BINNENLANDS NIEUWS RADIO EN TELEVISIE „Ike" boekte géén succes in 't zuiden STENO ERKENDE FONTSC KG CL chniek omgeving iriatie er is iets mis met de vriendschap op amerikaanse continent VIJAND WERD GEHOLPEN, BONDGENOTEN KREGEN FOOI VERBAZING IN DE VERENIGDE STATEN Naar een Ami-markt het bezoek van eisenhower aan chili Dictatoren en democraten Britse persstemmen over Duitsland en Spanje Marktberichten KRITIEK OP DE TROONREDE Proef met gewijzigde Thor-raket DE INDIASE DEFENSIE ALGERIJNSE VERKLARING schaak- EN DAMSPELEN AGENDA De Kleinzoon van „De Vliegende Hollander" door H. VAN SEELAND Woensdag 2 maart 1960 Handelscorrespondentie Nederlands en Engels. Maart/april nieuwe cur sussen. Inlichtingen en aan meldingen: p/a Beilamystraat 31, Terneuzen, Tel. 01150-2696 jd smeuig. cht smeer- ak. iver plant- llcrfijnste... Rama niet margarine. 31' Uw geld. 16e jaargang no. 4923 (i.) (Van onze correspondente). President Eisenhower heeft zijn Zuidamerikaanse reis volbracht. Op het moment van zijn afscheid in Montevideo, op 3 maart, is hij tien dagen dagen onderweg geweest door Brazilië, Argentinië, Chili en Urugay. Enige Zuidamerikaanse staten zouden gaarne hebben ezien, dat het reisplan wat veelomvattender was opgezet: vooral Peru en Venezuela hadden Eisenhower gaarne verwelkomd. Maar de president heeft er de tijd niet toe kunnen vinden. Desondanks mag men hopen, dat deze beperkte reis in de toekomst haar nut zal afwerpen. Nog kort voor zijn vertrek sprak de president, naar aanleiding van de anti-Amerikaanse redevoeringen van Fidel Castro in Cuba, er zijn verwondering over uit, dat er in Midden- en Zuid-Amerika zoveel animositeit tegen de Verenigde Staten heerst, hoewel tussen deze gebieden en de grote broeder in het noorden steeds „banden van traditionele vriendschap" hadden bestaan. Deze uitlating toonde aan. hoe nodig het was, dat de president zich ter plaatse eens op de hoogte ging stellen van de situatie en persoonlijk kennis nam van de ontwikkeling der stromingen in Latijns-Amerika. staten Hoe slecht Washington weet, wat er in het zuiden van het con tinent gaande is, bleek reeds in het verleden, tijdens vice-presi dent Nixons bezoek aan Vene zuela, Bijna iedereen hier was toen stom verbaasd over de on heuse wijze, waarop Nixon in Caracas ontvangen werd. Overigens kreeg men daarna nog gelegenheid genoeg om aan anti-Amerikaanse demonstraties in Iatijns-Amerikaan.se staten te gewennen. De ongeregeldheden in Panama en de buitengewone moeilijkheden, die* de U. S. A. met de nieuwe revolutionaire Cuba hebben, tonen, naast tal rijke andere gebeurtenissen, dui delijk aan, dat de situatie een grondige verandering behoeft, willen de Verenigde Staten niet meer en meer invloed in deze landen verliezen. Het is tijdens deze reis wel ge bleken, dat de bezwaren, die men tegen Washington heeft, overal dezelfde zijn. Zuid-Amerika heeft vooral na de oorlog verwacht, dat het omvangrijke economische hulp van de Verenigde Staten zou krijgen en dat deze door be langrijke investeringen van hun belang bij de solidariteit van het Amerikaanse continent zouden blijk geven. In plaats daarvan heeft de ontwikkeling der Ame rikaanse politiek het met zich mede gebracht, dat de tegenstan ders uit de wereldoorlog met enorme sommen en met econo mische en andere steun van elke aard werden bedacht en dat on der druk van de bestrijding van het opdringende communisme Azië en in de laatste tijd ook Af rika bovenaan op Washingtons lijst der hulpverlening staan. De Latijns-Amerikaanse sta ten hadden het gevoel, dat men hun bereidwilligheid, met de U. S. A. samen te werken, eenvou dig voor vast aannam en dat men in Washington geloofde, hen als „arme broeders" met kleinig heden te kunnen afschepen. Daarom is de mogelijkheid, de verscherpte economische situatie in Midden-Amerika door een soort gemeenschappelijke markt te verzachten en in Zuid-Ame rika nieuwe wegen van econo mische samenwerking te, bewan- President Allessandri van Chili heeft maandag op een pers conferentie in Santiago meege deeld president Eisenhower te hebben voorgesteld dat er een speciale conferentie bijeen wordt geroepen voor ontwapening in Latijns-Amerika. Volgens Alles sandri heeft president Eisenho wer met dit idee ingestemd. De Amerikaanse president die zoals gemeld maandag in San tiago in Chili is aangekomen, voert besprekingen met zijn Chi leense ambtgenoot. Deze bespre kingen zijn maandag begonnen. Aiessandri zei voorts Eisen hower te hebben meegedeeld, dat hij de verklaringen van pre sident Kubitschek van Brazilië over de versterking van de eco nomische toestand van het Ame rikaanse vasteland steunt. Eisenhower heeft, aldus Aies sandri, maandag een uiteenzet ting gegeven van zijn ideeën over het ontwapeningsvraagstuk dat op de topconferentie tussen Oost en West zal worden besproken. delen, door een aantal met vreugde begroet. Eisenhower heeft er inmiddels zijn zegen aan gegeven en hulp beloofd. Maar wanneer hier de theorie tot succesvolle praktijk wil worden, dient er nog heel wat moeilijk en tijdrovend werk te geschieden. Weliswaar hebben op een conferentie in Montevideo, in het begin van februari' gehou den, zeven staten (Argentinië, Bolivië, Brazilië, Chili, Paraguay, Peru en Urugay) besloten ge zamenlijk een vrijhandelsgebied te vormen. Maar de uitvoering van de daarvoor nodige inwissel baarheid der valuta's zal beslist nog veel voeten in de aarde heb ben. Veel kwaad ten aanzien van de verhouding tussen Noord- en Zuid-Amerika is in het verleden ook aangericht door de oppor- tuniteitspolitiek van het State Department, dat het nodig oor deelde hoge onderscheiding en veel vriendelijke woorden te spenderen aan tirannen als Ma nuel Odria van Peru, Perez Ji menez van Venezuela en Rafaël Trujillo van de Dominicaanse Republiek. Tot op het laatste ogenblik ook steunde het Batista in Cuba met militaire trainings missies tegen Fidel Castro. Zoals Robert J. Alexander, een van de beste kenners van de so ciale ontwikkelingen in Latijns- Amerika, onlangs vertelde, heeft de Amerikaanse ambassadeur in Nicaragua in juni van het vorige jaar, toen een revolutinaire in vasie van buiten de dictatuur van Somoza bedreigde, in openbare redevoeringen het bestaande re giem bewierookt. Deze wijze van handelen is in overeenstemming met het zenden van een „good wilT'-vlootmissie naar Ciudad Trujillo, toen men zich daar be dreigd achtte door een Cubaanse invasie en het ter beschikking stellen van een groep marine officieren en andere militaire deskundigen aan de op het ogen blik in Haïti regerende dictator Francois Duvalier. In beide landen wedt Washing ton op het verkeerde paard, hoe wel moet worden opgemerkt, dat ten aanzien van Trujillos Domi nicaanse Republiek betere in zichten beginnen door te dringen. De recente gebeurtenissen daar. die tot een onderdrukking van de totnogtoe gevaarlijkste samen zwering tegen Trujillo hebben geleid en een schril licht wierpen op de situatie in deze dictatuur, schijnen een nieuw waarschu wingsschot voor de Noordameri- kaanse politiek te zijn geweest. (Slot volgt.) Het Britse liberale blad „Guar dian" schreef dinsdag dat gebrek aan vertrouwen tussen de West duitsers en hun bondgenoten in de N.A.V.O. de kern is van het tumult over het polsen van de Duitse bondsregering naar de mogelijkheid van depóts in Spanje. De crisis tengevolge van' dit polsen heeft, aldus dit blad, ons duidelijk aangetoond dat de in tegratie in de N.A.V.O. veel te langzaam wordt uitgevoerd. De socialistische „Daily Herald" schreef dat de Britse minister VEEMARKT ROTTERDAM. 1 maart. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd: 4381 stuks vee, zijnde 350 vette koeien en ossen, 972 stuks gebruiksvee, 519 vette kalveren, 176 graskal veren, 1905 nuchtere kalveren, 16 varkens, 29 lopers, 60 biggen, 76 paarden, 3 veulens, 213 scha pen of lammeren, 41 weide/zuig- lammeren, 21 bokken of geiten. De notering was als volgt: Vette koeien van 2,553,25; Vette kalveren 2,20—3,20; Slachtpaarden 1,702,35, alles per kg. Graskalveren van 280440; Nuchtere kalveren 38-—/58; Lopers ƒ6085; Biggen ƒ38— ƒ50; Schapen ƒ60ƒ115; Lam meren 65115; Melk- en kalf- koeien ƒ650875; Vaarzen 600—910; Pinken 400—560, alles per stuk. Overzicht. Vette koeien: aan voer iets kleiner, handel stil, prij zen als maandag. Vette kalve ren: aanvoer als vorige week, handel rustig, prijzen als vorige week. Graskalverenaanvoer kleiner, handel heel stil, prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren* aanvoer groter, handel kalm, prijzen iets lager. Lopers en big gen: aanvoer ais vorige week, handel heel stil, prijzen als vorige week. Slachtpaarden: aanvoer kleiner, handel stil, zelfde prij zen. Schapen en lammeren: aan voer iets groter, handel heel kalm, prijzen iets lager. Melk- en kalfkoeien: aanvoer iets groter, handel rustig, prijzen onveran derd. Vare koeien: aanvoer als vorige week, handel heel stil, prij zen als vorige week. Vaarzen en pinken: aanvoer gewoon, handel heel kalm, prijzen als vorige week. van Buitenlandse Zaken, Llöyd.' maandag in 't Lagerhuis verwe zen heeft op twee leugens van de regering van bondskanselier Adeauer. Volgens Lloyd hebben de Duitsers de Britse ambassa deur niet om advies gevraagd en heeft de ambassadeur de Duitse plannen voor bevoorra dingsbasis in Spanje niet goed gekeurd, terwijl Lloyd bovendien heeft gezegd dat volgens zijn ge gevens de N.A.V.O. zich niet in gunstige» zin over de plannen heeft uitgelaten. En ondanks dit, aldus de „Daily Herald", is Lloyd bereid Adenauer te geloven als deze Duitse regeringsleider zegt dat de Duitsers nergens kernwa pens zullen maken. Het blad wil dat de Britse regering eist dat de N.A.V.O. een einde maakt aan militaire afspraken van de Duit sers die buiten de N.A.V.O. val len. In het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over de be groting van Algemene Zaken uitten verscheidene leden kritiek op dë Troonrede. Zij menen dat uit een stilistisch en taalkundig oogpunt beschouwd, niet aan de jongste Troonrede een zodanige zorg was besteed als dit staats stuk toekomt. Zij geven een aan tal voorbeelden, onder meer van verscheidene germanismen. Zij zeggen verder dat het hun ont gaat hoe tot de „uitbouw van een beleid" kan worden overge gaan. Deze leden dringen er bij de regering op aan, aan de Troonrede, vooral ook omdat het hoofd van de staat haar pleegt uit te spreken, voortaan meer zorg te besteden. Deze leden verzoeken de re gering verder een regeling bij de wet van de vaststelling van de nationale vlag. Daarbij zou hun inziens tevens dienen te wor den bepaald, dat het aanbrengen van reclame op de Nederlandse vlag verboden is. Op de Amerikaanse raketba sis van Kaap Canaveral in Flo rida is maandag' met succes de laatste proef genomen met een gewijzigde Thorraket, die een stuwdruk van 74.250 kg ontwik kelt, hetgeen 6.750 kg meer is dan de oorspronkelijke Thorra ket. De gewijzigde raket zal die nen als eerste trap voor de Thor-Able en de Thor-Deltara- ketten. De proef van maandag ging over een afstand van 2700 km. Het wapen legde die afstand af in zuidoostelijke richting #en het kwam terecht in een doel gebied bij het eiland Antigua. De Indiase minister van Finan ciën, Desai, heeft maandag de begroting bij het parlement inge diend. Ongeveer 26 procent der uitgaven zijn bestemd voor de defensie, d.i. elf procent mesr dan vorig jaar. De verhoging van de defensie uitgaven is vooral nodig „tegen de achtergrond van de huidige bedreiging van onze grenzen", aldus de minister die nog meer gelden z'- vragen indien de om standigheden hem daartoe nopen. De „voorlopige regering van de Algerijnse republiek" heeft maandag in een korte verkla ring, in Tunis uitgegeven, ge zegd de zelfbeschikking voor Algerije te aanvaarden, de kan tonale verkiezingen en een ver deling te verwerpen en onder handelingen over zelfbeschik king te eisen. „Het gaat hier dus niet om onderhandelingen over de toe komst van Algerië. Die toe komst immers zal zijn zoals het Algerijnse volk wil dat zij zal zijn," aldus de verklaring. N.V. Fa P. J. v. (1. SANDE JONGETJE DOOR TREIN GEGREPEN Op de door knipperlichten en belsignaal beveiligde spoorweg overgang' bij de bedevaartplaats Runxputte te Heiloo is gister morgen het zevenjarig zoontje van de familie Stoop uit Heiloo, toen het per fiets op weg naar school was, door een trein ge grepen en op slag, gedood. Het ventje heeft waarschijnlijk door de laag staande zon het knip perlicht niet gezien. Naar ver luidt zou het belsignaal niet hebben gewerkt. De trein had een kwartier vertraging. Het stoffelijk over schot is naar het St. Elizabeth- ziekenhuis te Alkmaar overge bracht. DODELIJK ONGELUK In de nacht van maandag op dinsdag te 02.30 uur botste een personenauto uit Nijmegen op de Goltziusstraat te Venlo te gen een stilstaande vrachtauto. Van de 3 inzitenden in de per sonenauto werd de 20-jarige mej. A. Orth uit Nijmegen zo zwaar gewond, dat zij enige uren na aankomst in het St. Josephziekenhuis te Venlo overleed. Haar 22-jarige broer, die eveneens zwaar gewond werd, is in de loop van dinsdag ochtend aan de gevolgen be zweken. De bestuurder van de personenwagen, die de stil staande wagen niet had opge merkt, werd bij de botsing nau welijks gewond. 80.000,— SCHADE BIJ BRAND Bij een brand in de textielfa briek N.V. „Rutten" te Horst, die maandagavond door tot nu toe onbekende oorzaak ont stond en tot ver na midder nacht duurde, werd voor onge veer 80.000 gulden schade aan gericht door het vuur. Gerede produkten, grondstoffen en bo vendien enkele dure machine rieën gingen bij de brand verlo ren. Het bedrijf is gestagneerd. FEESTVIEREN VAN TANTE'S GELD Rechercheurs van de kinder politie hebben maandagavond te Rotterdam in wat een „jazz- sociëteit genoemd wordt een 16- jarige jongen aangehouden, die daar bezig was geld op te ma ken, dat hij zich enige dagen geleden van een tante had toe geëigend. Toen tante zijn ouders met een bezoek vereerde, zag de jon geman kans de deur uit te glip pen met de sleutel van tante's huis, die hij had weten te be machtigen. In de woning van zijn tante nam hij 70,weg. Thuis teruggekeerd stopte hij de sleutel weer in tante's jas zak. Daarop nam hij weer op gewekt aan de conversatie deel. Als verklaring voor zijn ge drag zei hij, dat hij zijn jarige moeder met een geschenk had willen verrassen. BRAND TN KON. INSTITUUT VOOR DE MARINE. Maandagavond is brand uitge broken in het Koninklijk Insti tuut voor de Marine in Den Hel der. De zolders benevens de voor- en de linkerzijkant zijn uitge- biand. De marine-beroepsbrand1- weer was twee minuten na het alarm ter plaatse, later bijgestaan door de gemeentebrandweer. De brand was om één uur geblust met zo weinig mogelijk water schade. De adelborsten behoeven niet naar huis te worden gezon den doch kunnen hun studie voortzetten. De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting. Het on derzoek zal worden voortgezet. SLACHTOFFER ONGEVAL OVERLEDEN In het ziekenhuis „De Lich tenberg" te Amersfoort is zon dagnacht overleden de 29-jarige L. van den Brink uit Voorthui zen, die zaterdagmiddag op de Baron van Nagellstraat te Voorthuizen met zijn scooter tegen een boom botste. Dat ge beurde toen hij door een wind vlaag met zijn scooter van de weg werd gedrukt. Hij liep een hersenschudding en een hoofd wonde op. Het slachtoffer was gehuwd en had een kind. DESERTEUR AANGEHOUDEN De riverpolitie in Rotterdam heeft dezer dagen op verzoek van de betreffende autoriteiten de 31-jarige J. F. G., geboren in Amsterdam, aangehouden, toen deze aan boord van het rege ringsschip „Waterman" was aangekomen. De man, die hof meester bij de Marine zou zijn geweest, zou in april 1950 gedes- teerd zijn uit een marine-kazer ne in Soerabaja. DRIE DODEN BIJ AUTO BOTSING TE SNEEK Gistermiddag omstreeks tien minuten voor een zijn drie per sonen om het leven gekomen, toen de personenauto waarin zij zaten op de weg tussen Sneek' en Jutrijp in frontale botsing geraakte met een vrachtauto, naderend uit de richting Sneek. De botsing ont stond vermoedelijk doordat de bestuurder van de personenauto onwel werd. Drie van de vier inzittenden uit deze auto kwamen om het leven. Het zijn M. Band uit Oudedijk, P. Hidjus uit Middele en J. Ruiter uit Wijde Wormer. De heer J. K. uit Wormer werd zeer ernstig gewond naar het ziekenhuis in Sneek gebracht. De vier mannen waren van Noord-Holland naar Friesland gereisd om stieren te kopen ten behoeve van kunstmatige inseminatie-doeleinden. De bestuurder van de vracht auto, de heer Z. bleef vrijwel ongedeerd. Tengevolge van de grote ravage, die de weg ver sperde, moest het verkeer ge ruime tijd worden omgelegd. ONGELUK MET DODELIJKE AFLOOP Op de rijksweg tussen Castri- cum en Oegstgeest is gistermor gen de 30-jarige bestuurder van een motor met zijspan, de heer J. B. uit Den Haag, op een uit de richting Alkmaar ko mende vrachtauto' ingereden. Hierbij werd de echtgenote van de heer B. die met haar drie jarig dochtertje in het zijspan zat op slag gedood. De heer B. en zijn dochtertje werden mee ernstige verwondingen in een ziekenhuis te Beverwijk opge nomen. De bestuurder van de vrachtauto liep een shock op. CARNAVALSOPTOCHT IN OETELDONK Naar schatting een kleine honderdduizend toeschouwers zijn maandagmiddag komen kijken naar de Oeteldonkse carnavalsoptocht. De optocht was wat korter den andere ja ren. Er waren weinig wagens of groepen gebaseerd op politieke gebeurtenissen of andere con crete evenementen. De wagen met een draaiende caroussel en twee enorme schommelende paarden van „De Tierelantij nen" en de „Diepzeegroep" van de hofkapel „De Kikvorsen" behaalden in hun afdeling de eerste prijs die hun door prins „Amadeiro" werd uitgereikt. De drukte in de stad was de eerste uren na de optocht enorm en de gehele avond, die dit jaar vcor het eerst tot twee uur mocht duren, was er in de za ken een gaan en komen van tienduizenden feestgangers, ter wijl onder invloed van het zachte weer ook op straat tot diep in de nacht uitbundig car naval is gevierd. DONDERDAG 3 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 7.40 Dag opening; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 9.00 Gym v. d. vrouw; 9.10 De Groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Morgenwijding; WOENSDAG 2 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Keizerwals". DONDERDAG 3 MAART. TERNEUZEN: Café „Du Com merce" 2 uur: Openbare ver koping van een huis en erf aan de Havenstraat 3; en een huis met erf aan de Klaassen- straat 8. - De geschiedenis van het redersgeslacht Van der Decken 48) Om tien lichtte de Nadruk verboden. uur in de „Ofir" het avond anker. Langzaam voer het schip over het donkere water van de ha ven. Op het commandodek ston den Lucienne en Eduaró zwij gend naast elkaar, turend naar de duizende lichtjes van de steeds kleiner wordende stad. ,.Ik geloof, dat het tijd wordt om naar beneden te gaan, Lu cienne", zei Edouard. „Ze zijn beneden bezig, om de patrijs poorten en de dekluiken te slui ten, want het schijnt buiten gaats nogal rumoerig te zijn... Ja, ja, die westmoeson, die weet wat Hij gaf haar een vertrouwe lijk kneepje in haar linkerhand, die naast hem op de railing rustte en zag vol bewondering naar het aardige jurkje dat zij droeg. Een sierlijke halsketting, een fraai gouden armbandhor loge, elegante en tegelijk spor tieve schoentjes, hadden van haar een jonge vrouw gemaakt, waarnaar vele manneogen thans geboeid keken. „Had je ooit kunnen denken, Lucienne, dat jij nog eens heel ver weg van je geliefde Parijs en je geliefde circus, aan boord van een geheimzinnig vaartuig de haven van Colombo zou uit varen, een onbekende bestem ming tegemoet?" „Het is alles een wonderlijk", antwoordde ze zacht. „Het lijkt een droom". „Dromen zijn bedrog", merk te Edouard opIk had ook nooit kunnen denken, dat ik hier zou staan naast de konin gin van het circus Medrano. Ik hoop alleen dat, wanneer jij weer eens terug mocht zijn in Parijs... en je triomfen viert... dat je mij dan nog zult willen herkennen, indien je mij ooit tussen het publiek mocht zien zitten". Lucienne keek hem van ter zijde aan. „Dacht je, dat ik mijn reismakker van de „Ofir" zó gauw zou kunnen vergeten, Edouard?" Verrast keek de jonge man op. „Meen je dat werkelijk, Lu cienne?" „Ja", zei ze, bijna fluisterend. „Ik meen het werkelijk, mon cher garson". „LucienneDe hand van Edouard omvatte de hare. Toen boog hij zich over die soepele en toch zo gespierde vrouwen hand en drukte er een vurige kus op. „Merci, ma petite", sprak hij ontroerd. „Wij zullen naar beneden mosten gaan, Edouard", sprak ze zacht. „Er komt hoe langer hoe meer beweging in het wa ter". Instinctmatig gaf ze hem een arm die hij stevig .te gen zich aandrukte. Haastig klonken hun voetstappen over het reeds zacht schommelende dek. De omtrekken van het loodsstation werden zichtbaar, de havenuitgang verwijdde zich. Daarbuiten donderde de bran ding. Ze daalden de stalen ladder af naar de brug, waarna een matroos het luik onmiddellijk sloot. Nog drie etmalen bleef het zeer onstuimig weer, maar op de morgen van de vierde dag na het vertrek uit Colombo, kwam hst schip in rustiger vaarwa ter, tot grote opluchting van de beide jongelui. Ze besloten sa men de frisse lucht op te zoe ken en begaven zich naar het commandodek, waar hun gast heer naast de roerganger stond en deze enkele aanwijzingen gaf. Met verwonderde ogen keken ze naar een onbekende kust, die op een mijl afstand voor hen oprees uit de oceaan als een hoge groene muur. Kapitein Van der Decken draaide zich om en kwam op hen toe. „Goede morgen, jonge vrien den". Zijn stem klonk bijzon der opgewekt en zijn ogen straalden met een bijzondere glans. En ondanks de grote lit tekens, die zijn gezicht ontsier den, vond Lucienne Delarne hem toch een man, van wie ze zou kunnen houden. De gezagvoerder sloeg zijn beide armen om hun schouders en liep met hen naar het ge deelte van het commandodek, dat gekeerd was naar de wal- zijde. Toen wees hij met een uitgestrekte rechterhand naar het land voor Jnen. „Daar ligt het doel van onze reis", zei hij. „Over een uur gaan we aan land". „Waar zijn we nu, kapitein?" Gespannen keek Edouard hem aan. „Precies op de Equator, Edou ardDie berg daarginds, dat is de 2900 meter hoge berg Ophir, ook wel de Boekit Ge- dang genaamd. Het is ons punt van vertrek naar „Het gebied der 1300 goudmijnen", waar mijn goudberg ligt. Wij bevin den ons thans voor de westkust van het grote eiland Sumatra, het op een na grootste eiland van de Indische Archipel". HOOFDSTUK XII Na twee vermoeiende dagrei zen op kleine, doch sterke berg- paardjes door een met dichte wouden begroeid bergland be reikte de karavaan tenslotte een brede stroom, waar halt ge- houlen werd. Kapitein Van der Decken en zijn beide jonge gasten werden vergezeld door drie matrozen van de „Ofir", benevens een tweetal inlandse gidsen, met wie de gezagvoerder zich onder hield in de Maleise taal. (Wordt vervolgd.) 10.00 Gr.; 10.50 V. d. kleuters; 11.00 Praatje; 11.15 Kamerork.; 12.00 Orgel en trombone; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Kamermuz.; 12.50 Lezing; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Lichte muz.; 13.55 Beurs- ber.; 14.00 Blokfluit, sopr. en klavecimbel; 14.30 V. d. vrouw; 14.45 Gram.; 15.00 Hoorsp.; 15.45 Lichte muz.16.00 Van vier tot vijf; 17.00 Gram.; 17.15 Voor de jeugd; 17.45 Pianospel; 18.00 Nws; 18.15 Lichte muz.; 18.30 V. d. jeugd; 18.45 Sportpraatje; 18.55 Gesproken brief; 19.00 V. d. kleuters; 19.05 Ga er eens even voor zitten; 20.00 Nws; 20.05 Strijkkwintet; 20.45 Log boek 1949; 21.30 Muzikale le zing; 22.00 Dansmuziek; 22.30 Nws en beursber. v. New York 22.40 Act.; 22.55 Sportact.; 23.05 Nieuwe gram.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7,00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 V. d. jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 V. d. huisvr.; 10.00 Gr.; 10.30 Morgendienst; 11.00 V. d. zieken; 11.45 Gewijde mu ziek; 12.00 Middagklok; 12.03 Lichte muz.; 12 25 V. d. boeren; 12.35 Land- en tuinb. meded.; 12.38 Gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Praatje; 13.20 Lichte muz.; 14.00 Ork. conc.; 14.30 Hoorsp.; 15.05 Pianotrio; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.20 Viool en piano; 17.00 V. d. jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Instr. kwint.; 13.15 Sport- rubriek18.30 Aceordeonspel 18.50 Lezing; 19.00 Nws en weer- ber.; 19.10 Praatje; 19.15 Vocaal ens.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Pol. lezing; 20.00 Gevar. progr. 22.15 Perodiekenparade22.25 Gram.; 22.30 Nws; 22.40 Zaal- sportuitsl.; 22.45 Avondoverden king; 23.00 Orgelconc.; 23.30 Gr., 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gr.; 12.52 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koersen; 16.06 Franse les; 16.21 Kamermuz.16.45 Viool, cello en piano; 17.00 Nws; 17.15 V. d. kind.; 18.15 Gram.; 18.20 V. d. sold.; 18.50 Sportkroniek; 19.00 Nws; 19.40 Dansmuziek; 19.50 Praatje; 20.00 Operette; 22.00 Nws; 22.15 Radio-Universiteit; 22.55—23.00 Nws. Televisieprogramma's NED. T.V.20.00 Journaal en weeroverzicht20.20 Televizier; 20.30 Documentaire film; 21.00- 22.30 Oscar, blijspel. VL. BELG. T.V.19.00 V. d. jeugd; 19.30 Nws; 20.00 Weten schappelijk progr.; 20.30 Film; 20.45 Filmrep.; 21.00 Idem; 22.20 Nws en journ.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5