UIT DE PROVINCIE RADIO TAZELAAR B TELEVISIE APPARATEN TELEVISIE ANTENNES Sluiskils Belangen Gemeenschap het eerst naar buiten voor Binnen men TERNEUZEN GRIEP AKKERTJES Gevonden voorwerpen TERNEUZEN SLUISKIL ZAAMSLAG AXEL AARDENBURG HOEK. KLOGSTERZANDE. NIEUWVLIET. SAS VAN GENT SLUISKIL. RECHTSZAKEN De Kleinzoon van „De Vliegende Hollander' H. VAN SEELAND AGENDA V oor jaar s- Zeeuw! SOHEEPV AARTBEWEGING KANAAL TERNEUZEN—GENT £«hirende de maand januari ZEEVAART Aantal B.R.T. Geschut opvaar! 234 258.932 Geschut afvaart 225 236.470 Gelost of geladen te: Terneuzen 28 32.621 Sluiskil 13 19.143 Sas van Gent 9 11.579 BINNENVAART Opvaart Aantal Ton Stoom- en Motorschepen 1280 498.033 Sleepschepen 175 200.334 Afvaart Aantal Ton Stoom- en Motorschepen 1304 508.527 Sleepschepen 174 197.353 Gelost en geladen te: Aantal Ton Terneuzen 183 92.626 Sluiskil 221 138.403 Sas van Gent 140 48.536 Radio- en T.V.-tentoonstel- Iing. Gisteravond was het vanaf de opening van de grote radio- en televisietentoonstelling die gedu rende drie dagen in het Jeugd- gebouw ,,De Schakel" in de Kerk hoflaan door Radio De Buck wordt georganiseerd, zeer druk. Er vallen dan ook heel wat fraaie toestellen te bewonderen, niet alleen radio's en T. V.'s, maar ook grammafoons, bandrecor ders en huishoudelijke appara ten. Door een groot aantal deskun digen worden de meest uitgebrei de inlichtingen verstrekt, zodat een adspirant-koper(ster) spoe- aig op de hoogte is gesteld van de mogelijkheden die een appa raat biedt, en het genot dat de bezitter er van heeft. (Adv.) dreigt overal neem vlug „Akkertjes" in huis helpen direkt Aan het bureau van politie zyn als gevonden aangegeven de volgende voorwerpen, welke zijn terug te bekomen aan de daarachter vermelde adressen Kleurboek, potlood, rol plak band en lijm, Van Kolk, Noordstr. 40; kinderschoentje 'bruin met wit), Westerweel, Axelsestr. 151deksel van sla- gersmand, Harms, le Feijterstr. 15; zeem. Maria Vermast, Tulpstr. 1bruin lederen porte- monnaie met inhoud, De Bruijn, Kerkhoflaan 9gymschoen blauw). Joke van der Meide, Narcisstr. 39padvindersriem, Albert van der Bilt. Irenestr. 4, bruinkleurige jachthond, Maat, Willem Kloosstr. 1wieldop van Mercedes. P. de Doelder, Acca- eiastr. 4; 2 muntbiljetten, R. van Aalst, Dahliastr. 8; sleutel, Ten Hoeve. Walravenstr. 1 bruin rechtse glacé, M. Michiei- sen, Boeregat C. 32bruine ac- '»etas, Verbrugge, Baandijk 59; kindër-schakelarmband, G. van Gelderen, Anjerstr. 14; bruine ünderportemonnaie zonder in houd, Jan van de Velde. Knol B. 38; gebreide jongenswant, Frans Groen, Dokweg 4bruin lederen jongensportemonnaie, Verhelst. le Verbindingsstr. 6. Aan het bureau van politie zijn verder gedeponeerd Sjaal, armband met rood glaasje en broche met klompje, verschillende wanten, glacé's, tam in étui. paar zwarte rub berlaarzen, grijze wollen das, blauw zadeldek, sjaal, jongens pet. licht blauwe zakdoek, bruin lederen rijwieltas inhoudende gummipijpen, lipsleutel 10908, huissleutels. Aan het bureau van de politie post alhier zijn de volgende voor werpen als gevonden aangegeven welke terug te bekomen zijn aan ie daarachter vermelde adressen. Raar glacé handschoenen, por tier St. Elisabeth-ziekenhuis «en damesring met steen, A. de Mjaat, Veldstr. 25; kinderporte- monnaitje, J. Fopma, Kanaal- weg 64; muntbiljet, N. Jansen, F. Polderstr. 109; sjaal, A. Dus- sain, Vinkenstr. 31zwarte glacé dameshandschoen, Breepoel, Ifiddenstr. 5; geborduurde brui- as want, Meindertsma, Oostka- sfc 21paar gebreide kinderwant- jes, J. Schoonakker, P. Pol derstr. 67paar gebreide kin derwantjes, P. Moret. Beneden wee 36. Aan het bureau van de rijks politie werden als gevonden aan gegeven de volgende voorwerpen, welke terug te bekomen zijn op de daarachter vermelde adressen. Sierspeld, Terneuzensestr. 9; sinderpetje, Plein 8; en witte d». Plein 36. Ook vandaag en morgen kan men reeds vanaf twee uur in „De Schakel" terecht om eens te gaan kijken naar de grote sorte ring die Radio De Buck aldaar aan het publiek tentoonstelt. Filmavond „Berscherming Bevolking". Hoewel wij allen hopen dat wij nooit met de werkelijkheid te maken zullen krijgen, moeten wij er toch wel rekening mee hou den dat dit wel eens zou kunnen gebeuren. Zo luidde de uitnodi ging van het hoofd der B. B„ de heer A. Rottier, tot lief bijwonen van een filmvertoning over de atoombom. Deze filmvertoning had plaats in hotel „Centraal". De toeschou wers konden zien wat er gebeurt als er een atoombom wordt afge worpen, de uitstraling, die er dan plaats heeft, de luchtdruk die ontstaat en de zelfbescherming, die moet worden toegepast. Het zijn allemaal geen prettige zaken maar het is beter voor de burgers dat zij weten hoe in ge val van nood te handelen, dan er hulpeloos tegenover te staan. In een A-gemeente die Terrieu- zen nu eenmaal in, is dit zeker nodig en wat eveneens hard no- 's c'a'- de B. B.-diensten volledig worden bezet en liefst zo spoedig mogelijk. De heer Rottier wees de aan wezigen daar voortdurend op. Dok dat een nieuwe dienst wordt ingezet; de A.B.C.-dienst tegen atomische, biologische en chemi sche oorlog. Vijftien vrijwilligers zijn daarvoor nodig. Hopelijk zul len zij niet te lang wachten met zich te melden. Bovendien is de B. B. er niet alleen voor tijden van oorlog, maar evenzeer voor grote ram- P°"- Eer> goed georganiseerde B. B. kan dan vele mensenlevens redden. Voor een plaats als Terneuzen geen overbodige weelde. Notaris Meijling gaat naar Hengelo. Bij Koninklijk Besluit is be noemd tot notaris binnen het ar rondissement Almelo ter stand plaats de gemeente Hengelo lO.) de heer J. Meijling, notaris al hier, in de plaats van mr. D. te Winkel. Eveneens bij Koninklijk Be- sluit is aan notaris J. Meijling op zijn verzoek met ingang van de dag van zijn beëdiging als notaris te Hengelo eervol ontslag ver leend uit zijn ambt van notaris te Axel. Gemeenteraad: De gemeenteraad kwam bijeen onder leiding van burgemeester Van Dongen. Na vaststelling der notulen wer- den de ingekomen stukken be handeld, hoofdzakelijk goedkeu ringen van Ged. Staten. Het aanbrengen van het wapen der gemeente in het provincie huis te Middelburg, waarvoor de raad destijds ƒ1000 had uitge trokken, komt de gemeente te staan op ƒ650. Gewijzigd werd de verordening op de vleeskeuring en de veror dening op de heffing van keur lonen. Een verzoek van Huize „Don Rua" te 's-Heerenberg om een bijdrage van 45 per leerling uit Aardenburg, werd ingewilligd. Het betreft 3 leerlingen. De recente salaris wijzigingen kregen de nodige goedkeuring. Voor de electrificatie van enke le percelen werd een bijdrage verleend tot 200 per perceel. De raad stelde zich garant voor 900 in een mogelijk nadelig sal do van een door de V.V.V. te organiseren folkloristisch feest. De diepvriesafdeling in de wijk Draaibrug krijgi nog voor één maal een bijdrage van 150, in verband met verbouwingskosten. De jaarlijkse bijdrage voor de Vereniging voor R.iK. Gezins voogdij en patronage in Zeeland zal een bijdrage ontvangen van 2,50 voor elk geval. De raad wenste niet in te gaan op het schrijven van het ministe rie van Maatschappelijk Werk en Volkshuisvesting om de Woon- ruimtewet 1947 buiten werking te stellen. De lieer Lampo vroeg of leerlin gen, die de U. T. S. bezoeken, een studietoelage kunnen krijgen. De voorzitter antwoordde, dat hiervoor 't Zeeuwse Studiefonds mogelijkheden biedt. Aan de Tuinbouwvoorlichtings- dienst zal gevraagd worden de mobiele vakschool voor één jaar in Aardenburg te stationneren. Men ziet hier zeker grote moge lijkheden tot uitbreiding van de tuinbouw, speciaal wat betreft de teelt van witlof. Hierna werd de vergadering door de voorzitter gesloten. Vergadering Z. L. M. De afdeling Hoek der Z. L. M. hield vorige week haar algemene vergadering in hotel ,,'s Lands Welvaren". De Voorzitter, de heer F. G. Tollenaar, wees in zijn openings woord er op dat 1959 zich geken merkt heeft door een abnormale droogte, met als gevolg een voor vele landbouwers zeer ongunstig jaar. Bij de periodieke bestuursver kiezing werden de twee aftre dende bestuursleden, de heren D. Haak-Tollenaar en J. Dieleman- Riemens bij acclamatie herbe noemd. Tot afgevaardigden naar de Kringvergadering werden aange wezen de heren F. G. Tollenaar en J. D. Haak. Uit de rekening en verantwoor ding van de secretaris-penning meester bleek, dat 1959 sloot met gen batig saldo van ƒ275,98. Hierna werd het woord ver leend aan mr. J, F. G. Schlinge- mann, algemeen secretaris der Z. L. M., die een uitvoerige toe lichting gaf over de a.s. excursie naar de Deltawerken. Vervolgens gaf hij een alge mene indruk van de Euromarkt, om daarna dichter bij huis te blijven en de voor velen ingrij pende kwestie van de kanaalver breding en de daarmede verband houdende onteigening van gron den te bespreken. De naar aanleiding van deze rede, door enkele leden gestelde vragen, werden door de heer Schiingemann beantwoord. Schlingemann uitvoerig beant woord. Na dank te hebben gebracht aan mr. Schlingemann voor zijn causerie, sloot de voorzitter de vergadering. Collecte Tuindorp-Oostzaan. De huis-aan-huis-collecfe voor Tuindorp-Oostzaan heeft alhier opgebracht 568,09. Dodelijk verkeersongeval. Gistermiddag te half twee kwam een bus van de Z. V. T. Ml uit de richting Hulst naar Perk- polder gereden. Aan de Tasdijk. stopte de chauffeur voor het doen uitstappen van de 44-jarige mevr. G. de Block, echtgenote van dè heer P. Smith, en moeder van 3 kinderen, wonende te Terhole; Nadat zij uit de bus was ge stapt, wilde zij achterom de bus de rijweg oversteken, daarbij geen acht slaande op het snel verkeer op deze drukke rijweg. Het droevig gevolg hiervan was, dat zij door een auto, bestuurd door de heer C. cTE, werd gegre pen en zodanig verwond dat .de I-dood op slag is ingetreden. Het stoffelijk overschot is naar Groenendijk overgebracht. Vergadering muziekvereni ging „Nut en Genoegen". De muziekvereniging „Nut en Genoegen" hield in de „Stadsher berg" haar jaarvergadering. Na zijn openingswoord gaf de voor zitter, de heer D. Dekker, een overzicht van de activiteiten dei- vereniging in het afgelopen jaar. Hij wees er op, dat het aantal werkende leden steeds geringer wordt. In verband met de slechte bezetting zal; dan ook dit jaar niet aan het concours te Groede- kunnen worden deelgenomen. De voorzitter riep de aanwezi gen op, het bestuur tij de wer vingsactie van nieuwe leden met alle middelen terzijde te staan. Blijkens het door de penning meester uitgebrachte financieel overzicht bedroeg het kassaldo ruim 430. Het aftredende bestuurslid, de heer A, P. de Hullu, werd met al- mene stemmen herkozen. In de plaats van de heer H. de Veij, die zich niet meer herkies baar stelde, werd gekozen de heer Iz. Quaars. Aan leden, die naar elders ver trekken of om gezondheidsrede nen niet langer muzikant kun nen zijn en minstens 15 jaar wer kend lid zijn geweest, zal een aandenken worden aangeboden. Tot slot werd het bestuur ge machtigd voorbereidingen te tref fen voor de herdenking van het 35-jarig bestaan der vereniging op 27 mei a.s. Oppasdienst te Sas van Gent. In Sas van Gent is dezer dagen een oppasdienst opgericht door de Ned. Herv. meisjesclub „De Zeevaarders". Zij stellen zich be schikbaar als thuiswacht oftewel „babysit" tot uiterlijk 's avonds half tien tegen een tarief van 1. Bovendien zijn zij te ontbie den voor kleine huiselijke kar weitjes (een afwas, een kamer stofzuigen e.d.) en voor het doen van eep boodschap (ƒ0,25). Tij dens de kerkdienst van zondag morgen passen ze op voor de halve prijs 0,50. De oppasdien sters reserveren hun verdiensten in een gezamenlijke pot, om van de zomer samen te kunnen gaan kamperen. Aangereden. Gisteren werd aan het einde van het rijwielpad, gelegen aan de oostzijde van het kanaal, de 14-jarige wielrijdster M. Z., wo nende alhier, door een nog onbe kend gebleven jongen met zijn fiets aangereden. De knaap bekommerde zich niet o"'er de gevolgen van deze aan rijding en liet het meisje dat vrij grote schrammen aan de benen had opgelopen, aan haar lot over. De politie hiervan op de hoog te gebracht, stelt thans een on derzoek in naar de dader, die ver moedelijk een scholier is. BURGEMEESTER VAN ILPENDAM VERLIEST KORT GEDING De gemeente Ilpendam heeft het kort geding dat de lompen wasserij van de heer G. Damen in Den lip tegen haar had aange spannen, verlóren. In dit geding was de burgemeester van Ilpen dam, de heer' H. J. Kastein cErs, zelf als pleiter opgetreden. In zijn uitbraak bepaalde de president van de rechtbank te Amsterdam, drst B. en W. onver wijld het bedrijf, dat zij op 7 januari j.l. na een ontploffing m het bedrijf hadden gesloten ara verzegeld, onverwijld moeten on-t- siiriten en ontzegelen. B. en W. hebben, aldus bet vonnis, van hun bevoegdheid krachtens ule hinderwet gebrnfcf gemaakt voor een geval waarvoor hun deze be voegdheid niet is gegeven. Gè- sIuiting is onrechtmatig geschied. Het vonnis werd bij voorraad uit voerbaar verklaard en B. en W. werden veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding id 280,—. De sluiting en verzegeling vsas geschied omdat B. en W. van oer deel waren dat de lompen wasse rij gevaar opleverde voor de om geving. Dit werd echter ontkend in een rapport} van de dienst' van het stoomwezen en ook door een als getuige-deskundige gehoorde technisch hoofdambtenaar van de arbeidsinspectie. Ruim honderd personen zijn lid geworden van de onlangs in het leven geroepen „Algemene Belangen Gemeenschap Sluiskil" na de maandag gehouden bijeen komst, waarop het voormalig Kanaalcomité zich voor de eerste maal aan de b?Volking voor Sluiskil presenteerde. De voorzitter, de heer C. H. Vermeulen, maakte in zijn ope ningswoord van de gelegenheid gebruik het inzicht van verschei dene instanties mede te delen en na een beroep op de vergadering tg hebben gedaan, met het oog op de toekomst een eenheid te vormen, werd het woord ver leend aan de zeer actieve secre taris, de heer J. C. Bleijenberg. Deze gaf in kort résumé een overzicht van de activiteiten, welke door het voormalig Ka naalcomité gedurende negen maanden aan de dag waren ge legd Het betroffen werkzaamheden van stimulerende, adviserende on steunende aard, aldus spreker, die allereerst gewag maakte van de bezoeken van diverse Tweede Kamerfracties, waarvan het resultaat zeer zeker bij de ko- mende behandeling van de be- groting een nuttig effect zal af werpen. Op even prettige wijze heeft men tot heden toe steeds de steun van burgemeester mr. P. H. W. F. Teilegen mogen ontvan gen. In herinnering werd ge bracht dat het Kanaaleomité zich tot de gemeenteraad heeft ge wend met de suggestie de bouw te bevorderen van een een tunnel bij verdwijning van de brug. Ook het telegrafisch verzoek aan de minister van Verkeer en Waterstaat om spoedige ophef fing van de vele onzekerheden en het resultaat van de voorberei dende onderhandelingen, welke reeds met een onteigeningsex pert zijn gehouden, behoren, al dus de heer Bleijenberg, tot de activiteiten die reeds door liet voormalig comité zijn verricht. Bij een persoonlijk bezoek van enkele afgevaardigden van het comité aan de hoogste instantie van de domeinen in Den Haag, werden aldaar de grieven en ver langens van de bewoners toege licht en aldaar ten zeerste op prijs gesteld. Al konden persoon lijke uitlatingen nog niet met een „van officiële zijde" worden be- (Adv.) E V. (Van goede getuigen voorzien) nja alle plaatsingen van en mits deze verzorgd werden door NOORDSTRAAT 21 TERNEUZEN de T.V.-specialist voor Zeeuws-Vlaanderen laat RADIO TAZELAAR een ploefplaatsing, verzorgen van een FHILIPS-T.V. De geschiedenis van het redersgeslacht Van der Decken door 30) Nadruk verboden. WOENSDAG 10 FEBRUARI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur; „Jane Eyre". AXEL: Het Centrum, 7.30 uur: „De reis om de wereld in 80 dagen". KOEWACHT: Café De Vlieger, 6 uur: Bijeenkomst veehouders. Onderwerp: „De melksituatie in Zeeuws-Vlaanderen". DONDERDAG 11 FEBR. ZUIDDORPECafé De Cock, 6 uur: Bijeenkomst veehouders. Onderwerp: „De melksituatie in Zeeuws-Vlaanderen", „Het was geen kwestie van navigatie, mijnheer Creumont. Het was door het verschuiven van de lading". „Was die dan onvoldoende getrimd?", wilde Creumont we ten. Zijn stem klonk bars. „Het was het beestenweer en de ontzettende zware zeegang, mijnheerDaardoor is de lading gaan schuiven en kregen we ook een paar losgewerkte huid platen, waardoor ruim één hoe langer hoe meer water maakte, ondanks het lenzen. Het schip kwam in de kop te liggen en maakte steeds meer slagzij over stuurboord. Het besturen werd er daardoor niet beter op De lading was in de laadhaven zeer goed getrimd, want ik heb mijzelf geregeld van de gang der werkzaamheden overtuigd. Daa.rop kunt u zich. op mijn woord van eer, verlaten. Creumont was mensenkenner genoeg, om direct te zien dat Villemot de volle waarheid sprak. Daarom gromde hij even goedkeurend. „Vertel me in het kort het verloop van de reis", zei hij toen. Villemot haalde verlicht adem. Goddank! Het ergste was ach ter de rug. De baas was nu wat handelbaarder. Want ook Ville mot was een mensenkenner. „Tot Lissabon ging alles goed, mijnheer, maar na een paar uur werd het mis. Er stak een storm op. zoals ik nog nooit heb meegemaakt. Om kwart voor twaalf in de avond verspeelden we onze eerste sloep. De wind kracht liep op tot elf! Dat zegt dus wel iets. Er liepen enorme zeeën en we namen veel water over. In ruim één bleef het wa ter rijzeh. Er bezweek een laad- mast. de bootsman werd over boord gespoeld en de laatste sloep aan spaanders geslagen... We voeren vlak onder de Spaanse kust, dus liet ik om assistentie vragen en vuurpij len afschieten.Er restte ons maar één ding en dat was, om het oude schip zo snel mogelijk ergens aan de grond te zetten, teneinde de lading nog veilig te stellenVóór het echter zo ver kwam, werden wg door een verraderlijke roller dwars scheeps gegrepen en over stuur boord gesmeten. Ik werd met nog drie man door een volgen de "stortzee van boord geveegd... Een schip, dat onze noodsigna len opving, kwam ons te hulp en pikte ons op,De anderen zijn allemaal gebleven.Ze waren benedendeks, toen de schuit ender water ging". „Dan hebben die pech ge had", merkte Creumont non chalant op. terwijf hij de na gels van zijn linkerhand be keekA propos.wie zijn de andere drie geredden?" „De eerste stuurman, de roer ganger eningenieur Ver nier". „Waar zijn die op het ogen blik?" „Leduc en de roerganger zijn momenteel naar de Personeels afdeling. om zich weer te mel den, mijnheer Creumont, Inge nieur Vernier... werd aan boord van dat vaartuig, dat ons heeft opgepikt, vastgehouden". De ogen van Albert Creumont keken de zeeman aan. of die hem een sprookje vertelde, „Vastgehouden, zeg je Maar man. wat vertel je me nou!" Op het anders zo on bewogen gezicht van de fabri kant verscheen ineens een uit drukking van levendige belang stelling. Dat is juist het vreemde van ue hele zaak. mijnheer Creu mont.... Ik wist eerst niet be ter, of er waren in totaal maar drie man gered, Leduc, de roer ganger Nolet.en ik. Wij wer- uen eerst in de messroom ge bracht. van schone en droge kleren voorzien en onthaald op een goeie warme rumgrog en een prima maaltijd. In één woord, men; heeft ons schitte rend behandeld, dus daarover niets dan lof!.... Maar, nu komt het vreemdste van alles. Tegen de middag van de dag na onze redding, kwam opeens een van de officieren van dat schip bij ons en zei. dat wij van boord gebracht zouden worden. Die kerel sprak vrij goed Frans, maar met een nogal vreemd accent, waarschijnlijk 'n Scan: dinavigr. Een kwartier later werden wij met een motorvlet van boord, gebracht en aan wal gezet, even buiten Bouzas, zoals ons later bleek. Men gal ons per man. twintig pond sterling voor reiskostenvergoeding, dus dat was helemaal niet zo gel$, want daarmee kwamen, wij ruimschoots toe. Verder kregen wij elk een stevige handdruk tot afscheid en daarna, stapten we in de motorvlet..... Toen wij echter langs stuurboordzij van dat vaartuig wegvoeren, zag ik voor een van de patrijspoorten in de lomp een gezicht tegen het glas gedrukt van iemand, die blijkbaar eens wilde weten wat er zo allemaal daarbuiten gebeurdeEn dat was het gezicht van ingenieur Vernier... Het duurde slechts luttele se conden, want wij voeren snel weg, maar ik heb hem positief nerkend". De ogen van Creumont ver nauwden zich tot twee streep jes. „Je bent er dus absoluut zeker van dat je ingenieur Ver nier herkend hebt?" „Ik kan er desgewenst een eed op doen, mijnheer Creu mont". (Wordt vervolgd.) Kteld. men heeft toch gerecht vaardigde hoop dat binnen het mogelijke nog veel tot stand aal kunnen worden gebracht. In het slotwoord van dit over zicht werd door spreker oen woord van dank geuit aan de pers, die in niet geringe mate tot het opwbkken van belangstelling heeft bijgedragen. Toekomstig beleid. Het toekomstig beleid der Al gemene Belangen Gemeenschap zal zich alleerst richten op voort zetting van de bij de aanvang ge nomen doestelling: het bdhai- tigen van aller belangen bij de onteigening betrokken gemeen schap, zowel t.a.v. van de Kanaal onteigeningen als die, welke direct of indirect, ten prooi zullen vallen aan het op stapel liggende uitbreidingsplan-Sluiskil. Voorts zal het nodige onderno men Worden bij het terug op gang brengen van de plaatselqtkc woningbouw, welke negen jaar geleden bij het bouwen van de laatste huurwoning abrupt ein digde. Via een te houden enquêtte zo wel te Sluiskil als bij de forensen uit overig Zeeuws-Vlaanderen, hoopt men dit te kunnen verwe zenlijken. Op dezelfde wijze hoopt men het plaatselijke gasperikel nog eens onder de aandacht te bren gen. Het is, aldus de secretaris, een vreemde gewaarwording dat een plaatselijke gas-produceren- de industrie wel Walcheren en een flink stuk van Brabant van gas kan voorzien, doch het aller grootste deel van Sluiskil van gas verstoken moet blijven. Het ligt eveneens in de bedoe ling van dé Belangen Gemeen schap, dusdanige pogingen aan te wenden om van Sluiskil nu eens een afgerond geheel te ma ken. Wrevel. Hierna was het woord aan de aanwezigen, die zich niet onbe tuigd lieten om hun mening naar voren te brengen, n.l. dat men niet enkel in het verleden, maar ook nu nog, en met angst vooi de toekomst, nog steeds de draak steekt met het hun inziens ijve rig kanaalzéne-dorp. De heer C. Kuzee wees er op, dat hij via de pers al verschillen de malen had gelezen de toe toezegging van burgemeester Teilegen bekend te zullen ma ken hoever men gevorderd is met het uitbreidingsplan. Het was vragensteller voorts niet al te duidelijk dat men op geen enkele wijze naar de me ning van de Sluiskilienaars over dat plan had geïnformeerd. Het bestuur betreurde het hierop een afdoend antwoord schuldig te moeten blijven en was van mening dat zowel de stagna tie in de Belgisch-Nederlandse onderhandelingen, alsmede ziek te van de ontwerper van het uit breidingsplan tot de grote ver traging hebben bijgedragen. Ten aanzien van het door de stichting Zeeland opgestelde soc. rapport, waarover de meningen nogal uiteen liepen, werd het plan geopperd om een afzonder lijke bijeenkomst te houden voor hen die dieper op dit aspect wen sen in te gaan. Wij eisen... Ook het aggressieve element ontbrak np deze vergadering niet en het was de promotor van de „Vrije Veren-actie", de heer H. J. Cclsen, die als rasechte Sluiskil- lenaar „heel even" het woord vroeg. De lieer Colsen noemde zich geen belanghebbende, maar toch wel iemand, die het goed meent met alles wat Sluiskil aanbelangt. Het was spreker onbegrijpelijk, dat het project van de kanaal ver creding een Belgisch be lang ten behoeve van de haven van Gent wel een tunnel te Zelzate laat zien, terwijl zijn zo geliefde en destijds door hem zelf mee-geopende ..Minister Lely- brug" zal moeten verdwijnen en Sluiskil in de plaats daarvan een stuk. zolderschuit zal krijgen In het verre verschiet zag de heer Colsen huilende zakenmen sen en mistroostige huurhuisbe- woners. die nu de lamme goed zak uithangen, en deze uitdruk king met een ..wij eisen kracht bijzette. De voorzitter, de heer Vermeu len, beantwoordde allereerst de suggestie vdh de heer Colsen, en yotnd. dat men het „wij eisen!", voor deze kanaalkwestie maar beter konden laten vallen. De op cijnsgrond wonsnden hebben, aldus de voorzitter, zo bitter wei nig te eisen, in het bezit als zij zijn van een contract vol verma ningen en plichten, waardoor niets te eisen valt. De secretaris voegde er aan toe, dat het niet om 40 of 60 cent zal gaan, maar dot er miljoenen mee gemoeid zullen zijn. Beide bestuursleden stelden voorop dat het verstandiger zal zijn alle te voeren activiteiten op een waardige en respect-afdwin gende wijze te laten verlopen. Men behoeft, aldus de heer Bleij- enburg, daarom nog niet bepaald de lamme goedzak er voor uit te hangen. Het verheugde spreker, dat in het kanaalcomité en de be langen gemeenschap een samen werking heeft verkregen over alle religieuze en politieke ver schilpunten heen. De sfeer in de vergadering had zulk een climax bereikt, dat de onverwachts aangekondigde pau ze een welkom intermezzo was. In het slotgedeelte van de avond werd nog eens dieper ingegaan op de mogelijkheden, die er zijn wanneer de onteigenings-expert medewerking zal tonen. 'bister herdacht dt aijser, die zich ru. jcede gezondheid mi gen, m het Rusthu. de-oord", rijn 9S-ste aag. jtaar de heer Ka stt ingezetene van si. kwam burgermeesj K. w F. Tellegen gelukwensen. Kring West Zeeu ren der Z.LM. kwa middag in hotel „Dl le Oostburg bijeen van de vice-voorzitt( J. Verbrugge, dit u van de voorzitter. Bruijne. De heer Verbrug^ zon spijt over uit, bitter wegens verbl .1 uliana-ziekenhuis t leze eerste vergaf hij als voorzitter zot kan bijwonen. De spraak, die zoals door de voorzitti ■wordt, sprak de het «venwel niet uit, o {.chiedde middels ed <)er. De heer De Bruijn dat zijn gedachten b ring zouden zijn. I woord van welkom i M. A. Geuze, al ut r Z.L.M., de alg. F. G. SchlingJ I >orst, Provinciaal missaris, ir. J. Rijkslandbouwcoil Zeeuws-Vlaanderer] (irecteur van de Schoondijke en d meester van Oostl A. P. Modde. Een bijzonder wj bom richtte de hoe.' nog tot de oud-vod k ring de heer M. ♦«?ns echtgenote, icring officieel a nomen na jarenlar van de kring ai hebben behartigi over de Z. L. M.-t bracht spreker ■verkenden woordc kt- dank. Bijzonder óartk richtte hij to van Dijke en de p de heer I. de Hui (Hierop nam de dt heer Verbrugge verder waar en kv '<>udelijke zaken a Uit het financië pebraoht door de Ier Iz. de Hullu jaar 1959 voor de .gunstig jaar is g nomsten bedroegc uilgaven ƒ1203,43 J-.apitaal der krinj VERZEKE TBRUGWERKE De Groninger veroordeelde gist ge fabrieksarbei zekeringsagent Groningen tot z vangenisstraf m van twee maanc Jijk met een pr« .raar. omdat hij nezitter enkele neze een ongelu en W.A.-verzek gepraat en de gang met terug Uet werken, d 'log verzekerd t- wam echter a officier van Ji "vraaanden geva: aftrek, waarvar voorwaardelijk 1-roeftijd van d DODELIJKI Dinsdagmidds s.alf een is t WamsveldLoc gem. Warnsve gehuwde vertet 33. uit Arnhem «•ngeluk om het 7n een bocht k stationcar best bouwtrekker tf stuurder van liggende vrach nang, R. uit vaart mindere nebben de rem nangwagen ge tinvoldoende g «et voertuig di kwam te staai P. reed tegen t P. was op slag werd totaal ve

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2