'rins Bernhard uit Mexico en de Antillen teruggekeerd Schroothandel over vragen van de heer Nederhorst PETROLEUM RADIO EN TELEVISIE ƒ1.80 Tweede nota van Stichting Nederlandse Sporttotalisator Grondbelasting gebouwde eigendommen en aanpassing personele belasting aan huurverhoging ;€sso] de haardolie ©rmgeving ariatie DINSDAG- reklame 1.60 ƒ1.98 §3 cent 63 cent 63 cent 50 cent AGENDA De Kleinzoon van „De Vliegende Hollander" De geschiedenis van het redersgeslacht Van der Dechen Dinsdag 26 januari 1960 16e jaargang no 4892 echrtiek Heerlijke verse BRAADWORST 500 gram 5 spiritzegels voor Malse MAGERE SPEKLAPJES 500 gram 4 5 spiritzegels voor Mooie SCHOUDER- CARBONADE 500 gram 5 spiritzegels voor Kersverse HOOFDKAAS 250 gram voor Fijne LEVERWORST 250 gram voor Lekkere BAKBLOEDWORST 250 gram voor Verse VARKENSPOTEN 500 gram voor AXEISESTKAAT - m»- aï' Met de DC-7C „Arabische Zee" van de K.L.M. is Prins Bernhard, na een bezoek van twee weken aan Mexico, Aruba en Curacao, om 14.45 uur op Schiphol terug gekeerd. De Prins werd op de Amster damse luchthaven verwelkomd door Koningin Juliana, die per auto van de studenten-lustrum- feesten te Leiden rechtstreeks naar Schiphol was gereden. In de kamer van Schiphols directeur heeft Prins Bernhard de vertegenwoordigers van de DE BRITSE STRIJDKRACHTEN De Britse waarnemende minis ter-president, Butler, heeft op een openbare vergadering te Eirmingham gezegd dat het per soneel van de Britse strijdkrach ten sedert het einde van de Ko reaanse oorlog in ingekrompen met 36 procent. De Britse rege ring neemt aan dat in 1962 het aantal mannen in de Britse strijd krachten zal zijn gehalveerd ver geleken met tien jaar eerder. Deze cijfers kunnen de verge lijking met de inkrimping van de Russische strijdkrachten met 37 procent, die minister-president Chroesjtsjef heeft aangekondigd, glansrijk doorstaan, maar dit doet niets af van de voldoening van de Britse regering over het besluit van de Russische rege ring, aldus Butler. Zal Chessman op 19 febr. terecht gesteld worden? De ter dood veroordeelde Ca ryl Chessman, die er in de loop van 11% jaar zevenmaal in is geslaagd de voltrekking van zijn doodvonnis uit te stellen, heeft zich andermaal tot een Ameri kaanse federale rechtbank ge wend om te trachten op 19 febr. thans de dag van zijn terecht stelling aan de gaskamer te ontkomen. Zijn advocaat heeft, zo is za terdag uit San Francisco gemeld, dat 11% jaar in de dodencel een buitengewoon wrede straf is, die een inbreuk vormt op de grond wet worden buitengewoon wrede straffen verboden. Dit argument kan ertoe leiden dat Chessman achtereenvolgens bij een rechtbank, een gerechts hof en het Amerikaanse hoogge rechtshof in beroep kan gaan. De nationaliteit van Chinezen in Indonesië De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soeban- drio, heeft maandag een Chinees- Indonesische commissie geïn stalleerd, die de uitvoering van het nationaliteitsverdrag tussen Indonesië en de Chinese volks republiek zal leiden. De Chinezen in Indonesië ongeveer 2,5 miljoen zullen binnen twee jaar moeten kiezen tussen de Chinese nationaliteit en de Indonesische. De minister verklaarde, dat degenen die voor de Indonesische nationaliteit kiezen, alle rechten zullen genieten van Indonesische staatsburgers. Er zal echter een selectie worden toegepast onder de optanten. Soebandrio zei ook, dat de Chi nezen, die krachtens een presi dentieel decreet hun kleinhan delszaken hebben moeten sluiten op het Javaanse platteland, deze zaken weer kunnen openen wan neer zij Idonesisch staatsburger zijn geworden. SPAARFONDS VOOR OUDERS VAN EMIGRANTEN De journalist M. Reckman te Naarden heeft het initiatief ge nomen tot de oprichting van een spaarfonds, dat het de ouders van emigranten mogelijk moét maken, hun kinderen in den vreemde eens te gaan bezoeken. Ter verwezenlijking van dit plan is een voorlopig organiserend co- mité gevormd, dat onder voor zitterschap staat van de heer Reckman en waarin voorts zit ting hebben drie hoofdbestuurs- leden van de „Vereniging ouders van Emigranten", de secretaris van de stichting „Het leven be gint bij veertig", jhr. H. C. W. Gockinga te Bussum en mevr. M. van BrinkPoort, publiciste en organisatrice te Hilversum. Dit comité heeft reeds van ver scheidene zijden, onder meer van reisbureaus, luchtvaartmaat schappijen en de Rijkspostspaar bank medewerking toegezegd gekregen. Het heeft in Amster dam gratis de beschikking over 1 kantoorruimte. I Se* comité stelt zich voor, de I ouders van emigranten in de uit- I voering van het plan te betrek- Ke.n door een nationaal fonds te stichten mede uit spaargelden "ie ouders. Voorts verwacht t veel landgenoten aan nel fonds zullen bijdragen om 'K' :'e kinderen te bezoeken. naad van toezicht op het 1 dionale spaarfonds zal worden gevormd uit een aantal daartoe aan te zoeken vooraanstaande Nederlanders. pers, radio en televisie te woord gestaan. Op een vraag of er nieuwe positieve mogelijkheden in Mexi co voor het Nederlandse bedrijfs leven bestaan, antwoordde Prins Bernhard dat de Mexicaanse regering gaarne Nederlands kapi taal en Nederlandse deskundigen zou willen aantrekken. Hoewel er beslist geen anti-Amerikaanse stemming heerst wil men in Mexico gaarne ook met andere landen samenwerken. Er is, al dus Prins Bernhard, onlangs een „Bank voor onderzoek en ont wikkeling" opgericht die twee doeleinden nastreeft: men wil buitenlandse participatie, due ook Nederlands kapitaal aantrekken en verder zou men gaarne nieu we projecten financieren met ge mengde Nederlandse-Mexicaanse deelneming. Prins Bernhard her innerde nog aan de vorming van de permanente commissie welke is opgericht na het bezoek van de missie-Gelissen aan Mexico, en kele jaren geleden. De president van Mexico heeft tegenover de Prins verklaard dat hij gaarne zou zien dat deze permanente commissie in de toekomst zo ac tief mogelijk zal werken. En wat de mogelijkheden van Neder landse bedrijven in Mexico be treft, de Nederlanders zouden hun technsiche know-how mede brengen met de mogelijkheid in Mexico een bedrijf gemeenschap pelijk op te zetten. „Wat ik heb vernomen, zal ik natuurlijk met de betrokken bedrijven in Neder land gaan bespreken. Ik hoop dat ik daar voldoende belangstelling zal vinden om eventueel nieuwe projecten aan te vatten", aldus Prins Bernhard. Gerezen moeilijkheden om in de nabije toekomst met de DC-8 van de K.L.M. in Mexico-City te landen zijn uit de weg geruimd. Prins Bernhard gaf toe dat de Nederlandse boeren weinig be langstelling hebben om te emi greren naar Mexico. Waarschijn lijk komt dat omdat de Neder lander geen Spaans of Portugees spreekt en hij het bezwaarlijk vindt om „moederziel alleen" naar Mexico te gaan, in tegen stelling met b.v. Canada, waar heen reeds zovele Nederlandse boeren hem zijn voorafgegaan. V.A.R. blijft Israëlische schepen uit Suez-kanaal weren Radio-Cairo maakte zaterdag ochtend melding van een bericht in het dagblad „Al Ahram", in houdend dat de leiders der Egyp- tisch-Syrische republiek ook na de besprekingen, die zij donder dag j.l. met de secretaris-gene raal der Verenigde Naties, Dag Hammarskjoeld, hebben gevoerd, bij hun standpunt zijn gebleven dat Israëlische schepen geen ge bruik van het Suez-kanaal mo gen maken, „zolang Israël geen uitvoering geeft aan de resolu ties, die de algemene vergadering der Ver. Naties met betrekking tot Palestina heeft aanvaard". Ten zeerste teleurgesteld over de wetsontwerpen, die bij de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal zijn ingediend over de tota- lisator, vooral ten aanzien van de beperkende bepalingen in het ontwerp tot wijziging van de Loterijwet zowel wat betreft het aantal als het karakter daar- van heeft de stichting Neder landse sporttotalisator een twee de nota het licht doen zien, die evenals de eerste (van 23 novem ber j.l.) aan de leden van de Tweede Kamer is gestuurd. De beperkende bepalingen staan de ontwikkeling van een redelijk werkende totalisator in de weg, zo staat in de nota. Dit heeft anderzijds de regering er niet van weerhouden tegelijker tijd voorstellen te doen om deze schamele mogelijkheden nog ver der aan te tasten door het heffen van indirecte en directe belas ting. De tegenstrijdige en onjuis te argumentatie, alsmede het ontbreken van argumenten in de beide memories van toelichting vervullen ons met grote zorg. De situatie, zoals deze feitelijk en rechtens zich enige jaren heeft ontwikkeld, wordt in de ontwer pen miskend en zonder enige mo. tivering veronachtzaamd. Het geheel van de voorgestelde maatregelen heeft bij ons de in druk gevestigd, dat door de voor gestelde regeling in feite wordt gepoogd datgene terug te drin gen, hetwelk door initiatief van de sport en in samenwerking met de overheid tot dusverre tot stand werd gebracht en in rede lijke banen geleid. Het bestuur van de stichting Nederlandse sporttotalisator ver zoekt in zijn nota het volgende: 1. het deelnemen mogelijk te maken zonder wettelijk voor geschreven begunstiging; 2. de maximum inleg te stellen op twee gulden; 3. geen beperkende bepalingen voor prijzen in de wet op te nemen; 4. uit te spreken, dat de bepa ling in art. 20 letterlijk dient te worden geïnterpreteerd; 5. aan de organiserende instel ling over te laten in hoeverre anders dan voor de sport gel den uit de opbrengst worden beschikbaar gesteld; de voorgestelde omzetbelas ting af te wijzen; 7. de voorgestelde belasting op prijzen afhankelijk te stellen van het opheffen van beper kende bepalingen als hiervoor omschreven en dan naar een lager tarief. Bovendien wordt een aantal wijzigingen aangegeven, die naar de mening van het bestuur in het ontwerp loterijwet dienen te worden aangebracht, o.a. het laten vervallen van de bepaling, dat een prijs niet meer dan 25.000 mag bedragen. VERMISTE MAN GEVONDEN Uit de Oosterparkvijver te Groningen is zaterdag het stof felijk overschot opgehaald van de 88-jarige heer G. E., gewoond hebbende aan de Fuchsiahof 4, te Groningen. De oude man werd sinds 9 januari j.l. vermist. Hij had toen de woning verlaten om op familiebezoek te gaan, waar hij echter niet is aangeko men. DINSDAG 26 JANUARI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Zondaars in spijker broek". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatie-samenkomst. AXEL: Gemeentehuis, 10.30 uur: Openbare aanbesteding bouwen van een openbare kleuterschool met drie speel- en werklokalen. Het Centrum, 8 uur: „Zon daars in spijkerbroek." WOENSDAG 27 JANUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Zondaars in spijker broek". Tweetal wetsontwerpen bij Tweede Kamer ingediend De staatssecretaris van Financiën en de minister van Binnen landse Zaken hebben bij de Tweede Kamer een tweetal wetsontwerpen ingediend, waarin wordt voorgesteld ten aanzien van de gebouwde eigendommen het opcentenaantal op de grond belasting van voor 1956 te herstellen en de personele belasting aan te passen aan de verhoging van de huren. Grondbelasting In de memorie van toelichting wordt eraan herinnerd, dat in 1955 een verlaging van de grond belasting tot stand is gebracht, omdat andere mogelijkheden voor een noodzakelijke verdere r-ndementsverbetering van het huizenbezit toen ontbraken. Die verlaging werd bereikt door een vermindering van het maximum der gemeentelijke opcenten. Inmiddels zijn in 1957 de hu ren met 25 verhoogd. Indien thans het voorstel van de rege ring om in 1960 de huren met 20 °/o te verhogen, wordt verwe zenlijkt, zal het huurniveau 50 hoger liggen dan dat na de huurverhoging van 1955. De regering acht het met het oog op deze rendementsverbe tering van het huizenbezit niet verantwoord de door de bijzon- Naar aanleiding van de door de heer G. H. Nederhorst, lid van het Europese Parlement aan de hoge autoriteit der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, gestelde vragen omtrent de kartellering in de Nederland se schroothandel, wijst de ver eniging van fabrieksleveranciers van geslagen schroot te Amster dam er op, dat deze vragen een verband suggereren tussen voor melde kartellering en de onregel matigheden, die er in het ver leden hebben plaats gehad ten aanzien van de levering van zoge- (Adv.) door H. VAN SEELAND 17) (Nadruk verboden.) De luitenant stapte glimlachend de gelagkamer binnen, waarna de waard de deur weer sloot en solide grendelde. „Ik zou eerst wat te eten wil len hebben, Claude Vernier, een behoorlijk maal in een lekker verwarmd vertrek.... en daarbij een goed glas wijn." „Mijnheer schijnt mij te ken nen", sprak de waard, het schijn sel van de lantaarn op. het gelaat van de luitenant houdend, dat door zware lidtekens geschonden was." „Ja, ik ken U", herhaalde de officier met nadruk„Misschien beter, dan U zelf vermoedt." „Ik beschouw het in ieder ge val als een eer, dat U mijn huis op deze dag met een bezoek ver eert, monsieur", sprak Vernier hoffelijk. „Maar, laat ik U voorgaan naar mijn woonkamer. Vanaf dit ogenblik is U mijn gast.... Mijn vrouw is al naar bed, maar indien U met mijn be scheiden hulp genoegen wilt ne men, dan zal het U aan niets ont breken." UDat is prima." De luitenant stapte achter de waard aan. Deze opende de deur van een ruim ver trek, waar een houtvuur in een grote open haard lag te smeulen. Het vertrek was smaakvol ge meubileerd een tweetal zware verzilverde candelabers waarin 6 kaarsen brandden, verspreidden in het huiselijke vertrek een in- teime sfeer. De waard wees zijn gast een gemakkelijke armstoel bij de haard en wierp tegelijk een paar flinke blokken hout in de vuur- korf. Het duurde niet lang, of de vlammen lekten gretig aan het droge hout Met een behagelijk gebaar strekte de luitenant zijn handen uit naar het opvlammende vuur. „Hé, Vernier! Dit houtvuur doet bijna even weldadig aan, als Uw gastvrijheid. Maar, kunt U mij nu aan een eenvoudig maal helpen?Ik rammel van de honger." „Laat U dat maar aan mij ove», mijnheer. Ik kom binnen tien mi nuten terug." Met een vergenoegde uitdruk king op zijn gezicht, sloeg de waard zijn gast gade, die zich zwijgend tegoed deed aan een koud soper, bestaande uit enkele dikke plakken gesneden ham, een paar plakken gesneden kip, met het hoogste: rendement ■ZUINIG - GEEN ROET - MEER WARMTE drie gekookte eieren, brood, bo ter en een karaf met heerlijke landv/ijn. De luitenant keek tijdens het eten af en toe naar Vernier en knipoogde veelbetekenend. Na enkele minuten zei hij: „A pro pos, Vernier! Geef nog eens een wijnglas. Ik zou graag met U wil len klinken op de wapenstilstand, op U zelfen op nog iets an ders. Ik ben namelijk voor U naar hier gekomen." De waard zette grote ogen op. „Voor mij, monsieur?.... En dat nog zó laat op de avond?" „Het spreekwoord zegt: „Hoe later op de avond, hoe schoner volk." De luitenant begon zacht te lachen. Hij had zijn sou per inmiddels beëindigd, haalde een gouden sigarettenkoker uit de borstzak van zijn lichtblauwe tuniek en presenteerde Vernier een fijne Egyptische sigaret. Claude Vernier stak zijn siga ret met een van de brandende kaarsen aan, zoog de geurige rook met zichtbaar welgevallen naar binnen, blies toen een dikke wolk voor zich uit en vroeg met voorzichtige hoffelijkheid: „Ben ik erg onbescheiden, indien ik naar het doel van Uw komst vraag, mijnheer?Vanwaar komt U.en wat voert U naar dit afgelegen oord?" De luitenant begon fijntjes te lachen. „Het doet er minder toe vanwaar ik kom, dan waar voor ik kom", antwoordde hij en toen Vernier hem met verbaasde blikken aanstaarde: „Ik kom voor nadere inlichtingen over de bewoners van het kasteel ,La Roche".... Dat was destijds toch het eigendom van een zekere Van der Decken nietwaar?" „Het is nog steeds het eigen dom van de familie Van der Dec ken, mijnheer." „Wie bewoont het thans", vroeg naamd derde landen schroot via de Vereveningskas te Brussel, welke onregelmatigheden in de wandeling veelal als „de schroot- fraude" worden aangeduid. Genoemde vereniging wenst namens haar leden met de mees te nadruk te protesteren tegen het hier gesuggereerde verband en zij wenst hierbij uitdrukkelijk vast te stellen: 1. dat noch zij noch een of meer van haar leden op enigerlei wijze betrokken zijn bij de on regelmatigheden als voormeld; 2. dat haar leden indertijd aan merkelijke schade hebben onder vonden als gevolg van de mani pulaties op de Nederlandse 'schrootmarkt door degenen, die zich wél aan voormelde onregel matigheden hebben schuldig ge maakt; 3. dat er tot nog toe één, zeg ge één geval van fraude ten aan zien van de Vereveningskas te Brussel in Nederland is bekend geworden (en sindsdien berecht) in de welhaast twee jaar dat het onderzoek hieraangaande lopen de is, en dat de indruk, die het publiek uit de berichten in de pers moet krijgen, dat de Neder landse schroothandel in min of meer belangrijke mate bij de z.g. „schrootfraude" is betrokken, on juist en in hoge mate onbillijk ten aanzien van deze tak van handel moet worden geacht. de luitenant, terwijl hij schijn baar achteloos zijn sigaret rookte. „De weduwe van de jonge mijn heer Césare", antwoordde Ver nier. De luitenant keek Vernier aan met een blik van verbazing. „Leeft die jonge mijnheer Césare dan niet meer?" De waard slaakte een zucht. „Kijk, mijnheer.dat is nu juist het vreemde van het ge val. er wordt beweerd, dat hij destijds in het geheim van het front is teruggekomenen nu in strikte afzondering op het kas teel zou wonenHet gaat er allemaal erg geheimzinnig toe. Niemand weet er feitelijk het ware van." De luitenant luisterde met gro te aandacht. „Wanneer heeft U die Césare Van der Decken voor het laatst gezien, Vernier?" De waard dacht na. „Laat es kijkenDat waseh dat was in 1916, na de afloop van zijn KerstverlofHij ging toen weer naar het front.En daar van is hij nooit teruggekomen. Officieel werd hij als „vermist" opgegevenPas later kwamen praatjes in omloop." De luitenant floot zacht tus sen de tanden. Een diepe rimpel groefde zich tussen zijn wenk brauwen. „U was toch rent meester bij de familie Van der Decken, nietwaar?", vroeg hij daarop, terwijl hij Vernier aan dachtig opnam. „Is U dat nog?" De waard schudde ontkennend het hoofd. „Neen", zei hij „In 1916 werd ik onverwacht, zonder verdere opgaaf van reden, ontslagen. Ik kreeg echter wel een pensioen." dere situatie van 1955 geboden verlaging ten aanzien van de gebouwde eigendommen nog langer te handhaven. De regering stelt dan ook voor met ingang van het belasting jaar 1960 de in 1955 vervallen 130 opcenten op de grondbelas ting naar de belastbare op brengst der gebouwde eigen dommen wederom te heffen. Volgens de regering is er thans geen aanleiding de opcenten- verlaging voor ongebouwde eigendommen te doen vervallen. Het herstel van het opcenten- niveau zal leiden tot heffing van dezelfde nominale bedragen aan grondbelasting van gebouw de eigendommen als vóór 1956. Daar het huurniveau belangrijk is gestegen, zal de relatieve druk van de grondbelasting ook na dit herstel beneden die van vóór 1956 blijven. Personele belasting Wat de personele belasting betreft is de regering van oor deel, dat met ingang van 1 juni 1960 de minimumbedragen voor de belastbaarheid, de belasting vrije bedragen en voorts de daarmee samenhangende grens bedragen voor de verschillende percentages van de kinderaftrek in dezelfde mate dienen te worden verhoogd als de huren. Hiermee wordt bereikt, dat de belasting relatief gezien niet stijgt. Wel stijgen de nominale belastingbedragen met en in de zelfde mate als de huren. Zou deze bijzondere maatregel niet worden getroffen, dan zou de groei van de personele belas ting relatief sterker zijn dan de verhoging van de huren. De oor zaak hiervan is gelegen in hei systeem van aftrek van de hier- voren bedoelde, vaste bedragen. Bovendien zou daardoor een belangrijk aantal tot nu toe on belaste percelen enkel als gevolg belasting worden betrokken. De verhoging van die vaste bedra gen nu, voorkomt deze gevolgen. Om technische redenen zuUen de meerdere opcenten op de grondbelasting voorshands aan het rijk toevallen. De meerop brengst van de personele belas ting zal aan de gemeenten en de provincies ten goede komen. De „Triëste" tot op de bodem van de Marianentrog De Amerikaanse marine heeft zaterdag bekend gemaakt dat haar duiktoestel „Trieste" tot op de bodem van de 11.500 meter diepe Marianentrog in de Stille Oceaan is afgedaald en daarmee dieper is gekomen dan ooit een duikapparaat tevoren. De inzittenden van de „Triëste", die zaterdagochtend om zeven uur Ned. tijd weer opdook, waren prof. Jacques Piccard en It. Don Walsh. Zij deelden mee dat de Maria nentrog dieper is dan men tot dusver dacht. De „Triëste" was op 7 januari tot op een diepte van 7.300 meter in de Marianen trog afgedaald. Ook dit beteken de toen een verbetering van het wereldrecord. van de huurverhoging in de brengen OMBUDSMAN De Noorse regering heeft een wetsontwerp goedgekeurd be treffende de aanstelling van een functionaris die het publiek moet helpen beschermen tegen exces sen van de bureaucratie. Deze functionaris, de „Ombudsmann" gevolmachtigd vertegenwoordi ger) zoals een dergelijke functio naris in Denemarken, Zweden en Finland heet, zou om de vier jaar, na elke parlementsverkie zing, door het parlement be noemd moeten worden. De „Om budsmann" kan geen gerechtelij ke acties voeren maar hij moet rapporten uitbrengen over geval len van verkeerd optreden van administratieve organen of amb tenaren. Degene die met de klacht voor de dag is gekomen kan dan op grond van dat rap port zelf zijn geval ter tafel (Wordt vervolgd.) WOENSDAG 27 JANUARI HILVERSUM I.: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.23 Gram. en reportages; 8.00 Nws; 8.18 Gram, en act.; 8.55 Tips van de voedingsmarkt9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; (9.35—9.40 Waterst.); 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz.12.30 Land en tuinb. meded.12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgelspel; 13.00 Nws en tentoonstellings agenda; 13.20 Dansmuz.; 13.45 Gesproken portret14.00 Gram.14.10 Kamerork.15.00 Voor de jeugd; 17.00 Pianoreci tal; 17.15 Gram.; 17.25 Roe meens ork.17.50 Regerings- uitz.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Regeringsuitz.18.30 R. V. U. 19.00 Voor de kind.19.10 Joods progr.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Promenade ork. en solist; 20.50 Onsterfelijk heid met marsmuziek, hoorsp.; 21.50 Strijkork.; 22.20 Keuren en kiezen, lezing; 22.30 Nws; 22.40 Gram.; 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing; 23.15 Jam Session; 23.35 Gram.; 23.55— 24.00 Nws. HILVERSUM II.7.00 Nws en S.O.S.-ber.7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag7.40 Ge wijde muz.; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Gram.10.30 Morgendienst 11.00 Gram.; 11.20 Majoor Carla, hoorsp.; 12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 Kamerork., koor en hobo; 12.37 Ned. Herv. Kerkd.; 13.00 Nws.; 13.15 Vijf tien jaar geleden, praatje; 13.20 Met Pit op pad, praatje; 13.25 Kamermuz.13.45 Gram.; 14.45 Pianospel; 15.00 Jeugdconc.; 15.45 Pianorecital; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.40 Beurs- ber.17.45 Ork. muz.; 18.15 Spectrum van het Christel. Or ganisatie- en Verenigingsleven, lezing; 18.30 Leger des Heils- kwartier; 18.45 Boekbespr.19.00 Nws. en weerber.; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Gram.; 19.30 Radiokrant19.50 Fanfare- muz.20.15 Philharm. ork. en piano; 21.15 Rijn en onrein, klankb.; 21.35 Gewijde muz.; 22.05 Afrikaners stellen hun eisen, rep.; 22.20 Gram.; 22.30 Nws.; 22.40 Zaalsportuitsl.; 22.45 Avondoverdenking23.00 Platennieuws23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.12.35. Gram. 12.52 Koersen; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 12.52 Koersen; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 14.00 School radio; 14.45 Gram.; 16.00 Koer sen; 16.06 Engelse les; 16.21 Gram.; 17.00 Nws.; 17.10 Liede ren; 17.20 Lof van het Vlaamse toneel; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Lekenmoraal en filosofie; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Sportkron. 19.00 Nws.; 19.40 Vlaamse liede ren; 20.00 Klankb.; 20.30 Acade mie der fiscofielen; 21.30 Jazz- muz.; 22.00 Nws.; 22.15 Praatje 22.55 Nws.; 23.00 Voor de zeelie den. Televisieprogramma's NED. T.V.17.00 Int. jeugd- journ.; 17.10—17.40 Voor de kind.; 20.00 Journ. en weer- overz.20.20 De wereld van vandaag; 20.30 Kunstrubr.; 21.00 Rep. ijshockeywedstr.21.50 Fo rum., VLAAMS. BELG. T.V.15.00— 17.00 Reportage voetbalwedstr. vanuit Lier; 19.00 Het vrije woord, lekenmoraal en filosofie 19.30 Nws.; 20.00 Voor de vrouw; 20.30 TV-spel; 21.30 Automobiel- kron.22.00 Rep. voetbalwedstr. 22.45 Nws. De Ver. Staten en de discriminatie tegen Amerikaanse Joden Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn vertegenwoordigers in het buitenland opdracht gegeven, te protesteren ingeval een bui tenlandse regering discrimine rend optreedt tegen Amerikaan se burgers op grond van hun ras en religie. Dit heeft de on derminister voor de betrekkin gen met het congres, Macom- ber, senator Javits laten weten. De Amerikaanse diplomaten zullen de betrokken regeringen laten weten, dat een dergelijke discriminatie de V.S. hinderen in hun streven om „hun vrien den met de uitvoering van de fensie-, handels- en economi sche programs te helpen". Protesten van het congres in zake discriminatie waren de laatste jaren voornamelijk ge richt tegen de houding van Ara bische regeringen tegenover Amerikaanse Joden.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5