleman wa dig. Dit zo bels deel van een t< had in dit sti plaats: Bondsautorij Axelsestraat Trineuzen - Tel brj het Gulftai BIJ ON RSRANIUMSTl Wat

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2