RADIO EEN GREEP uit onze collectie: Min Provinciaal nieuws Ontstemming bij industrieën in de Kanaalzone Be Over gesproken WAT ZAL IK KIEZEN? KERKNIEUWS NOORDSTRAAT 21 TERNEUZEN TEL. 2361 AGENDA BEKENDMAKING Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW TERNEUZEN AXEL RETRANCHEMENT SLUIS. DE JONGESTRAAT Zaterdagavond 8 uur Interessante film over de BELGISCHE CONGO afd. Jeugdontspanningswerk WERKNEMERS NOG STEEDS WACHTENDE OP GOEDKEURING VAN LOONVOORSTELLEN DOOR COLLEGE VAN RIJKSBEMIDDELAARS Overeenstemming tussen werkgevers en werknemers werd reeds medio september '59 bereikt ZAAMSLAG Voor de zondag FRANSE MINISTERS NAAR ALGERIE Schaak- en Damspelen DE REGERINGSCRISIS OP SICILIË OPROEP TOT SOBERHEID IN SPANJE HOGER Klotsende golven Lage lopen Krachtig herstel internationale wa Zaterdag 6 februari 1060. Nieuwe horlogerie-.juweliers- zaak in de Axelsestraat. Ter gelegenheid van de ope ning van zijn nieuwe zaak in de Axelsestraat No. 46 hield de heer G. Dingemanse gisteren receptie ?n wordt vandaag de zaak toe gankelijk gesteld voor het pu bliek. Na een bescheiden begin van een jaar geleden, is deze nieuwe zaak een aanwinst geworden voor de winkelstand in Terneu- zen. De bezoeker vindt er een zeer grote voorraad in uurwerken van wereldbefaamde merken in aller lei sorteringen en variëteiten. Dames- en herenpolshorloges schitteren de bezoeker tegen, maar daarnaast vindt hii koe koek-, wand- en keukenklokken, terwijl er een aparte afdeling is voor goud en zilver en, evenals bij de horloges, vindt men in deze branche een sortering kleinoden zowel in het zeer moderne als in het klassieke genre. Een aparte plaats is ingeruimd voor barometers en voor Keltum- cassetten. Alles aangepast aan de smaak van de moderne klant. De architect, de heer W. Voogt, heeft zich zeer wel reken schap gegeven van tie aard van de zaak, toen hij het woonhuis, dat het pand aan de Axelsestraat No. 46 vroeger was, ging ver bouwen. Hij is er in geslaagd een intérieur te scheppen waarin de bezoeker een prettige sfeer ont moet. Dit heeft hij bereikt door 'n logische ruimteverdeling door een zeer geslaagde kleurentoe- passing en door op de juiste plaatsen de belichting aan te doen brengen. De gebroeders De Bruijne rea liseerden deze plannen in met sel- en timmerwerk en de firma W. de Bruijn zorgde voor de aan leg van de elektriciteit, terwijl de heer Bruggeman het schilder werk verzorgde, in de kleuren zo als door de architect werd geko zen. Vanaf de straat maakt de éta lage met de gehele rijkdom van schitterende artikelen een voor name indruk, waardoor de Axel sestraat, en daarmee Terneuz°n. wederom een fraai winkelpand rijker is geworden. Koilekte voor Poolse instel lingen. De vereniging AxelPolen heeft in de maand januari ten bate van Poolse instellingen een koilekte gehouden, welke heeft opgebracht 408 40. De helft van dit bedrag is be stemd voor zieke kinderen van Poolse vluchtelingen en de ande re helft voor invalide Poolse oud-strijders, waarvan het comi té in Londen is gevestigd. Vergadering A.-K. Kiesvereni ging „Nederland en Oranje." Donderdagavond kwam de A.-R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje'' bijeen in de consistorie van de Geref. kerk in de Piron- straat, onder voorzitterschap van de heer J. Francke. Nadat de vergadering op de ge bruikelijke wijze was geopend en de notulen waren vastgesteld, bracht de secretaris zijn jaarver slag uit, waaruit o.m. bleek, dat het ledental constant, was geble ven, terwijl het financieel verslag van de penningmeester met een batig saldo sloot. Door de voorzitter werden de functionarissen dank betuigd voor de uitgebrachte jaarversla gen en voor hun werk in het be lang der vereniging verricht. Bij de bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding, wer den de aftredende heren J. van Hoeve en A. de Waard herbe- noemd. terwijl in de vacature, ont. staan door het bedanken van de heer VV. Dieleman, werd voorzien door de benoeming van de heer A. van Harn. Na behandeling van enige in terne zaken werd de vergadering met dankzegging gesloten. NIEUWVLIET. Nutslezing. Donderdagavond hield het de partement van het ,,Nut van 't Al gemeen" een bijeenkomst in hotel „De Drie Koningen". Na een begroetingswoord van de voorzitter, speciaal gericht tot de voordrachtkunstenaar Stern man uit Amsterdam, die onder de titel „Ebbenhout" een causerie zou houden over de geschiedenis der negers in Afrika en Ameri ka", die hij in proza en poëzie op zeer suggestieve wijze wist uit te beelden. Vóór de pauze behandelde de heer Sternman de karaktertrek ken en levenswijze van de negers, terwijl de voordrachtkunstenaar de bezoekers wist te boeien bij het vertellen van folkloristische sprookjes en de zin voor humor bij de Afrikaanse en West-Indi sche negers, wier voorouders de knoet van de slavernij aan den lijve hebben ondervonden en on danks het vele leed hun toege bracht nog wisten te zingen hij de onmenselijke arbeid onder het juk van de slavernij. Aan het slot van de avond werd de heer Sternman dooi de voor zitter dank gebracht voor zijn causerie, waarvan alle aanwezi gen zeer hebben genoten. ledenvergadering V.V.V. De V.V.V. Nieuwvliet hield in de Stadsherberg haar jaarverga dering. Na de opening door de voorzitter, van de heer A. Brak man, werden de notulen van de vorige algemene ledenvergade ring goedgekeurd. Bij de mededelingen vroeg de voorzitter de medewerking der pensionhouders en verhuurders om tijdens het seizoen geregeld opgave te doen aan dc secreta resse van de nog beschikbare plaatsen. Ook de gewone leden, die slaapruifnte beschikbaar stellen, kunnen dit opgeven. Voor het komende seizoen staan weer een strandfeest en een lampionoptocht op het pro gramma, eventueel meerdere evenementen. Rekening en verantwoording werden goedgekeurd, het batig saldo bedroeg 243,46. De be groting voor 1960, waarin de contributie voor de sympathi serende leden op 2 bleef ge steld, doch voor de belangheb bende leden op 7,50 werd ge bracht, evenals de plaatsingskos ten op de pensionlijst en de strandrechten, werd goedge keurd. Voor het administratieve werk zal een vergoeding gegeven worden. De aftredende leden, de heer A. Brakman en mevr. Tienstra, werden herkozen. Bij de rondvraag werd o.m. op de noodzakelijkheid gewezen, er bij de S.B.M. op aan te dringen, om Nieuwvliet als halte-plaats in de dienstregeling te willen op nemen. Oudste inwoonster was jarig. Mejuffrouw J. Hogerheide vierde donderdag haar jaardag. Hoewel „Jannetje" nog „maar" 90 jaar werd. is zij de oudste inwoonster van Retran- chement. Zij woont nog steeds alleen en geniet een vrij goede gezondheid. Er was een receptie in café ..De Zon". Het gemeentebestuur kwam feliciteren, welk voor beeld in de loop van de dag door velen werd gevolgd. Vergadering Afd. Sluis Bond van Plattelands vrouwen. De afdeling Sluis van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield in het jeugdgebouw van de Ned. Herv. kerk zijn jaar- Gebouw „Pro Rege" bezoek dat een groot gezelschap Nederlandse Plattelandsvrouwen aan Schotland heeft gebracht. Geboren vertelster, als mevr. HuijsmanGriep is, wist zij al spoedig haar gehoor mee te ne men op de reis, die 58 Neder landse plattelandsvrouwen aan Schotland hebben gebracht. Het eerste contact met de En gelse Bond van Plattelandsvrou wen werd gelegd in januari 1959, waarop reeds op 26 april een ge zelschap Schotse plattelandsvrou wen een bezoek van een week aan Nederland heeft gebracht. De dames hebben genoten van al het moois dat Nederland biedt en de uitstapjes. o.a. naar de bloeiende bollenvelden, boerde rijen, musea en steden, zullen de Schotse dames niet licht vergo ten. Bij het tegenbezoek dat de Ne derlandse plattelandsvrouwen aan Schotland brachten hebben op hun beurt de gastvrouwen zich beijverd om hun gasten een va- eantie in Schotland te bereiden, die onvergetelijk zal blijven bij allen, die het voorrecht hadden te I ervaren wat Schotse gastvrrheid betekent. Overal waar de Neder landse vrouwen 'n he-oci- h—-h. ten werden zij met enthousiasme ontvangen en rondgeleid. De reis. die zowel op de heen als terugweg met een vliegtuig van onze K. L. M. werd gemaakt, was voor vrijwel het gehele ge zelschap een sensatie, waarvan ten volle is genoten. Schotland is een prachttand vergadering onder leiding van mej. A. Huissen. In een bestaande bestuurs- vacature werd gekozen mevr. C. E. van OorschotWeber. Door het aftreden van mevr. Leen houtsBoogaard was er ook een vacature als secretaresse, doch hiervoor was geen be langstelling. Men zal trachten hierin een volgende vergadering te voorzien. Na het huishoudelijke ge deelte hield de heer R. van Miert uit Middelburg een le zing over orchidieën, een en ander toegelicht met kleuren dia's. Over enige weken zal te Brugge een orchideeënkwekerij bezichtigd worden. Dit bezoek wordt dan gecombineerd met een bezoek aan enige musea. Vóór dit bezoek zal mej. Knottebelt uit Ulft, oud-con servatrice van het Rijksmuseum te Amsterdam een lezing hou den in Oostburg. Tijdens bo- dat feitelijk als toeristenoord nog Onder de werknemers bij de zware industrieën in de kanaalzone heerst op het ogenblik enige ontstemming over het feit, dat aan een voorschotreg-ling waaromtrent tussen werkgevers en vak bonden overeenstemming zou zijn bereikt, op het ogenblik geen uitvoering wordt gegeven. Het College van Rijksbemiddelaars moet namelijk op het totaal der loonvoorstellen nog zijn goedkeuring geven. Om de werknemers in de j voerd. Voorts was men van plan venvermelde schilderijenexcur sie zal hij in Brugge de nodige toelichting geven. Als er belangstelling bestaat komt er voor de leden van de afdeling een tuincursus. Mede gedeeld werd nog dat de afde ling thans 49 leden telt. Mevr. HuijsmanGriep sprak de Bond van Plattelalands- vrouwen. Donderdagavond werd op de bovenzaal van het hotel „Het Wapen van Zeeland", een Schot se avond gegeven door de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen. afdeling Terneuzen. De voorzitster, mevr. Koster Scheele opende deze bijeenkomst met een welkomstwoord; spe ciaal begroette zij mevr. Huijs manGriep uit Rilland-Bath. die was uitgenodigd voor het hou den van een causerie over het ontdekt moet worden, maar waar men na het eerste bezoek gaar ne terug zal komen. Aan het slot van haar lezing werden door de heer Van der Waa tal van fraa'e p-ek''"c-rle dia's vertoond, die mevr. Huijs man tijdens de Schotse reis had opgenomen en bij het vertonen nader door haar werden toege licht. In de nu volgende pauze werd een thé-complet met Schots ge bak geserveerd pn volgde nog een geslaagde verloting. Mevr. KosterScheele was aller tolk toen zij mevr. Huijs man dank bracht voor de mooie lezing en de heer Van der Waa voor het vert^nan van do vele dia's, waarna zij de vergadering sloot. Gemeentelijke Badinrichting In de maanj januari werden in de gemeentelijke badinrichting 1155 baden genomen. betrokken industrieën voor te lichten wordt heden in ..Het Centrum" te Axel onder auspi ciën van de drie vakcentrales N.V. V.. K. A. B. en C. N. V., een bijeenkomst gehouden waarin men de stand van zaken wil uiteenzetten. Naar wij vernemen werd over deze regeling der lonen lussen de werkgevers van deze indu striële bedrijven in do kanaalzone medio september vorig jaar leeds overeenstemming bereikt. De overeenkomst hield o.m. in, dat de werknemers in de betref fende bedrijven mei terugwer kende kracht van 1 augustus '59 af een loonsverhoging van 6 cent per uur zouden ontvangen, ver minderd met 2.10 per week aan huurcompensatie, die reeds in het loon was opgenomen. Een nieu we loonsverhoging van eveneens 6 cent per uur zou ingaan op 1 januari j.l. De bestaande bijzon dere premies zouden dan twee procent verhoogd worden met uitzondering van die. welke reeds 20 procent bedroegen. Wat betreft de secundaire ar beidsvoorwaarden zou ingaande 1 augustus 1959 een minimum uitkering van 2 procent van het jaarloon worden gegeven, deze maatregel ter bevordering van bezitsvorming. Over de vraag hoe deze gelden belegd zouden worden, zouden te ziiner tijd nog onderhandelingen worden ge- I van 1 januari 1961 af een ar- beidsverkorting van één uur .per week in te voeren met doorbe taling van de normale 48-urige werkweek. Deze overeenkomsten be hoefden uiteraard nog de goed keuring van het College van Rijksb»middelaars. De werk- n"mers in de kanaalzone zijn hierop nog steeds wachtende. In verband met hei lange uit blijven van de goedkeuring van de Rijksbemiddelaars hadden de gezamenlijke vakbonden aan de werkgevers verzocht alvast een voorschat op de gedane voorstel len uit te betalen. Een toezegging in deze geest zou thans niet na gekomen zijn, hetgeen onder de werknemers wrevel zou hebben doen ontsaan. De op heden be legde voorlichtingsbijeenkomst zou ten doel hebben een conflict te voorkomen. Men acht de mo gelijkheid niet uitgesloten dat nog vóórdat in Axel de bijeen komst wordt gehouden, de ver schillende directies en de vak bonden de hangende moeilijk heden zullen bespreken. In totaal zijn bij deze zaak een kleine 4000 arbeiders betrokken, de allereerste vraag bij de aanschaffing van een nieuwe radio is De keuze behoeft niet zo moeilijk te zijn. Immers, wij hebben uit de zeer vele merken, die in de handel zijn, en hier en daar ook wel eens verkocht worden, een voorselectie toegepast. Deze selectie uit louter bekende en degelijke fabrika ten, gepaard aan onze deskundige voorlichting en bereidheid tot demonstratie geven U bij voorbaat de zekerheid van slagen in elke door U gewenste prijs klasse. Koop veilig Koop bij „GRUNDIG" type 97 de volmaakte, klein formaat, volwaardige radio 236,— „PHJL1FS" type Box 95 U het ideale 2e apparaat 83,- „ERFES" type 597 Moderne vormgeving Scmi-stereo 368,- die werkzaam zijn in vijf in* dustrieën. de A. C'. Z.en de C. Na A. te Sluiskil, en voorts de Spie* gelglasfahriek, de Superfosfaat* fabriek en de Stiffselfabriek te Sas van Gent. Naar wij vernemen is door de directies van de betrokken indu striële bedrijven in de kanaal- zóne gistermiddag op het publi catiebord ter kennis van de werknemers gebraehl dat zij be reid zijn tot uitbetaling van de loonsverhoging, zodra het colle ge van Riiksbemiddelaars baar algehele goedkeuring aan da overeenkomst heeft verleend. Op de C. N. A. werd gistermid dag n spoedeisende vergadering van de onlangs benoemde onder nemingsraad bijeen geroepen. MAAR GOD ZKIDK... Maar God zeide hem„Gii dwaas, in deze eigen nacht wordt uw Zlel van u geëist en wat. gij ge- reed gemaakt hebt. voor wie zal het zyn". Lucas 12 20—21. Er is in het leven nog iets an ders dan de berekening van de mens De mens wikt, maar God beschikt. Wij hebben wel het hoogste, maar God heeft het laatste woord. Ja, wij mensen zeggen heel wat. Maar God zegt ook wat. En God zegt weieens wat anders dan wij mensen zeg gen. Tn diezelfde nacht streek de engel des doods neer op de kapi tale boerenplaats. En stelde zich voor het bed, waarop de boer zelf te slapen ligtZie: in zijn slaap werkt zijn geest nog voort aan het mooie thema, dat hij als zijn program voor de komende dagen heeft opgesteld: eten drinken vrolijk wezen. D&n een enkele aanraking. God eist de ziel van hem. op. En al wil die man nu ook al zijn geld geven zijn akkers heel zijn hebben en houden. Al schreeuwt hij het ook uit: „O, God, dat niet nu niet, nu juist de mooie tijd beginnen zai. O, geef me nog één jaar nog één maand nog één dag" Het geelt alles niets. 'De hand van de doodsengel tast door. Zie, nog een lichte rilling. De glim lach der verwachting trekt weg. En daar ligt op dat bed een afge tobd hoopje stof. Zijn moede, af gewerkte handen, die juist wil den grijpen naar de beker van het genot, vallen machteloos langs het zielloos lijf. En in de staring van het brekend oog ligt de angst der pas begonnen eeu wigheid. Na enkele dagen schuiven 's-mans erfgenamen om de tafel. Alles wat hij bij elkaar gebracht heeft, gooien ze uit "elkaar. Zijn erfgenamen spelen mooi weer van zijn moeizaam gewonnen goed. Zó gaat het met zijn goe deren. En hoe gaat het met de man zelf? Och. er komt een grote be grafenis met een nog groter begrafenismaal. En dan dragen ze hem met praal naar zijn mooie graf En dan... dan vergaat het i hem zoals het de mens vergaat, die zichzelf schatten vergadert en niet rijk is in God. (Uit „De stem achter u".) GEREF. KERK. TERNEUZEN. Bevestiging en intrede W. C. van Hattem. Ds. RADIO TAZELAAR In de morgendienst van a.s. zondag zal de bij de Geref. Kerk alhier beroepen predikant ds. W. C. van Hattem. die zondag 24 jan. afscheid heeft genomen van de Geref. Kerk te Seheemda. in de dienst bevestigd worden door zijn voorganger, ds. H. Pestman, thans te Appingedam. In de middagdienst hoopt ds. Van Hattem zijn intrede bij dc Geref. Kerk alhier te doen. GEREF. GEMEENTE. TERNEUZEN. Beroepen. Ds. D. Aangeenbrug. predikant bij de Geref. Terne >te alh'er, heeft een beroep ontvangen naar Leerdam. Na de eerste bijeenkomst van de gewijzigde Franse regering is vrijdag bekendgemaakt, dat de ministers van Justitie (Michelet), Binnenlandse Zaken (Chatenet) en de strijdkrachten (Messmer) vandaag naar Algerië vliegen. Zij zullen ter plaatse de maatregelen om orde op zaken te stellen be studeren. Op deze kabinetsvergadering, tevens de eerste sedert de rege ring speciale bevoegdheden kreeg, zijn voorts de algemene lijnen vastgesteld voor wijziging van het wetboek van strafrecht met betrekking tot de binnen landse veiligheid. De besluiten van de kabinets raad werden na afloop bekend gemaakt door de nieuwe minister van Voorlichting, Terrenoire. Hij werd door zijn Voorganger. Frey, aan dc jgurnalisten voorgesteld. N.V. Fa P. J. v. d. SANDE ZATERDAG 6 FEBRUARI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „5 Poorten naar de hel". Concertgebouw. 8 u.: „Door braak bij Scapa Flouw". AXEL: Het Centrum, 7.30 u.: „De reis om de wereld in 80 dagen". ZONDAG 7 FEBRUARI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „Doorbraak bij Scapo Flow"; 4.30 en 8 uur: „5 poor ten naar de hel". Concertgebouw, 8 u.: „Door braak bij Ccapa Flow". Parochiehuis, R.K. Instuif, 8 uur: Vertoning van de film „Canyon River". AXEL.: Het Centrum, 2.30 en 7.30 uur: „De reis om de we reld in 80 dagen". Silvia Milazzo, eerste-minister van het regionale kabinet van Sicilië, heeft donderdagavond bekendgemaakt, dat hij niet zal aftreden, ook al zijn drie minis ters uit de regering getreden waardoor zijn meerderheid in het parlement verloren is ge gaan. Tot dusver beschikte Milazzo over 46 van de negentig stemmen in de volksvertegen woordiging. De premier stichtte in 1958 de „Christelijke sociale partij", nadat hij uit de christen-demo cratische partij was gestoten. Hij is met steun van de com munisten aan de macht geko men. De drie leden van het ka binet die zijn afgetreden, vice- premier Nichiara en de minis ters Barone en Roccaromana, deden zulks omdat zij de koers van het kabinet te links von den. Zij hebben een motie van wantrouwen ingediend, die aan de orde komt als het parlement op 9 februari bijeenkomt. De aartsbisschoppen van Span je zullen heden een verklaring uitgeven waarin op degenen die macht uitoefenen en de rijken een beroep wordt gedaan om soberheid te betrachten en een betere verdeling van bezit en ver antwoordelijkheden te bevorde ren. De aartsbisschoppen hebben in deeembpr een studie gemaakt van de sociale en morele aspec ten van hel huidige stabilisatie plan in Spanje. In hun verkla ring naar aanleiding daarvan leven zij de pogingen van de re gering om de levensstandaard omhoog te brengen maar zeggen tevens dat niet de arbeiders de verhoging van de prijzen teweeg hebben gebracht. ,.De grote on dernemers kunnen niet eisen dat de arbeiders afzien van dingen die zij nodig hPbhen wanneer die ondernemers inkomsten accumu leren. hun winst niet beperken en door hun wijze van leven er gernis geven", aldus de bisschop pelijke verklaring. van het MINISTERIE VAN BUITENLANDSE ZAKEN. Per 30 april 1960 wordt de mogelijkheid gesloten tot indiening bij de Stichting „PELITA", afdeling „S. G.", Javastraat 14. 's-Gravenhage van aanvragen om toekenning van: 1) een tegemoetkoming wegens geleden schrijnend monetair ver lies op: a. aan Indische oorlogsslachtoffers t v.z.b. partikuliere werk nemers en zelfstandigen) in Indonesië uitbetaalde slot- rehabilitatie-uitkeringen b. aan gepensioneerden na de oorlog in Indonesië uitbetaalde backpay-psnsioenen (zowel wat betreft overheids- als par tikuliere pensioenen). 2) een tegemoetkoming als uitzonderlijk schrijnend geval. Deze tegemoetkoming kan worden toegekend aan personen niet vallende onder 1 a/b, die aan enige maderei rehabiliteren de hulp dringend behoefte hebben. Betrokkenen moeten tijdens de tweede wereld-oorlog in door Japan bezet gebied heüiben vertoefd. Aanvragen welke na 30 april 1960 worden ingediend, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. Degenen die bij de Stichting „PELITA" reeds eerder een aanviaag hebben ingediend, waarop een gunstige, een afwijzende dan 'wel nog geen beslissing werd genomen, gelieven niet opnieuw «en aanvraag in te dienen. Zaferdag 6 februar Zal het kalnnet-1) vroegtijdig ges|6»4st op de nieken der npi Nu de eerste vergad der Tweede Kamer Kerstreces achter zijn, werpt deze vra dreigender dan ooit heerst weinig eensge; in 's lands vergaderz het broeit ook in krin regeringspartijen. Duidelijk is echter g twee grootste Kamerfr deling van de begrotir tische fractie meermale te onderbreken. En bel tijen de samenwerking dc tegenstellingen in c baar, zodat een regeri problemen zou plaatsei Ook minister Kortha ziet de toekomst met voorhoofd tegemoet. Z golven van de Lauwei klotsen, zolang zullen zi standers niet slapen. Zi om de inpoldering en van de Lauwerszee enif te stellen, heeft alom n gewekt, vooral in het des lands. Behalve op het boze blok van de P. v. d. A beleid van minister Kot in de gelederen van d( tants-christelijke part eens op onoverkomelijl ren kunnen stuiten. Er het regeringsschip wel Lauwerszee kunnen v< De Lauwerszee, de ciële televisie, de vc ziehier de regeringso die straks in 's lands zaal de gemoederen in beweging zullen De regering wacht taak deze ontwerpen verdedigen tegen een oppositie, die ook ir der regeringspartijen Waarschijnlijk zal hel De Quay slechts bij van het compromis lijf nog kunnen re zelfs dit wordt in Hat gen door velen betvt <u rno De buschauffeurs streekvervoer zullen v lijk 6 procent loonsv krijgen. Dit is de vrucT besprekingen, die korte de regering hebben plaa den. Hopelijk zal hie rust onder de buscl terugkeren. Maar in br< van ons volk blijft ei van onbehagen bestaan, Met name de beoefen intellectuele beroepen v< onderbetaald. Kan men beeld de betaling van i beiders mede laten afha hun produktie, bij de m oefenaars van intellec roepen kan men moeil len waaruit hun maatsi ke produktie precies wanneer deze daalt De internationale waa toonden, voor de laats dag van deze week, ee tig herstel ten opzicht flauwe tendentie van d< De verliezen van de v( voor deze fondsen werd< middag bijna geheel i De stimulans voor de stemming op het Damr uit Wal] Street. Niet dat rikaanse aandelen aid derdag vast in de mat maar meer, omdat de N se hoofdfondsen er w< belangstelling stonden sloten. Aangezien deze wonderdag in Amsterdë waren, viel de houding York, ten aanzien van d( den. dan ook heel erg leidde gistermiddag dar een krachtig herstel. d< kalme markt tot stand bracht door aankopen publiek en het buitenlan roepshandel wilde liever met zakendoen in verb het naderende weekeindi op 493 circa negen punt de vorige slotprijs. Philij circa tien punten hoger, bij een prijs van 766 twaalf punten boven h< slot en Kon. Olies op Bijna een gulden hogei paar dubbeltjes boven Amerika. K. L. M. wen anderd op ƒ114,— gea De scheepvaarten ha donderdag geleden yerli vrijwel de gehele linie heel in. De handel in dt was eveneens gering. I fondsen werden, aldus kennelijk gesteund en licht herstel te zien. Ma; vindt de inschrijving pl de nieuwe staatslening, goed prijshoudend zon<

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2