Wie vermoordde Lynn Kaufmann? Eric de Noorman Wigberth's wraak Nog een tsarendochter in leven? Persconferentie van Herter ABDIJSIROOP 16e jaargang no. 4905 Slachtoffer van het avontuur Radio en Televisie Woensdag 10 lebruari 1?60 VRIJE ZE Ontbrekende schakels in geheimzinnige mysterie van vermoorde miljonaire Aan de min of meer rotsachtige kust, vlak bij de haven van Boston, ontdekte een visser op 17 september het lichaam van een vrouw, slechts ten dele gekleed. De vrouw was dood en zij lag daar met een verwrongen en verbeten trek om de mond. Om de rots achtige kust waaide de koele zeewind. Geheimzinnig zong het water van de Atlantische Oceaan zijn eentonig lied.' I'" onmetelijke zee, de enige getuige in en bij dit menselijke drama, kabbelde zacht aan de schaarse onderkleding van de dode. De visser toog naar Boston en waarschuwde de politie. Het onderzoek ving aan en pas veel later vernam de wereld, dat als slacht*.t i- van .moord was overleden de miljonaire Lynn Kauf mann, van Air. ikaanse nationaliteit, ongehuwd, oud 23 jaar en van beroep secretaresse. Deze Lynn fmann stond als passagier ingeschreven op de rol van het Ned' lanilse koopvaardijschip de „Utrecht", eigendom van de Koninklijke Kotterdamse Lloyd te Rotterdam en zij was onderweg van Sin: re naar New York. Heden zal de openbare behandeling te Boston beginnen. Lynn Kaufmann was een knappe, jonge en mondaine vrouw, aantrekkelijk en zeer be gaafd. Zij had zich reeds bij en tijdens haar studie gespeciali seerd in de oude talen, waaronder het Chinees. De oude Chinese wijsbegeerte was haar hobby. Tevens werd vastgesteld, dat zij zin en lust voor en tot het avon duur bad. Het vreemde, het on- b vende en geheimzinnige trok en boeide haar. Zij was zéér rijk en baar financiële bezittingen werden op enkele miljoenen dol- ilars geschat. I Met h I. oog op grote kennis en voorl voor het Oosten werd Lynn een Amerikaans des- kund p dat gebied, te weten pi'"ii -'ranley Spector, oud 36 jaar, als diens secretaresse aangi cm; zij vergezelde hem als zodar op vele van z'n bui tenlandse Oosterse reizen. Dr Stanley Spector is gehuwd [en uit dit huwelijk werden, .toA jhTtoë, drie- Kinderen geboren." Tijdens het ingestelde onder zoek kwam onder meer aan het licht, dat er een verhouding be stond tussen de professor en diens secretaresse, hetgeen bleek uit de aan Lynn Kaufmann ge richte brieven, afkomstig van de hoogleraar en die door de politie werden ontdekt in de koffer van de dode. Haar laatste reis De echtgenote van dr. Stanley Spector, genaamd Juanite, de kinderen, alsook een Chinese huisbediende genaamd Lee, 16 jaar oud, die volgens verklarin gen van mevrouw Spector als zoon zou worden geadopteerd, vergezelden de hoogleraar op diens reizen, die voor de secreta resse de laatste zou zijn. In de aanvang van september van het afgelopen jaar vertoefden het echtpaar Spector, de kinderen, de secretaresse Lynn en de huis bediende Lee in Singapore en hier liep volgens zijn zeggen dr. Stanley Spector een knie fractuur op, waarvoor hij zich in New York wilde laten behande len. Als gevolg daarvan was de man zeer slecht ter been en be sprak hij in Singapore een plaats in een Amerikaans vliegtuig, om sneller in de States te kunnen zijn voor de medische behande ling. Zijn echtgenote, de kinderen, Lynn en de huisbediende zouden de terugreis per schip maken De overtocht naar de Ver. Staten werd hen mogelijk gemaakt door de kapitein van het Nederlandse koopvaardijschip de „Utrecht" dat op weg was van Singapore naar Boston en New York met als eindbestemming Rotterdam. Het schip had rubber en suiker aan boord. De bemanning bestond uit de kapitein, Albert Jan de Bruin, een viertal officieren, te weten Pieter Ouwerhand, le offi cier en stuurman, Andreas P. van i Oosten, chef-hofmeester, Huber- t tus van Dorp, le steward, en Willem Marie Louis van Rie, L marconist. Voorts een twintigtal I matrozen en ander bedienend I personeel. I Dezelfde dag Op dr- 17e september 1959 (de- zelfde dag dat onze visser het stoffelijk overschot van Lynn Kaufmann aan de kust in de om- geving van Boston aantrof) om I 1- 00 uur voer de „Utrecht" de l haven uit van Boston op weg I naav iN'ew York en het moet on geveer om en nabij half zeven ge weest zijn, toen het al of niet do- do lii im van Lynn Kaufmann ongezif i van boord verdween. Op de gebruikelijke wijze zijn o leden van de Amerikaanse douane en van de kustwacht de paspoorten en andere bescheiden van passagiers en bemanning van de „Utrecht" gecontroleerd. Vastgesteld werd toen, dat Lynn Kaufmann toen nog in leven was, daar ook zij zich aan de voorgeschreven controle dien de te onderwerpen. Het ingestelde onderzoek wees uit, dat de secretaressse van pro fessor dr Stanley Spector aan boord een zeer vriendschappelijke verhouding onderhield met de radio-officier Van Rie; dat aan Lynn Kaufmann hutnummer 7 was toegewezen en dat de mar conist Willem van Rie in het be zit was van de sleutel van de deur, terwijl de secretaresse in het bezit bleek te zijn van de sleutel van de offieiershut van Van Rie. De marconist geeft toe kort voor het verdwijnn van Lynn nog bij haar op bezoek te zijn ge weest. De twee hadden daar een ernstige woordenwisseling en Van Rie moet de vrouw enige klappen op het hoofd hebben toegediend. Tijd: omstreeks 18 uur! Van Rie heeft daarop de nut verlaten en zich aan zijn werk begeven. Lynn Kaufmann sloeg het verzoek van de dienst doende steward af om aan tafel .e komen voor de gebruikelijke maaltijd. Om 20 uur daaraanvol gend werd haar deels ontklede uchaam levenloos aangetroffen op de rotsachtige kust. First degree murder Telegrafisch werd het schip naar Boston teruggeroepen en hier werden officieren en beman ning aan een langdurige onder vraging onderworpen, welke ten hotte eindigde met de arrestatie van Willem van Rie, de marco nist. Het schip werd vrijgegeven en de overige leden van de be manning konden gaan. Van Rie werd ingesloten in het huis van bewaring in Boston, daar hij ver dacht wordt van moord op de miljonaire en wel the first de gree murder. De marconist bleef oij zijn in eerste instantie afge legde verklaring niets met de moord en of de dood van de be trokkene uitstaande te hebben. Raadselachtige punten in deze zaak bleven bestaan en zijn met of niet voldoende belicht, nader onderzocht en of tot klaarheid gebracht. Captain Joseph Fallon, een van Amerika's knapste speurders, poogde en poogt nog, ae ontbrekende schakels te vin den, de raadselachtige geheimzin, mgheid te doorgronden. Raadsels en geheim zinnigheden Waarom werkte een miljonaire in loondienst? Was dit een dek mantel voor haar amoureuze avonturen? Gevonden is een aantal niet verzonden liefdesbrie ven van haar aan professor dr .-Spector en de soortgelijke corres pondentie van de hoogleraar aan zijn secretaresse. Voorts hangt nog altijd een waas van geheim zinnigheid om de persoon van de Chinese huisbediende Lee, die door de professor zou worden ge adopteerd. Waarom? Dan is er de kniefractuur, die de professor al of niet naar waarheid in Singapore opliep en de in verband met dit ongeval staande vliegtocht van Singapore naar New York, een en ander onder het voorwendsel van een snelle en afdoende medische hulp. Maar waarom nam hij dan zo'n omweg over India en de Sowjet-Unie, zoals uit het passa gebiljet van de heer Spector bleek? Waren er dan in Singapo re geen specialisten te vinden die hulp konden bieden? Ook de ver jaardag van mevrouw Spector, door Lynn Kaufmann georgani seerd tot een groot feest aan boord van de „Utrecht", werd een huiveringwekkende verjaardag. Immers een dag later was de se cretaresse niet meer in het land der levenden, terwijl de hoog leraar „elders" vertoefde. Ten slotte is er dan nog de per soon van het slachtoffer zelf. Haar grote kennis van het Oos ten en de Oosterse wetenschap pen, vooral Jjaar bekendheid met Ohina. wekte immers opzien. Be tekende haar niet te lessen dorst naar avontuur uiteindelijk haar dood omdat ze mogelijk te veel wist? Christendom en Marxisme in Tsjecho-SIowakije In Tsjecho-SIowakije bestaat geen voldoende tegenwicht tegen de christelijke moraal en het Marxistische onderwijs biedt de kinderen niets dat deze moraal kan vervangen. Dit verklaren twee Marxistische theoretici in „Tvorba", het orgaan voor ideo logische vraagstukken van de Tsjechische communistische par tij- Zij zeggen dat de studenten aan de Praagse universiteit wel iswaar de kerk als instituut ver werpen, maar dat deze jonge mensen zich verward en onzeker blijven voelen als het leven hen confronteert met de religieuze moraal. De studenten gaan ak koord met het socialistsche be wind en beschouwen de Marxisti sche moraal als rechtvaardiger da nde kapitalistische. Zij menen echter dat de religiueze moraal „menselijk en universeel" is, om dat deze hen helpt in het leven zoals zij de mensen al eeuwen lang heeft geholpen. Volgens beide theoretici zijn de jongeren van oordeel dat de burgerlijke moraal slechts „uit wendig" is, terwijl de religieuze ook de „binnenkant" raakt. Het gaat hier om een zeer gecompli ceerd vraagstuk, dat een weten schappelijke oplossing vereist, aldus deze theoretici. Er heeft zich een nieuwe com plicatie voorgedaan in de zaak Anastasia-Anna Anderson. Niet Anastasia, maar een andere dochter van Tsaar Nieolaas II zou in 1918 aan de executie door de bolsjewisten zijn ontsnapt: de oudste prinses, grootvorstin Olga. Dit althans beweerde een vrouw, Marga Boodts, die thans in een villa te Menaggio aan het Comomeer woont, in een vraag gesprek met het Milaanse week blad Le Ore. Zij zou haar wer kelijke identiteit geheim gehou den hebben als de laatste ontwik kelingen in het proces-Anastasia voor de Hamburgse rechtbank niet een gunstige wending voor Anna Anderson leken te gaan nemen door de anthropologisehe argumenten van een Duitse hoogleraar. „Ik moet voorkomen dat iemand die zich voor mijn zuster uitgeeft onze naam ont- eert. Zelf heb ik Anastasia's lijk in de kelder zien liggen". Volgens het blad beschikt Mar ga Boodts over verscheidene do cumenten die haar beweringen staven en zijn op haar hoofd nog littekens te zien die Olga bij haar geboorte door chirurgisch ingrij pen opliep. Vlak voor de moord op het tsarengezin had Olga on der haar moordenaars een jonge man herkend, Dimitri, en hem aangesproken. Deze had haar in de algemene verwarring een klap met zijn pistool gegeven, haar zo met bewusteloosheid sparend voor de kogels die haar familieleden weldra stervend over haar heen deden tuimelen. Twee dagen later was Dimitri teruggekeerd en had Olga in een zak hooi ontvoerd. Voor haar in de plaats had hij het lijk van een andere vrouw gelegd. In Wladi- wostok ontving Olga een docu ment waarin haar ware identi teit werd vastgelegd, waarna zij onder de hoede van keizer Wil helm II van Duitsland werd ge steld die haar weer toevertrouw de aan barones Elisabeth von Esebeck Schayenbach. Ook van haar ontving Olga een persoons verklaring. De naam Boodts had zij overgenomen van een over leden vrouw wier paspoort zij kreeg. (Advertentie) BIJ VERKEERSCONTROLE TEGEN DE LAMP GELOPEN Bij een verkeerscontrole in de Haagse binnenstad is zater dagmiddag de 18-jarige slager J. L. w. uit Drachten aange houden wegens een defecte uit laat aan zijn bromfiets. Van scnrik bekende de jongeman '?cnnen maar een diefstal van T büy- van zijn baas, die hij op 4 februari had gepleegd. Hij 1 was met dit bedrag naar Den Haag gegaan, waar hij een ra dio in huurkoop had gekocht, die hij onmiddellijk inruilde hrnmfiptc -br°m.fiets. Met deze bromfiets is hij aangehouden. Niets bewezen Mogelijkheden en waarschijn lijkheden te over. De feiten en zekerheden zijn tot nu toe in deze zaak beperkt, zéér beperkt zelfs. De Nederlandse marconist is in deze vreemde en zeer geheim zinnige zaak de verdachte, daar er immers tegen hem redelijke vermoedens van schuld bestaan, doch het zijn vooralsnog maar vermoedens, bewezen is er niets. Afgewacht moet worden hoe de rechters zullen handelen, doch het laatste woord over deze vreemde zaak is zeer zeker nog niet gesproken. Mr E. Th. VERBOOM (Nadruk verboden) in Camp David hebben gehad, aldus Herter, die er echter aan toevoegde dat de verklaringen van de Sow jet-premier en de mogendheden van het verdrag van Warschau tot dusver niet in strijd met deze geest waren geweest daar er geen tijdslimiet was genoemd. De Amerikaanse minister zei verder dat de V.S. in de nabije toekomst nieuwe voorstellen op de conferentie over het staken van kernproeven te Genève zou den indienen en dat deze een aanbod voor een beperkt ak koord zouden bevatten. Hij wenste zich echter niet verder nierover uit te laten. Hij achtte net mogelijk dat de Amerikaan se regering zeer binnenkort Sowj et-deskundigen zal uitnodi gen tot het bijwonen van on dergrondse ontploffingen met gewone explosieve middelen in uouisiana. Herter was tegen deelneming /an communistisch China aan de besprekingen te Genève. In dien de betrokken mogendhe den echter overeenstemming zouden bereiken over een alge mene ontwapening, zouden de VN. ervoor moeten zorgen dat de beginselen van het akkoord ook voor de andere landen, met inbegrip van communistisch China,, van toepassing zouden worden verklaard. De Amerikaanse minister van Buitenlandse 'Zqk:en, Christian Herter, heeft maandag op een persconferentie ingestemd met een opmerking dat premier Chroesjtsjef's onlangs gedane uitlatingen over Berlijn een hardere houding verrieden. Dit gold ook voor de jongste ver klaring van de mogendheden van het verdrag van Warschau die volgens Herter tamelijk ver waren gegaan in hun aanwij zing dat zij genoodzaakt zouden zijn een afzonderlijk vredes verdrag met Obst-Duitsland te sluiten, indien er niet binnen een bepaalde niet nader aan geduide periode een vredes verdrag met de beide delen van Duitsland zou worden gesloten. Indien de Sowjet-Unie een afzonderlijk vredesverdrag met Oost-Duitsland sluit voordat er volledige onderhandelingen zijn gevoerd, zou dit iri strijd zijn met de geest van de besprekin gen die Chroesjtsjef en presi dent Eisenhower in september (Adv.) WAT DEED UW OVERGROOTMOEDER! Bij kriebelhoest en opkomende verkoud heid nam zij vlug een paar Potterties in de mond. Dat hielp! Nog steeds is Potter's Linia hét probate middel. Draag daarom altijd een doosje bij U! mr. h. r t h e a 11 In handige platte doosjes a 55 cent HILVERSUM De „Inge Toft" mag vertrekken Het Deense vrachtschip „Inge Toft", dat vorig jaar mei in het Suezkanaal werd aangehouden omdat het Israëlische goederen vervoerde, heeft toestemming gekregen om te vertrekken, zo heeft de agent van de reder in Port Said zondag verklaard. Het schip werd na de aan houding aan de ketting gelegd, omdat de kapitein op last van de rederij weigerde de Israëli sche goederen te lossen. De vo rige week stemde de rederij ein delijk toe en werd de gewraak te lading van boord gehaald, doch toen ontstond er weer me ningsverschil over de vraag wie de kosten van het lossen, circa 11.000 gulden, moest betalen. Volgens de agent zou deze kwestie nog niet geregeld zijn. POSTPAPIER N.V. v/h FA. P. J. v. d. SANDE Noordstraat 55-57 - Temeuzen Admiraal Burke over het onderzeebootwapen De chef van de Amerikaanse marinestaf, admiraal Burke, heeft maandag gezegd dat als het huidige tempo gehandhaafd blijft, de Amerikanen vijftien jaar nodig zullen hebben om voldoende duikboten voor het lanceren van raketten te bou wen om de Russen de baas te blijven. Maar als de marine de gelegenheid wordt geboden één jaar voorbereidingen te treffen, kan zij iedere maand een der gelijke duikboot voltooien, al dus admiraal Burke. Als de Amerikanen voldoende van deze duikboten hebben, kunnen de Russen de stootkracht van de Verenigde Staten niet ver nietigen. In een subcommissie voor toewijzingen van het Ameri kaanse congres zei de admiraal dat over vijf of acht jaar drie kwart van de Amerikaanse vloot verouderd is. Geestenbezwering in Hongkong Op de renbaan in „Happy Valley" in Hongkong hebben Boeddhistische monniken een geestenbezwering gehouden. Chinese jockeys en staljongens hadden gezegd dat zij in de mis tige winterochtenden gekweld werden door de geest van de Franse paardrijder Marcel Sa- marcq, die op 2 januari bij een val om het leven kwam. Zijn geest ziou slechts één van de velen zijn die boven de door heuvels omringde renbaan zwierven. In 1918 vonden bijna 2.000 Chinezen de dood bij een brand die de houten- en bam boe-omheining vernielde. In de laatste maanden waren vrij veel ongevallen voorgekomen en de dood van de Fransman schokte het publiek. Men be sloot de hulp in te roepen van boeddhistische monniken. Vijf tig geestelijken kwamen gedu rende drie dagen bijeen. Er wer den altaren gebouwd en boed dhistische gezangen weerklon ken waar voorheen het publiek tijdens de rennen zijn favorie ten aanmoedigde. Men hoopt thans dat de geesten tot rust zijn gekomen en niet meer op wraak zullen zinnen. ONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP Gistermorgen is in de St» Ge- rardus Majellastichting te Bus- sum overleden de 77-jarige me vrouw Heemans uit Bussum. Zij liep zaterdagavond in de Veer- straat te Bussum toen zij met haar echtgenoot het kruispunt met de Brinklaan wilde over steken, een schedelbasisfrac- tuur op, toen zij werd aangere den door een personenauto, be stuurd door de heer J. de V. uit Naarden. De heer Heemans liep een dubbele beenbreuk op. ZWAAR BEPROEFD GEZIN Maandagmiddag is het 4'/4-jarig jongetje Jopie Leegwater uit Spijkerbeer spelenderwijs in het water geraakt van de Knollen- dammervaart. Het ventje is ver dronken. Drie jaar geleden werd de vader van het jongetje, toen deze in zijn stal een elektrische leiding aanlegde, door de stroom gedood en vier jaar geleden kwam een dochtertje uit het ge zin eveneens door verdrinking om het leven. De weduwe Leegwater blijft nu met één kind achter. 40. Met een frons staart Ar- tor omhoog naar de hellingen, als daar een grote troep ruiters uit het woud verschijnt. Pieten! Een aanval! klinkt het verschrikt en een krijger blaast verzamelen De toon van de signaalhoorn klinkt zwak tot de drie ruiters door, die terwijl de rest in ge spreide formatie blijft wachten naar het kampement afdalen. Het zijn Eric, Bearon en Axe, die kop pig volgehouden heeft, ook mee te moeten, aangezien het om zijn eigen vrouw gaat. De Noorman ziet de verwarring die hun nadering teweeg heeft ge bracht. Maar dan maakt zich uit de bende krijgersvolk een tweetal ruiters los, dat hen nu tegemoet komt. In deze een herkent de Noorman Artor, de ander is Aran- rod! ^„Schurk", begint Bearon uit te varen, zodra de rijzige aanvoerder binnen gehoorafstand komt. „Je voelt zeker wel dat er wat zwaaitMaar dat je daar nu met mijn nicht aan komt dragen wil nog niet zeggen dat je verder geen afstraffing krijgt." De lange gestalte zit roerloos in het zadel en keurt de oude geen blik waardig. Zijn ogen vestigen zich op de Noorman en grimmig staart deze de ander aan. Hij be seft, dat ze met hun tweehonderd krijgers in de minderheid zijn tegen deze grote troep krijgsvolk. Maar minderheid of niet, hij is niet van plan „Welkom, koning der Noren", hoort hij dan Artor's stem vrien delijk zeggen. „Stijgt af en laat er verbroedering zijn tussen U en mij Eric kan zijn oren niet geloven en hij knijpt argwanend zijn ogen dicht. Is dit oprecht gemeend, ofdreigt hij voor de tweede maai in de val te lopen? Wees griepbioest voor Abdijsiroop (Akker-Siroop) bij het eerste kuchje en u verjaagt die gevaarlijke ziekte kiemen. De 23 genezende be standdelen geven hoest geen schijn van kans. Vlasmarkt belangrijk verbeterd i Sedert twee jaar kent de over heid een toeslag toe aan de ver werkers van vlas in ons land. De minister van Landbouw en Vis serij, mr. V. G. M. Marijnen, is, gegeven een duidelijke verbete ring van de vlasmarkt, niet voor nemens voor oogst 1960 opnieuw een toeslag op de verwerking van vlas te verlenen, aldus deelt zijn ministerie mede. Voor de oogsten 1958 en 1959 werd een toeslag van 160 per ha verwerkt vlas gegeven met het oog op de moeilijkheden die bij de afzet van viaslint waren gerezen, hoofdzakelijk tengevolge van het lage prijsniveau van Russisch vlaslint op de West- europese vlasmarkten. Sedert dien is de situatie verbeterd. De prijzen van strovlas zijn belang rijk gestegen, zelfs met 50 en meer. De prijzen van vlaslint ver tonen eveneens een duidelijke verbetering. Als oorzaken van do verbeterde situatie kunnen ener zijds worden genoemd de sterk ingekrompen vlasteelt in West- Europa en anderzijds een duide lijke vermindering van het aan bod en een verhoging van de prijs van Russisch vlaslint. Minister Marijnen heeft inmid dels het Landbouwschap van zijn beslissing op de hoogte ge bracht, aldus het ministerie. DONDERDAG II FEBRUARI. HILVERSUM 17.00 Nws 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.9.00 Gym. v. d. vrouw 9.10 De groenteman; 9.15 Gr.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Mor genwijding; 10.00 Gram.; 10.50 V. d. kleuters; 11.00 Lezing; 11.15 Gr.; 11.45 Praatje; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinb. me- ded.; 12.33 Metropole-ork.; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Milit. muz.; 13.55 Beurs- ber.; 14.00 Klarinet en piano; 14-30 V. d. vrouw; 14.50 Gram.; 15.05 Hoorsp.; 15.45 Altviool en cello; 16.15 Voordr.; 16.30 Gr.; 17.00 V. d. jeugd; 17.30 Jazzmu ziek; 18.00 Nws; 18.15 Lichte muz.; 18.30 V. d. jeugd; 18.45 Sportpraatje; 18.55 Gesproken brief; 19.00 V. d. kleuters; 19.05 Gevar. progr.; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.15 Utrechts Stedel. ork. en soliste; 22.30 Nws en beursber. v. New York; 22.40 Act.; 22.55 Sportact.; 23.05 Uit de wereld van het amusement, praatje; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 V. d. jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 V. d. vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 V. d. zie ken; 11.45 Gewijde muz.; 12.00 Middagklok; 12.03 Pianospel; 12.25 Praatje; 12.35 Land- en tuinb. meded.; 12.38 Gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Praatje13.20 Lichte muz.13.35 Amus. muz.; 14.00 Conc. orch.; 14.30 Gram.15.30 Lichte muz. 16.00 Verkenningen i. d. Bijbel; 16.20 Blokfluit en clavecimbel 16.50 Gram.; 17.00 Hoorsp. v. d. jeugd; 17.30 Gr.; 17.40 Beurs ber.; 17.45 Streekprogr.18.00 Lichte muz.; 18.15 Sportrubr.; 18.30 Koorzang; 18.50 Act. soc. vraagstukken; 19.00 Nws en weerber.; 19.10 Praatje; 19.15 Gram.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Uitz. v. d. A.R. Partij; 20.00 Ge- var. progr.; 22.00 Periodieken parade; 22.10 Vocaal ens.; 22.30 Nws; 22.40 Sportuitsl.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Orgel- conc.; 23.30 Gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Amus. mui*.12.30 Weerber.; 12.85 Filmmuz.; 12.52 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 School radio 16.00 Koersen16.06 Franse les; 16.21 Ork. conc.; 17.00 Nws; 17.15 V. d. kind.; 18.15 Gram.; 18.20 V. d. sold.; 18.50 Sportkroniek; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 19.50 Praatje; 20.00 Hoorsp.; 21.30 Ork. conc.; 22.00 Nws; 22.15 Radio-Universiteit; 22.55—23.00 Nws. Televisieprogramma's: NED. T.V.20.00 Journ. en weeroverzicht; 20.20 Filmbespre king; 20.40 T.V.-spel22.10 Dag sluiting. VL. BELG. T.V.19.00 De Kijkuit; 19.30 Nws; 20.00 Docu mentaire enquête; 20.30 Speel film; 22.00 Progr. v. d. amateur cineasten; 22.20 Nws en journ.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5