KERKDIENSTEN SNELFIX Voor de zondag Het voorjaar tegemoet met de volautomatische Wijziging van de loongrenzen Prins Bernhard in Tuindorp Oostzaan 1 H De Kleinzoon van ,De Vliegende Hollander" Zaterdag 30 januari 1960 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Sr.'. - I'j.j .l^jtS&n.r-. VAN DOORNE S AUTOMOSIEIFAB^EK N,V. EINDHOVEN - TEL. 04900 6Z062 BIJ U, HEER, IS DE LEVENSBRON! Gü zoudt het Hem gevraagd hebben en Hij zou u levend water gegeven heb ben, Johannes 4 10. De bron van het levende water Gods is Jezus Christus. Als we het Hem vragen, dan geeft Hij het. Indien iemand dorst heeft indien iemand dorst naar God, naar de levende God, gelijk het hert dorst naar de waterstro men die kome tot Mij en drinke. In Hem giet dat Levende Water zich over de woestijn van deze wereld uit. In Hem heeft het Levende Water, de God des levens, zich de bron geopend. Wonderlijke Bron! Wie zou daar Gods bron ge zocht hebben? In een beesten stal! Bij die moede man in de hitte, die zelf zo'n dorst heeft! Aan het kruis, waar een erbar melijk mens steunt: Mij dorst! En tóchHij geeft het u. Uit Zijn woorden vloeit het. Uit Zijn werken vloeit het. Het vloeit bovenal uit Zijn wónden. Uit onze Here Jezus Christus vloeit het levende water van Gods genade en barmhartigheid uit naar een wereld verdord en verschroeid en verloren in schuld. Het vloeit heel Zijn leven maar inzonderheid aan het einde daarvan. Dan worden de grote sluisdeuren van het Levende Water wijd opengewor pen. Wonderlijk: uit Zijn ster ven vloeit ons het leven toe! Op dat kruis uit die smarten, uit die helse verschrikkingen, uit dat ,.eli, eli" ontspringt de levens stroom! Daar gutst, daar stort het Levende Water zich uit in machtige stromen! Indien iemand dorst heeft O, alle gij dörstigen, komt tot déze wateren. In de dorst ligt de voorwaarde voor het drinken. We mogen over het conditio nele in onze tekst niet heen- lezen. Hij zou u het levende wa ter gegeven hebben, indien Gij het Hem zoudt gevraagd hebben. Wie wil, neme het water des levens om niet. ..Hij schenkt het u, zo gij het smeekt, mild en overvloedig." Zou u het Hem dan maar niet vragen? (Uit: „De Stem achter U.") NU in weer en wïwd beschut en comfortabel naar Uw bestemming.., STRAKS zorgenvrij genieten van zon en zomer. Steeds zult U met de Daf, dank zij de volautomatische bediening, volmaakt ontspannen en dcarom veilig rijden. Spoedige levering is NU mogelijk. Binnenkort door toenemende export 1' en voorjaarsorders langere levertijden. fAO'ïft $tanctaarciuitvoering ^inclusief verwarming Af fabriek zeer gunstige fmancieringsvoorwaarden 140 dealers in net gehele land (Adv.) Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, dat be oogt de loon- en inkomensgrens van 6.900,te verhogen tot 7.450.Zoals bekend is, be paalt de loon- en inkomensgrens mede of ten aanzien van loon- trekkenden kan worden vol staan met het heffen van loon belasting of wei dat zij betrok ken dienen te worden in de in komstenbelasting. In de memorie van toelichting wijst de staatssecretaris van Fi nanciën erop, dat deze verho ging van de loon- en inkomens grens overeenkomt met die, welke is voorgesteld met betrek king tot de loongrens voor de sociale verzekering. De nieuwe inkomensgrens is gelijk aan het maximale inkomen, waarover premie ingevolge de Algemene Ouderdomswet en de Algemene Weduwen- en Wezenwet wordt geheven. De verhoging besten digt de situatie, dat voor de overgrote meerderheid van de werknemers het opleggen van een aanslag in de inkomstenbe lasting achterwege kan blijven. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, waarin wordt voorgesteld de hoogte van de loongrens ingevolge de Ziek tewet, de Invaliditeitswet, de Werkloosheidswet, het zieken- fondsenbesluit en de wet van 21 december 1950 tot uitbreiding OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 31 JANUARL NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen; 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. (Bed. H. Doop.) Hontemisse! 10 uur Ds. E. Ed. Stern, van Sas van Gent. (Voor bereiding H. Avondmaal.) Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. (Bed. H. Avondmaal.) Philippine: 2 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10 uur Vic. S. den Blaauwen. Sluiskil: 10 uur en 2.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Vie. G. P. Post; 3 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Gebouw „De Schakel": 10 uur Ds. J. Scholten. Gebouw Tuinpad: 10.45 u. Jeugd- kerk. Zaamslag: 9.30 uur Eerw. heer C. H. Hejjboer; 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht. GEREFORMEERDE KERK. Axel: Geen opgave. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds H. de Bruin, van Rotterdam. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK. (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur ds. C. BUI. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur do heer J. van Leeuwen, van 's-Gravenhage. GEREF. GEMEENTE. (Syn.) (Gebouw „ProRege".) Terneuzen: 10 uur en 2.45 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur ds. Aangeen brug; 2 uur leesdienst; 6 uur ds. Aangeenbrug. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur. 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: H. H. Missen. Ciinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur, en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.15 uur en 17.00 uur: H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZATERDAG 30 JANUARI. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 31 JANUARI. NED. HERV. KERK. Aardenburg: 2.30 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Breskens: 9.30 uur Ds. J. van Vliet, van Ommeren; 6.30 uur Wika R. Wasterval. (Jeugd dienst in „De Uitkomst".) van Nieuwvliet. Cadzand: 10 uur Ds A. C. W. ten Cate. (Bed. H. Avondmaal.) Groede: 10 uur Ds. M. de Jong. (Bed. H. Avondmaal.) Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. Joh. Bre- zet, van Nieuwvliet. Nieuwvliet: 11 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oost burg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 10 uur Ds. S. Tijmstra. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendvjke: 10 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 10 uur Ds. J. Eijgen- daal. van de toepassing van het zie- kenfondsenbesluit, voortaan af hankelijk te stellen van de ont wikkeling van de lonen en van de kosten van het levensonder houd. Voorgesteld wordt de hoogte van de loongrens krach tens een in het ontwerp opge nomen automatisme te laten variëren in overeenstemming met de indexcijfers, die genoem de ontwikkeling tot uitdrukking brengen, namelijk het gemiddel de van de indexcijfers der lonen en van de prijsindexcijfers van het levensonderhoud. In het wetsontwerp wordt tevens voorgesteld het bedrag van de loongrens ingaande 1 ja nuari 1960 te brengen van 6900 tot ƒ7450 per jaar. Ten aanzien van personen, die op 31 oktober 1959 reeds verzekerd waren en wier loon tengevolge van een collectieve maatregel in de pe riode van 1 november 1959 tot 1 januari 1960 werd verhoogd, is bepaald, dat de wijziging van de loongrens geacht wordt op 1 no vember te zijn ingegaan. Wijziging van de loongrens zal volgens het ontwerp in de toe komst slechts plaats kunnen vinden met Ingang van 1 janu ari. Wijziging vindt plaats, in dien minstens een van de ge noemde indexcijfers een afwij king vertoont van 3 procent of meer, ten opzichte van het over eenkomstige indexcijfer, waar op de laatste herziening van de loongrens is gebaseerd. Daarbij zal worden uitgegaan van het indexcijfer der lonen op 31 juli en van het gemiddelde van de prijsindexcijfers van het levens onderhoud over een periode van 12 maanden, eindigende met het cijfer van medio augustus, opdat voortaan tijdig omstreeks 15 ok tober een nieuwe loongrens be kend kan zijn. Indien het loon van de werk nemer tengevolge van een col lectieve loonmaatregel wordt verhoogd, waardoor dit loon bo ven de loongrens uitkomt, wordt voorgesteld de betrokkene gedu rende het lopende jaar verze kerd te doen blijven. Op 1 janu ari van het daarop volgende jaar kan aan de hand van de dan geldende loongrens worden bezien of hij verzekerd blijft. Onder collectieve maatregel wordt verstaan een wijziging van een C.A.O. of loonregeling, niet derhalve een individuele verhoging van het loon. Met deze bepaling wordt beoogd het in- en uitschrijven der verzeker den zoveel mogelijk te beperken. Evenals bij vorige gelegenhe den wordt voorgesteld de ziekte- kostenverzekeringsovereenkom- sten te doen vervallen, wanneer de verzekeringnemer uitsluitend als gevolg van de in het ontwerp voorgestelde wijzigingen van de loongrens verplicht verzekerd wordt ingevolge het ziekenfond- senbesluit. Nieuw is de bepaling, dat aan de verzekerde twee maanden de gelegenheid wordt gegeven om, indien hij daar prijs op stelt, aan de verzeke ringsinstelling te kennen te geven, dat hij zijn ziektekosten verzekering wenst te handha ven. (Adv.) Lijm zonder klemmen met Van Ceta-Bever Leven vloeit terug in bewusteloos rampdorp Vrijdagochtend, vijftien dagen na de watersnoodramp, welke Tuindorp-Oostzaan op 14 janu ari heeft getroffen, gijn de ver dreven bewoners in hun geha vende woonplaats teruggekeerd. Het leven vloeide terug in het rampdorp dat twee weken als bewusteloos stil heeft gelegen... De intocht is begonnen, een nieuw leven vangt aan.... ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië s.s. „Mendoza" Australië s.s. „Himalaya" Canada s.s. „Rijndam" via New York Chili Indonesië m.s. „Karachi" Ned. Antillen m.s. Artemis" Nieuw-Zeeland s.s. „Rangitata: Suriname m.s. „Poseidon" Unie van Zuid-Afrika en Zuid West-Afrika: m.s. „Jagersfontein" Brits-Oost-Afrika s.s. „Pierre Loti" Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpak ketten geven de postkantoren. (Adv.) VERKOUDHEIDSBACIUEN VLUCHTEN voor de beroemde, desinfecterende Potters Catarrh Pastilles. Zo'n rode bacillendodende pastille m de mond geeft U onmiddellijke verruiming! B:j apotheken en drogisten a f. I.IÖ De geschiedenis van het redersgeslacht Van der Decken w1 door H. VAN SEELAND (Nadruk verboden.) „Laat noodseinen geven en om assistentie vragen!Iedereen de zwemvesten aan! Het gehuil van de storm was inmiddels overgegaan in het ge loei van een orkaan. Do wind kracht was opgelopen tot 11. Hoe langer hoe meer werd de ..Nou mea" een speelbal van het don derend geweld der watermassa's, die het oude schip als met enor me mokerslagen beukten. Nog nimmer was Villemont awr zo'n verschrikkelijke storm belopen in al de jaren ven zijn zeemans leven. Het vervulde hem met een bijkans bijgelovige angst. Met een daverende slag be zweek onverwacht een laadmast boven luik 2. Onmiddellijk daar op kwam een breker over, die de laatst overgebleven sloep uit de davids sloeg. Een bandjir van schuimend water en wrakstukken spoelde over liet dek, temidden waarvan de rauwe angstkreet klonk van een mens in doods nood. Gaspard, de bootsman, die met drie matrozen bezig was de laatste sloep gereed te maken, werd omvergesmeten en spoelde overboord. Larmette, een licht- matroos, werd tegen een lucht koker aangekwakt en bleef be- rusteloos liggen. Het bloed dat uit zijn oren liep, kleurde het wegstromende zeewater rood. „Schedelbasisfractuur!", brom de Leduc, toen de ongelukkige jonge kerel door een paar oudere collega's de messroom in de mid scheeps werd binnengedragen. „Die kunnen we evengoed nou overboord zettendan is hij tenminste uit zijn lijden." Op dat ogenblik bulderde Vil- lemot: „Stuur ingenieur Vernier bij me!" De eerste stuurman stak zijn rechterduim op, ten teken dat hij het begrepen had. Enkele secon den later verdween zijn zware gestalte ni de glimmende klets natte oliekleding door de deur van de messroom. Aan een lange talel, waarboven een elektrische lamp brandde, zat een jonge man, de ingenieur Edouard Vernier. Hij was mijn ingenieur en verbonden aan de geologische afdeling van de So- ciété Creumont. Een half jaar ge leden had men hem met een be langrijk onderzoek belast en naar Nieuw-Caldonië gezonden. Na het beëindigen van zijn onderzoe kingswerkzaamheden had hij te legrafisch opdracht gekregen, om met de „Noumea" naar Frank rijk terug te keren. Toen Leduc de messroom bin nentrad, zat de ingenieur met een bleek en verwrongen gezicht naai de ongelukkige Larmette te kij ken, die men op de vloer had neergelegd. „Mijnheer Vernier, „de ouwe" wil U spreken. Ga mee naar de brug, maar trek eerst wat olie goed aan. want we nemen af en toe een zeetje over.... U moet nodig eens luchten, want U zit er bij met een gezicht als een dek- zwabber." „U heeft goed praten, stuur manIk voel me zo ziek als een hondVoor mijn part gaat de schuit regelrecht naar de kelderIk ben te misselijk om uit mijn ogen te kijken." Leduc klopte hem op de schou der. „Kom ,kom, meneer Ver niet, niet zo kinderachtig pra tenIs dat nou taal voor de kleinzoon van een zeeman! Dat had Uw grootvader eens moeten horen.... Kankeren geeft geen sikkepit! Wij kunnen het ook niet helpen, dat het zulk vuil weer is.Ga mee naar de brug, daar is het beter dan in dit kot. Hier zou een bruinvis zeeziek worden. Wacht ,ik zal U in dat oliejasje helpen." De goedmoedige zee man trok de ingenieur liet stug ge, schurende oliegoed aan. „Dat zit", merkte hij daarna op. „Nou nog dit zwemvest.... Goed zo!.... En nou mee naar boven." Leduc boegseerde de jonge man naar buiten, loodste hem naar de brug en duwde hem de trap op, waar de kapitein de helpende hand reikte. Edouard Vernier keek met ver schrikte ogen om zich heen, zag de dreigend hoge zeeën en de verwoestingen aan dek. Het dof fe, dreigende gebrul van de zee vervulde hem met angst en wan hoop en toen hij het bezorgde ge zicht van de kapitein zag, be greep hij meteen de ernst van de toestand. Villemot wond er geen doekjes om en viel meteen met de deur in huis. „Ik heb U laten roepen.om U zonodig op het ergste voor te bereiden, mijnheer Vernier;" De woorden van de kapitein gin gen gedeeltelijk verloren in het felle gesis van drie vuurpijlen. „Ik hoop Vigo binnen een uur te bereiken, want we moeten er nagenoeg dwars van zijn", ver volgde Villemot, toen hij zich weer verstaanbaar kon maken, „tenminste.... indien het schip het uithoudt. We zitten vlak on der de Spaanse kust en mogelijk komt men ons nog te. hulp.... Zo niet.... dan moeten wij ons verlaten op God's hulpen op onze zwemvesten!" Uit het gezicht van Edouard Vernier was alle bloed geweken. Dodelijk.verschrikt staarde hij de kapitein aan. Edouard voelde zich nog zo jong en hij had het leven zo lief. En plotseling was liet, als zag hij zijn hele verleden als in een droomHij zag grootvader Claude Vernier, bij wie hij was opgevoed, nadat hij als ouderloze dreumes van nau welijks vier jaar alleen op de wereld was komen te staan Vader gesneuveld bij Verdun, waar zoveel vaders lagen.. Moe der kort daarop bii een ongeval gedood. (Wordt vervolgd.) Vrijdagochtend heeft Z.K.H. Prins Bernhard een bezoek ge bracht aan Tuindorp-Oostzaan, waar de door het water verdre- In hoge zwarte laarzen en met een warme montycoat is Prins Bernhard in zijn kwaliteit van voorzitter van het Nationaal Rampenfonds gisterochtend om half tien, vergezeld van de Com missaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. j. Prinsen, via Zaandam bij het Barnergat, de westelijke uithoek van de ondergelopen polder in Amsterdam-Noord, aangekomen. Op de Oostzanerdijk stond de burgemeester van Amsterdam met de vice-voorzitter van het Rampenfonds, mr. W. F. Schok king, hem op te wachten. De Prins stapte met de ande re bezoekers over in een klein busje van de gemeentepolitie en reed daarin over de bijzonder modderige en smalle dijk naar de plaats waar het water de polder was ingelopen. Een felle westenwind met striemende re genvlagen joeg over het land schap, toen hij daar aankwam. Nadat de politieauto op de Oostzanerdijk was teruggekeerd en de Prins was overgestapt in de hofauto, reed men over de hoge dijk langs de rand van de thans ook drooggevallen polder. Overal tegen de dijk kon de Prins het wrakhout zien dat daar was aangespoeld. De route ging allereerst naar het nieuwe gedeelte van het Tuindorp. Er was daar een enorme bedrijvig heid. Talloze bewoners waren juist teruggekeerd en poogden enige orde in de chaos te schep pen waarin zij hun woning aan troffen. Enquêteurs van de gemeente namen met hen overal de scha de op. Een leger van installateurs en arbeiders van het G.E.B. was bezig met het herstel van elek trische- en gasleidingen. Op de Meteorenweg hielden de wagens stil. De Prins stapte uit en begaf zich naar de een voudige woning van de groente handelaar W. Rootlieb. In het kleine woonkamertje troffen zij een onbeschrijfelijke chaos aan. Glibberend over het nog niet verwijderde slib drong het gezelschap door het nauwe gangetje naar binnen, waar de Prins de groentehandelaar en zijn vrouw de hand drukte. Ter wijl mevrouw Rootlieb haar tranen de vrije loop liet, behield haar man zijn goede humeur. Met levendige gebaren vertelde hij zijn hoge gasten hoe hij op ven bewoners terugkeerden In hun gehavende woningen. De foto toont de Prins in de Meteor enstraat. de ochtend van de ramp met bewondering gezien had, dat agenten, zieke kinderen op hun schouders dragend, tot hun middel door het water wadend, de hoge dijk poogden te berei ken. Staande in de ruïne van zijn eens propere inboedel, stak deze Amsterdammer bij het af scheid breedlachend de Prins zijn hand toe en zei met ruwe dankbaarheid: „Het is me zeer aangenaam geweest". „Mij ook", antwoordde de Prins, terwijl burgemeester Van Hall mevrouw Rootlieb troos tend op de schouders klopte en haar toevoegde„Ik hoop dat u zich nu wat beter voelt". In de Hervormde kerk nam de Prins de daar tijdelijk gevestig de post van de gemeentelijke dienst van sociale zaken in ogenschouw en liet hij zich voorlichten door directeur A. Kaan. De heer Kaan zelf vertelde de Prins o.a. wat hij vernomen had van de hulpprediker C. Leb- bing, die zelf tot de slachtoffers behoort. Aan het Pleiadenplein was de heer Lebbing in zijn wo ning zó door het water verrast, dat hij vrijwel niets meer had kunnen redden. „Laten we er even heen gaan", zei de Prins, en het ge zelschap voegde de daad bij het woord. Omstuwd door bewoners van het getroffen gebied, wan delde het naar het huis toe en trad er binnen. Kinderen van de hulpprediker waren druk aan het werk met de schoon maak. Met verwondering keek de Prins naar een volkomen verwoeste piano, die in stukken gebroken op haar zij op de grond lag. Op de terugweg naar de auto's zag de Prins in bijna alle deu ren van de woningen aan het Orionplantsoen de juist terugge keerde bewoners staan. En pas sant wandelde hij even naar de oude weduwe H. van der Weiden toe, en nam ook bij haar een kijkje. Hij wenste deze alleen wonende vrouw sterkte toe en reed vervolgens naar de bio scoop ..Het Zonnehuis", waar een E.H.B.O.-centrum is inge richt. De Prins besloot zijn bezoek aan het verdronken Tuindorp met. een korte rondgang door de Henri Dunant", het hospitaal schip van het Rode Kruis, dat in het water bij de N.D.S.M. ge meerd ligt. Twee weken post in Tuindorp Oostzaan Vrijdagmiddag liepen 6 zwaar beladen brievenbestellers van de P.T.T. door de nog vette straten van Tuindorp Oostzaan. Vele net teruggekeerde bewoners keken vreemd op. Alsof er niets ge beuld was, werd de post weer bezorgd: van veertien dagen. Weliswaar hebben slachtoffers, die tijdig hun evacuatieadres aan de posterijen bekend hebben ge maakt. op dit tijdelijke adres post ontvangen, doch verreweg de meesten hebben daartoe de tijd niet gevonden. In het nieuwe deel van het tuindorp was de elektriciteit gis termiddag alweer ingeschakeld. Teneinde eventuele bevuiling van op de nog modderige grond val lende post te voorkomen, belden de 6 brievenbestellers huis aan huis aan en overhandigden de be woners de post van de afgelopen veertien dagen. Commentaar van een der zwaar beladen bestellers: „Jam mer dat het zo regent". Peruaanse premier weigert duel Petro Beltran, de eerste minis ter van Peru, heeft geweigerd een uitdaging van de gebroeders Miro tot een duel te aanvaarden, omdat de wet dit verbiedt en om dat hij katholiek is. Daaren tegen iieeft Beltran de gebroe ders, directeuren van het blad „El Comercio" aangeklaagd wegens „schending van de wet". Aan de uitdaging tot het duel is een polemiek voorafgegaan tussen „El Comercio" en het blad van Beltran. „La Prensa", over een oliekwestie. LAATSTE POGING VAN CHESSMAN De ter dood veroordeelde schrijver Caryl Chessman komt hier uit de gevangveis van St. Quentin aan bij het gebouw van het federale hof te San Fran cisco om daar voor de dertiende en vermoedelijk laatste maal te trachten te ontkomen aan de voltrekking van het over hem gewezen vonnis. Indien deze po ging mislukt zal Chessman die al twaalf jaar doorbrengt in de dodencel, op 19 februari a.s. in de gaskamer van de gevangenis sterven. Hij heeft zijn drie ver dedigers ontslagen om zijn ver dediging geheel zelf te voeren.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 3