Treinramp in Italië Golf van anti-simitische leuzen breidt zich uit Frankrijk vermindert autorisaties Nederlands wegvervoer HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER Brood wordt duurder Onrechtmatig gebruik van vliegtuigbenzine Arrestaties van neo-nazies ZON" en MAANSTANDEN WOENSDAG 6 JANUARI I960 16e Jaargang Nr 4875 Sneltrein Sondrio-Miiaan met 1000 passagiers op een noodviaduct ontspoord 25 doden en een honderdtal gewonden POOLSE TOERISTEN VRAGEN ASIEL IN OOSTENRIJK 15 JANUARI RONDE-TAFEL CONFERENTIE OVER KONGO BRAND AAN BOORD VAN NEDERLANDS SCHIP MET 1 CENT PER 800 GRAM HET ONDERZOEK VAN DE RUIMTE NU OOK MUUR BESCHILDERINGEN IN OOST-DUITSLAND In Oost-Duitsland Joden beledigd Westberlijnse politie deed invallen in huizen en kwartieren van neo- nazistische groepen Beschuldiging aan het adres van Churchill Veroordeeld Demonstratie Duizenden liters ten nadele van de Dienst Luchtvaart Rijkspolitie afgetapt LUGUBERE VONDST IN EEN PUT Resten van een man geketend aan de sporten van een ijzeren ladder gevonden Westberlijn neemt maatregelen Moeilijkheden in de Armeense kerk in Jordanië Het Rode-Kruisrapport over toestanden in Algerijnse interneringskampen ZUIVERING IN HONGARIJE DE STAAL- OVEREENKOMST Veroordelingen in Roeanda-Oeroendi 0 Wervelstorm, die op 28 de cember de Nieuwe Hebriden (in de Stille Oceaan) trof, heeft 40 procent van de huizen van Port Vila, de hoofdstad, verwoest. Van vrijwel alle andere huizen is het dak afgerukt. Voorts is 90 procent van de plantages ver woest. VERDACHT VAN HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: SmidswaJ Telefoon 2073 en 2510 NS 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. 1 I Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/'h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven onder nummer of; Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. In Monza, nabij Milaan, is gis terochtend om 07.57 uur in de mist een sneltrein met duizend passagiers, merendeels arbeiders die op weg waren naar hun werk in Milaan, op een noodviaduct ontspoord. De trein mocht op het viaduct niet harder rijden dan vijftien kilometer per uur. Het blijkt dat de trein het viaduct met een snelheid van 60 kilo meter per uur is opgereden. Volgens officiële berichten van het Italiaanse ministerie van Vervoer zijn 25 mensen gedood en een honderdtal gewond. De trein vervoerde voorname lijk arbeiders. In een bocht op het noodviaduct ontspoorden de loco motief, de tien wagens en de bagagewagen, vermoedelijk ten gevolge van te grote snelheid. De locomotief en de voorste wagen reden van de acht meter hoge spoordijk en sloegen veer tig meter verder door de muur van een textielfabriek. Men vermoedt dat de twee machinisten van de elektrische locomotief, die beiden om het leven zijn gekomen, door de mist de signalen niet hebben gezien. Redidngsploegen van het Rode Kruis hebben op de plaats van de ramp een groot veldlazaret ii>- gericht, compleet met installa ties voor bloedtransfusie. Elf leden van een groep Poolse toeristen hebben aan de Oosten rijkse regering politiek asiel ge vraagd, zo is dinsdag door de po litie in Wenen bekendgemaakt. De groep toeristen was maan dag onder de hoede van een Pools reisbureau naar Wonen gekomen. Verdere bijzonderhe den ontbreken nog. Tussen de reddingsploegen be wegen zich geestelijken die de gewonden bijstaan. De reddingsploegen moesten snijbranders gebruiken om zich een weg te banen tussen de ra vage, waarin de gewonden huil den en kreunden. De arbeiders van de textielfabriek waar de locomotief tegenaan botste, hiel pen bij het verlenen van de eer ste hulp. De eerste lijken die men uit de ravage kon bergen waren die van de machinisten, een pastoor cn een vrouw. In de vroegere koninklijke villa van Monza is een grote salon in gericht als rouwkapel. Over de grote spiegels aan de wanden zijn zwarte sluiers gehangen. In Milaan is direct na de ramp een hulpfonds voor de slacht offers of hun nagelaten betrek kingen gesticht. De eerste giften van respectievelijk twee miljoen lire en een miljoen werden door de provincie Milaan en de stad Monza gestort. OPKLARINGEN Een storing, die dinsdag via de Britse eilanden naar Zuid- Scandinavië trok, nam geleide lijk in activiteit toe. Als gevolg hiervan werd de zachte, vochtige lucht in de loop van dinsdag ver dreven door koudere en vooral ook drogere lucht, die met noord westelijke winden werd aange voerd. Dit ging gepaard met een koufrontpassage waarbij 1 tot 6 mm neerslag werd gemeten. Vanuit het westen nadert nu een gebied van hogeluchtdruk. Deze beheerst het weer bij ons in de komende 24 uren. Overdag kan de zon voor een aangenamer beeld van het weer zorgen, maar 's nachts is het waarschijnlijk, dat uitstraling de temperatuur tot omstreeks het vriespunt zal doen dalen. Regen van beteke nis wordt verder niet verwacht. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Zonnige perioden. Opklaringen en overwegend droog weer. Zwakke tot matige noordwestelijke wind. Kouder. DONDERDAG 7 JANUARI De minister voor Kongo, De Schrijver, heeft dinsdag na een vergadering van het kabinet meegedeeld, dat de Belgisch- Kongolese Ronde-tafelconferen tie waarschijnlijk op 15 januari in Brussel zal beginnen. De mi nister is zaterdag uit Kongo teruggekeerd. Een-brand die twaalf uur woed de, heeft dinsdag aanzienlijke schade aangericht aan boord van het Nederlandse koopvaardij schip „Towa" (6854 ton), eigen dom van de N.V. Mij. Vracht vaart te Rotterdam. De vracht vaarder was op weg van Brazilië en Argentinië met een lading si sal, lijnolie en veekoeken naar Rotterdam en Hamburg toen dc brand onderweg op de oceaan in één der sisalruimen uitbrak. Er zijn geen persoonlijke ongevallen gemeld. De brandweer van Dakar aan Afrika's noordwest-kust slaagde er tenslotte in met hulp van de bemanning het vuur te doven. v.m. n.m. Breskens 8.20 9.13 Terneuzen 8.55 9.48 Hansweert 9.35 10.28 Walsoorden 9.45 10.3S Met ingang van 11 januari zal hef waterwitbrood, het volkswit brood en het volksbruinbrood in vele plaatsen 1 cent per 800 gram t. uurder worden. Het ministerie van Economi sche Zaken deelt hierover het volgende mede: Als gevolg van de verhoging van de garantieprijs voor tarwe van de oogst 19581959, van de stijging van de tarweprijs op de wereldmarkt en in zekere mate ook door de verhoging van het mengpercentage binnenlandse tarwe wegens de bijzonder grote tarwe-oogst in ons land, heeft de bloemprijs een verhoging onder gaan. Dientengevolge is de kost prijs van het brood met onge veer 1 cent gestegen. De minister van Economische Zaken heeft naar aanleiding daarvan in over leg met de Nederlandse bakkerij stichting de kwestie van de broodprijs bezien. Dit overleg heeft tot volledige overeenstem ming geleid. Als resultaat hiervan is de mi nister ermee akkoord gegaan, dat voorzover in het begin van 1959 op grond van de toenmalige da ling der bloemprijzen in over eenstemming met het advies van de Nederlandse bakkerij stich ting een verlaging van de prijs voor waterwitbrood, volkswit brood en volksbruinbrood met 1 cent per 800 gram is doorgeveord, per 11 januari a.s. een verhoging van de prijs der genoemde brood soorten met 1 cent plaatsvindt. In de plaatsen die destijds geen gevolg hebben gegeven aan het advies van de Nederlandse bak kerij stichting tot prijdaling, dient derhalve een verhoging van de broodprijzen achterwege te -blijven. Met ingang van 11 jan. a.s. zullen dus in het gehele land geen hogere prijzen voor de ge noemde broodsoorten mogen be rekend worden, dan die, welke op 17 januari 1959 golden. Indien in de praktijk blijkt dat aan het bovenstaande niet de hand wordt gehouden, zal aan formele prijsmaatregelen be zwaarlijk kunnen worden ontko men". De Russische ambassade in Washington heeft dinsdag mee gedeeld, dat premier Chroes- jtsjef voor een overeenkomst met Amerika tot een gezamen lijk onderzoek van de ruimte is. De ambassade liet dit weten in een brief aan het democratische congreslid Victor Anfuso, die Chroesjtsjef en Eisenhower medio december een dergelijke samenwerking had voorgesteld. Op een monument voor Ita liaanse oorlogspartisanen te Mi laan is met zwarte verf een hakenkruis geschilderd en op het plein waar Mussolini en andere fascistische leiders aan de voe ten zijn opgehangen heeft de po litie een vlag met een hakenkruis verwijderd. Op verscheidene plaatsen in Finland, Zweden en Australië zijn eveneens hakenkruisen aan getroffen. Onbekenden zijn in de nacht van maandag op dinsdag in de synagoge van Bordeaux doorge drongen waar zij verscheidene rode hakenkruisen schilderden op een gedenkplaat ter nage dachtenis van slachtoffers van het nazi-bewind. Op de muur van de Joodse begraafplaats waren eveneens hakenkruisen gekalkt. Op zakengebouwen in Ax- minster in Zuid-West-Engeland stonden behalve swastika's in grote letters leuzen als: „Begraaf d'e Joden, „Steun de Britse na zi's" en „Heil Hitier". In België zijn voor de tweede maal sedert de huidige golf van anti-semitische incidenten swas tika's verschenen, namelijk in Eupen nabij de grens met West- Duitsland. Reuter meldt uit Berlijn dat het Westberlijn'se dagblad „Der Abend" bericht dat Oostberlijners die West-Berlijn bezochten, heb ben medegedeeld dat hakenkrui sen zijn geschilderd op de muren van huizen in Craniënburg, in Oost-Duitsland. Het blad voegt hieraan toe dat dit de eerste maal is dat er mel ding wordt gemaakt van anti semitisme in Oost-Duitsland, De openbare aanklager in Bonn stelt een onderzoek in naar be schuldigingen dat een spreker op een bijeenkomst van de rechtse Deutsche Reichspartei de Joden heeft beledigd en de ontwijding van de Keulse synagoge op Kerstavond een „heimelijke aan val" op de partij heeft genoemd. Volgens de persdienst van de sociaal-democratische partij werd de bijeenkomst gehouden om de ontwijding van de synagoge en de arrestatie van twee partij leden, die daarvan verdacht wor den, te bespreken. Deze gearre steerden zijn uit de partij gesto ten. De persdienst citeerde de voor naamste spreker, een lid van de neo-nazistische beweging van Ludendorff, als volgt: „Ik weet genoeg over de Joden en vrij metselaars maar ik zal er van daag niets over zeggen. Het (Advertentie) LUST U GRAAG EEN BORRELTJE? -,Zorg dat Uw adem fris blijft. Een paar Pottertjes in de mond helpen U snel. Potter's Linia is ook een probaat middel tegen kriebelhoest en opkomende ver koudheid. In handigs plans doosjes a 55 cent IMS. H. TEN HIIKEL H» - HILTIIIUN schept slechts opwinding. De meeste mensen zijn te dom, zij zouden 't niet begrijpen". Voorts zei hij: „Of een synagoge wel een huis van God is, deze vraag, kameraden, zal ik onbeantwoord laten. Het zou zulk een gelach veroorzaken". Winston Churchill werd in deze rede „oorlogsmisdadiger num mer één" genoemd en een man die zijn hele leven besteed heeft aan het uitbroeien van een oor log tegen Duitsland. „Als onze divisies er niet in slaagden de Russen naar de Oeral terug te drijven, zullen de kauwgom-atleten van vandaag daar zeker niet in slagen". Een Westberlijns hof heeft de 23-jarige Westberlijner Rolf Wollny tot tien maanden gevan genisstraf veroordeeld wegens het, op maandagochtend, schil deren van hakenkruisen en anti semitische leuzen op muren van huizen. Wollny is veroordeeld op een beschuldiging van belediging. Hij is op staande voet in hechtenis genomen. Wollny moet de kosten van het geding betalen. De Joodse ge meenschap in West-Berlijn heeft het recht het vonnis op zijn kos ten te doen publiceren. De eis was één jaar. Wollny verklaarde in dronken schap te hebben gehandeld. Hij had spijt van het gebeurde. Drie vrouwen en een man heb ben bij de Westduitse ambassade in Londen gedemonstreerd tegen hent anti-semitisme. Zij hoopten meer volgelingen te krijgen om een protest te overhandigen te gen de verdraagzaamheid en aanmoediging jegens oud-nazi leiders door de Westduitse rege ring. Een demonstrant droeg een bord met het opschrift: „Nazi raus. Wij herinneren ons Lidice. Belsen, Buchepwald". ZON MAAN op onder op onder Jan. 6 8.48 16.44 12.33 1.15 7 8.47 16.45 12.59 2.20 8 8.47 16.46 13.27 3.22 9 8.46 16.48 13.58 4.23 10 8.46 16.49 14.34 5.21 i De dienst luchtvaart van de Rijkspolitie heeft op het vlieg veld van Texel en op het eiland zelf in de afgelopen dagen een uitgebreid onderzoek ingesteld naar het onrechtmatig gebruik van vliegtuigbenzine. welke op het luchtvaartterrein was opge slagen en onder meer gebruikt werd voor het tanken van Ha- vards van een luchtvaartmaat schappij uit Den Haag. vliegtui gen welke werden gecharterd voor de oefeningen in het doel- sehieten van de marine. Gebleken is bij het onderzoek dat de vliegtuigbenzine reeds geruime tijd voor andere doel einden werd getankt. Proeven in een laboratorium zullen moeten aantonen dat de vliegtuigbrand stof ook terecht is gekomen in de tanks van particuliere wa gens op Texel. Aangenomen mag worden dat duizenden li ters op deze wijze ten nadele van de luchtvaartmaatschappij zijn afgetapt. Twee vliegers van deze maatschappij zijn op staande voet ontslagen. Het onderzoek in deze zaak was dinsdagmiddag zo ver ge vorderd dat de dienst luchtvaart van de Rijkspolitie kon over gaan tot de aanhouding van de vlieger S., die zo spoedig moge lijk zal worden voorgeleid voor de officier van Justitie in Alk maar. Aangenomen mag worden dat het nog wel enige tijd zal duren alvorens deze ingewikkel de fraude tot in de kleinste bij zonderheden is opgehelderd. De mogelijkheid is niet uitgesloten te achten, dat nog meer perso nen, die bij deze zaak betrokken zouden zijn. zullen worden aan gehouden. Een boer te Plympton in En geland heeft in een oude put de resten gevonden van een man, die geketend was aan de sporten van een ijzeren ladder. Volgens een arts is het lijk dat van een man van ongeveer 60 jaar, die tien tot 15 jaar ge leden is overleden. Op de bodem van de put lagen resten van kleren en halfvergane schoenen. De lengte van het skelet schijnt overeen te komen met die va» een zekere Richard Swann, die in 1947 spoorloos is verdwenen. De Westduitse bondskanse lier, dr. Adenauer, is dinsdag 84 jaar geworden. Vroeg in de och tend zag men hem zijn huis in Rhöndorf bij Bonn verlaten en een wandeling naar de dorps kerk maken om de mis bij te wonen. De Westberlijnse politie heeft sedert maandagavond dertien personen tussen 19 en 26 jaar bij invallen in huizen en kwartieren van neo-nazistische groepen ge arresteerd. Onder hen bevinden zich leden van de „bond van na tionale studenten", die zaterdag een demonstratie organiseerde tijdens welke nazi-liederen wer den gezongen en een haken- kruisvlag werd gedragen. De politie vond in de woning van de jongelieden nazistische en anti-semitische lectuur, waar onder Hitiers „Mein Kampf" en Alfred Rosenbergs „Der mythus des 20 Jahrhunderts". Voorts werd beslag gelegd op een druk pers waarop neo-nazistische pam fletten waren gedrukt, uniform kentekens met zwart-wit-rode emblemen, Hitler-jeugd dolken, leren riemen met nazi-emblemen, rubberstempels van hakenkrui sen, bandopnamen van nazi-rede- voeringen"'"m bussen met verf. Sommige gearresteerden, wier aantal inmiddels tot zestien is gestegen, behoorden tot de „bond van de nationale jeugd", even eens een neo-nazi-groep. Ook de woning van de 64- jarige Erich Jungbluth, voor malig propagandist van de nazi partij en thans voorzitter van de Westberlijnse afdeling van de Duitse Rijkspartij, is doorzocht. Jungbluth werd echter niet ge arresteerd. Het Westberlijnse stadsbestuur heeft dinsdag besloten doeltref fende maatregelen te nemen om een einde te maken aan alle acti viteit van neo-nazistische jeugd groepen in het westelijke stads deel. Wethouder Lipschitz deelde voort op zijn persconferentie die door meer dan tweehonderd journalisten werd bijgewoond, £3 Volgens de Amerikaanse vereniging tot bescherming te gen brand zijn er in de Verenig de Staten gedurende 1959 11.300 mensen door brand om het le ven gekomen. Ruim dertig pro cent hiervan waren kinderen. De materiële schade schat men op 1,2 miljard dollar. mede dat het stadsbestuur maat regelen treft om tot een verbod te komen van de twee voornaam ste jeugdorganisaties op nieuwe nationaal-socialistische grond slag, namelijk de „nationale jeugd van Duitsland" en 't „ver bond van nationalistische studen ten". Vier leerlingen van middelbare scholen, die onwettig nieuw- naziïstische bijeenkomsten heb ben bijgewoond, zullen van school worden gestuurd. De werkgevers, onderwijzers en ouders van alle jongelingen, van wie bekend is dat zij neo nazi's zijn, zullen hierover wor den ingelicht. „Wij zullen hard toeslaan. De neo-nazi's moeten in hun midde len van bestaan worden getrof fen. Het verheugt mij u te kun nen mededelen dat een van deze jongelingen reeds zijn betrek king heeft verloren", aldus Lip schitz. Hij verklaarde oi>k nog-dat het Westberlijnse stadsbestuur sinds Nieuwjaar 7 gevallen van neo- naziïsme of anti-semitisme ter ore waren gekomen, „en hier moet een eind aan komen". De bisschop van het Armeen se patrio-archaat te Jeruzalem, Kalolstian, heeft maandag te Bijroet meegedeeld dat hij zater dag door toedoen van aartsbis schop Derderian uit Jordanië is gezet. In een vraaggesprek met het Arabische nieuwsagentschap zei bisschop Kaioeslian dat aartsbis schop Derderian, die in 1956 als patriarch werd afgezet, aan de vooravond van de verkiezing van een nieuwe patriarch verwarring wil scheppen en Jordaanse auto riteiten ertoe heeft gebracht, hem, bisschop Kaloestian, te deporteren. Volgens de bisschop weten de Jordaanse autoriteiten niet wat er is gebeurd. Hij deelde mee koning Hoessein, de minister president én de minister van Bui tenlandse Zaken telegrafisch te hebben verzocht om toestemming vóór de Kerstviering van de Oos terse Kerk op woensdag a.s. naar Jordanië te mogen terugkeren. De Liga voor de rechten van de mens, die haar hoofdzetel in Parijs heeft, heeft er dinsdag bij de Franse regering op aange drongen, maatregelen te nemen naar aanleiding van het rapport van een delegatie van het in ternationale Rode Kruis, waar in gewag gemaakt wordt van wreedheden in sommige inter neringskampen in Algerië. Het rapport is nog niet offi cieel bekendgemaakt, maar grote stukken eruit zijn maan dag verschenen in het onafhan kelijke Franse blad ,,Le Monde". In een verklaring merkt de Liga op. dat het bureau van pre mier Debré van Frankrijk het rapport heeft geprezen en be loofd heeft dat aan de bevin dingen van de delegatie van het Rode Kruis „de grootst mogelij ke aandacht" gewijd zal worden. De Liga constateert tevens, dat het bureau van Debré de inhoud noch de waarde van het Rode Kruisrapport betwist. Wel be treurt de Liga het, dat geen maatregelen genomen zijn naar aanleiding van vroegere rappor ten van het Rode Kruis en haar eigen klachten over wreedheden in interneringskampen in Al gerië. De vroegere chef van de Hongaarse generale staf, gene raal Laszlo Hegyi is uit de Hon gaarse communistische partij gestoten, omdat hij tijdens de opstand in 1956 zijn troepen in de steek had gelaten en na de opstand de reorganisatie van het leger heeft belemmerd, zo meldt het Hongaarse partij orgaan „Partelet". Gelijk met Hegyi zijn nog elf partijleden uitgestoten. De ge neraal was in februari 1957 reeds van zijn functie als staf chef ontheven. David McDonald, voorzitter van de Amerikaanse bond van staalarbeiders. heeft maandag avond op een vergadering te Buffalo (New York) verklaard dat de bereikte overeenkomst is een contract dat 40 procent beter is dan eerdere aanbiedin gen van de maatschappijen. Wij hebben de beste voorwaarden bedongen die staalarbeiders ooit genoten hebben, zo zei hij. Een Belgische krijgsraad te Astrida in Midden-Roeanda heeft op 23 en 24 december 57 Afrikanen tot gevangenisstraf fen variërend van één tot vijf tien jaar veroordeeld wegens hun deelneming aan de gevech ten tussen de Watoetsi en de Bahoetoe in Roeanda-Oeroen di, aldus is maandagavond uit Oesoemboera gemeld. Zoals in de kring van ingewij den werd verwacht, heeft het Franse ministerie van Verkeer, zogenaamd wegens reorganisa tie. het aantal autorisaties voor wegvervoer van goederen uit Nederland sterk ingekrompen. Gisteren ontving de Ned. Int. Wegvervoer Organisatie (N.I.W.O.) slechts honderd autorisaties voor januari, waar door het aantal voor deze maand tot 250 steeg, Het is niet bekend of het Franse ministe rie van Verkeer nogmaals een aahtal autorisaties voor deze maand zal afgeven. In kringen van verladers en vervoerders wordt deze ontwik keling met lede ogen gezien. De ontwikkeling van het wegver voer van goederen duidde in de afgelopen zes jaar op een stij gende behoefte aan dit vervoer. In 1953 werd 40.000 ton goederen van Nederland naar Frankrijk vervoerd, in 1958 200.000 ton goe deren. Geschat wordt, dat de hoeveelheid in 1959 ongeveer 250.000 ton was, mede gezien het feit, dat sedert september 1959 het maandelijkse vervoer vijftig percent hoger was, clan het ge middelde van 1958. Vernomen wordt, dat van Ne derlandse overheidszijde reeds enige maanden geleden is voor gesteld een bespreking te voe ren over de ontwikkeling van het wegvervoer van goederen tussen Nederland en Frankrijk, van Franse zijde is, voor zover bekend, nog geen antwoord ont vangen. Wel is medegedeeld, dat „wegens reorganisatie" de afgif te van autorisaties vertraagd zou kunnen worden. Aan de ministers van Ver keer en Waterstaat, Economi sche Zaken, en Buitenlandse Zaken, is door een aantal gere gelde lijndienstondernemers Ne derlandParijs een telegram gezonden, waarin verontrusting wordt uitgesproken over de beperkende maatregelen, die door de Franse regering zijn ge nomen inzake het goederenver voer langs de weg. Men meent, dat de uitvoering der lijndien sten praktisch onmogelijk wordt. Dit heeft, aldus de tele grammen, ernstige economische gevolgen voor het Nederlandse handelsverkeer en grote finan ciële consequenties voor de vervoerbedrijven. Met klem wordt verzocht ten spoedigste de nodige stappen te ondernemen om uit deze noodsituatie te ra ken. In Hongkong is de Hagenaar Van S. gearresteerd op verden king van handel in blanke sla vinnen. Hij zou meisjes uit ver scheidene landen, onder andere ook uit Nederland, een carrière als balletdanseres of in het show-leven hebben aangeboden, althans zijn bemiddeling daar toe hebben verleend. De meisjes zouden echter tegen haar wil naar het Verre Oosten en naar Afrika zijn gevoerd. Van S. is in Hongkong tegen borgstelling weer op vrije voeten gesteld, doch de Nederlandse regering heeft aan de Britse autoriteiten een verzoek om uit levering gedaan.

de Vrije Zeeuw | 1960 | | pagina 1