U ooier looier! binnenlands nieuws «SS vaneeenUhusZri f Beursoverzicht Eric de Noorman - Wigberth's wraak ƒ2.75 RECHTSZAKEN Vrijdag 5 februari 1%<), Vrijdag 5 februari 1960. DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 va-stijftUimooïeff SS Vrijdag- en Zaterdag- reklame 39 cent 69 cent ƒ1.98 BARON DE L'HOSTÉE KAMPIOENHENGST OP DE CENTRALE HENGSTEN PREMIEKEURING 1960 TE GOES fflSSTO» Bank en Rot- Beursindices DEVALUATIE VAN DE KROON IN IJSLAND Rechtbank behandelt poging tot afpersing BEKENDMAKING BEKENDMAKING AUSTRALISCHE MINISTER CASEY NAM ONTSLAG VOETBAL Om de Europese voetbalbeker Slova Uw goed 'Tangec dten daardoor béter •ttig veerkrachtig. Daar-, mooier, met NovaJ? Voor de Boterham 150 gram fijne BOTERHAMWORST voor 150 gram Lekkere HAM voor 500 gram SCHOUDER- CARBONADE 5 spiritsegels voor mooie magere RIBLAPPEN 500 gram 5 spiritsegels voor grote sortering lekkere, vleeswaren. Voor kwaliteit en voordeel AXEISESTRAAT - Titer. TREIN" KAMT BUSJE Inwoner uit Zierikzee zwaar gewond In de nacht van woensdag op uit Deventer, rijdende op de wetermansweg in Diepenveen, in de richting van het dorp, de lichten van een uit Zwolle na derende goederentrein voor een straatlantaarn aan. Het busje werd op de onbewaakte overweg ter plaatse aan de achterkant gegrepen en sloeg over de kop in een langs de spoorbaan lopende sloot. De drie inzittenden werden uit de wagen geslingerd. De heer Ver- kaat uit Zierikzee liep daardoer ernstige verwondingen op. De beide anderen werden licht ge wond. Ze werden naar het St. Josephziekenhuis te Deventer overgebracht. DIAMANTEN BRUILOFT Gisteren heeft het echtpaar H. Logtenberg wonende aan de Schuttersweg in Apeldoorn, zijn diamanten huwelijksfeest ge- vierd. 's Morgens werd namens het gemeentebestuur een fruit mand bezorgd en in de loop van de middag kwam burgemeester, A. L. des Tombe zijn gelukwen sen aanbieden. De heer Log tenberg, die bijna 82 jaar oud is, was vroeger van beroep broodbezorger. Hij is vele jaren ouderling geweest van de chris- telijk-gereformeerde gemeente. Zijn echtgenote wordt dit jaar 90 jaar. HONDERDJARIGE OVERLEDEN De 100-jarige mevrouw A. W. Brink—Ten Dam te Haarlem is overleden. Vorig jaar mei vierde zij haar honderdste verjaardag. Er woont thans in Haarlem nog een 100-jarige. Deze heeft in dec. de eeuw volgemaakt. SCHIPPER IN AMSTERDAM BEROOFD In de nacht van woensdag op donderdag omstreeks één uur werd een 31-jarige schipper in de Molensteeg in donker Amster dam aangesproken door een vrouw, die vroeg of hij met haar meeging. Op hetzelfde moment werd hij aangevallen door twee mannen, die hem in een portaal drukten en enige stompen gaven, terwijl de vrouw hem enige mes steken gaf. De schipper, die het bewustzijn verloor, kon zich later herinneren dat de vrouw en de mannen zijn portemonnee uit zijn zak haalden en deze er weer leeg in terug stopten. Later bleek dat er vijftig"'golden uit weggenomen was. De ,schipper had een tame lijk ernstige steekwond in een bovenbeen, een steekwondje in een hand en een messteek door de mouw cpgelopen. Na eerst te zijn teruggegaan naar het café op de Zeedijk waar hij vandaan was gekomen is de schipper in het Binnengasthuis behandeld. De politie heeft als verdacht van deze beroving een 34-jarige vrouw aangehouden De schipper zou met haar in het café hebben vertoefd. WRAK „BERMUDA" GEVONDEN. Nadat het wrak van de op 20 januari voor Hoek van Holland gekapseisde en gezonken „Ber muda" sindsdien onvindbaar is geweest, hebben betonningsvaar- tuigen het wrak donder-dagmid- dag gelocaliseerd en er een licht boei bij geplaatst. Het wrak ligt op ongeveer 2 mijl ten noorden van de noorderpier van Hoek van Holland. Zoals gemeld zijn bij de ramp met de „Bermuda'' (199 b.r.t.) in het stormweer van de twintigste januari alle vijf bemannings leden verdronken. Het schip was onderweg van Kingslynn naar Wijeghem bij Antwerpen met een lading brouwgerst. De worsteling van de „Bermuda" met de ele menten heeft geduurd van 's mor gens half vijf tot vijf minuten voor drie 's middags, toen het schip, reeds gesleept door de sleepboot „Gele Zee" kantelde en onder de golven verdween. Men nam aan dat de vijf bemannings leden in de stuurhut opgesloten zaten. Er zijn nog geen stoffelij ke overschotten geborgen. Aan boord van het schip, eigen dom van de rederij „Bermuda" te Delfzijl bevonden zich de 43- jarige kapitein A. Westers uit Suffolk in Engeland, de 19-jarige bestman J. Schokkenbroek uit Stadskanaal, de 17-jarige ma troos J. Sturm uit Vlissingen, de 19-jarige matroos onder de gage F. Kats uit Den Haag en de 16- jarige kok A. L. Hofstra uit Leeuwarden BREDASE BANKBEDIENDE MET ƒ6000 NAAR PARIJS. Interpol speurt op het ogenblik naar de Bredase bankbediende J. B., 23 jaar oud, die er van ver dacht wordt ten nadele van de Rotterdamsche Bank te Breda een bedrag van ongeveer 6000 te hebben verduisterd. De Bre dase recherche, die een uitvoerig onderzoek heeft ingesteld, gat voor het eerst iets vrij over deze zaak, nadat Interpol in Parijs was gewaarschuwd. Eind vorige week kwam bij de Rotterdamsche Bank aan de Vee marktstraat een enveloppe bin nen, waarin zich een groot be drag aan buitenlandse valuta be vond. Toen de dag daarop de bank verzocht werd een recu voor deze geldzending af te ge- ven, bleek het geld niet geboekt en het recu verdwenen te zijn. Later kwam aan het licht, dat B. op de dag van de vermissing van het geld een snipperdag had genomen en naar Parijs was ge reisd. Een taxichauffeur uit Bre da die hem vervoerde, vertelde hij juist salaris en tantième te hebben ontvangen, waarvan hij een vermoedelijk vervalst schriftelijk bewijs toonde. De taxichauffeur werd in Pa rijs betaald en kreeg opdracht te wachten tot B. terug kwam. Hij is echter in het hartje van Pa rijs spoorloos verdwenen. Ten slotte is de chauffeur maar weer naar Bi-eda teruggereden. Het signalement van zijn pas sagier heeft hij doorgegeven aan de recherche. Flauw voor internationale waarden De openingskoersen van gis termiddag voor de internationa le waarden noteerden niet on belangrijk beneden de slotkoer- sen van woensdag en vielen bitter tegen. De schuld van de teleurstellende tendentie dient gezocht te worden in New York In Wall Street ging woensdag een groot gedeelte van de dins dag aldaar behaalde koerswin sten verloren en de markt sloot er aan de flauwe kant. Het Damrak reageerde hierop met lagere koersen. Er was plotse ling een einde gekomen aan de vrij gunstige stemming van de twee voorgaande dagen. De gang was er gisteren volkomen uit. De vele beursbezoekers lie- pen elkaar maar aan te kijken, er werden hier en daar wat praatjes gemaakt, doch van za hen doen was bijna geen spra- he. De handel was in alle hoe- hen dan ook minimaal. Het ge ringe aanbod van het publiek kwam in een vrij lege markt en werd slechts tegen veel lagere prijzen opgenomen. De arbitra ge kon niet tot zaken komen en de beroepshandel geloofde het wel. AKU's daalden van 487 tot 484tegen woensdag als slot prijs 4975S. Philips schommelde rond de 778 en verloor op die prijs circa 13 punten. Unile vers 12 punten lager op 755. Kon. Olie rond de 159, circa ,1,60 lager bij de voorgaande siotprrjs. KLM werd een halve gulden lager geadviseerd. Met net mislukken van de Neder- lands-Amerikaanse luchtvaart- besprekingen, voor het verkrij gen van landingsrechten voor man t ,ln Los Angeles, had gehouden 26 r6eds rekenlng Aan de hausse-periode voor pf<ul™e,?raartwaarcien hwam gistermiddag een einde. De ,ha"de> v®rlleP halm doch dit rin" nd e,nlet dat de hoersen dooreikaar 1 tot 4 punten lager sint! n verSelehen bij de slotkoersen van woensdag Niet- f!oon™ande de verplichte wl000, vraag voor de staffel- mi'ddair ,eninS gister- de n!f auw ln de markt. Ook tperrio„nse staatsobligaties no- vome 8w!rendeels beneden de f!-e slotprijzen. procemerStl,VerhandeldaS van 5 Glas s Vereenigde 101 v, procenetentadvieSprijs van giftekoers van g?m 6e" mtT Van ri„ t00 procent. Amsterdam!0!? ken wel'den seerri l B,ank ho§er geadvi- Vlissingen Katoen op 520 (500) en de preferente aandelen Vlisco op 210 (205). Niet-royeerbare certificaten Koninklijke Zoutindustrie wer den op 670 a 675 (680) geadvi seerd. Verenigde Machines kre gen een onveranderde advies prijs. Het gunstige bedrijfs nieuws voor dit concern (grote orders voor Stork en Co en Werkspoor) kwam in een zeer ongunstige markt. Ook de cultures moesten gis teren enig terrein prijsgeven. Hoogovens gedaan 760, tegen woensdag 780. Prolongatie 3', 2 procent. Int. Conc. Industrie Scheepvaart Banken Cultures enz. Algemeen AKU: 488—493 Kon. Olie; 158.50 Philips: 780—788 Unilever: 757—770 2/2 3/2 4/2 512.16 513.77 504.44 253.19 253.19 251.95 170.07 170.07 169.20 192.73 192.73 195.01 151.52 151.52 150.28 350.20 351.74 346.23 Nabeurskoersen (484 Va) (159.00) (777%) (754%) Woensdag heeft de nieuwe coalitieregering van IJsland aan de Althing (volksvertegenwoor diging) voorgesteld om een deva luatie toe te passen. De waarde van de IJslandse kroon zal wor den verminderd van 46 tot 106 kronen per pond sterling. Dit voorstel maakt deel uit van een serie hervormingen op econo misch gebied, welke werden aan gekondigd toen het kabinet van Olafur Hors in november j.l. aan de macht kwam. Voor de arrondissementsrecht bank te Den Haag had zich gis teren de 22-jarige circuskneeht W. B. te verantwoorden, ver dacht van een poging tot afper sing. B. ig dierenverzorger bij circus, dat in oktober jl. te Den Haag zijn tent had opgeslagen. Samen met een andere circus knecht had hij een 17-jarig Haags meisje in verscheidene café's en nachtclubs onthaald op alcoholi sche dranken. Toen de financiën uitgeput raakte, bezon het drie tal zich op een manier om geld te krijgen. Besloten werd dat het meisje dit het gemakkelijkst kon proberen. In de Lange Houtstraat in Den Haag, klampte het drietal een man aan, die wel oren had naar hun voorstel. Het meisje zou voor 25 gulden met hem mee gaan. Het bankbiljet werd door B. in ontvangst genomen, doch toen hij het eenmaal had eiste hij op hoge toon nog honderd gulden meer. Anders sla ik je helemaal in elkaar" zo zou B. gezegd hebben, oen en ander werd donderdag morgen door het meisje ter te rechtzitting verklaard. Verdachte B. ontkende hard nekkig. Hij beweerde juist het tegendeel. Hij had tegen de man gezegd: „Zelfs voor 150 gulden krijg je het meisje niet mee", zo vertelde hij de rechtbank. De rechtbank besliste daarop dat de zaak zou worden aange houden. opdat ook de andere cir cusknecht zou kunnen getuigen wat er die avond precies gebeurd was. Naar ter zitting nog bleek is het meisje inmiddeles in een inrichting te Arnhem geplaatst. OPPERWACHTMEESTER RIJKSPOLITIE NAM 10 AAN „Ik was in hart en ziel politie man, ik had een gelukkig gezins leven en het geld niet nodig. Ik begrijp niet hoe ik er toe ge komen ben". Aldus donderdag middag de 47-jarige opperwacht meester van de rijkspolitie te Capelle a/d IJssel, R. R.. toen hij voor de rechtbank te Rotter dam terecht stond voor iets dat de officier van justitie als „kne velarij" betitelde, 10,- had de opperwachtmeester aangenomen van een jongeman, die hij met zijn meisje op 24 dec, j.l., na middernacht, in een auto te Ca pelle betrapt had op overtreding van art. 117 van de plaatselijke politieverordening. Hij wilde pro- ces-verbaal opmaken, maar de jongeman zou wel drie maal ge vraagd hebben: ..kan het niet overgaan", waarop de politieman gezwicht was en gezegd had dat dit ieder dan 5,zou kosten. De opperwachtmeester verze kerde de rechtbank dat het de eerste en enige keer was dat hij dit gedaan had. En de officier- van justitie, mr. S. J. vaa der- Hoeven, zei in een requisitoir als Op de woensdag j.l. te Goes gehouden centrale hengsten pre miekeuring I960 van de afde ling Zeeland van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsehe Trekpaard" werd Baron de I'Hostee, eig. Hengstenvereniging „Zeeuws-Vlaanderen, secretaris de heer Iz. de Feijter Wzn te Axel, uitgeroepen tot kampioen- hengst 1980. We laten hieronder de volledi ge uitslag volgen van deze keu ring. die een buitengewoon groot succes voor de Zeeuws-Vlaamse fokkers is geworden: Baron de l'Hostée kampioen hengst op Centrale premiekeu ring te Goes. Cat. no. Naam en' Stamboeknunrmer van de hengst Eigenaar en woonplaats Prijs Categorie I. Driejarige hengsten, grote maat. 12 14 Solon van Blindeweg; 205133 Costaud van Broekhuizen, 206002 Robert van Rika, 206439 Paul van Enrmahoeve, 207031 Carlos van Passluis, 207096 Elegant van Middenhof, 204338 Adr. J. Catsenran te-Biervliet en Iz, de Buck te Grijpskerke M. L. M. IJsebaert,v. d. Linden te Axel, J. Koster te Boschkapelle en C. G. Haak Azn., te Zaamslag Adr. -T. Catseman te Biervliet en Stallen De Dobbelaere te IJzendijke Jac. de Putter Pzn., te Axel W. J. Dieleman te Sluiskil-Terneuzen P. J. den Hamer te Axel Categorie H. Driejarige hengsten, midden maat. 1 2 13 16 Nico van Heikant, 207581 Leon van Roza, 207122 Victor van Elshof, 204492 Matador d'Ahea, 205647 Nico, 207542 C. Mesu te N.- en St. Joosland J. Maljaars Jzn„ te Oostkapelle Mare. D'hoore te Sluis, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat en R. J. de Milliano te Oost burg Gebr. Aernoudts A.Xzns. te Sluis (post: Aardenburg) Herm. de Putter Czn. te Axel en G. E. de Badts te Schoondijke Categorie III. Driejarige hengsten, kleine maat. Herseur van Hersa, 207121 Jaap, 206249 Fifils van Steeg, 205383 Toon, 203828 Peter van Havendijk, 207078 Fa. D. A. Timmerman Zn. te Kaltendijke C. A. Dekker Czn. te Axel Mare. D'hoore te Sluis, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat en R. J. de Milliano te Oost burg C. N. den Hamer Jr. te Aardenburg M. L. M. IJsebaertv. d. Linden te Axel en J. Koster te Boschkapelle 2A 2B 2C 3A 3B IA 1B 2A 2B 2C 1 2A 2B 3A 3B Tot de beste der driejarige hengsten werd omgeroepen Solon van de Blindeweg, 205133, eigenaren Adr. J. Catseman te Biervliet en Iz. de Buck te Grijpskerke. Categorie IV. Vierjarige hengsten, grote maai. 18 19 21 20 23 26 25 24 28 29 30 34 41 36 39 37 35 Karei van Bottemaheerd, K. 2555 Categorie V. Anton van Othene, K. 2551 René van Tonenhof, K. 2553 Cesar van Willemskerke, K. 2552 Costaud van Ulft, K. 2554 Categorie VI. Gustaaf van Moustic, K. 2503 Ronald van Zuiddorpe, K. 2531 Carlo, K. 2520 Adr. J. Catseman te Biervliet Vierjarige hengsten, kleine maat. W. de Buck Zn, te Meliskerke Al. Serrarens te Ossenisse Fa. F. Dekker te Axel H. de Maat te Stoppeldijk Vijf- en zesjarige hengsten, grote maat. H. de Maat te Stoppeldijk C. A. Dekker Czn te Axel W. de Buck Zn te Meliskerke en A. L. Schrier te Kapelle-Biezelinge Vijf- en zesjarige hengsten, kleine maat. I W. de Buck Zn te Meliskerke S. van Voorenvan Besien Zn te Sluis Categorie VII. Gambo van de Liter, K. 2510 Cesar van de Ronduit, K. 2530 Categorie VIII. Hengsten geboren in 1953 of vroeger, grote maat. David, K. 2485 J. der Weduwen te Kerkwerve, C. Padmos te Eikerzee, L. P. Hanse te Noordwelle, J. R. P. Berman te Dreischor en A. N. Steendijk A.Jzn te Nieuwerkerk Bombardier de la Vieille Cour, K. 2379 A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat Categorie IX. Hengsten geboren in 1953 of vroeger, kleine maat. Baron de l'Hostée, K. 2487 Nico van Hoosterhof, K. 2428 Leon van Moerkapelle, K. 2417 Max van Lindershof, K. 2326 Costaud van Nieuwe-Linde, K. 25-33 43 Hengstenveren. „Zeeuws-Vlaanderen", Secr, Iz. de Feijter Wzn te Axel J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge Jos. F. de Waal te Hulst W. de Buck Zn te Meliskerke J. Maljaars Jzn te Oostkapelle Kampioenhengst 1960. I Hengstenveren. „Zeeuws-Vlaanderen", Seer. I Iz. de Feijter Wzn te Axel Oud-kampioenhengsten die getoond werden: I Stallen De Dobbelaere te IJzendijke en Adr. J. Catseman te Biervliet G. Doens te IJzendijke 1 2A 2B 2C 1' 1B 1 2A 2B 3A 3B 41 Baron de l'Hostée, K. 2487 42 1 Successeur, K. 2457 Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, onze innig geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante LOURINA CORNELIA HAMELÏNK. in de ouderdom van 63 jaar en bijna 7 maanden. Namens de bedroefde Familie, G. HAMELINK. Zaamslag. 4 febr. 1960. Achterstraat 11. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op maandag 8 februari, des nam. 2.30 uur. Voor de vele blijken van medeleven gedurende de ziekte en de vele bewijzen van deelneming ons be toond na het overlijden van onze geliefde Broeder, Zwa- ger en Oom JACOB DANIËL GUEQUIERRE, betuigen wij onze oprechte dank. In het bizonder onze welgemeende dank aan H.H. Doctoren, Directrice en verplegend personeel van het Juliana-Ziekenhuis. Fam. GUEQUIERRE, Terneuzen, februari 1960. Azaleastraat 13. Het Bestuur van de OUD-VOGELSCHOR- POLDER maakt bekend, dat de rekening van het dienstjaar 1959 en de be groting over dienst 1 jan. 31 dec. 1960 gedurende acht dagen vóór en na de vaststelling ter inzage lig gen voor belanghebbenden en tegen betaling der kos ten in afschrift verkrijg baar zijn bij de Ontv.-Grif- fier; dat een vergadering van Stembevoegde Ingelanden zal gehouden worden op maandag 15 februari 1960 des nam. 3 uur, in Hotel Centraal, Stationsplein 5-6 te Sas van Gent. Sas van Gent, 4 febr. 1960. Het Bestuur van de polder „BEOOSTEN BLY BENOORDEN" maakt bekend, dat een vergadering van Stembevoegde Ingelanden zal worden gehouden op dinsdag 16 februari 1960, des namiddags haïf drie. in het hotel „Het Gulden Vlies" te Axel; dat de rekening en ver antwoording over 't dienst jaar 1959 gedurende acht dagen vóór en de begroting met memorie van toelich ting voor het dienstjaar 1960 gedurende acht dagen vóór en na de vaststelling, ten kantore van de Ontvan ger-Griffier voor de eige naren der gronden in ge noemde polder ter inzage liggen; dat van voormelde stuk ken afschriften tegen be taling der kosten verkrijg baar zijn. Axel, 5 februari 1960. Het Bestuur voornoemd, IZ. DE FEIJTER. Dijkgraaf. J. DE KLERK, Ontvanger-Griffier. een pleidooi: „ik vertrouw deze oppei-waehtmeester nog. Deze politieman (met 22 dienstjaren) staat uitermate gunstig bekend, en heeft een vlekkeloze loop baan. Hij was een hardwerkend man met een groot hart voor zijn vak. Dit is één van de zaken, waarin ik liever de verdediger zou zijn," zei de officier. Zijn eis luidde zes maanden ge vangenisstraf met aftrek, waar van drie voorwaardelijk. „Het is bij de rijkspolitie op het ogenblik een heksenketel door het personeelsgebrek", had mr. Van der Hoeven ook gezegd. En hierin zocht hij, evenals de verdediger, mr. A. F. A. van Velzen, en de verdachte zelf, de oorzaak van het gebeurde. Door verlof en cursussen van anderen zou R. vaak alleen voor het werk gestaan hebben. Bovendien zou hij van superieuren wel eens niet bepaald vriendelijke aanmanin gen gekregen hebben. „Het was al nacht toen het ge beurde. de man was moe en hij piekerde", voerde de verdediger aan. Dank bracht mr. Van Vel- zien aan de officier voor zijn re quisitoir, en het parket voor de wijze waarop men zijn cliënt heeft behandeld. Na er nog op gewezen te heb ben dat R. een voortreffelijk va der van een voortreffelijk gezin met binnenkort acht kinderen is, vroeg de verdediger aan de rechtbank „in vergaande mate mild en clement te zijn". 36. Verheugd snelt Eric zijn dood gewaande pleegzoon tegemoet. En de begroeting laat. aan hartelijk heid niets te wensen over. Het blijkt nu, dat Axe nóch Wigberth en Mildred door de Pieten overval len werden. „Ik vertrouwde die schurk toch al niet", zegt Axe, die er uitgeput uitziet. „Opeens zag ik, hoe hij Seerd. igeauvt- uuziei. „wpeeu» „„s uue Ml, «venals aandelen Van tegen zijn zuster aan hel fluiste ren was en daarna steeds meer en meer achter bleef. Korte tijd daarna slopen ze weg en ik volgde ze. Helaas was de inspanning van de laatste dagen mij te machtig geworden en ik raakte bewuste loos. Toen ik bijkwam, wilde ik terugkeren naar jullie, maar er was niemand meer. Ik volgde toen zo goed en zo kwaad als het ging het spoor van Wigberth, dat was tenminste duidelijk te volgen. Bij de burcht durfde ik me niet te vertonen, omdat ik niet wist, met vriend of vijand te doen te hebben. Dat het vijanden waren, ontdekte ik, toen enige tijd gele den een ruitertroep naar het zui den trok, waarin Aranrod omge ven door krijgers werd meege voerd. De wolfshond vond mij even later en bleef bij me. De ruitertroep was amper weg of er verscheen een grote groep Pieten- ruiters. „Een grote groep" herhaalt Eric verbaasd, „het waren er an ders maar een stuk of dertig." „Dat klopt. Die lieten zij ach ter op de burcht. De rest, onge veer 100 man, ging de eerste troep ruiters achterna." „Dus et- bevinden zich Pieten tussen ons en de troep van Artor", stoot Eric geschrokken uit. „Dat ziet er dan niet best uit." Ogenblikkelijk geeft hij het be vel het pad te verlaten en het woud in te trekken. Terwijl de troep krijgers zich voorlopig op een kleine open plek legert, trekt Eric met. Svein en Bolan alleen verder om het voor hen liggende gebied te verkennen De Australische minister van Buitenlandse Zaken, Casey, heeft donderdag zijn ontslag aange boden. Dit meldde radio-Mel bourne. Gisteravond zou premier Men- zies een onderhoud hebben met de gouverneur-generaal. Menzies heeft zolang de porte feuille overgenomen. Het Austra lische kabinet heeft nog twee wijzigingen ondergaan: dr. Ca meron. minister van Openbare Gezondheid, heeft zich boven dien belast met de organisatie van wetenschappelijk en indus trieel onderzoek, hetgeen t">' uu toe tot de competentie van Casey behoorde. Minister Aderman van Indus trie zal voortaan deel uitmaken van het kernkabinet, waarmee het getal der leden van de Aus tralische boerenpartij in "t coali tiekabinet van twaalf ministers tot drie gestegen is. In een wedst-rijd voor de kwartfinales van het tornooi om de Europese voetbalbeker voor clubteams heeft de Fran se kampioensploeg Nice don derdag te Nice met 32 gewon nen van bekerhouder Real Madrid. Bij de rust leidden de Madrilenen met 20. Het was de eerste ontmoeting tussen beide ploegen.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5