JRGUB1 Eric de Noorman - De onwillige held REVUE AGENDA mÉfe: 11N levensve rzekerinv *Sport VOETBAL SCHAKEN DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 nog rechters aag" Standpunt Nederlandse regering over dc arbeidsverkorting Amerikaans pleidooi voor grotere militaire hulpverlening aan Europa Geen parkeer moeilijkheden meer Gemeenteraad van Vogelwaarde A MO Tl Cl fl M I lil P. W. DE ZEEUW vrijdag is maart ivoo. 'rijdag 18 maart I960. «secretaris van Marino de sehe ambassade in Dén heeft doen weten, dat de rlandse regering bereid is ieloosstellingen uit te keren, ■ussel zal thans worden na- in welk bedrag hier voor in erking komt. Het zal te tijd in een nota aan de rlandse regering worden gedeeld. (Adv.) (Adv.) en in de muren? au Ceta-Bevcr HET IN 1960 BOUWEN AANTAL WONINGEN het oog op het nog altijd inde tekort aan woningen daaruit voortvloeiende, bij- grote, sociaal onaanvaard- woningnood achtten vele der Eerste Kamer, blijkens lorlopig verslag over de be- g van volkshuisvesting en lijverheid, een beperking ?t aantal in I960 te bouwen gen tot 80 000 nauwelijks abel. Deze leden, die ver en er niet direct op te wil- ndringen dit aantal te ver tot 90.000 welk aantal 18 bijna werd bereikt :en toch, dat het wel zeer st is het stieefgetal voor jaar te bouwen woningen 0.000 te brengen op 85.000. ijk zou het streefgetal, zo en zij op, elk jaar moeten n verhoogdmet een pcr- e, dat overeenkomt met in de bevolkingsaanwas. De bevolking van Nederland eens opgave van het C.B.S. /g het aantal huwelijken in land in januari j.l. 4.480 5.194 in januari 1959. Het levend geborenen daalde 20.178 in januari 1959 tot in januari j.l., terwijl het overledenen daalde van tot 7.819. Voorts steeg het immigranten van 2750 in 'i 1959 tot 4.243 in januari "wijl het aantal emigranten van 4.548 tot 4.497. aantal inwoners van ons bedroeg op 1 februari j.l. 727. Ruim 3 miljoen buitenlandse irnachtingen in 1959 Nederlandse hotels ;ens gegevens van hef Con- B ireau voor de Stbtisliek het jaar 1959 in de Neder- hotels ruim 3 miljoen ichtingen van buitenland- ten geregistreerd. Verge- met 1958 betekent dit een ling van hef aantal over- ngen met bijna 140.000 of ent. aantal overnachtingen is omen voor bezoekers uit ind (stijging 154.000 of 19 België en Luxemburg of 10 pet), Engeland en and (30 000 of 8 pet) en de gde Stalen van Amerika of 6 pet), iantal overnachtingen nam af voor bezoekers uit rland 19.000 of 16 pet) cn n (13.000 of 13 pet), bezoek van geallieerde mi- liep in 1959 terug met overnachtingen of 17 pet. en van drie vrouwen Amerikaans park gevonden n groot staatspark bij Ot- n de Amerikaanse staat zijn de lijken gevonden ie vermoorde vrouwen van aare leeftijd. De vrouwen, uwd waren met vooraan- zakenlieden uit Chicago, ngerand. aren sedert maandag ver- ip die dag gingen zij met o naar het park voor een ht. Van deze voettocht niet teruggekeerd, ambtenaar van het parket neegedeeld dat een eerste lek heeft aangetoond dat vrouwen twee van m een van 47 jaar zijn n en naar een grot in een al zijn overgebracht. De verden dichtbij elkaar ge- commissaris van politic ater meegedeeld dat de zijn doodgeslagen en misschien zijn aangerand, jken zijn gevonden door ep jongelui ui! een kamp mgeving. dstraffen in Algerië militaire rechtbank In West-Algerië, heeft vier lelingen ter dood veroor- wegens het deelnemen terroristische daden in vaardoor twee mensen gedood en 44 gewond, erdachten kregen 10 en dwangarbeid en een werd vrijgesproken. Mohammedaan, die ter /as veroordeeld wegens maanslag die hij in de op het hoofdpléin van ten zuiden van Algiers epleegd, is woensdag esteld.' De Nederlandse regering acht de tijd nog niet gekomen om de veertigurige arbeidsweek als doel van de arbeidstijdverkorting vast te leggen in een internationaal arbeidsverdrag. Dit blijkt uit het antwoord van de regering op een vragenlijst van de internationale arbeidsorganisatie te Genève. Deze vragenlijst was aan alle na tionale regeringen toegezonden in velband met hei feit. dat het vraagstuk van de arbeidstijdver korting aan de orde zal komen tijdens de bi juni te houden 44e internationale arbeidsconferen- tie. Aldus deelt de Nederlandse in lichtingsdienst voor de Ver. Na ties mede. De regering is bliikens haar antwoord aan de I.A.O. van oor deel, dat een verdere verkorting van de arbeidstijd een kwestie is van alternatieve aanwending van de voor verdeling beschik- bare welvaart. De regering ei kent de wenselijkheid, voor de arbeidstijdverkorting een plaats in te ruimen op de lijst van so ciale verlangens, aoch dit is een zaak. die van land tot land ver schillend ligt. Bij de bepaling van de prioriteit voor de arbeids tijdverkorting dienen niet alleen de beschikbare welvaart cn de economische vooruitzichten op langere termijn in aanmerking te worden genomen doch ook an dere factoren zoals natuurlijke hulpbronnen, bevolkingsgroei, de behoefte aan kapitaalgoederen, de arbeidsproduktiviteit e.d. Deze factoren zullen van land GEEN RADIO-ACTIVITEIT IN NEDERLAND NA KERNEXPLOSIE IN SAHARA In verband met berichten betreffende een waarschuwing' van het Westduitse bondsmini- sterie voor kernzaken tegen het gebruik van regenwater of drinkwater tengevolge van een verhoogde radioactiviteit kan worden meegedeeld, dat hier te lande het verloop van de radio activiteit in de lucht en in het water steeds zorgvuldig wordt gevolgd. Sinds de Franse kern proef in de Sahara is in Neder land een zeer geringe verhoging van de radioactiviteit geconsta teerd. Deze verhoging is zó ge ring, dat er generlei reden voor ongerustheid behoeft te be staan bij gebruikers van regen water als drinkwater en ande ren. Aldus deelt het ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid mee. ANWB-wegenwacht ving een leeuw Toen de 24-jarige A.N.W.B.- wegenwacht M. J. Venrooy uit Rhenen, die dienst doet op het traject Oosterbeek—Remmerden, onderdeel van de verbinding ArnhemEist—Driebergen, dezer dagen tijdens het middag uur een restaurant in Leersum passeerde, zag hij tot zijn verba zing, dat een jonge leeuw zich via het verlaten terras een weg naar de vrijheid baande. Hoewel hij vertegenwoordigers van deze imponerende diersoort tot dus verre slechts had aanschouwd in de veilige afzondering van de dierentuin, bedacht de „ridder van de weg" zich geen ogenblik, sprong van zijn motor en toog ter jacht. Het gelukte hem, het 140 pond wegende dier, dat zich overigens gelukkig zeer mak be toonde, in de manen te grijpen en te overmeesteren. Op dit mo ment arriveerde buiten adem de geschrokken restaurateur. de eigenaar van de jonge leeuw. Zonder dat zich nog moeilijkhe den voordeden Icon deze zijn merkwaardig huisdier overnemen en weer in bewaring stellen. „Wall Street Journal" over nieuwe plan voor Berlijn „Wall Street Journal" meldt uit Washington dat de Ameri kaanse politici een nieuw plan voor Berlijn overwegen om te trachten Rusland het diplomatie ke offensief op de topconferentie te ontnemen. Gezegd werd dat het plan, „dat nu op het „State Department" wordt besproken en dat zeer waarschijnlijk aan bondskanse lier Adenauer zal worden mee gedeeld, de Oostelijke en Weste lijke sectoren van Berlijn willen samenvoegen tot een vrije stad die losstaat van beide Duitslan- den en beschermd wordt door Westelijke en Russische troe pen". „De vier grote mogendheden zouden vrije toegang naar en uit West-Europa voor de Berlijncrs en de Westelijke garnizoenen waarborgen. Aan de toegangs wegen zouden Oostduitsers, op tredend als agenten van Rusland, gestationeerd zijn. Waarnemers van de Ver. Naties zouden deel nemen aan het toezicht op het handhaven der onafhankelijk heid van de stad". Een nieuw voorstel zou, naar men hoopt, Rusland kunnen aan moedigen tot een tegenaanbod dat een basis tot overeenstem ming zou kunnen bieden. Vol gens de voorstanders van het nieuwe plan zou dc aanwezig heid van een kleine onbewapen de staf van Ver. Naties-waarne- rners in de vrije stad Rusland en zijn satelliet Oost-Duitsland er van kunnen weerhouden te pro beren de stad over te nemen." tot land en van tijd tot tijd ver schillen en de Nederlandse regc- sing acht het daarom niet juist, nu reeds een bepaalde arbeids duur of een bepaalde prioriteit voor arbeidstijdverkorting neer te leggen in een internationaal arbeidsverdrag of een aanbeve ling van de I.A.O. Van de andere kant blijkt de Nederlandse rege ring wel gunstig te staan tegen over een internationaal docu ment, waarin methoden zouden worden aangegeven om te komen fot een geleidelijke verkorting van de arbeidstijd zonder dat daardoor in ernstige mate woidt ingegrepen in de nationale eco nomieën cn zonder dat daardoor de verwezenlijking van andere sociale desiderata in het gedrang zou komen. De regering zegt in haar antwoord aan de I.A.O. dan ook niet verder te willen gaan dan een internationale aanbeve ling (recommendation) met een soort van handleiding voor ge leidelijke adequate invoering van een verkorting van de arbeids tijd. Als U nog nooit in een korjaal de Surinamerivier bent afge zakt, wat weet U dan eigenlijk van dit deel van ons Koninkrijk, dat Suriname heet? Laat SEM PRESSER U daarom mee. nemen naar dit fascinerende land waar oerwoud en bescha ving nog in eikaars verlengde liggen! De volgende week in: EEN BLAÓ WAAR PIT IN ZIT? R% Revue, Postbus 497, Amsterdam Onderminister Foy Kohier, van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, de voor naamste deskundige van het „State Department" voor Euro pese aangelegenheden, heeft op woensdag j.l. vqor de commissie voor buitenlandse zaken van het huis van afgevaardigden gepleit voor grotere militaire hulpver lening aan Europa, waarbij hij erop wees dat de economische kracht van de meeste NAVO- landen slechts de helft is van die der Ver. Staten, doch dat hun in woners hogere belastingen be talen. Kohier verklaarde dit in een toelichting op de door president Eisenhower voor hel belasting jaar 1960-1961 aangevraagde gel- CHROESJTSJEFS BEZOEK aan FRANKRIJK De Franse minister van Bui tenlandse Zakken, Couvc de Mur- ville, heeft woensdag in de mi nisterraad meegedeeld, dat de ziekte van premier Chroesjtsjef niet van diplomatieke aard was. Volgens de mniister was de Sow- jet-leider vermoeid en ziek van zijn rondreis door Azië terugge keerd. Ook verklaarde Couve de Murville, dat er geen menings verschillen met de Russen be stonden over het program van Chroesjtsjefs bezoek aan Frank rijk. Dit is door de minister van Voorlichting, Terrenoire, bekend gemaakt. Zoals bekend, is het bezoek, dat oorspronkelijk dinsdag j.l. zou beginnen, tot volgende week woensdag uitgesteld. In plaats van vijftien dagen zal Chroes jtsjef dan twaalf dagen blijven. Volgens mniister Terrenoire wor den geen belangrijke wijzigingen in het program van Chroesjtsjefs verblijf in Parijs of in Ram- bouillet, het buitenhuis van pre sident De Gaulle, overwogen. De Afrikaanse arbeiders Een veertigtal Zuidafrikaanse werkgeversorganisaties heeft een beroep van het „Verbond van Vrije Afrikaanse Vakverenigin gen" in Zuid-Afrika om bij de regering aan te dringen op af schaffing van ras- discriminatie, verbetering van de maatschap pelijke en economische omstan digheden der zwarte arbeiders en erkenning van de vakverenigin gen der Afrikanen, van de hand gewezen. Genoemd verbond, dat in ok tober j.l. werd opgericht en 17.000 leden telt, belegt een na tionale conferentie te Johannes burg op zaterdag a.s. om de wei gering der werkgevers te be spreken. Een afschrift van de brief aan de werkgevers was aan premier Verwoerd gezonden. Namens de minister van Arbeid, De Klerk, bij wie 't schrijven tensotte te rechtkwam, werd verwezen naar de bestaande wetgeving terzake van de ter sprake gebrachte on derwerpen en te kennen gegeven dat verder praten daarover thans geen zin zou hebben. den voor dc Amerikaanse buiten landse hulpverlening. „Mij is gevraagd waarom Euro pa niet zelf zijn militaire uitga ven kan bekostigen", aldus Koh ier ..Het antwoord is duidelijk. Onze Europese bondgenoten zou den inderdaad in staat zijn de kosten voor hun verdediging ge heel zelf te dragen, mits wij en zij genoegen zouden nemen met een aanzienlijke verlaging van het peil der militaire paraatheid van de gehele Westelijke wereld. Dc Amerikaanse bijdragen zijn erop gericht het peil der Wester se militaire verdediging op een veel hoger peil te handhaven, dan mogelijk zou zijn indien de Europese NAVO-landen de last hunner militaire uitgaven geheel zelf zouden moeten dragen", ver klaarde de onderminister van Buitenlandse Zaken. BALLINGEN OP CORSICA BEGINNEN HONGERSTAKING VERBANNEN uil VEILIGHEID VOOR BEZOEK VAN CHROESJTSJEF 36 mensen, die tijdelijk door de Franse regering naar Corsica zijn verbannen bij wijze van vei ligheidsmaatregel in verband met het komende bezoek van Chroesjtsjef aan Frankrijk, zijn gisteren een hongerstaking be gonnen. Zij zeggen dat zij maar de helft van het bedrag ontvangen, dat de Franse regering hun voor het verblijf en het levensonderhoud heeft toegezegd en dat zij uit protest hiertegen een honger staking zijn begonnen. Volgens de officiële regeling krijgen zij op Corsica de helft van de toelage en zullen zij de rest ontvangen na hun terugkeer in Frankrijk. Zoals bekend zijn ongeveer 1000 mensen naar Cor sica en de eilanden voor de Fran se westkust gezonden. Zij moe ten daar blijven tot Chroesjtsjef uit Frankrijk vertrokken is. Het grootste deel van deze mensen is in het verleden uit Oost-Europa gevlucht. Huiszoekingen in Tsjecho-Slowakije De Tsjechische politie heeft de afgelopen dagen in heel Tsjecho- Slowakije huiszoekingen gedaan bij handelaars en ambachtslie den, die belastinggelden schuldig zouden zijn aan de staat. De politie heeft o.m. beslag gelegd op schilderijen, buiten landse deviezen en juwelen. Een aantal mensen zou gearresteerd zijn op beschuldiging van spe culatie. Consulaat in Gent Bij K.B. is de heer B. A. de Veer benoemd tot consul der Nederlanden te Gent, buiten bezwaar van 's lands schatkist. Het ressort van het consulaat strekt zich uit over de provincie Oost-Vlaanderen, met uitzonde ring van de gemeente Den Doel. VRIJDAG 18 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: Analyse van een moord. AXEL: Het Centrum. 8 uur: Film pijnloze bevalling, Ne- derl. Vereniging voor Sexuele Hervorming, afd. O. Zeeuws- Vlaanderen. ZAAMSLAG: Hotel Van der Veeke, 7.30 u.: Voorlichtings vergadering Chr. Emigratie- Centrale. ZATERDAG 19 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: Analyse van een moord. Concertgebouw, 8 u.: Niets dón peoh. Hotel „Centraal', 25.30 u.: Grote Vogelbeurs. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Dwars door de hel. JONGETJE OVERREDEN. In de Jacob van Lennepstraat te Amsterdam is gisteren de 6- jarige Martin Zoutberg, wonen de in de Borgerstraat. onder een achterwiel van een vrachtauto geraakt, die door een personen auto werd getrokken. Hij werd zó ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het Wilhelmina- gasthuis is overleden. Ook in West-Duitsland belooft het rennen met ■ultra kleine motorwa gentjes een race te worden. In Frankfort werd dit lilUputtertje gepresen teerd. Twee 100 cc luchtgekoelde motor tjes drijven de achter wielen aan. De onlangs opgerichte |J§ club van rnini-autobe- zifters heeft grote plan nen voor de toekomst. De Tsjechoslowaakse beschuldiging De minister van Justitie van de Westduitse deelstaat Beieren. Haas, heeft donderdag te Miln- chen tot verslaggevers gezegd, dat een onderzoek aan de gang is naar het verleden van drie van de rechters en openbare aankla gers in Beieren die onlangs dooi de Tsjechoslowaakse anti-fascis tische verzetsstrijders zijn be schuldigd van oorlogsmisdaden. Haas zei dat 55 van de 92 be schuldigde rechters en aankla gers in Beieren nooit tot een spe ciale nationaal-socialistische rechtbank hebben behoord. De raad nam er voor de be handeling van een twee punten tellende agenda de tijd voor af. Nu zag de raad zich voor het eerst in zijn geschiedenis ge plaatst voor een onteigeningspro cedure en nu het dus geen rou tinezaakje betrof, valt de langere behandelingsduur daaruit ge deeltelijk te verklaren. Voor de rest van de spraakwaterval zat het venijn in de staart, want tij dens de rondvraag werd fel ge debatteerd. Omdat in Ossenisse niet op minnelijke wijze de beschikking over de nodige bouwgrond kon worden verkregen, stelden B. en W. de raad voor de voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening in het belang der volkshuisvesting van een per ceel, groot 41 a en 80 ca, gelegen aan de Kipstraat te Ossenisse en eigendom van J. Stoel, aldaar. De raad was er van overtuigd, dat men de beschikking over die grond diende te krijgen en het voorstel van B. en W. werd dan ook aanvaard. Niettemin had men wel enige kritiek op het in deze door B. en W. gevoerde be leid en met name de heer Per- daen was van mening, dat deze narigheid voorkomen had hun nen worden als indertijd beslo ten was om de woningwetwonin gen niet aan de Lageweg maar aan de Kipstraat te bouwen. B. en W. verdedigden zich door er op te wijzen, dat de door de heer Perdaen bedoelde grond laag gelegen is, dat de candida- ten voor een nieuwe woning lie, ver aan de Lageweg woonden en dat zo lang mogelijk landbouw gronden zijn gespaard. Tijdens de rondvraag laaide het vuur feller op, dit naar aan leiding van een voorstel van de heer Hermans om een polder sloot te Hengstdijk, waarin het gemeenteriool uitwatert, te on derhouden voor rekening van de gemeente. Een netelige kwestie, die al meermalen in de raad ter sprake is gebracht, waarmee wei nig geld gemoeid is, maai' waar in men niet tot een bevredigende oplossing kan komen. Ook deze keer lukte het niet. De voorzitter zou liever de zaak eens ter plaatse met de hele raad bekeken hebben, maar de heer Hermans wilde zijn voor-, stel per se in stemming gebracht zien. Hij had hierbij echter bui ten de waard, i.e. het reglement van orde, gerekend, want dit re glement stond geen stemming toe, nu het voorstel vreemd was aan de orde van de dag en niet tevoren schriftelijk was inge diend. Er kwam dus geen be sluit uit de bus en de raad zal nu toch eerst eens ter plaatse poolshoogte gaan nemen. Ook de school te Ossenisse kwam nog eens ter sprake. In de vorge vergadering stelde de raad ƒ20.000 beschikbaar om die school wat op te knappen, en kele jaren geleden was er ook al 35.000 aan verlapt en nu zal er straks een nieuw leslokaal moeten komen vanwege een tij delijke aanwas van leerlingen. „Laten we van de oude school in Ossenisse maar een vacantie- centrum maken", meende de heer Perdaen. De voorzitter remde de zaak wat af. Hij vond het logischer en goedkoper om tijdelijk het gymnastieklokaal als leslokaal te gebruiken. De heer Peersman vond de toestand van alle scholen in de gemeente maar matig en hij zag de oplossing in een concentratie van de oude scholen in één goed schoolgebouw. De grote afstan den voor de leerlingen zouden dan overbrugd kunnen worden door het instellen van een soort pendeldienst. Het plan zal ech ter nog wel enige tijd in de ijs kast blijven rusten. De vier woningwetwoningen die voor I960 aan de gemeente zijn toegewezen, zullen te Bosch kapelle gebouwd worden. In Boschkapelle heeft de ge meente de beschikking over bouwrijpe grond, hetgeen de bouw van de woningen zeker zal bespoedigen. De raad gaf verder nog in overweging een stukje grond in de Dorpssraat te Stoppeldijk aan te kopen. De voorzitter zou het eens in die richting bekijken. De heer Van Hove wees nog op het nijpend gebrek aan drink water in sommige gedeelten van de gemeente en hij vroeg hierin een spoedige voorziening. De voorzitter wees er op dat het z.g. 100 %-plan in de loop van dit jaar zal worden verwe zenlijkt en het ergste leed op dit gebied dus geleden is. (Adv.) -u, ui1 O Tv*-' HAARTJES? GEEFT NIETS Achteraf even weghalen zelfs dan Irekt TIX nog glad. Schilder rustig, moeiteloos, met TIX verlgelei. Geen vieze handen o) morsende kwasten. TIX wordi pas vloeibaar bi) het uitstrijken; dekt altijd, volkomen egaal. Vele moderne kleuren. Ideale verl voor hout, board, behang, plafonds Wagemakers^ Geraniumstraat 2 TERNEUZEN - Telefoon 3287 LEVENSLANG VOOR BISSCHOP VAN SHANGHAI Mgr Koeng Ping-Mei, de R. K. bisschop van Shanghai, is don derdag door een rechtbank in deze stad tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld, omdat hij zich aan hoogverraad zou hebben schuldig gemaakt. In het proces, dat twee dagen heeft geduurd, werden voorts dertien Chinezen op dezelfde be schuldiging tot gevangenisstraf fen, variërend van vijf tot twin tig jaar veroordeeld. De beklaag den waren, volgens de tenlaste legging, leden van de „contra revolutionaire kliek die zich ver borg onder de dekmantel van de godsdienst". Hun taak was het geweest om, „op instructie van de Amerikaan se imperialisten en het Vaticaan" het communistisch Chinese be wind omver te werpen. Het communistische persbureau Nieuw China, dat dit meldde, verklaarde in dit verband dat de „kliek" werd geleid door bis schop James E. Walsh, die een „oude Amerikaanse imperialisti sche spion" wordt genoemd. In december 1958 werd van Ame rikaanse zijde gemeld, dat bis schop Walsh, een Amerikaanse R. K. missionaris, door de Chi nese communisten als politieke gevangene werd vastgehouden. RECHTSZAKEN BIGAMIE De Nederlandse hofmeester D. van H. uit South Shields (Engeland) is donderdagmor gen door de rechtbank te Rot terdam wegens bigamie veroor deeld tet twee maanden gevan genisstraf met aftrek. Op 8 juni 1949 was hij te Rot terdam getrouwd met mej. A. M. P„ en nadat zijn vrouw hem ontrouw zou zijn geweest ter wijl hij op zee was, en zou heb ben willen scheiden, was hij op 25 aug. 1955 in South Shields gehuwd met de Engelse E. A. F. De eis was drie maanden met aftrek. 4. Als de Noorman bijkomt uit zijn verdoving, voelt hij, dat iemand snel een doek om zijn mond snoert. Zijn handen zijn ge bonden en verbijsterd kijkt hij rond. Hij ligt in de voorplecht van een roeiboot die onhoorbaar stroomopwaarts glijdt. Het is donker en de drie man nen praten zacht met elkaar. De Noorman probeert te schreeu wen. maar wat hij voortbrengt is een onduidelijk gepruttel, dat de kerels doet grinniken. Wat is er in hemelsnaam aan de hand? Zijn mantel is hij ook kwijt en eensklaps herinnert hij zich weer, hoe hij na de eerste klap nog gepoogd heeft zich te verweren. Toen moet hij zijn man- tol verloren hebben. Van wat er daarna gebeurd is, weet hij niets meer. Nu ligt hij in een roeiboot., die de hemel mag weten waarheen onderweg is. Zijn ontvoerders zijn een zijarm van de rivier ingeva ren en enige tijd later bevinden zü zich in een eindeloos lijkend moerasEn rechtaan koerst de boot steeds verder naar het wes ten DE AMERIKAANSE PLANNEN VOOR EEN ONDERGRONDSE KERNONTPLOFFING Kritiek van de Sowjet-Unie De Sowjet-Unie heeft donder dag op de conferentie over het sopzetten van kernwapenproe ven te Genève kritiek geleverd op het Amerikaanse voornemen om in januari 1961 een kern apparaat ondergronds tot ont ploffing te brengen. De Russische afgevaardigde Tsarapkin noemde het nieuws „zeer ontmoedigend", aldus is in conferentie kringen gezegd. Maar zijn opmerkingen waren „mild" in vergelijking met vroe gere aanvallen op de V. S. Tsarapkin zei, dat geen over eenstemming was bereikt over het artikel in het voorgestelde verdrag aangaande ontploffingen voor vreedzame doelen. Hij sprak de hoop uit, dat er tegen de tijd van de voorgenomen Amerikaan se kernproef een verdrag tussen Oost en West zou zijn. De Amerikaan James Wads- wordth zegde toe, dat de ontplof fing in overeenstemming zou zijn met de bepalingen die in het ver drag zouden worden neergelegd. Alle gegevens die de explosie zou opleveren, zouden ter beschik king gesteld worden van alle be langhebbende landen. Natuur kundigen uit alle landen, die de proef willen bijwonen zouden wel kom zijn, aldus Wadsworth. FeyenoordMoskou 01 Voor 65.000 toeschouwers heeft Feyenoord gisteravond te Rot terdam met 10 'zei loren van het stedelijk elftal van Moskou. Bij de rust was de score nog 00. Het enige doelpunt werd In de dertigste minuut van de twee de helft gescoord door de Russi sche middenvoor Ponedelj nik. TOERNEE NAAR DE WEST DEFINITIEF De trip van het Nederlandse' elftal naar de West gaat defini tief door. De nationale ploeg zal in de periode van 23 juni (vertrek uit Nederland) tot 4' juli drie officiële landenwed- strijden spelen, n.l. op zondag 26 juni in Mexico-City tegen Mexico, op woensdag 29 juni op Curasao tegen de Nederlandse Antillen en op zondag 3 juli in Paramaribo tegen Suriname. Een wedstrijd tegen Costa Rica, waarover ook sprake is geweest, is niet in het program ma opgenomen. De reis wordt ondernomen op basis van wederkerigheid. Mexico heeft al toegezegd de return-wedstrijd in mei 1962 in Nederland te spelen, in aanslui ting op de reis naar Engeland. Ook de wedstrijd tegen de Brit ten is een return-ontmoeting voor Mexico. De Midden-Ameri kaanse ploeg won in mei 1959 n.l. verrassend met 2I van Engeland. COPPENS NAAR ZUID-AFRIKA Naar verluidt heeft de 30- jarige Belgische voetballer Rik Coppens, die zondag j.l. door zijn vereniging A.C. Beerschot tot het einde van het seizoen geschorst is riaar aanleiding van zijn houding ten opzichte van het publiek, een contract ge tekend met een profclub in Jo hannesburg. Volgens dezelfde bron van in lichtingen zou Coppens van plan zijn binnenkort naar Zuid- Afrika te emigreren. Tweede partij om het wereldkampioenschap remise De tweede partij van de twee kamp om het wereldkampioen schap tussen wereldkampioen Botwinnik en uitdager Michail Tal, die donderdagavond in Moskou is gespeeld, is na 45 zetten geëindigd in remise. De stand is l'/aVa in het voordeel van Tal.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3