RADIO mir*' 8®"* I I 324,- BEURSOVERZICHT Produktschap voor Vee en Vlees Zoveel voordeel kreeg U nog nooit Driemaal is scheepsrecht N. V. S. H. Pijnloze bevalling Autorijlc lessen „SCHIPPERS" Grote Vogelbeurs BOVENWONING Kleine Advertentiën ABONNEMENTEN BLADEN Donderdag Leverdag 98 cent 1,59 98 cent 49 cent faE.A.IJsebaert Stereo met versterker MEDEWERKERS Bij aankoop van elk MERK Grammofoon k r ij g t U circa 8 °/c toe door middel van een platenbon. INTERNATIONALE .WAARDEN ZEER VAST ITALIANEN MOETEN TUNESIE VERLATEN Intensivering Veilig-Verkeerspropaganda VARKENSMARKT KOMT IN EVENWICHT Bij bezoek van Amerikaanse kruiser aan Zweedse hoofdsad Donderdag 17 maart 1960. DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Heden is zacht en kalm doch geheel onver wachts van ons heenge gaan onze lieve Moeder, Behuwd-, Grootmoeder, Zuster en Tante, NEELTJE VERHAGE, Weduwe van Adriaan Michiclsen, I in de ouderdom van ruim 76 jaar. Allen die haar gekend I hebben zullen beseffen wat wij in haar vcrlie- zen. Uit aller naam, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Terneuzen, 16 maart '60. Klaassenstraat 6. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op zater dag 19 maart om 2.30 uur op de algemene be graafplaats te Terneu zen. Afdeling Oost Zceuws-Vlaandcren. Bezoekt vrijdagavond de film in „Het Centrum" te Axel. Aanv. 8 uur. Entrée 0,50. Toegangskaarten verkrijg baar bij de heer R. de Rid der, Kanaalkade 92, Axel en donderdagavond van 7'2 tot 8% uur en vrijdagavond van 7—8 uur aan „Het Cen trum". Bondsautorljschool Axelsestraat 237-239 Terneuzen - Telefoon 2568 bij het Gulftankstation. ZATERDAG 19 MAART as.. in Hotel „CENTRAAL", Markt, Terneuzen. Ruilen, kopen en verkopen van tropische vogels, parkieten en kanaries. Geopend van 25.30 uur. Toegang vrij. TE KOOP: met MAGAZIJN, le Verbindingstr. 19, komt spoedig vrij. Te bevragen: Axelsestr. 59a, Terneuzen. Vin 1—5 regels 1,-; iedere regel meer 20 cent. (Maxi maal 8 regels.) Brieven: Bureau van dit Blad 20 cent meer. Te koop: Een Ledikant met staaldraadmatras 15.- en kamerspiegel 3,Tuin straat 16, Terneuzen. OP a ALLE N.V. fa P. J. v. d. SANDE VANDAAG 300 gram fijne VARKENSLEVER 3 gemalen BIEFSTUKJES 3 SLAVINKEN (klaar in een wip) 100 gram BOERENMETWORST Zelfbedieningsslagerij Vlooswijkstraat Philips automatische platenwisselaar en platenspeler op voet. Geschikt voor stereo. Druktoetsbediening. Mèt diamantnaald, f 139,- Wegens uitbreiding van haar buitendienst kun nen bij financiële instelling enige mannelijke of vrouwelijke geplaatst worden. Leeftijd boven 25 jaar. Vereisten: Algemeen ontwikkeld, acquisitie- ervaring, organisatorische aanleg, representatief in optreden. Voor een goede opleiding wordt zorggedragen. Geboden wordt een interessante werkkring met zeer goede perspectieven. De positie kan ook als nevenfunctie vervuld worden. Uitv. soil, onder No. 983, Bur. v. d. blad. Voorbeeld: U koopt een platenspeler van 85,—, j U krijgt dan een waardebon van ƒ6,25! enz. 't IS WEER ZO N MEEVALLERTJE VAN Uw speciaalzaak voor service en kwaliteit De grootste speciaalzaak van Zeeuws-Vlaanderen met een eigen Technische Dienst NOUKDSTKAAT 84-8S TELEFOON 01150 - 2573 TERNEUZEN Het vertrouwen van het pu bliek en het buitenland voor de Nederlandse hoofdfondsen is teruggekeerd. Dit bleek uit de openingskoersen voor de inter nationale waard,en. De handel was gistermiddag doorelkaar vrij levendig, doordat de arbi trage zich behoorlijk liet gelden, het publiek met kooporders in de markt was en er overigens dekkingsaankopen plaats von den. Tot de zeer vaste stem ming heeft ongetwijfeld de betere tendentie in Wall Street van dinsdag heel veel bijgedra gen. De Nederlandse fondsen Kon. Olie, Philips en Unilever lagen in New York vast in de markt en dit was het nu juist, waar Amsterdam de laatste da gen op heeft gewacht. Na een aanvankelijke aarzeling van deze week, na de zeer gunstige cijfers van het Philipsconcern, voor de aandelen, hebben deze cijfers uiteindelijk in Amerika er toch toe geleid, dat er van zijde tot flinke aankopen van cte Philipsaandelen werd overgegaan. Onnodig te zeggen, oat dit een stevige stimulans was voor het Damrak, dat dan ook onmiddellijk met veel ho- sen6 ^oersen reageerde. Overi gens is het koersverloop van w.eek voor de Philipspapie- en grillig geweest, doch nu zit opwaartse tendentie er weer ,«S°ed 'n- Bij een koers van boekte Philips een koers winst, ten opzichte van de slot- «oers van dinsdag, van circa 18 Punten. Hiervan profiteerden vanzelfsprekend ook de prefe rente aandelen Philips. Unile vers ontmoetten goede belang stelling en waren op 747 circa 15 punten boven de vorige slot- koers. AKU's zeer vast op 448, plus 9- Voor Kon. Olies had Londen grote belangstelling waardoor de handel in deze hoek tame- i n ruim was. Met een prijs van I 153,50 bedroeg de koerswinst ruim 4 gulden en noteerden de aandelen boven pariteit New „or,, KLM werd onveranderd geadviseerd. Hoogovens op 757, circa 8 punten beter. m^o„^sclleepvaarten openden merendeels een weinig beneden HurInHge ,Sl°tkoerSW doch ge- ,verdere beursduur s^ge" df koersen waardoor uiteindelijk geringe koerswin sten konden worden geboekt De cultures hielden zich klim met iets hogere prijzen voor Am sterdam Rubber en HVA Ook gisteren bleef de vaste stem ming voor de staatsfondsen aanhouden. Mede tengevolge van de ruime geldmarkt was de handel vaak van grote omvang Er werd een post van ÏOO.OOO in één klap verhandeld. In de lokale sector werden aandelen Amsterdamsche Bank iets hoger geadviseerd. Aande len Alg. Vruchten Import Mij. (A. V. I. M.) werden op 115 la ten (124) geadviseerd op het passeren van het dividend (v.j. 15 procent). Aandelen Hollandsche Beton kregen een iets lagere adviesprijs op het teleurstellende onveranderde di vidend van 14 procent. Giste ren vond de 750ste rondleiding door het beursgebouw plaats. Onder de deelnemers bevonden zich de bestuurderen van de provinciale bond voor de geld en effectenhandel in Drenthe. Prolongatie 3 procent. Beursindices 14/3 15/3 16 3 484.89 482.38 492.60 242.97 242.81 244.39 151.93 150.40 151.05 181.47 182.77 184.57 139.36 140.15 140.49 331.00 329.87 335.29 Nabeurskoersen AKU: 449—453 (447%) Kon. Olie: 153.20—155.50 (153.40) Philips: 789—801 (787) Unilever: 748—753 (745) Hoogovens: 757—762 Int. Conc. Industrie Scheepvaart Banken Cultures enz. Algemeen De Dalai Lama aanvaardt Indisch voorstel om met zijn gevolg te verhuizen De Dalai Lama van Tibet heeft het voorstel van de Indische re gering aanvaard om met zijn ge volg te verhuizen naar Dharam- sala in noordwest-India. Dit is door premier Nehroe aan de pers meegedeeld. De huidige verblijfplaats van de Dalai Lama, Mussoorie, was slechts een tijdelijke. De Indische regering moest nu aan 'n „semi- permanente" huisvesting gaan denken. Dharamsala was ge kozen omdat daar een paar oude Britse kazernes leeg staan. OVERSTROMINGEN IN FRANKRIJK In verschillende gebieden van do Midi cn Zuid-West-Frankrijk hebben zich overstromingen voor gedaan. Het peil van de Rhone is gestegen. Verschillende wegen, in het bijzonder m de departe menten Gard en Var, zijn afge sneden. Het rampgebied van Frc- jus is door het water van de Rey- ran overstroomd. De vlakte van Tarbes (Hautes-Pyrenees) is in de afgelopen 48 uur geteisterd door wolkbreuken. Er zijn geen slachtoffers. Juvenal Marchisio, een der lei ders van het Amerikaanse vluch telingencomité, heeft op een persconferentie te New York, die hij hield na een bezoek aan Italië en Tunesië, verklaard dat Tune sië ongeveer 12.000 Italianen naar hun eigen land heeft terug gezonden, terwijl 45.000 anderen hetzelfde staat te wachten. Marchisio verklaarde verder dat de Tunesische Italianen in Italië in vluchtelingenkampen leven en dat zij aldaar in een hachelijke toestand vorkeren. Hij zei ook dat het begrijpelijk is dat de Tunesische autoriteiten, waar er in Tunesië honderddui zenden werklozen zijn, de voor keur geven aan eigen landge noten. Hij voegde hieraan toe dat vreemdelingen in Tunesië, die mohammedaan willen worden, het land niet hoeven te verlaten en een werkvergunning krijgen. Het Verbond voor Veilig Ver keer zal in de komende maan den de propaganda voor een veiliger verkeer verder inten siveren. De proef met een twee maandelijks „kernthema" waarbij een bepaald facet van het verkeer in het middelpunt van de belangstelling wordt geplaatst is zo geslaagd, dat deze vorm van voorlichting verder zal worden uitgewerkt, de geschreven media zullen ook de radio en de televisie bij de uitwerking van de kernthema's worden ingeschakeld. Voor de eerst komende maanden zijn thans de navolgende thema's aan de orde gesteldapril/mei u en uw voertuig, juni/juli vakantie en verkeer en augus tus/september mijn dage lijkse weg. De voorzitter van het Produkt schap voor Vee en Vlees, de heer Joh. de Veer, heeft woensdag morgen in Utrecht tijdens de openbare vergadering van het Produktschap de verwachting uitgesproken, dat vraag en aan bod op de varkensmarkt over niet al te lange tijd weer in even wicht zullen komen. Het aanbod is op het ogenblik te groot. De prijzen zijn in de afgelopen week weer met enkele centen gezakt. Volgens de heer De Veer wordt op het moment echter veel tc licht gewicht ge slacht, hetgeen, volgens hem, de verwachting wettigt, dat het aan bod op de duur minder zal wor den, zodat de markt het weer normaal kan opnemen. Het bestuur van het Produkt schap besloot, de overnameprijs voor baconvarkens te handhaven op 2,02 per kg en de toeslag bij de inlevering van varkens in het bacongewicht, die niet voor de slacht worden aangeboden, met ingang van a.s. maandag van 12 op 15 cent per kg te brengen. De voorzitter werd gemachtigd, deze toeslag zonodig de volgen de week aan te passen aan de prijzen op de Utrechtse beurs. Met de Duitse bondsrepubliek is overeengekomen, dat de Ne derlandse uitvoer van rug- en buikspek in 1960 tenminste 15.000 ton zal moeten bedragen. In 1959 beliep de uitvoer naar West-Duitsland van alle soorten spek in totaal 23.000 ton en aan gezien het aantal slachtingen in 1960 groter zal zijn dan vorig jaar, heeft het Produktschap be sloten, de uitvoer naar West- Duitsland te beperken tot uit sluitend middelspek met een maximum gewicht van 8 kg en buikspek. Voor het zwaardere rugspek geproduceerd vóór 1 maart 1960 is, bij uitvoer tot en met 9 april via het spelbureau naar bepaalde landen een toeslag van 40 cent per kg in uitzicht gesteld. De heer De Veer deelde nog mede, dat de prijzen van de koeien in de afgelopen week iets gestegen zijn bij dezelfde aanvoe ren en dat de algemene tendens iets optimistischer is. De export van rundvee en -vlees noemde hij behoorlijk. Dc Amerikaanse kruiser „Nor thampton", het vlaggeschip van de Atlantische vloot, heeft het ..driemaal is scheepsrecht" op on- genoegelijke wijze in de praktijk ondervonden bij gelegenheid van een bezoek aan de Zweedse hoofdstad. Het welkom vooi schip en bemanning was harte lijk genoeg, maar geheel uit goede bedoelingen ontrpi oten initiatieven brachten al g uw de gasten in verlegenheid. Eerstens bleek dat een van de scheepsof ficieren een voorraad van niet minder dan twintigduizend gra- mofoonplaten van Amerikaanse volksliederen cn jazzmuziek had meegebracht om deze in dc aan loophavens uit pure vriendelijk heid aan de inwoners cadeau te doen. De Zweedse douane kon deze geste echter minder goed waarderen en bepaalde dat iedere bezoeker, die bij het verlaten van het schip een plaatje meenam, een bedrag aan rechten moest betalen. De volgende moeilijkheid ont stond de dag na de aankomst,, toen in de feestzaal van het stad huis een bal voor de bemanning van de kruiser werd georgani seerd. Daar in de zaal geen eet waren of dranken voorradig waren boden de Amerikanen aan om deze gratis van hun schip af' naar het stadhuis te laten bren gen. Maar daarbij rekende men buiten de waarde van het restau rant dat in het stadhuis was ge vestigd en het bedieningsmono polie voor het gehele gebouw be zat. De enige oplossing was, de manschappen van de kruiser uit eigen zak elk 'n paar dollar mee te geven waarvoor zij bij het res taurant een consumptie voor hun nieuw verworven vriendinnetje konden bestellen. De derde tegenslag deed zich voor toen de kruiser weer ging vertrekken om volgens reisplan naar Helsinki te varen. Men kreeg namelijk de mededeling dat het door de zware ijsgang in de Finse Golf onmogelijk zou zijn de Finse hoofdstad te bereiken.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 7