BEURSOVERZICHT Eric de Noorman - De onwillige held Radio en Televisie Tweede Kamer behandelde Benelux Economische Unie ste„r,i«orde °p zaken kan Reisbeperkingen voor Russische militaire missies in West-Duitsland opgeheven Margriet is nog-' zo héérlijk. jong,, zo écht een blad yan déze tijd..! Verf met gians en met gemak de superieure plasticverf van CETA-BEYERj altijd een Akkertje L bij de hand betekent: nooit lang pijn! AKKERTJES .Woensdag 16 maart 1960 Pagina 7 I De Tweede Kamer heeft dins dagmiddag een aanvang ge maakt met de algemene beraad slaging over het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag tot instelling van de Benelux Economische Unie, met de daar bij behorende overeenkomsten en het wetsontwerp tot goedkeu ring van het op 7 juni 1956 te 's-Gravenhage ondertekend ar beidsverdrag tussen het Konink rijk der Nederlanden, het Konink rijk België en het Groothertog dom Luxemburg. Vooraf vraagt de heer Ass- maan (KVPi of de kwestie van de verbinding AntwerpenRijn ter sprake kan komen. De minister \an Buitenlandse Zaken, de heer Luns, merkt op. dat „het kanaal" geen Benelux- kvvestie is. Te dezer zake is overeenge komen. dat de Belgische en de Nederlandse regering een onder handelaar aan wijzen, die rapport zal uitbrengen aan beide rege ringen. Met betrekking tot de aan de orde gestelde verdragen zegt de heer Van Thiel iKVP), dat do weg der sanjenwerking niet al leen over rozen kan gaan, maar hij heeft toch zorgen. Wanneer de balans wordt opgemaakt is er enerzijds reden tot voldoening, doch ergens schort het bij de deelnemende landen aan élan. Tiet is noodzakelijk, dat in het bedrijfsleven de Benclux-gedach- te werkelijk wordt beleefd. Het standpunt, dat de regering in de memorie van antwoord heeft in genomen ten aanzien van de raadgevende interparlementaire Benelux-raad lijkt hem niet houd baar. Het is naar de mening van de heer Van Thiel noodzakelijk, dat de regering de raad advies vraagt ten aanzien van verdra gen en overeenkomsten. Vervolgens bespreekt de heer Van Thiel enige aspecten van de Economische Unie zelf. Hij hoopt, dat de douane unie spoedig com pleet zal kunnen zijn. Ten aan zien van andere punten der Eco nomische Unie zijn de doelstellin gen nog lang niet verwezenlijkt. De. drie landen kunnen z.i. geen gezamenlijke handelspoli tiek voeren zolang het sociaal- economische beleid achter ligt. Ten aanzien van de regionale ihdustrialisatie bepleit hij de wenselijkheid van coördinatie in Behelux-verband. De Nederland se vervoerspolitiek zou spr. dui delijker gesteld hebben willen gezien. Hij hoopt, dat de rege ring overtuigd is van de nood- Zakelijkheid van een gemeen schappelijk vervoersbeleid. De verhouding Benelux E.E.G. verdient de volle belangstelling. Men kan er trots op zijn, dat Be nelux zozeer heeft bijgedragen tot de integratie. De heer Biewenga (A.R.), zegt, dat het begin der economische samenwerking van drie kleine Janden in 1944 van onschatbare samenwerking is geweest. De Benelux is niet achterhaald dooi de totstandkoming van de E.E.G. jïiaar moet deze vóór blijven. -Samenvattend zegt de lieer Bie wenga in te stemmen met de sa- mcnworkingsgedachte van het verdrag. Politiek en economisch acht hij het aanvaardbaar en toe te, juichen. Bezwaar heeft hij tegen de bepalingen nopens de landbouw. -De heer Sanikalden (Arb.) be toogt, dat Benelux in '60 een an der gezicht op de wereld heeft dan in 1945. Het Benelux-voor- beeld heeft bepaald inspirerend gewerkt. Tussen _1953 en 1960 bleef de ontwikkeling van Bene lux langzamerhand achter bij de ontwikkeling, die zich buiten Nederland in Europa voltrok. Spr. vraagt zich af of als we doorgaan op de ingeslagen weg men wei de veranderingen in het beeld in Europa onder het „THE CAPTAINS PARADISE" „Het spijt me, maar ik moet .weer voor zaken op reis", zei de 53-jarige Amerikaanse za kenman Goldfarb zo n vier keer per maand tegen zijn vrouw en dan bleef de harde werker meestal enkele dagen weg. Dat ging een jaar of tien zo door zonder dat zijn wettige echtge note te Hartford (Connecticut) en zijn drie kinderen ook maa.r enige achterdocht koesterden over het feit dat deze reis steeds in het weekeinde viel. Maar ook in New Haven, het 50 km noor delijker gelegen reisdoel van Goldfarbs dringende bezoeken, werden geen argwanende ge dachten jegens zijn door-de- weekse uitstedigheid geboren. Wel echter zeven kleine Gold- farbjes bij huisvrouw nummer twee, Julia Mary Robinson, met wie hij overigens niet gehuwd w/as. Het dubbelleven van Gold- farb, dat herinnert aan Alec Uuinness' rol in „The captains Paradise", kwam dezer dagen aan het licht toen de man op Vglse gronden een gemeente- ondersteuning voor zijn gezin in New Haven probeerde :e Kri)Sen. Dat kostte hem een rooi:deling tot vier maanden n -Julia Robinson (38) 90 dagen '°"r medeplichtigheid. drama zal aflopen is onbekend. Eerst moet vader „°m£arb zijn straf uitzitten he Jf ant het schijnt dat de e °ezirinen van eikaars be- n volledig onkundig waren. oog durft zien. Z.i. is overigens nodig een grotere klaarte in de Benelux-verhoudingen. Vervolgens wijdt spr. een be schouwing aan de laticlbouw- moeilijkheden. De heer Egas (Arb.) bespreekt enige economische en agrarische aspecten van het verdrag na vooraf de betekenis van Benelux in het licht te hebben gestéld. Naar sprekers oordeel" fs "het zwakke punt van het verdrag het ontbreken van gemeenschap pelijke organen voor het voeren van een gecoördineerd beleid. Hij constateert op enige pun ten gebrek aan coördinatie. Met voldoening stelt spr. vast. dat de West-Brabantse belangen zijn losgemaakt van de Schelde Rijn-verbinding. Tenslotte verklaart de heef Egas het verdrag to ^villen aan vaarden. De regering zal echter moeten streven naar voortgaan de coördinatie. De heer Van Dijk i VVD) meent, dat karakteriserend voor Bene lux is. dat ze onderhevig is aan stemmingen. Dat gebeurt ih een gezin ook en spr. is van oordeel, dat men >r geen zorgen over moet maken. Minister Luns is,z.i. -een der optimislen in Benelux. Spr. betoogt, dal de ovërgahgs- overeenkomst veel terug neemt van wat in het verdrag is be loofd. In Benelux ziet hij'een mogelijkheid, dat het een eenheid in de Eurenese samenleving zal worden. Als men iets wit berei ken zal men vertrouwen moeten hebhen. Spr. zou wé! een nadere concretisering van enige punten Militaire commandanten in Indonesië te Djakarta bijeen De commandanten der militai re afdelingen in Indonesië zijn te Djakarta bijeengeroepen in een vergadering onder «..voorzjtter- schap van de minister -■ voor de nationale veiligheid. generaal Nasution. Een der onderwerpen van bespreking is de recente schorsing van d" werkzaamheden van het Indonesische parlement door president Soekarno. Dit werd medegedeeld -fkwr ide in lichtingendienst van het leger. willen zien. Z.i. is het niet de vraag of de Benelux er komt, maar hoe. De heer Van Dijk betoogt o.m., dat de grensbélemmeringen in de vorm van belastingen op eni gerlei wijze moeten verdwijnen. De heer A an Meel (KVP) zegt, dat ook de agrariërs kunnen in stemmen met de beginselen van het Benei ux-economisché-Unie verdrag. Van de zijde van de landbouw zijn er echter wel be zwaren gerezen tegen de over gangsovereenkomst, met name tegen het hoofdstuk, dat de bij zondere uitzonderingen op land bouwgebied behandelt. Hij stelt vast. dat eigenlijk alles blijft zo als het is, en dat België zich ten' aanzien van een aantal agrari sche produkten heeft losgemaakt van het landbouwprotoc'ol. Hij verklaart, dat de landbouw zich niet zal kunnen aansluiten bij het nieuwe prijsregelingssysteem. Tegen zes uur wordt de ver gadering geschorst. Centrale landbouw organisaties over vestigingsregelingen in de tpinbo.uw I>e drie centrale landbouwor ganisaties (K.N.L.C., K.N.B.T.B. en C.B.T.B.) hebhen de minister van Landbouw gevraagd iri over weging. te nemen, zodanige wet telijke voorzieningen te treffen dat voor de verschillende secto ren in de tuinbouw vestigings regelingen in het leven geroepen kunnen worden,"' die Tegemoet ko men aart' clc omstandigheden in die sectoren, j Zoals bekend is loopt de hui dige erkenningsregeling voor dc tuinbouw, gehanteerd door de Produktschappen voor Groenten cn Fruit; en voor de Siergewas sen, eind 1961 af. De Sociaal- Economische Raad heeft de mi nister geadviseerd, niet over te gaan tot het stellen van vesti gingseisen voor land- en tuin bouw. De drie centrale landbouwor ganisaties menen echter, dat een vestigingsregeling in de tuin- bouw-thans niet gemist kan wor den. Een woordvoerder van de Brit se" ambassade te Bonn hééft me degedeeld dat de voor de Sowjet- russische militaire missie bij het Britse hoofdkwartier te Mün- ehcn-Gladbach, in West-Duits land, ingestelde reisbepei king is opgeheven. Een woordvoerder van de Franse ambassade heeft een overeenkomstige mededeling ge daan aangaande de reisbeperking, die was ingesteld voor de Russi sche militaire missie bij het Franse hoofdkwartier te Baden- Baden. De reisbeperkingen waren uit gevaardigd, nadat 't hoofdkwar tier van het rode leger in Oost- Bcrlijn aan de leden van de mili taire vertegenwoordigingen al daar van Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten nieuwe pas sen had verstrekt, die waren uit geschreven ten name van de „Duitse democratische repu bliek", hetgeen inhield dat de missieleden waren geaccrediteerd bij het Oost-Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken. Engeland, Frankrijk en de Ver enigde Staten hadden hiertegen geprotesteerd, waarna de staf chef van het Sowjet-Jeger in Oost-Duitsland, generaal Wo ïontsof, maandag j.l. als gemeld, de hoofden der westelijke mili taire missies mededeelde dat de passen in hun oude vorm geldig zullen blijven, „om de sfeer en de betrekkingen tussen" de grote mogendheden, in het bijzonder voor de jtopeotiSrpntie,-Tiipt te schatten'T Dit Russische antwoord nu wordt door de Westelijke ver bondenen „geheel bevredigend" geacht. Het hoofdkwartier van het Amerikaanse leger in Heidelberg heeft later bekendgemaakt, dat liet de reisbeperkingen voor de bij bet hoofdkwartier geaccredi teerde Russische militaire mis sie eveneens heeft opgeheven. LONEN EN PRIJZEN IN HET WEGVERVOER De minister van Verkeer en Waterstaat en de staatssecreta ris van Sociale Zaken en Volks gezondheid hebben dinsdag een gesprek gevoerd met de ver tegenwoordigers van de betrok ken organisaties van werkgevers en werknemers over de ionen en prijzen in de sector van het ver voer over de weg, met uitzonde ring van de autobusdiensten. Tijdens dit overleg heeft de re gering zich op het standpunt ge steld, dat er ten aanzien van de bovengenoemde sector geen aan leiding bestaat af te wijken van het algemeen door de regering gevoerde loon- en prijsbeleid. De Cubaanse wapenaankopen De Cubaanse premier, Fidel Castro, heeft maandag in een televisie-uitzending gezegd, dat niemand zich zorgen moet maken over de Cubaanse wapenaanko pen, „daar wij niet van plan zijn enig land aan te vallen". Mocht Cuba evenwel aangevallen wor den, dan zou rpen zijn kracht leren kennen. Naar aanleiding van oen Ame rikaans persbericht, dat de Cu baanse regering 74 miljoen dol lar aan wapens heeft uitgegeven, zei Castro, dat dit niemand wat aanging. Hij waarschuwde, dat Cuba meer wapens heeft dan de Algerijnse patriotten om dc re volutie te verdedigen. Castro deed ook een aanval op plannen om het Cubaanse sui kercontingent in de Ver. Staten te beperken. Hij zei, dat Cuba's vijanden het land economisch probeerden te wurgen. Maar het Cubaanse volk was in staat om „economische agressie" te weer staan. HET INDIAAS GRONDGEBIED Het Indiase hooggerechtshof heeft bppaald dat volgens de hui dige grondwet geen deel van het grondgebied van India kan wor den overgedragen aan een vreemd land. Het hof dééd uitspraak met het oog op de overeenkomst tus sen premier Nehvoe en oud-pre mier Malik Feroze Khan Noon van Pakistan, die twee jaar ge leden gesloten werd over een uitwisseling van enclaves in el kanders gebied en de verdeling van het Beroebari-gebied in West-Bengalen tusfsen India en Pakistan. Politieke waarnemers in Nieuw Delhi mérkten echter op dat de zelfde uitspraak waarschijnlijk van toepassing zou zijn op een uitwisseling van grondgebied tus sen premier Nehroe en zijn Chi nese ambtgenoot, Tsjou en-Lai, die volgende maand het Chinese- Indiase grensgeschil zullen be spreken. Het hof besliste dai het parle ment zonder grondwetswijziging geen wetten kan maken die strekken tot gehieffcéverdracht. Voor bet wijzigen van de grond wet is een tweederde meerder heid in het parlement noodzake lijk. De Sowjet-Unie verklaart oude passen van de westelijke missieleden geldig Sowjet-autoriteiten hebben de Amerikaanse, de Britse en de Franse militaire missie bij het hoofdkwartier van het Sowjet- leger in Oost-Duitsland maan dag meegedeeld dat de passen van de leden van de missies geldig zullen zijn in hun oude vorm. aldus hoefl bet Oostauitse persbureau, A. D. N.. gemeld. Zoals gemeld, hadden de Westelijke mogendheden gepro testeerd tegen nieuwe, onlangs Uitgegeven passen waarin Oost- Duitsland stond aangegeven als de „Duitse democratische repu bliek" en volgens welke de le den van dc missies geaccredi teerd waren bij- het ministerie van Binnenlandse Zaken van Oost-Duitsland. Algerijnse nationalisten ter dood veroordeeld Een Franse militaire rechtbank te Sidi-el-Abbas, het hoofdkwar tier van het vreemdelingen legioen in West-Algerië, heeft maandag drie Algerijnse natio nalistische opstandelingen ter dood veroordeeld. Zij werden schuldig bevonden aan terroris tische daden het gooien van handgranaten en het doodschie ten van een Mohammedaan. De incidenten dateren van 1957, 1958 en 1959. (Adv.) MARGRIET Stadhoudtrskad* 85, Amsterdam DONDERDAG 17 MAART. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 De Groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kookpraatje; 11.15 Prom. orkest; 12.00 Orkest en koer; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Orkest en koor (verv.); 12.50 Uit het be drijfsleven; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Lichte muziek; 13.55 Beursberichten; 14.00 Bariton en piano; 14.30 Voor de vrouw; 14.50 Gram.; 15.05 Hoorspel; 15.40 Gram.; 16.00 Van vier tot vijf; 17.00 Gram.; 17.15 Voor de jeugd; 17.45 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.15 Dansmuz.; 18 30 Voor de jeugd; 18.45 Sportpraatje; 18.55 Gespro ken brief; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Gevar. progr.; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.15 Orkest; 22.30 Nieuws en beursberichten van New York; 22.40 Act.; 22.55 Sport, 23.05 Nieuwe gram.; 23.55 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor ce jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed; S.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.40 Gram.; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gewijde muziek; 12.00 Middgaklok; 12.03 Pianospel: 12.25 Voor de boeren; 12.35 Land- en tuinbouwmed.; 12.38 Gram.; 12.50 Ac:.; 13.00 Nieuws; 13.15 15 jaar geleden; 13.20 Lachte rauz,: 14.00 Gram.; 14.30 Hoorspel; 15.00 Orgelspel; 15.30 Gram.; 16.00 Verkenningen in de Bijbel; 16.20 Kamermuz.; 16.50 Gram.: 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursberich ten; 17.45 Gcvar. rauz.; 18.15 Sport; 18.30 Gevar. muz.; 18.50 Sociaal perspectief; 19.00 Nws; 19.10 Op de man af; 19.15 Gram.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Politiek praatje; 20.00 Gevar. progr.; 22.15 Periodieken parade; 22.25 Gram.; 22.30 Nieuws; 22.40 Zaalsportuit slagen; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Orgelconcert; 23.30 Gram.; 23.55 Nieuws. Adv. BRUSSEL (VL.): 12.00 Amus. muziek; 12.30 Weerbericht; 12.35 Gram.; 12.52 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Pianorecital; 13.45 Gram.; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koersen; 16.06 Franse les; 16.21 Kamermu ziek; 17.00 Nieuws; 17.15 Vóór "dé kinderen; 18.15 Gram.; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sportkroniek; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Vrije politieke tribune; 20.00 Hoorspel; 21.15 Gram.; 21.30 Or kest; 22.00 Nieuws', 22.15 Radio- Universiteit; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma's: NED. T.V.: 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Pol. praatje; 20.30 Cabaret; 21.00 Vuile handen „Les mains sales", toneelstuk. VL. BELG. T.V.: 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Nieuws; 20.00 Progr. t.g.v. St. Patrick's Day; 20.30 Film; 21.50 Confrontatie met de levende kunst; 22.20 Nieuws en journaal. WAARSCHUWING VAN NEPAL Premier Keirala van Nepal, die momenteel een bezoek aan com munistisch China brengt, heeft op een bijeenkomst te zijner ere van het parlement in Paking ge waarschuwd tegen „pogingen om de vrijheidlievende Aziaten met geweld te overheersen of onder drukken". Tegenover een gehoor van 10.000 Chinezen, onder wie premier Tsjoe en Lai en minister Tsjen Ji van Buitenlandse Zaken gaf hij uitdrukking aan zijn over tuiging dat een dergelijke poging niet alleen zonder succes zou' blijven maar ook onmogelijk zou blijken. „Als een of ander machtswel lustig land, hoe groot en machtig ook, plannen koestert of pogin gen doet ook maar een centi meter gebied van een Aziatisch land te bezetten, zullen dergelij ke maatregelen stellig tot een voledige verstoring van de we reldvrede leiden. Daarom zal het verstandig zijn voor Azië om de vijf beginselen van vreedzaam samenleven te onderhouden in zijn betrekkingen met alle Azia tische landen, zowel de grote als de kleine", aldus Keirala. President Soekarno installeert Indonesische kabinet in nieuwe vorm President Soekarno heeft gis teren de installatie verricht van het Indonesische kabinet in zijn nieuwe vorm, waarvan hij de premier is, tevens opperbevel hebber van de strijdkrachten („Pepertj"), voorzitter van de nationale adviesraad en de na tionale planraad en houder van het hoogste bestuurlijke militaire gezag. Hierbij werden tevens ge ïnstalleerd dr Djuanda als eerste minister en de chef van de staf, generaal Nasution als minister van de nationale defensie. Deze beide zijn tevens de eerste en tweede plaatsvervangers Van Soekarno. De president bevestigde ver- dor in hun ambt 17 „senior" mi nisters en 22 „gewone" ministers, die hem moeten bijstaan in de uitvoering van zijn ambt. In een rede zeide Soekarno, dat de uitzonderingstoestand, die be staat door het in werking stellen van de krijgswet, moet blijven gehandhaafd. Deze beslissing had hij, aldus Soekarno, genomen na de beschieting van de paleizen te Djakarta en te Bogor door een piloot van de luchtmacht op 9 maart. (Adv.) flitsen de pijn weg TELEURSTELLENDE MARKT De koersen van de internatio nale waarden stelden dinsdagmid dag teleur en de handel was zeer kalm tot stil. Na de opgewekte koersen van maandag, speciaal voor de Philipsaandelen door de gepubliceerde winstcijfers, jaar- dividend plus bonus van dit con cern, viel de stemming gisteren erg tegen en ook nu -speciaal voor de Philipsaandelen. Wallstreet was onregelmatig gesloten en nam de gunstige ten dentie van Amsterdam voor de Philipspapieren niet over. Dit was voor de arbitrage een lelijke tegenvaller omdat er maandag nogal wat Philipsstukken op het Damrak werden voorgekocht met de bedoeling, deze stukken in Wallstreet met winst te kunnen verkopen. Dit is niet gelukt met het gevolg, dat de arbitrage er gistermiddag in Amsterdam niets voor voelde de positie verder aan te vullen. Het publiek deed vrij wel niets en de beroepshandel zag er voor dinsdag geen gat in en deed niets. Philips steeg wel iswaar van 769% tot 771% doch verloor op deze prijs circa 7 pun ten, vergeleken bij de vorige slot- koers. De winst van maandag be- 2. Het drietal gaat Eric met een zwijgende groet voorbij en even is de Noorman op zijn hoede. Op eni ge afstand kijkt hj) om. Hij ziet al leen, dat één der kerels ook hem nakjjklmaar verdér vervol gen ze gewoon hun weg Eric is hun bestaan alweer ver geten, als hij de plaats bereikt, waar de halfafgebouwde bóten op de rivieroever liggen. Het werk volk is reeds naar huis' en de Noorman inspecteert op zijn ge mak de vorderingen, die ze ge maakt hebben. Het zijn stevige schepen; weliswaar niet fraai van bouw, maar stoer en betrouw baar Inmiddels vervoegt zich één der kerels bij de wachter aan de bui tenpoort, waar hij een meelijwek kend verhaal ophangt over het leed, dat de laatste Pietenoorlog hem en zijn gezin hebben aange daan. „Ik hoorde ook, dat Artor nu hier aan het hof verblijft", gaal de man. die kennelijk om een praatje verlegen en naar de mening van de wachter niet minder om een stevige hap zit, vüort. „Ach, dat was een hele held in de ogen van onze boerenjam mer, ik heb hem zelf nooit ont moeteh meen je niet, dat er voor mij hier wat werk te doen zou zijn, wachterDeze haalt de schouders op. „Kom morgen maar terug hoor! „Dat zal ik gaarne doen" De man staat op het punt te vertrekken, als hij nog iets be denkt. „Hoe ziet die beroemde ridder Artor er eigenlijk uit? Misschien krijg ik hem morgen wel te zien, wie weet „Da's moeilijk te zeggen" glim lacht de wachter. „Maar hij heeft een groene man tel aan, met een brede wit ver sierde boordLet, daar maar op, dat's gemakkelijk te onthou den „Ja zeker", mompelt de kerel, „bedankt wachter, bedankten hij haast zich weg. droeg voor deze aandelen circa 15 punten. Ook de preferente aan delen Philips noteerden lager. AKU's op 439 ruim 2 punten beneden de vorige slotprijs en Unilevers op 731 ruim 3 punten beneden maandag. Kon. Olies een halve gulden lager op 149,20. Hoogovens trokken aan van 745 tot 749 tegen maandag als slot prijs 750. De stad Amsterdam be zit 12.452 gewone aandelen Hoog ovens. B. ert W. stellen voor dat Amsterdam zal inschrijven op dc a.s. emissie van Hoogovens op dat hierdoor het belang bij Hoog ovens in dezelfde verhouding als op het ogenblik gehandhaafd blijft. Van die zijde komen er dus te zijner tijd géén claims aan de markt. Holland-Amerika Lijn weder om een paar punten lager als na volging op het gepubliceerde jaarverslag. Ook de overige scheepvaartaandelen moesten met koersverliesjes genoegen nemen. Van de cultures konden certifi caten Deli zich vrij goed hand haven. Amsterdam Rubbers iets lager. Staatsfondsen eerder aan de vaste kant in de lokale sector werden aan delen Rommenhöller op 540 bie den (530) geadviseerd op de stu die tot het verhogen (emissie) van het geplaatste kapitaal. Aan delen Nedap iets beter. Indola kreeg een adviesprijs op 410 (400) op het dividend van 20 pet. (14 pet.) waarvan. -5. pel. in aandelen uit de agioreserve. Van Gelder Papier goed prijshoudend op de dividendverhoging van 10 tot 12 pet. Nederlandsche Scheepsbouw en Nederlandsche Dok Maat schappij werden onveranderd op circa 170 geadviseerd niettegen staande de dividendverlagingen van 12 tot 11 pet. Dc beurs is van méning dat deze aandelen op 170 met een dividend vart 11 pet. een goede belegging vormen ten op zichte van het rendement. Prolongatie 3% pet. Beursindices 11/3 14/3 15 3 480.25 484.89 482.38 242.47 242.97 242.81 153.24 151.93 150.40 180.98 181.47 182.77 138.91 139.36 140.15 328.76 331.00 329.87 Intern, conc. Industrie Scheepvaart Banken Cultures enz. Algemeen Nabeurskoersen NABeurs AKU442—446 (439%) Kon. Olie: 150.20—151.60 (149.20) Philips: 780—788 gl (771%) Unilever: 739—743 gl (732),

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3