Breien gaat sneller dan u denkt! J Planta - even puur natuur als vers fruit Binnenlands nieuws Grote sortering in alle prijsklassen Met modern- dikke wol en dikke pennen gaat breien ééns zo snel. 't Is heerlijk om te zien hoe je opschiet, en fijn te weten dat man en zoon met wollen kleding zo goed beschermd zijn. Wol is sterk, staat sportief en... met wol bent u voordeliger uit! 't IS ALTIJD WEER VOOR WOL Ook U houdt van zo'n zuivere smaak Op Uw verzoek graveren wg Uw naam in de pen Voor Vulpennen Van de sande U wenst margarine met een zuivere, natuurlijke smaak. En U wenst voeding volgens de moderne voedingsleer. Planta vervult die twee wensen, Planta is immers gemaakt van pure plantenvettenEen eigen natuurzuivere smaak... en even puur natuur als verse vruchten, bladgroenten... twee redenen, waarom Planta een streepje vóór heeft! Zoals de schil de vrucht beschermt zo bewaart de nieuwe wikkel de verse smaak van Planta. natuurzuivere %plan# ZAKKENROLSTER AANGEHOUDEN Rotterdamse rechercheurs heb ben in een magazijn in de bin nenstad de 52-jarige mevr. M. F. W. uit Eindhoven aangehouden. Zij zagen dat de vrouw een por temonnee op volgens hen, ver dachte wijze wegfrommelde. De rechercheurs namen haar mee naar het bureau en zij bekende de beurs, waarin 15 gulden zat, te hebben gerold. Zij had nog een portemonnee bij zich die zij op dezelfde manier had bemachtigd. Tien keer was de vrouw reeds in Rotterdam geweest om zo aan geld te komen, terwijl zij in Eind hoven en Breda ook had geope reerd, zo bleek uit een voorlopig onderzoek. De politie zal uitzoe ken of zij nog meer op haar kerf stok heeft. BRAND IN IJSFABRIEK Een korte doch hevige brand heeft zondagavond ernstige scha de veroorzaakt in de ijsfabriek annex vrieshuis van de firma F. Vorselaars aan het Lijnsiheike te Tilburg, met groot materieel heeft de brandweer het vuur, dat vermoedelijk is ontstaan ten ge volge van kortsluiting, bestre den. De zeer kostbare vriesma- chines bleven behouden en een aantal auto's dat In de opslag ruimte aanwezig was kon op één na tijdig naar buiten worden ge reden. Aan het rubber isolatiemate riaal op de koelcel, dat onder een hevige rookontwikkeling fel brandde, kreeg de brandweer de handen vol. Het springen van een ammoniak-leiding maakte bovendien gebruik van zuurstof maskers noodzakelijk. Ondanks deze handicap bleef het gebou- wencemplex op een beschadiging aan het dak na gespaard. De schade zal eerst volledig kunnen worden vastgesteld wan neer de koelcellen geopend kun nen worden en de toestand van [de daarin opgeslagen vloee- mi zuivelwaren kan worden nage gaan. De eigenaar is verzekerd. VLAM IN DE PAN KLEDING IN BRAND Een achttienjarige havenarbei der, wiens kleren zaterdagmiddag in brand geraakten, heeft geluk gehad, want toen hij de tuin in- rende was daar juist een buur vrouw met een tuinslang aan het werk. De vlammen waren toen spoedig geblust. Wel liepen de jongeman ernstige brandwon den aan het gelaat en handen op. Hij was in de keuken van de ouderlijke woning in de Polsland- straat bezig in een pan wat ket- tingvet te verwarmen. Opeens sloeg de vlam in de pan. Zijn kleren vatten vlam en weldra stond ook de keuken in brand. De keuken brandde uit. VERGASSER ONTPLOFT Zondagmorgen om kwart over tien is bij de stafcompagnie van de 16e bataljon-infanterie uit de legerplaats Oirschot door onop gehelderde oorzaak een benzine vergasser (kooktoestol) ontploft. Het bataljon vertoeft op het ogenblik voor oefeningen in Zuid-Limburg onder de gemeen te Vijlen. Bij deze ontploffing hebben vier soldaten vrij ernstige brand wonden aan handen en gezicht opgelopen en een vaandrig werd licht gewond. De soldaten zijn overgebracht naar het St. Anna- dalziekenhuis in Maastricht. Voor geen van hen is levensgevaar aanwezig. De koninklijke marechaussee stelt een onderzoek in. TWEEDUIZEND GULDEN GESTOLEN De politie te Helmond heeft de 29-jarige C. A. aangehouden op verdenking van diefstal van tweeduizend gulden. De dame was in een taxi naar huis ge-, bracht door een Eindhovenaar, die bij het afrekenen met de chauffeur zijn portefeuile met dit bedrag miste. Onmiddellijk I nam de Eindhovenaar de politie in de arm, die bij huiszoeking bij de bewuste dame het bedrag on- I der een kussen in een fauteuil I vond. DUITSE TANKWAGEN STAK BOERDERIJ IN BRAND Maandagmiddag circa half één begon een Duitse tankwagen van de firma Hennig uit Duisburg uit de richting Ede door een ver keerde inhaalmanoeuvre in de Vaarselstraat te Someren enigs zins te slingeren en raakte daar bij de achterzijde van een passe rende BBBA-bus uit de richting Someren. De autobus zwenkte eerst naar links van de weg en kwam vervolgens op de rechter- berm tot stilstand. De aanhan ger van de tankwagen waarop een olietank gemonteerd was kantelde en werd door de Duitse auto nog 100 meter voortgesleept omdat de bestuurder een langs de weg staande boerderij wilde mijden. Door de klap echter vloog het deksel van het mangat, zodat de inhoud, een zeer vluchtige brandbare stof (komol) over en langs de weg stroomde. De gassen kwamen door 't schuiven van de tank over het wegdek di rect tot ontbranding. In een oog wenk stond de omgeving en ook de dubbele boerderij van H. Swlnkel» en diens aoon in brand. De onmiddellijk gealarmeerde Somerense brandweer kon niet in de directe nabijheid van deze boerderijen komen en kon daar door ook geen gebruik maken van de nevelspuit. De dubbele boerderij brandde geheel uit. Het vee kon grotendeels wor den gered, maar de inboedel ging verloren. Ook het verkeer werd door de dwars over de weg lig gende tank enige uren gestremd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De rijkspolitie uit Someren en de wegverkeers- politie uit Eindhoven konden on danks de grote toeloop van pu bliek nog meer verkeersongeval len voorkomen. DODELIJK ONGELUK Zondagnacht om twaalf uur is op de rijksweg te Peij (L.) de 40-jarige fabrieksarbeider L. L. uit Echt verongelukt. Met en kele anderen duwde hij een auto van een vriend over de rijweg in de richting van een tankstation, omdat de benzine tank leeg was. De heer L., die links achter de auto liep, werd plotseling in volle vaart aan gereden door een achteropko mende kleine bestelwagen, be stuurd door de heer H. H. uit Linne. De achterlichten van de auto zijn vermoedelijk niet zichtbaar geweest, doordat de- geen die de wagen duwden, er voor liepen. De heer L., die gehuwd was en geen kinderen had, was op slag dood. De bestuurder van de bestel wagen sloeg met het hoofd door de voorruit, waardoor hij gewond werd. BRAND IN GRONINGEN Zondagnacht is omstreeks half een door tot nu toe onbe kende oorzaak brand uitgebro ken in een woning aan de Nieuwstad 58 in Groningen. De familie Van Gelder die het huis bewoont, was afwezig. De brand werd door buren ontdekt. De brandweer bestreed het vuur, dat in de woonkamer moet zijn ontstaan, met twee miststralen. Na korte tijd was men het vuur meester. De woonkamer brandde echter ge heel uit. De schade is vrij groot, alle meubilair is vernield. De bewoners z'ijn tegen brandscha de verzekerd.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 6