Modelwoning Vroom en Dreesinann Vroom en Dreesmann Vreugde in Engeland Firma R. WIEMEERSCH, ITALIANO IJsbreker aan Zuidpool in nood Chroesjtsjef in Djakarta De Braakman een uniek gebied van ontspanning 't Regent, 't Regent... ERRES Centrifuge ERRES Centrifugs KOU 0 GEVAT de lekkere RADIO TAZELAAR Auto te water te Rotterdam 19 cent per rol. Aanbesteding van enkele belangrijke objecten wacht op de goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zeeland GERRIT DE JONGE EN Zn Opnieuw Vlissingt z.v.: Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 27 februari 1960 Zaterdag 27 ft Begrijpelijkerwijze heeft er in Engeland veel vreugde geheerst naar aanleiding van de geboorte van een prinsje. De rol van het koningshuis ln Groot-Brittannië is aanzienlijk. De enige titel van Hare Majesteit is „Verdedigster des geloofs", en die dateert uit oude tijden. Zij is nog immer formeel hoofd der Anglikaanse Kerk en haar ministers hechten nog hun goedkeuring aan de benoe ming van bisschoppen van deze staatskerk. Maar evenals in de Scandinavische Lutherse landen leidt dit wegens het bestaan der democratie niet tot moeilijkheden, en de vrijheid der andere godsdiensten is volledig. De vorst benoemt ook officieel de Lords van het Hogerhuis, omdat die in de adelstand zijn of worden verheven door de Kroon. Maar in de praktijk is er eigenlijk slechts één kamer van afgevaardigden, het Lagerhuis, waar de beslissingen vallen. Opmerkelijk is voorts, dat de Engelse koningin (die ook de kroon van Wales en Schotland draagt) nog van vele andere lan den staatshoofd is, namelijk van de dominions. Niet alleen de blanke dominions behoren daartoe, zoals Canada, Australië, Nieuw-Zeeland, Zuid-Afrika, doch ook Ghana, de Maleise federa tie, Ceylon. En dan komen de vele zelfbesturende afhankelijke gebieden. Er zijn leden van het geme nebest, zoals India en Paki- tan, die republieken zijn gewor den. Verscheidene zullen vol gen, bijvoorbeeld Ghana en Zuid-Afrika. In het gemenebest vindt men dus republieken en monarchieën (de laatste alle maal onder één kroon) maar de Engelse koningin is toch weer symbolisch hoefd van het ge menebest in zijn geheel. Het is een unieke positie in de wereld. En overal leeft men met het Britse koningshuis mee. Dg naam ervan is nu geworden Windsor-Mountbatten van de moeder en vader der kinderen dus) maar dat is niet van veel betekenis. De kroonprins heet prins van Wales en men ver wacht, dat de tweede nu gebo ren prins, die een hertogstitel zal krijgen, Duke of York zal heten. britse defensie Op het ogenblik is men in Londen druk bezig, allerlei af hankelijke gebieden een nieuwe status te geven. Cyprus wordt onafhankelijk, maar de Britten houden op dat eiland een basis. Misschien wordt het ook lid van het gemenebest. Over de eindregeling wordt druk en moeizaam geconfereerd. Er zijn verder conferenties aan de gang over gebieden in Oost- Afrika, Kenya en Tanganjika, die zelfbestuur krijgen met een „zwarte" meerderheid in het parlement. Dat Nigeria dit jaar een onafhankelijk dominion zal worden staat al-vast. De dominions hebben soms nog militaire akkoorden met Engeland, soms ook niet meer. De zelfbesturende koloniën na tuurlijk wel. Zo heeft Enge land, ook om gebieden onder zijn bescherming te kunnen helpen (protectoraten die men o.a. in Zuid-Arabië vindt en in Afrika) grote militaire verant woordelijkheden. Daarvoor moet het „ouderwetse" zoge naamde klassieke legertjes en vloten op de been houden. Ook om een „schild" te helpen vor men op het Europese vaste land. Maar de zeemogendheden, die nooit grote legers hadden, vervangen overigens steeds meer hun vloten door vliegtui gen en raketten, en zij schake len over op kernwapens. Het was verleden jaar in En geland de vraag, of de nieuwe minister van defensie niet zou afwijken van het beleid van zijn voorganger, en meer de nadruk zou leggen op de klas sieke wapens. Men stelde zich namelijk de mogelijkheid voor, dat in een eventuele oorlog toch geen kernwapens gebruikt zouden worden. En dan moest men voor zogenaamde „lokale" of beperkte oorlogen over de oude strijdmiddelen beschik ken. Maar de ontwikkeling van kernwapens is niet te stuiten. En zo gaat men toch ook in Engeland weer verder met ra ketten, atoom- en waterstof bommen. Komt er een klein conflict, dat iedere partij niet wil uitbreiden, en dat men dus zo snel mogelijk moet likwide- ren, dan is het best dat daarbij zo klein mogelijke troepeneen heden zijn betrokken. Komt het tot een gróte oorlog, dan wordt die toch door de lucht gevoerd. Dan zou dan wel tot wederzijdse verwoesting leiden, en des te dringender wordt de noodzaak, de vrede te bewaren. dr. A. C. (Nadruk verboden.) DERTIENDE ALGEMENE VOLKSTELLING Op 31 mei a.s. zal de 13e alge mene volkstelling worden gehou den. De verplichting tot het hou den van een algemene volkstel ling berust op de wet van 1879 tot wettelijke regeling der tien jarige volkstellingen. In 1829 is in ons land een be gin gemaakt met het houden van algemene volkstellingen. Op het ogenblik is liet 13 jaar geleden, dat de vorige telling werd ge houden. Deze periode is dus lan ger geweest dan de gebruikelijke termijn van 10 jaar. De oorzaak hiervan is, dat de telling van 1940 wegens de oorlogsomstan digheden niet kon doorgaan en dat men na de oorlog niet kon wachten tot 1950, zodat toen de telling in 1947 werd gehouden Niet alleen in Nederland wordt thans een volkstelling gehouden. In de jaren 1960 en 1961 zullen in meer dan honderd landen der wereld waaronder ca. 25 Europese landen eveneens volkstellingen worden gehouden. De datum der telling ln Nederland is vastgesteld naar de toestand te middernacht. Uiteraard zal de telling niet pre cies op dat moment plaatsvinden, doch gedurende enkele dagen rond dat tijdstip. Twee dagen vóór het teltijdstip zullen de blanco-vragenlijsten worden uit gereikt en in de eerste twee dagen daarna zullen de ingevul de vragenlijsten worden opge haald. Vier inzittenden gered (Advertentie) In de OLIVIERSTRAAT 31 te AXEL is een der door de firma R. WIEMEERSCH, Evertsenstraat 28 uit Axel ge bouwde riante woningen ingericht als modelwoning door de afdeling Complete Meubilering van: BERGEN OP ZOOM. Hier vindt U een inrichting, die als leidraad kan dienen van vele réeds bestaande of nog1 te bouwen koop- en huurkoopwoningen. Inlichtingen betreffende koop-en huurkoop der woningen: EVERTSENSTRAAT 28 - AXEl - Telefoon 425. De modelwoning is geopend van heden, 27 februari tot en met zaterdag 12 maart 1960. Dagelijks geopend v.m. van 1012 u., n.m. van 1417.30 u. en 's avonds van 1921 u. BERGEN OP ZOOM. EEN PRODUKT VAN KING EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N V. SNEEK Aan de bolharen bij de Lage Erfbrug in Rotterdam is donder dagmiddag een personenauto te water gereden. Nadat deze op het door de regen gladde wegdek was gaan slippen. Drie van de vier inzittenden, de 36-jarige journalist G. M. Patijn uit Heer len, de 29-.jarige mej. M. Postma uit Heerlen en de evenoude foto graaf .1. Faist uit Amby bij Maastricht, verdwenen met de auto in het water, maar konden door de stukgeslagen achterruit op het droge worden getrokken. Biz vierde inzittende, de 29-.jarige mevrouw C. PatijnDijkstra, wist uit de wagen te springen voordat deze in het water ver dween. Zij werd licht gewond. De foto toont het op de wal hijsen van de verongelukte wa gen. In het Zuidpoolgebied ten zui den van Argentinië wordt op het ogenblik het uiterste gedaan om hulp te verlenen aan de Argen tijnse ijsbreker „General San Martin", die zelf een stoutmoe dige reddingspoging aan het on dernemen was. De ijsbreker zit sedert enige dagen vast in een buitengewoon dik ijsdek in de Margareta-baai, ten zuidwesten van het schiereiland Palmer. Daardoor kan het schip niet 7 wetenschappelijke onderzoekers te hulp komen, die zich op het marinestation San Martin bevin den, en die, na lange maanden in het ZuidDoolgebied te hebben ver bleven, bijna geen levensmidde len meer hebben. Onder hen be vinden zich twee zieken. De ijs breker „General San Martin" heeft een bemanning van 200 en bevindt zich in zijn ingesloten positie ongeveer 30 km van de genoemde Zuidpoolbasis. De Amerikaanse admiraal Da vid M. Tyree, commandant van de Amerikaanse expeditie „Diep vries". een der belangrijkste on derzoekingstochten die in het Zuidpoolgebied ooit werden on dernomen, tracht thans zowel de zeelieden als de Argentijnse on derzoekers 'e hulp te komen. Nadat de Argentijnse regering ISRAEL KLAAGT BIJ VEILIGHEIDSRAAD Israël heeft donderdag in een brief aan de Veiligheidsraad de Verenigde Arabische Republiek ervan beschuldigd dat zij een campagne voert waarin „open lijk tot oorlog wordt opgehitst" en dat die campagne een „ge vaarlijke omvang" heeft aange nomen. De brief, die gericht is aan de huidige voorzitter van de raad, de Brit sir Pierson Dixon, verklaart dat de V.A.R. „haar politiek van actieve vij andigheid tegen Israël" moet staken als men de rust in het gebied wil verzekeren. Premier Chroesjtsjef heeft vrijdagavond gezegd dat Rus land blij zou zijn als de Ameri kanen het eerst op de maan zullen zijn. Na een ontvangst op de Russische' ambassade sprak Chroesjtsjef met generaal Na- sution, de minister van Defen sie, over de campagne van de anti-communistische opstande lingenregering in Indonesië. Daarna sloeg Chroesjtsjef zijn arm rond de ministeriële schou ders en zei„Als wij naar een plaats ver weg zouden kunnen ONTPLOFFING IN FORT Vrijdagmiddag omstreeks half vier heeft zicii in het fort „Werk aan het Spoel" aan de Lek bij Culemborg een ernstige ontplof fing voorgedaan, waarbij vier personen zijn gewond. Zij zijn opgenomen in het St. Barbara- ziekenhuis in Culemborg. De explosie is waarschijnlijk ontstaan door gasvorming in een bunker waar afgekeurde munitie lag opgeslagen. Bij het fort is een school voor explosieven ge vestigd, waar men bezig was met het demonteren van projec tielen. Door de ontploffing is een deel van het fort. waarin twee instructielokalen gevestigd zijn, in de lucht gevlogen. Van in de omgeving gelegen boerderijen zijn vele ruiten vernield en zelfs zijn hier en daar kozijnen wegge slagen. Door de ontploffing is een kra ter ontstaan met een middellijn van 25 meter. In de bunker wordt de afge keurde munitie door de E.O.D. (Explosieven opruimingsdienst) opgeruimd. Volgens de tot nu toe verstrekte gegevens was men vrijdagmiddag in de bunker be zig geweerpatronen, waarin zich trotyl bevindt, leeg te branden. De bunker schijnt totaal uit elkaar geslagen te zijn, hetgeen een zeer grote ravage in en rond de terreinen heeft veroorzaakt. De namen van de slachtoffers zijn: dienstplichtig soldaat/mes- bediende C. G. R„ 20 jaar oud, afkomstig uit Lekkerfcerk; bur gerambtenaar F. de K. uit Gel- ricum, de commandant van de school voor explosieven: kapitein J. J. B. uit Culemborg, 32 jaar oud en kapitein C. M. M. uit Montfoort, 41 jaar oud. Wanneer Gedeputeerde Staten van Zeeland goedkeuring verlenen aan het reeds door het bestuur van het Recreatieschap „De Braak man" ingediende verzoek, over te mogen gaan tot aanbesteding van enkele belangrijke objecten in de Braakman, dan zal dit gebied op de grens tussen Oost en West Zeeuws-Vlaanderen binnen zeer korte tijd uitgroeien tot één der belangrijkste recreatiegebieden, die ons land telt. Voor Zeeland betekent het in ieder geval een uniek recreatiegebied van de Braakman omdat alle vormen van ontspan ning hier bedreven kunnen wor den: zeilen en waterpolo, zwem men en wandelen, kamperen in tenten of comfortabeler in cara vans of bungalows. Wat de opzet en inrichting betreft, zoals deze door het bestuur van het Recrea tieschap worden nagestreefd, zal „De Braakman" door weinig recreatiegebieden worden over troffen. Het bestuur streeft er naar dat dit seizoen twee jacht havens, een goed geoutilleerd zwembad en twee campingterrei nen gereed zullen zijn, waardoor de belangrijkheid als recreatie centrum bijzonder sterk zal toe nemen. „Wij streven naai- het creëren van een „groene rust" vertelde ons de voorzitter van het Recrea tieschap, burgemeester Hanssens van Hoek: Met alle middelen die ons ten dienste staan zullen wij het sociaal toerisme bevorde ren en wij zien „De Braakman" als een gebied dat specifiek be hoort bij de Kanaalzone. Het recreatiegebied moet dienstbaar gemaakt worden aan allen en in het bijzonder aan de streek en niet alleen aan een kleine selecte groep. Daarom moeten grond- speculaties en andere woeker beslist voorkomen worden. Op welke -wijze dit moet geschieden wordt nog bestudeerd. Doch we vinden de oplossing al zou het nodig zijn. dat we alles in eigen hand zouden moeten nemen, b.v. de bouw van bungalows. De ge wone man mag nimmer de dupe worden." Burgemeester Hanssens zette enthousiast de plannen voor de Braakman uiteen. Plannen, die in een vergevorderd stadium van uitvoering verkeren. In D.A.C.W.- verband is men reeds begonnen met het aanleggen van wegen op de „landtong" ten noorden van de Middenweg, die dwars door het gebied van de Braak man loopt. De weg in N.O. rich ting loopt naar een tweetal aan te leggen jachthaventjes. Op de landtong, even ten noorden van de Middenweg komt een groot parkeerterrein mei een capaci teit van 500 auto's! Ten noorden van dit parkeerterrein komen twee campings: één voor tenten en één voor caravans, van elkaar door beplanting gescheiden. Een bijzonder doelmatig toiletge bouw en kookruimte vormt de schakel tussen beide camping terreinen. Dit toiletgebouw be staat uit twee „vleugels" waar tussen een ruimte dat bestem peld wordt als „kookruimte". In deze kookruimte kunnen de kampeerders tegen een zeer ge ringe vergoeding hun maaltijden klaar maken, zodat zij dus niet afhankelijk zijn van hun meege brachte apparatuur of koken in de buitenlucht. De vleugel voor de mannelijke kampeerders heeft een viertal douches, een voldoend aantal toi letten. een grote wasruimte en wat bijzonder doelmatig zal blijken te zijn een ruimte waar men zich elektrisch kan scheren. De vleugel voor de vrouwelijke gasten van „De Braakman" be zit eveneens een viertal douches, wasruimte en toiletten doch hier is een z.g. „pers-kamer" aanwe zig. waar kledingstukken e.d. ge streken etc kunnen worden. Al leen al uit de opzet van dit „toi letgebouw" blijkt dat de opzet van het recreatiegebied „De Braakman" bijzonder doordacht plaats vindt. Nóg noordelijker van de cam pings komen tereinen voor bun galows, zeventig in getal. Voor het bouwen van bungalows in de Braakman bestaat bijzonder veel belangstelling en het bestuur heeft reeds vele aanvragen hier voor ontvangen. Men bestudeert thans nog op welke wijze specu laties kunnen worden voorkomen en waardoor het sociaal toeris me kan worden bevorderd. Op het terein zal ook een „kampwinkel" verrijzen en het ligt in de bedoeling, dat in deze winkel alles te verkrijgen zal zijn waaraan behoefte op een recreatieterrein kan ontstaan. Dus van een ijslolly tot badpak ken toe. Behalve aan de wensen en be langen van kampeerders en watersportliefhebbers zal ook tegemoet worden gekomen aan de belangen van de zwcmsport. Er zal een nieuw zwembad wor den aangelegd, compleet met duiktoren, pierenbad, vast ge bied voor watorpolo-wedstrijden, een uitgestrekt zonne-terras en kunstmatig strandgebied. Bij dit zwembad zal eveneens een uit stekende accomodatie worden gebouwd en wel 3 „units" van elk 7 hadcabine's met toiletruim te, twee „schoolkleedkamers" met toiletten en een garderobege bouw. Het ligt in de bedoeling dat de „schoolkleedkamers" wor den gebruikt voor en door groe pen. Het architectenbureau Rothuij- sen en 't Hooft uit Middelburg heeft het plan voor het recreatie gebied „De Braakman" ontwor pen. Voor de bouw van de recrea tie-gebouwen zal gebruik worden gemaakt van pre fabricated on derdelen. zodat zij in zeer korte tijd worden opgetrokken. Zodra Gedeputeerde Staten va a Zee land hun toestemming geven voor het aanbesteden van deze bouw zal hiertoe worden overge gaan. In dit stadium wilde burge meester Hanssens nog geen na dere mededelingen doen over de kosten, doch deze zijn niet ge ring. „Zij komen echter ten gccde aan ons allen en in het bijzonder aan de streek". Het bestuur voert eveneens onderhandelingen over de bouw van een café-restaurant. Deze onderhandelingen zijn reeds in een vergevorderd stadium. Het te bouwen café-restaurant be looft een „novum" voor Zeeland te worden. Gedachten gaan ook uit naar het doen bouwen van een motel. Staatsbosbeheer beplantte vo rig jaar reeds een oppervlakte van 9 ha en zal dit jaar nog 11.4 ha beplanten, zodat ruim 20 ha bebost zal zijn. Door de moderne wijze van op zet en uitvoering belooft het recreatiegebied van de Braakman een bijzonder uniek gebied te worden. Waar het toerisme steed meer een belangrijke wel vaartsbron gaat worden zal de Braakman er ongetwijfeld er het zijne toe bijdragen, dat ook Zeeuws-Viaanderen in dit toene mend toerisme zal delen. Omdat het gebied feitelijk niet aan sei zoenen is gebonden: men kan er wandelen en zwemmen, zeilen of waterskieën, zonnebaden of vis sen. Want belangrijk is ook, dat de Braakman, het 150 ha grote residu van de eens zo machtige zee-arm een ideaal viswater is en tot ver in het buitenland werd ontdek! DODELIJKE AANRIJDING IN DEN HAAG Gistermiddag om 12.20 uur is de 16-jarige scholiere K. C. A. A. B. uit de Vrees wijkstraat tengevolge van een aanrijding met een bestelauto om het le ven gekomen. Het meisje reed op het fietspad van de West duinweg in de richting Duin straat. De bestelauto, rijdende op de rijweg in dezelfde rich ting, raakte haar toen zij ter hoogte van de Schokkerweg plotseling van het fietspad de rijweg opreed. Vermoedelijk hééft mej. B. bij de Schokkerweg willen af slaan en niet op achteropko mend verkeer gelet. gaan waar wij alleen zouden zijn, zouden wij vrienden kun nen zijn". De Russische' leider riep zijn schoonzoon, streek hem over het hoofd en zei tot Nasution: „Ik had een zoon die gesneu veld is". De premier en de minister spraken ongeveer een kwartier terwijl Westelijke corresponden ten opdrongen en riepen: „Spreek Engels". De gasten klapten toen Chroesjtsjef zei„Dit is een model van de Loenik waarmee wij de maan troffen. De eerste mens op de maan zal de ver spreide stukken van het origi neel vinden". De Indonesische president antwoordde: „Dit is een sym bool van de verovering van de ruimte door de mens en van het Russisch genie". De Westelijke diplomaten die niet aan tafel waren genodigd, onderhielden zich op de achter grond met Indonesische func tionarissen en correspondenten. een verzoek had gedaan om Ie helpen, heeft hij met toestem ming van het State 'Department zijn expeditie onderbroken en heeft hij de krachtigste ijsbreker, waarover de Amerikaanse mari ne beschikt, de „Glacier", naar de ingeslotenon gezonden. De „Glacier" moet daarvoor een afstand afleggen van 1300 km, en al is men op het Penta gon te Washington optimistisch wat de kans van slagen betreft, betwijfelen kenners van het Pool gebied de mogelijkheid dat de „Glaeier" erin zal slagen de Ar gentijnse ijsbreker te bereiken. Het schip, dat in open water een normale snelheid heeft, vordert in 24 uur slechts enkele kilome ters wanneer de zee is bedekt mei een zo dikke ijslaag als wordt aangetroffen in de omge ving van de basis San Martin. Mocht echter de „Glaeier" haar bestemming niet kunnen berei ken. dan zal redding worden ver richt door de twee hefschroef- vliegtuigen, die het schip aan boord heeft. Later werd gemeld dat ook het 1239 ton metende Deense Pool- schip „Kista Dan" al vijf dagen in het ijs van het Zuidpoolgebied vast zit. en toch is mijn was vlug droog Dit dank ik aan mijn die geruisloos en volkomen veilig mijn kletsnatte was in enkele minuten strijk- droog aflevert Vraag zo'n eens 5 dagen gratis op proef. Noordstraat 21 TERNEUZEN Tel. 2361 Wat ATE koelte smaakt béter! Van binnen en van buiten een juweel i Tafelmodel met hittebestendig bovenblad 5 jaar garantie 110 LNU ƒ498,— Ook voor Uw KOELKAST IS 'T DE SERVICE DIE TELT Daarom ORANJESTRAAT 2 - AXEL Telefoon 01155-565 DE SPANNING AAN ISRAELS GRENZEN De ambassadeur van Israël in Parijs, Walter Eytan, heeft vrij dag verklaard dat de toestand aan Israels grenzen zodanig is dat „het kleinste vonkje de ont ploffing kan veroorzaken". Op het schiereiland van Sinai zijn drie Egyptische divisies, waaronder een tankdivisie, sa mengetrokken en het Syrische leger staat gereed aan de noord grens van Israël, aldus de am bassadeur. Hij zei dat president Nasser met de dag feller wordt in zijn redevoeringen en dat men in Cairo rondvertelt dat de V.A.R. dit keer werkelijk Israël zal aan vallen. De secretaris-generaal van de Ver. Naties, Dag Hammerskjoeld, denkt hier blijkbaar anders over. Hij verklaarde na aankomst in Stockholm, waar hij deel zal nemen aan de herdenking van het 75-jarig bestaan van de Zweedse toeristenvereniging, dat de toestand aan Israels grenzen niet van dien aard schijnt te zijn dat het nodig is om de Veilig heidsraad bijeen te roepen. De regering van Israël is er van overtuigd dat er nu geen oorlog komt met de V.A.R.. om dat de Arabische landen Israël niet durven aanvallen en Israël niet van plan is om welk land dan ook aan te vallen. Dit heeft de Israëlische minis ter van Justitie. Pinhas Rosep, vrijdag verklaard op een bijeen komst van de Kamer van Koop handel van Tel Aviv. Maar het Is een feit dat de Egyptenaren troepen hebben samengetrokken, zo zei hij. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een beroep op Israël en de V.A.R. gedaan om zelfbeheersing te be trachten en zich te houden aan hun verplichtingen voortvloeiend uit het handvest van de Ver. Na ties. De eompetitiele nu voor dé twe volgende zondag ferst programma >at men clubs nr kelijk grote acl Vlissingen, de ge. wat „bij te kome maar wij vinden 1 als men daar petitie voor i Voor de 2e zow; stilze klas een enkele wedst gekomen en wel gen. Dat wordt gers, die alleen wat spaarzame raties hebben ove uitgezochte kans ten op het leiden lopen. Ze zulle| Iiijjtrn. goed aan doen d vooral niet te want de degrada nauw hebben ir meerdere rare maakt. Hulst week aan den hef lijv 3e KLAS I) EN De 3e en de 4f ieder twee wed deeld, waarbij als Zeeuws Vlaarr trokken. Zeeland Sport van Zeelandia, belang is het Steenbergen vri. baar is geworden Zierikzee maak door. hetgeen taarndragers in kansje betekent WEDSTRIJDP1 VAN DE K.N. Z.V.B. VOOR Z EN ZONDAG 2 (Betaald EREDtt Sparta—Ajax Fortuna '54Bla( EERSTE Dl HelmondFortun StormvogelsHV NOADSW KFCVolewijcke: RigtersbleekVit EERSTE Dl Limburgia—RBC Eindhoven—VSV RCH—DHC TWEEDE D BaronieXerxes UVSEBOH ONA—Longa TWEEDE D Velox—Tubantia Be QuickEnsch. HilversumHeer< Zwolse BoysVel (Amate TWEEDE K BSCVlissingen DERDE KI HalsterenZierik ZeelandiaZeel. VIERDE KI Oostbu rgLuctoi Yerseke's-H. Ai RES. 2e Goes 2Goes 3 Middelburg 3Ze Axel 2—Hulst 2 ZATERDAG VOE' 4e KLAS, SSCNieuwdorp VVN—Dinteloord GunnersAZVV Col. BoysGood RillandiaZwal. ArnemuidenSpr AFDELING ZATERDAGCI TWEEDE Kloetinge 1—VCk TWEEDE Driewegen 1SV ZONDAGCOMPI EERSTE Domburg 1Aar Groede 1Noorrr Vogelwaarde 11 Robur 1Sluiskil RES. EERS' Oostburg 2—Luc Breskens 2RCS Zeel. Sport 3St TWEEDE Retranchement Philippine 1Zee Zuidzande 1Aa DERDE Breskens 3Slui Jong Ambon 2— IJzendijke 2W; Schoondijke 2F DERDE 1 Terneuzen 3Aj Terneuzen 4Gr Clinge 3Vogelv Hontenisse 3SI RIA (W.) 2—Kc

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2