m JZÊf] Uf i W 29 Ja i 2 fjf 3 [H Provinciaal nieuws VOORJAARSBEURS GEBRUIKSGOEDEREN ARTIKELEN VOOR HUISHOUDELIJK EN PERSOONLIJK GEBRUIK jPRACHTBIJTS Zondagdiensten Meer dan driehonderd nieuwe Jeugdnatuurwachters geïnstalleerd Waterleiding Mij „Zeeuwsch-Vlaanderen" beantwoordde rapport van de heer Vrieling PONTIAC 1960 AGENDA adsysteem) - Ook de hedendaagse jeugd GARAGE R. R. VISSER rdag 27 februari 1960 fn^ai Zaterdag 27 februari 1961 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 t originele merk srapport van het I.L.Rl jen, wordt op aanvrage srne verstrekt. ■kers! J REAU 93. E - TELEF. 0 1173-3pS -éiI IJ K (Z. H.) ToegangsprijsÈ^^^B MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG f2.50 F W FFRRUARI W W MAART f MAART Jf ^ART Jf Gratis busverbinding TERREINEN VREDENBURG EN CROESELAAN TERNEUZEN rromotie aan Vrije Univer siteit. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is gistermiddag tot doctor in de wis- en natuurkun de gepromoveerd onze oud-stad genoot de heer A. P. van Over- beeke, op een proefschrift geti teld Histological studies on the interrenal and the phaeochro- mic tissue in teleostei". Dr. Van Overbeeke studeerde biologie aan de gemeente-uni versiteit van Amsterdam, deed in 1956 doctoraal examen en was daarna werkzaam in het zoölogisch laboratorium van de V. U. waaraan hij nu als weten schappelijk ambtenaar is ver bonden. Promotor was prof. dr. J. Lever, hoogleraar in de dier kunde aan de V. U. Aangehouden. De laatste weken werden in de late avonduren in de omgeving van de Axelsestraat dames en jonge meisjes opgeschrikt door een man, die onvoldoende was gekleed. Donderdagavond is te dezer zake door de gemeentepolitie verhoord de 28-jarige te Zaam- slag wonende J. G., die bekende zich hieraan schuldig te hebben gemaakt. Hij zal zich te zijner tijd te Middelburg hebben te verant woorden. Vandalisme. Als antwoord op het door de heer J. C. uit Philippine in ons vorig nummer geplaatste artikel in de rubriek „Lezers die Schrij ven", werd ons medegedeeld, dat twee dronken Engelse zeelie den zich schuldig hebben ge maakt aan het doormidden bre ken van pas geplante boompjes in de omgeving van de dokken. De Ned. Ver. van Huisvrou wen en „het ei". Donderdag werd voor boven genoemde vereniging een avond gegeven door het Produktschap voor Pluimvee en Eieren. Waarschijnlijk door de heer sende griep waren minder leden dan anders aanwezig. De nieuwe presidente, mevr. W. M. VermeulenMaarse, open de de avond en heette heel harte lijk welkom de dames Quillaume en Feriijn en de heer Driessen. Deze zouden de causerie, demon stratie en film verzorgen. In een persoonlijk woord ging de presidente terug naar de avond van enkele weken geleden, waarop zij tot presidente werd gekozen. Zij dankte mevr. Hoving voor de toen tot haar gesproken vriendelijke woorden van wel kom. Verder wees mevr. Vermeu len er nog op, dat ieder mens anders is, dus dat zij ook als pre sidente anders zal zijn dan haar voorgangster. Zij besloot haar openingswoord met de hoop uit te spreken een goede presidente te zullen mogen zijn en beloofde daarvoor haar best te zullen doen. Het woord was daarna aan mej. Quillaume. Spreekster zei- de zeer verrast te zijn geweest door de Ned. Ver. van Huisvrou wen te worden uitgenodigd voor een causerie. De bedoeling van deze avond was propaganda te maken voor het ei. Aan de hand van een plakbord werd duidelijk gemaakt welke stoffen voor een mens onontbeer lijk zijn en dat eiwit daarbij een voorname plaats inneemt. Nederland is het grootste ex portland van eieren en vooral op de zandgronden in Overijssel. Gelderland, Limburg en Oost Noord-Brabant zijn de eieren een buitengewone bron van inkom sten voor de boeren. Daar komt 78 procent van onze eierproduk- tie vandaan. Vijf miljard eieren gaan jaar lijks naar het buitenland en met een verbruik van 200 eieren per persoon, per jaar, slaat Neder land een slecht figuur. Na het uitreiken van zeer kleurrijke folders begon mej. Fenijn haar demonstratie met het bakken van verschillende ome lettes. Dc dames kregen alle maal een proefje en ook de toastjes met verschillende sma ken eiboter werden zeer gewaar deerd. Na de pauze draaide de kleu renfilm „5 miljard eieren". Dit was voor Terneuzen een pri meur, daar deze film juist in januari klaar gekomen was. De film gaf een goed overzicht van wat er allemaal komt kijken vóórdat het ei bij ons op tafel komt. Hoe de eieren stuk voor stuk bekeken worden, voordat ze in de broedkasten gaan, dan het nummeren der kuikens, hoe iedere kip ook weer onder con trole staat op één van de 170 fok kerijen. Daardoor worden dc beste kwaliteit kuikens afge leverd aan de boeren. Na op de film nog allerlei lek kernijen gezien te hebben, kwam het einde en kon mevr. Vermeu len en de dames Quillaume en Fenijn en de heer Driessen har telijk dank brengen voor deze prettige en leerzame avond. Ouderavond R. K. Jongens school. De ouders der leerlingen van de R. K. Jongensschool, die don derdagavond de vorderingen van hun kinderen met het onderwij zend personeel bespraken, heb ben niet alleen een kijkje kunnen nemen in de schriften van hun telgen maar verscheidene van hen ook op de planken aan het werk gezien. Zij openden met een welkomst lied dat werd gezongen door twee jongens waarna het eerste bedrijf werd opgevoerd van het toneelstuk ,,De Schoenmaker en de spoken". Na een voordracht door vier jongens na het eerste bedrijf' werden het tweede en het derde bedrijf voor het voetlicht ge bracht. De talrijke aanwezigen hebben zich gedurende deze op voering kostelijk vermaakt. Tijdens de korte vergadering, die er op volgde, werd het school reisje voor deze zomer bespro ken. Besloten werd naar de die rentuin te Antwerpen te gaan. Begin maart zal een speciale ouderavond worden belegd voor de ouders van de leerlingen der zesde klas. Vergadering Kring Oost Zeeuws-Vlaanderen van de C. B. T. B. De in hotel „Rotterdam" gehou den vergadering van de Kring Oost Zeeuws-Vlaanderen van de Christelijke Boeren- en Tuinders- werd op de gebruikelijke wijze geopend door de voorzitter, de heer P. van Hoeve uit Axel, die in zijn begroetingswoord in het bijzonder verwelkomde de alge meen secretaris van de C. B. T. B., ir. T. T. Wind, die voor de eerste maal een vergadering in Zeeuws-Vlaanderen bijwoonde. Hierna besprak de voorzitter het rapport-Hofstee en zeide dat de Christelijke organisatie de in houd van dit rapport niet ten volle kan steunen. Bij de mededelingen wees de voorzitter er op dat door de in, voering van het nieuwe leerplan het bestuur van de Chr. Land bouwschool te Axel, uitgaande van de Chr. Boeren- en Tuinders- bond, en derhalve bestuurd door de Kring Oost Zeeuws-Vlaande ren van de C.B.T.B., een bespre king heeft gehad met de N. C. L. B., met het resultaat dat tot sa menwerking werd besloten en het bestuur van de Chr. Land bouwschool te Axel thans ge vormd zal worden door vier leden van de C. B. T. B. en vier leden van de N. C. L. B. Deze vorm van samenwerking is ook verkregen bij de overige Chr. Landbouwscholen in Zee land, hetgeen tot een merkbaar succes heeft geresulteerd. Door de algemeen secretaris der C.B.T.B., ir. T. T. Wind, werd hierna een lezing gehouden over „De ontwikkeling van de Euro- markt. een gevaar?" In zijn hoogst interessante rede behandelde de spreker de ver schillende bezwaren, welke voor al in de overgangstijd tot uiting kwamen, maar deze zullen moe ten worden overwonnen, omdat de toekomst van de Nederlandse landbouw nog donkerder zal zijn indien de Euromarkt er niet zou komen. Deze rede, die door de aanwe zigen met volle aandacht werd gevolgd, gaf aan het einde aan leiding tot het stellen van vele vragen, die de heer Wind aan leiding gaven ter verduidelijking wat dieper er op in te gaan tot voldoening van de vragenstel lers. Na de pauze, die hierop volgde, werd een rapport over de aard- appeltermijnmarkt besproken, dat door leden van de C. B. T. B. was uitgebracht, ter behandeling van het vraagpunt of de aardap- peltermijnmarkt verantwoord is. De eindconclusie van het uit gebreid rapport was, dat de or ganisatie te dien opzichte een belangstellend standpunt kan in nemen. Ook over dit rapport werden uit de vergadering verschillende vragen gesteld en opmerkingen gemaakt, die nog nader werden toegelicht. Nadat de voorzitter de com missie dank had betuigd voor het samenstellen van haar uitge breid rapport, werd deze verga dering door de heer De Putter met dankgebed gesloten. AXEL Geslaagde schoolavond Chr. U. L. O. De schooljeugd van de Chr. U. L. O. alhier had gisteravond in „Het Centrum" een schoolavond belegd, die zeer druk bezocht was en ook, voor wat het pro gramma betreft, zeer geslaagd genoemd kan worden. Het hoofd der school, de heer (Adv B. Theunisse, sprak een kort openingswoord, waarin hij o.m. zeide zeer verheugd te zijn. dat ondanks de heersende griep, die alles op losse schroeven had ge zet, deze avond toch nog door gang had kunnen vinden. De avond werd door de leer lingen gevuld met zang en volks dansen. gymnastiek, declamatie en een spreekwoordenwedstrijd. Door mej. Van Ham werd nog gesproken over de actie ..Dce Open" voor de vluchtelingen. Zij wekte de jeugd op om ook alhier een actie te verzorgen ten be hoeve van de jeugdige vluchte lingen. Aan het slot van deze avond werd dank gebracht aan allen, die tot het slagen van deze schoolavond hun medewerking hadden verleend, waarna deze avond op de gebruikelijke wijze werd gesloten. "Beits «él? uw mettTtelen van Ceta-Bever Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27, Tel. 2020. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, Tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigin- gen: Wit-Gele en Groene Kruis: zr. A. van Ravels, J. W. Friso- straat 9, tel. 2706. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel. Sas van Gent, en Zaamslag waargenomen door dierenarts T. van Roon te Sas van Gent, Tel. 01158—588. Voor burgemeester mr. P. Tel- legen van Terneuzen was het gisternamiddag voor de laatste maal dat hij een groep van drie honderd veertig nieuwe leden van de Jeugdnatuurwacht installeer de. Dit had plaats in het Parochie huis en de heer S. W. Henry, de voorzitter der afdeling Terneu- llllllllllllllllllll!llllllllllllllllll!llllllllllllllllllllillllllll!llllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillll!llllllll||||||l{|||||j|||||||j|i houdt nog van romantiek. Een mooie BRUIDSWAGEN Jj spreekt tot ieders verbeelding. Neem daarom als bruidswagen een nieuwe TERNEUZEN TELEFOON 01150 - 2300 - 2400 Op het rapport dat door de vertegenwoordiger der gemeen te Terneuzen bij de Waterleiding Maatschappij „Zeeuwsch-Vlaan- deren", het gemeenteraadslid de heer Vrieling, op 1 oktober 1-1. ge durende de raadsvergadering heeft bekend gemaakt, en waar in ernstige kritiek op het beleid der Waterleiding Maatschappij werd gegeven, is een antwoord gekomen van de raad van com missarissen der Waterleiding maatschappij en van de direc teur, de heer ir. G. P. M. Diköt- ter. Op vele punten had de'heer Vrieling heel wat aan te merken. Na uitvoerige gedachtenwisselin- gen in de raad werd besloten het advies in te winnen van de lands advocaat, daar de heer Vrieling de mening was toegedaan dat de jaarrekening in strijd was met de statuten en dat het besluit van de aandeelhouders deze jaarrekening goed te keuren, nie tig was. De landsadvocaat gaf als zijn mening te kennen dat een gerechtelijke procedure niet de minste kans van succes zou heb ben, zodat hij de raad moest ad viseren hiervan af te zien. STATUTEN. Een der vele punten, waarover de heer Vrieling zijn kritiek gaf, was het feit dat de commissaris sen 40Q,per jaar ontvangen voor het bijwonen der vergade ringen. „Sinds 27 juni 1958, zo zegt de heer Vrieling, gaan de commissarissen nu door het leven als ambtenaren in vaste dienst in de zin der pensioenwet 1922". Hij tekent daar ook bij aan, dat een bedrag van 400, zeer hoog is. Als antwoord daarop zegt de repliek, dat dit bedrag, in verge lijking met de regeling bij soort gelijke bedrijven, normaal kan worden genoemd. Bovendien wordt getracht de voorzitter van de aandeelhoudersvergadering belachelijk te maken door zijn woorden uit tijd en plaats te lichten. Zij komen daarbij tot de conclusie, dat een commissaris, die voorheen geen ambtenaar was in de zin der pensioenwet 1922, dit na 27 juni 1958 evenmin is. BEROEMD RAPPORT. De heer Vrieling vermeldt ook dat „zijn betoog in bedoelde ver gadering de strekking had aan te tonen dat het beroemde rap port „Drinkwaterleiding 1957" ten opzichte van de raming van de toeneming van het waterver bruik. als belangrijke basis voor de cijfermatig gegeven investe- rings- en financieringsverwach tingen. reeds op het moment van verschijnen onjuist was; een on juistheid, welke men moeilijk an ders kan karakteriseren omdat zij gemakkelijk door de samen stellers van het kostbaar uitge voerde „Rapport '57" had kunnen worden voorkorten. De directeur merkt hierover op dat het rapport niet beroemd is en de samenstelling eerder ge tuigt van grote zorgvuldigheid dan van grenzeloze nonchalance, In het tijdschrift „Water" van 26 juni 1958 no. 13 wordt dan ook onder meer het volgende ge schreven: „De direktie der Wa terleiding Mij „Zeeuwsch-Vlaan- deren" heeft kortelings twee be langwekkende rapporten voor publikatie vrij gegeven." Na beknopte weergave van de inhoud van de rapporten besluit de recensent: „De lezer, die voor meer bizonderheden belangstel ling heeft, moge worden verwe zen naar de rapporten zelf. Hij zal dan getroffen worden door de heldere, beknopte betoogwijze en door de fraaie afbeeldingen die de tekst van de rapporten afwis selen en verrijken." Verder kan er van Waterlei dingzijde nog aan toegevoegd worden, dat in de vergadering van aandeelhouders, waarin door de heer Vrieling werd gewezen op deze te lage raming, reeds werd gesteld dat het verheugend is dat het waterverbruik in Zeeuws-Vlaanderen zo sterk stijgt. De ramingen werden met opzet aan de veilige kant gehou den met het oog op de daaruit op te bouwen ramingen van ont vangsten. JAARREKENING. Ook over de jaarrekening had de heer Vrieling destijds nogal wat op- en aanmerkingen. Deze worden eveneens uitvoerig weer legd waarbij er door de Water leiding Maatschappij op wordt gewezen dat de lieer Vrieling enerzijds een vér doorgevoerde detaillering vraagt en ander zijds opmerkt dat men niet al te ver mag gaan met detaillering. Als slot van dit betoog haalt het rapport een tekst aan van pro- fesor Simons, de raadgever der Waterleiding Maatschappij, die zegt „de jaarverslagen bevatten zeer vele gegevens voor een in zicht in grote lijnen omtrent het gevoerde beheer en beleid. De jaarrekeningen moeten in onder ling verband worden gezien, ook met de rapporten. Sinds 1949 zijn de jaarrekeningen altijd zo ge weest. MILJOENEN. „Men danst bij de Waterleiding in dit cabaret der duisternis, waar de dansvloer is geplaveid met de toetredingsbesluiten van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten (die beroemde toetredingsbeslui ten, welke de bases vormen voor de gemeentelijke garanties op kapitale geldleningen) de dans der miljoenen". De heer Vrieling bedoelde hier mede de leningspolitiek der laat ste 3 jaren. De repliek wijst er o.m. op, dat toen in de eerste maanden van 1956 zich een ster ke tendens openbaarde van het oplopen van de rentevoet voor langlopend geld, het gelukt is, en iedereen die hiervan kennis nam heeft hiermee de maat schappij geluk gewenst een lening van 5 miljoen gulden met een looptijd van 40 jaar tegen een rentevoet van 3 9/16 af te sluiten. Toen op 23 maart 1956 de ge vraagde machtiging werd ver leend, bleek uit de toelichting, dat te verwachten was dat we gens tijdelijke overliquiditeit extra rentekosten 120.000,— moest worden gesteld. Deze extra rentekosten zouden worden goed gemaakt door de winst op de rente doordat het rentepercen tage van de lening aanzienlijk lager ligt dan voor de komende jaren kan worden verwacht. Tot en met de maand september '59 is de post aan extra rentekosten wegens overliquide middelen nog slechts tot 59.000,gestegen en de verwachting is gewettigd dat de post van extra rentekosten wegens het vroegtijdig opnemen van langlopend geld tot rond 75.000,zal blijven beperkt. Juist door het afsluiten van deze lening op 'n rentevoet van 3 9/16 heeft het bedrijf over een duur van 37 jaar een netto voor deel verworven van ƒ886.000, omdat indien deze lening niet was aangegaan een rente van tenminste 4% had moeten worden betaald. Een dans der miljoenen vindl evenmin plaats omdat inderdaad met bedrijfseconomische geniali teit (zoals de heer Vrieling het noemde) aanzienlijke besparin gen voor het bedrijf zijn bereikt. Tenslotte wordt nog opgemerkt dat in de vergadering van okto ber '58 de heer Vrieling stelde: dat hij een stijging van de rente voet voor de nabije toekomst ziet. Volgens spreker is het dan ook zaak de lening spoedig onder te brengen, al ligt 't voor gestelde percentage hoger dan het rentegamma toelaat. DIRECTEUR. In de repliek van de directeur der Waterleiding Maatschappij, zegt ir. Dikötter de woorden waarin en de wijze waarop de heer Vrieling zijn aanklacht tegen de maatschappij heeft ge vat, te betreuren. Zij druisen toch wel sterk in tegen de nor men welke men bij de behande ling van soortgelijke zaken in het maatschappelijk verkeer aan legt. De heer Dikötter betreurt dit nog te meer omdat hij gedu rende de jaren 19441951, toen de heer Vrieling bij de maat schappij werkzaam was, hem heeft leren kennen als een man met grote begaafdheden, die het volle vertrouwen genoot. Door de vorm die hij voor zijn kritiek heeft gekozen, noopt hij mij als directeur zeer scherp stelling te nemen, aldus de heer Dikötter. Nadat ook de directeur uitvoe rig het rapport van de heer Vrie ling heeft weerlegd, besluit ir. Dikötter met te zeggen dat de poging van de heer Vrieling om door een loftuiting zowel op het bedrijf als op de directeur het verslag een schijn van objectivi teit te geven, volkomen mis plaatst is. De heer Vrieling heeft, aldus de heer Dikötter, met dit verslag het bedrijf, en daarmee Zeeuws-Vlaanderen, geen dienst bewezen. VIER VRAGEN. Ook hierop heeft de heer Vrie ling weer een antwoord gegeven waarin hij zijn bezwaren blijft handhaven. Hij besluit met het stellen.van vier vragen: le. Wat kost de watertoren? 2e. Wat kost de directeurs woning? 3e. Is het voorgekomen dat in 1958 met een personenauto rond 30.000 km is gereden? Zo ja, door wie, en hoeveel km pre cies? Waren dit allemaal zake lijke ritten? 4e. Hoeveel bedroegen de ter zake van commissarissen ge maakte kosten in 1958, gesplitst in: a) presentiegelden; b) bezol diging; c) verblijfkosten; d) ove rige kosten? zen van de J. N. W., heette dan ook in dc eerste plaats de burge meester van harte welkom, ter wijl hij hem dank bracht voor het feit dat hij deze installatie wilde verrichten. Voorts dankte de heer Henry de burgemeester, en daarmede ook het gemeentebe stuur, voor de belangrijke daad werkelijke steun die de Terneu- zense Jeugdnatuurwacht van die zijde heeft mogen ondervinden. Burgemeester mr. Teilegen richtte zich tot de talrijke aan wezigen met te zeggen dat het installeren van nieuwe leden der Jeugdnatuurwacht voor hemzelf een onderscheiding betekende en deze keer een dubbele onder scheiding, omdat het voor de laatste maal is. De burgemeester drukte er zijn grote blijdschap over uit dat, naar hem was mede gedeeld, de jeugd meewerkt aan het behoud van de plantsoenen. „Als Jeugdnatuurwachter", aldus spreker. ,!moeten jullie ook an deren daarop wijzen." De burgemeester vroeg de R. K. Jongensschool: Corn, van 't Westeinde en Alf. Kaan; Openbare school A: Yvette Jansen en Krijn Hamelink; Hervormde school; Abraham van 't Hoff en Hendrika Bou- man; Chr. school Sluiskil: Jacomina Kuzee en Jan Benjaminz; Chr. school Driewegen: Adri Zegers en Tanneke Verhelst. Ook de heer C. H. Voorhoeve, directeur van de stichting „Na tuur en Jeugd" richtte het woord tot de aanwezigen en zei dat men er in Amerikaanse kranten over schrijft dat de straten in Neder land zo vuil zijn. Ook deze spre ker richtte een oproep tot de nieuwe J. N. W.'ers. waarbij hij vroeg om medewerking. Hij bood burgemeester Telin gen een papiermand aan van de Jeugdnatuurwacht. Verder zei de heer Voorhoeve dat Vlissingen en Hulst het voorbeeld van Terneu zen (de eerste plaats in Zeeuws- Vlaanderen) hebben opgevolgd. Hij wees er ten slotte op, dat waakzaamheid der jeugd om de steeds voortgaande verontreini ging der straten tegen te gaan. Voorts wees burgemeester Tei legen er op. dat het bestuur van de Jeugdnatuurwacht er binnen kort toe zal overgaan tot het in stellen van een z.g. Eerste Klas se Jeugdnatuurwachters. Tenslotte ging mr. Tellegen over tot het uitreiken der insig nes en de bijzonder fraaie diplo ma's aan de nieuwe leden, door aan twee leerlingen van iedere school dit insigne en diploma te overhandigen. Dit waren voor de R.K. Meis jesschool: A. T. J. Cammerer en G. A. E. Kalle; Openbare school Sluiskil: San- het lidmaatschap van de J. N. W. goedkoop is wat de contributie betreft maar dat het tevens een dure plicht met zich mede brengt. Er zijn nu in Nederland onge veer 85.000 jeugdnatuurwachters, aldus besloot de heer Voorhoeve. Hierna werd een tractatie uit gereikt en kregen de kinderen vier mooie films te zien. De eer ste „Een gordel van groen" toon de in prachtige kleuren de om geving van Londen; de „Dorps vogels" en „De Wonderherder" waren zwart-wit films en ten slotte een kleurenfilm van een bloemencorso „Hollandse Lente- weelde". De heer Henry dankte hierna de burgemeester, het onderwij zend personeel en de mensen van de plantsoendienst en verder allen, die op enigerlei wijze aan het welslagen van deze middag hadden medegewerkt, waarbij hij zich speciaal richtte tot de heer Will die vanaf het eerste ogen blik van het bestaan der Terneu- zense Jeugdnatuurwacht zoveel tijd en zorg hieraan heeft be steed. Hij deelde voorts mede dat de afdeling Terneuzen nu veertien honderd leden telt en het ver heugde hem in hoge mate dat er merkbaar minder vernielingen aan bomen en struiken plaats vinden. ny J. Adriaanse en Stieneke de Hartog; R.K. school te Sluiskil: David Obrie en Yvonne de Coninck; Openbare Zuidlandschool: Pie- ter de Later en Pieternella Pol derman; Schippersschool: Maria v. d. Linde en Esther de Jonge; Chr. school JozinhstraatIneke Dekker en Jacques Scheele; ZATERDAG 27 FEBRUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater 8 uur: „The fives pennies". Concertgebouw, 8 uur: „De genadeloze wreker". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Tiger Bay". ZONDAG 28 FEBRUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „De genade-wreker"; 4.30 en 8 uur: „The fives pen nies". Concertgebouw, 8 uur: „De genade-wreker". AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: Tiger Bay"; 8 uur: „Hunde Wollt ihr ewig leben".

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5