GOEDE MORGEN UIT DE PROVINCIE RADIO TAZELAAR Binnenlands nieuws BEU NO VITA Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW! Dinsda* 1 maart I960. Dinsdag 1 ma TERNEUZEN AARDENBURG CADZAND KORTGENE. Kanaal 10 afstemt op: Kanaal 7 8.20 uur. „Het getij aan handen". Film over Delta-plan met flitsen OTHENE. NIEUWVLIET. SLUISKIL Uw Knopen - Gespen Ceintuurs SAS VAN GENT. ZUIDZANDE De Kleinzoon van ,De Vliegende Hollander door H. VAN SEELAND AGENDA DE WINTER 1959-'60. PHILIPS E HOC UNILEVEï De „Financia het Neder .Mutatie Rijksbelastingdienst. De heer J. C. R. M. Sweens, adj. inspecteur i.a.d. van 's Rijks belastingen, werkzaam ter in spectie der invoerrechten en ac cijnzen alhier, is m.i.v. heden overgeplaatst naar Breda. Heropening Wasserij en .Stomerj) ,,De Zon" De feestelijke heropening van de wasserij en stomerij „De Zon" in de Vlooswijkstraat had zater dagnamiddag plaats. Deze offi ciële opening werd verricht door mevr. Geysen, echtgenote van de directeur van het hoofdbedrijf te Goes. De bedrijfsleider uit Goes, de heer J. Schuringa, verheugde zich er over dat het Terneuzense nevenbedrijf een zodanige vlucht heeft genomen, dat tot uitbrei ding en modernisering moest worden besloten. Hij schreef dit hoofdzakelijk toe aan de aktivi- tett van zijn Terneuzense collega, de heer J- Fokko, en diens per soneel. In twaalf jaar is de om zet verviervoudigd, aldus spre ker. Deze Terneuzense wasserij en stomerij is door de aangebrachte veranderingen een frisse, moder ne zaak geworden. Er is nu een aparte ingang voor de klanten en de geheel nieuwe automati sche strijk- en persplank, met de daarbij behorende apparatuur, staat geheel afgezonderd van de winkel. Gedurende de receptie, die za terdag werd gehouden, kwamen heel veel belangstellenden een bezoek aan de zaak brengen en talrijke fraaie bloemstukken wer den binnengebracht. Ook het publiek mocht in de feestvreugde van deze mijlpaal in de geschiedenis van dit bedrijf delen. Aan de kinderen wer den ballonnetjes uitgereikt en voor de klanten was een attrac tie listig in de kwitantiebonnen verborgen. Een klant uit Zaamslag was de gelukkige een mooie prijs te win nen. Zij mag voor een bedrag van 50 aan goederen laten stomen. Dat een zaak niet altijd in het centrum moet liggen om vele klanten te trekken, heeft het per soneel van „De Zon" weer eens bewezen. Melkcont rölevor. „Zaamslag en Omstreken" Vrijdag j.l. werd onder leiding van de algemeen voorzitter, de heer .1. Tollenaar, in hotel „Des Pays-Bas" de algemene vergade ring gehouden van de Melkcon- trölever. „Zaamslag en Omstre ken." De opkomst was ditmaal be langrijk minder dan vorige jaren, hetgeen waarschijnlijk tc wijten is aan de heersende griep, tot wier slachtoffers ook de secreta ris, de lieer C. A. Dees, en de penningmeester, de heer L. Huijs- sen, behoren. Mededeling werd gedaan, dat de financiële commissie de reke ning en verantwoording van de penningmeester in de heste orde had bevonden. Deze sloot met een mooi batig saldo. Tijdens de ziekte van de secreta ris en de penningmeester neemt de algemene plaatsvervanger, de waar. waarvoor hem de dank der vereniging werd betuigd. Bij cie periodieke bestuursverkie zing werd hel aftredend lid, do heer W. L. den Hamer, bij accla matie herbenoemd, terwijl in de vacaturen, ontstaan door het be danken van de voorzit (er en de penningmeester, werd voorzien door de respectievelijke benoe ming van de heren K. G. Tolle naar te Hoek en J. Goossen te Axel, die beiden hun benoeming aannamen. Door de algemene plaatsver vanger, de heer W. L. den Hamer, werden de scheidende voorzitter en penningmeester grote dank gebracht voor het vele werk, dat zij gedurende ongeveer 20 jaar in het belang der vereniging had den verricht. Aan beide heren werd namens de leden een ge schenk aangeboden, evenals aan de controleur der vereniging, de heer L. Scheele, die ongeveer 15 jaar tot genoegen van de leden zijn arbeid verricht. Alle overige punten der agen da werden zonder enige bespre king goedgekeurd. Door de hoofdcontroleur, de heer Stroo, werd over de gang van zaken gedurende het boekjaar 1959 een uitvoerige toelichting gegeven. In het bijzonder werd door hem gewezen op de grote waarde van het onderzoek op eiwit-gehalte. Tenslotte werd aan de aanwe zigen uitgereikt de lijst van de 30 beste melkkoeien. Uit deze ltjst blijkl. dat de controle vereni ging „Zaamslag en Omstreken" geenszins een slecht figuur slaat on een vooraanstaande plaats in neemt. Na afloop der vergadering ver enigden de aanwezigen zich aan een gezamenlijke koffietafel. Jaarvergadering Vrouwen bond N. V. V. Tn de bovenzaal van „La Belle Vue" kwam de afrl. Terneuzen van de Vrouwenbond voor haar 3c jaarlijkse algemene vergade ring bijeen. Ofschoon veel leden wegens griep verstek moesten laten gaan. waren er toch nog een tachtigtal aanwezig benevens vele gasten, w.o. vertegenwoor digers uit de vakbeweging en een deputatie van de zuster- afdeling van Sluiskil. Bericht van verhindering was ontvangen van de landelijk voorzitster, mevr. N. v. KranenburgKleijn en dis trictsbestuurder de heer C. Hoek. In haar openingswoord ging de voorzitster in kort bestek na wat in het afgelopen jaar voor de afdeling van belang was geweest en welke mogelijkheden het nieu we ja:/- te bieden heeft. De stij ging van het ledental betekent o.a. meer verantwoordelijkheid, aandacht en vindingrijkheid, doch wanneer het bestuur goed op elkaar is afgestemd kan men het nieuwe jaar met vertrouwen tegemoet zien. Het ontwikkelingswerk een der belangrijkste bindingsele menten zal in de komende pe riode op intensieve wijze worden aangepakt. Tenslotte dankte zij zowel de leden als haar mede bestuursters voor de goede sa menwerking. Uit het lijvige jaarverslag van de secretaresse noteren wij dat het ledental met 40 was geste gen. Veel nadruk werd gelegd op huishoudelijke voorlichtingsbij eenkomsten doch ook het ont wikkelingswerk van de vakbe weging had in ruimte mate de aandacht. Op kadervergaderin gen zowel als op vergaderingen van de bestuurdersbond was het bestuur steeds vertegenwoordigd. Van de geboden gelegenheid een bestuursterscursus te volgen werd gebruik gemaakt. Op St. Nicolaasavond werd aan 30 al leenstaande vrouwen een pakje bezorgd. Deze vrouwen behoor den niet uitsluitend tot de eigen kring. Met Kerstmis kregen de leden-weduwen een verrassing thuisbezorgd. Dit jaarverslag, evenals het financiële werd onder applaus goedgekeurd. Bij de bespreking van het be stuursbeleid sprak de voorzitter van de Terneuzense bestuurders- bond, de heer J. Hamelink, zijn grote erkentelijkheid uit voor de hulp welke de afdeling in diver se aangelegenheden steeds ver leent. Hij roemde wij wijze waar op de jaarlijkse ontspannings middag voor bejaarde leden ver zorgd wordt en zeide trots te zijn op de Vrouwenbond. Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat de goe de samenwerking nog vele jaren bestendigd zou mogen blijven. De heer Jac. Stoffels die na mens de A. B. C. sprak, noemde de afdeling een belangrijke fac tor in het ledenbehoud. Hij ver zocht de vrouwen het vergader- bezoek van hun mannen aan de vakbondsafdelingen te willen sti muleren. Ook de heer A. Harpc (Mer- curius) sprak in dezelfde geest, terwijl de heer C. Bijl (N. B. V.). in warme bewoordingen getuigde van de grote sympathie voor de afdeling. Ook door enige leden werd lof betuigd voor het door het be stuur verrichte werk. De voorzitster dankte de spreeksters en sprekers voor hun sympathie-betuigingen die zij een steun noemde op de ingesla gen weg voort te gaan. Bij de bestuursverkiezing wer den de voorzitster en mevr. M. Sol v. d. Broek herkozen. Mevr. J. Dooms—Scheele werd gekozen als secretaresse, mevr. J. van Rumstevan Tatenhove als pen- ningmeesteresse, de dames C. v. de Wegc Riemens en L. Hof manDrabbe als leden. In de kascontrölecommissie nam zit ting mevr. S. de Kok- Minnik. De dames J. de ZeeuwPau- lusse en S. Dieleman die zich niet meer herkiesbaar stelden werden door de voorzitster in hartelijke bewoordingen dank ge bracht voor alles wat zij in het belang der afdeling hadden ver richt. Zij ontvingen ieder een ge schenk. Na een ontspanningsprogram- ma dat op de pauze volgde, werd de vergadering besloten met het gezamenlijk zingen van „Broe ders verheft U ter vrijheid". Toneeluitvoering. In de Aardenburgse sociëteit bracht de toneelgroep „Mas kers" uit Enschedé het prach tige toneelspel: „Van een ander ras". De avond was georganiseerd door het departement Sluis- Aardenburg van de maatschap pij tot Nut van het Algemeen. Op voortreffelijke wijze zijn de spelers erin geslaagd om het publiek op ontroerende wijze te confronteren met het thans zo actuele rassen-vraagstuk. Ds. L. W. Blom, voorzitter van het departement bracht dank voor het gebodene. Feestavond volksonderwijs. In hotel „Du Commerce" vond de jaarlijkse feestavond plaats van de afdeling voor Volkson derwijs. De heer I. van Nieuwenhuizen sprak een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, waaronder burgemeester J. Leenhouts en zijn echtgenote en de heer P. Vermeulen, kring- voorzitter van Volksonderwijs in West Zeeuws-Vlaanderen. De avond werd verder voor treffelijk verzorgd door de to neelgroep van de Ned. Onder wijzers Vereniging. Deze bracht het geestige blijspel„Blijf zit ten waar je zit", door Aug. van Zuylen. Aan het eind bracht o.m. de heer P. Vermeulen dank aan de toneelgroep die in verschillende plaatsen in West Zeeuws-Vlaan deren dit stuk voor het voet licht brengt. Financiële lasten van Kortgene. In de gistermiddag gehouden raadsvergadering van Kortgene heeft burgemeester A. A. Schuit zijn bezorgdheid uitgesproken U kunl ook een goede avond hebben als U een demonstratie TELEVISIE-APPARAAT van NOOROSTRAAT 21 TERNEUZEN Vlaams-Brussel 8.25 uur. De geboorte van een Televisietoestel. over watersnood 1953. Goes (Nederland) 8.45 uur. Hoofdfilm „Hel masker van de Farao" (14 jaar). ERKEND PHILIPS EN GRUNDIG DEALER over de financiële gevolgen die voor zijn gemeente zullen voort vloeien uit de aanpassingswer- ken in het kader van de Delta werken. Wanneer straks het drie-eilandenplan zal zijn ver wezenlijkt zal Kortgene voor het feit gesteld worden dat er een nieuwe haven aangelegd moet worden, dat er een rioolzuive- ringsinstailatie moet komen en dat de gemeente haar deel moet betalen in de weg van Kortgene naar de dam te Kats. In totaal zullen deze werken gemeentelijke investeringen vragen van onge veer 750.000,Dit is voor een kleine plattelandsgemeente als Kortgene niet te betalen, aldus burgemeester Schuit. Hij zei onder meer, dat de kos ten, die de gemeente Kortgene aan de haven moet betalen, circa 250.000,— zullen bedragen ter wijl er aan jaarlijkse inkomsten circa 8000,— tegenover staan. Hij noemde het percentage van 60 "c, dat het rijk in totaal voor zijn rekening wil nemen, onbil lijk. Feest avond v.v. Driewegen. Zaterdagavond hield de voel- balvereniging „Driewegen" haar jaarlijkse feestavond in het ver enigingsgebouw te Othene. Nadat de voorzitter van het jeugdcabaret „De Hoepel" de aanwezigen had verwelkomd, werd met het afwerken van het cabai et programma aangevangen. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden met vele mooie en nuttige prijzen. Na de pauze zetle „De Hoepel'1 haar programma voort. Elk nummer werd met een welver diend applaus beloond, en (oen voor het laatst het doek gesloten werd, hield het applaus minuten lang aan. De heer De Vos was zeker al lcr tolk, toen hij het jeugdcabaret hartelijk dank betuigde voor de door haar verzorgde mooie feestavond. Ouderavond Openbare lagere school Vrijdag werd in de „Stadsher berg" een feestelijke ouderavond gegeven door de oudercommissie van de openbare lagere school, waarvoor een grote belangstel ling bestond. De voorzitter van de oudercom- missie, de heer P. Riemens, sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over de grote be langstelling van de zijde der ouders en begroette in het bij zonder burgemeester Everaars en diens echtgenote, benevens de beide wethouders. Onder leiding van de onderwij zeres mej. J. Rijckborst werd in het eerste gedeelte van de avond door de leerlingen van de drie laagste klassen zang en reidans- jes uitgevoerd, terwijl na de pau ze onder leiding van het hoofd der school, de heer Rijckborst, door de leerlingen van de drie hoogste klassen een vijftal to neelstukjes werden opgevoerd. De voorzitter van de ouder commissie, de heer P. Riemens, sloot deze avond met een harte lijk woord van dank aait het on derwijzend personeel voor het vele werk dat aan zo'n avond voorafgaat en de kinderen voor hun goede spel. Burgemeester Everaars sprak nog een woord van lof over de openbare lagere school van Nieuwvliet wegens het hoge peil waarop deze school staat aange schreven, hetgeen vooral te dan ken is aan de leerkrachten en de medewerking van de oudercom missie, zodat hij dan ook deze school een ware modelschool kon noemen met alle dank aan de hoofdonderwijzer en de onderwij zeres van deze tweemansschool. Prins Carnaval en gevolg l>Ü de Sasse patiënten in liet Klizabeths-ziekenhuis. IIoc raar hei ook moge klin ken, tdssen alle dwaze zotheid van vier volle dagen Sassa car- navalsleut, werd halverwege deze vrolijkheid enkele uren onder broken voor bezinnende ernst van medeleven. Het was gistermiddag om streeks half drie, dat zijn hoog heid prins Karei de Groote, op wiens gezicht reeds duidelijk de eerste sporen van zijn beroeps vermoeidheid te zien waren, zich, bpgeleid door zijn charmante ge malin, die met haar toilet, waar op het carnavalslied 1960 rijkelijk was geborduurd, een levend stuk je Sasse dwaasheid vertegen woordigde. gezamenlijk op be zoek togen bij alle in met Eliza- beth-ziekenhuis vertoevende pa tiënten uit Zeeuws-Vlaanderens eerste en enige carnavalsstad. Beide hoogheden werden ver gezeld dooi- hun doorluchtige raadsleden en de boerenermenie. Onder wild geraas kwam de prin senwagen de parkeerplaats op rijden met in haar spoor de nog slechtere locomotief, zoals deze met groot opschrift van zich zelf getuigde. (Advertentie) Speciaalzaak Na in de hal begroet te zijn door drie Sasse patiënten, die zich voor deze gelegenheid, ach ter het masker der zotheid had den gestoken, was het de direc trice, de eerw. zuster Janette, die het illustre gezelschap naai de diverse afdelingen begeleidde. Met vriendelijke belangstelling informeerde de prins en zijn ge malin telkenmale naar de om standigheden van hun ingezete nen en was op de ene zaal de lach en luim niet van de lucht, de prins kwam ook aan bed den te staan, waar het gemoed vol raakte en men diep onder de indruk kwam van het bezoek. E11 het was hier, dat prins Karei niet eerder vei trok, alvorens zijn mentale injectie met enkele' juiste bewoordingen en een paar Sasse kwinkslagen, te hebben gegeven. De Sasse patiënten kregen, namens alle achterblijvers uit het vestingstadje uit handen van de prins een overheerlijke fruit schaal aangeboden, die behalve het weldadig genot ervan tevens de garantie schonk, dat zij zich ook in deze dagen niet vergeten gevoelen. Aan een verzoek van een oud Sas heertje kon de prins echter niet voldoen, want op de vraag of zijn hoogheid soms „'11 neutje" had meegebracht, moest hij ont kennend antwoorden. Groot was de vreugde op de kraamafdeling, toen prins Karei een overgelukkige moeder met de geboorte van een Sasse carna valstelg geluk kwam wensen. Na het bezoek aan de patiën ten beëindigd te hebben, toog men naar de keukenhal waar de verse koffie met grote partijen oliebollen gereéd stonden, waar op het zottenspul direct in de aanval was. Een daar gestatio neerde band zorgde voor de mu zikale omlijsting en met het technisch en verplegend perso neel werd in de allervroüjkste stemming tot een polenaise ge nodigd. De pret duurde voort tol de cheLprotocol zijn hoogheid om half vier verwittigde, dat het „ten hoogste tijd" was geworden. Op hartelijke wijze betuigde de prins namens allen aan de eer waarde zusters zijn dank voor de gastvrijheid en de meer dan over dadig aangeboden tractaties. Onder escorte van de rijkspo litie Sas van Gent verliet men onder luid gezang de parkeer ruimte en zwenkte het spul via de Bovenweg richting Sas, waai de trots van deze gemeenle, „de oudjes', met ongeduld stonden te wachten op het jolijtbrengend stadsbestuur van zijn hoogheid prins Karei de Grote. Het feest duurt voort! Vol ongeduld wachtten zeer ve len gisternamiddag aan de kom der gemeente op de terugkomst SMOKKELAUTO TEGEN BOOM TE PLETTER GEVLOGEN Mandagmorgen omstreeks 7 uur is een grote vrachtauto op de Rijksweg van Etlen naar St. Willibrord geslipt, en na een boom geschampt Ic hebben tegen oen tweede boom te plet ter gevlogen. De chauffeur en een inzittende bleken wonder boven wonder ongedeerd te zijn. De activiteiten die zij na hot ongeluk ontwikkelden onthulden al spoedig de ware aard van de vrachtauto en zijn inhoud: 2000 kg voor smokkel bestemde boter. In minder dan geen tijd hadden de mannen dc nummerborden van de wagen gehaald, alle even tuele kentekens verwijderd en ook nog de omwonende geatten deerd op de aanwezigheid van „heel veel goede boter die U allemaal mag hebben". Toen verdwenen beiden in een taxi. De drie kwartier na het onge val ^gearriveerde politie en douane kregen toch alle boter in handen. Zelfs een dertigtal pak ken botèr, die reeds uit de auto was genomen werd weer terug geven. De smokkelauto was in zijn soort een zeer goed geoutil leerde wagen, en had onder an dere dubbele wanden. De politie verklaarde nog nooit zo'n perfect van de Carnavalprins, die mot zijn gemalin en groot gevolg, een bezoek aan het St Elisabethzie- kenhuis brachtten. Toen het hoge gezelschap met de voorhistorische locomotief weer aan de einder verscheen, steeg er een algemene zucht van verlichting op, blij dat Prins Ka- rel de Grote spoedig weer in hun midden zou zijn en onder luide bijvalsbetuigingen werd direct doorgereden naar hotel „De la Bourse", waar de bejaarden van Sas verenigd waren om nog eens rond te zwieren als in dagen van voorheen, zij het dan met wat strammere ledematen, doch met niet minder enthousiasme. Ook de Prins en zijn gevolg de den naar hartelust mee aan deze feestvreugde, terwijl de dames comitéleden de gasten onthaal den op versnaperingen e.d. Tegen de avonduren begon in Sas de echte earnavalsleut. Hos send en joelend trok men door de gemeente e'n om honderden ge- maskerden in de straten, cafés, en dansgelegenheden aan te tref fen, behoefde men niet lang om zich heen te k'.jken. Hier luidt zeer zeker het devies: „Zorg dat je er bij komt", want als men er niet hij is. dan ontgaat men vepl plezier. Ook diverse niet-Sasse- naars kennen reeds jarenlang de earnavalsleut, want van heinde en verre komt men 's avonds naar het gezellige Sas van Gent. de enige plaats in Zeeland waar in het openbaar carnaval wordt gevierd. Uitvoering Rederijkerskamer. De Rederijkerskamer „Al doende leert men", heeft zater dag in de zaal van hotel „De Zwaan" een opvoering gegeven van het toneelspel „Nacht en morgen". Dit dramatische toneelspel werd door de speelsters en spe lers zeer goed vertolkt en de vele aanwezigen waanden zich da.n ook werkelijk getuige van hetgeen werd opgevoerd. Het bal, dat als vaa ouds als sluitstuk van de avond diende, was druk bezocht en verliep in de beste stemming. Kollekte. De in Zuidzande gehouden buscollecte voor Tuindorp-Oost- zaan, heeft ƒ200,11 opgebracht. 55 55" De geschiedenis van het redersgeslacht Van der Decken 47) Nadruk verboden. Voor het eerst in haar leven overviel Lucienne een gevoel van duizeligheid. Ze had op dit moment wel duizend mijl ver weg willen zitten, weg van deze rustige man met zijn vriende lijke, doch doordringende blik, een blik, die blijkbaar door de werkelijkheid der feiten heen keek. De zenuwen werden haar thans de baas en opeens ver borg zij haar gezicht in haar arm en begon krampachtig te snikken. Toen voelde ze, hoe een hand zacht op haar schouder werd gelegd en kalmerend klonk de stem van de gezagvoerder: „Vertel mij alles, Lucienne... AllesEn wees er verze kerd van, dat ik je helpen zal... Wil in ons, hier aan boord, slechts vrienden zien!" Toen Lucienne Delarne was uitgesproken, pinkte ze snel een traan weg en bleef beschaamd voor zich zitten kijken Haar ogen zagen de zee daarbuiten, die eeuwig bewegende oneindig heid waarvan het sonore geruis in haar oren klonk, als dat van een grote Tritonschelp. In het dagverblijf hing een beklemmende stilte, die door de gezagvoerder het eerst werd verbroken. „Ik ben blij, dat je mij eer lijk alles hebt opgebiecht, Lu cienne," begon cie kapitein na enkele ogenblikken. Toen stond hij op en begon door het ver trek te lopen, de handen op zijn rug. de ogen op het dikke tapijt gevestigd dat zijn voetstappen dempte. „Ik was wel enigs zins voorbereid op verrassin gen," vervolgde hij met een glimlach, „want wij hebben een codebericht opgevangen van het ministerie van Marine, dat bestemd was voor de schepen van de Franse vloot. Het was uit dat bericht, dat wij begre pen, dat men ons zocht Maar, het zal mijnheer Albert Creumont evenmin gelukken, om ons te pakken te krijgen, als om jou en een tweede passagier hier van boord te halen.... Er is hier namelijk nóg een logé in ons gezelschap. Hij is jong en veelbelovend mijningenieur! In dien ik hem ertoe kan bewegen, om in mijn dienst te treden, dan zal hij een goede toekomst tege moet gaan.... Ik zal hem eens laten komen, dan kunnen jullie kennis maken met elkaar. Wie weet. wat voor aangenaam ge zelschap jij voor het verdere van de reis aan hem zou kun nen hebben." In de ogen van de gezagvoer der tintelde een ondeugend lachje toen hij zag, hoe de knappe Frangaise onwillekeurig begon te blozen. Bij zijn oproepapparaat bleef de kapitein ataan en drukte op het rode knopje, dat hem met de machinekamer verbond. Lu cienne schrok, toen het harde Duitse accent van Friedlander plotseling het dagverblijf in- schalde. „Hier gezagvoerderIs in- Friedl&nder." „Hier gezagoverdsrIs in genieur Vernier bij jullie?" „Jawohl, Herr Kapitan." „Zit hij erg onder de smeer olie?" „Zijn overall is niet bepaald vlekvrij, Herr Kapitan." „Zeg hem dat hij bij me moet komen. Er is damesvisite, dus hij moet zich eerst behoorlijk gaan kleden. Zeg hem, dat hij een beetje moet opschieten. Friedlander „Zum Befehl, Herr Kapitan!" Zowel Lucienne, als Edouard zetten grote ogen op toen zij een kwartier later in het kapi- teinsverblijf tegenover elkaar stonden. Zowel de bewondering in de ogen van Edouard, als de verrassing in die van Lucienne bewezen de gezagvoerder van de „Ofir", dat het gedwongen ver dere verblijf aan boord van zijn schip, voor de beide jongelui beslist geen corvee zou worden. De drie dagen die volgden, kenmerkten zich door ruw weer en zware zeegang, hetgeen eén lelijke streep door de reke ning van Lucienne en Edouard was, om de kennismaking op een aangename wijze voort te zetten. Maar gelukkig, toen de haven van Colombo in zicht kwam, vertoonden zij zich samen op het commandodek. Twee uur later, toen de „Ofir" in de haven was aangekomen en voor anker was gegaan, stonden ze, tezamen met de kapitein, in een vrolijk gesprek het bonte gewoel op het druk bevaren water gade te slaan. Een paar grote mailboten, een van de Rotterdamsche Lloyd en een van de Maatschappij Ne derland lagen eveneens voor anker en tientallen passagiers hingen over de railing en zwaaiden vrolijk naar de drie op het dek van het vreemd ge vormde vaartuig. Dozijnen mo torbootjes voeren bedrijvig tus sen de zeekastelen en de wal, beladen met Europese reizigers die gingen passagieren geduren de de uren, die de uit- of thuis varende schepen in de haven lagen. „Ik stel voor, om eveneens de stad in te gaan, jongelui," sprak kapitein Van der Decken. „Het wil mij voorkomen, dat Lucienne wel het een en ander zou willen kopen, want ze is nu niet bepaald met veel bagage bij ons aan boord gestapt. Het zelfde geldt trouwens voor Edouard!" Beiden keken verrast, maar dadelijk daarop zei Edouard „Ik heb geen geld bij mij, kapi tein, om een behoorlijke garde robe te betalen. U weet. hoe ik aan boord gekomen ben als drenkeling." De gezagvoerder maakte een afwerend gebaar. „Over geld wordt hier niet gespruken. Lu cienne en jij zijn mijn gasten, zelfs waar het kleren betreft. Wij gaan met ons drieën inko pen doenik betaal de re kening.... en daarmee basta!" (Wordt vervolgd.) voor smokkel-doeleinden uitge ruste wagen te hebben gezien. In de omgeving van Ettcn is de chauffeur van dc vrachiauto, aangehouden. Het is dc Volen- dammor N. P., van beroep chauf feur. N. P. is geen bekende van de douane. In tegenstelling iot hierboven gemeld werd is niet alle boter in handen van de douane geval len. Men schat dat ri in de vrachtauto ongeveer 2000 kilo boter zat. Op ongeveer 700 kilo kon beslag worden gëlegd. De test is meegenomen door men sen in de buurt en door passeren de lorenzen. JOYRIDERS UIT DE BOCHT Twee scholieren, R. S. en A. S. respectievelijk 18 en 16 jaar uit Zeist, zijn gistermorgen omstreeks vier uur met een ge stolen auto uit de zgn. Engelen bocht gevlogen bij de kruising van rijksweg 12 en 25 (Utrecht/ Arnhem - Utrecht/Den Bosch). De auto, die een waarde had van 10.000 en afkomstig was uit Zeist, werd totaal vernield. De twee joyriders zijn, na in het stads- en academisch zie kenhuis te Utrecht te zijn be handeld voor enkele schaaf wonden, overgebracht naar het politiebureau te Zeist. EEN HARDNEKKIGE JOYRIDER „Mijn vader handelt in auto's, daar staat een wagen van hem en ik mag er al mee rijden. Gaan jullie mee?", zei zondag een 17- jarige jongen tegen twee vriend jes van 19 en 20 jaar, met wie hij over dc Lange Beestenmarkt in Den Haag slenterde. De vriend jes hadden wel oren naar dit voorstel en terwijl de jongen ach ter het stuur ging zitten, duw den zij de wagen aan. Ze kwa men echter niet ver, want in Delft werd de aandacht van de politie al door de wagen getrok ken. De jongens zijn aangehou den. De 17-jarige is reeds een goede bekende van de politie. Vorige week nog werd hij aange houden voor joy-rijden op een bromfiets, maar hij bleek nn nog hogere aspiraties te hebben gekregen. CLANDESTIENE ZENDER HET ZWIJGEN OPGELEGD Op zondag 28 februari j.l. heb ben opsporingsambtenaren van P. T. T. in samenwerking met de Rijkspolitie van 't Harde en Elburg de clandestiene zender „Alaska", ook „Fortuna 54" ge naamd, opgespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opge maakt tegen de 32-jarige fa brieksarbeider H. G.ote Elburg. BETONWERKERS# A BEDRIJFSONGELUK OVERLEDEN De 34-jarige betonwerker A. C. van der Ende, uit de Hoog landstraat in Rotterdam, is gis ternacht in de UrsulA-klimek te Wassenaar overleden aan de gevolgen van een bedrijfsonge- luk, dat hem zaterdagochtend is overkomen. De man stond op eet» vlondertje ongeveer 70 cen timeter boven de begane grond, aanwijzingen te geven voor het optakelen van ijzer op een bouwwerk aan het Emnrapark in Den Haag. Plotseling schoot een stuk ijzer uit de slot van de hijskraan. De heer Van der Ende, die het gevaar zag nade ren maakte een zijsprong. Hij viel echter op zeer ongelukkige wijze op het betonnen vloertje en met ernstig hoofd- en rug letsel werd hij in het zieken huis opgenomen. DODELIJK ONGEVAL De dertienjarige J. Kuppens te Weert is zondagavond om half twaalf op de Maaseiker- weg te Weert door een auto ge grepen toen hij op de fiets de weg overstak. Hij werd in zorg wekkende toestand naar het ziekenhuis te Weert overge bracht waar hij een uur later is overleden. DINSDAG 1 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, „Keizerwals". WOENSDAG 2 MAAKT. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Keizerwals". Het K. N. M. X. deelt mede: De afgelopen drie wintermaan den december, januari en febru ari zijn alle aan de warme kant geweest. De gemiddelde tempe ratuur van dit tijdvak bedroeg te De Bilt 3,4 graden Celsius, tegen 2,2 graden normaal. Het was de zachtste winter sedert die van 1956/'57 toen de temperatuur gemiddeld 1,7 gra den bedroeg. Dc laatste 2 dagen van februari brachten het zacht ste weer, 29 februari was daar mede de warmste schrikkeldag tot dusver in deze eeuw In De Bilt vroor het op 32 dagen tegen 42 dagen normaal. Behalve over het algemeen zacht was het weer ook veelal somber. In De Bilt werden 153 uren zon neschijn geregistreerd tegen 175 uren normaal. De hoeveelheid neerslag be droeg gemiddeld over het gehele land ongeveer ISO mm, tegen 162 mm normaal. Aan de kust zijn de grootste hoeveelheden ge vallen. Het was ongeveer even nat als in de winter van het vorige jaar. Op de rijksweg Haag—R°tter^a vlak voor Rot dam. heeft zich terdagmiddag botsing tussen pcrsonenwagei voorgedaan, wac enige inzitten dusdanig werden wond dat zij n een ziekenhuis m ten worden voerd. Volgens lezing van één de slachtoffers „7*, V ie, het ongeluk ten zijn aan haalmanoeuvre de derde ri' door een richting Den te een re rijb uit H lenimy komende wage De foto toont I van de deerlijk havende auto Het Damrak bij kalme doe handel de nieuw met een verde voor de interr den. Philips en daarentegen Uni punten lager praktisch op hc veau. In verbar val" kwamen n uit het zuiden en West-Duitsla week gepublicc jaarcijfers en h vidend van het zijn, gezien de de margarine snel vergeten, steeds ruilinge verkopen van U kopen van de De beurs verwa te lange tijd de het Philipsconce beurs, zeer t zijn. Wall Stre j.l. hoger en de waren er zeer Amerikaanse schappijen hel langstelling voo Unileverwaarde Het Britse da Times" dringt Groot-Brittannic doen <vaü in zij om er voor te Nederlandse pk bij de Europese meenschap, de I delszóne en de ken zijn, de voll van de zeven Europese vrij ha Na erop te he de onderhandelt komstige betrek Europese Econc schap en deEur zóne thans in gekomen waarii de zaak hebbe schrijft het bis ministers en wi andere landen vrijhandelszone het belang va komst op lange twee blokken. Het probleem 1 juli gaat gebc verlagen de zev Europese vrijhs ling hun tariev* en de zes lande: se Economise! zullen op grond van Rome hui tariefsveslaging invoeren. „Met de tariefsdiscrir die tot dusver dan iets wat s' doen, tenzij er worden waardoi hinderd. De F ben enige tijd steld dat de twintig procent het jaar in b blokken van kr uitgebreid tot a G.A.T.T. op gt beginsel van dc de landen. Om eerlijk te doen van het uiteinc van de E.E.G. verlaagd en zo ten moeten w enkele concessi voor de gem: die zij tot de krijgen". „Ongelukkiger het blad, „heef plan niet vee van de ander E.E.G." „Van Brits werpt het Ned kele moeilijkh zowel een vei lieven voor dustrieprod waardoor verz gelokt van c levensmiddelei landen van hc gere tarieven lingsbalans i beïnvloeden, 1 nog noodlotti de reserves". Om die ree ervoor dat G voor ijvert da de vrijhandel landse plan v<

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2