SOWJET-ACTIVITEITEN Binnenlands nieuws HOE U HET OOK BEKIJKT... PHILIPS 'aal reigde •loofde De Amerikaanse strijd krachten in Marokko Bijzondere postzegel m u KK tb; NEDERLAND De moord op deUtrecht' voor de beste ontspanning elke dag! ag 13 februari 1960 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Beursindices Verstard? BRITSE SPOORWEGSTAKING GAAT NIET DOOR Op reis India en Indonesië Stalinisme WEER EEN ISRAELISCH-SYRISCH INCIDENT Felle aanklacht tegen Van Rie gesloten Zt ierdag 13 februari 1960 De tienjarige Zaan dammer Frits de Hesse heeft een brief ge schreven aan de chef van de luchtmachtstaf, luitenant-generaal H. Schaper, waarin hi) mededeelde dat hij met zijn vader een raket had gebouwd. Hij zou de raket wel eens aan de generaal willen la ten zien, als hij op zijn beurt dan de vliegtui gen van de generaal mocht bekijken. Gene raal Schaper is op dit aanbod ingegaan en heeft Frits met zijn vader bij zich laten, komen. Nadat hij de fraaie modelraket van 85 cm lengte bewon derd had, gaf hij Frits oestemming om naar Ypenburg te gaan, vaar de jonge raket- tenbouwer verschillen de types vliegtuigen van de Koninklijke luchtmacht mocht be kijken. rgaande dagen waren t fonds zeer groot ge- Amsterdam Rubber en n paar punten beneden ;e slotprijs. •en was het de laatste de voorstorting op de ving van de 41procent ning 1960. Deze lening zich gistermiddag we- n een goede belangstel- het publiek verheugen >ij de opening vast in de Later liep de koers iets De staatsfondsen verlie- markt rond de vorige ;en. in de lokale afdelingen over vrijwel de gehele gere koersen genoteerd nge omzetten. Amster- e Bank werd op 315, ex dividend, geadviseerd .onderdag 340 cum divi- )ok de overige bankaan- regen een lagere advies- Aandelen Handelscom- werd, tegen de draad hoger geadviseerd, ïgatie 3Vs pet. 10/2 11/2 12/2 icerns 502.29 496.37 488.66 e 246.16 243.88 240.38 aart 167.23 166.14 163.51 196.64 192.40 184.57 5 etc. 147.13 141.54 141.84 in 343.39 339.30 333.65 N ABEURSKOERSEN. 9h 48 i-ttT'r;) lie: ged. bied. - 155.30 (154.80) 69 ged. laten r: 37 (76612) (73554 nerik terechtgestaan. De wordt ervan beschul- at hij in de nacht van juli zijn vroegere ver- de 22-jarige J. S. uit hem heeft getracht van m te beroven. Irong haar slaapkamer en stak naar haar met is. Zij ontwaakte door iets kouds tegen haar ielde. Doordat zij begon n kwamen haar ouders hulp. De Duitser gaf in gewillig over. lover de politie had de verklaard dat hij zo nd was over het feit. dat isje hem had afgeschre- it hij met de bus naar hem ging speciaal om in het leven te beroven, ironk 's avonds twintig bier na er 's middags te hebben genuttigd, erklaarde hij dat hij al- it het meisje had willen en voor het gerechtshof keer zijn verklaring weer Nu zeide hij dat hij het 's middags had gespro- dat zij hem had geinvi- nachts bij haar te ko- neisje ontkende dit. Zij dag niet eens in Doe- resident jhr. mr. G. W. is vond het vreemd dat innaar 35 glazen bier als hij een hartelijke ;st mag verwachten en dan bovendien een mes en rechercheur van po- i Doetinchem had de een gestoorde indruk en gezien de vele te- dige verklaringen die issen heeft afgelegd hel- procureur-generaal ook sze mening over. vroeg met instemming raadsman van aanhou- m de zaak teneinde een .trisch onderzoek te doen n. Het Hof ging met de i de procureur-generaal d. chtbank te Arnhem had ite op 24 november jl. ;e jaar gevangenisstraf trek veroordeeld wegens ing met een misdrijf iet leven. Do Sowjetpremier Chroesjt sjef heeft bezoek ontvangen van de Italiaanse president Gron- chi en bij die gelegenheid heeft hij zijn standpunt in de Duitse kwestie nog eens duidelijk uit eengezet. Hij verweet aan Ade nauer, dat deze niet geneigd was, de nu bestaande grenzen te erkennen. ..Maar". zo zei hij, „wie vraagt Adenauer iets? De Duitsers zijn verslagen. Wij zijn in 1941 eerst teruggedron gen. maar tenslotte hebben wij ons hersteld en zijn in Berlijn gekomen. De grenzen, die door de oorlog zijn vastgesteld, kun nen alleen weer door oorlog worden veranderd". De Duitse bladen hebben in grote koppen deze gezeg den aldus samengevat ..Lie ver oorlog dan Oost-Duits- land ontruimen". Daar komt het wel op neer. De Russen verdedigen de Poolse west grens (Oder-Neisse-lijn) en als barrière voor het nieuwe Polen de Oostduitse repu bliek. Er zal dus geen een heid zijn der Duitsers, tenzij de Westduitsers communis ten zouden worden en zich bij de Oostduitsers zouden voegen. Chroesjtsjef zei, dat hij dit niet verlangde, en dat hij in stemde met het behoud van de bestaande toestand: twee Duit se republieken met elk haar eigen regime. Een zelfstandig West-Berlijn zou garantie krij gen voor de transportverbindin gen met elk land, waarmee het zulke banden wenste, dus ook met het Westen. De reacties in het Westen wa ren, dat Chroesjtsjef zijn stand punt had „verhard", maar het is moeilijk in te zien, waarom. Want hij heeft nooit iets an ders bedoeld. Er is ook op de De bond van Britse spoorweg arbeiders heeft vrijdagavond de staking die maandag zou moeten beginnen, afgelast. Na een dag van intensieve be sprekingen op het ministerie van Arbeid in Londen heeft de natio nale unie van spoorwegpersoneel, die loonsverhoging eiste voor haar 355.000 leden, een verho ging van vijf procent, met terug werkende kracht tot 11 januari, aanvaard. De voorzitter van de nationale vervoerscommissie, sir Brian Robertson, verklaarde na afloop van het overleg dat het aanbod van de spoorwegen niets zal af doen aan latere besprekingen over de conclusies van een ver slag dat onafhankelijke deskundi gen binnenkort over de kwestie der lonen zal uitbrengen. De secretaris-generaal van de unie van spoorwegpersoneel, Sidney Greene, verklaarde dat de regeling „bevredigend" is. conferentie van Genève in de afgelopen zomer geen sprake van geweest, dat de Sowjet-mi- nister Gromiko een moment iets anders heeft verdedigd. De Russen zullen officieel vrede sluiten met Oost-Duits- land, als de Westduitsers in Bonn daar niet aan willen meedoen. Dan eindigt de bezet- tingsstatus van Berlijn. En de verbindingswegen van West- Berlijn lopen door de Oostduit se republiek, zodat deze de vei ligheid die verbindingen moet garanderen. Het Westen is (te gen de zin der Westduitsers, die daarin een ongewenste erken ning zien van het Westen van de D.D.R.) in Genève wel dege lijk genegid geweest, zulk een Oostduitse control e te aanvaar den, mits de Russen verant woordelijk blijven voor de goe de gang van zaken. Volgens de New York Times (en niet vol gens dit blad alleen) is dit zo gebleven. Niemand kan verhinderen, dat Moskou een vredesverdrag sluit met Oost-Duitsland. En als dit de Russische verplichtin gen overneemt, is dit geen re den voor oorlog, mits B| I Berlijn vrij wordt. Chroesjtsjef heeft in Moskou de leiding overgenomen van president Worosjilow, die eigen lijk de gastheer was van de Italiaanse president. Gronchi moest Worosjilow uitnodigen voor een tegenbe zoek en in Rome is men zeer bevreesd, dat Chroesjtsjef dan meekomt. Vooral het Vaticaan heeft daartegen veel bezwaar gemaakt, en bijna was Gron- chi's reis afgezegd, toen het mogelijk bleek dat Chroesjtsjef in Rome het tegenbezoek zou afleggen. Men vergete niet, dat de Sowjet-premier in de V. S reeds is ontvangen met het eer betoon van een staatshoofd. Gronchi, die zelf tot de Katho lieke partij behoort, heeft noch- thans zijn reis doorgezet, omdat hij internationale ontspanning wou bevorderen. Enomdat de Italiaanse industrie wilde meedoen aan de jacht op afzet gebieden in het Sowjetblok. Dit heeft nog van allerlei no dig, en vooral China is een po tentiële markt van grote bete kenis. Komt er geen oorlog, dan gelden economische wetten, die weinig rekening houden met de aard van de regimes. En daar om ging Chroesjtsjef, na Gron- chi's bezoek, ook naar Azië, en niet alleen om er vriendschap te kweken door de vrede te pro pageren. Naarmate de Sowjet-Unie zich industrialiseert, heeft zij meer grondstoffen en afzetgebieden nodig. Naar verhouding niet zoveel als West-Europa, maar toch altijd nog zoveel als de Ver. Staten. En Azië is voor beide belangrijk. Wie er kredie ten geeft en kapitaal investeert, heeft er een voorsprong. Aan die wedloop neemt Moskou deel. In India en Indonesië heeft men ernstige geschillen met rood-China. In het eerste land betreffende de loop der gren zen, in het tweede over de po sitie der Chinezen in de han del. Misschien zal Chroesjtsjef proberen te bemiddelen, doch zeker is dit niet. In Azië volgen Moskou en Peking in zekere West- zin concurrenten, hoewel zij bondgenoten zijn ieder hun eigen weg. De Sowjet-Unie zoekt een akkoord met de V.S. op ba sis van de bestaande toestand. De Chinezen doen dit niet. Zij wensen dat de Amerikanen zo wel Japan als Formosa verla ten. Opmerkelijk is het, dat in Oost-Duitsland sympathie be staat met het strenge Chinese standpunt, voor zover het be treft het wantrouwen jegens de Amerikanen. In Oost-Berlijn heerst nog altijd een diep wan trouwen jegens de West-Duit sers, en men is bang, dat een akkoord tussen Moskou en Washington de positie der Oost- duitsers zal verzwakken in die zin, dat zij niet meer zo waar devol voor Moskou zijn in de koude oorlog. Maar diezelfde angst heerst in Bonn, namelijk dat de Amerikanen over het hoofd der Duitsers heen met de Russen tot een regeling komen. De verslagen Duitsers beteke nen het meest, als de overwin naars met elkaar overhoop lig gen! Een woordvoerder van de Ame rikaanse ambassade te Rabat heeft de sluiting van een aantal Amerikaanse militaire inrichtin gen in Marokko en de terugtrek king van drie afdelingen van de luchtmacht aangekondigd. De ontruiming van de basis Ben Slimane, die voor het einde van maart zou zijn geschied, zal eerder zijn voltooid, aldus de woordvoerder. Verder zullen de militairen worden teruggetrok ken van de radarposten in de omgeving van Rabat, Saidia en Benguerrir. Omstreeks half maart zullen twee afdelingen straaljagers van elk 50 toestellen van de vlieg velden Nouaceur en Sidi Slimane worden teruggetrokken, evenals een afdeling vliegtuigen voor reddings-operaties van het vlieg veld Sidi Slimane. Voor het einde van juni zullen 2500 Amerikaanse staatsburgers Marokko hebben verlaten, aldus de woordvoerder. In het Israëlisch-Syrisch grens gebied, ten noorden van het Meer van Galilea, heeft zich vrijdag een schietpartij voorgedaan, waarbij twee Israëlische militai ren zijn gedood en één gewond. Een Israëlische woordvoerder verklaarde, dat bij het dorp Sehmoera een Israëlische pa trouille, die zich op Israëlisch gebied bevond, van Syrisch ge bied af met machinegeweren was beschoten. De Israëliërs dienden onmiddellijk een klacht in bij de militaire waarnemers van de Verenigde Naties. Toen na twee verzoeken van deze waarnemers aan de Syriërs het schieten nog niet was gestaakt, beantwoord- dep de Israëliërs het vuur. De schietpartij duurde in totaal twee uur, aldus de Israëlische woord voerder. Een Syrische militaire woord voerder heeft verklaard dat de schietpartij ontstond toen Israë lische pantserwagens het vuur openden op Arabische boeren die in de gedemilitariseerde zóne aan het werk waren. Het schieten hield pas op nadat de V.N.-waar nemers driemaal op een staken van het vuren hadden aange drongen, zo zei hij. jV In het noorden en oosten van Portugal is dichte sneeuw geval len. Op de bergen in het uiterste noorden van het land liggen lagen tot 2 meter. Talrijke wegen zijn versperd. Groepen wolven naderen de dorpen waar zü jacht maken op honden, nu zij geen vee kunnen vinden. 12-JAKIGE JONGEN GESTIKT De 12-jarige Hans van S. uit Tilburg, is dezer dagen op tra gische wijze om het leven geko men. De jongen, een leerling van het St. Odulphus lyceum, was met een hondenriem, die hij spelen derwijs om zijn hals had gedaan, naar het toilet gegaan. Vermoe delijk omdat hij uit het raampje wilde kijken is de jongen op het toilet of op de radiator geklom men, daarbij zich vasthoudend aan het einde van het klapraamp- je. Hij moet van zijn standplaats zijn afgegleden, waarbij de hon denriem vastraakte achter het raampje. De lus van de riem is daarbij aangetrokken en heeft de jongen gewurgd. SPAANSE SCHILDER WEGENS OPLICHTING AANGEHOUDEN Op verzoek van de Amster damse politie heeft de Haagse politie donderdag de 27-jarige Spaanse schilder L. R. aangehou den. De man was gesignaleerd omdat hij verdacht wordt van oplichting met een door misdrijf verkregen ehèque. Hij heeft deze cheque in Amsterdam aangebo den en er een voorschot van 150 op ontvangen. Naar ver moed wordt heeft hij in Den Haag nog gepoogd oplichting te plegen met een eigen ehèque, die ongedekt was. Blijkens een publikatie in de staatscourant van vrijdag, zal de P.T.T. op 7 mei van dit jaar, een bijzondere postzegel uitgeven. De uitgifte van de zegel houdt verband met het door de Ver enigde Naties ingestelde wereld- vluchtelingenjaar, dat in juni 1959 is begonnen. Een groot aan tal andere landen zal eveneens op de zevende april met de uit gifte van een bijzondere post zegel beginnen. De netto-opbrengst van bij de zegel verschuldigde bijslag zal worden uitgekeerd aan de stich ting Nederlands comité vjqchte- lingenjaar 1959/1960 te Amster dam, om in overleg met het hoge commissariaat voor de vluchte lingen van de Verenigde Naties, te worden bestemd voor steun aan vluchtelingen. De uitgifte van de zegel in ons land zal geschieden in twee frankeerwaarden, namelijk van 12 en van 30 cent, met bijslagen van resp. 8 en 10 cent. De voorstelling op de zegel is een ontwerp van Christiaan de Moor, esthetisch adviseur van het staatsbedrijf der P.T.T. Deze voorstelling beeldt een treuren de vrouw uit, die neergezeten is op haar schamele bezit. Behalve tekst en waardecijfer komt op de zegels ook nog het embleem van het wereldvluchtelingenjaar, een tekening van een ontwortel de boom. De geldigheid van de zegels zal aflopen op 31 dec. 1961. Zij zijn gedrukt bij de N.V. Johan nes Enschedé Zonen. De af metingen zijn: zegelgrooote: 25 x 36 mm, beeldgrootte 22 x 33 N I; i) K X D S i ij r J MILITAIR AAN BRAND WONDEN OVERLEDEN In het academisch ziekenhuis te Leiden is donderdag de 20- jarige ongehuwde zee-milicien J. Boerman uit Kampen over leden. Deze jongeman, hij was vliegtuigmaker-algemeen der derde klasse, had op het vlieg veld Valkenburg zeer ernstige brandwonden opgelopen toen een employé, daartoe uitge daagd een emmer met ben zine op de brandende kachel wierp. Dit ongeluk gebeurde op 28 januari jl. De man die de ben zine op de kachel wierp, ver keerde in de veronderstelling dat de emmer water bevatte. RAZENDE HOND AFGEMAAKT Het gezin van de heer J. Tuin- stra te Drachten heeft bange ogenblikken doorstaan, toen hun ongeveer acht maanden oude herdershond donderdagavond plotseling een aanval kreeg van razernij en tengevolge daarvan zo agressief werd, dat het dier moest worden opgesloten. Dat bleek pas mogelijk, nadat de deur van de woonkamer stevig was gebarricadeerd. Omdat men een geval van hondsdolheid vreesde werd on middellijk de politie gewaar schuwd. Aanvankelijk heeft men getracht het woeste dier te kalmeren, maar toen dat niet lukte is de hond ter plaatse dood geschoten. Bij nader onderzoek bleek, dat het hier geen geval van hondsdolheid betrof, maar van zeer gevaarlijke razernij. SNELTREIN GREEP FIETSER Vrijdagmorgen om half acht is de 58-jarige ongehuwde heer F. Peters uit St. Odiliënberg dooi de sneltrein MaastrichtRoer mond gegrepen en op slag ge dood. Het ongeluk gebeurde op een onbewaakte overweg onder de gemeente Herten, ten zuiden van Roermond. Het slachtoffer werd door de voorkant van de locomotief gegrepen en werd met zijn fiets enkele honderden meters meegesleurd. De trein had een kwartier ver traging. BRAND In „de Venlose textielweveri.i'' nabij het „Casino" aan de Kal- denkerkcrweg te Venlo is vrij dagnacht een brand ontstaan, die het bedrijf goeddeels lam heeft gelegd. Ongeveer de helft van de opgestelde machines werd door het vuur zwaar beschadigd. Veel van het bewerkingsmate riaal ging geheel verloren. Ook het gebouw zelf liep schade op. Verondersteld wordt, dat de oorzaak van de brand gezocht moet worden in een lek aan één der leidingen, die naar de bran dende oliekachel voerde. In de weverij ontstond enige jaren ge leden op geheel overeenkomstige wijze brand. De schade bedraagt naar schat ting twintig duizend gulden. Het bedrijf, dat tijdelijk stil ligt, is tegen brand verzekerd. DODELIJK ONGEVAL Vrijdagmiddag is de 63-jarige heer T. Spiekstra op het Shell- terrein aan de Westerdoksdijk te Amsterdam door onbekende oor zaak onder de achterwielen van een achteruit rijdende tankwagen geraakt. De man was op slag dood. NEDERLANDS MEISJE BIJ LAUSANNE DOOD AANGETROFFEN Donderdag is in de omgeving van Lausanne het stoffelijk over schot gevonden van een 23-jarig Nederlands meisje, Eline Bos, fabrikantendochter uit Eerbeek (gem. Brummen), die in Lau sanne in een vooraanstaand hotel een praktijktijd doof niaak- te. Dit praktische hotel-werk zou zij gedurende een jaar verrich ten, en zij was op 15 december in Lausanne aangekomen. Sedert 9 februari werd het meisje vermist. Donderdag werd haar lijk gevonden, doch de poli tic heeft omtrent het onderzoek geen nadere mededelingen willen doen. De doodsoorzaak is nog on bekend. De ouders van het meis je vertoefden met vakantie in Zwitserland en zijn onmiddellijk naar Lausanne vertrokken. mm. De bijzondere postzegels zullen, voor zover zij op 7 mei 1960 niet zijn verkocht, worden vernietigd. De openbare aanklager in de zaak van de Nederlandse marco nist W. van R., die te Boston terechtstaat op verdenking van moord, heeft Van R. er vrijdag in de rechtszaal van beschuldigd een verhouding met de 23-jarige Amerikaanse Lynn Kauffman te hebben beëindigd door haar te slaan en in de haven van Boston te werpen. De openbare aanklager, McAuliffe. zei tot de jury dat de 31-jarige Van R. zich als vrijge zel had voorgedaan, niet alleen om een verhouding aan te kurn nen knopen met Lynn Kauffman maar ook met andere meisjes aan boord van zijn schip, de In plaats van kaarten. Heden overleed zeer on verwacht, tot onze diepe droefheid, onze innig ge liefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer WILLEM JACOBUS HAARS, Gepensioneerd Adjudant van de Rijkspolitie, in de ouderdom van 64 jaar. Middelburg: Mevr. K. HAARS— REIFFERSCHEIDT WILLY. Terneuzen: S. DE BRAAL—HAARS J. DE BRAAL DONALD Dunedin (Nieuw-Zeeland): A. HAARS M. HAARS—CLOSE PAUL. 11 februari 1960. Liever geen bezoek en geen bloemen. MAANDAG 15 FEBRUARI wegens sterfgeval dc gehele dag Bakkerjj -I- S. BE BRAAL Noordstraat 95, Terneuzen. bekijk het boor uw eigen ogen. Kijk critisch als U van plan bent een televisietoestel te kopen. Stel de allerhoogste eisen aan beeld en geluid. Kijk naar Philips televisie, want dc nieuwe serie Philips televisie 1960 biedt wat U moet hebben: techniek tot ongekende hoogte op gevoerd, beeldvastheid automatisch geregeld, een opvallend rustig beeld. Perfecte storings-onder- drukking vrijwaart de beeldkwaliteit tegen storingen van buitenaf. Bediening: één druk op de toets is reeds voldoende. Zo staat Philips televisie vooraan in techniek. Maar ook vooraan in vorm geving en variatie. Philips televisie biedt U volop keuze* volop zekerheidbij kramer philips radio '60 wordt gekenmerkt door de grote technische vooruitgang, weldoordachte vorm geving en doelbewuste materialenkeuze. Door de veelheid van modellen en vooral ook door de gunstige verhouding tussen kwaliteit en prijzen vindt U bij kramer in deze serie beslist het toe stel dat geheel beantwoord aan uw wensen. Komt U eens luisteren! En let dan vooral op de fleu rige verscheidenheid van de kleinere toestellen, die ook zo uitstekend geschikt zijn als „tweede" radio. Wij laten U hier slechts een enkel toestel zien, maar om een indruk te krijgen met wat en hoe Philips een vooraanstaande plaats in de radio-wereld heeft veroverd, raden wij U aan, de Phi lips kollektie bij ons te komen bewonderen. de koop van een KRAMER tel. 2581 terneuzen „Utrecht". Dc namen van deze meisjes zullen worden meege deeld, aldus de openbare aan klager. Volgens McAuliffe begon dc romance tussen Van R, en Lynn Kaufiman op 14 augustus toen de „Utrecht" ai tien dagen onder weg was van Singapore naar Boston, een reis van 44 dagen. Lynn Kaulfman, 'n gescheiden vrouw, had een jaar in Singa pore gewerkt. De bijzonderheden en ae aard van de verhouding tussen Van R. en Lynn Kaull- man zullen de jury worden mee gedeeld. De verhouding duurde ïot 18 september. Op die dag, na het vertrek van de „Utrechtuit Boston, bracht Van K. zijn laatste noodlottige bezoek aan de vrouw. De beklaagde sloeg haar tot zij hulpeloos was en „wierp haar toen over de muur houdt die uitdrukking in gedachten wierp haar over de muur of wierp haar over de reling", aldus McAuliffe. De openbare aanklager zei dat Van R. over zijn verhouding met Lynn Kauffman heeft gezegd: „Ik heb veel tegen haar gezegd, maar ik heb haar niets verteld". Verder wees McAuliffe erop, dat Van R. de eerste van alie sciieepsofficicren was die onge vraagd met een alibi kwam en dat zelfs voordat de politie er zich van bewust was dat Lynn Kauffman dood iets met een misdaad te maken kon hebben. De aanklager sprak over iets dat Van R. in de avond van de 18de september in de hut van de passagiere heeft achtergelaten. Aangenomen wordt dat dit slaat op het officiersjasje dat na haar dood in dc hut is gevonden. Van R. heeft, zo ging hij voort, van het begin van het politie onderzoek af verklaringen afge legd die alleen maar van belang zijn voor degene die Lynn Kauff man heeft gedood. McAuliffe kondigde een getui genis aan volgens welke zou blijken dat Van R. de vrouw heeft aangevallen en zich bewust was van de aard van de verwon dingen die hij haar heeft toege bracht. Uit bewijsmateriaal zal blijken dat Lynn Kauffman ge zond was, maar dat haar lijk tekenen van zware mishandeling vertoonde. De verwondingen zijn ondermeer geconstateerd aan hoofd, gezicht, oog, hersenen en borst. Een getuige-dcskundige zal bijzonderheden meedelen, al dus de aanklager. Verder zei McAuliffe dat ook Van R.'s gedrag op de avond van Lynn Kauffmans dood zal wor den beschreven, waaronder de boodschappen die hij die avond heeft uitgezonden. Deze bood schappen hadden, zo zei hij, ten doel degenen die naar de vrouw zochten, te doen zoeken waar zij niet gevonden zou worden. De eerste getuige a charge was de rechercheur Thilman die foto's aan boord van dc „Utrecht" had genomen na Lynn Kauffmans dood. Hij beschreef acht foto's van het interieur van Lynn Kauffmans hut cn het dek in de omgeving ervan. De zitting werd bijgewoond dooi- mevrouw Van R.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 7