BINNENLANDS NIEUWS Volksleven en volksvermaak Spaanse guerillaleider Sabater gedood Radio en Televisie 15e jaargang no. 4876 Bij de wilde spinnen en de dansende mijnwerkers gedronkennhf>hHgetekend wat zi^ RECHTSZAKEN Donderdag 7 januari 1960 door MARIE-LOUISE DOUDART DE LA GRÉE Hebt u weieens een cow boy film gezien waarin stoere mannen te paard langs stoffige zandwegen voortjagen, over bergen, langs steile rotswanden en door bruisende beken en dicht struikgewas, en waar in zij, na zo'n tocht, bezweet en vermoeid aankomen in een nederzetting die bestaat uit enkele houten barakken die tegelijkertijd bazar en kroeg zijn, hotel en levens middelen-depot? Als u zich zo'n film her inneren kunt, dan kunt u zich ook voorstellen hoe 'n nederzetting in Transkei, er uitziet. Eén, soms twee maal per week komen de natives daar, ver uit de omtrek, hun inkopen doen. Ze kopen er brood en millie-pap en o.a. ook dekens, het belang rijkste deel van hun garderobe! Zij, die het minste geld hebben, kopen grauwe ongekleurde de- k' is, die ze dan zelf verven, ze •'■bruiken daarvoor de rode aar de van hun land, mengen deze met water en laten de dekens daarin staan tot ze hei-roest bruin geworden zijn; een kleur uie het prachtig „doet" tegen het donkere groen van 't landschap. In zo'n bazar verkoopt men van alles: levensmiddelen, dekens, manden, visgerei, schoenen, on dergoed, tot medicijnen toe. Er heerst een geheimzinnige sfeer in zo'n „toko", waar het vrij donker is, onder een lage houten zoldering en wanden zonder ramen. Medicijnman en barjongen We hadden ons tussen de na tives begeven en „spieden" rond, toen er plotseling een vreemd uitgedoste figuur binnenkwam die aller aandacht opeiste. Hij droeg een prachtige hoofdtooi van dierenvc-llen en hoorns; om zijn polsen en enkels lang ape- haar, om zijn hals een ketting met een scapulier en om zijn schouders een mantel met kralen geborduurd. Men vertelde ons dat hij een leerling was van de grote medicijnman in het gebied van Transkei. Ook hoorden \»e, dat hij in groot aanzien stond bij de bevolking en dat de natives allen onvoorwaardelijk in zijn kunde geloofden. Hij genas velen door handoplegging en medicij nen. Wanneer echter na een der de» behandeling de patiënt niet genas, moest dit, volgens hem, worden gezien als de wil der go den, die een langer bestaan voor deze zieke mensen op aarde niet toestond. Dit doodvonnis werd dan, in naam der goden, door de grote medicijnman aan het zieke slachtoffer voltrokken. Hopelijk voor de natives is het wat overdreven! Die avond trachtten wij, in die zelfde nederzetting een onder komen voor de nacht te vinden. Het „hotel" was niet veel meer dan een houten barak, maar het had iets dat uniek is in de unie van Zuid-Afrika, het had een „bar" waarin ook vrouwen wer den toegelaten. De hoteleigenaar, een kleurling, een boom van een vent, stond achter de bar en be diende ons. Naast hem was een klein negerjongetje (ik schatte hem op acht jaar), bezig glazen te spoe len; hij deed dit met een aan dacht en toewijding een betere zaak waardig. We vroegen de eigenaar hoe oud hij was en of hij elke avond zo laat nog wer ken mocht. Hij was twaalf, over „mogen" werken sprak niemand, hij moest werken, liefst van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, om zijn eigen schoolgeld te kunnen verdienen, plus drie pond die hij aan zijn vader moest be talen om daarmee diens toestem ming voor het naar school mo gen gaan af te kopen. We dronken zwijgend ons laat ste drankje en gaven de twaalf- Jarige ieder two-and-six, waar stralend gelukkig mee was. einig drank, veel spinnen Het schenken van sterke Afrika aa1 natives is in Zuid- het bezlt6^611' Ze moeten in vcrannt- Jn van een speciale bo™rlng' willen ze in een nen krijgen °<wé dra"k k-Un" wordt Sn up die vergunning meer kiimi hebben' zodat zij niet meer kunnen gebruiken dan hen is toegestaan. Drank blijkt een bizonder slechte invloed op hen te hebben; het is daarom straf baar een neger sterke drank te schenken buiten die vergunning om. In de meeste kralen echter brouwen de negers hun bier zelf, het zogenaamde kafferbier. Na ons laatste drankje wees de hotelhouder ons de weg naar het slaap-paviljoen. Hij leidde ons door een achtertuin, waar de lucht zwoel was van bedwelmen de bloemengeur; blauw maan licht verlichtte het pad dat over koepeld was door takken, bela den met de meest witte en meest sierlijke bloemen die ik ooit zag. In deze stille betoverende tuin lag het hotel-paviljoen. Een hou ten barak ook, met een galerij aan de voorkant, waarop de ka mers uitkwamen. Hoewel er niets mysterieus 'was aan het vertrekje, waarin ik mij terug getrokken had, hing er toch een sfeer van gevaar en geheim, waaraan ik mij niet onttrekken kon en die mijn waakzaamheid gevangen hield. Ik bracht er een slapeloze nacht door temidden van griezelige spinnen, zo groot als de palm van mijn hand, en kleine zwarte spinnen met een wit kruis op de rug, wier beet dodelijk is. Ik had het licht uit gedaan, maar de deur wijd open gelaten, om een beetje frisse lucht te krijgen. De geluiden van de nacht waaiden binnen; vreemde geluiden, zingende, ker mende kreetjes die bij het nach telijk native-land horen. Maar toen, daar boven uit, onmisken baar het getrippel van een dier over een houten vloer, het eelt onder de pootjes klik-klakkend op de grond. Over de veranda kwam het steeds dichterbij, tot het mijn kamer binnenging. Nog steeds weet ik niet, wat het ge weest is. Ean egel? een rat? of een mij onbekend klein oerwoud- dier, dat geen ander kwaad ge daan heeft, dan mij een slape loze nacht bezorgd. De wonderlijke koffiemaaltijd Ik kan ook vertellen over de wonderlijkste lunch die ik in mijn leveh heb gehad. Zoals ik al zei, kan men uren rijden zonder één levende ziel te zien, op de zwartjes na dan! Op een dag hadden we een open plek uitge zocht voor onze pic-nic. Tussen hoog gras of hakhout liggen vaak slangen. We hadden ons net geïnstalleerd (dat wil zeggen: een plaid uitgespreid waarop we voor onze „lunch" dekten), toen uit de verte een zwart figuurtje hollend onze richting uitkwam, hij werd al gauw gevolgd door drie anderen, maar ook van links en rechts kwamen toen ra cende negertjes op ons toe ge stormd. Op ongeveer tien meter van ons vandaan kwamen ze tot stilstand; onrustig wachtend op de „groten" die in aantocht wa ren: het stamhoofd met zijn zoon en hun respectievelijke vrouwen. Zwijgend en haast dreigend slo ten zij ons in. Niemand die on ze groet beantwoordde. Ik bood de dichtstbijzijnde ne gerin een boterham aan. Met een gretig, maar schuw gebaar, gritste ze het brood uit mijn hand, om het meteen met een trotse lach door te geven aan het stamhoofd, die waarschijnlijk haar heer-gemaal was, We vroegen haar, met gebaren, of we de kinderen ook iets geven mochten. Ze knikte bevestigend en autoritair, stootte daarna ean paar klanken uit, die een bevel schenen te zijn, want plot seling gingen alle negertjes, zes tien in getal, plus de vrouwen, hun echtgenoot en het stam hoofd, in een wijde kring om ons heen zitten. Als mater fa- milias ben ik toen maar aan het uitdelen gegaan, zestien boter hammen waarop ze ieder een plukje sardine kregen. Ze na men het eerbiedig aan, hun bei de handjes vlak naast elkaar, de handpalmen naar boven, zoals de native-etiquette dat leert. Of ze de vreemde vis die sardine heet, erg lekker vonden, weet ik niet. Ze hebben er eerst lang naar gekeken en er toen voor zichtig aan gelikt, maar aan hun gezichten te oordelen geloof ik niet dat het ean feest-gerecht voor hen was! Een fel begeerd iets bleek het lege blikje Ness-café te zijn, dat wij achteloos weg gooiden, waar door we een waar tumult ont ketenden! Een even groot tu mult, maar nu onder de groten, ontstond toen we de hond ook als gast in de kring de resten brood wilden geven, en nóg gro ter werd de opwinding bij het flesje bier dat we het stamhoofd aanboden en dat hij, onder hevig protest van zijn zoon en vrou wen, die ook hun deel wilden, in enkele teugen leeg dronk. Ja, het is een kinderlijk volk. En is dat volk nu rijp voor zelfbestuur? Dat is de honende vraag die steeds weer gesteld wordt als men vertelt over de ongeciviliseerde oer-bewoners van dat land. Een vraag die even autoritair als dom is. Men bakt geen brood van zaad dat nog ontkiemen moet. Maak eerst de bodem vruchtbaar, laat het groeien en kijk dan hoe de oogst iè. (Slot volgt) INDIA EN CHINA De Indiase regering heeft alle Chinezen in India die hun Kwomintang-paspoorten niet tegen passen van de volksrepu bliek China hebben willen in wisselen, „statenloos" verklaard, zo is dinsdag uit gezaghebbende bron in Nieuw Delhi vernomen. Een politieonderzoek had uit gewezen dat vele Chinezen in Calcutta nog paspoorten van de Kwomintangregering bezaten. (India erkent de regering op Formosa niet.) De betrokken personen heb ben verblijfsvergunningen voor een kwartaal gekregen. Men vermoedt dat deze vergunningen van tijd tot tijd verlengd kun nen worden. In februari verkiezingen op Cyprus Gouverneur sir Hugh Foot van Cyprus heeft dinsdag be kend gemaakt dat op 7 fe bruari a.s. de verkiezingen zul len worden gehouden voor Cyprus' Eerste Kamer van Af gevaardigden. Drie dagen later zullen de verkiezingen voor de Griekse en Turkse gemeen schapskamers plaats hebben. Op 19 december wordt Cyprus een onafhankelijke republiek. De Kamer van Afgevaardig den zal uit 35 Griekse en 15 Turkse Cyprioten bestaan. De bekende Spaanse guerilla leider en anarchist, de 45-jarige Francisco Sabater is dinsdag bij een gevecht tussen zijn mannen en de Spaanse burgerwacht om gekomen. Een woordvoerder deel de mede dat dit gebeurde op het station van San Celoni, een vijf tigtal kilometer van Barcelona. Sabater was maandag by een ge vecht bij Banolas, 16 km van Gerona reeds gewond geraakt. Hij wist toen echter te ontkomen, sprong op een trein die van de Franse grens naar Barcelona vertrok en bedreigde de machi nist met zijn mitrailleur. Toen echter bekend werd dat Sabater zich in de trein bevond, legde de burgerwacht in San Celoni een hinderlaag aan. Na een hevig vuurgevecht werd de bendelei der, die vijftien jaar lang talrij ke aanslagen heeft gepleegd, ge dood. Het proces tegen Pope te Djakarta In het proces te Djakarta te gen de Amerikaanse piloot Pope die terecht staat wegens deelne ming aan de opstandige actie in Indonesië, zijn gisteren, op de vierde dag van het proces, ge tuigen a charge verhoord. De kapitein-luitenant ter zee Hunholzt, commandant van het Indonesische marineconvooi dat op 19 mei 1958 nabij Celebes de Amerikaanse piloot gevangen heeft genomen verklaarde, dat Pope troepentransporten heeft beschoten alvorens zijn vlieg tuig door afweervuur van de" marine tot landen werd gedwon gen. Een kapitein van de lucht macht, Ignatius Dewanto, die op het moment van het. neerschie ten van Pope's vliegtuig een „Mustang" van de Indonesische luchtmacht bestuurde deelde mede, te hebben waargenomen, dat Pope tevoren was neergedo- ken boven een troepentransport, waarop hij van twee zijden vuurde. De luitenant Nordin Basso legde een gelijkluidende verklaring af. Woensdag wordt het verhoor van de getuigen a charge voort gezet. In 1939 vertrok hij uit Spanje. Over de datum van zijn terug keer bestaat geen zekerheid maar in 1946 doodde hij in Catalonië een lid van de burgerwacht en organiseerde hij 'n aanslag tegen een plaatselijke chef van de so ciale brigade. In 1949 legde zijn groep in Barcelona bommen voor twee hotels en een bank. Er viel een dode en verschillende men sen werden gewond. In 1949 legde hij plastieke bom men voor de consulaten van Bo livia, Peru en Brazilië in Barce lona om te protesteren tegen de vriendschappelijke houding van deze drie lande,n .jegens Spanje. Een broer van Sabater werd in 1950 bij een gevecht gedood; zijn andere broer werd in hetzelfde jaar geëxecuteerd. Sedertdien was de activiteit van Sabater af genomen. Sabater, die in Barcelona ge boren werd, vocht in de Spaanse burgeroorlog aan de zijde van de republikeinen. Ongeveer 3 jaar geleden omsingelden 2000 man politie Barcelona om hem te pak ken te krijgen, maar hij ont snapte. GEREGISTREERDE ARBEIDSRESERVE NAM TOE Uit de door het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid verstrekte cijfers blijkt, dat de geregistreerde ar beidsreserve per eind december 1959 ad. 82.457, ten opzichte van eind november (55.830) een toe neming vertoont van meer dan 26.600 mannen. Laat men de personen, werkzaam op aanvul lende werken buiten beschou wing, dan telde ons land eind december 69.786 werkloze man nen tegen 46.601 per eind no vember. De werkloosheid onder vrou wen nam in deze periode toe van 5.622 tot 5.764. Ook in 1958 nam de geregis treerde arbeidsreserve tegen het einde van het jaar sterk toe. De getallen per eind november en eind december waren toen res pectievelijk 81.103 en 116.371. INVITATIE SLOEG ALS BOM IN. Een aardigheidje kan aanlei ding zijn tot veel consternatie, dat ondervond dinsdag een in woonster van Velp (Geld). Uit Leiden kreeg zij een postpakket je gestuurd. Zij maakte het open en zag tot haar schrik, dat er iets in zat, dat veel aan een hel se machine deed denken. Het „projectiel" bestond uit een fles, waarin een gevaarlijk uitziend wit staafje stak. Aan dat staafje zat een lont. Een buurman werd er bij gehaald en deze adviseerde, ijlings de poli tie te waarschuwen. „Verder af blijven" luidde het dringende advies van deze zijde. En de politie toog snel op pad Schadeloosstelling voor onschuldige bakker Aan de 58-jarige Nijmeegse broodbezorger K., die. door de rechtbank te Arnhem was vrij gesproken van het hem ten laste gelegde, medeplichtigheid aan diefstal, heeft het gerechts hof te Arnhem conform de uit spraak van de Arnhemse recht bank een schadeloosstelling toe gewezen van 1000 gulden. Dit vanwege het feit dat K. zeven weken onschuldig in voorarrest heeft gezeten. De diefstallen waren n.l. be gaan door zijn zoon, die zijn vader waarmee hij in onmin leefde echter als medeplichtig heid had aangewezen. De offi cier van Justitie was tegen de door de rechtbank toegewezen schadeloosstelling in hoger be roep gegaan, omdat hij tegen de ook ingecalculeerde post we gens ziektekosten na de vrijla ting van K. bezwaren had. Wachtmeesters die giften aannamen veroordeeld De rechtbank te Amsterdam heeft woendagochtend uitspraak gedaan tegen drie van de vier wachtmeesters van de verkeers- groep Amsterdam van het korps Rijkspolitie, die 14 dagen ge leden terecht hebben gestaan. Conform de eis werd de 25- jarige wachtmeester H. J. N. de H. tot 1 jaar veroordeeld met aftrek van het voorarrest. Zijn oudere collega, de 45-jarige M. J. F. P., tegen wie eveneens 1 jaar geëist was, werd een hogere straf opgelegd: 1 jaar en 3 maanden met aftrek. De 41-jarige wachtmeester H. van O. werd conform de eis ver oordeeld tot 10 maanden met aftrek. De rechtbank achtte bewezen, dat deze verdachten als ambte naar giften hebben aangenomen, wetende dat deze hun gegeven werden ten einde hen te bewe gen in strijd met hun plicht te handelen. Naar men zich zal herinneren werden zij in sep tember j.l. gearresteerd, nadat een automobilist uit Blaricum een klacht tegen de twee eerst- genoemden had ingediend bij de rijksrecherche. Deze automobi list was 's nachts op de Rijks weg no. 1 van Amsterdam naar het Gooi door het tweetal aan gehouden omdat hij slingerend reed. De wachtmeesters hadden hem naar huis gebracht, waren met hem mee naar binnen ge gaan en hadden hem laten blij ken dat zij voor ƒ150 geen pro ces-verbaal zouden opmaken. De in het nauw gebrachte automo bilist betaalde dit bedrag. Tijdens het vooronderzoek bleek dat ook drie andere wachtmeesters van de Amster damse verkeersgroep af en toe hun boekje te buiten gingen. De zaak tegen de 46-jarige wacht meester J. M. de V., die in af wachting van zijn berechting in vrijheid is gesteld, en de 46- jarige W. S. zal eerst dienen wanneer het vooronderzoek tegen de laatste is beëindigd. naar het aangegeven adres. Met uiterste omzichtigheid werd door de politie de inhoud uit de fles verwijderd. Gelukkig gebeurde er niets. Het witte staafje bleek een opgerold velletje papier te zijn, waarop in dichtvorm een uitnodiging tot het bijwonen van een koperen bruiloft was ge schreven. Aan de lont was een thermometer bevestigd, bedoeld om de stemming tijdens het feest te kunnen meten. Hij zou door de aanwezige dames moeten worden gedragen, zoals het gedicht aan- SLACHTOFFER VAN VLOEIBAAR STAAL. In de ochtend van Nieuwjaars dag zijn tijdens het losmaken van een gietvorm in 'n oxy-staal- staalfabriek van de Hoogovens te IJmuiden twee arbeiders L. O. uit Beverwijk en de hulpgie ter J. V. uit Heemskerk, ernstig gewond, door vloeibaar staal. Beiden moesten worden opgeno men in het Roode Kruiszieken- huis te Beverwijk, waar de heer O. in de nacht van dinsdag op woensdag is overleden. IRAK STAAT PARAAT „In staat iedere aanvaller te vernietigen" Eenheden van de eerste, divisie van het Iraakse leger hebben maandag te Sadija aan de grens met Perzië oefeningen gehouden, waaraan straalvliegtuigen, raket wapens, artillerie en tanks deel namen en waarbij met scherp 'werd geschoten. De stafchef van het Iraakse leger, generaal-majoor Abdi, die met buitenlandse militaire atta- ché's de manoeuvres gadesloeg, verklaarde dat Irak in staat is „iedere aanvaller te vernietigen". Intussen heeft „Tass" gemeld, dat een groep Russische deskun digen, die juist van een verblijf van 4% maand in Irak is terug gekeerd, voorstellen heeft gedaan voor het verbeteren van de vaar- gelegenheid in de Eufraat en de Tigris en in de Sjat al Arab, de monding van beide rivieren, waaraan de Perzische oliehaven Abadan ligt. Zoals bekend wordt op een strook van vijf km langs deze monding, die nu Perzisch gebied is, aanspgsak gemaakt door Irak. Hasjim Jawad, de Iraakse mi nister van Buitenlandse Zaken, heeft maandag gezegd, dat Irak geen enkele bijeenkomst van de Arabische Liga in de V.A.R. zal bijwonen, omdat de sfeer daar niet vrij was van pers- en radio campagnes. Irak zal wel deel nemen aan bijeenkomsten van de Arabische Liga in „enig ander Arabisch land". NA VAL OVERLEDEN Vermoedelijk doordat zij onwel werd bij het sluiten van een raam op de tweede étage van haar woning aan de Emma- straat in Den Haag, is de 73- jarige mevrouw M. E. Beretta- Bruneau gisterochtend van acht meter hoogte in de tuin van haar woning gevallen. Aan de gevolgen van haar val is zij overleden. DODELIJKE VERKEERSONGELUKKEN Bij een gecompliceerde aan rijding gistermorgen te Limmen bij Heilo tussen twee vracht auto's, is de 29-jarige motorrij der H. D. uit Amsterdam tegen de weg geslingerd. Hij was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd. Op de Lageweg in de gemeen te Blokker is gistermorgen de 63-jarige tuinder L. K. nabij zijn huis gegrepen door een per sonenauto en op slag gedood. Het slachtoffer stak vlak voor de auto op de fiets de weg over. De automobilist, H. van L. uit Enkhuizen reed met een snel heid van circa 90 km. WONINGBOUW IN NOVEMBER Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek werden in november van het afgelopen jaar 8.636 nieuwe woningen opgeleverd. Dit aantal werd nog nimmer in een maand november bereikt. In november 1958 werden 8.263 nieuwe wonin gen voltooid. In de eerste elf maanden van 1959 kwamen 73.997 woningen gereed, tegen 80.641 in de over eenkomstige periode van 1958. Van de in november voltooide woningen werden er 1.081 als systeemwoning gebouwd. In de eerste elf maanden van 1959 kwamen 8.075 systeemwoningen gereed. Gerekend tot en met novem ber 1969 werden sedert de be vrijding 759.592 nieuwe woningen gebouwd. In november 1959 werd be gonnen met de bouw van 6.255 woningen (november 1958 met 6.958 woningen). In de eerste elf maanden van 1959 werd begonnen met de bouw van 80.045 woningen; in de overeenkomstige periode van 1958 met 77.295 woningen. Doordat het aantal woningen dat in november 1959 gereed kwam, groter was dan het aan tal dat in aanbouw werd geno men. liep het aantal woningen in uitvoering terug tot 90.110 op 1 december 1959. Op 1 december 1958 waren 86.430 woningen in aanbouw. VRIJDAG 8 JANUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram. en rep.. 8.00 Nieuws; 8.18 Gram. en act.; 9.00 Gym voor de vrouw; 9.10 Gram. (9.351—9.40 Waterst.); 10.00 Vrou wen in het Nederlandse zaken leven, lezing; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Kamer- muz.; 11.35 Orgelspel; 12.00 Lich te muz.; 12.20 Regeringsuitzen ding; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Carillon en draaiorgelmuz. 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Lichte muz.; 13.55 Koersen; 14.00 Kamermuz.; 14.30 Voordr.; 14.50 Opera-fragm.; 15.30 Caba ret; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.55 Act.; 18.00 Nws; 18.15 Nota Bene; 18.20 Lichte muz.; 18.50 Politiek praatje; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Gram.; 19.30 Het platteland nu, gesprek; 19.45 VPRO-nieuws; 20.00 Nws; 20.05 Boekbespr.; 20.10 11. „HU kan nog niet ver zijn", zegt de Noorman, terwijl hij met de anderen naar buiten loopt. Op het erf zijn in het donker geen sporen te vinden en even overweegt hij de hond erop af te sturen, maar ten eerste heeft hij niets om het dier lucht te geven en ten tweede, als Wolf de Piet weet op te sporen, wat dan? De hond zal zijn gewoonte getrouw aanslaan en het hondegeblaf kon hun aanwezigheid wel eens verra den, aan in de buurt rondzwer vende Pieten. Gehaast doorzoeken de mannen de naaste omgeving van de ruïne. Het leert hun slechts, dat de Piet hier in ieder geval niet meer is. „Dus dan was die sluwerik toch niet zo vreselijk gewond", gromt Svein, „zo meteen komt hij na tuurlijk terug met al zijn mak kertjes en dan hebben we de pop petjes aan het dansen". „Hier vandaan moeten we, en zo gauw mogelijk", knikt Eric grim mig. „We mogen nog van geluk spreken als we deze dans ontsprin gen". Zo gaat het kleine troepje op weg door de troosteloze verlaten heid van de hoogvlakte en bij ieder van hen spookt dezelfde ban ge vraag door de gedachten De vraag of ze de boot veilig zul len bereiken Theaterkron.; 20.20 Kamerkoor; 20.35 Oost en West op de Filip pijnen, lezing; 20.50 Regerings uitzending; 21.00 Quiz-program ma; 21.55 Jazzmuziek; 22.15 Bui- tenl. weekoverz.; 22.30 Nieuws; 22.40 Zorg om de mens, lezing; 23.00 Soc. nieuws in Esperanto; 23.10 Muziekrevue; 23.55 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gr.; 7.45 Morgengebed en over weging; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.40 Kamer orkest; 10.10 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Gram.; 11.50 Als de ziele luistert, lezing; 12.00 Mid dagklok; 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.33 Orgel spel; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Gram.; 13.45 Voor de vrouw; 14 00 Lichte mu ziek; 14.20 Sopr. en orgel; 14.40 Gram.; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Viool en piano; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Beursber.; 17.45 Koperork.; 18.50 Regeringsuitz.; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 'Memojéndum; 19.30 Politiek praatje; 19.40 Gram.; 20.30 Emigratie, klankbeeld; 21.00 Lichte muz.; 21.20 Cello en piano; 21.50 Lezing met gram.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 An- tielericalisme, lezing; 22.50 Ge- var. progr.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Orkest- conc.; 12.30 Weerber.; 12.35 Lich te muziek; 12.52 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Gevar. muz.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gevar. muz.; 16.00 Koersen; 16.06 Kamermuz.; 16.30 Orkestconc.; 17.00 Nieuws; 17.10 Popul. liedjes; 17.45 Duitse les; 18.00 Pianorecital; 18.10 Boek bespr.; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sportkron.; 19.00 Nws; 19.30 Praatje; 19.40 Gram.; 20.00 Ork.- conc. (21.00 Kunstkaleidoscoop) 21.30 Zang en piano; 22.00 Nws; 22.15 Operamuz.; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. T.V.: 20.00 Journ.; 20.30 Reportage; 20.50 Actt.; 21.35 Film; 22.10 Wat ben ik?, praatje. VL. BELG. TV: 19.00 Intern, jeugdkron.; 19.30 Nws; 20.00 Spel; 20.40 Filmkron 21.25 Filmprogr.; 21.55 Nieuws en journaal.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 5