«JANE EYRE» Overzicht Binnenlands nieuws sa/ww BEURSO VERZICHT Marktberichten BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING LUXOR-THEATER Voorjaars-ledenvergadering Kring Zeeuws-Vlaanderen der Z.L.M. te Oostburg Kerkdiensten WIELRENNEN Gemeente Terneuzen heeft toch gereofat- ïoop dat binnen iet og veel tot stand zal dèn gebracht, twoord van dit over- door spreker oen dank geuit aan ie niet geringe mate tot ?n van belangstelling agen. Toekomstig beleid. mstig beleid der Al- langen Gemeenschap erst richten op voort- de bij de aanvang ge stelling: het behar- aller belangen bij de betrokken gemeen- t.a.v. van de Kanaal- en als die, welke reet, ten prooi zullen .et op stapel liggende plan-Sluiskil, het nodige onderno- n bij het terug op n van de plaatselijke welke negen jaar het bouwen van de irwoning abrupt ein- houden enquêtte 7.0- <il als bij de forensen Zeeuws-Vlaanderen, lit te kunnen verwe- ie wijze hoopt men ïjke gasperikel nog le aandacht te bren- aldus de secretaris, gewaarwording dat ke gas-produceren- wel Walcheren en k van Brabant van zien, doch het aller- van Sluiskil van moet blijven, veneens in de bedoe- Belangen Gemeen- anige pogingen aan om van Sluiskil nu •ond geheel te ma- Wrevel. het woord aan de die zich niet onbe- im hun mening naar engen, n.l. dat men het verleden, maai en met angst vooi nog steeds de draak iet hun inziens ijve- -dorp. Kuzee wees er op, pers al verschillen- gelezen de toe van burgemeester <end te zullen ma- men gevorderd is tbreidingsplan. vragensteller voorts duidelijk dat men op wijze naar de me- Sluiskillenaars over geïnformeerd. betreurde het afdoend antwoord oeten blijven en was lat zowel de stagna- elgisch-Nederlandse ïgen, alsmede ziek- werper van het uit- tot de grote ver bijgedragen, van het door de ind opgestelde soc. over de meningen liepen, werd het om een afzonder- ïst te houden voor op dit aspect wen- Wij eisen... aggressieve element deze vergadering niet promotor van de :tie", de heer H. J. rasechte Sluiskil even" het woord 'olsen noemde zich ebbende, maar toch het goed meent Sluiskil aanbelangt, eker onbegrijpelijk, t van de kanaal een Belgisch be- ïve van de haven vel een tunnel te en, terwijl zijn zo destijds door hem nde ..Minister Lely- ten verdwijnen en ilaats daarvan een zal krijgen verschiet zag de jilendc zakenmen- astige huurhuisbe de lamme goed en deze uitdruk- vij eisen kracht de heer Vermeu- dde allereerst de le heer Colsen, en het „wij eisen!", naalkwestie maat laten vallen. De wonsnden hebben, tter, zo bitter wei- het bezit als zij ïtract vol verma- -chten, waardoor- valt. voegde er aan toe, 40 of 60 cent zal er miljoenen mee zijn. ursleden stelden verstandiger zal en activiteiten op n respect-afdwin- laten verlopen, dus de heer Bleij- nog niet bepaald redzak er voor uit te verheugde spreker, '"""'comité en de be- hap een samen- verkregen over en politieke ver vergadering had bereikt, dat de aangekondigde pau- intermezzo was. ■elte van de avond dieper ingegaan heden, die er zijn teigenings-expert tonen. HEDENAVOND Laatste voorstelling: met de wereldberoemde film: 1 met ORSCN WELLES en JOAN FONTAINE. Een film die U niet mag missen. •lister herdacht cLe heer H. haijser, die zich nog in een goede gezondheid, mag verheu gen., m het Rusthuis „Schei- at-oord", Zijn 95-ste geboorte- aug. naar de heer Kaïjser de oud- iu ingezetene van Terneuzen it kwam burgemeester mr. P. y W F. Teilegen de jubilaris gelukwensen. Kring West Zeeuws-Vlaande ren der Z.L.M. kwam maandag middag in hotel „Du Commerce" le Oostburg bijeen onder leiding van de vice-voorzitter de heer M. J. Verbrugge, dit wegens ziekte van de voorzitter, de heer I de Bruijne. De heer Verbrugge drukte er zijn spijt over uit, dat de voor zitter wegens verblijf in het .1 alia na-ziekenhuis te Terenuezen deze eerste vergadering, welke hij als voorzitter zou openen niet kan bijwonen. De openingstoe spraak. die zoals gebruikelijk boor de voorzitter gehouden wordt, sprak de heer Verbrugge -crewel niet uit, omdat dit ge- s 'hiedde middels een bandrecor der. De heer De Bruijne verzekerde, zijn gedachten bij de vergade- -ig zouden zijn. Een bijzonder ord van welkom richtte hij tot M. A. Geuze, alg. voorzitter Z.L.M., de alg. secretaris mr. F. G. Schlingemann, ir. J. ■erst, Provinciaal Voedselcom- issaris, ir. J. A. H. Haenen, Rijkslandbouwconsulent in Zeeuws-Vlaanderen, ir. J. Roest, •tirecteur van de R. M. L. S. te Schoondijke en de loco-burge- •eester van Oostburg, de heer A. P. Modde. Een bijzonder woord van wel- ■m richtte de heer I. de Bruijne nog tot de oud-voorzitter van de kring de heer M. de Bruijne en t«ns echtgenote, die ter verga- nering officiéél afscheid kwam nemen na jarenlang de belangen van de kring als voorzitter te hebben behartigd, Sprekende over de Z. L. M.-tentoonstelling, bracht spreker aan alle mede werkenden woorden van hartelij ke dank. Bijzondere woorden van nartk richtte hij tot de heren Jac. an Dijke en de penningmeester, de heer I. de Hullu. Hierop nam de vice-voorzitter d< heer Verbrugge het presidium verder waar en kwamen de huis- oudelijke zaken aan de orde. Uit het financiële verslag, uit gebracht door de penningmees ter Iz. de Hullu bleek, dat het jaar 1959 voor de financiën een „gunstig jaar is geweest. De in komsten bedroegen 2101,75, de uitgaven 1203,43, waardoor het J-.apitaal der kring van ƒ5.165,81 VERZEKERD MET TERUGWERKENDE KRACHT De Groninger politierechter veroordeelde gisteren de 23-jari- ge fabrieksarbeider annex ver zekeringsagent H. D. N. uit Groningen tot zes maanden ge vangenisstraf met aftrek, waar van twee maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie ra ar omdat hij een bromfiets- nezitter enkele dagen, nadat oeze een ongeluk had gekregen, «en W.A.-verzekering had aan gepraat en de datum van in vang met terugwerkende kracht bet werken, dat het ongeluk nog verzekerd zou zijn. Het «wam echter aan het licht. De officier van Justitie had vijf vj?a,?den gevangenisstraf met urtrek, waarvan twee maanden oor*f^rdehjk geëist met een 2 Toef tijd van drie jaar. DODELIJKE ONGEVAL Dinsdagmiddag omstreeks '.alf een is op de rijksweg b arnsveld Lochum te Warken gem. Warnsveld) de 39-jarige rehuwde vertegenwoordiger P. B, uit Arnhem bij een auto- ongeluk om het leven gekomen. ?n een bocht kwam P. die een stationcar bestuurde een land bouwtrekker tegemoet. De be stuurder van een daarachter liggende vrachtwagen met aan lang. R. uit Enschedé wilde aart minderen. Vermoedelijk nebben de remmen van deaan- nangwagen geweigerd althans onvoldoende gereageerd zodat net voertuig dwars over de weg kwam te staan. De wagen van P. reed tegen de vrachtauto op. P. was op slag dood. Zijn auto werd totaal vernield. aangroeide tot 6.064,13. Hierna deed de heer De Hullu zijn financiële verantwoording van de Z. L. M.-tentoonstelling Op een schoolbord stond geschre ven dat de resultaten van de Z.L.M.-tentoonstelling een winst te zien geven. Bij de financiële verantwoording werd het school bord' omgedraaid en daarop ston - den alle posten aangegeven, al leen de cijfers, die de eindbedra gen aangaven, waren met een strook papier bedekt. Toen de heer De Hullu het papier weg nam, ging er een daverend ap plaus op bij het zien van het winstcijfer 8.468,95. De inkom sten bedroegen totaal 59.995,09, de uitgaven 51.526,14. Aan entreegelden was 28.223,64 ont vangen, waarvan 20 van Bel gische bezoekers was betaald. Zo bleek onder meer nog, dat ƒ4.134,67 voor propaganda werd uitgegeven. Na enige malen stemmen werd de voorzitter de heer X. de Bruij ne tot lid van het hoofdbestuur benoemd' in de vacature M. de Bruijne (de oud-voorzitter). De heer A. Salomé werd be noemd tot plaatsvervangencl- hoofdbest uurslid. Afscheid oud-voorzitter. De heer M. J. Verbrugge her innerde er aan, dat de heer M. de Bruijne, tijdens de najaarsverga dering zijn afscheidsrede heeft uitgesproken. West Zeeuws- Vlaanderen heeft er evenwel be hoefte aan het afscheid van u meer luister bij te zetten. 27 jaar lang heeft u deel uitgemaakt van het kringbestuur, waarvan 15 jaar als kringvoorzitter, jaar als kringvoorzitter, aldus de heer Verbrugge tot de heer M. de Bruijne. Spreker ging terug tot de tijd, waarin de heer De Bruijne in het kringbestuur kwam. Toen waren het slechte tijden voor de land bouw en voor het platteland in het algemeen Een andere moei lijke tijd was de oorlogsperiode geweest, toen van het 40 ha grote bedrijf van de oud-voorzitter onder de duinen van Cadzand in 30 ha mijnen waren gelegd. De bevrijding eiste een zware tol, het leed was groot. De landbouw herstelde zich bijzonder snel, 'odat de Kring reeds in 1950 te Oostburg de eerste Z.L.M.-ten toonstelling kon organiseren, ledereen stond verbaasd. In 1959 heeft de Kring nogmaals die taak "P zich genomen en weer met schitterend resultaat. Wat is er al niet in al die jaren veranderd, de problemen werden steeds ingewikkelder, aan de des kundigheid van de vertegenwoor digers werden hoge eisen gesteld, maar de heer M. de Bruijne heeft steeds getoond een ware zoon van 't W. Z.-Vlaamse land te zijn. Spreker stelde daarom ae vergadering voor de heer De Btuijne te benoemen tot erelid van de Kring. Mue' ,een daverend applaus hechtte de vergadering haar goed keuring aan dat voorstel, waarop de heer Verbrugge het nieuwe erelid van harte feliciteerde en hem nog vele goede jaren toe wenste in de Kring. Uit erkentelijkheid voor de verdiensten bood de heer Ver brugge de oud-voorzitter een prachtige moderne wandschriif- bureau compleet met wat boe ken en bureaulampje en een vas te plant aan, terwijl mevr De Bruijne, die zoveel uren van haa» huwelijksleven haar echtgenoot moest afstaan voor de Kring een bloemenhulde werd aangeboden. Ir. M. A. Geuze, algemeen voorzitter der Z.L.M. sprak hier op de scheidende toe. Hij is steeds een bedachtzaam man geweest, van niet veel woorden, maar met een buitengewoon goed hart. Hij paste het verdeel en heers systeem niet toe, maar trachtte steeds te verenigen en te binden. U doet de zaak nu over in een groeiende en bloeiende staat. Spreker hoopte dat het voorbeeld van de heer M. de Bruijne in overig Zeeland navolging mag vinden en dat de Voorzienigheid de heer en mevr. De Bruijne nog vele goede jaren zal mogen schenken. Ir. J. Roest, directeur van de Rijks Middelbare Landbouw school te Schoondijke, zei het een bijzondere eer te hebben gevon den adviseur van de Z.L.M. te mogen zijn. Hij bracht de heer De Bruijne dank voor het vele aangename en goede wat hij van hem heeft mogen ondervinden en voor hetgeen hij van de heer De Bruijne heelt geleerd. Spreker hoopte dat het de heer De Bruijne nog vele jaren gegeven moge zijn om te genieten van wat West Zeeuws-Vlaanderen kan bieden. Geroerd dankte de heer De Bruijne voor het prachtige ca deau en tot de sprekers die hem lof toe hadden gezwaaid zei hij niets anders te hebben gedaan dan datgene wat hij zich tot zijn plicht rekende. Ir. J. Dorst, provinciaal voed- selcommissaris hield hierna een lezing over „De Zeeuwse land bouw in de laatste 30 jaar. Inleider ging eerst na hoe cle industriële evolutie zich had vol trokken na de toepassing van de stoom. In de industrie ziet men thans steeds grotere concentra ties. Geheel anders is de ontwikke ling van de mechanisatie in de landbouw verlopen. Pas na de tweede wereldoorlog is de me chanisatie met kracht doorgezet. In de landbouw kent men geen concentraties. Wel moet men, ge zien de hoge kosten voor de me chanisatie tot meer samenwer king komen of aan loonbedrijven werken uitbesteden. In kort bestek behandelde spre ker speciaal de ontwikkeling van de Zeeuwse landbouw na de moeilijke crisisjaren. Een langdurig applaus beloon de cle spreker aan het einde van zijn causerie, die met volle aan dacht door de aanwezigen was gevolgd.. Na nog een korte gedachten- wisseling sloot de heer Verbrug ge deze belangrijke vergadering. GEREF. GEMEENTE DONDERDAG 11 FEBR. Axel: 7 n.m. Ds W. Hage, van Middelburg. (Adv.) periode dan moet U on Uw hoede zijn. pr JaaièP innr fnt-T I Als U zich rillerig voelt in deze griep- periode dan Uw hoede zijn. Neem direct eenraJ?NK gr ieppoeder en U voelt zich sp^dig veel beter. Ga er mee door tot ÏWich weer helemaal fit voelt. MEENK poeders helpen snel en zijn gemakkelijk in te nemen. Als U zich rillerig voelt in deze griep- WIELERKALEIDER 1960 VOOR ZEEUWS-VLAANDEREN. In café „Du Commerce" te Terneuzen had een vergadering plaats van de Zeeuwse leden der Kon. Ned. Wieier Unie, onder voorzitterschap van de heer J. Baart te Sas van Gent, consul der K.N.W.U. Door de vergadering werd voorgesteld in de toekomst regel- matigheidseriteria met punten telling in te stellen, met aan het eind van het seizoen een alge meen klassement. Verder werd aangedrongen op een algemene W.A.-verzekering tegen alle voorkomende ongeval len (zowel renners als publiek). De kalender voor I960 is, wat Zeeuws-Vlaanderen betreft, als volgt samengesteld: 18 april: Axel (nieuwelingen); 19 april: Groede (amateurs en onafhankelijken)26 mei: Koe wacht (onafh. en amateurs); 7 juni: Axel (amateurs en onafh.); 11 juni: Sluiskil (amateurs en onalh.); 18 juni: Zuiddorpe (nieuwelingen); 27 juni: St. Jan steen (nieuwelingen); 3 juli: Oostburg (profs); 17 juli Hoofd plaat (nieuwelingen); 23 juli: Biervliet (nieuwelingen); 13 aug. Sluiskil (nieuwelingen); 15 aug.: Zuiddorpe (nieuwelingen); 3 sept.: Cadzand (nieuwelingen); 4 sept.: Biervliet (Kapitale dam) (nieuwelingen); 11 sept.: Eede (prols); 11 sept.: St. Jansteen (nieuwelingen); 17 sept.: Oost burg (profs en onafh.); 18 sept.; Hoofdplaat (onafh. en amateurs). Voor Teneuzen zal nog een datum worden bepaald. van de economische toestand van het bedrijfslevenJin het gebied der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen over 1959 SONGFESTIVAL. Als Nederlandse inzending voor het Eurovisie-songfestival is gekozen het liedje „Wat een geluk" van Dick Schallies en Wil lij van Hemert. Dick Schallies was ook de com ponist-en Willy van Hemert ook de tekstschrijver van het winnen de liedje van het vorige jaar, „Een beetje". Een vakjury wees Rudy Car- rell aan om het liédje op het songfestival in Londen te gaan zingen. (4. Vervolg.) TOERISME Blijkens mededeling van de Provinciale Vereniging voor Vreemdelingenverkeer is het sei zoen 1959 meer dan goed ge weest. Als oorzaken hiervoor worden genoemd a. de prachtige zomer; b. de gespreide vakantie van de Duitse toeristen. In 1959 had den n.l. de Duitsers, die in het Rijnland wonen, de maand juli vrij, hetgeen de spreiding in ons gebied ten goede kwam; c. de in uitvoering zijnde wer ken bij Veere, Vouwenpolder, Kamperland en Bruinisse, die veel belangstelling trekken d. de goede naam die er van Zeeland als vakantieland hoe langer hoe meer uitgaat. Het dagtoerisme herstelde zich, nadat 1958 door de Expo te Brus sel een belangrijke teruggang te zien bad gegeven. Het dagtoerisme in Zeeuwsch- Vlaanderen zal blijven toenemen, temeer daar het verschil in prijs van de benzine in België en Ne derland weer belangrijk is ge worden. Uit de horecasector wordt ge meld dat het aantal vreemdelin gen of vreemde toeristen dat ons gebied bezocht, iets hoger was dan het voorgaande jaar. Vooral het bezoek van Duitsers was be langrijk. Het aantrekken van vakkundig, personeel is nog steeds niet een voudig. BANKWEZEN De opleving op de beurs heeft een gunstige invloed gehad op de gang van zaken bij het bankwe zen. De aan. en verkoop van ef- fekten steeg in he t_ algemeen in vergelijking met 1958. Ook is er veel belegd in obliga ties in verband met den aantrek kelijke rente. Diverse emissies van de Bank van Nederlandse Gemeenten ad 4%4% procent, 4', Ritf >Jle P" periode dan moet U op Uw hoede zijn. NIEUWE STAATSLENING GEKLASSEERD Er bestond gistermiddag bij de opening zeer grote belang stelling ter beurze voor de eer ste officiële koers van de nieu we 4' 2 pet staatslening 1960, waarvoor maandag tegen 98 pet werd ingeschreven. Voor deze lening groot 300 min werd voor ruim twee miljard gulden ingeschreven. Hierdoor bedraagt de toewijzing op de inschrijvin gen slechts 14' 2 pet. Dporelkaar had de beurs op een toewijzing' van 20 pet gerekend. Nu deze tegenviel kwam praktisch ieder een tekort. Dit was van invloed op de handel, doordat de pre miejagers niet over voldoende stukken beschikten om deze met winst te kunnen verkopen. Op de opening werd 9814 pet geboden voor posten van nomi naal f 100.000. Deze bieding bleek aan de lage kant te zijn want de eerste transactie werd op 98% pet afgesloten. Hier mede had de lening zich met een geklasseerd. Even werd 98% gedaan doch gedurende het verdere beursverloop werd eerder 98 5/16 geboden. De drukte nam na tisn minuten af waa.rdoor de handel daarna een rustig verloop had. Voor de cverige staatsobligaties was de stemming praktisch onveran derd. De tendentie voor de interna tionale waarden viel bij de VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 3322 stuks vee zijnde: 300 vette koeien en ossen; 846 gebruiksvee; 503 vette kalveren; 104 graskalveren; 1182 nuchtere kalveren; 12 var kens 19 lopers; 42 biggen; 88 paarden; 15 veulens; 204 scha pen of lammeren; 7 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt Vette koeien 2.553,25; Vette kalveren ƒ2,30—ƒ3,20; Slacht- paarden f 1,70--ƒ 2,40. Alles per kg. Graskalveren ƒ280—ƒ440; Nuchtere kalveren 45—ƒ65; Lopers ƒ60—ƒ85; Biggen f40— ƒ50; Schapen ƒ60— ƒ100; Lam meren ƒ65—ƒ110; Kalf- en melkkoeien 900- 1280 Vare koeien ƒ650—ƒ850; Vaarzen 60O—910; Pinken 400—560. Overzicht: Vette koeien: aan voer iets kleiner, handel traag, vooral niet hoger in prijs; Vette kalveren; aanvoer iets groter, vlotte handel, ruim prijshoudend; Graskalveren: aanvoer iets kor ter, luie handel, prijzen als vori ge week; Nuchtere kalveren: ruimer aanvoer, redelijke handel, vooral niet hoger in prijs; Lo pers: aanvoer kleiner, slepende handel, prijzen vooral niet hoger; Slachtpaardeniets meer aan voer,handel flauw, lager in prijs; Schapen en lammeren: korter aanvoer, redelijke handel, hogere prijzen; Kalf- en melkkoeien: aanvoer even groter, handel stil, niet hoger in prijs; Vare koeien: gewone aanvoer, kalme handel, met iets gedrukte prijzen; Vaar zen en pinken: matige aanvoer, handel flauw, onveranderde prij zen. AARDAPl'ELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm opw. Eigenheimers 1617,50; Bintje ƒ14,50ƒ16,25; Meerlan- ders 15,7516,50; IJsselster 11—12,50. Zandaardappelen 35 mm opw.: Noorderling ƒ11—ƒ13; Liber- tas 11—13. Voeraardappelen 44,50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. opening heel erg mee. De flau we stemming voor deze fondsen van maandag werd gisteren niet verder voortgezet. Er kon eer der van een licht herstel ge sproken worden. Dit werd ver oorzaakt doordat Wall Street maandag tegen het slot een prachtig herstel te zien had ge geven. nadat de markt aldaar flauw was geweest. De arbitra ge had gistermiddag voor bui tenlandse rekening belangstel ling voor de internationale waarden waarvan vooral voor die van Philips, Peze aandelen 'noteerden op 776' circa 1 pCt boven de slotkoers van maan dag. Ock Unilevers op 756 een puntje hoger. AKU's daarente gen ruim 6 punten lager op 477 en Kon. Olies op 157 onveran derd, vergeleken bij de voor gaande slotprijs. In het laatste beurshalfuur kwam er hier en en ook verschillende leningen van andere instanties met een rente van 5 waren voor beleg gers aantrekkelijk. VERKEER Autovervoeronderneniingen De opbrengsten van het perso nenvervoer bij de Zeeuwsch- Vlaamse Tramweg Mij zullen niet vee] afwijken van die over 1958, niettegenstaande er toch een neiging tot daling aan de dag treedt. Het aantal vervoerde reizigers op de lijndiensten in Zeeuwsch- Vlaanderen is iets minder dan in 1958. De autobusdienst Sluiskil— Breda geeft weer een stijging te zien van het aantal vervoerde reizigers, hetgeen een gevolg is van het feit, dat zij steeds grote re bekendheid gaat genieten en waaruit de conclusie kan worden getrokken, dat zij in een grote behoefte voorziet. De vooruitzichten voor 1960 zijn niet bemoedigend daar de houding van de overheid ten op zichte van het vervoer de toe komst onzeker maakt. Bij de Stoomtram Mij Bres- kensMaldegem was de gang van zaken in 1959 niet onbevredi gend. Het aantal autobussen bleef ongewijzigd; de vernieu wing van het wagenpark bleef voortgaan. Havenbedrijf en scheepvaart Het duurde tot medio 1959 voordat het havenbedrijf en de daarmee samenhangende bran ches, en ook de binnenvaart, de economische terugslag van 1958 merkten. Het eerste halfjaar was dus nog vrij behoorlijk bezet. Daarna liep de activiteit sterk terug, om in november, tengevol ge van de economische herople ving, iets toe te nemen. Het cargadoorsbedrijf bleef aanmerkelijk achter bij het jaar 1958. Het veem- en opslagbedrijf wist zich te handhaven. Het over slag- en havenbedrijf bleef in tonnage zeer aanmerkelijk bij 1958 ten achter. De teruggang was het sterkst in de sector kolen. De aanvoer van andere indu strie-grondstoffen vertoonde ech. ter een stijging. In het geheel genomen bleven da resultaten echter aanmerke lijk ten achter bij het jaar 1958. Tengevolge van de aanhouden de droogte is de waterstand op de Rijn en zijrivieren sedert vele maanden laag cn het laat zich aanzien dat deze toestand zeker tot hat voorjaar van 1960 zal voortduren. De Rijn slokt thans sedert maanden een dermate grote ton nage aan lichterruimte op, dat de vraag naar schepen het aanbod ruim overtreft. De vrachten ste gen dus sterk en de scheepvaart kan over het algemeen op een gunstig jaar terugzien. Bovendien werden de binnen landse vrachten in november met 16 procent verhoogd. De bevrach ting was de laavste maanden moeilijk, maar de aangeboden la ding kon over het algemeen, zij het tegen hogere prijzen, worden vervoerd. Post- en telegraafdienst Het aantal geregistreerde loket handelingen geeft een lichte «fa ling te zien ten opzichte van 1958 met circa 3 procent. Het aantal verzonden brieven, briefkaarten, drukwerken en monsters ligt voor de hele provin cie iets hoger dan in 1958. Deze toename kan gesteld worden op 2 procent. Zowel bij de verzonden als bij de ontvangen postpakketten is over 1959 wederom een terug gang te bespeuren. Deze be draagt lj6 '7i. De bedrijfsont- vangsten verminderden met 0,7 procent t.o.v. 1958. De geldelijke omzet steeg met 6,7 procent. Het aantal gebruikers van krankeermachines steeg van 47 tot 52. Bij mist wordt de post, be stemd voor en afkomstig uit Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, via Antwerpen geleid. Het telegraafverkeer gaf een daling te zien van 1,2 procent. Er werd een begin gemaakt met de verbouwing van het P- en T.-kantoor te Hulst. Het aantal telefoonaansluitin gen in Zeeuwsch-Vlaanderen dat op 1 januari 1959 7.442 bedroeg, zal, naar schatting, met 430 zijn toegenomen. Begin 1959 bedroeg het aantal aanvragen dat op uitvoering wachtte 213. Eind 1959 was dit aantal 170. De capaciteit van de automati sche centrales nam met 600 num mers toe. Ook voor I960 staan diverse uitbreidingen van tele fooncentrales op het programma. De knooppuntcentrale te Oost burg zal in 1960 gereedkomen. De aangeslotenen van de sector Oostburg kunnen dan ook auto matisch het uitgaande interloka le verkeer afwikkelen. St Kruis, dat nu neg met Aardenburg is gekoppeld, zal begin 1960 een af zonderlijke telefoonnet worden. Het telefoonverkeer gaf een toeneming van circa 8 c/c te zien t.o.v. 1958. Te Breskens, Hulst en Terneu zen werden telefooncellen ge plaatst. Het aantal aangeslotenen op PTT-draadomroepnetten, dat op 1 januari 1959 1913 bedroeg, daal de met circa 200 aansluitingen. Om rentabiliteitsredenen zullen in 1960 de draadomroepnetten Biervliet, Kloosterzande, Oost burg, Philippine, IJzendrjke en Zaamslag worden opgeheven. (Wordt vervolgd.' ZAAMSLAG Geboren: 4 jan. Jacobus Lou- rens, z. van Hendrik D. de Bruij ne en Jacoba E. van Fraaijenho- ve, D 117; 9 jan.: Geertruida He lena, d. van Jacobus P. Hofman daar nog wat aanbod los waar-en Johanna verhelst, D 68; 26 tegenover slechts vraag stonda op lagere prijzen. Hierdoor brokkelden de koersen voor de jan.: Frangoise Pieternella, d. van Levinus Hamelink en Pieter- oroKxeiuen ue xuersen vuoi ue Scheelp Veerstr 17-27 ian internationale waarden iets afXtn^s vaTpIeter M.' van Westen en Dina van Driel, Veer- straat 3; Johanna Jacoba Antho- en kwamen deze beneden de vo rige slotprijzen te liggen. Ook voor de scheepvaarten was de stemming aan de zwak-"la' va.n ^ac"s J. Haak en ke kant met koersverliezen van Cornelia A. de Visser. Axejsestr. dcoreikaar 1 tot 3 punten. De ;)2- handel was in deze sector zeer rustig. Cultures gemakkelijker. Gewone aandelen Van Vlis- singen Katoen werden op 520 (524) geadviseerd terwijl de preferente aandelen Vlisco op 190 a 195 (190 laten) werden ge adviseerd. Hoogovens kregen'ie Pieternella Bruijnzecl, D. 34; een 40 punten lagere advies- 21 jan.: Catharina Jacomina C01-- prijs op 700. Grootbanken prak- j nelia Dieleman (overl. te Terneu- tisch onveranderd en van de, zen), 62 j., d. van Abraham Die- bieraandelen Heineken eerder leman en Pleuntje Ramondt, buitenlandse B 17 gevraagd voor West-Duitsland) rekening. In alle lokale afdelingen was de handel minimaal. Prolongatie 3' 2 pet. BEURSINDICES 5/2 8/2 9/? Int. concerns 511.62 502.11 500.68 Industrie 256.65 250.90 245.8*) Scheepvaart 170.51 169.85 167.01 Banken 195.18 196.15 195.83 Cult. enz. 150.73 149.49 147.13 Algemeen 349.95 344.92 342.48 NABEURSKOERSEN. A. K. U.476—483 (476%) Kon.Olie: 157.50—160.50 (157.20) Philips775—784 M> 775% Unilever: 754—762 752%) LOONSVERHOGING IN DE LANDBOUW Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap heeft giste ren in principe besloten tot een loonsverhoging van vier pro cent in de akker- en weidebouw en de veehouderij ingaande 1 april 1960. Tevens is besloten zich hieromtrent te wenden tot de minister van Landbouw en Visserij en de minister van So ciale Zaken en Volksgezond heid. Adriana A. M., d. v. R. G. Ver- heije—Danen, Oostdam 12. Huwelijksaangiften: H. C«>ens (van Philippine), 22 j. en Mar guerite Impens, 23 j., Waterwio- lenstr. 9; Nikolaas Kauffmann (van Goes), 36 j. en Jacoinina de MaesschalCk, 30 j.. Watermolen straat 7. Huwelijks-voltrekkingenH. Coens (van Philippine), 22 j„ en Marguerite Impens, 23 j„ Water- molenstr. 9; Nikolaas Kauffmann (van Goes), 36 j. en Jacomina de Maesschalck, 30 j., Watermolen straat 7. „e Overleden: Johannes F. Ko- nings, echtg. van C. M. Aerts, Westdam 95; Anna C. Koolegem, wed. van J. Piessens, Zandstr. 35; Euphrasie Ceriez, echtg. van C. A. Fcrmont, Westdam 12. SAS VAN GENT Ingekomen personen: D. VV. Bijl, Sportkade 7, van Terneuzen; H. P, J, van Mourik, Molenstr. 2, Van Amersfoort; W. P. de Visser. Glacisstr. 2, van Hoek; E. F. Gij- Huwelijks-vol trekking: 14 jan.; Cornells Jan Hamelink, 24 j., en Antina Roelfina van Kooten. 22 j., worende to Zelzate (B.) Overleden: 4 jan.: Hendrik Jan Dieleman, 80 j., wedn. van Huig- selGeilleit, Walstr. 11, van Westdorpe; K. Hamelink, JulLa- nastr. 36, van Zaamslag; A. M. Doorns, Poelstr. 50, van Terneu zen; T. Hayette, N. Bogaardstr. 1, van Vlissingen; P. Zwaan. Bol- SAS VAN GENT Geboren: 6 jan.: Theo, z. v. C. van den AbeeleCornelis, St. Janstr. 4; Roland A. A. (geb. te Sluiskil), z. v. J. G. Steenbak kerKindt, Julianastr. 18a; 9 jan.: Marie-Christine (geb. te Sluiskil), d. v. J. C. de Smidt Uytterhoeven, Ravelijn 1; 13 jan.: Anton (geb. te Sluiskil) z. v. V. werk 24> van Tilburg. J. van Dierendonck-—Cornelis, T 6 Kloosterlaan 14; 21 jan.: Johan- Vertrokken personen: J. E. de na M. A., d. v. J. J. F. Snepvan- Clippelaar, Poelstr. 40, naar Vo- gersvan Osch, Westkade 83; 27 gelwaarde; M. Vervaet—Pauwels, jan.: Margot I. M., d. v. H. H C. F°rtstr. 1, naar Hontenisse; J. den Exter, B. Hoefnagelstr. 36, naar Terneuzen; H. Pijnakei I Vredestr. 22, naar Terneuzen; C. 1 A. PloegaertGijs, Poeldijk 52, naar Terneuzen; G. V. M. Kindt- - de Vrieze, Irenestr. 11a, naar Burgemeester en WethoudersZuiddorpe; C. M. van de Stadt, van Terneuzen maken bekend, j Bolwerk 12, naar Frans Afrika dat de kosteloze inenting tegen L. A. E. Kindt, Irenestr. 11a, naar pokken, diphterie, kinkhoest en Den Haag; R. M. L. de Vrieze- tetanus voortaan voor TerneuzenBuijsse, Irenestr. 9a, naar Den (kom) geschiedt de tweede vrij- Haag; A. J. Neve, Westkade 73, dag van elke maand in het Julia-j naar Geertruidenberg- E M L na Ziekenhuis ingang Emma-Maenhaut, Westdam 5naar Koe laan) van 15.30—16 uur. wacht; M. F. E. en G. W. M. van Burgemeester en WethoudersGestel, Westdam, naar Bergen van Terneuzen, op Zoom; M. CoensImpens. P. TELLEGEN, Voorzitter.Watermolenstr. 9, naar Gent A. J. DEES, Secretaris. (B.). GoethalsGovaert, Oostdam 39c; INENTING.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3