u nieuws Binnenlands nieuws Eisenhower over zijn Zuid-Amerikaanse reis UameaGelei De Amerikaanse presidentsverkiezingen Vragen over de voetbaltoto Donderdag 10 maart 1960 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 SEGNI KRIJGT FORM ATIE-OPDR ACHT HET MIJNONGELUK IN WEST-VIRGINIA Charme voor Uw handen i SLACHTOFFERS VAN STORM IN BRAZILIË VERKLARING VAN VERWOERD DE K.L.M. EN LOS ANGELES METBAL Sparta verloor van Glasgow Rangers EEN PLASTIC ZWEMBAD... BRITSE HERSENSPOELINGEN? Om de Europese beker SCHAATSEN Sjouk.je Dijkstra en Joan Haanappel terug in Nederland NOG DRIE OVERLEVENDEN TE UITGEGRAVEN AGADIR SERGEANT TIJDENS OEFENING GEWOND Gisteren is tijdens een mili taire pelotonsoefening in de buurt van Annen (bij Assen) de 21-jarige dienstplichtige ser geant Ch. van Duyn uit De Bilt door een losse patroon in de zij geraakt en ernstig gewond. Zijn patrouille was bij de oefening van de B-compagnie van het 43ste bataljon infante rie uit Assen gevangen geno men. Bij een ontvluchtingspo ging geraakte de sergeant in ge vecht met een soldaat, die de vinger aan de trekker van zijn geweer had. Tijdens de worste ling moet het schot zijn afge gaan. De gewonde onderofficier is overgebracht naar het R.K. zie kenhuis in Groningen. GEGOOCHEL MET HORLOGES De 32-jaTige kantoorbediende TH. A. K. uit Rotterdam hield er 'n vreemde liefhebberij op na, zo is gebleken. Zelf zag hij het als een soort sport. Hij ging naar een juwelierszaak en gaf voor een horloge te willen ko pen. Hij wist dan zodanig te manipuleren, dat hij zijn oude horloge in de zaak achterliet en met een nieuw om de pols de winkel uitstapte. Hij was begon nen met een stalen horloge en nadat zeven juweliers in Am sterdam, Den Haag, Utrecht en Rotterdam hem op bezoek had den gehad was hij de bezitter geworden van een gouden hor loge. Hij werd enige dagen ge leden op de Rotterdamse Lijn baan aangehouden. NOTARIS PLEEGDE FRAUDE. Gisteren heeft de Officier van Justitie bij de rechtbank te Den Bosch. mr. A. baron van Imhoff, nadere mededelingen verstrekt over de fraudes die gepleegd zijn door notaris Ch. van M. uit Bla- del. Het onderzoek, dat nog lang niet is afgesloten, heeft tot nu toe 23 gevallen van fraude aan 't licht gebracht, met welke een totaal bedrag van ongeveer 80.000 bemoeid is. De bedragen variëren van 2.000 tot 10.000 per geval. Zo zijn er afschriften van ak ten afgegeven, waarvan geen origineel bestond. Soms ook las de notaris andere bedragen voor dan die welke in de akten ver meld stonden en in sommige ge vallen werden in het geheel geen afschriften afgegeven. Door een nalatigheid van de notaris is de eerste zaak aan het licht gekomen. Een drie maandelijks routine-onderzoek van een accountantskantoor had tot enig wantrouwen aanleiding gegeven. Bij het daarop door de Justitie ingestelde onderzoek kreeg men een afschrift van een akte in handen, dat gedateerd was 15 augustus. Op deze Ka tholieke feestdag worden in deze streek nooit akten gepas seerd. Toen men dit geval ver der 'onderzocht, bleek van de on derhavige akte geen origineel te bestaan. Voor zover de situatie thans duidelijk is, meent de Officier van Justitie, dat ook in geval van een faillissement de baten nog voldoende zullen zijn om de ge dupeerden schadeloos te kunnen stellen. ERNSTIGE BRANDWONDEN OPGEI-OPEN De 37-jarige expeditieknecht J- Lemmens uit Vlaardingen moest gistermorgen met ernstige brand wonden in het ziekenhuis Cool- singel worden opgenomen. De man, die werkzaam is bij een fa briek van dakbedekkingsstoffen aan de Riemsdijkstraat in Rot terdam-zuid, moest buiten de fa briek afvalstoffen verbranden. Daarbij raakten zijn kleren in brand. Als een vurige fakkel kwam hij de fabriek binnenren nen. Arbeiders wikkelden hem meteen in een dekzeil en wisten zo het vuur te doven. President Gronchi van Italië heeft de demissionaire premier, prof. Antonio Segni, verzocht een nieuwe regering te vormen. De oude regering trad veertien da gen geleden af. Segni (christen democraat) heeft de opdracht aanvaard. Segni verklaarde dat hij een regering wil vormen, die „op de grootst mogelijke meerderheid" steunt. Bij de opstelling van een regeringsprogram zal hij slechts geen rekening houden met de wensen van de neo-fascisten en de communisten. De in een kolenmijn in West- Virginia van de buitenwereld af gesloten mijnwerkers worden be dreigd door koolmonoxyde. de 18 arbeiders zijn sedert dinsdag ochtend geïsoleerd tengevolge van een instorting over een lengte van zeventig meter en een brand. De mannen bevinden zich ongeveer zevenhonderd meter achter de instorting. Enkele leden van de reddings ploegen hebben gezegd te betwij felen of er nog iemand kan wor den gered, maar de directeur van de mijn, Johnson, had dins dagavond nog hoop. President Eisenhower heeft dinsdagavond in zijn aangekon digde toespraak voor'de Ameri kaanse radio- en televisiestations over zijn zo juist geëindigde reis door Brazilië, Argentinië, Uru- De bedrijfsleiding van de steenkolenmijn bij de Zuidafri- kaanse plaats Coalbroo,c heeft besloten, af te zien van verdere pogingen om de stoffelijke res ten te bergen van de 435 mijn werkers die zes weken geleden tengevolge van een instorting om het leven zijn gekomen. Boringen hebbep aangetoond, dat zich in het betrokken gedeelte van de mijn giftige en brandbare gassen bevinden. (Adv.) Tubel 95 al In de Amerikaanse staat New Hampshire zijn verkiezingen ge houden voor het aanwijzen van kiesmannen door de democrati sche en de republikeinse partij, die op de in juli a.s. te houden partijconventies de kandidaten voor het presidentschap en het vice-presidentschap der Verenig de Staten zullen kiezen (de pre sidentsverkiezingen worden, als bekend, in november a.s. gehou den). Bij deze voorverkiezingen zijn de republikeinse vice-presiden Nixon en de democratische Ka tholieke senator Kennedy als de sterksten uit de bus gekomen. Op Nixon werden 65.077 en op Kennedy 42.969 stemmen uitge bracht. Beiden verkregen hier mede meer stemmen dan hun voorgangers bij de vorige voor verkiezingen in New Hampshire, toen op de republikeinse kandi daat, president Eisenhower, en de democratische vertegenwoor diger senator Kefauver respec tievelijk 54,464 en 21.701 stem men werdén uitgebracht. Kennedy verkreeg dus twee maal zoveel stemmen als Kefau ver. Hij boog de traditionele meerderheid der republikeinen in New Hampshire van twee tegen één om in een verhouding van ongeveer drie tegen twee. Een andere conclusie, die uit de voorverkiezingen in New Hamp shire wordt getrokken, is, dat Nixon in het republikeinse kamp blijkbaar geen ernstige mededin ger heeft voor de kandidaatstel ling voor het presidentschap. Waarnemers, die hadden uitge- keken naar vele voorkeursstem men voor gouverneur Rockefel ler van New York die besloten heeft zich niet als kandidaat voor de komende presidentsverkie zingen beschikbaar te stellen werden teleurgesteld. In de Braziliaanse staat Espi- rito Santo zijn een veertigtal men sen om het leven gekomen als gevolg van een zware storm, die tientallen huizen heeft verwoest in de plaats Santa Angelica. De storm ging gepaard met slag regens die de te velde staande gewassen zwaar heeft bescha digd. Volgens latere radio-berichten heeft de gouverneur van de staat bekendgemaakt, dat er 30 doden en 60 vermisten zijn. New Hampshire vaardigt veer tien republikeinen en twintig de mocraten naar de respectievelijke partijconventies af. De gekoze nen zijn, als verwacht werd, al len aanhangers van respecieve- Üjk Nixon en Kennedy. Van de twintig democraten hebben er echter slechts tien stemrecht op de partijconventie. De voorverkiezingen in New Hampshire zijn de eerste van een reeks van dergelijke verkiezingen in de Amerikaanse staten, waar bij de kiesmannen worden aan gewezen, die op de komende de mocratische en republikeinse partijconventies de kandidaten der twee grote Amerikaanse par tijen voor het presidentschap en het vice-presiden tsehap der Ver enigde Staten zullen aanwijzen, Vice-pesident Nixon verklaarde later: „Ik ben voldaan over de uitslag van de voorverkiezingen in New Hampshire, omdat het mij niet mogelijk was de staat gedurende de verkiezingscam pagne te bezoeken". guay en Chili, verklaard dat er in de door hem bezochte landen grote eerbied, bewondering en toegenegenheid voor de Ver. Sta ten bestaat. Hij voegde hieraan toe: „Deze vier landen zijn, evenals de Ver. Staten, de beginselen van vrij heid, menselijke waardigheid, ge lijkheid en vrede in rechtvaardig heid toegedaan. Zij zijn vastbe sloten in vrijheid vorderingen te maken en hun economische stan daard te verhogen, waarbij zij ernaar streven hun economische basis te verbreden. Op deze wij ze willen zij de levensomstandig heden van hun inwoners verho gen". Dc president wees er verder op dat de Midden- en Zuid-Ameri kaanse landen, ook al hebben zij, door hun ligging op het westelijke halfrond, gemeenschappelijke be langen, zeer individualistisch zijn ingesteld, hetgeen de Ver. Staten verplicht hun samenwerking met hen in te stellen op de speciale, in elk Latijns-Amerikaanse staat bestaande omstandigheden. „De verleende Ameriaanse hulp heeft het de Latijns-Amerikaan- se landen reeds mogelijk ge maakt aanzienlijke vorderingen te boeken. De uitwerking van elk ontwikkelingsprogramma is ech ter in de eerste plaats afhanke lijk van de eigen krachtsinspan ning door het betrokken land", aldus Eisenhower. De president verklaarde ook dat er talrijke misverstanden over en weer tussen de Ver. Sta ten en de Mdiden- en Zuid-Ame rikaanse landen bestaan. Hij her haalde dat de Ver. Staten, door hun bekrachtiging van de over eenkomst van Rio de Janeiro, ak koorden van wederzijdse hulp verlening hebben lopen met de Latijns-Amerikaanse landen voor de gezamenlijke verdediging van het Amerikaanse vasteland. Premier Verwoerd van Zuid- Afrika heeft woensdag in de volksraad gezegd, dat blanken in andere delen van Afrika, die het gevoel hebben, dat zij moe ten verdwijnen, zeer welkom zijn in de unie omdat zij door hun speciale kennis de beste immigranten zouden zijn. „Maar wij willen hen niet aanmoedi gen om hun haardsteden te verlaten. Wij willen hen eerder aanmoedigen om te blijven en voor hun rechten te vechten". Volgens premier Verwoerd heeft Engeland onlangs duide lijk gemaakt, dat Zuid-Afrika geen steun kan verwachten voor enkele punten van zijn be leid, maar er waren tekenen, dat men zich in Engeland en de V.S. bedenkt, aldus Verwoerd. Als de blanken en de blanke landen hun rechten in Afrika zouden prijsgeven of zich zou den overgeven, zou de vloedgolf der gekleurde volken op de lange duur niet slechts de blan ken in Afrika maarook de blanken in hun eigen landen verzwelgen. Verwoerd maakte bekend, dat Zuidwest-Afrika zal deelnemen aan het komende referendum over de vraag of Zuid-Afrika een republiek moet worden. (De Zuidafrikaanse regering had eerder besloten Zuidwest-Afrika niet aan het referendum te laten cieelnemcnj De heer I. A. Aler, president- directeur van de K.L.M. heeft op de dinsdagmiddag in het hoofd kantoor van zijn maatschappij in Den Haag gehouden persconfe rentie over de zomerdienstrege- ling, o.m. medegedeeld dat het de K.L.M. niet duidelijk is, wat de roerselen zijn die de Ameri kaanse luchtvaartinstanties be wegen andere luchtvaartmaat schappijen wel toe te staan wat zij de K.L.M. onthouden. De K.L.M. is van mening dat haar verlangens om in het bezit te worden gesteld van landings rechten in Los Angeles gerecht vaardigde verlangens zijn. Dc heer Aler zeide er van overtuigd te zijn dat de K.L.M. vroeg of laat die landingsrechten zal krij gen. De K.L.M. is van plan die landingsrechten te krijgen, de Nederlandse regering steunt dat plan, het Nederlandse volk staat er achter en Californië zelf staat er achter. Californië voelt zich gefrustreerd door de weigerach tige houding van Washington. De heer Aler zeide deindruk te hebben dat de luchtvaartauto riteiten van de Ver. Staten die landingsrechten alleen geven op basis van het ..quid pro quo". Als men nu als natie bij de onder handelingen over de landings rechten daar een zekere „nuisan- ce-value" voor de Amerikanen heeft, dan krijgt men die lan dingsrechten wel. Maar zulk een „nuisance-value" heeft ons land niet. De heer Aler zeide de indruk leiding van een opmerking van Amerikaanse zijde daarover, in herinnering dat d K.L.M. sinds het einde van de tweede wereld oorlog geen subsidie meer ont vangt van de regering. Voor de tweede wereldoorlog heeft de maatschappij van tijd tot tijd betrekkelijk kleine bedragen als subsidie ontvangen, maar deze zijn in de vorm van winst op de aandelen van de staat in het ka pitaal van de K.L.M. ruimschoots terugbetaald. Als alle conver teerbare obligaties inderdaad ge converteerd zouden worden, dan heeft de staat 51 procent van de aandelen der K.L.M. in handen. Men kan dus geenszins spreken over de K.L.M. als een gesubsi dieerde staatsmaatschappij. Sparta is een illusie armer. Met 2 - 3 werden de Rotterdamse landskampioenen gisteravond in hot Feyenoord-stadion voor 52.00 toeschouwers verslagen door de Glasgow Rangars in de eerste wedstrijd van de kwartfinales voor de Europa beker. De Schotten voltrokken in de 18e minuut van de tweede helft het vonnis, toen midvoor Marray profiteerde van een misverstand tussen doelman Van Dijk en spil Schilder. Beiden sprongen naar de bal: Schilder kopte hem weg, maar juist op het hoofd van de Schotse midvoor, die zich deze unieke kans niet liet ontnemen. Als een „ja-knikker" deponeerde hij het leer in het verlaten doel. Sparta was verslagen. Het was duidelijk, dat het de achterstand die hiermee op 1—3 was geko men niet meer zou kunnen weg werken. Wél gaf De Vries in de voorlaatste minuut de score nog een dragelijker aanzien door Sparta s tweede doelpunt op zijn naam te schrijven, maar van gro te betekenis was dit niet meer. Immers, de strijd was toen reeds gestreden. Zoals dit verliezende doelpunt voortsproot uit een verdedigings- fout, zo werden ook de twee an dere Schotse doelpunten geboren uit grove blunders in de verdedi ging van de Rotterdammers, waarin ditmaal Van der Lee wel een zeer zwakke stee was. Rechtsbuiten Scott, ondergroef geheel het zelfvertrouwen van Sparta's linksachter, die als aan de gond genageld bleef staan, toen in de vierde minuut Scott voor hem verscheen, langs hem heen glipte en vervolgens de bal in de doelmond deponeerde. Mid denvoor Murray tikte de bal door naar linksbuiten Wilson, die geen pardon kende en doelman Van Dijk kansloos passeerde. Daarmee trokken donkere wol- Het Britse leger maakt bij spe ciale oefeningen gebruik van „hersenspoelingen" als ondervra gingsmethode, aldus een beschul diging in de Londense „Daily Mail" van woensdag. Een gehei me verhoor-eenheid zou met deze hersenspoelingsmethoden „harding" van élite-eenheden op het oog hebben die voorbereid moeten zijn op communistische verhoormethoden. Maar de na- rrraskhersénspoelingen waai- bij de ondervraagden uren ach tereen naakt en geketend moe ten blijven staan zouden nog zo drastisch zijn dat enkele man nen ziekenhuisbehandeling be hoefden en socialistische parle mentsleden vragen zouden willen stellen in het Lagerhuis. Volgens de „Daily Mail" had het ministerie van Oorlog ge commentarieerd dat het allemaal niet zo erg was als voorgesteld. Het blad stelt dat vercheidene NAVO-landen, waaronder Frank rijk en Denemarken, soortgelijke verhoorgroepen kennen Het Britse ministerie van Oor log heeft woensdag toegegeven, dat er bepaalde methoden van „hersenspoeling" worden ge bruikt bij de opleiding van groe pen vrijwilligers. Zo worden dezs vrijwilligers, die slechts onder goed aan hebben, aan kettingen gebonden of ook wel aan „blok ken" vastgeketend. Gehurkt zit ten op een speciaal ontworpen krukje met één poot vormt een andere oefening. In een verklaring van het mi nisterie wordt gezegd dat het hier niet gaat om methoden die ooor de Britse strijdkrachten zul len worden gebruikt, maar om de opleiding van vrijwilligers, die in geval van oorlog door de vijand gevangen genomen zouden worden en een hersenspoeling zouden moeten ondergaan. Alleen vrijwilligers volgen deze oplei ding, die gegeven wordt in aan wezigheid van een arts, aldus de ■verklaring. Op de internationale voorjaars- beurs in Frankfort wordt een plastic zwembad getoond, dal zeer eenvoudig is aan te leggen. In de wintermaanden kan het bad zonder meer worden ach tergelaten, omdat het materiaal bestand is tegen alle weersin vloeden. De gebruikelijke diepte is onge veer 1.25 m. De prijs varieert in West-Duitsland van 950-1750 gul den naar gelang lengte en breedte. ken samen boven Sparta, dat geen antwoord wist op het in hoog tempo langs strakke lijnen uitgevoerde positiespel der Schotten. Ook in balbehandeling, in techniek kortom in de gehe le voetbalwetenschap hadden onze landgenoten hun superieu ren gevonden. Dat de Schotten dit voorlopig niet in doelpunten konden uit drukken, kwam door het goede werk van doelman Van Dijk. Reeds zes minuten later werd het tweede Schotse doelpunt aan getekend. Ditmaal van de voet van linksbinnen Baird, die in ge heel vrij-staande positie de bal kreeg toegespeeld door Scott uit een vrije trap. Baird kon zich rustig omdraaien zonder dat één van de Spartaanse verdedigers hen ook maar een strobreed in de weg legde, en met een strak schot in de uiterste hoek scoren: (0—21. Dit doelpunt bracht over de Sparta-ploeg, die nu nog slechts te winnen had en niets meer te verliezen, een andere geest. Fel vielen zij nu aan en in de 39e minuut resulteerde dit in het eerste tegenpunt. Op een hoog in de doelmond geplaatste bal sprongen zowel doelman Ncvin als de Spartaan Fitzgerald, waar bij Sparta's midvoor het hoogst reikte. Nevin moest de bal laten schieten en deze kwam daardoor voor de voet van De Vries, die de bal in 't lege doel plaatste 12). Het werd tevens de ruststand. De ommekeer had kunnen brengen de kogel, die Fitzgerald in de vierde minuut van de twee de helft afvuurde. Nevin sprong; als een kat naar de bedreigde hoek, greep mis, maarvan de paal stuitte het leer terug in het veld. Van Ede ving het leer op, maar een Schot stond nu de ge lijkmaker in de weg. Dit voorval gaf Spart» vleu gelen en Glasgow Rangers raak te geheel uit zijn doen. Met de Ieren Crossan en Fitzgerald in de hoofdrollen kwamen de Sparta nen nu tot menige gevaarlijke aanvalactie. Zonder echter de Schotse defensie door de knieën te kunnen krijgen. Het derde doelpunt dat Marray met een kopbal scoorde, brak de Spartaanse aanvalsdrift: 13. Als een surprise kwam ten slotte nog Sparta's tweede doel punt, waarbij De Vries een voor zet van Van Ede knap afronde door de bal met de buitenkant van de voet over de Schotse doel man heen in het net te depone ren (2—3) Met deze uitslag waren de Schotten meer dan tevreden. Vol gende week in Glasgow gaan zij met de beste papieren het veld in die nu ongetwijfeld, gezien hun superioriteit hier in Rotter dam, nog meer in waarde- zijn gestegen. Want, hoe goed Spar ta zich ook heeft geweerd, de waarheid is dat Glasgow Ran gers beter voetbalde over de ge hele linie. Daarmeè is ook Spar ta's nederlaag verklaard. RUIM 30.000 EIEREN BRAKEN In de Brielselaan zijn woens dagmiddag achttien dozen met in totaal 64.000 eieren van een vrachtauto op straat gevallen. Ongeveer dc helft ervan brak. De reinigingsdienst heeft de straat weer schoon gemaakt en zand gestrooid. Wij ontvangen nogal eens brie ven over de uitkeringen van de voetbaltoto. De een wil weten hoe het gaat. indien een formu lier wordt ingevuld, waaraan ook een vriend heeft medege werkt. Een ander vraagt hoe het gaat met de uitbetaling van de prijzen. Een derde informeert hoe het gaat als door de schuld van oen vereniging geen inschrij ving bij de K.N.V.B. heeft plaats gehad. Het niet inschrijven van een lid bij liet hoofdhestuur van de K.NA .B. is een kwestie tussen invuller en de plaatselijke vereni ging. Het hoofdbestuur van de K.N.V.B. staat hier buiten. Hij dus die van mening is gedupeerd te zijn, moet de vereniging hier voor aansprakelijk stellen als deze verzuimd heeft het lidmaat schap door te geven. Voor alle bestedingen van prij zen geldt, dat er geen effecten, geldswaardige papieren of alco holhoudende dranken voor ge kocht mogen worden, maar ove rigens kunt u kopen wat u wilt, bij wie u wilt en wanneer u wilt. Behoort u tot de gelukkigen wie een prijs is toegevallen, dan krijgt u een volledige voorlich ting van de bankinstelling, die belast is met de verrekening van de gekochte goederen. De lage prijzen. Indien een prijs niet meer be draagt dan 500,per persoon, dan worden door deze bank waar debonnen op naam van de win naar verstrekt en wel in coupu res van 5, van 10, van 25 en van ƒ100. Deze waardebonnen zijn ongeveer een jaar geldig. Wanneer u dus wat kopen wilt, gaat u naar een zaak, maakt uw keuze en betaalt u inét een waar debon, op de achterzijde waarvan u uw naam en adres vermeldt. Deze bon geeft u aan de leveran cier, die er zijn firmastempel en handtekening op moet plaatsen. Hij zendt de waardebonnen op aan de bank en deze zorgt voor de betaling. Deze bonnen mogen niet worden overgedragen aan een ander en de winnaar mag er zelfs geen contant geld op ont vangen. I>e grotere l>edragen. Voor prijzen van 500 tot 10.000 per persoon worden door genoemde bank credietbrieven op naam van de winnaar ver strekt tot het totaalbedrag van de door hem gewonnen prijs, als mede enkele blanco facturen. Wanneer u als winnaar wat kopen wilt. gaat u naar een win kel en zoekt uit wat u hebben wilt. U laat uw eredietbrief zien, als het op betalen aankomt en de winkelier moet achterop de eredietbrief aantekenen het be drag dat u hem schuldig bent en stelt deze eredietbrief wederom in uw handen. Een van de blan co standaardfacturen geeft u aan de leverancier, hij schrijft er zijn naam op, uw naam en de goede ren die u gekocht hebt en tevens de prijs. U' en de leverancier tekenen vervolgens beiden de fac- tuur en het is de leverancier die de factuur opzendt naar de bank, Hij ontvangt dan prompt zijn geld. De bank betaalt niet meer dan het bedrag waarop u recht hebt. Overdracht van credietbrieven mag niet plaats hebben en de winnaar mag er zelf geen con tant geld op ontvangen. Deze credietbrieven zijn 3 maanden geldig, maar u kunt zonodig de brief laten verlengen of u kunt èen geblokkeerde goederenreke ning openen, zoals voor de groot ste prijzen is bepaald. De topscores. Onder grote prijzen worden gerekend, prijzen groter dan- 10.000. Meergenoemde bank zendt bij deze prijzen aan de winnaar een bewijs, dat voor hem een bedrag op de bank staat, op een geblok keerde rekening, omdat hiervan geen contant geld mag worden opgenomen, geen geld op naam van de winnaar naar een andere bank mag worden overgeboekt en geen geld op naam van een ander mag worden geboekt, an ders dan voor levering van goe deren. Dat betekent dus dat als uw compagnon recht heeft op het overeengekomen deel van de gewonnen prijs, u als lid van de vereniging de baas bent en blijft. U bent het dus, die de rekening van het gekochte zult moeten be talen. U moet dan onderling maar een schema opmaken van ieders deel. Dus indien u overeen gekomen bent de prijs samen te delen, dan heeft uw compagnon slechts recht op de helft van de goede ren, die u betaalt en waarvan u zelf de boekhouding moet voe ren. De gekweekte rente is voor u, als lid. Wilt u deze ook nog weer delen, dan handelt u zoals boven omschreven. Geen haast! De winnaar heeft 30 jaar de tijd om het banktegoed te beste den. Wilt u een huis kopen, dan ver dient het aanbeveling eerst de bank even te schrijven, dan komt er iemand bij u op bezoek die de zaak met u regelt. (Nadruk verboden.). Gisteren is de loting verricht voor de halve finales van de Europese bekercompetitie. Het resultaat was: Eintracht (Frankfort) of Wie ner SK (Wenen) tegen Sparta (Rotterdam) of Glasgow Rangers (Glasgow). BarcelonaReal Madrid. Eintracht heeft de eerste wed strijd, gespeeld op 3 maart te Frankfort, tegen Wiener SK voor de kwartfinale gewonnen met 21. Nader wordt gemeld dat het nog niet officieel vast staat dat Real Madrid de tegenstander van F.C. Barcelona zal zijn aangezien nog een protest van Nice moet worden behandeld. Nice verloor zoals bekend een dezer dagen in de tweede ontmoeting van de kwartfinales met 40 van Real. Nice protesteerde na afloop om dat de eerste helft 7a 8 minuten te lang was gespeeld. Het pro test zou gisteren worden behan deld. In het officiële resultaat van de loting voor de halve fina les wordt dus gesproken van de ontmoeting F.C. Barcelona tegen Real Madrid of Nice. NEDERLAND—BELGIE (16—18) 2—4 Het Nederlandse jeugdelftal (16 tot 18 jaar) heeft donderdag middag in Breda met 42 ver loren van de Belgische junioren. Bij de rust leidden de Belgen met 20. „Als het kon zouden we meteen weer in het vliegtuig stappen om de gehele trip nog eens over te maken". Met deze woorden drukten onze zilveren Sjoukje Dijkstra en haar grote vriendin Joan Haanappel gis termiddag enkele minuten na aankomst op Schiphol hun en thousiasme uit over de succes volle reis naar Noord-Amerika. „Het was in één woord fantas tisch". De meisjes zullen even ge duld moeten hebben. Want maandag a.s. zijn de Neder landse kampioenschappen op de Hokij in Den Haag en het spreekt vanzelf, dat geen van beiden dit evenement zou wil len missen. Maar over enkele weken wordt het weer reizen en trek ken door geheel Europa. Waar Sjoukje en Joan zullen demon streren staat nog niet vast. Want zij zelf hebben afspraken gemaakt en intussen zijn ook bij de K.N.S.B. diverse uitnodi gingen binnengekomen. Er zal een en ander gecoördineerd moeten worden om een klop pend reisschema op te stellen. Daarin kunnen dan worden op genomen Dortmund. Dussel- dorp, Berlijn, Oberstdorp, Gar- misch Partenkirchen. Bratisla va, Praag en mogelijk ook Po len. Op Schiphol werden de meis jes, trainer Anton Gerschwiler en het Nederlandse jurylid mevr. dr. L. BenedictStieber bijzonder hartelijk ontvangen. Al bij Öe trap van het vliegtuig werden Sjoukje en Joan bedol ven onder fleurige voorjaars- -boeketten en klonk over het winderige platform een drie werf hoera. De officiële huldi ging kwam enkele ogenblikken later in het resutant „De wijde wereld". Hier sprak de voorzit ter van het N.O.C., luitenant- generaa.l C. F. Pahud de Mon- tagnes. „Wij zijn bijzonder trots. -Jullie hebt de laatste vier jaar enorm hard getraind. Er was een enorm verschil met Corti na d'Ampezzo". Evenals de schaatsenrijders zaterdag j.l. kregen ook Sjouk- e en Joan van de textielwer- ers uit het dorp Neede spe ciaal voor hen geweven hand doeken, die aan de Olympische Winterspelen van Squaw Valley herinneren. Woensdag heeft men nog drie overlevenden uitgegraven uit de ruïnes van het vorige week door een aardbeving verwoeste Aga- dir. Men zet thans de naspeurin gen met hernieuwde ijver voort. De Marokkaanse politie heeft Interpol verzocht uit te zien naar een buitenlands schip dat er met uit Agadir gestolen koopwaren vandoor zou zijn gegaan. Te Casablanca heeft de douane aanzienlijke hoeveelheden levens, middelen, materialen en medica menten in beslag genomen, die voor de slachtoffers van de ramp van Agadir bestemd waren maar clandestien aan boord van trai lers gebracht waren. Ook zijn er kisten met conserven, die door smokkelaars in zee waren ge worpen, opgehaald. Men schat dat voor een waarde van meer dan twintig miljoen Marokkaan se francs aan waren gestolen is. Een auto waarmee zeven kin deren naar school werden ge bracht, is te Berlin in de Ameri kaanse staat Connecticut door een trein gegrepen. De kinderen en de bestuurster van de auto werden op slag gedood.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 7