T Algiers in afwachting ASPRO r Vrouw gewurgd in Utrecht Vervroegde toepassing van loongrenswijziging ZON- en MAANSTANDEN ïlgië ^adiozegels Oproerlingenleider wijst ultimatum aj Generaal Grepin moet orde herstellen salons ja bert" Aanvaring op Westerschelde 4W» Prinses Irene zag ijsrevue in Wenen ■GW' Dodelijke verkeersongelukken Ludwig veroordeeld HET WEER 2'ASPRO's frifoititfeet jfötf WEERBERICHT HOOGWATER r een mars door de ;en, die zonder inci- ep. de gevolgen van de Brussel was vrijdag- ongekend groot aan- waarmee forensen ad kwamen om niet te zijn van treinen een officiële waren trouwens min derde van de trams Tijdag in bedrijf, iit België is gemeld, ire energiebedrijven ;gd. Overal functio- - en electriciteitsbe- naal, zij het met een t personeel, pen ging het vrijdag riger toe. Het eerst trams het ontgelden, :htend de remise ver- ers sneden de koor beugels door en wissels onklaar. Het de binnenstad werd lledig geblokkeerd. Ie ochtend kwam het tselingen tussen sta- kwilligen hij het as- irijf van General dé menigte werd een geworpen, waar personen, onder wie 'ent, licht werden ge- at het werk in de ha- stillag, was ook de in Hoboken geslo- grote bedrijven in de a postende stakers, ifficiële mededelingen een klein deel van te overheidspersoneel akingsoproep gehoor erder deze week zal tenaren formeel ver- Ie staking deel te ne- ministeries hadden ren de oproep geheel aldus deelde het ka- minister-president ;de, en op andere de ft was het aantal af- ïring. „De regering ch er over, dat over- derheid van de amb- het werk is geble- officiële mededeling gezegd, dat wat de itreft in Luik de sta- el algemeen was, in tweederde van de ar- het werk was, het ers in Limburg en in ran Leuven tien pro- g, in Gent 20 procent echelen slechts in een iek werd gestaakt. jdrage ineens zal moe- betaald en dat bete- itgave van twaalf gul- ïs iterwijl voorheen betaald kon worden akken van tekens een van 1 per maand en velen dat wanneer het 'am. Dit nu lijkt ons geen een vrije zware T IS EEN TWEEDE ESTEL? er nog even de aan- stigen, dat de aandui- ede (mogelijk derde) 1" alleen slaat op één iparaten die in het ge- houder aanwezig zijn. rhuurder of een inwo- behoort niet tot het de hoofdbewoner, ook een eigen kind met t(e), dus moeten deze rschuldigde luistergeld •r nog de kwestie van ting van het televisie- het radiodistributie- P. T. T. De mogelij k- lat namelijk, dat de in de beeldontvanger kan worden op het butienet zodat de ge- gebruik gemaakt kan de door de distribu- inden muziek enz. gen wij onlangs een ■in verbazing werd uit- vanwege het feit, dat ral toch luisterbijdrage wordt, ondanks het per jaar al 30 voor betaald moet worden, chrijver vindt dit een 'id. Dat is nu wel aar- ■ht, maar betrokkene 'lf al, dat hij 30 kijk- tld en kijkgeld is geen age. oelde t.v.-toestel is door isluiting een (klank) •angtoestei geworden oor is luisterbijdrage igd, zo bepaalt het de (Nadruk verboden.) WrtWVVV-wVJ. «nocnomwrwJ Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sanne Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswa) Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: J 6,— per kwartaal; per maana f2,per week 48 ct. Losse nrs 9 et MAANDAG 1 FEBRUARI 1960 16e Jaargang Nr 4897 Verschijn» dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Eirnia P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties): 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Van gewoonlijk welingelichte zijde te Algiers is zondag verno men dat de opperbevelhebber in Algerië zaterdag bevel heeft ge kregen binnen 48 uur met de op roerlingen af te rekenen. Ver wacht wordt dat vandaag een einde zal worden gemaakt aan het verzet van de gewapende op roerlingen in het centrum van Algiers, wier aantal thans op vierduizend man wordt geschat. In Algiers was zondag aan ver scheidene maatregelen te zien dat er voorbereidingen worden getroffen voor beëindiging van de toestand, door onderhandelin gen of anders door geweld. Lagaillarde heeft gezegd twee ultimatums van het leger te heb ben afgewezen, maar uit niets bleek of hij het al of niet tot een gewapende strijd wil laten komen. Niet alleen heeft de harde ge neraal Crepin alle bevoegdheden gekregen tot herstel van de orde, maar ook zijn de afsluitingen van de militairen rondom het bol werk van de oproerlingen zondag versterkt. Op bepaalde plaatsen zijn auto's bumper aan bumper ge plaatst om het doordringen van betogers, in het bijzonder vrou wen, wier hulp dë opstandelin gen hebben verzocht, naar de oproerlingen te verhinderen. Verder heeft radio-Algiers er zondag bij vrouwen en kinderen op aangedrongen niet op straat le komen en in het bijzonder de omgeving van het bolwerk van de oproerlingen te mijden. De terugkeer van generaal Gracieux, die er van verdacht wordt veel sympathie voor de oproerlingen te hebben, naar zijn hoofdkwartier ver van Algiers wordt gezien als teken van de laatste fase van het oproer. Een uitlating van de regerings gevolmachtigde te Algiers, De- louvrier, in een oproep tot het Algerijnse volk duidt op een be sluit geweld te gebruiken indien het niet anders kan. Delouvrier zei n.l: „Degenen die geen gehoor geven aan de bevelen tot terugkeer naar de toestand waarin het recht geldt, nemen de verantwoordelijkheid op zich voor het vloeien van meer bloed.'' Een witte helikopter die zater dag binnen de linies van de op roerlingenleider Lagaillarde was geland, is zondag opgestegen en heeft duizend pamfletten uitge gooid boven de menigte buiten het kordon van de troepen. Het toestel is daarna weer in het door de oproerlingen bezette ge deelte van de stad geland. 'In de pamfletten wordt er bij de bevolking van Algiers op aan gedrongen vóór de barricaden bijeen te komen en zich daar op te stellen. Volgens de pamfletten dient de menigte daar te blijven en de mensen elkaar af te lossen. Verder wordt er in de pamflet ten op aangedrongen het alge mene staking voort te zetten, tiz Omstreeks 11 uur is in de buurt van het regeringsgebouw in Algiers een bom ontploft, waarbij vier mensen om 'iet le ven kwamen en een twintigtal gewond raakte. Volgens een woordvoerder van Ortiz is de ontploffing ver oorzaakt door oen granaat waar aan een draad bevestigd was. De granaat was door een Algerijnse terrorist geplaatst en de terro rist was door de ontploffing ook om het leven gekomen. In het kamp der oproerlingen tekent zich verder steeds duide lijker een tegenstelling af tussen de jonge fanatiekeling Lagaillar de en de wat bezadigder Ortiz. Beiden schijnen het echter wel eens te zijn over de afloop van het conflict: overwinnen of ster- ven. 1 PARACHUTISTEN EN BE TOGERS HANDGEMEEN Parachutisten en een groep jonge Fransen die trachtte de lijn van de militairen te doorbreken om een betoging te honden voor de grootste barricade an de op roerlingen te Algiers, zijn zon dagmiddag handgemeen geraakt. Het is de eerste maal dat de mi litairen zich hebben verzet tegen betogers die hun linie wilden pas seren. Er zijn geen scholen ge lost. Iemand uit het kamp van de oproerlingen zei zondagmiddag tegen vier uur dat de slag om Algiers was begonnen. De jonge Fransen wilden hun betoging houden op het plateau de Glières. Oproerlingen achter de barricaden drongen er bij de jonge betogers op aan door de linie van militairen te breken. Enkele oproerlingen klommen op de vrachtauto's met parachu tisten en zetten de mensen bui ten er toe aan te komen. Een aantal jongelieden trachtte over de vrachtauto's heen te klimmen, maar zij werden door de para chutisten tegengehouden. Op dat ogenblik kwamen an dere militairen te hulp en wer den er klappen uitgedeeld tussen betogers en militairen. De jonge lieden trokken zich na enkele minuten terug. ORAN ACHTER DE GAULLE In Oran is de orde hersteld. Reservisten hebben de barrica den in de straten opgeruimd en de auto's, die dwars over de we gen waren gezet, weggesleept. In de loop van vrijdagavond hebben, de reservisten en het „comité van waakzaamheid" zich geschaard rond generaal Gambiez, de Franse bevelhebber in Oran. De soldaten en politiemannen, die voor de barricaden op wacht stonden, zijn naar hun onderde len teruggekeerd. dtkonxrnt Wapor+icocW markt 16 brwmtWpfroat 9 - Uretuzto individuele haarverzorging nieuwste methodes met produc ten, die precies voor uw haar geschikt zijn. electr. verwijderen van overtol lig haar. Vrijdag heeft het vrachtschip „Hispa- nia" van de Mij „Zee land" op de Wester schelde een aanva ring gehad met een nog niet geïdentifi ceerd schip. Het hek - van de „Hispania" werd aanzienlijk ge kneusd. terwijl de schroef door de aan varing onbruikbaar werd. Enkele opva renden van het schip liepen lichte verwon dingen op. Op de foto welke werd gemaakt toen de „Hispania" de haven van Vlissin- gen werd binnenge sleept is de schade aan het bovendeel duidelijk te zien. mp® In de Wiener Stadshalle heeft TI. K. H. Prinses Irene met haar vriendin een voorstelling van een ijsrevue bijgewoond. De foto geeft daarvan een beeld. Naast de Prinses zit de voorzitter van de Oostenrijkse iskibond, dr. Lorenz. 2 DODEN OP ONBEWAAKTE SPOORWEGOVERGANG. Zaterdagavond is een motor rijder, die. met zijn verloofde achterop, de onbewaakte spoor wegovergang aan de Hofstetner- laan te Ellekom overstak, door een uit Arnhem vertrokken trein gegrepen, waardoor beiden wer den gedood. De motorrijder heeft de trein door de lichte sneeuw, die op dat ogenblik viel, vermoedelijk niet gezien. WIELRIJDER DOODGEREDEN Zaterdagmiddag is de 46-jari- ge wielrijder W. M. J. S. uit Boxtel bij het oversteken van rijksweg 64 aangereden door een personenauto en op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 7 kinderen. De be stuurder, de heer H E. uit Roer mond was op weg naar Schiphol om zijn broer, die zich bij hem in de wagen bevond, uitgeleide te doen bij diens vertrek naar Australië. ERNSTIG ONGELUK TE 8ARNEVELD. Op de verkeersweg EdeArn hem is zaterdagavond omstreeks half acht ter hoogte van Zuid- Ginkel een verkeersongeluk ge beurd waarbij 1 persoon om het leven kwam en twee andere ern stig werden gewond. Tijdens inhalen is een perso nenauto, komende uit de richting Ede, bestuurd door de heer T. ten H. uit Lunteren en waarin twee verloofde paren waren ge zeten geslipt en tegen een uit de richting Arnhem komende perso nenauto gebotst. De gepasseerde auto botste vervolgens tegen de achterzijde van de slippende auto. De 24-jarige juffrouw R. v. d. B. uit Lunteren werd hierbij op slag gedood. Haar verloofde, die de auto bestuurde, de ongeveer 20-jaige Ten Ham kreeg een rug- werveliractuu:een schedeibasis- fractuur en een bekkenfractuur. Een derde inzittende mej. R. G. uit Stroe, gemeente Barneveld, werd eveneens zeer zwaar ge wond. Haar verloofde kwam er met lichtere verwondingen af. HEVIGE AUTOBOTSING TE EINDHOVEN Op het kruispunt Aalsterweg Leostraat te Eindhoven is in de nacht van zaterdag op zondag om drie uur de 22-jarige auto mobilist J. van H., die onder drankinvloed verkeerde, in volle vaart tegen een van rechts ko mende auto opgevlogen, be stuurd door de 54-jarige H. K. De botsing was zó hevig, dat de heer K. en zijn naast hem zittende echtgenote op slag wer den gedood. Zijn 22-jarige zoon A. K. en de 45-jarige A. v. d. H., die eveneens in de wagen zaten, zijn zwaar gewond naar het St. Joseph-ziekenhuis overgebracht. J. v. H., die de botsing veroor zaakt had, werd slechts licht ge wond. Hij is voor nader onder zoek ingesloten. Zijn passagier, de 21-jarige C. Z., weed eveneens licht gewond en kon, na behandeling in het ziekenhuis, naar zijn w oning worden vervoerd. Beide auto's zijn zwaar be schadigd. Het hooggerechtshof in Karls ruhe heeft zaterdag de voor malige Westduitse marine-offi- ciei, Horst Ludwig, veroordeeld tot 5 jaar zware gevangenisstraf wegens verraad, spionage en het aannemen van steekpenningen. De ex-onderofficier Fritz Briesemeister, die van dezelfde feiten is beschuldigd, kreeg vier jaar. Ludwigs zwager, Werner Ja ger, die terechtstond voor het on derhouden van landsverraderlijke betrekkingen en spionage, werd veroordeeld tot drie jaar gevan genisstraf en Hanni Jager, de zuster van Ludwig, tot 18 maan den. De president van het hoogge rechtshof verklaarde in een toe lichting op het vonnis, dat Lud wig tijdens zijn opleiding in de V. S. contact met de Russen had gemaakt via Briesemeister, zijn vader Emil Ludwig die in Oost- Duitsland woont, en Werner Jager. Maar het is niet vastgesteld dat hij in deze periode inlichtin gen aan de Russen heeft ver strekt. Wel heeft Ludwig in augustus 1958, bij een bezoek aan liet hoofdkwartier van de Russische geheime dienst bij Berlijn, de Russen gegevens ver strekt over de overname door de Westduitse marine van een squadron Seahawk-jagers, aldus de president. Deze overname geschiedde te Lossiemouth, in Schotland, waar Ludwig inder tijd vertoefde. De verdediging heeft de feiten niet aangevochten, maar wel aan gedrongen op een mild vonnis. Zes percent ploegentoeslag in streekvervoerbedrijf Zes percent ploegentoeslag voor chauffeurs in de streekver- vcerbedrijven is het resultaat van de besprekingen, die zater dagmorgen tussen leden van het kabinet met vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers uit het wegvervoer is bereikt. Hedenmiddag zal een betref fende overeenkomst, die berust op een bij hoge uitzondering toe gestane afwijking van de lande lijke loonregeling in het beroeps vervoer, besproken worden bij rijksbemiddelaars. Het zal aan streekvervoeron- dernemingen worden toegestaan deze zes percent als kostenfactor op te voeren. Mocht blijk'n, dat hieruit ver liezen ontstaan, dan kan op grond daarvan tariefswijziging per onderneming worden aange vraagd. Afgesproken is, dat ta lieven niet vóer 1 september zul len mogen worden verhoogd. GRIEP IN BELGIE De griep zou ook in België ter rein rebben gewonnen. Vele kan toorbedienden en ambtenaren zouden niet op hun werk zijn schenen. In Luik liggen naar schatting 18.000 mensen te bed met griep. De Belgische minister van gezondheid, Mayers, heeft verklaard, dat de epidemie geen ernstig karakter heeft. In Utrecht is naai" men aan neemt in de vroege zondagmor gen de 40-jarige Alida Johanna Meijer door wurging om het leven gebracht. Het slachtoffer dat onder de Utrechtse prostitu ees bekend stond als „Blonde Jo- pie", werd zondagmiddag om 12 uur levenloos in haar woonschuit „Jopie", die ligplaats had in de Vecht, tegenover het perceel Zandpad 14, aangetroffen door een huurophaler en een buur man. De justitie is direct onder lei ding van de officier van Justitie mr. H. W. Overbeek met het on derzoek begonnen. Van de dader ontbreekt momenteel elk spoor. Een huurophaler die uit prak tische overwegingen iedere week op de late zondagmorgen de hu ren van de bewoners van de woonschuiten aan de Vecht int, kreeg zondagmorgen op zijn her haaldelijk bellen aan de deur van het woonschip „Jopie" geen gehoor. De huurster van deze witgroe ne schuit was tot nu elke zon dagochtend bereikbaar en de man verwonderde zich dan ook over haar afwezigheid. Bij een buurman informeerde hij naar mej. Meijer en ook deze De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid de heer Roolvink en van Financiën, de heer Van den Eerge hebben geantwoord op hen schriftelijk door het Tweede Kamerlid, me vrouw Van SomerenDowner (V.V.D.) gestelde vragen over een vervroegde toepassing van de loongrenswijziging. Het betrof hier een advies van de sociale verzekeringsbank aan de uitvoe ringsorganen der sociale verzeke ring om te handelen alsof per 1 januari 1960 de loongrens op 7450 zou zijn gebracht. Ook in fiscaal opzicht zou reeds vanaf 1 januari rekening met deze wij ziging zijn gehouden. De staatssecretarissen zeggen van mening te zijn, gezien het duidelijk voorlopig karakter, zo wel van het gegeven advies, waarbij slechts een praktische werkmethode in overweging ge geven werdt, als van de fiscale maatregel, deze gang van zaken niet in strijd is met de metho den, welke in een parlementaire democratie in acht genomen moeten worden. Ook zien de staatssecretarissen geen nood zaak tot intrekknig van de ad viezen en richtlijnen, in tegen stelling tot het oordeel van me vrouw Van SomerenDowner. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid ant woordt dat de sociale verzeke ringsraad aan de uitvoerings organen der sociale verzekering heeft medegedeeld, dat het dege lijks bestuur van die raad het een juiste werkmethode zou achten, indien bij de uitvoering der so ciale verzekering met ingang van 1 januari 1960 zou worden gehandeld alsof een wijziging van de bepalingen inzake de loon grenzen conform het dezer da gen ingediende wetsontwerp reeds was tot stand gekomen. Aan de uitkeringen en verhogin gen van uitkeringen welke uit deze gedragslijn zouden voort vloeien moest echter in afwach ting van de totstandkoming van de desbetreffende wet, het ka rakter van voorschot worden ge geven. De staatssecretaris van Finan ciën heeft bij een beschikking de z.g. coördinatietabel aldus vast gesteld, dat zij ook bruikbaar is, indien de loongrens in de loop van het jaar wordt verhoogd van ƒ6900 tot ƒ7450. De heer Roolvink zou er voor eerst op willen wijzen, dat alge meen de wenselijkheid wordt be pleit een wijziging van de loon grens aan het begin van een kalenderjaar tot stand te doen komen. Voor de thans voorgeno men verhoging dient deihalve 1 januari 1960 als datum van in gang te worden aangehouden. Uitgaande van deze wenselijk heid bevordert de door de sociale verzekeringsraad in overweging gegeven gedragslijn de rust in het bedrijfsleven en voorkomt zij extra administratieve werkzaam heden. In de gegeven omstan digheden meent de eerste onder getekende dan ook, dat het in overweging geven door de so ciale verzekeringsraad van de omschreven werkmethode, welke tegemoet komt aan de eisen van de praktijk der uitvoering van de sociale verzekering, moet worden aanvaard. Wat de genoemde coördinatie tabel betreft, wijst de heer Van den Berge erop, dat het onder 1 bedoelde wetsontwerp beoogt de loongrens met terugwerkende kracht tot 1 januari 1960 te ver hogen van ƒ6900 tot 7450. Be dacht dient te worden, dat, in dien niet reeds met ingang van 1 januari 1960 loonbelasting en premie-A.O.W. en -A.W.W. zou zijn ingehouden, op basis van de loongrens voor de sociale verze kering van 7450 het voor de wetgever vrijwel onmogelijk zou zijn geweest de bedoelde loon grens en de aanslaggrens voor de buurman was verrast te verne men dat de huurophaler geen gehoor had gekregen. Beide man nen gingen naar de schuit toe en forceerden de deur. Ze troffen mej. Meijer levenloos op de grond aan. Onmiddellijk werd de politie gealarmeerd, die een eerste on derzoek instelde. Kort daarop ar riveerde ook het parket onder leiding van de officier van Justi tie te Utrechtmr. Overbeek. Op de plaats van de misdaad werden geen sporen van worste ling of iets dergelijk aangetrof fen. Een onderzoek wees ook uit dat er zich in de schuit geen gro te geldbedragen bevonden. Dokter Zeldenrust, patholoog anatoom vah justitie, heeft zon dagmiddag in het Centraal Mili tair hospitaal te Utrecht sectie op het stoffelijk overschot ver richt en geconstateerd dat de dood tengevolge van wurging was ingetreden. De recherche heeft reeds een groot aantal getuigen gehoord. Gebleken is dat mej. Meijer za terdagavond met een groot aan tal kennissen enkele café's be zocht heeft en een paar feestjes bijgewoond. Omstreeks twee uur is het gezelschap naar huis ge gaan. Mej. Meijer vertrok alleen naar haar woonschuit. Niemand heeft kunnen meedelen of zij na dien nog bezoek heeft gehad. Transatlantische telefoon kabel gebroken In de transatlantische tele foonkabel van Frankrijk naar New Foundland, waardoor 38 verbindingen tussen de Ver. Staten en Europa lopen, is een breuk geconstateerd op 320 km ten westen van New Foundland in de Atlantische oceaan. Er is een kabelschip uitgezon den om de breuk te herstellen, doch het schip, de „Monarch", kan pas op woensdag bij de plaats van de breuk zijn. Tot die tijd moet een deel van het telefoonverkeer over de oceaan via andere kabels worden ge leid. VORSTGRENS OVER NEDERLAND. Onder invloed van de aanwe zigheid van een winters hoge- arukgebied boven Scandinavië met barometerstanden van 1035 tot 1040 mbr. stroomde zaterdag reeds koude Arctische lucht via het Oostzeegebied en Duitsland zover naar het zuiden en zuidwes ten, dat ook Nederland geleidelijk in de voorhoede van de koude lucht kwam te liggen. Zaterdagavond kwam dit kou front, dat van regen, ijsregen en sneeuw vergezeld ging, boven het uiterste zuiden van Neder land tot stilstand. Vlissingen, Woensdreeht en Zuid-Limburg b.v. meldden toen temperaturen van plus 7 graden, terwijl elders in het land het kwik al tot dicht nabij het vriespunt was gedaald Zondag handhaafde deze over gangszone zich vrijwel in dezelf de positie boven ons land. Daar in de hogere luchtlagen van het zuid-westen uit warme lucht bin nenstroomde. vormde zich een brede bewolkingszóne, waaruit langdurig neerslag is gevallen, op plaatsen in het noorden en oosten als sneeuw, elders als regen, ijsregen en natte sneeuw. I Het ziet er naar uit dat ook boven West-Europa de luchtdruk hoog zal blijven, waardoor de overgangszone weinig van plaats zal kunnen veranderen. Wél zullen de tegenstellingen aan beide zijden ervan minder markant worden. I Tevens neemt de neerslagncti- viteit af en kunnen plaatselijk I ook opklaringen voorkomen, maar deze zullen de vorming van mist in de hand werken. inkomstenbelasting tezamen met ingang van 1 januari 1960 te ver hogen tot 7450. Indien immers ook na 31 december 1959 een op een loongrens van 6900 geba seerde coördinatietabel zou gel den, zou terugwerkende kracht tot 1 januari 1960 tot gevolg heb ben, dat echterat komt vast te staan, dat van de werknemers met een jaarloon tussen 6900 en 7450 te veel loonbelasting en premie-A.O.W. en -A.W.W. is in gehouden, doordien geen reke ning is gehouden met de alsnog verschuldigd geworden sociale verzekeringspremies. Het is ech ter praktisch ondoenlijk de dan noodzakelijk wordende restitutie van loonbelasting en premie- A.O.W. en -A.W.W. te bewerk stelligen. De heer Van den Berge heeft bij het uitvaardigen van zijn beschikking mede in aanmer king genomen, dat, modit de voorgestelde verhoging van de loongrens voor de sociale ver zekering niet tot stond komen, ook de verhoging van de aan slaggrens voor de inkomstenbe lasting een doorgang zal vinden en mitsdien de te weinig geheven belasting en premie alsnog door een aanslag zal werden achter haald. Bij aanvaarding van het inge diende wetsvoorstel zullen zich als gevolg van de toepassing van de daarin neergelegde nieuwe systematieke moeilijkheden als de onderhavige niet .meer voor doen, aldus de heer Roolvink. (Adv.) medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Vorstgrens over Nederland Over het algemeen veel bewol king, maar geen regen of sneeuw van betekenis meer Plaatselijk mist, vooral rond dé grote rivie ren. Matige tot vrij krachtige en langs de Wadden krachtige zuid oostelijke wind. In de noordelijke provincies lichte vorst tot tempe raturen om het vriespunt. In het zuiden maxima enkele graden boven nul. DINSDAG 2 FEBRUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.17 5.52 6.32 6.42 n.m. 5.40 6.15 6.55 7.05 ZON MAAN op onder op onder Jan. Febr. 1 8.22 17.26 10.12 22.57 2 8.21 17.28 10.37 3 8.19 17.29 11.02 0.04 4 8.18 17.31 11.29 1.09

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 1