Provinciaal nieuws Sunil wast Mend wit SUNIL De Sowjet-propaganda Eric de Noorman - Wigberth's wraak AGENDA binp gesl< TERNEUZEN NIEUWVLIET. RECHTSZAKEN Loop der bevolking over 1959 SCHELD OPSTELWEDSTRIJD OVER ZUID-AFRIKA GEWONNEN DOOK H.B.S.-er GIT MIDDELBURG. Vandaag zal aan de Zuid-Afri- kaanse ambassade aan de Alexan der Gogelweg in Den Haag een boekenprijs worden overhandigd aan Caesar Hulstaert, leerling van de rijks h.b.s. te Middelburg, die tot winnaar is aangewezen van een opstelwedstrijd „Suid- Afrika 1658—1953". De wedstrijd werd uitgeschre ven door het Zuid-Afrikaanse departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschapen, ter popularisering van het Zuid- Afrikaanse boek. De wedstrijd werd uitgeschre ven na overleg tussen de com missie van advies en coördinatie ten dienste van culturele betrek kingen tussen Nederlanders en Zuid-Afrika en het Zuid-Afri kaanse comité van toepassing van en advies inzake het Zuid- Afrikaans-Ncderlands cultuur verdrag. Bij de bekendmaking van de wedstrijd op de Nederlandse scholen verleende het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen medewerking. Benoeming. Met ingang van 15 januari a.s. is de heer B. J. Bierhoff, direc teur van het Post- en Telegraaf kantoor alhier benoemd tot di recteur van het Post- en Tele graafkantoor te Alphen a 'd Rijn. Prachtig resultaat De door de leerlingen van het Petrus Hondius Lyceum gevoer de actie, landelijk georganiseerd door de V.P.R.O., onder het mot to „Redt een Kind', heeft het prachtige netto bedrag van 1465.90 opgeleverd. Een succes. De leerlingen van de hoogste klassen van de openbare lagere ..Johan Willem Friso" school be haalden bij een landelijke teken wedstrijd, uitgeschreven door de S.P.A.R.-organisatie, twee prij zen, tezamen groot 100, welk bedrag voor de deze zomer te houden schoolreis zal worden bestemd. SLUISKIL. De gladheid van het wegdek. De met de politie-auto op sur veillance zijnde agenten werden gisterochtend per mobilofoon verzocht naar Sluiskil te rijden om assistentie te verlenen bij het regelen van het verkeer we gens een aldaar plaats gehad hebbende slippartij, veroorzaakt door de gladheid van het weg dek. De heer C. R. uit Terneuzen, die met een Volksbestelauto met aanhangwagen in de rich ting Sluiskil reed. bemerkte bij het passeren van de eerste hui zen staande Kanaalweg Noord dat zijn auto begon te slingeren, VIER MAANDEN VOOR INBREKER DIE MET GEDUPEERDE DANSTE. De fabrieksarbeider L. H. uit Sluiskil danste op een zaterdag avond in het najaar van 1959 op een feestje met een meisje uit zijn dorp. Hij had al iets gedron ken en kreeg toen merkwaar dige ideeën: hij kon wel eens gaan inbreken bij het meisje thuis. Er was toch niemand thuis en de weg voor hem dus veilig. Onderweg kwam hij nog een echtpaar tegen, van welk hij wist dat dit ook ging dansen. „Ook daar kan ik wel eens mijn slag slaan", dacht H. Zo gezegd, zo gedaan. Terwijl het meisje en het echtpaar zich vermaakten tijdens het dansen, brak H. in beide huizen in en ontvreemde het een en ander. Voor zijn euvele daden moest H. zich dezer dagen voor de Middelburgse rechtbank verant woorden. De president, mr. P. v. Empel, bezag verdachte met ge fronst voorhoofd. ,,U vervult uw mededorpsbewoners de laatste tijd met zorg", zei hij. Verdachte gaf weinig kommentaar. Hij was wat men noemt, een gesloten jongeman. De officier van justitie, mr J. L. Andreae. vond dat er bij H. geen sprake was van wel overwogen plannen om in te breken" Het waren opwellin gen geweest. Wanneer hij ge dronken heeft is hij tot vreem de dingen in staat. Van de omscholing, die H. wenst, ver wachtte de officier nog niet veel, omdat de Sluiskillenaar het de reclassering niet ge makkelijk heeft gemaakt. Mr. Andreae wees erop, dat H. nog een voorwaardelijke straf van zeven maanden heeft lopen. Hij zag als enige oplossing nu een onvoorwaardelijke straf. En wel van vier maanden met aftrek van voorarrest. De raadsman, mr. J. P. C. van Deinse, noemde zijn cliënt een gesloten knaap, met wie moeilijk te praten valt. Hij heeft te wei nig houvast in zijn leven en zijn karakter is niet sterk, merkte pleiter op. Hij vroeg de recht bank niet uitsluitend een on voorwaardelijke straf op te leg gen, maar zo mogelijk te com bineren met een voorwaardelij ke hechtenis. Uitspraak 22 januari. (Zws Dgbld.) waarop hij snel terugschakelde. Hij kon echter niet meer voor komen, dat de slippartij zich voortzette met het gevolg, dat de bestelauto in tegenoverge stelde richting kwam te staan terwijl de achterzijde van de aanhangwagen dwars over het rijwielpad door een ter plaatse staande heg tot stilstand kwam. De heer R„ die bij het slippen uit de auto was geslingerd, bleek bij onderzoek door dokter Wechgelaar gelukkig slechts enkele ontvellingen opgelopen te hebben. Ongeveer vijf minuten later, toen men nog bezig was met het vrijmaken van de rijweg, kwam de heer A. F. H. M, K., wonende te Gent, ook uit de richting Terneuzen met zijn auto aan gereden en botste frontaal tegen de eerder genoemde bestelauto, tengevolge waarvan beide wa gens vrij zwaar beschadigd wer den. Inmiddels was ook de politie auto gearriveerd en konden de zich daarin bevindende agenten hun medewerking verlenen aan het regelen van het verkeer op deze drukke en nu gladde ver keersweg, niet vermoedend dat de politie auto weldra een ge schikt obstakel zou vormen voor de bestuurder van een Volkswa gen, de heer Th. A. A. uit Hoofdplaat, om tot stilstand te komen Toen de heer A. met zijn Volks wagen uit de richting Terneu zen kwam aanrijden, bemerkte hij te laat het waarschuwend signaal van de politie om snel heid te minderen en gleed zijn auto bij het afremmen tengevol ge van het gladde wegdek door tegen de politie-auto. Deze werd daarbij nagenoeg niet bescha digd, noch de Volkswagen liep schade op aan het deksel van de kofferruimte. Geslipt. Gistermorgen slipte ter hoogte van de busabri bij Kanaalzicht het rijwiel van de 12-jarige H. de Vries, die op haar fiets naar Terneuzen reed voor het bezoe ken van een school. Zij kwam daarbij zó te vallen, dat zij per ambulance auto naar het Sint Elisabeth ziekenhuis werd ver voerd. IJZENDIJKE- Geslaagde vogelshow. Voor de vierde maal had te IJzendijke door de vogelvereni ging „De Vogelvrienden" de in ternationale vogeltentoonstelling en bloemenshow plaats. Toen zaterdagmiddag burge meester J. J. M. Ficq de ten toonstelling opende, was het Jeugdgebouw in een sprookjes- tuin herschapen. Ruim 600 vo gels van allerlei pluimage waren er in ondergebracht. Burgemeester Ficq roemde het vele werk dat door het bestuur, met voorzitter Vennix aan het hoofd, voor deze grootste show in Nederland, heeft verricht. Het was de Belg C. Neerinek uit St. Genesius Rode, die met zijn Rood-Agaat-kanarie het alge meen kampioenschap verwierf. Zondagavond had in het ver enigingslokaal 's Lands Welva ren" door de voorzitter, de heer G. Vennix, de prijsuitreiking plaats. Hij wees de inzenders er op dat volgend' jaar met zo mo gelijk nog meer luister en prijzen het eerste lustrum zal worden gevierd. Ruim 1000 bezoekers hadden vol bewondering dit stukje natuur bezocht. De prijzen waren als volgt: GROEP VU. E.K.: le pr. G. de Koning; 2e pr. H. Haring. O.K.; le pr. A. van Daele; 2e pr. H. Verhoosel. GROEP VIU. E.K.: le en 2e pr. J. Dieleman. O.K.: le en 2e pr. J. v. d. Bun der. GROEP XIII (Grasparkieten). Beker: H. J. Steen. E.K.: le pr. P. Herman jr. O.K.: le pr. G. Roels. GROEP XIV (Grote parkieten). Beker: J. Torbijn; le pr. G. Blon- deel; 2e pr. G. Roels. GROEP XV (Exoten). Beker: H. Nieuwenhuizen; le pr. C. Neerinek; 2e pr. Vande- wande. E.K.: le pr. J. de Smit. GROEP XVI EN XVU Bastaarden. Beker: R. Bolle; 2e. pr. A. van Parijs. E.K.: le pr. W. Jansen; 2e pr. J. Groenouw. GROEP XVIU. le pr. A. du Puy. GROEP XU (Wildzang). E.K.: le pr. O. Scherbeijn. O.K.: le pr. J. Schram. Algemeen kampioen: C. Neerinek. Kampioen O.K.: Mevr. Dekker. Kampioen E.K. Bondskruis kana ries: C. Neerinek. Kampioen E.K. Bondskruis parkie ten: P. Herman jr. Kampioen E.K. Bondskruis bast- aaiden: Van Parijs. Wissel coupe kamp. kanaries E.K.: C. Neerinek. Wisselbeker grote parkieten: Jac. Torbijn. Wisselbeker kanaries O.K.: Mevr. Dekker. Wisselbeker exoten: H. Nieuwen huizen. Beker graspaikieten: H. J. Steen. Beker strogeel: A. Burgoo. Beker bastaarden: R. Bolle. Medaille burgemeester Ficq (bes te Belgische inzender)R. Bolle. Stam 4 vogels: J. v. d. Bunder. ZAAMSLAG Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de rijks politie, post Zaamslag, zijn als gevonden aangegeven de volgen de voorwerpen welke zijn terug te bekomen aan de daarachter vermelde adressen; Vakantiebonnen landbouw, Plein 5; paar kinderwanten, Puntstraat 11; kinderportemon- naie met inhoud, Temeuzensestr. 48; wollen want, Huissenstr. 9. Kaasmeisjes naar Engeland. Tien Hollandse meisjes zijn door het Ned. zuivelbureau in Londen uitverkoren om geduren de een tournee van 18 april tot 15 oktober als kaasmeisjes het Engelse publiek het een en ander te vertellen over de Holandse kaas. Een hunner is de 21-jarige Anna de Jong uit Lekkerkerk, dochter van een zelfkazende boer. Ze maakt zelf al jaren kaas op de boerderij van haar vader. Koeien melken levert haar ook geen pro blemen. Op dit gebied heeft An na een streep voor op haar mede kaasmeisjes. Deze moeten eerst naar fabrieken en boerderijen om het proces van de kaasbereiding in zich op te nemen. Brigitte Bardot heeft baby De Franse filmactrice Brigitte Bardot heeft maandagochtend in haar wonig te Parijs het leven geschonken aan een jongen, Nicolas. Brigitte Bardot is de echtgeno te van de filmacteur Jacques Charrier. KORTE BERICHTEN •k Het oosten en midden van Canada zijn door een koudegolf getroffen. In Montreal is minus 28 graden Celsius gemeten en te Timmins in Ontario zelfs 50 graden. if Een Russische wetenschap pelijke expeditie is na een on derzoek van negen maanden in de Pamirbergen het „dak van de wereld" naar het bestaan van de verschrikkelijke sneeuw man zonder resultaat terugge keerd. De Britse regering over weegt de zomertijd één uur voor op de tijd van Greenwich het gehele jaar te handha ven. Het ministerie van Binnen landse Zaken heeft organisaties op het gebied van landbouw, handel en industrie om hun mening gevraagd. if Richard Nixon heeft toege stemd geregistreerd te worden als adspirant-kandidaat van de republikeinse partij voor het presidentschap, zo is officiéél meegedeeld. Nixon is ingeschre ven in de staten Oregon, Ohio en New Hampshire. GROEP E.K. I. le pr. A. Burgoo; 2e pr. A. de Smet. O.K.le pr. R. Burgoo2e pr. M. v. d. Broecke. GROEP II. E.K.: le en 2e pr. J. Brugge (Axel). O.K.: le pr. G. Verhoosel; 2e pr. J. Seydlitz. GROEP III. E.K.le pr. A. van Parijs; 2e pr, Fr. Zeegers. O.K.. le pr. A. Stokkerman; 2e pr. Fr. Zeegers. GROEP IV. E.K.: le pr. R. Poppe; 2e pr. E. de Kort. O.K.: le en 2e pr. Fr. Dieleman. GROEP V. E.K.: le pr. C. Neerinek; 2e pr. Joh. Pvjcke. O.K.: le pr. mevr. Dekker; le pr. G, Vennix; le pr. R. Burgoo. Het centrale comité van de communistische partij van de Sowj et-Unie heeft een document uitgegeven waarin wordt gewe zen op de tekortkomingen van de Sowjet-propaganda „in dit tijd perk, waarin de tegenstanders van het communisme hun propa ganda voor kapitalistische levens wijze versterken". In de eerste plaats oefent het centrale comité in het document kritiek op het formalistische ka rakter van de propaganda. De partij moet meer aandacht be steden aan bepaalde feiten. Thans beperkt zjj zich in haar propaganda teveel tot algemeen heden en blijft zij ver van de dingen die de massa belang in boezemen. Be ideologische organen van de partij zijn, aldus het docu ment, te passief waar het sociaal parasitisme betreft- Er woidt niet genoeg gedaan aan de ver werkelijking van het beginsel dat er geen brood zal zijn voor de genen die niet werken. Voorts is er niet voldoende aan dacht besteed aan de betekenis van de politieke en economische maatregelen die partij en rege ring in de laatste jaren hebben genomen. De tekortkomingen worden toe geschreven aan te weinig aan dacht voor de ideologische strijd die een belangrijk deel uitmaakt van de activiteit van de partij, aldus het document. Volgens waarnemers te Parijs blijkt uit het document dat het centrale comité op het gebied van de communistische- ideologie een hardere lijn gaat volgen. Do partij wil haar greep op de open bare mening versterken op een ogenblik waarop vorderingen in de richting van een vreedzaam naast elkaar bestaan zouden kun nen leiden tot een zekere ver slapping van de partijdiscipline. De publikatie van het document is, zo merkten de waarnemers op, voorafgegaan door een reeks ar tikelen in de pers waavln werd betoogd dat een politieke ont spanning geen ideologische wa penstilstand inhoudt. Het centrale partijcomité kon digt in zijn resolutie, die twee pagina's beslaat, een nieuwe campagne aan om de bevolking te onderwijzen in het moderne Marxisme. Het comité roept op het beginsel van „wie niet werkt zal ook niet eten" strikt uit te voeren. Voorts dringt het aan op een meedogenloze strijd tegen het nationalisme,. cosmopolitisme en een lange reeks a-sociale ge dragingen, zoals dronkenschap en straatschenderijen. Televisie, radio, boeken en de lessen op school zuilen alle ge bruikt worden in de campagne om het Marxisme-Leninisme tot een: „levende brandende kwes tie" in het dagelijkse leven te maken en om Jan iedere en de praktische betekenis van het communisme duidelijk te maken ■Miiiiiiiiiiiiiiiiiiiasctiimiiwi mui tl iiiaaaiiiiiiiiiiiir: DINSDAG 12 JANUARI, TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Zolang er mensen zijn" AXEL: Het Centrum, 7 en 8.30 uur: H. K. H. Prinses Beatrix bezciekt de Ver. Staten. IJZENDIJKE: eafé Mej. De Lo sanne, 5 uiié: Openbare vei ling bij instel en toewijzing v*n een woonhuis aan de Brov. weg, WOENSDAG 13 JANUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Zolang er mensen zijn" Concertgebouw, 7.30 uur: Opvoering van: „Len huis vol verrassingen" door Landbouw- 1 Jongeren Gemeenschap, aftf. i I Hoek-Tcrneqzen. illt!lllllll|!ITIII!l!MlliWI.I I'llllIUlillMlMl'IlMllt Positie particuliere binnenschippers nog niet verbeterd Ondanks de toegekomen vraag naar scheepsruimte in 1959 als gevolg zowel van een opleving der vrachtenmarkt als van de lage waterstanden, is de positie der particuliere binnenvaart er dat jaar niet op vooruitgegaan vergeleken met 1958. Dit wordt opgemerkt in het jaarverslag over 1959 van de Nederlands Protestants-Christe lijke Schippersbond. Dat de schipper een goede boterham kan verdienen als gevolg van een (incidentele) periode van laag water in een droge zomer wordt niet zonder bedenkingen voor de positie van de particu liere schipper geacht. Boven dien heeft veel vervoer een an dere weg gezocht dan die der Rijnvaart. „De maatregelen die door de minister worden overwogen (buitenwerkingstelling der even redige vrachtverdeling of ophef fing beursplicht voor schepen boven 250 ton) zijn niet in ons belang en er wacht ongetwijfeld nog een zware strijd, om ons be staan als particuliere schipper veilig te stellen", zo wordt in het verslag opgemerkt. Waar allerwegen ordening plaats vinden, dreigt deze in het vervoer ongedaan te worden gemaakt. De wet op de even redigs vrachtverdeling, die in 1933 in werking trad, neeft on danks veel kritiek gunstig ge- functionneerd voor de schippers. De wet heeft aan veel verkeerde praktijken een einde gemaakt. „We zijn bevreesd, dat bij het opheffen van de beursplicht, vele van die misbruiken op nieuw zullen- opduiken. O. C. I. O. WEER „BEVOLKT". Het ministerie van Defensie heeft contact gezocht met het gewestelijk arbeidsbureau te Bergen op Zoom. Men heelt plan nen om de buiten bedrijf gestelde trotyuabriek van de N. V. O. C. I. O., te Ossendrecht, die indertijd failliet ging, te gebrui ken om er een aldenng van de N.V. Ned. machinefabriek „Artil lerie Inrichtingen" beter be kend als „De Rembrug") te Am sterdam in te vestigen. De directeur van net geweste lijk arbeidsbureau deelde mede. dat de definitieve beslissing zeer binnenkort verwacht kan wor den. De voormalige N.V. O C.LO was adii onderneming waarin de ,ieuenandse regering deelnam Toen de firma lailiiet. ging. nam de regering de fabrieksge bouwen en machinerieën, over. om deze in stand te houden, vooi de produktie van trotyl in. oor logstijd. Men ging voorts op zoek- naai' een nieuwe bestemming voor de fabrieksgebouwen. In de memo tie van antwoord bij de begro ting voor Defensie 1960 was er sprake van, dat in deze com plexen een afdeling van „De Hembrug" gevestigd zou worden. Thans schijnt het zover te zijd, dat besloten is de munitie-reno- vatie-afdeling naar Ossendrecht over te brengen. „Da Hembrug" vervaardigt behalve munitie ook geweren er- gereedschap. Malakka levert Indonesische rebellen niet uit Do regering van Malakka heeft officieel meegedeeld dat zij de dertig Indonesische opstandelin gen die op Penang gevangen ge houden worden, niet aan de In donesische autoriteiten zal uit- leveren. De minister van Buiten land ;e Zaken yan de Maleise fe deratie, Ismail Bin Dato Abdoel Rahman, heelt dat zaterdag mee gedeeld aan de Indonesische am bassadeur, Mohammed Razif. In een verklaring wordt ge zegd dat de regering van de Ma leise federatie het verzoek van de Indonesische regering om uit levering van de dertig opstande lingen niet ka» inwilligen omdat deze zaak moet worden behan deld in overeenstemming met het volkenrecht, dat Malakka als on afhankelijk land en lid van de Ver. Naties moet eerbiedigen. De Indonesische opstandelin gen die op 5 januari op 't eiland Penang aan de westkust van het Maleise schiereiland aan land zijn gegaan, zullen vandaag voor de rechter worden geleid op be schuldiging van onrechtmatig be zit van wapens en munitie. Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus minderU - en hon derdduizenden andere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is'. De mooiste witte geit verliest het van uw stralend witte was en spaart uw linnenkast Neem meteen het voordelige reuzenpak HUIAT M. V. Tot. Geboren 58 48 106 Gevestigd 140 182 322 198 230 428 Overleden 25 17 42 Vertrokken 157 177 334 182 194 376 Bevolking op 31 dec. 1959 2405 2672 5077 31 dec. 195S 2389 2636 5025 Vermeerdering 16 36 52 Voltrokken huwelijken 45 Aantal echtscheidingen 1 Vervangingsmiddel voor bloed uit zeewier Twee Japanse artsen, dr. Tu rn od a en dr. Inooetsji, hebben in het tijdschrift van het internatio nale college van chirurgen ge schreven dat water met een che mische stof die is verkregen uit bepaalde soorten zeewier, in noodgevallen bij bloedtransfusies als vervangingsmiddel van bloed kan worden gebruikt. Proeven hebben aangetoond dat dit middel beter is dan zout water of suikerwater dat bij ope raties wel wordt gebruikt. Volgens de twee chirurgen hebben zij de nieuwe oplossing in 102 gevallen van buikoperaties toegepast. OOSTBURG Geboren Gevestigd' Overleden Vertrokken Bevolking op 31 dec. 1959 31 dec. 1958 M. V. Tot. 26 45 71 115 147 262 141 192 333 27 22 49 109 160 269 136 182 318 1942 2120 4062 1937 2110 4047 5 10 15 Vermeerdering Voltrokken huwelijken 23 Aantal echtscheidingen 2 ST, JANSTEEN M. V. Tot Geboren 52 37 89 Gevestigd 58 74 132 110 111 221 Overleden 19 12: 31 Vertrokken 84 95 179 103 L07 210 Bevolking op: 31 dec. 1959 2212 2161 4373 St dec. 1958 2205 2157 4362 Vermeerdering T 4 tl Voltrokken huwelijken 37 15. Hoewel Eric het liefst voor de Pieten verborgen had gehouden, dat zjj Wigberth kennen, kan hy niet verhinderen, dat Mildred op haar broeder toesnelt, zodra ze daar de kans toe krijgt, „Och, mijn goede broeder", hoort Eric haar fluisteren. „Het is dus toch werkelijk waar, djit je spion wa- „Sstl", snauwt Wigberth haar toe, „praat daarover niet". Peinzend fronst Eric de wenk brauwen en naast hem snuift Aranrod vol minachting: ,,H(j, een spion? Op zijn gunstigt heeft hij de Pieten, de Britten en zichzelf proberen te dienen en zichzelf hel meest". De Noornjan haalt aarzelend de schouders op, Het idee dat Wig berth met levensgevaar gespio neerd heeft voor de Britten, klopt niet erg met de indruk, die hij van hem had, maar toch... men kan zich vergissen... Als h(j gespioneerd" heeft, geef ik geen duit meer voor zijn leven", mompelt hij te en Aranrod. „Goed gezien", klinkt een scher pe stem en opkijkende ziet Eric de Pictenhcoïdman aan zijn zijde rijden. „Het leven van deze Brit is waardelozer dan van een ral. Hij zal sterven en zijn boze zuster met hem. En gij honden eveneens. Gij zult de dageraad niet meer aan- sehoüwen..:" De strijd in Algerië I Een eenheid der Franse veilig- I heidstroepen is nabij Arago. dat een veertigtal kilometer var, Constantino is gelegen, in een hinderlaag gevallen, waardoor zes man sneuvelden en twee ge wond geraakten. Aan de andere kant zijn in de afgelopen 48 uur 188 opstande lingen in gevechten met Franse I militairen buiten gevecht ge steld. 61 hunner zijn gevangen genomen; de voerigen zijn ge sneuveld. De Fransen maakten 94 vuur- j wapens, waaronder twee mitral- leurs, buit. Vonnissen in Oostenrijk. In Klagenfurt is een 17-jarige I kappersbediende tot 14 dagen g1' vangenisstraf veroordeeld we-1 gens nazi-propaganda aldus heef I het Oostenrijkse ministerie var I Binnenlandse Zaken zaterdag be kendgemaakt. Hem zal ook acti viteit voor de vroegere nazipartij ten laste gelegd worden. De jongen had bekend, 12 swaS' tika's op muren aangebracht k hebben louter uit sensatiezucht In Graz zijn nog twee jonge* lieden gearresteerd die vrijdaï een hakenkruis en de naar „Hit- I Ier" op een gebouw hadden gc' schilderd. Zij werdne onmiddel lijk berecht en veroordeeld tot elk 14 dagen gevangenisstraf. auto I>OOR iistermorgen tien is ee> ton buiz door over het A kanaal bij t hauf/eur C over met 12 wegende, brug sc I>e dam a rige 3. txirdje mum t zien. Hij mei het de ireiler in het van de wTk-ht. Aan stukken n, tot de - Verwacht clUAJ-x- m fkomstigi W., he met het belasting zakte achter door water h brug we i beide zij liggen do< w een d< ten is. nalie wel PARLE ten schade f 5.000,- - heeft parlevinker B« zaterdagmiddai .Augrid" in een aanvaring Zijn twee tuigje, aan boe voor genoemd waar bevond, blik bemand jongen. Toen beurde kon tijd op het twei betrokken sch nietende m.s. cc trokken. De eigenaar nie tijdens h< aan boord ve was zal zijn sc gladheid ONC Als gevolg van de weg is Maam gisten uur op de wei bi.r een verkee: leven gekomer zijn personen met een uit riehting kome De beer F., die kreeg een sch en overleed k( HAAGSE .AAN H Vijf inbrake ae'Jopen weekei gepleegd. Vier de. daders eei lijke buit opge 'Bij één inbrj den voor e J 40.000,— me inbraak is gei ning in de Den Haag tij van de bewon vonden de bui' Zij hebben vi nog wel doors anders van hl vinden. Met dezen ge nis, dat heden zo de Heere v, minde Moedei moeder Wed. J. DL BI haar 70ste verj te vieren. Dat gespaard mog de wens van Haar KI KLE1NK Z,aamslag, jam Othene, Hoof cl: (post Terncu Heden beha Heere van nemen, enz Vrouw, Moe< moeder. Ovc der, Zuster e zuster MARIA R geb. V: eerder I. Plad rn de oudere jaar en 3 m Ps. 122 b< Uit al! W. Hoek, 11 jan Wegens s HEDEN, 12 J W. KI.A Herenkapper S1ERKUSS OVERT 1.' „Pak-mee"

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 2