Tijdelijk gratis controle RADIO TAZELAAR Provinciaal nieuws Kantongerecht te Terneuzen NOORDSTRAAT 21 TERNEUZEN Elke dag heeft zijn geheim AGENDA {Woensdag 16 Tweede Ui Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 16 maart TERNEUZEN •Muziek- en toneelavond „Harmonie Terneuzen" gezelschap heeft gevestigd, die het ten volle en bij voortduring verdient. In zijn openingswoord tot de talrijke leden en donateurs van dc „Harmonie Terneuzen'' wijdde de onlangs gekozen voorzitter, de heer P. A. Ocké, enkele pië teitvolle woorden aan zijn beide v oorgangers, wijlen de heren C. L. de Smidt, die het vorige jaar vanaf dezelfde plaats de aanwe zigen in het Concertgebouw toe sprak, en J. F. Filius, die kort ge- leden zo plotseling uit dit leven werd weggenomen. De heer Ocké herinnerde er aan hoe wijlen de heer Dc Smidt, die gedurende vele jaren voorzit ter van de „Harmonie Terneu zen" was, alles heeft gedaan om het peil op te voeren, een poging waarin hij volkomen is geslaagd. En wanneer wijlen de heer Filius langer had mogen leven, zou hij zeker hebben bereikt hetgeen hij zich tot doel had gesteld. „Ik heb deze avond een drie ledig welkomstwoord", aldus ging de voorzitter verder. In de eerste plaats tot burgemeester A en mevrouw Tellegen. I Tit hun aanwezigheid meende de heer Ocké de belangstelling te mogen concluderen van de burgemeester voor de harmonie. In hei verle den heeft burgemeester Tellegen al van zijn belangstelling blijk gegeven. Hiervoor is de „Harmo nie Terneuzen" hem. en daarmee het gemeentebestuur, zeer er kontelijk. Het tweede welkom gold leden en donateurs en tenslotte de be talende belangstellenden, waa van hij hoopte dat zij het vol gend jaar ook tot de donateurs zullen behoren. Tot slot kondigde de heer Ocké een verloting aan om de hoge kosten te dekken. Het was voor de aanwezigen de eerste keer dat zij het optreden van de nieuwe dirigent, de heer N. Keijzer, meemaakten. Een op treden, die voor velen een open baring was. De heer Keijzer heeft gedurende de korte tijd. dat hij deze funktie bekleedt, het gezel schap moeten leren kennen, maar ook omgekeerd was zulks het geval. De „Harmonie Terneuzen kwam met een zeer goed pro gramma voor de dag. Reeds bij de eerste tonen van de „Marche des Héros" van Nirholls klonk oen forse inzet en tot het laatste toe had de dirigent zijn mensen volkomen in handen. De bekende Lustspiel-ouverture van Kirler- Bela klonk zeer overtuigend en een alleraardigste afwisseling was ,,Le Trésor". een arrange ment van de bekende walsmelo dieën van Joh. Strauss. Daarna werd even feilloos „Officer of the day" gebracht. In de fantasie op „Die lustige Wittwe" van Franz Léhar werd buiten de schuld van dirigent en uitvoerenden even 'n foutje gemaakt, waarvan een te grote lessenaar van de dirigent de schuld was. Saltarelle uit oud- Nederlandse dansen en de mars „National Emblem" besloten dit kort, overigens uitstekend, con cert. Ook gedurende de pauze wei den de bezoekers op muziek, zij het van geheel ander genre, ont haald. Tenslotte „Het Terneuzens Di lettantentoneel dat voor deze feestavond weer eens een aller genoeglijkst stuk had gekozen waarvan de zaal volop heeft go noten. In „De hele stad is er vol van", een blijspel in 3 bedrijven door John Emerson en Anita Loos, kan men echt zijn dagelijk se zorgen eens opzij zetten. De dwaze en talrijke verwikkelingen en misverstanden uit de doeken doen zou ondoenlijk zijn en zeker niet aardig voor de bezoekers die beslist in grote getale de voor stelling van donderdagavond zul len komen enbijwonen. Laten wij volstaan met te zeg gen dat het vlot werd gespeeld dat de actrices en acteurs zich volledig in hun rollen hadden in gewerkt en dat de lach niet van de lucht was. De heer Wim Blok. die deze troupe al zo vaak heeft geleid, deed dit ook nu weer voortreffe lijk. De grime van de heer Van Kouteren was uitstekend en de stijlvolle meubilering van de firma Doorns-Vergouwe hielp in hoge mate de juiste sfeer te treffen. Een avond waarvan de herhaling zeker een even grote aandacht verdient en die als dank van de „Harmonie Terneuzen" aan de trouwe leden en dona teurs de aandacht op ons muziek Lichte aanrijding Gistermiddag te half één had op het kruispunt Emmalaan Van Steonbergenlaan een aanrij ding plaats tussen een bromfiets, bereden door de scholier J. G. uit Terneuzen en een auto, bestuurd door de heer S. H. M. uit Sas van Gent. De scholier kwam uit de richting van de Kazernestraat en verleen de bij de wegkruising met de Van Steenbergenlaan geen voorrang aan de uit de oostelijke richting komende auto. Bij de daaropvol gende botsing werden brommer en auto licht beschadigd. Oost Zeeuws-Vlaaniso dental- car had veel belangstelling De Nederlandse Vereniging voor sociale tandheelkunde hield te Arnhem het jaarlijkse con gres. Daarbij waren niet alleen vertegenwoordigers uit Neder land, maar ook uit België en Duitsland aanwezig. De congres sisten werden in de gelegenheid gesteld een zevental Nederlandse dentalcars, die voor de school- tandverzorging worden gebruikt, te bekijken en bij demonstraties hiermede, aanwezig te zijn. De laatste van deze zeven dentalcars was die van de Stichting School- tandverzorging in Oost Zeeuws- Vlaanderen. Deze, hoewel (ie leaf ste in de rij. had verreweg de meeste belangstelling, ook van de Belgen en Duitsers. Van elf uur tot half vier hebben de heer W. Weterings en mej. T. Verwil- ghen uit Terneuzen met hun wa gen gedemonstreerd. De tand artsen, die deze demonstraties bijwoonden, waren van oordeel, dat de Oost Zeeuws-Vlaam.se den- talrar tot de allermodernste en best geoutilleerde van Nederland kan worden gerekend. SLUIS. Vergadering gemeenteraad. Donderdagavond vergadert de gemeenteraad van Sluis. Het col lege van B. en W. zegt dat de De U. T. S. uit Terneuzen vraagt een subsidie van een halve cent per inwoner. Daar deze school door twee leerlingen uit de gemeente wordt bezocht, acht het college deze subsidie verlening verantwoord, doch merkt in de toelichting op, dat het bestuur eenzijdig is samen gesteld. Deze school is een streekschool voor geheel Zeeuws- Vlaanderen en in dat bestuur zitten veertien vertegenwoordi gers uit Oost tegen één uit West Zeeuws-Vlaanderen. De bestrating in de Zuiddijk- straat zal moetpn worden aange legd aangezien hier 24 nieuwe woningen zijn gebouwd. De vraag is, of de bestrating in eigen beheer of door derden zal moeten uitgevoerd. De stichting Godshuizen wil 5 bejaardenwoningen bouwen en vraagt gratis grond daarvoor op de hoek Zuiddijkstraat St. Jan straat. Daar hierdoor de huur prijs van deze woningen op een aanvaardbaar peil kan worden gehouden, meent het college hierop gunstig te moeten advi seren. Een nieuwe politieveror dening is in concept aan de tijd om de woonruimtewet bui- raadsleden toegezonden en er zijn ten werking te stellen nog nietlgeen amendementen op binnen- is aangebroken. I gekomen. GHANA Premier Nkroemah van Ghana heeft maandag bij de bespreking van de grondwetsvoorstellen in Ghana's parlement meegedeeld een Afrikaanse conferentie te willen beleggen over „positieve maatregelen ter behartiging van dc vrede en veiligheid in Afrika. Ghana heeft de plicht uit naam van heel Afrika te spreken. Wij hebben dit initiatief genomen in de overtuiging dat Ghana hier mee zal bijdragen aan de toe komst van de mensheid". Nkroe mah voegde eraan toe dat men door de conferentie „de wereld opinie hoopt te kunnen mobilise ren tegen de verschrikkingen van de Franse kernbomproeven in Afrika". Ook zou men de oprich ting van een Afrikaanse vrijhan delszone bespreken. Dit in ver band met de eventuele stichting van een gemeenschap van Afri kaanse staten. De oppositie in het parlement gaf te kennen dat de regerings voorstellen voor de grondwet on aanvaardbaar zijn Men richtte zich met name tegen de voorge stelde vereniging van de functies van staats- en regeringshoofd. ARGENTIJNSE TERRORISTEN KUNNEN DOODSTRAF KRIJGEN De Argentijnse regering heeft bepaald dat terroristen, die aan slagen plegen, ter dood kunnen worden veroordeeld. Zij had reeds eerder verklaard dat terro risten voor krijgsraden kunnen worden gedaagd. Deze mededeling werd gedaan nadat president Frondizi opnieuw met de ministers voor het leger, de marine en de luchtmacht en met de bevelhebbers dezer drie onderdelen van de strijdkrachten had beraadslaagd. Minister van Binnenlandse Zaken Vitolo heeft de provinciale gouverneurs maandag j.l. op dracht gegeven de politie in hun bestuursgebieden voor de duur van de afgekondigde „binnen landse noodtoestand" onder mili- tair bevel te plaatsen. (Adv.) Verjong Uzelf en ook Uw fiets ECAFE bespreekt het bevolkingsvraagstuk Op dc jaarlijkse bijeenkomst van de economische commissie voor Azië en het Verre Oosten (ECAFE) van de Ver. Naties heb ben afgevaardigden van de Phi- lippijnen, India, Siam, Indonesië en Japan uitdrukking gegeven aan hun vrees voor de zeer sterk toenemende bevolking en de drei gende „overstroming door golven der mensheid". De afgevaardigde van Siam zei, dat de wereldbevolking van ongeveer drie miljard zielen bin nen 40 jaar zal zijn toegenomen tot 6 a 7 miljard zielen, waarvan ruim de helft in Azië woonachtig zal zijn. Reeds tweederde van de mens heid heeft niet voldoende te eten. Veertien procent van de wereld bevolking heeft de beschikking over 55 pet. van het wereldinko men. (Adv.) Hebt U een lastige radio? Bel RADIO TAZELAAR en wij komen het toestel bij lT ophalen. Het wordt grondig na gekeken en weer thuisbezorgd. GRATIS Als reparatie noodzakelijk blijkt, geven wij U tevoren een opgave van dc kosten. Maak gebruik van deze unieke gelegen heid om, zonder verplichting van Uw kant. Uw radio een goede beurt te laten geven TEL. 2361 Uw Speciaalzaak voor Radio en T. V. Platenspelers en Gramofoonplaten Levering door geheel Zeeuws-V laanderen 6) door (Nadruk verboden.) LUISA-MARIA LINARES Alles had de smaak van het nieuwe voor haar gehad: de thee, de kleine broodjes, de geur van de lichte tabakde gesprek ken.... het druk heen en weer lopen der bediendenhet ge rinkel van servies., het was voor haar een levenssymfonie vol be weging, vol vibratie, en dat was ontzettend vermoeiend als je er niet aan gewend was. Het was een soort schilderij, dat je „civi lisatie" kon noemen en dat ze op getogen en bewonderend be keek.... Natuurlijk zou ze nooit tegen die elegante dame met grij zend haar, die zo flirtte met die klaarblijkelijk zo veel jongere passagier, durven zeggen: „Toe madame, gaat u als 't u blieft door met flirtenIk vind het zo leuk naar u te kijkenu is zo jong in uw manier van doen En evenmin kon ze de jonge man met dat gekke Van Dijck- baardje aanmoedigen, die de be diende in drie verschillende ta len aansprak en boos werd om dat die niet begreep welk soort mineraalwater mijnheer bedoel de. Ze kon niet zeggen: „Maak u maar boos mijnheer, het is zo amusant te zien hoe u zich kwaad kunt maken om zo'n bagatel." Ze had alleen maar haar han den in haar mantelzakken kun nen stoppen en de nagels in haar handpalmen drukken om te be letten, dat haar levensvreugde zou uitbarsten. Ja, ze was jong, ze had het leven teruggevonden, ze keerde terug naar haar geboorteland. Ze bezat kostbare schatten: een nieu we beige mantel, een rok in de zelfde kleur, een groene pull over, sportschoenen en een grote varkensleren tas vol allerlei ver rukkelijke kleinigheden: 'n beel dige poederdoos, een lippenstift een batisten zakdoekje.. En het telegram van André, dat ze al zo vaak had gelezen dat ze het uit haar hoofd kende: „Ongelooflijke verrassing. Hartelijke gelukwen sen. Neem contact op met Spaan se consul, die instructies heeft ontvangen. Kussen. Leczano." Dat was weer echt André om er zijn achternaam onder te zet ten in plaats van zijn voornaam. En die gereserveerdheid, dat ge brek aan uitbundigheid! Maar dat lag nu eenmaal in zijn aard, dat kon ze hem niet kwalijk ne men. Natuurlijk zou het pretti ger zijn geweest als hij, in plaats van de Spaanse consul instruc ties te geven, regelrecht naar haar loe was gesneld. Dat was eigenlijk zijn plicht geweest. Maar André was nu eenmaal André. Toen ze de bar verliet werd ze door één der bedienden aange sproken. „Mademoiselle. Zou ze vergeten hebben te be talen? Ze kreeg een kleur en be gon haastig in haar tas naar geld te zoeken. De bediende zei in het Frans, dat ze niets behoefde te betalen, dat haar koffie en de rest in het biljet naar Rio de Janeiro was inbegrepen. Hij wilde haar al leen maar waarschuwen dat de luidspreker de reizigers had ver zocht zich naar het vliegtuig te begeven. Reisde mademoiselle niet met het viermotorige toestel van die lijn? Dan moest ze zich nu bij de andere passagiers voe gen. Inderdaad herhaalde de luid spreker nog eens nadrukkelijk: „Reizigers komende van Rio de Janeiro worden verzocht zich naar het toestel te begeven." Ze rende zó, dat ze helemaal buiten adem was. Ze hed het ge voel dat het in deze wereld, die ze pas weer had teruggevonden, normaal was om hard te lopen. Ze was, ten prooi aan chaotische gedachten, voortdurend zó ver strooid, dat ze telkens weer ge noodzaakt was op het laatste moment te gaan rennen. Ze stond achter de anderen in de rij voor het trapje naar het glanzende toestel. Die machine was haar bekend geworden, het kwam haar voor, of ze haar hele leven in een leunstoel bij zo'n klein raampje had doorgebracht. De herinnering aan de ramp had haar even doen weifelen of ze voor de tweede maal per vlieg tuig zou reizen, maar ze had zich zelf net zo lang gesuggereerd dat dat bijgeloof was. tot ze zich sterk genoeg voelde om die twee de beproeving te doorstaan. Ze vroeg zich af wie naast haar zou komen zitten. Tot Da kar had ze als buurvrouw de echtgenote van een ambtenaar uit die plaats gehad. Terwijl ze zich die vraag stelde, zag ze de jonge man met het puntbaardje die ze in de bar had gezien, aan komen. Hij boog licht en nam plaats in de stoel naast haar. Ze nam hem even, zonder veel belangstelling, op: dat Mefisto baardje aan dat jeugdige gezicht deed zo wonderlijk aan. Een keu rig geknipt, blond baardje en een klein snorretje. De eigenaar van die attributen sloeg een boek open en deed of hij zich in de lektuur ervan verdiepte. Hij pro beerde de titel voor haar te ver bergen, maar ze kon hem toch ontcijferen. „Gedachten over liefde, vrouwen en huwelijk." Olga verbeet een lachje. Be spottelijk om een dergelijk boek mee te nemen op een luchtreis. Het reusachtige toestel begon zich van de grond los te maken. De motoren ronkten. De gebaar de reiziger wierp nu voor het eerst een blik op Olga, die grote lust had om te zeggen: „Kijk me niet zo nieuwsgierig aan. Vraag liever cf dat helse lawaai me niet bang maakt. Dat is heus niet 't geval. Er zijn an dere geluiden die me veel meel angst aanjagen. U zult het mis schien gek vinden, maar eigen lijk houd ik wel van die metaal achtige geluiden. Ik ben ook ver rukt van de bezorgdheid die de maatschappij voor mijn welzijn betoont door me kauwgom en watten voor mijn oren te offre ren. Ik vind het verrukkelijk om te zien dat die stewardess nu al begint te flirten met de passa giers. Ik houd van het draaien der schroeven en de vetvlekken op de overalls der mécaniciens. Dat is allemaal leven, beweging, de eenheid der mensen. Jij be valt me ook met Je enorme over jas, je boek vol dwaze ideeën, je goeie eau de cologne, enfin, je hele uiterlijk van super-gecivi liseerd mens." (Wordt vervolgd.) Engeland wil „coëxistentieregels." Drew Middleton. correspondent te Londen van d<. „New York Times", meldt van volkomen be trouwbare zijde te hebben ver nomen, dat Engeland op de ko mende topconferentie met de Sowjet-Unie overeenstemming wil bereiken over het opstellen van gedragsregels, die bepalend zullen zijn voor de door de Rus sen gepropageerde „vreedzame samenleving van staten met ver schillende maatschappelijke stel sels („co-existentie"). Volgens Middleton wil de Brit se regering dat de Sowjet-pre- mier Chroesjtsjef in het open baar en wel bij voorkeur in een na de komende topconferentie uit te geven communiqué, in stemt met een bepaald interna tionaal gedragspatroon dat, bij toepassing, tot een vermindering van de internationale spanning, „zowel in feit als theoretisch', zal leiden. Volgens Middleton zijn de Brit se leiders van mening dat de Rus sen de koude oorlog, onder de dekmantel van hun „vreedzame internationale samenleving", voortzetten. „Het besluit, om te pogen dit door de Russen gepropageerde begrip aan grondregels te binden, weerspiegelt de ongerustheid van de Britse regering over de twee aangezichten vertonende Sowjet- russische politiek", aldus de Lon- dense correspondent van de ,New York Times". WOENSDAG 16 MAART TERNEUZENLuxor Thea ter, 8 uur: A place in the sun. DONDERDAG 17 MAART. TERNEUZENConcertgebouw 7.30 uur: Muziek- en toneel uitvoering „Harmonie Ter neuzen". In windkracht 10 tot 11 TWEE VLIEKDEKSCHEPEN LOSGESLAGEN In het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan, waar sinds eind vorige week zwaar storm weer met windkracht 10 tot 11 woedt, is de sleepverbinding tus sen de IJmuiden.se zeesleepboot „Zeeland" en het vliegdekschip' Saginaw Bay" (7800 ton) op 13 maart vprbroken. De „Zeeland", van N.V. Bureau Wijsmuller te IJmuiden is met deze sleep on derweg van Boston naar Rotter dam, waar het vliegdekschip ge sloopt zal worden. De sleep ver trok op 6 maart uit Boston. Aan boord van de ronddrijven de „Saginaw Bay" verblijven 8 runners, die het allen goed ma ken. De „Zeeland" heeft de scheepvaart in de noordelijke At lantische Oceaan op een positie ongeveer 500 mijl ten zuid-oosten' van «Kaap Race op New Found- land verzocht ruimte aan het ronddrijvende vliegdekschip te verlenen. „Kasaan Bay" weer vast Ook de sleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit Co's internatio nale sleepdienst uit Rotterdam, die met het vliegdekschip „Ka saan Bay" onderweg is van Bos-i ton naar Hamburg, heeft te kam-' pen grhad met het slechte weer,' dat op het fioordelijk deel van de Atlantische Oceaan woedde. Ook dit vliegdekschip is losgeslagen, maar de „Zwarte Zee" heeft dinsdagmorgen om zeven uur ter hoogte van de Spaanse kust weer kans gezien vast te maken. Er stond nog een noordwesten wind, windkracht 5. Proces tegen bisschop in Zuid-Slavie - - - Smiljan Franjo Cekada, de 58- jarige R.K bisschop van Skoplje, zal donderdag terechtstaan op beschuldiging van smokkel en ongeoorloofde deviezenhandel, alr dus is in officiële kringen in Befl- grado meegedeeld. Met de bis schop staan nog twee R.K. pries ters en twee leken, onder wie een vrouw, terecht. De twee priesters bevinden zich in hechtenis. Zitting van dinsdag 15 maart. Mej. A. D. te Terneuzen heeft naar, en J. J. D., technisch-amb- met haar bromfiets in de Noord straat gereden in een door ver keersborden aangegeven verbo den richting. De politie, die deze overtreding constateerde, zag ook dat de be rijdster haar voeten niet op haar pedalen had hetgeen ook verbo den is. Eis resp. 10 en 5. Uitspraak 10 en 3. K. M. K. te St. Niklaas had te St. Jansteen zijn auto geparkeerd op een plaats, welke als stop plaats voor autobussen was aan gegeven. Eis en uitspraak 3 of 1 dag. J. C. A. te Hulst werd opnieuw in de gelegenheid gesteld om zijn tenlaste legging te verdedigen, omdat hij op 2 november over de Tivoliweg te Hulst geen richting aangegeven had en daardopr het achteropkomend verkeer heeft gehinderd. Eis 20 en 10 of 4 en 2 dagen. Uitspraak 10 of 2 dagen en 20 of 4 dagen. J. L. S. te Vogelwaarde had met zijn auto, toen hij van Ra penburg komende, aan Rapen- Durg-Tol geen voorrang verleend aan het verkeer over de Prov. weg. Hierdoor was een aanrij ding ontstaan met een auto, welke uit de richting Zaamslag kwam. Het verhoor gaf aanlei ding tot aanhouden van deze zaak voor een nader getuigen verhoor tot de zitting van 3 mei a.s. H. A. v. d. H-, rijinstructeur te Terneuzen, heeft op 1 febr. '60 met zijn auto personen doen ver voeren zonder dat hier een ver gunning voor aanwezig was. v. d. ri. is al geruime tijd bezig de nodige vergunning te krijgen, maar dit is nog niet voor elkaar. Voor de overtreding als zoda nig eist de officier van Justitie één week hechtenis voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar en een onvoorwaardelijke geldboete van 75 of 15 dagen. Uitspraak 1 dag hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een onvoor waardelijke geldboete van 40 of 8 dagen. De heren A. K.t vrachtwagen chauffeur, J. F., technisch-arpbte- tenaar, allen te Terneuzen, ston den terecht omdat zij een aanrij ding hebben gehad op de Hul- sterweg te Hontenisse bij een wegkruising. A. K. had niet de voorgeschre ven uiterste rechterzijde van de weg gehouden bij een kruising van wegen. J. F. en J. J. D. werden ten- laste gelegd, omdat zij bij het linksafslaan naar de Hoefkens- dijk de weg niet hadden vrijge laten voor de verkeerd rijdende vrachtauto. Het verhoor bracht een hoop misverstanden aan het licht maar toch bleek wel, dat de voor geschreven regels zeker niet in acht genomen waren. Eis tegen K. ƒ15 of 3 dagen; tegen J. F. ƒ20 of 4 dagen en tegen D. 30 of 6 dagen. Uitspraak resp. 15 of 3 dagen, 20 en 20 of 4 dagen. WINNARES VAN BRITSE WEDLOOP 1400 km in 17 dagen en 7 uur Wendy Lewis, een tengere 19- jarige kapster, is dinsdagochtend vroeg als eerste vrouwelijke deel neemster aan een marathon-wed loop van ruim 1400 km in Lands End aangekomen. Zij had de af stand van het uiterste noorden van Schotland - John O' Groats naar het puntje van Zuidwest- Engeland afgelegd in 17 dagen en 7 uur. Bij aankomst werd zij door een menigte van meer dan lO.OOOj mensen stormachtig toegejuicht.; Zij was volkomen uitgeput en' kon nauwelijks spreken. Haar benen en voeten waren gezwol- len en zij kwam wankelend op haar bestemming aan. Als zoete troost ontving zij uit handen van Billy Butlin, organisator van va kantiekampen, een chèque van 1000 pond sterling (ongeveer 10.000 gulden). Wendy heeft de afstand reeds eerder afgelegd, zes weken ge-1 leden. Zij liep toen alleen en deed er 24 dagen over. De eerste mannelijke deel-1 nemer kwam zondag reeds in Lands End aan. De wedloop was door Butln georganiseerd in aan sluiting op de heersende wandel manie in Engeland. i De Tweede K« dagmiddag een maakt met de a Blaging over h tot goedkeuring tot instelling Economische Un bij behorende en het wetsontwc ring van het op 's-Gravenhage bcidsverdrag tusi rijk der Nederlanc rijk België en h (lom Luxemburg. Vooral vraagt munn (KVPl of de verbinding A ter sprake kan k De minister va Zaken, de heer I <lat „hel kanaal" kwestie is. Te dezer zak komen, dat de Nederlandse rege handelaar aan wij zal uitbrengen ringen. Met betrekking orde gestelde ve heer Van Thiel v eg der sarden" leen over rozen 1 hij heeft toch zo de balans word! c enerzijds reden doch ergens scl deelnemende lan Jïet is noodzak* bedrijfsleven de 1 te werkelijk won standpunt, dat de memorie van ant genomen ten raadgevende in te Beneluxraad lijkt baar. Het is naar de lieer Van Thiel n( de regering de vraagt ten aanzi gen en overeenko Vervolgens bes] Van Thiel enige a Economische Unie dat de douane-uni pleet zal kunnen zien van andere p nomisehe Unie zijl gen nog lang niet De. drie land- geen gezamcnüjl tjék voeren zola economische belei Ten aanzien va industrialisatie wenselijkheid van Befielux-verband se vervocrspolitie delijker gesteld gezien. Hij hoop' ring overtuigd i Zakelijkheid van schappelijk vervol De verhouding B verdient de volle Men kan er trots nelux zozeer he( tot de integratie. De heer Biewenc dat het begin de samenwerking va landen in 1914 vc samenwerking is Benelux is niet ac; de totstandkoming jïiaar moet deze v Samenvattend ze wenga in te stemn jnenwerkingsgedat verdrag. Politiek acht hij het aanva; te, juichen. Bezw tégen de bepalin landbouw. - De heer Samkal toogt, dat Benelux der gezicht op dc dan in 1945. Het beeld heeft be pa; gewerkt. Tussen bleef de ontwikke lux langzamerhan ontwikkeling, die Nederland in Ei Spr. vraagt zich a doorgaan op de ii men wel de vei 'het beeld in Eur „THE CAP PARAD „Het spijt me „weer voor zaken de 53-jarige Amc kenman Goldfarb per maand tegen dan bleef de meestal enkele da ging een jaar of zonder dat zijn w note te Hartford en zijn drie kinde énige achterdoch over het feit ciat d "in het weekeinde in New Haven, he delijker gelegen Goldfarbs dringer werden geen ari dachten jegens weekse uitstedighc "Wel echter zeven farbjes bij huisvr twee, Julia Mary wie hij overigens -■was. Het dubbelleve farb, dat herinn "Guinness' rol in Paradise", kwam aan het licht toe tolse gronden ei 't.'ke ondersteun) .pezin in New Ha' te krijgen. Dat k< teroordeling tot en Juiia Róbinson voor medeplichtig het drama onbekend. Eerst Goldfarb zijn s hij orde stellen. Want het beide gezinnen va staan volledig onl

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2