Troosteloos verdriet mmB Geen cm De Twentsche Bank Radio en Televisie in troosteloze watervlakte Contant geld op het juiste moment SPORT r Pagina 4 DE V R IJ E ZEEUW Zaterdag 16 januari I960 Een stadsdeel ontvlucht het water Het Amerikaans-Japanse veiligheidsverdrag PROCES IN ZAGREB DE NEO-NAZI'S RIJEXAMENS IN 1959 verantwoord en veilig verkregen door een Persoonlijke Lening Zaterdag en zondag geen voetbal SCHAATSEN Aardschokken in Italië De Kleinzoon van „De Vliegende Hollander" door H. VAN SEELAND Een grauwe lucht, striemende en natte sneeuwstormen, ijzig koude temperatuur, begeleidende beelden die we kennen van andere waterrampen in ons land. AI is het getroffen gebied in oppervlakte niet zo groot als tijdens de stormvloed van 1953, de ellende van de mensen is er niet geringer om. Een gat van 40 tot 50 meter is in een dijk van zijkanaal H ont staan. Donderdagmorgen in alle vroegte stroomde het eerste ijs koude water de IJ-polder in. De officiële berichten spreken van een doorbraak omstreeks 7 uur, maar op dat tijdstip stond al een aantal boerderijen bij Zaandam volkomen blank. Dat is, wat de bewoners van Tuindorp Oostzaan het minst begrijpen. Zij werden om ongeveer half acht voor het opkomende water gewaarschuwd. Het liet zich toen nog niet aanzien, dat het water het peil van het Noordzeekanaal zou bereiken. Men berekende, dat het water onge veer twee centimeter boven het vloe. oppervlak zou komen te staan. Om 10 uur stond het water evenwel al meer dan een halve meter hoog en steeg nog steeds. Vele mannen, die hier werk vinden op de fabrieken en scheeps werven van Amsterdam-Noord en Zaandam, keerden spoorslags terug van hun werk en togen aan de slag om de kleden op te rollen en wat meubilair naar hogere etages te brengen. De mees ten werden echter zo door de ernst van de toestand verrast, dat vele bewoners kinderen en huisdieren, zieke huisgenoten en kost bare stukken pas op het allerlaatste ogenblik konden redden. TE WEINIG BOTEN. Op de dijk troffen we een tweetal vrouwen aan, nog in nachtgewaad met een jas daar overheen, die in koude en wind de weinige beschikbare bootjes trachtten te bewegen hen mee terug te voeren naar hun huizen, maar voorlopig kwamen zij niet in aanmerking, want niemand kon een huis meer in of uit. De straten waren volledig over spoeld en daarom was de verdere redding en evacuatie van zieken en kinderen een eerste belang. Later op de ochtend werd be kend gemaakt, dat omvangrijker hulp met vletten van het leger onderweg was, maar om 10 uur was de hulp nog verre van vol doende. Enkele gebrekkige boot jes, waaronder zelfs kano's be stuurd door jonge knapen, pro beerden te doen wat mogelijk was. Er waren te veel mensen, die tegelijkertijd hun huizen ver laten wilden, nu water en ijs- schotsen door de opengebeukte deuren naar binnen spoelden. Blijkbaar had niemand gere kend op een zo hoog komende vloed. Menigeen, die het aan vankelijk eens wilde aanzien, kon nu niet meer weg komen. NUL GRADEN. Voor ons uit vertrok een groepje mannen per roeiboot naar afgesproken adressen, doch ze werden nageroepen hun koers te veranderen, toen een man en vrouw werden ontdekt, die pro beerden hoger gelegen grond te bereiken. Tegen alle waarschu wingen van politie en doktoren in waadden zij tot aan het mid del door het ijskoude water. Het dooide nu, maar zeker was de stroom nog van een tempera tuur van omstreeks het nulpunt. Zij werden opgepikt, evenals de man die om onbegrijpelijke rede nen heen en weer baggerde naast een welhaast tot het dak verdwenen Volkswagen. Iets vederop was een bus van de ge meentetram vastgelopen. De be stuurder had getracht nog zoveel mogelijk mensen over de weg te bereiken, toen het opdringende water hem verder rijden en keren onmogelijk maakte. EEN VROUWTJE ALLEEN. Elf uur. Het wateroppervlak heeft nu op vele plaatsen een niveau van meer dan een meter bereikt. Berichten dringen nu door, dat de vloed pas bij een hoogte van anderhalf k twee Leden van linkse studentenor ganisaties in Japan hebben ge dreigd, dat zij vandaag zullen trachten het vertrek van premier Kisji naar de Ver. Staten te ver hinderen. De eerste minister gaat naar Washington voor de onder tekening van het herziene Ame rikaans-Japanse veiligheidsver drag. Volgens persberichten zullen er vandaag 3.000 linkse studen ten op de been zijn. Men ver wacht dat de politie minstens zoveel mensen nodig zal hebben om de premier en zijn gezelschap te beschermen. Intussen hebben vrijdag dertig rechtse studenten het hoofdkwar tier van de linkse organisaties bestormd uit protest tegen de actie tegen Kisji. Twee van hen werden aangehouden. In Zagreb is donderdag een proces begonnen tegen 16 men sen, die beschuldigd worden van activiteit, gericht tegen de staat. Het Zuidslavische persbureau meldde dat de beschuldigden lid zijn geweest van de „Oestasji- beweging", een nationalistische organisatie van de Kroaten, die in de laatste wereldoorlog met de nazi's samenwerkte. De voor naamste verdachte is volgens Tanjoeg de Fransiscaan Roedi Jerak. Van R.K. zijde is de vorige week meegedeeld dat er in de afgelopen drie maanden in ver schillende delen van Zuid-Slavië R.K. priesters en seminaristen zijn gearresteerd. Men verklaarde toen dat er al enkelen waren gevonnist en gevangenisstraffen hadden ge kregen van maximaal 15 jaar. meter tot rust zal komen. Als overal door de raamkozijnen het IJ water naar binnen stulpt, be grijpen de mensen pas wélk een schade wordt aangericht. Hier en daar zien we de be nedenverdiepingen op tijd leeg gehaald, soms zijn ook de gordij nen weggenomen, maar dat is lang niet overal het geval en zeker niet bij het oude vrouwtje dat naast mij staat en dat alléén in huis niets gedaan kon krijgen. Op het ogenblik dat zij haar huis verliet, was het water tegen haar hete kachel aangespoeld. Toen dat gebeurde en zij angstig was, dat het ding uit elkaar zou barsten, is zij weg gevlucht. Zij sjokt in een lange rij eva cuees naar de wachtende ge meentebussen, die haar en ande ren die niets of vrijwel niets uit hun woningen meebrachten, de cantine en barakken van de Nederlandse Dok- en Scheeps bouwmaatschappij. Ook andere fabrieken hebben hun cantines al ter beschikking van vluchtelin gen gesteld. WACHTEND OP FAMILIE LEDEN. De meeste mensen hebben vrij wel alles moeten achterlaten. Sommigen, wetend dat niets meer te redden viel, hebben el ders een onderdak gezocht. An deren wachten eenzaam op de dijk, wachten op hun echtgeno ten of andere familieleden, die niet thuis en dus ook niet meer te bereiken waren, omdat alle telefoonverbindingen, evenals electriciteit en gas uitgevallen waren. Met angst en droefenis in de ogen zien zij het meubilair uit de huizen spoelen en keukenpan nen langs ijsschoten drijven. Opnieuw troosteloos verdriet in een troosteloze vlakte van wa ter, dat koude en sneeuw en smeltend ijs tot een nietsontzien de bondgenoot heeft gemaakt. Velen hadden pas kort geleden in dit groene dorp een woning betrokken. Het is te hopen, dat Amsterdam, regering en ram penfonds snel en doeltreffend hulp zullen bieden. (Nadruk verboden.) Van de zijde der Westduitsé justitie is vrijdag meegedeeld dat minstens een van de neo nazi's, die op 3 januari gearre steerd zijn omdat zij hadden deelgenomen aan een midder nachtelijke betoging bij fakkel licht, werkte in opdracht van de Oostduitse veiligheidsdienst. Hangende het verdere onder zoek is de naam van de verdach te niet bekendgemaakt. Een woordvoerder van de Westberlijnse regering heeft in middels zijn teleurstelling uitge sproken over het besluit van een rechter om drie verdachte neo-nazi's voorlopig op vrije voeten te stellen. De regering overweegt welke stappen zij kan nemen, aldus de woordvoer der. De drie mannen waren woensdag gearresteerd. Zij wor den ervan beschuldigd voor aanstaande leden te zijn van de ..Duitse gemeenschap", een par tij die door de stadsbestuurder Joachim Lischitz als neo-nazis- tisch gebrandmerkt is. De organisatie voor hulp aan Hongaarse vluchtelingen te We nen heeft in een communiqué verklaard er zeker van te zijn dat de anti-semitische inciden ten door de communistische landen geïnspireerd zijn. De Hongaarse vluchtelingen in Oostenrijk twijfelen er niet aan dat de jongste anti-semitische excessen in de communistische landen zijn voorbereid, aldus het communiqué. IJZIG. De 18-jarige Annie Markus uit Woensdrecht en de 43-jarige landbouwer Jef Pijnen zoeken ondanks de lage temperaturen nog dagelijks het zeebad „De Tuintjes" in Woensdrecht op. Zwemmen is voor hen een hob by die zij het gehele jaar door blijven beoefenen. k" 1 iLifc i VV-V k..~: De watersnood in het Amsterdamse Tuindorp/Oostzaan: Deze luchtopname geeft een over zicht van vrijwel het gehele ondergelopen dorp. ZWARE VERKOUDHEID EN BRONCHITIS worden afdoende bestreden met de vermaar de,bacillendodende Potter's Catarrh Pastilles. Eén pastille geeft onmiddellijk verlichting! Bij apotheken en drogisten a f. 1.10 IMP. It TIM HfRKU MX HIIVIBSUM Het Centraal Bureau voor de fifte van rijvaardigheidsbe- 'zen heeft vorig jaar 426.113 nvragen voor een rijexamen ontvangen waarvan 417.127 rij- xamens werden afgewerkt. Dit is het hoogste aantal dat in enig jaar gedurende de 32 jaar dat het C.B.R. bestaat, werd af genomen. Voorts werden 316.656 genees kundige verklaringen afgegeven vaarvan 11.544 betrekking had- "n op de verlenging van de idigheidsduur van het rijbe- 'is. Van 1 januari 1951, de datum van de inwerkingtreding van de wegenverkeerswet, tot 31 decem ber 1959 werden door de stich ting C.B.R. in totaal 2,735.439 rijexamens afgenomen en 1.160.822 rijvaardigheidsbewijzen afgegeven. Verwacht wordt dat in het jabr 1960 nog meer aanvragen dan in 1959 zullen binnenkomen, gezien het feit dat de maand- totalen, voordat de prijsverho ging en de verlenging van de tijdsduur van de rijexamens be kend waren, reeds belangrijk boven die van voorgaande jaren lagen. Zelfs bij een goed vast inkomen is het nog lang niet altijd gemakkelijk om voldoende geld opzij te leggen voor de onverwachte of onvetwacht hoge uitgaven die in ieder huisgezin toch kunnen voorkomen. Een „Persoonlijke Lening" bij De Twentsche Bank biedt U de mogelijkheid om over contant geld te beschikken in bedragen van f500,- tot f4.000,-. Daarbij geldt de unieke regeling dat bij overlijden alle nog uiet opeisbare aüossings-bedragen worden kwijtgescholden. Bij al onze kantoren zal men U gaarne alle inlichtingen verstrekken over Persoonlijke Leningen. U kunt ook de P.L.-folder aan vragen bij De Twentsche Bank, afdeling MT, Postbus 407, Amsterdam. lbo kantoren Nederland De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond heeft alle voor zaterdag 16 en zondag 17 januari door haar vastgestelde wedstrij den voor zowel hel betaald- als het amateurvoetbal in verhand met de weersomstandigheden en de gesteldheid der terreinen af gelast. De voor deze dagen vastge stelde programma's zijn ver schoven. Alle door de afdelingen van de K.N.V.B. voor vandaag en mor gen vastgestelde wedstrijden zijn om dezelfde reden eveneens af gelast. In verband hiermee is de termijn van inlevering van do totoformuiieren met een week verlengd. NOG GEEN KIJK Or ELFSTEDENTOCHT De vooruitzichten, dat er bin nen afzienbare tijd een Elf stedentocht zal kunnen worden gehouden, zijn bijzonder ongun stig en de Friesche vereniging Elfsteden heeft dan ook nog geen enkele voorbereidende maatregel voor een eventuele tocht genomen. De Friese ka nalen liggen nog open en daar, waar in de route ijs ligt, is dit door de sneeuw slecht en boven dien onbetrouwbaar. Zaterdag 16_ jt Sinds maandag j.l. hebben zich in het nabij Napels, in Zuid- West-Itaiië, gelegen bergachtige gebied van Sessa Aurunca mger dan twintig aardschokken voor gedaan, die over een uitgestrekt gebied schade hebben aange richt. Boeren en hun gezinnen, in totaal een tienduizend personen, hebben hun woningen verlaten en verblijven thans in legerten ten. De eerste schok werd maan dagmiddag gevoeld. De nacht van maandag op dinsdag hebben vele duizenden, onder wie oude vrouwen en kinderen, bij tem peraturen beneden nul in open lucht doorgebracht. De volgende dag zorgde het leger voor tijde lijke onderkomens in de tenten. De stad Oklahoma is don derdag' door een tornado ge troffen. In enkele wijken werd grote schade aangericht. Er zouden echter geen doden of gewonden zijn. ZONDAG 17 JANUARI HILVERSUM I.: 8.00 Nws.; 8.18 Gevar. progr.; 9.45 Geeste lijk leven, toespr.; 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Hervormde kerkd.; 11.30 Vragenbeantw.; 11.45 Ber. uit de kerken; 12.00 Lichte muz.12.30 Sportspiegel12.35 Lichte muz.; 13.00 Nws. en SOS-ber.; 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.17 Meded. of gram.; 13.20 Gevar. muz. voor de sold.; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Concertgebouwork.; 15.15 Film praatje; 15.30 Kamermuz.; 16.05 Lichte muz.; 16.30 Sportrevue; 17.00 Gesprekken met luiste raars; 17.15 Wereld geestelijk gezondheids jaar, praatje; 17.30 Het huis met de gekroonde karnton, hoorsp.; 17.50 Nws, sportuitsl. en sportjourn.18.30 Zigeunermuz.; 18.55 Journalis tenforum; 19.30 Cabaret; 20.00 Nws., 20.05 Theaterork. en zang; 20.35 Anna Karenina, hoorsp.; 21.15 Licht progr.; 21.45 Wande lingen met Clio, klankb.; 22.00 Lichte muz.; 22.15 Journ.; 22.30 Nws.; 22.40 Gram.; 23.10 Sport uitsl.; 23.15 New York calling; 23.20 Nwe Franse gram. (Inter mezzo: Rally v. Monte Carlo); 23.55—24.00 Nws. De geschiedenis van het redersgeslacht Van der Decken 9) (Nadruk verboden.) „Tjonge, jonge", zei Vernier met ontzag in zijn stem. Henri van der Decken dronk van zijn glas wijn Vern'er volg de prompt zijn voorbeeld. „Maar nu hebben we nog de tweede brief", hernam de reder, nadat hij zijn glas had neerge zet. „Zoals U ziet, is die brief geschreven in een beverig hand schrift, want wat is er daarna gebeurd.Mijn vader begon de terugtocht naar Nederland op een Goede Vrijdag." „Maar mijnheer Van der Dec ken". riep Vernier verschrikt uit. „Wat is er?", vroeg Van der Decken, hem strak aanziende. „Dat.... lijkt welde ge schiedenis.... van...." stamelde de schipper en greep met beide handen de armleuningen van zijn stoel vast. „De Vliegende Hollan der". wilde U zeggen." „Ik heb altijd gehoord dat zeil zetten en anker hiewen op een Goede Vrijdag volgens oude zee mansbegrippen onheil aanbrengt" bracht Vernier er met moeite ujt. „Dat heelt het mijn vader dan ook gedaan." De ogen van de reder stonden somber en gedu rende enkele minuten heerste er stilte in de grote kamer. Alleen het knaopen van het hout in het haardvuur was het enige geluid. „Indien er één man overtuigd was geworden, dan was het mijn vader." Henri van der Decken vatte de draad van het verhaal weer op. „Enkele dagen na het vertrek met zijn schip op die be ruchte Goede Vrijdag, viel er een matroos uit de ra en brak zijn nek. Dat was het begin van de ellende.... Halverwege de thuis reis werd mijn vader's schip door een ontzettende storm belopen, zodat hij het besluit nam om zijn masten te versterken met ijzeren stangen, want hij wilde, koste wat het koste, doorvaren onder vol tuig. Zo worstelde mijn va der vijf dagen lang tegen deze orkaan temidden van donder, ha gel en bliksemmaar tenslot te moest hij het opgeven, want een groot gedeelte van het tuig was vernield, zeilen uit de lijken geslagen, de stengen van fokke- mast en grote mast afgeknapt. Het is gebeurd ter hoogte van Kaap de Goede Hoop en 't schijnt dat schepen in de buurt zijn ge weest, die het roekeloze varen van mijn vader hebben gezien. waardoor. Ze wellicht dachten met „De Vliegende Hollander" te ma ken te hebben", viel schipper Vernier in de rede. „Frecies! Maar het ergste komt nog.Kort nadat die orkaan in hevigheid was afgenomen brak aan boord cholera uit.... De een na de ander van de bemannings leden stierf. Alleen mijn vader wist zich met een ijzeren wil op de been te houden.... totdat hij voelde, dat ook zijn krachten het zouden begeven en dat het einde van zijn leven heel dichtbij geko men wasToen heeft hij, reeds vreselijk verzwakt, deze tweede brief geschrevenwaarin hij de gehele gang van zaken ver telde. Met de laatste krachten die nog in hem waren, heeft hij de brief kunnen afmaken.... en van ons allen.op dit papier. afscheid genomenDat is het verhaal van OFIR". „Mijn hemel", stamelde Ver nier. De Franse schipper nam snel een flinke teug uit zijn glas wijn. Daarna keek hij Henri van der Decken opmerkzaam aan. „En wat zijn nu Uw plannen ten opzichte van OFIR, mon sieur!" „Dat zal ik U nu eens precies zeggen." Langzaam rees de grote gestalte van Henri van der Dec ken uit de stoel overeind, terwijl op zijn gezicht een uitdrukking kwam van onverzettelijkheid. Met verbazing keek Claude Ver nier naar hem op. „Ik wil dat OFIR óók eens Be kijken en ik wil daarvoor een schip gebruiken, dat niet van mijn rederij is. omdat ik die reis ga maken in het diepste geheim en onder een Franse vlag.... Ik wil Uw „Liberie" kopen, omdat U het geheim van mijn vader en van OFIR met Uw schip heeft thuisgebracht. Beschouw het als een verzoek van een vriend, een verzoek dat, als mijn plannen mochten slagen, U zeker geen windeieren zal leggenHet oude OFIR is ontdekt.... en ik Henri van der Decken, zal het werk van mijn vader voortzet ten... Komt wat komt! Een Van der Decken weet van geen wij ken!" „De zoon van De Vliegende Hollander", mompelde Vernier. HOOFDSTUK IIL Het was april van het jaar 1912. Ruim vijftien jaar na het bezoek aan Terneuzen waren er verstre ken en Claude Vernier was van een rusteloze zeeman een beza digde landrot geworden. De ver koop van zijn clipper „Liberté" en de kist met 't goud van OFIR hadden hem tot een welgesteld man gemaakt, die in het zuiden van Frankrijk, in een rustig stad je ergens in de Pyreneeën, een herberg had gekocht, waar hij een aangenaam en kalm leventje leidde. (Wordt vervolgd.) HILVERSUM II.: 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 8.30 Goede morgen; 9.00 Morgengebed; 9.30 Nws.; 9.45 Gram.; 9.50 Gesprek; 10.00 Plechtige Hoogmis; 11.30 Heden daagse componisten; 12.15 Ac tuele geloofsproblemen, lezing; 12.30 Gevar. muz.; 12.55 Act.; 13.00 Nws.; 13.05 De hand aan de ploeg, lezing; 13.10 Voor de jeugd; 13.30 Jeugdspringplank; 13.55 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Gitaarspel; 14.50 Lezing; 15.00 Gram.: 15.10 Jeugd- ork. en soliste; 15.50 Europa voor of tegen, lezing; 16.00 Sport; 16.30 Zij die zaaien in tranen, klankb.; 17.00 Baptis tenkerkdienst; 18.30 Dubbel- kwart.; 19.00 Nws. uit de ker ken; 19.05 Samenzang; 19.30 Doe aan mij een teken ten goede, lezing; 19.45 Nws.; 20.00 Straats burg Hilversum, gesprek; 20.30 Gevar. progr.; 21.00 Picco lo wedstrijd Nederlands fabri kaat; 21.25 Amus. progr.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws.; 22.40 Avondgebed; 22.55 Meesterwer ken van de religieuse muziek, lezing; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.15 Amus. muz.; 12.30 Weerber.; 12.34 Amus. muz.; 13.00 Nws.; 13.15 Voor de sold.; 14.00 Opera-en belcanto-progr.; 15.30 Pianospel; 15.45 Sportrep.; 17.00 Sport en nws.; 17.05 Gram.; 17.45 Sport uitsl.; 17.50 Dansmuz.; 18.00 Gram.; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws.; 19.30 Klass. gram.; 20.00 Ork. conc. en sol.; (Om 20.35 Gram.;) 21.45 Vioolrecital; 22.00 Nws.; 22.15 Gram.; ,22.35 Kinderkoor; 23.00 Nws.; 23.05 24.00 Gram. Televisieprogramma's NED. T.V.Eurovisie: 14.10 15.15 Intern, skiwedstrijden; 16.3017.30 Nederl. kampioen schappen Ereklasse biljarten; 20.00 Kunstgrepen; 20.25 Film; 20.40 Gevar. progr.; 21.40 Ballet; 22.0022.30 Sportact. VLAAMS BELG. T.V.: 10.00— 11.00 Eurovisie; Overn. van de Oostenr. TVSkiwedstrijden 11.00 Hoogmis; 13.00—15.15 Eurovisie: Overn. van de Oos- tenr. TV: Skiwedstrijden; 15.15 Folklorisch progr.; 15.45 Voor de ïeugd; 17.15 Voor de kleuters; 17.35 Poppenfilm; 19.00 TV- feuil.; 19.30 Nws.; 20.00 Show- spel; 21.45 Film; 22.05 Enquête; 22.50 Nws. en journ. MAANDAG 18 JANUARI HILVERSUM .1.: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; (Inter mezzo: Rally v. Monte Carlo;) 8.00 Nws.; 8.15 Lichte muz.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De Groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Morgenwijding; IC.00 Gram.; 11.00 Kamerork.; 11.45 Voor de jeugd; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Voor het platte land; 12.43 Piano en zang; 13.00 Nws.: 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Promenade ork.; 13.55 Beursber.; 14.00 Fluit en piano; 14.30 Gram.; 14.50 Bejaarden en hun liefhebberijen, praatje 15.05 Het slimme vosje, opera; 16.45 Gram.; 17.00 Voor de pad vinders; 17.15 Gram. voor de jeugd; 17.50 Mil. comm.; 18.00 Nws.; 18.15 Uitz. van de Pacifs- tisch Socialistische partij jn het kader van de door de regering ten behoeve van de politieke partijen gevorderde zenatijd. Luisteraars schrijven, door dr. O. Noordenbos; 18.25 Amateurs- progr.; 18.40 Gram.; 19.00 Mexi co, klankb.; 19.25 Inleiding tot muz. begrip; 19.45 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Gevar. progr.; 22.30 Nws. en beursber. van New York; 22.40 Journ.; 22.50 Progr. voor de weggebrui kers; (Intermezzo: Rally v. Monte Carlo;) 23.20 Gram.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II.: 7.00 Nws.; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.; 8.00 Nws.; 8.15 Act.: 8.35 Gram.; 9 00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.40 Voor de vrouw: 10.15 Rond om het woordTheologische etherleergang; 11.00 Gram.; 11.25 Gevar. progr.; 12.00 Zangrecital: 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 Orgelspel; 12.53 Zo leeft en werkt Suriname, lezing; 13.00 Nws.; 13.15 15 jaar geleden, praatje; 13.20 Volksmuz.; 13.45 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gevar. progr.; 15.50 Gram.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Viool en piano; 17.00 Voor de kleu ters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Regeringsuitz.18.00 Orgelspel 18.30 Gram.; 18.50 Cursus Open baar Kunstbezit; 19.00 Nws. en weerber.; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Gram.; 19.30 Ra diokrant; 19.50 Gevar. muz.; 20.10 Post Palm-Beach ant woordt niet, hoorsp.20.50 Feest groet uit Curagao: 21.35 Orgel- conc.; 22.00 Volk en Staat, comm.; 22.15 Gram.; 22.30 Nws.; 22.40 Gram.; 22.45 Avondover denking; 23.00 Klankb. Muzikale curiosa; 23.30 Gram.; 23.55— 24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gevar. muz.: 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de landb.; 12.42 Gevar. muz.; 12.52 Koersen; 13.00 Nws.; 13.15 Gevar. muz.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Cello-recital; 16.06 Voor de zieken; 17.00 17.10 Gram.; 17.35 Boekbespr.; 17.45 Franse les; 18.00 Vioolrecital; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Sportkroniek; 19.00 Nws.; 19.40 Lichte muz.; 20.00 Gram.; 21.00 Kunstkaleidoscoop 22.15 Lichte muz.; 21.30 Amus. muz.; 22.00 Nws.; 22.15 Oude muz.; 22.55 Nws.; 23.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's VLAAMS BELG. T.V.: 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Nws.; 20.15 Sportkron.; 21.00 Variétéprogr.; 21.45 Ballet; 22.15 Nws. en journ. ï\IT jaar heb il vangen nieui mand te mikken, weerstaan en de met een simpele v dane stapel corre: is met al z'n zake tedere scheppinge recht-aan geschre' huwde en daardo peuterig lettertje ne neefjes en nic van de dagel kse nog euvel duiden beantwoorden? Die hele opge heidszorg hangt jaren lang de k om zal ik een bel bus rechts van n: als m'n nylons elke seconde gev modder en anc bespat te word zou ik naar een te smachten bij als ik ze in m'n grijpen heb of c ste import op h: staat te pronken waarom zou ik hoofd niet in m' ten rusten als de uur lang mieze een maaltijd, die ten achter de ki< 0- Hij nam het n en zou de snippe mikmak uit d< vissen en weer passen tot er gaartje van heil zegende zegen e zelfde ontstond, dat de blanco ei in heerlijke onze omtrent de herl paalde formaten mand de moeite ergens een adres zinnige, kunstige de nieuwjaarska len, zodat hij n van een onleesb ning nog de ha: jaar uit zijn r hoofdhuid tracht De hem zo nac gewenste voorspi een duidelijke verkeren. Hij bei Het is wel een tijd dan vroeger t ters alleen maar tergroenten te k Nu kennen we m< cultures wat dat lijk geen jaargeti het is daarom niet om in januari raapstelen en rai liggenproducten toch echt de voor lente waren. De r nu zelfs zachter wanneer ze van komen en ter a koolsoorten en kr deze groente die aan vitamines er ten een welkom tuurlijk is zo'n-k prijzig. Men zot rauw kunnen ge men met een vee veelheid kan vols blaadjes echter kan men er beter maken, maar ger een stamppot ven raapstelen uitstek tigen. ZONDAG: Scheli varkensfilet en aardappelei MAANDAG: Ko soep; roerei, ken aardappel jes. DINSDAG: Rolpe ken appelschi bakken aarda jes; caramelvl 'WOENSDAG: St raapstelen me schuimige yog) DONDERDAG:L de kool aarda ken bokweiteg VRIJDAG: Jui a-ardappelpuret hakte biefstuk ree. lof sla; rij gedroogde abr ZATERDAG: Na melkvla. R E C E Julianapasteitjes Dlokjes oud 5 cm. breed van boven inkerving aan alle goudbruin uu sneden kapje de broodjes hollen. De met een br e eer gev kar bak e v pa kaï

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 4