L Aapje werd van Utrecl nood Geen assemblai auto's in Is Pagina 6 Grote sortering in alle prijsklassen DE VRIJE ZEEUW! Vrijdag 5 februari ï%flL f r r t5> 3811911 Voor Vulpennen Van de sande Op Uw verzoek graveren tug Uu> naam in de pen Vrijdag 5 februari 1960. UTRECHTSE CHAUFFEUR BEKENT De moord op de 40-jarige Utrechtse prostituee A. J. M. is opgelost. Een klein aapje van de moordenaar, de Utrechtse chauffeur J. C. van D., is hem noodlottig geworden. Zoals gemeld arresteerde de Utrechtse recherche maandag morgen in zijn woning een 28- jarige chauffeur, J. C. van D., uit Utrecht, die aanvankelijk hardnekkig ontkende. Na vele verhoren is Van D. bezweken onder de bewijslast die de politie aanvoerde. Uitgangspunt bij de verhoren was, dat Van D. in de nacht van zaterdag op zondag bij de woon schuit van het slachtoffer, aan de Vecht, gesignaleerd was. Reeds zondagavond werd een arrestatiebevel tegen hem uitge vaardigd. Van D. was toen even wel spoorloos. Maandagmorgen werd hij in zijn woning gearres teerd. Hij heeft thans een volle dige bekentenis afgelegd. „Krabben van het aapje" Toen de verdachte een ver klaring moest geven voor de krabben op zijn gezicht, zei tij tegen de .rechercheurs, dat deze een gevolg waren van een aanval van zijn aapje. Onmid dellijk werd het dier in beslag genomen en werd een veteri nair onderzoek ingesteld, waar bij de recherche assistentie kreeg van een Utrechtse die renarts die goed bekend is met apen. Ook de patholoog-ana toom van het gerechtelijk labo ratorium van het ministerie van Justitie, dr. Zeldenrust, die reeds zondag sectie op het slachtoffer had verricht, onder zocht nog eens de gezichts- krabben van de Utrechtse chauffeur. Dr. Zeldenrust con stateerde aan de hand van een onderzoek van de nageltjes van het aapje, dat de krabben van de chauffeur door mensen nagels veroorzaakt moesten zijn. De dierenarts kwam tot eenzelfde conclusie en ook het vuil onder de nageltjes van het aapje vertoonde geen spo ren van menselijk vlees of bloed. Volgens een bericht van het Japanse persbureau Kyodo heeft een zegsman van de Ja panse automobielfabriek Toyo ta het woensdag door de Finan cial Times gepubliceerde be richt, dat in Nederland binnen kort auto's van deze fabriek zullen worden geassembleerd, tegengesproken. De directie van de expeditie en cargadoorsonderneming Sla venburg en Huyser te Rotter dam, die via het Londense kan- tior van de Japanse Fuji bank het voorstel deed de auto's in ons land te gaan assembleren en distribueren, deelde het A. N. P. gistermiddag echter desgevraagd mede, dat er on derhandelingen aan de gang zijn. Er is het vorig jaar een uitgebreid marktonderzoek in gesteld en hoewel in het thans uit Japan ontvangen bericht staat, dat de resultaten daar van aangetoond hebben, dat het PRIJSINDEXCIJFERS VAN HET LEVENSONDERHOUD Het landelijke prijsindexcijfer van het levensonderhoud van gezinnen van hand- en hoofdar beiders, zoals dat maandelijks door het centraal bureau voor de statistiek wordt samengesteld op basis 1951 100, ondereing van medio november tot medio december geen wijziging. Het indexcijfer inclusief a. o. w. op 121. Binnen de sector voeding steeg het indexcijfer voor groenten, terwijl een kleinere prijsstijging werd waargenomen voor vlees en vis. Daartegen over stond evenwel een daling van het indexcijfer voor aard appelen en voor fruit, terwijl voorts prijsdalingen werden ge registreerd voor roomboter, kaas en eieren. De dalingen en stij gingen hieven elkaar vrijwel op. Buiten de voedingssector von den geen noemenswaardige ver anderingen plaats. Vergelijk men het jaar 1959 met 1958, dan blijkt gemiddeld in 1959 het indexcijfer 1 punt hoger te liggen dan het voor gaande jaar. Het indexcijfer in clusief A. O. W. bedroeg in 1959 123 tegen 122 in 1958 en het in dexcijfer exclusief A. O. W. was in 1959 118 tegen 117 in 1958.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 8