Uit ile Provincie Frituren zonder spatten Eric de Noorman - Wigberth's wraak Binne DELFRITE HET SPAARBEKKEN IN DE BRAAKMANPOLDER AGENDA Nieuwe algemene staking in de Borinage? DE PLANNEN VOOR EEN KANAAL-TUNNEL TERNEUZEN GROEDE SLUIS. INDONESISCH PARLEMENT NAAR HUIS GESTUURD POSTPAPIER VIJFVOUDIGE MOORDENAAR VAN ZEVENTIEN JAAR TWAALF INDONESIËRS VAN HONGER EN DORST OMGEKOMEN Omdat DELFRITE een vet is van speciale samenstelling, kunt U het tot zeer hoge temperaturen verhitten. DELFRITE is daardoor een ideaal frituurvet, dat niet spat, niet schuimt, niet walmt! CALVÉ U maakt er méér van met CALVE BOUWACTIVITEIT IN HET JAAR 1959 OUD R.A.F.-PILOOT GAF INLICHTINGEN AAN DE RUSSEN PORTUGAL ABDIJS Verzuimt HEDENi kleurenfil komen zi Geruime tijd geleden heeft de N. V. Waterleiding-Maatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen'' in een uitvoerig rapport de mogelijk heid neergelegd van het maken van een „spaarbekken" voor zoet water in de Braakmanpolder. Het toenemend verbruik van drinkwater en de uitbreiding van industrie maken het noodzake lijk dat men voor de toekomst de drinkwutervoorziening veilig stelt. Over enkele maanden zal deze theorie aan de praktijk ge- toest kunnen worden, zodat dan ook binnen afzienbare tijd ant woord kan worden gegeven op de gestelde vraag of het moge lijk is, dat de Braakman geschikt is voor een dergelijk groot reser voir. Sinds enige tijd is de Neder landse Heidemaatschappij in de Braakmanpolder, in de onmid dellijke nabijheid van de Mossel- polder en het Philippine-kanaal bezig met het maken van een „proefspaarbekken" met een capaciteit van ongeveer 10.000 kubieke meter water. Men streeft ernaar dit proefspaar- bekken reeds half april gereed te hebben. Het proefspaarbekken zal wor den omgeven door dijken met een kruinhoogte van 6.50 meter plus N.A.P. en het bekken krijgt zelf een diepte van 50 cm min N.A.P, De grootste bodemlengte Achtste St. Joris-wandeltoeht Op- St. Jorisdag (23 april) wordt in Terneuzen de 8ste St. Joris-wandeitocht gehouden voor padvindsters, gidsen. verken ners, pioniers enz. Ook dit jaar start de tocht vanaf de Markt en worden de deelnemers in twee groepen verdeeld: zij die 20 km lopen en de kabouters en welpen die de helft van deze afstand zul len afleggen. Aangezien er bijna ieder jaar meer deelnemers, ook uit België, kwamen, wordt voor deze achtste tocht een grote deelname ver wacht Ook nu weer zijn de Kapt. Van der Decken en de Doorman de organiserende groepen. Telken jaar opnieuw wist dit padvin-, dersevenement veel belangstel ling te trekken en onderscheidde deze tocht zich door een uitste kende organisatie en een prettig en sportief verloop. Aan alle deelnemers, die de tocht geheel uitlopen, wordt een herinneringsmedaille uitgereikt. Naast de wisselbekers zullen ook weer groepsprijzen beschikbaar zijn. Uitvoering Volksonderwijs De afdeling Groede van de vereniging „Volksonderwijs" hield vorige week in hotel „De Drie Koningen" alhier een feestavond voor haar leden en de genodigden. De voorzitter, de heer J.Rijck- borst, verwelkomde in zijn ope ningswoord in het bijzonder wethouder J. Casteleijn en diens echtgenote. Deze avond werd verzorgd door de toneelgroep van de Ne derlandse Onderwijzersvereni ging, die het blijspel „Blijf zit ten waar je zit", een klucht in drie bedrijven, opvoerde. Aan het eind van deze uitvoe ring dankte de voorzitter de hierin optredende dames en heren voor het gebodene en boed het gezelschap een taart aan, waarna deze druk bezochte avond besloten werd. Feestavond openbare lagere school De ondercommissie van de openbare lagere school organi seerde een feestavond die ver zorgd werd door de toneelgroep van de Nederlandse Onderwij zersvereniging, afdeling West Zeeuws-Vlaanderen. Deze groep bracht het blijspel „Blijf zitten waar je zit' Mevrouw T. Kapsenberg ver welkomde in haar openings woord in het bijzonder het vol tallig college van B. W. en ds. C. Balk. Vóór de aanvang van het to neelspel werd nog een propa gandistisch woord gesproken door de heer P A. Vermeulen, voorzitter van het Land van Cadzand van de Kring voor Volksonderwijs. Ben uitstekend geslaagde lo terij zorgde voor een financieel succes. Na afloop dankte mevr. Kap senberg het gezelschap voor het gebodene. DINSDAG 8 MAAKT: TERNEUZEN. Luxor-Theater, Ongewenst huwelijk. Concertgebouw, 8 uur: Kleurenfilm over het leven en werken van de beroemde dokter Albert Schweitzer. Jeugdgebouw De Schakel, 8 uur: Osborn Afrika kleuren film. WOENSDAG 9 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Ongewenst huwelijk". van het bassin wordt 170 meter, de grootste breedte 100 meter. Het bodemop pervlak bedraagt 18.000 vierkante meter. De Nederlandse Heidemaatschappij zal ruim 54.000 kubieke meters grond moeten verplaatsen voor de uitvoering van dit werk. De dijken, die het spaarbekken omringen, worden bekleed met een asfalt-bitumenlaag, zodat het onderhoud aan deze dijken prak tisch te verwaarlozen is. Het proefspaarbekken zelf wordt be kleed met zwarte plastic. Met het leggen van deze plasticvellen zal zeer waarschijnlijk over een tweetal weken worden begonnen. Voor het maken van dit werk was het noodzakelijk dat 'n aan tal terrein-moeilijkheden moesten worden overwonnen. Zo was het o.a. noodzakelijk dat de loep van het Philippinekanaal, een afwa teringskanaal van Belgische pol ders, werd gewijzigd. Met het verleggen van dit kanaal is men vrijwel gereed gekomen. Om te kunnen onderzoeken of het water van het proef-spaar- bassin aan de te stellen eisen vol doet en óók of de bodem van de Braakman zodanig „waterdicht" is, dat het mogelijk is een groot spaarbekken te doen aanleggen, is het noodzakelijk dat in de on middellijke omgeving van het proefspaarbekken een aantal dienstgebouwen verrijzen, o.a. laboratorium en zuiveringsge bouw. Deze gebouwen zullen eveneens binnen de kortst moge lijke tijd worden opgetrokken, zodat het totale Complex van het proefspaarbekken een groot op pervlak zal beslaan. Een doel matige beplanting zal binnen en kele jaren voor een passende af sluiting zorgen. In kringen van de Indonesische parlementsleden werd het de creet van president Soekarno, waarbij het parlement naar huis werd gezonden, „ongerechtvaar digd'' genoemd. De voorzitter van het parlement, mr. Sartono ver klaarde, dat het parlement het presidentiële decreet niet be schouwt als een ontbinding van het vertegenwoordigende li chaam. Alhoewel de leden ervan wellicht geen toestemming voor vergaderingen zullen krijgen, be schouwen zij zichzelf nog steeds als leden van 't parlement, aldus Sartono op een persconferentie, die hij had belegd, nadat het par lement gedurende drie uren het decreet van Soekarno had be sproken. „Het oude parlement blijft bestaan gedurende de sa menstelling van een nieuw par lement. Het betreft hier een tij delijke opheffing, waarin de le den ontheven zijn van dë uit oefening van hun werkzaam heden", aldus Sartono. Ideologisch is er geen verschil van mening tussen het parlement en de regering, zei Sartono. De verschillen betreffen alleen financiële kwesties. „Wij kunnen niet accepteren dat dit verschil van standpunt de staat in gevaar brengt." Het par lement, zo zei hij, is nu niet in staat te vergaderen. Volgens de voorzitter is het thans niet nodig dat het parlement werkt, hangen de de reorganisatie. Sartono zei desgevraagd dat de presidentiële maatregel „on verwacht'' was. „Wat mij ver raste was de opgegeven reden." Het parlement had net de be groting in behandeling genomen. Volgens Sartono zongen de afge vaardigden aan het eind van de zitting gisteren het volkslied „Groot Indonesië" en riepen „Lang leve de republiek Indone sië", „Lang leve de president", „Lang leve de nationale eenheid". Twee parlementsleden vertel den dat ook „Lang leve de demo cratie" werd geroepen. N.V. v/h FA. P. <J. v. d. SANDE Noordstraat 55-57 - Terneuzen - W»V»WS Na een vergadering van de Belgische Nationale Mijnraad in Brussel hebben vertegenwoordi gers van de mijnwerkers uit de Borinage maandag aangekondigd „vandaag tot handelen te zullen overgaan" naar aanleiding van het besluit een aantal mijnen in dit steenkolenbekken als onder deel van het rationalisatieschema vervroegd te sluiten. Sinds de vorige week woensdag zijn ongeveer 1600 mijnwerkers van dë Borinage in staking als protest tegen de vervroegde slui ting van de mijn „Rieu du Coeur" in Quaregnon en tijdens de be sprekingen van gisteren kwam uit Bergen het bericht, dat in na volging daarvan ongeveer de helft van de arbeiders in de mijn van Grisoeul maandag eveneens het werk heeft neergelegd. In totaal zijn voor de komende twee maanden sluitingen aange kondigd van een viertal mijnen, die in totaal ongeveer 4.000 ar beiders in dienst hebben. Het verbond van vrije mijn werkers in de Borinage heeft de afgelopen week reeds een motie aangenomen, waarin een staking wordt aangekondigd, indien de Mijnraad niet zou overgaan tot een grotere spreiding van dë sluitingen om de mogelijkheden voor de mijnwerkers om een nieuwe werkkring te vinden te vergroten. Het verbond acht de maatregelen van de Belgische Mijnraad, die een onderdeel vor men van het rationalisatie-pro gramma dat in overleg met de Europese Gemeenschap voor Ko len en Staal is opgesteld, „te haastig genomen, te radicaal en geen rekening houden met de kansen voor de arbeiders zich een nieuw bestaan te verwerven." Op voorstel van de Belgische minister van Economische Zaken, Van der Schueren, besloot de Een 17-jarige Californische jongen, Dennis Whitney, heeft te Miami bekend, in ds afgelo pen drie weken bij overvallen vijf mensen te hebben doodge schoten. „Ik schoot er een dood en ik dacht, ik zou er wel mee kunnen doorgaan", zo verklaar de hij. Zijn slachtoffers waren voornamelijk bedienden bij ben zinestations. „Ik denk dat ik de elektrische stoel of levenslang krijg. Ik neem aan dat ik naar de hel ga", aldus Whitney tegenover persvertegenwoordigers. Mijnraad maandag een verdere bespreking van de sluiting der mijnen uit te stellen tot de vol gende week. De minister kondig de aan, dat de plannen van dë regering om nieuwe werkgele genheid in de door sluiting van mijnen getroffen gebieden een stadium hebben bereikt, dat gun stige beslissingen kunnen wor den genomen. Deze plannen, al dus minister Van der Schueren, kunnen maandag a.s. met de eer ste minister en afgevaardigden van dë mijnwerkers uit de Bori nage worden besproken en op basis daarvan zal de Mijnraad zijn definitieve standpunt over de vei-vroegde sluiting van de mij nen kunnen bepalen. Volgens de oorspronkelijke plannen zouden de mijnen tegen het einde van dit jaar worden gesloten. De Mijnraad besloot echter kortgeleden, dat enkele daarvan waaronder de mijn waar de vorige week de protest staking is begonnen reeds te gen eind april zullen worden stilgelegd. Een afvaardiging van een vijf tigtal leden van de „commisssie voor de verdediging van de Bo rinage" heeft maandagochtend voor het gebouw van de Nationa le Mijnraad in Brussel een beto ging gehouden. Uit de Borinage zijn tot dus verre geen ongeregeldheden ge meld. In de vroege zondagmorgen uren is het hotel-restau? ant Dutch Inn" bij het vliegveld alkenburg vrijwel geheel door bran i vernield. Twaalf Indonesiërs zijn va l honger en dors» omgekomen ge durende de vijf weken dat hut boot hulpelocs ronddreef tussen Timor en Australië. De slachtoffers hadden zich, samen met tien andere Indone siërs, die de tocht hebben over- leefd, te Koepang, op Timor, in gescheept op een vissersboot, dit de opvarenden in vijf uren naar het eiland Roti moest overbren gen. Kort na het vertrek werd de toot overvallen door een storm en werd de mast overboord ge slagen. De boot werd tevens stuurloos en dreef gedurende vijf weken cp de Timorzee. Daarna belandde de boot op het eiland Bathurst, ten noorden van Dar win. Daar men zonder water of voedsel van Koepang was ver- tv kken, zijn twaalf der opvaren den onderweg door honger en uitputting gestorven. De overlevenden, die te Dar win de lotgevallen mededeelden, hebben nog veertien dagen op het eiland Bathurst rondgezwor ven voordat zij aankwamen op een Katholieke missiepost, waar zij op hun verhaal konden komen. De tien overlevenden, die zich thans in een lichamelijk goede conditie bevinden, zullen naar Timor worden terugge bracht. (Adv.) Ook niet bij bakken en braden van vis en vlees. Want ook daarvoor is DELFRITE bij uitstek geschikt. 'r - <Kyv- §88 FRITUURVET CDE 1,112.100 Het project voor de aanleg van een tunnel onder Het Kanaal is thans tot in details uitgewerkt en zal dezer dagen door de met het ontwerpen van het project belaste studiegroep ter kennis van de Engelse en Franse rege ringen worden gebracht. Ver wacht kan worden, dat nadere bijzonderheden nog voor het ein de van deze maand bekendge maakt zullen worden. 'Naar verluidt, heeft de studie groep zich uitgesproken voor de aanleg van alleen een spoorweg tunnel met twee sporen voor elektrische goederen- en per sonentreinen. De goederentrei nen zullen ook worden inge richt voor het vervoer van auto's. De ingang van dë tunnel aan oe Engelse zijde van Het Kanaal zal zich naar alle waarschijnlijk heid bevinden tussen Dover en Folkestone. Van hieruit gaat het tracee eerst in zuidelijke rich ting, om vervolgens naar het oosten af te buigen door 't mid den van het Nauw van Calais, waarna iets ten zuiden van Calais de uitgang is ontworpen. Het tracee, dat een enigszins ver brede vorm heeft, loopt op het diepste punt 110 meter onder de wateroppervlakte. De lengte van de tunnel zal 42 kilometer bedragen. De tunnel zelf bestaat uit twee evenwijdig lopende ondergrondse banen ter breedte van 5,60 meter die op verschillende punten onderling verbonden zijn. De capaciteit is berekend op ongeveer 96 treinen of 70.000 ton goederen per et maal, terwijl met de hiervoor in gerichte speciale wagons 4.800 voertuigen per etmaal kunnen wórden overgebracht. Met de aanleg zullen tenminste vijf jaren gemoeid zijn. De kos ten, die op tenminste 1200 mil joen gulden worden geraamd, zullen grotendeels worden be taald uit Franse, Engelse en Amerikaanse particuliere midde len. De belanghebbenden bij het projekt, die elk voor 25 procent in het kapitaal zullen deelnemen, zijn de Franse maatschappij voor een onderzeese spoorweg tussen Frankrijk en Engeland, de Suez- kanaal maatschappij, een Engel se groep waarvan deoj uitmaken de Kanaaltunnel maatschappij en de Engelse spoorwegen, en een Amerikaanse groep onder de naam „Technical Studies". Intussen zal, indien het nut van een rechtstreekse wegver binding tussen Engeland en het continent algemeen wordt er kend, de voorkeur voor een spoorwegtunnel boven een auto- tunnel of een spoorweg en auto tunnel, niet nalaten een golf van protesten uit te lokken van de zijde der voorstanders van een onderzeese wegverbinding tussen de beide landen. En men hoort nu reeds zeggen dat het bouwen van een spoorwegtunnel ten koste van grote bedragen in de eeuw van het vliegtuig en de auto een dwaasheid is. Blijkens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statis tiek omtrent de bouwactiviteit in het jaar 1959 werd in ds sec tor gebouwen voor een bedrag van ƒ2.632 min geproduceerd tegen f 2.371 min in 1958. In deze bedragen zijn de normale onderhoudswerken en de wer ken beneden 2 000 niet begre pen. In de woningbouw bedroeg de preduktie (exclusief herstel en verbouw) ƒ1.417 min tegen 1.352 min in 1958. Een stijging dus met 50 O. Opvallend is de sterke stijging 45 0 oin de sec tor scholen. In deze sector werd n.l. voor een bedrag van 232 min geproduceerd tegen 160 min in 1958. De produktie in de sector bedrijfsgebouwen be droeg 549 min, hetgeen 9 0 o meer is dan in 1958. Het bedrag van de in uitvoe ring genomen werken bedroeg f 2.730 min. Dit is 300 min of 12°,o meer dan in 1958. Van deze 300 min kwam 122 min voor rekening van de woningbouw en ƒ58 min van de sector ge bouwen voor gezondheidszorg en hygiëne In de sector bedrijfs gebouwen voor handel en ver keer daalde de omvang van de begonnen werken enigszins, n.l. van ƒ203 min in 1958 tot ƒ192 min in 1959. Uit de gegevens omtrent de aantallen begonnen woningen blijkt het aandeel van de bouw in opdracht van particulieren te zijn gestegen van 42 0 o in 1958 tot 53 in 1950. Het totaal aantal in 1958 en 1959 begonnen woningen bedroeg resp. 83.396 en 87.085. Van de in 1959 vol tooide woningen (83.632) was 13 0 o opgedragen door particu lieren. Onder deze 36.002 wonin gen bevonden zich 10.375 of 29 "o huurwoningen. Met inbe grip van de woningen, gebouwd in opdracht van gemeenten en woningbouwverenigingen zijn in 1959 55.866 huurwoningen ge reedgekomen, dit is 65 0 o van het totaal aantal in 1959 ge bouwde woningen. De bouwsom van de onder handen werken (incl. de goed gekeurde nog niet op de bouw plaats begonnen werken) be droeg op 1 januari 1960 ƒ3.138 min tegen 3.185 min op 1 ok tober en 3.036 min op 1 janu ari 1959. Het nog te produceren bedrag lag met 1.777 min op 1 januari 1960 ƒ22 min hoger dan op 1 januari 1959. Vergeleken met 1 'oktober 1959 steeg dit bedrag met rond 3 "o. Met betrekking tot de werk gelegenheid in de sector gebou wen blijkt uit de gegevens om trent het aantal arbeiders op werken met een bouwsom van 10.000 en meer dat dit aantal omstreeks 1 januari 1960 rond 98.000 bedroeg tegen 108.000 op 1 oktober 1959 en 90.600 op 1 januari 1959. Toor de sector wo ningen zijn ds aantallen resp. 55X00. 62.000 en 54.000. Voor wat de teruggang van 1 oktober 1959 op 1 januari 1960 betreft dient uiteraard rekening te worden gehouden met de invloed van het winterseizoen. Aan weg- en waterbouwkun dige kapitaalswerken werd in 1959 voor een bedrag van 606 min geproduceerd tegen 490 min in 1958. Percentsgewijs een even grote stijging als in de sector gebouwen. Het aantal arbeiders op deze werken (excl. de werken van de rijkswater staat) bedroeg omstreeks 1 janu ari 1960 10.300. Dit is 1.000 meer dan op 1 januari 1959. 63. Gevolgd door Svein en de aanvoerder der boogschutters, be geeft Eric zich naar de plek, waar hij vermoedt, dat zijn aanvaller verscholen zat. „Met hoeveel man waren jullie hier," vraagt hij een der boog schutters. „Vier" antwoordt er een, „maar Barin is zopas weggegaan." Eric knikt met een veelbeteke nende blik naar Svein. „Welke richting?" „Hij zei, dat hij de koning ging helpen", geeft de krijger ten ant woord. „Ik begreep niet, wat hij bedoelde „Ik des te beter", mompelt Eric grimmig. En na de aanvoerder der schutters het bevel over zijn troep terug gegeven te hebben, haast hij zich met de lange Sakser weg Koortsachtig glijden Eric's ogen j over de heide, waar de gestalte van de vors t, hoog te paard, dui delijk zichtbaar is. De Noorman stelt juist vast, dat de Pieten in haastige terugtocht zijn, als hij eensklaps in het don ker, tussen een paar reusachtige Cicmleh:: een beweging gewaar wordt. Hij trekt zijn zwaard en sto nu met een kreet naar voren, waarop de verscholen boogschutter geschrokken achter de steen van daan gluurt. De boog met de moor dende pijl ligt al in zijn hand. „Laat vallen je wapens, moorde naar", brult Eric hem toe. „Je bent op heterdaad betrapt!" De schutter aarzelt even, dan wendt hij Zich razend snel om en met een kreet van afgrijzen poogt Svein Langtand Eric opzjj te trek ken. „Pasop Noorman, hij schiet De 25-jarige oud-straaljager piloot van de R.A.F., Anthony Wraight, stond maandag in Londen terecht op beschuldi ging van het verstrekken van inlichtingen over Amerikaanse bases in Engeland, vliegtuigty pes en geleide projectielen aan de Russen. Wraight, die na zijn terugkeer uit Rusland vorige maand werd gearresteerd, wordt ten laste ge legd dat hij als officier aan een onbekende in de Sowjet-Unie inlichtingen heeft verstrekt die nuttig voor de vijand zouden kunnen zijn. Wraight had in januari 1956 in een brief aan de vereniging voor culturele betrekkingen met de Sowjet-Unie inlichtingen ge vraagd over het Russische staatsinstituut voor fotografie waar hij wenste te studeren. In december 1956 vloog hij naar Berlijn. In de oostelijke sector nam hij contact op met de Rus sische autoriteiten. Gezegd werd dat Wraight in Rusland van het Russische Rode Kruis duizend roebel per maand ont ving en gratis verblijf en dui zend roebel voor het geven van lessen kreeg. Een niet met name genoemde getuige van de veiligheidsdienst deelde maandag voor de recht bank mede dat Wraight tijdens het verhoor verklaard had dat hij de Russen een algemene be schrijving had gegeven van de mobilisatietabellen van de RA.F., waarop aangegeven stond waar en welke squadrons in vredestijd en in tijd van oor log zich bevinden. Op de beschuldiging dat hij zijn dienst en zijn land had verloochend, had Wraight vol gens de functionaris van de vei ligheidsdienst gezegd dat hij er op gestaan had Brits staatsbur-. ger te blijven en dat hij het Russische staatsburgerschap en Russische papieren in plaats van zijn Britse paspoort had afgewezen. Toen hij geen reder zag de zaak door te zetten gat hij de Russen net zoveel inlich tingen als zij waarschijnlijk zouden kunnen krijgen van een officier die geen lange ervaring had. Hij zei dat de Russen zeer veel belangstelling hadden voor ieder die hij in de dienst kende hun achtergrond, politieke opvattingen, houding jegens het socialisme en hun mening over de Russische politiek. Hij voel de zich verplicht de Russen „een zeker minimum, maar niet een zeker maximum" te vertel len om asiel te verkrijgen. DODELIJK ON Zondagavond oi half negen is op e< slecht verlichte we beers (NB de 8( M van Kollenburg, 100 meter van zijn gereden en op slat Hij werd gegrep hem achteroprijd nenwagen, die be door de heer J. C Middelbeers. De be de auto verklaard gedimd voor een overgestelde richti fietser en bij het de oude man, die i weg liep, niet te merkt. AUTO TEGEI In de nacht va maandag reed de bouwerszoon A. wonende in de Hoordijk (gem. Nei auto tegen een t hij werd gedood, was op weg naar tussen Eibergen ei onbekende oorzaa boom reed. Een or uur passerende trof de zwaar besc met de reeds overl der, die alleen wa de rijweg aan. DODELIJK O! In Utrecht is g het kruispunt Bullitonkade een beurd, waarbij de A. V. uit Jutphaa: De heer V. reed fiets en gaf geen de 26-jarige moto afkomstig uit Ut slachtoffers liepei hersenschudding c is zondagnacht ii huis aan zijn ver zTveken. HAAK VOO Maandagmorgen en 11.20 werd in h< lokaal van het veum te Harderw geknipt van één d Hein Jansen, van het gymnasium, tei Anna Frankdorp, door pater Dominii gebeurde in het oor dit dorp op d momenteel in gan «ot het bijeenbre ceel van de voor 1 se huis benodigde Van tevoren was «ïen voor deze haa bracht en maandag eik die de ceremon r.en 25 cent beta gycnastieklokaal vuld was met onge tingen en ierare recette ongeveer 1 De haardos was j 280, - waard vo- iandse huis. Rein Jansen v i-odkim geplaatst Kruining uit Ha telteen om zijn kos verwijderen. Onder «Ie jongelui sneuve lokken. Het zal s b«ezitter een vreenr geweest toen hij zi partij bekeek in iet zijn gemilir Hij nam dit echt p, want wiens h zoveel op voor zo': Ten bate van het Christelijk L uerwijk zijn nog feiten te signale net een bepaalde 1 groeiende baarde van babysitters er heitjes voor karw ie verzamelen. Portugese fur Lourenco Marqt lique hebben ber welke er in deze A riie en in Angolc j;ust Iroepenbewe j laatsvinden, t iegeringsfunctior om een vraag on op een bericht ve kaanse persburea rweeduizend man tn Luzo Angol woon lijk slechts e en nog vijfh Texeira de Sou met Kongo. Volgens Sapa 1 si erkingsmaatreg gese zijde genom 1 tonele levenswij: gese gebieden te invloed van de ve op het ogenblik hebben. 'Advertentie) De 23 genezend can Abdijsiroc roop) jagen c griephoest weg

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2