ilend wit UIT DE PROVINCIE KENT FILTERS BEST licht, zacht en zuiver van smaak TSTE GEIT ZICHT Marktberichten KERKDIENSTEN AGENDA KONIJNEN- en PLUIMVEE- TENTOONSTELLING. IT DC WITH THE NEW BLUE "MICRONITE" FILTER goed met Sunil. verslaan. U wast wringt minder, er! U - en hon- •ouwen - merken •e Sunil tegelijk jkste wasmiddel liest het van uw in een gesloten hoek ver- el waardoor volstaan met één notering per dag. ers vast op 814' (809) en )lies gevraagd oo ƒ162.50, een vorige slotprijs van Deze aandelen kwamen iart dollar hoger uit New De Westduitse beurzen vast en dit was een sti- voor Amsterdam. Na- Handelsbanken kalm en mtje lager. e scheepvaartsector heer- 1 ..willige" stemming. Ge le de gehele beursduur ir druk in deze hoek ge- d en werden ongekend toerswinsten geboekt. De kwam hoofdzakelijk van ie zijde. Holland-Amerika- )teerde als hoogste koers 188, Van Nievelt 180, )vaartunie 182. K.N.S.M. Joorelkaar bedroegen de 'insten voor de scheep- andelen gisteren tien tot punten. Het is heel lang a dat dergelijke koerswin- deze sector konden wor- !boekt. Ook in de cultuur- ïg was de stemming goed emen. Amsterdam Rub- n HVA's een paar punten De staatsfondsen wilden aandelenmarkt niet ach- ven en vertoonden even- ïen vaste tot zeer vaste itie met een vrij levendige 1. In de lokale sector wer- andelen Antilliaanse Verf- t een paar punten hoger seerd evenals Hoogovens aandelen Cobra een paar a lager noteerden. Groot- n vast. Claims Automo- dustrie Rotterdam'1 kre- >en adviesprijs op ƒ725 ongatie 3' pet. BEUKSIN DICES 23/12 24/12 28/12 oncerns 511.98 513.95 520.95 trie 253.95 255.42 257.15 pvaart 176.19 176.85 183.40 ?n 180.32 180.49 184.24 fondsen 148.37 148.48 149.37 teen 349.39 350.75 355.38 NABEURSKOERSEN. 454457% gl. (45712 Olie: 162.80—163.00 (162.80) >s: 815 (819h> ver: 812—813 (813?s) e de Gaulle overleden re de Gaulle, broeder van lent Charles de Gaulle, is iagavond in een zieken- te Parijs op 62-jarige leef- tverleden. De vorige week tij een hartaanval, rre de Gaulle was directeur -en maatschappij en voor- senator en afgevaardigde. TERNEUZEN Ned. Christen Vrouwenbond. (Door de afdeling Terneuzen van de Ned. Christen Vrouwen bond werd in het Herv. Jeugdge- bouw „De Schakel" een Kerst- wijdingsavond gegeven. Deze zeer goed bezochte bijeen komst werd met het zingen van Ps 98 vs 1 en 2 en gebed ge opend. De presidente, mevr. Terlouw, las bet Kerstevangelie en hield naar aaleiding daarvan een korte toespraak over de woorden ..Vrees niet". Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met een Kerstliturgie verzorgd door drie bestuursleden. Ook het zangkoortje onder goede leiding van mevr. Kolijn, evenals de solozang door mevr. Scheele en mevr. Van Veen, lie ten de aanwezigen genieten van de prachtige Kerstliederen. De dames De Putter en Hame link wisten op sublieme wijze het Kerstgebeuren in hun decla matie uit te beelden. In de pauze werden de aan wezigen onthaald op koffie met gebak. De collecte gehouden voor 4 maal Z. N. bracht 72op. Aan het slot van deze Kerst avond las mevr. Bakkerde Niet nog een ontroerend Kerstverhaal voor. Staande werd door allen gezon gen „Ere zij God", waarna de secretaresse het dankgebed uit sprak. Kerstviering. In het lokaal „Bethel" werd door de Chr. Jongens- en Meis jesclubs het Kerstfeest gevierd. De liturgie werd verzorgd dooi de leidsters en leiders, terwijl de heer Koole de Kerstgeschiedenis vertelde. Tijdens de pauze werden de kinderen onthaald en ontvingen nog een Kerstkaart en sinaas appel. Het z.g. vrije Kerstverhaal, dat gedeeltelijk op de band was op genomen, werd verteld door de heren Ollebek en Bol. BIERVLIET. Dodelijk ongeluk tijdens jachtpartij. Tijdens een jachtpartij in de Paulinapolder te Biervliet had gistermiddag omstreeks half drie de 58-jarige heer E. Vervaet het ongeluk van een d k af te glijden. Bij deze valpartij ging zijn dubbelloops jachtgeweer f, met het noodlottige gevolg, dat hij een vol schot in zijn buik kreeg. Toen zijn zoon Harold, die het eerst bij zijn vader was, ter hulp snelde, was zijn vader reeds overleden. Het stoffelijk overschot werd naar de kapel van de R.K. be graafplaats alhier vervoerd. Later op de dag is het stoffe lijk overschot door de politie vrijgegeven en naar de woning van het slachtoffer gebracht. Landbouwsehuur ingestort. In de nacht van zaterdag op zondag, toen de storm ook Wes telijk Zeeuws-Vlaanderen teister de, is de schuur van de heer H. Cijsouw aan de Tuinstraat om- vergewaaid. De materiële schade aan de schuur en de daarin opgeborgen landbouwwerktuigen is groot. Kerstfeest Zondagsscholen. 3n de Ned. Herv. Kerk te Bier vliet werd op 2e Kerstdag het Kerstfeest gevierd van de Zon dagsscholen te Biervliet en Drie wegen, alsmede de leerlingen van de Chr. Kleuterschool. Ook van de zijde der ouders was er veel belangstelling. Ds. W. S. Evenhuis opende de ijeenkomst, waarna de kinderen een Kerstliturgie brachten. Mevr. Evenhuis vertelde aan de hand van een filmstrip de aloude Kerstgeschiedenis. Tijdens de korte pauze werden WOENSDAG 30 DECEMBER. GEREF. GEMEENTE (Syn.) deugdsebouw Kerkhoflaan. Terneuzen. 7.30 uur Ds. W. Hage, van Middelburg. Axel: 7 ur n.m. Ds. P. Honkoop, van Yerseke. (Oudejaarsdienst.) de kinderen onthaald. door het waterschap, de weg Mej. M. A. Keukelaar werd langs het kanaal vanaf de bailey- gehuldigd in verband met het brug tot bij het natuurreservaat teit, dat zij 50 jaar als onder- Het Zwin en ook het laatste deel wijzeres aan de Zondagsschool van <je Noordstraat in onderhoud verbonden is. en beheer van het waterschap Ds. Evenhuis overhandigde over te nemen, haar namens de Zondagsschool isriet minder dan zes instanties een fraaie kinderbijbel en een buiten de gemeente dienden sub- bijbelsvertelboek. i sidie-aanvragen in. De grote Kerstboom in de Verder is er een aanvraag om kerk brandde met echte kaar voor de van gemeentewege meiewerking sen, en was, vooral kleintjes, een attractie. Mej. N. Hubregtsen van - Zondagsschool te Driewegen mrf vertelde vervolgens een prachtig Kerstverhaal. De kinderen geno ten van dit alles, vooral toen er aan het einde van de bijeen komst nog boekjes en kalenders te verlenen voor toekenning van jlg 1 de premie voor woningverbete- B. en W. stellen voor het cre- diet bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor 1960 vast te stellen op 50.000. Tenslotte is er een voorstel van werden-uitgedeeld, alsmede een B. en W. om medewerking te ver- lenen tot het instellen van een commissie van samenwerking grote zak met versnaperingen. Kerstfeestviering Vrouwen bond N. V. V. Donderdagavond vierde de plaatselijke afdeling van de Vrouwenbond Ni V. V. in het Herv. jeugdgebouw het Kerst feest, waarvoor veel belangstel ling was. In de stemmig versierde zaai verwelkomde de voorzitster mevr. Dijk- Langstraat 'n groot aantal leden. In een Kersttoespraak ging zij uitvoerig in op een gedeelte van het beginselprogramma van het N. V. V., n.l. rechtvaardigheid en eerbiediging van de mense lijke persoonlijkheid. De bekende Kerstliederen werden door een koortje gezon gen, waarna aan de hand van een filmstrip een Kerstverhaal werd verteld. Een gezamenlijke maaltijd met worsteoroodjes en koffie besloot deze prettige Kerstavond. Voetbalvereniging organi seerde een balavond. De traditionele gezellige avond op Tweede Kerstdag van de voetbalvereniging „Biervliet" vond ditmaal niet plaats. Niet omdat het bestuur geen uitvoe ring wenste, doch omdat men nergens een toneelgroep had kunnen vinden, welke bereid was op deze Tweede Kerstdag alhier te komen spelen. Om de leden en donateurs toch een prettig avondje te bieden, werd een Hal georganiseerd, dat gezien de belangstelling hier voor, als geslaagd mag worden beschouwd. Tijdens een korte pauze werd een grote verloting ten bate van de kas gehouden. HOEK. Kerstfeestvieringen Ock op Hoek werd het Kerst feest door tal van verenigingen en instellingen herdacht. Op alle lagere scholen, en op de beide kleuterscholen, is het Kerstfeest gevierd. De jeugdverenigingen der Ned. Herv. Kerk hielden 'n gezamen lijke Kerstavond op de Gem. Gehoorzaal. De ongeveer 150 kinderen der zondagsschool her dachten met hun leidsters en leiders, op de Tweede Kerstdag het Kerstfeest in de Ned. Herv. kerk, waarin, zoals gewoonlijk, twee prachtige Kerstbomen wa ren opgesteld. Het programma van deze Kerstviering was sa mengesteld door de Nederlandse Zondagsschoolver,eniging. De lei ding was in handen bij de heer J. P. Vergouwe. Het programma bevatte o.m. samenzang, zang door de kinderen, en het Kerst evangelie dat verteld werd door de heer C. P. Dieleman, bene vens een Kerstverhaal dat ge lezen werd door mej. J. Leunis. De kinderen werden getrac- teerd en kregen nog een ge schenkje mee naar huis. Aan hen, die de zondags school gingen verlaten, reikte ds. Van Meeuwen, als blijvend aandenken een Psalmen- en Gezangenbundeltje uit, daarbij de hoop uitsprekend dat zij het vele malen zullen gebruiken. De ouden van dagen, in het rusthuis in de Langestraat, heb ben het Kerstfeest gezamenlijk met de kerkeraadsleden en hun dames, gevierd. RETRANCHEMENT Agenda gemeenteraad. De gemeenteraad komt op woensdag 30 december in open bare zitting bijeen. Behandeld zal worden een voorstel van B. en W. om in prin cipe te besluiten, na verbetering VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden maandag in totaal 1602 stuks vee aangevoerd, zijnde: 852 koeien en 750 varkens. De prijzen waren: koeien van 2,75 tot 3,35; varkens van 1,63 tot 1,68. Alles per kg. Overzicht: Vette koeien: aan voer als vorige week, handel vlot, prijzen wat hoger, prima's boven notering; Varkens: aanvoer ta melijk, goede handel, prijzen als vorige week, prima's boven note ring, zware varkens van 1,54 tot ƒ1,56. 6RAANBEURS ROTTERDAM Officieuze noteringen per 100 kg- Tarwe, franco per schip op vocht conditie levering deze week tot ƒ32,50 schotvrij. Voc 'ergranen prijshoudend bij weinig handel: Maalgerst, naar kwaliteit, tot 25,50; Kippe- gerst, naar kwaliteit, tot ƒ26,50. Haver, ongepunte op monster, tot 25,75; Rogge, doorsneekwa liteit, tot 22,75. Peulvruchten, franco Rotter dam Groene erwten, op mon ster, tot 45; Schokkers, op mon ster, tot 44,50; Bruine bónen, boerenschoon op monster, tot 118,50. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm opw.: Eigenheimers ƒ17—ƒ18,50; Bin tje 15,5016,50; Meerlanders 15,50—16,50; IJsselster 13 14,25. Zandaardappelen 35 mm opw.; Noordeling ƒ12—ƒ13,25; Liber- tas ƒ12—ƒ13,25. Voeraardappelen 5—7,75. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. voor dfe vijf kustgemeenten van West Zeeuws-Vlaanderen. Aansluiting waterleiding. Voor hen. die te Retranche- ment nog niet op de waterleiding zijn aangesloten, zijn er goede berichten. Bij een samenkomst ten ge meentehuize bleek, dat het per centage van hen, die alsnog tot aansluiting willen overgaan, ruim voldoende is om te voldoen aan de eisen, die het z.g. 100 94- plan stelt, zodat binnen afzien bare tijd ook hun percelen van water zullen worden voorzien. Gladde wegen. Dat men in deze natte periode weer moet oppassen voor gladde wegen, ondervonden dezer dagen twee inwoners uit deze gemeen te. Mevr. De V. gleed uit en brak een pols. De heer B. slipte met zijn bromfiets en kwam in on zachte aanraking met de grond, waarbij een arm ontwricht werd. ST ANNA TER MUIDEN Kerkconcert. In de Ned. Hervormde kerk te St. Anna ter Muiden werd een concert verzorgd door de fami lie Schijve uit Oostburg, waar aan tevens medewerking ver leende Philip Fleij (hobo) en Jan Wisse (cello). Bovendien zong het klein-koor van de Rijks kweekschool uit Middelburg Duitse, Nederlandse en Franse Kerstliederen. Dit alles stond onder leiding van Cor Schijve. De solo-zang werd verzorgd door mevr. Ina Schijve (mezzo sopraan). Er bestond een goede belang stelling uit de gehele streek. Hetzelfde concert werd in de avonduren gegeven in de Ned. Hervormde kerk te Schoonclijke. SLUISKIL Chr. jeugdverenigingen in gezamenlijke Kerstbijeen komst. In het stemmingsvol versierd jeugdgebouw „De Ark" waren de plaatselijke jeugdverenigin gen bijeengekomen voor de vie ring van het Kerstfeest. Door een groep leden van de oudste jongens en meisjes-afde lingen werd een Kerstliturgie ge lezen afgewisseld door decla matie en samenzang. Evenals bij de vrouwen-afde lingen stond het Kerstgebeuren ook bij de jongeren in het teken van het vluchtelingenjaar 1959- 1960. Een filmstrook, die nader werd toegelicht, behandelde het vluchtelingenvraagstuk, waar voor de vrije Westerse wereld, en speciaal Nederland, zich thans gesteld ziet. Tijdens het serveren van cho colademelk met koek werden in de pauze via een pick-up Kerst liederen ten gehore gebracht. Het geheel stond onder leiding van de jeugdleider, de heer P. Meeuwse, die met alle aanwe zigen, terug kan zien op een zeer geslaagde Kerstherdenking. Katholieke jeugdverenigingen verzorgen donateurs-avonden. De plaatselijke jeugdafdelingen t.w. „Jong Nederland"; „De Rak kers"; „Groot Patronaat"; ,,K. A. J." en „V. K. A. J." met de meisjes-leerlingen van het Anto- nius onderwijs, hebben op de avond van de Tweede Kerstdag, alsmede gisteravond een dona teurs-avond verzorgd. Het openingswoord op deze goed bezochte bijeenkomsten werd gevoerd door de voorzitter van de Jeugdraadafdeling, drs. f'. Berbers. Buiten het programma dat door spreker werd aangekondigd releveerde de heer Berbers eveneens de activiteiten welke door de Sluiskilse Jeugdraadaf deling aan de dag zijn gelegd, en betuigde daarbij dank voor de reeds ondervonden grote steun. Hierna kregen de aanwezigen een bonte afwisseling te zien van cabaret, zang en muziek. Veel bijval mochten de 12- en 13-jarige broers, optredend on der de naam „The Coppejans Brothers" oogsten met hun mu zikale zang en accordeon-presta ties. Zelfs de pauze werd op zeer aangename wijze doorgebracht in de vorm van een gepresen teerd gezinsspel o.l.v. eerw. zr Marie Sophie en de heer Ber bers. De oudere jeugdafdelingen der K. A. J. en V. K. A. J. brach ten na het kopje koffie in de pauze spoedig de stemming er in met een pittig schetsje. Een welgemeend langdurig applaus mocht aan het slot van beide avonden de dank vertol ken voor hetgeen de bij de Jeugdraad-afdelingen aangeslo ten verenigingen hadden ge bracht ZAAMSLAG Kerstviering door de kinderen der Zondagsschool. In de Ned. Herv. kerk werd op 2e Kerstdag door de kinderen van de Zondagsschool op de ge bruikelijke wijze 't Kerstieest ge vierd, terwijl in de kerk een gro te verlichte kerstboom was op gesteld. Voor het programma van deze herdenking was gebruik ge maakt van een uitgave van de Nederl. Zondagsschoolvereniging, terwijl ds. Becht de kinderen en vele ouderen verwelkomde, waarna ter inleiding gezamenlijk drie verzen van lied 81 werien gezongen en na het gebedslied ds. Becht voorging in gebed. Het Kerstverhaal werd verteld door de heer P. M. Koole. Aan het einde van deze Kerst herdenking sprak de leider van de zondagsschool, de heer Koole, de kinderen die de zondagsschool verlaten toe en overhandigde hen een kinderbijbeltje en een diplo ma. Tijdens de dienst ontvingen de kinderen van de zondagsschool een versnapering en een boekje, terwijl hen bij het veriaten van de kerk een sinaasappel en een plaat werd uitgereikt. Kerstherdeking in de Geref. Kerk. Onder leiding van de heer J. van Hermon werd in de Geref. kerk met de kinderen der lidma ten op Tweede Kerstdag des middags het Kerstfeest gevierd. Na het zingen van Ps 98 1 en 2 sprak de heer Van Hermon het openingsgebed uit. Als Schrift lezing volgde nu uit Lucas 2 de verzen 120. De Kerstgeschiedenis werd aan de kinderen verteld door de heer W. Kurvink, terwijl door de heer Van Hermon als vrije ver telling „Jantje van de Scholte- hoeve" voorlas. Tijdens de palize, waarin het orgel werd bespeeld, werden de kinderen in de consistoriekamer onthaald. Na de pauze werden door enige kinderen op het Kerstgebeuren toepasselijke versjes opgezegd terwijl tijdens de herdenkings dienst door alle aanwezigen Kerstliederen werden gezongen. Als siotzang werd gezongen ..Ere zij God", waarna de heer Van Hermon het dankgebed uit sprak. De kinderen van 412 jaar ontvingen nog een boekje, en verder werd bovendien aan alle kinderen een sinaasappel uitge reikt. Kerstviering; „Martha" en „In dienst der Kerk". In het Verenigingsgebouw her dachten de Herv. Vrouwenver eniging „Martha" en de Herv. Mannenvereniging ..In dienst der Kerk" het Kerstfeest, dat werd geopend met het zingen van de verzen 1 en 5 van Gez. 10. De heer C. H. Heijboer, die de leiding van deze gecombineerde Kerstherdenking had, sprak het openingsgebed uit, waarna aan gevangen werd met de uitvoering van het Kerstprogramma. Mevr. De VosOppeneer hield een inleiding over Kerstfeest 1959, waarna gezongen werd Gez. 10 3. In de daarop volgende pauze werd de aanwezigen een tracta- tie aangeboden. Het tweede gedeelte van de bij- i eenkomst werd aangevangen met het zingen van „Ere zij God", waarna mevr. Heijboer als Kerst verhaal voorlas „Het diner van het Kerstkind". Afgewisseld door het zingen van toepasselijke liederen, werd de avond verder gevuld met de clamatie van enige dames en heren. Voordat ds. Becht het dankge bed uitsprak, werd nog als sa menzang gezongen „Nu zijt wel lekome Bij de uitgang werd gecollec teerd voor 4 x Z. N., welke col lecte 46 opbracht. In het Rusthuis „Rustoord". Ook de bewoners van het Herv. rusthuis hebben in aanwezigheid van het bestuur, de Kerkeraads leden en oud-bestuursleden, vergezeld door hun dames, het Kerstfeest op stemmige wijze gevierd. Na het zingen van Gez. 10 1 en 5 sprak ds. Becht het ope ningsgebed uit. waarna als Schriftlezing volgde Jesaja 9 1 tot 6 en Lucas 2 17. Een zangkoor onder leiding van mej. C. de Blaaij liet hierop een tweetal leideren horen, waarna als samenzang volgde Gez. 1 1, 4 en 5, terwijl na voor lezing van de Kerstgeschiedenis door ds. Becht, door allen ge zongen werd Gez. 27 3, 4, 7 en 8. Tijdens de pauze werden ver versingen rondgediend waarna het programma werd voortgezet met zang en het lezen van het Kerstverhaal „Kaarsje op het feest", door mevr. DekkerVar- rel, waarna wederom een tracta- tie werd aangeboden. Door de heer Heijboer werd voorgelezen de Kerstverhaal „Wat vader Harmen vertelde". Ds. Becht dankte tenslotte' allen die aan deze avond hun medewerking hadden verleend en voor de betoonde belangstelling voor deze Kerstherdenking, waarna de heer Heijboer de mooie avond sloot met dankge bed. Zowel voor de bewoners van .Rustoord" als voor de heer en mevr. De Regt, die de conversa- tiezaal van het rusthuis stem mingsvol hadden versierd, en voor de genodigden, is het een mooie Kerstherdenking geweest. DINSDAG 29 DEC. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Twee schattige meis jes". AXEL: Het Centrum, 3 en 8 uur: „Witte wildernis". WOENSDAG 30 DEC. TERNEUZEN: Luxor-Theater, S uur: „Twee schattige meis jes". AXEL De vereniging van sportfokkers van konijnen en pluimvee „Ter Verbetering" had voor de 35ste maal een tentoonstelling inge richt. Ook ditmaal is het een ge slaagde tentoonstelling geworden, want de inzendingen waren talrij ker dan ooit. De voorzitter, de heer P. Ver ijzer, herinnerde in zijn openings toespraak aan de voorbije periode van 35 jaar en wees er op dat de vereniging nog drie leden heeft die vanaf de oprichting actief lid zijn, nl. de heren J. Cové, W. Ver- helst en Jos Vinke. Hij sprak de hoop uit, dat zij in staat zullen zijn nog vele jaren aan hun lidmaatschap toe te kun nen voegen. Hierna was het woord aan wet houder De Putter om de tentoon stelling officieel te openen. De heer De Putter zeide, dat het gemeentebestuur het werk van de vereniging altijd met belangstel ling volgt. In het leven is het voor de mens goed een hobby te heb ben en deze liefhebberij, welke toch een grote liefde voor het dier demonstreert, draagt er ook toe bij, dat gestreefd wordt naar goede rassen. Na gewezen te hebben op de goede resultaten van de fokkers, waarvan de inzendingen getuigen, verklaarde spreker de tentoon stelling voor geopend. De uitslagen van waren als volgl de konijnen KONIJNEN. WITTE VLAAMSE REUZEN. Oude rammen le pr. P. de Jonge, Hoek. Oude voedsters: le pr. Fr. Seghers, Koewacht; 2e pr. G. Tieleman, Axel en 3e pr. D. de Putter, Axel. Jonge rammen: le pr. Fr. Seghers, vnd; 2e pr. P. de Jonge, vnd en 3e pr D. de Putter, vnd. jonge voedsters: le pr. D. de Putter, vnd: 2e pr. P. de Jonge, vnd en 3e pr. G. v. d. Putte, Clinge. HAASKLEUR. Oude voedsters: le en 2e pr. A. Butler, Terneu zen. •Jonge voedsters: le pr. S. de Feijter, Axel en 2e pr. J. Florussen, Zaamslag. FRANSE HANGOREN. Jonge ijzergrauwe rammen: le pr. J. Florussen, vnd. .Jonge bonte rammen: le pr. J. Florussen, vnd. Bonte voedsters: le en 2e pr, J. Florussen, vnd. Ijzergrauwe voedstel'»; le pr. J. Florussen, vnd. LOTHARINGEN. Oude voedsters: la pr. C. Haak, Westdorpe en lb pr. M. L. Butler, Axel. Jonge voedsters: le pr. M. L. Butler, vnd. Jonge blauwe voedsters: le en 2e pr. M. van Hermon, Axel. GROTE CHINCILLA'S. Oude voedsters: le en 2e pr. Rem. Oudenaerde, Westdorpe. Jonge rammen: le pr. J. Cové, Axel en 2e pr. G. F. de Kort. Weetdorpe. Jonge voedsters: le pr. Art. de Block, Zuiddorpe en 2e pr. J. Cové, vnd. WITTE WENERS. Oude voedsters: le pr. Rog Pilaet, Sas van Genl; 2e pr. W. B. Verhelst, Axel en 3e pr. Chr. Hollebek, Axel. Jonge voedsters: le pr. W. D. Verhelst, vnd; 2e en 3e pr. Rog Pilaet, vnd. 1 Hl RINGERS. Jonge rammen: le pr. H. Dobbelaar, Westdorpe. RODE NEW ISLANDERS. Oude rammen: le pr. Joz. Hamelink, Axel. KENEN HAVANNA'S. Oude voedsters: le pr. J. van Drongeien, Axel. Jonge voedsters: le en 2e pr. J. van Drongeien, vnd. ALASKA'S. Jonge rammen: le en 2e pr. Fokkerij „De drie Zusjes", Axel. Jonge voedsters: le, 2e en 3e pr. Fokkerij „De drie Zusjes", vnd. GOUWENAARS. ■Jonge rammen: le pr. M. W. Kempe, Axel. BLACK AND TAN'S. Oude rammen: le pr. M. W. Verhelst, Axel i;- :-V Advertentie.) ;3r IT - KENT de meest gerookte filtersigaret in Amerika waaraan alle zorg en vakmanschap is besteed. KENT met de lichtblauwe 15 mm „MICRONITE" filler In de KENT laboratoria is een filter ontwikkeld, die door zijn bijzondere samenstelling werkelijk filtert en de smaak van de tabak onaangetast laat. KENT met het ventilerende sigarettenpapier „MICROPORE" Langs electronische weg zijn micros copisch kleine gaatjes in het siga rettenpapier aangebracht. Hierdoor wordt bij het roken koele lucht aan gezogen en hete lucht verdreven, waardoor: gelijkmatiger verbranding lichter trekken e koeling van de rook behoud van de smaak der tabak De „MICRONITE" filter, het „MICROPORE" sigarettenpapier en de kwaliteit van de met zorg gekozen tabakken maken KENT tot de beste Amerikaanse en meest gerookte filter sigaret. KENT is thans ook in Nederland verkrijgbaar. Prijs 20 st. 11.- ImportN.V. Cigarettes Import Company v/h A. J. Blok - Sclieveningen Oude voedsters: le pr. M. W. Verhelst, vnd. Jonge rammen: le en 2e pr. M. W. Verhelst. vnd. Jonge voedsters: le pr. M. W. Verhelst, vnd en 2e pr. Fokkerij „De drie Zusjes", vnd. HOLLANDERS. Oude blauwe rammen: le pr. Fr. Seghers, vnd. Jonge blauwe rammen: le pr. Fr. Seghers, vnd, KLEIN ZILVER (midden zwart). Oude rammen: le pr. M. A. Verhelst, vnd. Jonge voedsters: le en 2e pr. II. A. Verhelst, vnd. Licht blauwe jonge rammen: le pr. M. A. Verhelst, vnd. POLEN. Oude rammen: le pr. M. A. Verhelst, vnd. Oude voedsters: le en 2e pr. M. A. Verhelst, vnd. Jonge voedsters: le pr. M. A. Verhelst, vnd. KLEURDWERGEN. (Blauwe Marter) Oude rammen: le pr. M. A. Verhelst, vnd. Oude voedsters: le pr. M. A. Verhelst, Axel. Jonge ranunen: le en 2e pr. M. A. Verhelst, vnd. Jonge voedsters: le pr. M. A. Verhelst, vnd. Belgische collaborateurs in vrijheid gesteld Hendrik Elias. die na de oor log tot de doodstraf werd ver oordeeld wegens samenwerking met de Duitse militaire bezet tingsautoriteiten, is om gezond heidsredenen voorlopig in vrij heid gesteld. In een op eerste Kerstdag door het Belgische ministerie van Justitie gedane mededeling wordt gezegd dat Elias naar Nederland zal gaan om er de „zorgen te ontvangen, die zijn toestand vereist". Elias was tijdens de oorlog leider van het „Vlaams natio naal verbond en burgemeester van Gent. Enkele maanden ge leden werd zijn gevangenisstraf onderbroken voor een behande ling in een Belgisch ziekenhuis. Het vonnis werd na de oorlog niet voltrokken als gevolg van een algemene maatregel, dat doodstraffen niet meer zouden worden uitgevoerd. Tegelijk met Elias is ook een Waalse collaborateur in vrijheid gesteld. Hij is Frans Hellebaut, die in de oorlog het commando voerde over het „Waals legioen", dat aan het front in Rusland heeft gevochten. Vakexamens auto- en motorrijschoolbedrijven De stichting vakexamens auto- en motorrijschoolbedrij- van VAMOR, een exameninsti tuut dat is opgericht door de ABAN, de BBN, de BOVAG en de FNOP, hoopt omstreeks maart, april van het komende jaar klaar te zijn met haar voorbereidingen voor het exa men voor autorijjchoolhouders en instructeurs. Dan zal name-" lijk de nieuwe regeling van het Centraal Bureau voor afgifte van rijvaardigheidbewijzen in werking treden. Een van de be palingen van dit reglement houdt in dat de rijschoolhouder of instructeur, die het examen goed doorlopen heeft, de rijexa mens van zijn leerlingen mag bijwonen. De instructeur kan op vertoon van het diploma van de VAMOR bij het CBR een identiteitsbewijs, geldig voor één jaar, verkrijgen dat hem daar toe recht geeft. De houders van het identiteitsbewijs verkrijgen nog maar faciliteiten van het' CBR. Zij kunnen inzage verkrij gen van de cijfers die de kandi daten hebben behaald bij hun samen en van de instructies aan de adviseurs; verder hebben ze de mogelijkheid de tijd te ruilen waarop hun examenkandidaten de proef zouden moeten door staan. De stichting VAMOR is ge reed met haar voorbereidingen. Er moet nog eer, s,otbespreking worden gehouden met het mi nisterie van Verkeer en Water staat, dat een gedelegeerde zal aanwijzen voor de raad van toezicht op de examens en met het Centraal Bureau voor de afgifte van rijvaardigheids bewijzen. Er zijn vele protesten geko men tegen deze nieuwe regeling. Maandag a.s. zulien rijschool houders en instructeurs, die be zwaren koesteren tegen deze nieuwe regeling een landehjke protestvergadering in Utrecht houden. De bezwaren van de te genstanders zijn o.m. dat het CBR te veel invloed zou verkrij gen door de nieuwe regeling deze liggen verder op jurid.sch terrein, namelijk dat deze rege ling in strijd zou zijn met de vrijheid van onderwijs. Overstromingen in Zuid-West-Frankrijk Tengevolge van de aanhou dende dichte regen in Zuid west-Frankrijk dreigt er in dit gebied een kritieke toestand te ontstaan. In Dordogne zijn ver scheidene rivieren buiten hun oevers getreden. Vele wegen staan blank.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 3