ran de De plannen van De Gaulle Het bezoek van Mikojan aan Cuba De mislukte onderhandelingen over luchtlandingsrechten voor de K.L.M. De geschillen tussen Syrië en Israël Weeroverzicht ILJARTEN Jacht op onbekende duikboot HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT rdag 6 februari 1960. ig van het oneel ojan in Havanna MAANDAG 8 FEBRUARI 1960 10 Jaargang Nr4903 AMERIKAANSE GELEERDEN VERWIJTEN EISENHOWER KORTZICHTIGHEID CHROESJTSJEF OVER KERNWAPENPROEVEN DE WESTELIJKE GEALLIEERDEN EN BERLIJN Noors schip rilet twee N ederlandse opvarenden in Oostzee vermist Chinese communisten vuren weer. salons „robèrt" Arrestaties in de Dominicaanse Republiek Keulse kladderaars veroordeeld. Minister Luns en Staatssecretaris Stijkel voor de televisie Spoorwegongeluk in Chili. Treinbrand in tunnel NEVEDA WOL DADER BESMEURING STANDBEELD VAN KONINGIN JULIANA GERARRESTEERD. DODENRIT. niveau van mannen, dat or seizoen gecorrigeerde iheidscijfer, is met rond aald tot 53.000. zoenstijging in de gere- e arbeidsreserve deed >rnamelijk voor bij de arbeiders, het niet- ransportpersoneel en de beiders. Ook onder de esohikten trad door sei- zaken, maar tevens door rkort handhaven van de irmen bij het bedrijfs- in toeneming van het eming van de werkloos- 3e bouwnijverheid deed el in de burgerlijke en louw als in de water-, wegenbouw voor. Zij ;rijk geringer dan voor n het jaar verwacht kon Vele aannemers houden oneel vast, speculerend anhouden van het gun- ;r, uit vrees bij de aan- het voorjaar niet over personeel te kunnen »n. iKAMPIOENSCHAP VAN AXEL. reek zijn de navolgende en gespeeld. C.O.T. nan fioogstrate 10.0004.545 Have Verhulst 10.000—0.656 man de Jonge 10.0005.600 man A. Sol 9.459—10.000 jter— ran Meurs 6.93910.000 ut— D. Pel 8953—10.000 de de Feijter 6.703—10.000 Serge ïoogstrate 10.0005.800 72.054 56.601 Fortuna van Eek 6.00010.000 Dieleman 8.03610.000 ïroothaert 10.0006.494 sen jnhove sr. 10.0006.389 nan Dieleman 10.0007.213 'eurs ïroothaert 10.0007.833 de Visser 10.0009.375 loogstrate 10.0008.584 74.036 65.888 P.O.P. ige— i J. Roose 6.129—10.000 Ieurs Klaassen 0.52610.000 C. Roose 8.68410.000 Pleunis 10.0008.393 ij ter Jansen 10.0006.769 trate an Meurs 10.0003.158 nge— le Koeijer 5.800—10.000 st Dielemna 7.70510.000 58.844 68.320 De eindstand. 439.412 427.905 |tia 411.500 385.002 tns reeds voorlopig te in. linister handhaaft zijn ïg, het overleg met de ties van overheidsperso- rent de vaststelling van van de algemene loons- g en van de definitieve ■rziening voor de ambte- veer op te vatten zodra e verantwoorde ge- roorhanden zijn. nmerking nemende, dat ensteller begrip heeft belang van goede ver in in het georganiseerd zal hij kunnen begrij- te dezer plaatse beves- noch ontkennend kan geantwoord" op de het plan bestaat ook de rerheidswege gepensio- in de welvaartsverrui- ioen delen, zo besluit de copeus zijn antwoord. is Mikojan, eerste vice- van de Sowjet-Unie, is tg te Havanna aange- vaar hij op uitnodiging Cubaanse regering de van een Russische ten- ing zal bijwonen, 'erd welkom geheten imier Fidel Castro en ister van Buitenlandse taul Rao. Frankering o 13 abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 et Losse nrs 9 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster IN. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nor. President de Gaulle, die de situatie in Frankrijk en Algerië nu we! vast in handen heeft, heeft reals bekend vergaande plannen opgesteld voor een „gro te schoonmaak". Hij zou in het bijzonder van plan zijn om 1. het leger, de politie en de bestuursorganen in Frankrijk en Algerië grondig te zuiveren, 2. hel wetboek van strafrecht zodanig te wijzigen dat mensen, die verdacht worden van samen- Het bestuur van de Amerikaan, se federatie van geleerden heeft Eisenhower, in verband met diens suggestie om gegevens over Amerikaanse kernwapens aan de bondgenoten van de V. S. te leveren, beschuldigd van ,,het gevaarlijkste soort kortzichtig opportunisme". Het bestuur ver klaarde dat een maatregel om de kernwapentechniek over de hele wereld te verspreiden „de mensheid in feite veroordeelt tot de ramp van een kernoorlog." De geleerden zeiden voorts dat aanvaarding van Eisenhowers suggestie de besprekingen te Genève over het staken van de kernproeven zou torpederen. Premier Chroesjtsjef heeft in een brief aan prof. C. F. Powell, voorzitter van de wereldfederatie van wetenschappelijke werkers, gezegd dat Rusland bereid is on middellijk een verdrag te onder tekenen ter beëindiging van kernwapenproeven voor altijd met een behoorlijke internationa le controle. Volgens het officiële Russische persagentschap „Tass" schreef Ghroesjtsjef dat Rusland zijn kernwapenproeven niet zal her vatten als de Westelijke mogend heden dit ook niet doen. Deze brief was een antwoord op een schrijven van prof. Po well, hoogleraar in de natuur kunde aan de universiteit van Bristol. Chroesjtsjef zei dat het stelsel voor inspectie en contröle dat in 1958 door de deskundigen in Genève was aanbevolen, een vól kernen aanvaardbare basis was voor het sluiten van een doelma tige internationale overeenkomst tot het beëindigen van dergelijke proeven. ..Als onze partners op de con ferentie van Genève het nodige verantwoordelijkheidsbesef aan de dag leggen, zal het vraagstuk van beëindiging der kernproeven overal en voor altijd worden op gelost". zwering tegen de staat, een ge dwongen verblijfplaats kan wor den toegewezen (dit is nu al mo gelijk in Algerië, waar een 12-tal aanhangers van uiterst rechtse groeperingen op het ogenblik worden vastgehouden, maar niet in Frankrijk zelf. Het huidige wetboek van strafrecht geeft de rechter in Frankrijk op het ogen blik alleen maar de bevoegdheid om een verdachte 48 uur vast te houden 3. een scheiding door te voe ren tussen het burgerlijke en mi litaire bestuur in Algerië, en 4. de 13 departementen van Algerië te reorganiseren. Deze departementen zouden omge vormd moeten worden tot een kleiner aantal „provincies". De secretaris-generaal van de Franse socialistische partij, Mol- let, heeft zaterdag op c-en bijeen komst te Issy-les-Moulineux bij Parijs gezegd dat de plannen van president De Gaulle in grote lij nen gelijk zijn aan wat de socia listische partij wil. Het is. aldus Mollet, voor de linkerzijde noodzakelijk presi dent De Gaulle in deze kwestie te steunen want men zou een grote fout maken door aan te nemen dat het verzet tegen een liherale oplossing van het Algerijnse vraagstuk is gebroken en dat de kwestie geregeld is. Daarom heeft de socialistische partij zich uitgesproken voor de toekenning van de speciale bevoegdheden aan de president van de repu bliek, aldus Mollet. De politie heeft zaterdag te Algiers de kantoren doorzocht van 't Franse persbureau A.F.P. en van verscheidene kranten, waaronder de „Echo d'Alger" en „La dépêche quotienne". Een woordvoerder zei dat de maatre gelen werden gelast dooi- een gerechtelijke autoriteit maar hij wilde geen verdere bijzonderhe den meedelen. Negen leden van de Franse Nationale Vergadering hebben De „New York Times" weet uit B«nn. te melden dat de westelijke mogendheden ermee akkoord zul ten gaan dat Oostduitsers de do- («menten stempelen van perso neel der westelijke mogendheden dat naar Berlijn gaat of hieruit weggaat, als de Russen een af zonderlijk vredesverdrag met O. Duitsland zouden sluiten. Maar de westelijken zullen niet toestaan dat Oostduitsers hun voertuigen doorzoeken, aldus het blad. De Westduitse regering en de westelijke diplomaten in Bonn zouden ervan overtuigd zijn dat Chroestjsjef vastbesloten is om een vredesverdrag met Oost- Diuitsland te sluiten als er geen voor beide partijen aanvaardbare oplossing voor de kwestie-Ber- Ifjn wordt verkregen op de komende topconferentie. Het 1.115 ton metende Noorse s.s. „Onega" is naar men vreest, in de Oostzee vergaan met zijn zestien opvarenden, onder wie zich twee Nederlanders bevon den. n.l. de eerste stuurman, de 59-jarige uit Amsterdam af komstige Nicolaas Hardebol, en zijn vrouw die als hofmeesteres optrad. Een Duits schip heeft tussen de archipel van Stockholm en Gotska Sandoen één van de reddingsboten van het vermiste schip gevonden. Ook werden een vlot, een luik. vaten en een ladder opgepikt, maar het staat niet vast of deze voorwerpen van de ..Onega" afkomstig zijn. De ..Onega" die een gemeng de lading had. waaronder 20 ton teer die op het dek was ge stuwd. was op weg van de Zweedse plaats Gaevle naar Rotterdam. Na het vertrek uit Gaevle op woensdagavond jl. heeft men niets meer van het schip gehoord. In het genoem de gebied heeft een zuiderstorm gewoed en deskundigen vrezen I dat de „Onega" die in 1921 werd gebouwd, door bevriezing van het overslaande water top zwaar is geworden en gekap seisd. Het ministerie van Defensie van nationalistisch China heeft meegedeeld, dat de communisti sche kustbatterijen in het noor den van Foekien zaterdagmor sen. na een onderbreking van verscheidene maanden, weer zijn begonnen de nationalistische eilanden te beschieten. De batte rijen richtten hun vuur op het eiland Kaiteng. Vliegtuigen hebben zondag dieptebommen uitgeworpen voor de Atlantische kust en 700 mijl te» zuiden van Buenos Aires, waar een onbekende duikboot in gesloten zou zijn. Argentijnse •orlogsschepen opereerden aan ép ingang van de Golfo Nuevo. De operaties werden op de kust gadegeslagen door vele nieuws gierigen, die de „indringer" hoop ten te zien. De jacht op de duikboot begon negen dagen geleden. Sindsdien hebben Argentijnse hefschroef- vüegtuigen, twee torpedobootja- g*>rs, verscheidene fregatten cn andere vaartuigen de ingang van he golf bewaakt. Zaterdag berichtte een plaatse- Kik nieuwsagentschap, dat kor vetten van de Argentijnse mari ne achter een twee duikboot aan zaten die zou pogen de aandacht van de golf af tp leiden Marj_l mers die bij Buerto Madryn aan land gezet waren, zouden naar men meende indringers moeten beletten over land te ontsnappen. In oktober ontsnapte een onbe kende duikboot na een aanval van Argentijnse oorlogsschepen. In mei 1958 deed zich een derge lijk incident voor. Uit betrouw bare bron werd vernomen, dat de duikboot een Russische was ge weest. Ook deze duikboot werd aangevallen en Argentijnse sche pen hadden een grote olievlek waargenomen. Zes dagen later had men in internationale wate ren een duikboot gezien die ge repareerd werd. (Adv.) zaterdag meegedeeld uit de groep van Algerijnse voorstanders van integratie van Algerië in Frank rijk te zijn getreden. Deze groep telt thans ongeveer de helft van de zeventig afgevaardigden uit Algerië. De procureur-generaal van de Dominicaanse Republiek heeft zaterdag tot journalisten gezegd dat vrijdag 123 mensen in hech tenis zijn genomen die verdacht worden van deelneming aan „een terroristische samenzwering". De arrestanten krijgen de juri dische bijstand waarop zij vol gens de wet van de republiek recht hebben, aldus de procu reur-generaal. Het hcofd van1 de militairei po- m0nument voor slachtoffers 'r0, T1 ft Tt alle s-van het Nazi-regime. bliGk hGft gGZGgct dal -i p. o-- iorirrp kp DtoorbudiGncTG menzweerders zijn gegrepen. tn In New York hebben zaterdag i misdrijven is beschuldigd, kreeg 200 Dominicaanse ballingen voor itlen maanden. In de stiafmaat is ,-Jc» +;4r4 irov, bot uoorarroct inn<A_ d» kopper WeparticxW mqrfct 16 krowweWjstroaf 9 tcrwuzeo individuele haarverzorging nieuwste methodes met produc ten, die precies voor uw haar geschikt zijn. electr. verwijderen van overtol lig haar. De 25-jarige bakkersknecht Arnold Strunk is zaterdag te Keulen veroordeeld tot 14 maan den gevangenisstraf wegens het besmeuren van een synagoge en het Dominicaanse consulaat ge protesteerd tegen de „vervolging van de R.K. Kerk" en de arresta ties in de Dominicaanse repu bliek. de tijd van het voorarrest inbe grepen. Beide verdachten werden voort voor twee jaar van hun burgerrechten vervallen ver klaard. De Cubaanse regering is be gonnen met het arresteren van anti-communistische elementen, die verdacht worden van het uit lokken van de betoging bij de opening van de Russische ten toonstelling door Mikojan, zo meldt de New York Times. Er zouden onder meer een aan tal personen aangehouden zijn, die een leidende rol hebben ge speeld in Castro's revolutie en enkele leden van dc Rooms-Ka- tholieke jeugdbeweging op Cuba. Amerikaanse autoriteiten heb ben een grote belangstelling voor het bezoek van de eerste plaats vervangende minister-president van de Sowjet-Unie Mikojan aan Cuba en voor de verklaringen die de Russische gast en diens Cu baanse gastheren afleggen. De Amerikanen zien er een nieuwe fase in van het economische en psychologische offensief dat de Sowjet-Unie op het Westelijk halfrond schijnt te hebben ont ketend. Men wijst er te Washington op dat Mikojans bezoek wordt afge legd in een periode waarin de Amerikaans-Cubaanse betrekkin, gen een dieptepunt hebben be reikt. en aan de vooravond van president Eisenhowers bezoek aan vier Zuid-Amerikaanse lan den. Mikojan heeft zijn instemming betuigd met de landbouwpolitiek en de onteigening van buiten landse bezittingen op Cuba. Dit zijn juist punten van wrijving tussen Havanna en Washington. Mikojans bezoek schijnt, zo zegt men te Washington, 3 doe len te hebben: de mogelijkheid te onderzoeken van economische en militaire hulp van de Sowjet- Unie aan Cuba, de uitbreiding te bewerkstelligen van de han delsbetrekkingen tussen de twee landen en normale diplomatieke betrekkingen tussen de twee lan den tot stand te brengen. Men vraagt zich té Washing ton af, hoe het Amerikaanse con gres zal reageren op een toena dering tussen de Sowjet-Unie en Cuba. Het wordt waarschijnlijk geacht dat de Amerikaanse par lementsleden zullen aandringen' op vergeldingsmaatregelen van de Amerikaanse regering. 1 De Nederlandse minister Van Buitenlandse Zaken, mr J. M. A. H. Luns, heeft zaterdag in een vraaggesprek met een verslag gever van het journaal van de Nederlandse televisiestichting over de weigering van de Ame rikaanse regering de K.L.M. lan dingsrechten aan d.» Amerikaan se westkust te geven gezegd: „De grote Amerikaanse ver voersmaatschappijen zijn bang om de K.L.M. die een co uitste kende naam heeft, te zien ver schijnen aan de Amerikaanse westkust". Minister Luns en de staatsse cretaris van Verkeer en Water- Bij het plaatsje Sewell, een honderd kilometer ten zuiden van Santiago, heeft zich zondag een ernstig spoorwegongeluk voor gedaan. Volgens de eerste berichten zijn er dertig doden en talrijke gewonden. De minister van Oorlog en op perbevelhebber van de V.A.R., Abdel Hakin Amer, is onver wacht uit Damascus in Cairo aangekomen en heeft president Nasser verslag uitgebracht over de jongste botsingen aan de Sy- riseh-Israëlische grens. De plaatsvervangende minis ter voor presidentiële zaken, lui tenant-kolonel Abdel Hakin Kader, waarschuwde in een ver klaring aan de pers opnieuw dat de V.A.R. „niet ijde] zal toezien als Israël zich inlaat met de Ara bische rechten in de gedemilita riseerde zjöne". De Syrische minister van Bin nenlandse Zaken, kolonel Abdel Ha mij Serraj, verklaarde in een vraaggesprek met het blad „Al Gomhoeria" dat Israëlische troe pen thans de gedemilitariseerde grenszone bezetten. „Het lijdt geen twijfel dat Israël zijn ge bied tracht uit te breiden ten kos- te van de Arabieren". Het huidige geschil zal de meeste voorrang hebben op de bijeenkomst van ministers van Buitenlandse Zaken der Arabi sche liga die vandaag begint. Een VN-woordvoerder in Jeru zalem maakte zondagavond be kend dat Syrië en Israël hebben ingestemd met een bespreking in de gemengde bestandscommis sie over de moeilijkheden in hun grensgebied, doch zij zijn het niet eens over de details van het ge sprek. Het voorstel voor het gesprek is de vorige week door Israël, via VN-vertegenwoordigers gedaan. Een woordvoerder van het Israë lische ministerie van Buitenland se Zaken meende zondagavond, dat de Syrische tegenvoorstellen neerkwamen op een verwerping van het Israëlische voorstel, doch de V.N.-woordvoerder gaf de hoop nog niet op. De Israëlische regering heeft zondag een aantal hesluiten ge nomen op het gebied van de de fensie en de buitenlandse poli snel tot stilstand worden ge maakt. Doch in het communiqué dat na de kabinetsraad is uitge geven, worden geen nadere bij zonderheden gegeven. staat, de heer E. G. Stijkel, heb ben in het vraaggesprek hun standpunt inzake de afwijzing van hef Nederlandse verzoek om landingsrechten uiteengezet. Minister Luns achtte het voor de Nederlanders grievend dat zij als het ware gestraft worden voor het bezit van een uitsteken de luchtvaartmaatschappij. Hij zei te geloven dat aan Ameri kaanse zijde het gevoel bestond dat men Nederland met minder consideratie behoeft te behande len dan andere landen. Amerika zou bepaalde andere landen sommige voordelen moe ten laten genieten om te voorko men dat deze landen in politiek opzicht een voor Amerika onple zierige houding zouden gaan aannemen. Dat geldt voor Neder land niet. In Nederland heerst, zo zei mi nister Luns, een grote overeen stemming over de waarde van het bondgenootschap met de Amerikanen. Bovendien hebben de Nederlanders de gewoonte trouw te zijn aan hun verdragen en heeft Nederland kleine en on belangrijke communistische par tijen. Hierop baseert Amerika, aidus de minister, de stelling dat Nederland weinig te bieden heeft op zuiver verkeerstechnisch ge bied. Daarom behoeft Amerika Nederland niets te geven. Staatssecretaris Stijkel heeft in het vraaggesprek voor de tele visie gezegd er geen twijfel over De 160 passagiers van een sneltrein van Florence naar Bo logna (Italië) lieblien zondag een benauwde voettocht moeten ma ken door een lange spoorwegtun nel nadat de trein 111 brand was geraakt. De brand brak uit in de loco motief, toen de trein ongeveer halverwege de zeven kilometer lange tunnel was. De trein kon snel tot stilstand worden ge bracht, doch de brand sloeg over naar de wagons. Er ontstond een korte paniek, waarbij ruiten werden ingeslagen en vier passa giers gewond werden. Het per soneel van de trein slaagde er evenwel in een aftocht te organi seren. Op de vier-en-een-halve kilometer lange tocht door de tunnel zijn 45 mensen bevangen door de rook die in de tunnel bleef hangen. Zij moesten later in een ziekenhuis worden opge- nomen. willen laten bestaan dat op den duur zeker on deze zaak zal wor den teruggekomen. De termijn wilde hij liever nog in het midden laten. Minister Luns voegde hieraan toe dat de zaak van Los Angeles voor de Nederlandse regering niet is afgedaan. Er is een aantal punten waarop de Amerikaanse luchtvaartpolitiek op den duur zekere reacties bij Nederland zal kunnen en moeten opwekken. De minister zei echter zich op dit gebied slechts me: de grootste reserve te kunnen uiten. (Adv.) 'n klasse apar spaar de wikkels voor 6 nieuwe series sprookjes-borduurkaartjes Standbeeld van J H.M. de Koningin in Willemstad wordt gereinigd Vermoedelijk als protest tegen de invoering van de algemene maatregel van Rijksbestuur, waarbij het bestuurscollege van het éiiandengebied Curacao naar huis is gezonden, hebben enkele personen het standbeeld van H. M. de Koningin Juliana op het Julianaplein te Willemstad met rode verf besmeurd. Foto: Zorgvuldig wordt het beeld weer gereinigd. De politie van Willemstad hesff zaterdagmiddag j.l. de Cn- ragacenaar Ruilolpli gearres teerd, die bekende op 2 februari I960, te ongeveer 11 uiu- des avonds, het stand! -ekl van Ko ningin Juliana te Willemstad met rode verf te hebben besmeurd. Hij deed dit door een blik met rode verf tegen het monument te werpen. Het blik gooide hij later weg, doch een met verf besmeur de broek en hemd werden later bij zijn arrestatie in zijn woning aangetroffen. Deze Rudolph is bestuurslid van de Nationale Volkspartij. Tij dens zijn verhoor op zaterdag middag .j.l. is komen vast le staan, dat hij zijn daad heeft ge pleegd in overleg met enkele an dere partijleden, onder wie een bestuurslid, dat tevens kandidaat was voor de laatste verkiezingen. Zaterdagavond en zondag wer den nog het bestuurslid Manri- oue Monte en de partijleden Viee- isza en Simons gearresteerd. De drie arrestanten hebben j ondagmiddag' een bekentenis af gelegd. Uit het onderzoek is gebleken dat het plan tevoren met politie ke bedoelingen was beraamd. De bedoeling was de indruk te wek ken alsof bij de Curagaose bur gerij grote ontevredenheid be staat tegen de recente, door 'net rijksbestuur uitgevaardigde al gemene maatregel. Rudolph, de pleger van de be- smeuringsdaad. staat bekend als een zwakke, te beïnvloeden figuur, die graag „flink" doet. Hij is reeds geruime tijd werk loos en hij hing veel rond in „Cas di Pueblo", het hoofdkwartier van de Nationale Volkspartij. Het onderzoek wordt voortgezet. Het wordt niet onmogelijk ge acht, dat nog meer arrestaties zullen volgen. Een strijd tussen twee auto's met een snelheid van 130 km per uur nadat de ene bestuurder weigerde de andere te laten pas seren, is zaterdagavond in Mos cow Hills, Missouri, geëindigd met de dood van vier mensen. Voorts werden vier personen ern stig gewond. De voorste auto raakte met grote vaart tegen de term van de weg, maakte vervolgens een draai en botste toen tegen de tweede auto. AANHOUDENDE VORST. Gedurende het weekeinde bleef de luchtdruk boven de Noordzee stijgen, terwijl in het Middelland- sezeegebied de luchtdruk wat daalde. Als gevolg van deze ont wikkeling ontstond 'n vrij krach tige luchtstroming boven het vasteland van Europa, waarmee koude continentale lucht in een MAANDAG 8 FEBRUARI Breskans Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.12 11.47 0.27 0.37 n.m. 11.25 12^40 12.50 ZON MAAN op onder op onder Febr. 8 8.11 17.39 13.58 4.59 9 8.09 17.41 14.49 5.46 10 8:07 17.42 15.45 6.27 11 8.05 17.44 16.47 7.04 12 8.04 17.46 17.52 7.36 versneld tempo werd aangevoerd. In ons land daalde in de nacht van zaterdag op zondag plaatse lijk de temperatuur tot acht gra den onder nul. Dank zij het zonnige weer steeg overdag het kwik weer tot om streeks het vriespunt en in de loop van zondag drong de koude ook door tot vrijwel geheel Frankrijk en Zuidoost-Engeland. Er zijn nog geen aanwijzingen voor een belangrijke verandering irt de algemene luchtdrukverde ling boven onze omgeving, zodat het zonnige weer met overdag lichte en des nachts matige vorst blijft voortduren, waarbij moge lijk de wind afneemt vooral in het noorden van het land. medegedeeld door het K.N.M.I. 1e De Bilt, geldig tot hedenavond. Lichte vorst Droog en zonnig weer met een zwakke tot matige oostelijke wind. Temperaturen oplopend tot dicht bij het vriespunt.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 1